Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 21:39   #91
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
No wlasnie czy te hamburgery, kebaby z budki sa na prawde takie zle?
Wszelakie sieciowki typu mcDonald to wiadomo, ale w takiej budce to ludzie chyba sami wszystko robia?
zalezy jakie masz produkty bo np. w miesie do kebaba mozesz miec np 95 % miesa jak u mnie a mozesz 50 %;] (zalezy to od tego czy knajpa idzie w jakosc czy ilosc) co do parowek czy kotletow do ham to tez nie jest najgorzej ale rewelacyjnie tez nie ( choc niestety w skladzie MON sie u mnie pojawia) wiec ja kupuje i podgrzewam to co ja kupuje
w domu mozna zrobic wersje i zdrowa i dobra
najbardziej trzeba patrzec na sosy jesli czujesz sam majonez to lepiej opuscic... my na 12 duzych kubkow jogurtow dajemy 10 lyzek majonezu i 1,5 szkl cukru (ale to oczywiscie schodzi na caly dzien)
surowki robimy sami choc na kapuste biala i czerwona nalezy uwazac bo my dla podwyzszenia walorow smakowych robimy polewe z oleju, cukru i octu;/ wiem jak to brzmi ale niestety smak jest lepszy dlatego ja biore pekinke gdzie tego syfu nie ma
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Edytowane przez heliks
Czas edycji: 2014-06-15 o 21:40
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:02   #92
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
No wlasnie czy te hamburgery, kebaby z budki sa na prawde takie zle?
Wszelakie sieciowki typu mcDonald to wiadomo, ale w takiej budce to ludzie chyba sami wszystko robia?
Pod warunkiem, że wiesz z czego to jest zrobione...
Większym "złem" są wszelkie sosy na bazie majonezu.
O ile taki "zdrowy" kebab raz na ruski rok (nie tylko moim zdaniem ) może zastąpić obiad - i czasami sobie pozwolę, ale tego na cienkim cieście i z kurą.
D*psko jakoś strasznie od tego mi nie rośnie
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:19   #93
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Dziewczyny ale zdrowe jedzenie nie ma nic wspolnego z "chudym" jedzeniem. Mozna jesc zdrowe rzeczy i sporo przytyc.

Dlaczego kebab na cienkim? Ono nie jest przeciez bardziej zdrowe od grubego, tylko jest go mniej. To samo z sosami. Powiedzcie mi, co jest zlego w majonezie? Jak ma dobry sklad, albo jeszcze lepiej zrobiony w domu to oprocz kalorycznosci to jest zdrowy
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:49   #94
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Nie wiem, domowy majonez jest fajny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:54   #95
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale zdrowe jedzenie nie ma nic wspolnego z "chudym" jedzeniem. Mozna jesc zdrowe rzeczy i sporo przytyc.

Dlaczego kebab na cienkim? Ono nie jest przeciez bardziej zdrowe od grubego, tylko jest go mniej. To samo z sosami. Powiedzcie mi, co jest zlego w majonezie? Jak ma dobry sklad, albo jeszcze lepiej zrobiony w domu to oprocz kalorycznosci to jest zdrowy
A, który to kupny majonez ma dobry skład. Pomijając te "dobrodziejstwa" typu emulgatory, konserwanty to mamy olej najtańszy z najtańszych, który zawiera trujące tłuszcze trans, cukier (tak dla ciekawości to 1 łyżeczka cukru upośledza nasz system immunologiczny na godzinę), suszone jaja, które też nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi świeżymi, ocet spirytusowy- samo zdrowie i pewnie znajdzie się jeszcze kilka ciekawych składników. Domowy owszem może być zdrowy, jak damy olej zimno tłoczony, jajo świeże, sól(lepsza będzie morska, a obecnie furorę robi różowa himalajska) pieprz, sok z cytryny jak czasami daję odrobinę czosnku.
Co do mięsa to, które to mięso jest zdrowe, tych kurczaków (z trzodą chlewną jest podobnie) pasionych hormonami wzrostu, antybiotykami no i o wszędobylskiej trującej i genetycznie modyfikowanej soi nie możemy zapomnieć. Taki kurczak szybko rośnie, a Ty za to krótko żyjesz.
Ja zawsze będę podkreślała to, że aby zdrowo się odżywiać( na ile się to da w naszych czasach i portfel nam na to pozwala) musimy żywność rozkładać na czynniki pierwsze. Czyli co z czego jest zrobione, jak przetworzone, wyhodowane z jakiej uprawy pochodzi.

Edytowane przez misiadk
Czas edycji: 2014-06-16 o 10:57
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:24   #96
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez misiadk Pokaż wiadomość
A, który to kupny majonez ma dobry skład. Pomijając te "dobrodziejstwa" typu emulgatory, konserwanty to mamy olej najtańszy z najtańszych, który zawiera trujące tłuszcze trans, cukier (tak dla ciekawości to 1 łyżeczka cukru upośledza nasz system immunologiczny na godzinę), suszone jaja, które też nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi świeżymi, ocet spirytusowy- samo zdrowie i pewnie znajdzie się jeszcze kilka ciekawych składników. Domowy owszem może być zdrowy, jak damy olej zimno tłoczony, jajo świeże, sól(lepsza będzie morska, a obecnie furorę robi różowa himalajska) pieprz, sok z cytryny jak czasami daję odrobinę czosnku.
Co do mięsa to, które to mięso jest zdrowe, tych kurczaków (z trzodą chlewną jest podobnie) pasionych hormonami wzrostu, antybiotykami no i o wszędobylskiej trującej i genetycznie modyfikowanej soi nie możemy zapomnieć. Taki kurczak szybko rośnie, a Ty za to krótko żyjesz.
Ja zawsze będę podkreślała to, że aby zdrowo się odżywiać( na ile się to da w naszych czasach i portfel nam na to pozwala) musimy żywność rozkładać na czynniki pierwsze. Czyli co z czego jest zrobione, jak przetworzone, wyhodowane z jakiej uprawy pochodzi.
Tez jestem za tym. Ale nie da sie nigdzie (nawet w eko sklepach) kupic dobrego majonezu?

Z miesem wiem, dlatego nie jem go wcale i po problemie
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:31   #97
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale zdrowe jedzenie nie ma nic wspolnego z "chudym" jedzeniem. Mozna jesc zdrowe rzeczy i sporo przytyc.

Dlaczego kebab na cienkim? Ono nie jest przeciez bardziej zdrowe od grubego, tylko jest go mniej. To samo z sosami. Powiedzcie mi, co jest zlego w majonezie? Jak ma dobry sklad, albo jeszcze lepiej zrobiony w domu to oprocz kalorycznosci to jest zdrowy
Ale tu właśnie o ilość chodzi. Cienkiego ciasta jest mniej, więc co za tym idzie, dostarcza mniej kalorii. To samo z majonezem. Co innego dodać odrobinę, a co innego wylać pół słoja, a niestety w większości takich knajp sałatki tak wyglądają
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 15:04   #98
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Tez jestem za tym. Ale nie da sie nigdzie (nawet w eko sklepach) kupic dobrego majonezu?

Z miesem wiem, dlatego nie jem go wcale i po problemie
Nigdy tego nie sprawdzałam, bo zrobienie domowego majonezu z pomocą blendera zajmuje to 5 min licząc też przygotowanie wszystkiego co potrzebuje do majonezu.
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:20   #99
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Ale tu właśnie o ilość chodzi. Cienkiego ciasta jest mniej, więc co za tym idzie, dostarcza mniej kalorii. To samo z majonezem. Co innego dodać odrobinę, a co innego wylać pół słoja, a niestety w większości takich knajp sałatki tak wyglądają
No wlasnie, ale co ma kalorycznosc ze zdrowa zywnoscia? Zdrowa zywnosc wcale nie musi byc niskokaloryczna. Przeciez bez problemu mozna ulozyc zdrowa diete na 2000 i 3500 kalorii.
Chodzi mi o to, ze i ten na cienkim i ten na grubym sa tak samo zdrowe/niezdrowe, ale maja inna kalorycznosc, ktora nie ma znaczenia co do zdrowia zywnosci
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 16:17   #100
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
No wlasnie, ale co ma kalorycznosc ze zdrowa zywnoscia? Zdrowa zywnosc wcale nie musi byc niskokaloryczna. Przeciez bez problemu mozna ulozyc zdrowa diete na 2000 i 3500 kalorii.
Chodzi mi o to, ze i ten na cienkim i ten na grubym sa tak samo zdrowe/niezdrowe, ale maja inna kalorycznosc, ktora nie ma znaczenia co do zdrowia zywnosci
W tym miejscu się nie do końca zgodzę, ponieważ będzie ogromna różnica - na przykład w kebabie który ma 600kcal, czy 400 z nich pochodzi z wyłącznie z węglowodanów (z prostych czy złożonych)/tłuszczów, czy jednak swoje źródło będą miały w warzywach, czy energia będzie przyswojona z przetworzonej białej buły, czy z nieszczęsnego, ale może trochę mniej przetworzonego cienkiego ciasta. A jedno i drugie nadal będzie kebabem. Wybierając drugą opcję - nawet jeśli nie mniej kalorycznym, to te kalorie nie będą pustymi.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 16:53   #101
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Oczywiscie sie zgodze, chodzilo mi o to, ze przeciez i tak nie jemy tego codziennie i jesli ktos woli w grubej bulce to nie widze powodu, zeby mial jej sobie odmawiac zamieniajac na cienkie ciasto w imie zdrowego odzywiania
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 17:11   #102
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
chodzilo mi o to, ze przeciez i tak nie jemy tego codziennie i jesli ktos woli w grubej bulce to nie widze powodu,
No chyba że tak

chociaż ja się już tak przestawiłam, że mi w takiej grubej po prostu nie smakuje
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 17:18   #103
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Ja jak juz jem fast foods to chce czuc jego smak w calosci:p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:00   #104
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A co proponujesz na grilla? Bo postanowiłam sobie, że nie będę jadła z grilla kiełbasy ani innego mięsa. Jem oscypki, fetę w ziołach, cukinię. Co jeszcze?
rzadko robię grilla więc nie jestem tutaj specjalistka. ale najczęściej robię warzywne kotlety (czasem lepie sama, a czasem kupuje sklepowe sojowe i robię do nich jakąś marynatę, żeby nabrały "ciężkiego" grillowego smaku).
Bardzo lubię ziemniaki z grilla (w ziołach i z czosnkiem) oraz... awokado
Ostatnio grillowałam banany i bardzo mi smakowały. Możliwości jest naprawde dużo
moja koleżanka ostatnio na grilu piekła jakies chlebki domowej roboty i były pyszne.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 14:51   #105
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Widzę, że wątek ucichł, a chciałam się pochwalić, że wyeliminowałam cukier z codziennej diety. Nie piję napojów typu cola, nie słodzę herbaty, nie jem cukierków i wyrobów piekarniczych. To dopiero drugi tydzień, ale czuję się super. Myślałam, że będzie ciężko, ale jest ok. A Wy używacie cukru na co dzień?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:20   #106
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek ucichł, a chciałam się pochwalić, że wyeliminowałam cukier z codziennej diety. Nie piję napojów typu cola, nie słodzę herbaty, nie jem cukierków i wyrobów piekarniczych. To dopiero drugi tydzień, ale czuję się super. Myślałam, że będzie ciężko, ale jest ok. A Wy używacie cukru na co dzień?
Nie bardzo.
Po 1,5 roku kupiłam dopiero teraz drugi kg więc raczej nie. Zeszło do ciasta,bardzo powoli. Nie słodzimy ani kawy ani herbaty. Od zawsze, nie smakuje mi słodka kawa.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:49   #107
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie bardzo.
Po 1,5 roku kupiłam dopiero teraz drugi kg więc raczej nie. Zeszło do ciasta,bardzo powoli. Nie słodzimy ani kawy ani herbaty. Od zawsze, nie smakuje mi słodka kawa.
A, to super. A słodycze i czipsy jecie? Albo napoje słodkie i gazowane- cola, fanta itp.? Ja chcę to całkowicie wyeliminować, po prostu odzwyczaić się i jakby w sklepie nie zauważać. czipsów akurat nie jem, ale mąż czasami kupuje i wówczas dzieci jedzą Ja wolę np. orzechy. A masz czasami tzw. "napady na słodkości"?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 21:19   #108
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A, to super. A słodycze i czipsy jecie? Albo napoje słodkie i gazowane- cola, fanta itp.? Ja chcę to całkowicie wyeliminować, po prostu odzwyczaić się i jakby w sklepie nie zauważać. czipsów akurat nie jem, ale mąż czasami kupuje i wówczas dzieci jedzą Ja wolę np. orzechy. A masz czasami tzw. "napady na słodkości"?
Mamy sporą kolekcję herbat różnych owocowych (nie czarnych aromatyzowanych tylko raczej susz), zielonych i czarnych (liściaste),do których też można sok dodać i będzie słodkie.
W upale woda z cytryną świetnie się sprawdziła zamiast coli.

Napady słodkości realizuję w postaci orzechów włoskich i rodzynek,one zawsze w domu nie znajdą. W weekend rzuciłam się na daktyle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zlozenie.jpg (405,2 KB, 34 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:20
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 22:15   #109
kozzanna85
Przyczajenie
 
Avatar kozzanna85
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Odkąd zaczęłam się zdrowo odżywiać, to podczas wizyt w normalnym sklepie spożywczym okazuje się, że prawie nic nie mogę kupić Jest to pewna paranoja. Dla mnie - osoby, która nie ma za dużo czasu na przygotowanie posiłku jest to irytujące, że muszę sobie planować każdy dzień i dopasowywać każdy dzień do posiłków, jednak wiem, że warto. Efekty widoczne są niemal od razu.
kozzanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 00:38   #110
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez kozzanna85 Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam się zdrowo odżywiać, to podczas wizyt w normalnym sklepie spożywczym okazuje się, że prawie nic nie mogę kupić Jest to pewna paranoja.
W takim razie ciekawi mnie jak według Ciebie wygląda zdrowe odżywianie, ponieważ chyba w każdym sklepie spożywczym można znaleźć jakieś nieprzetworzone "perełki" typu warzywa, owoce, ryby, mięso, kasze, strączki, oliwa czy orzechy... A w Lidlu to dostaniesz nawet bio jogurt i bio ser

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 08:56   #111
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Same zdrowe jedzenie.. to nie wszystko.. jeszcze troche ruchu czy sportu byloby wskazane.
"zdrowe jedzenie" kojarzy mi sie z:
-warzywami i owocami z wlasnego ogrodka
-mleko od wlasnej krowy
-mieso z wlasnej hodowli
-ryby z wlasnej hodowli itd itd
ale fajnie ,ze ludzie wola jesc "zdrowo" a nie tylko goracy kubek, pizza, i hamburger czy inne produkty przemyslu spozywczego
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:25   #112
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Kochani, szukam dżemu / konfitury nie słodzonego(nej) syropem glukozowo-fruktozowym we w miarę rozsądnej cenie (czyli niekoniecznie 7 zł za mały słoiczek). Jakie znacie marki, gdzie używa się po prostu cukru / soku jabłkowego (bo chyba to jeszcze w miarę OK) i nie kombinuje?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:28
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:32   #113
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Kochani, szukam dżemu / konfitury nie słodzonego(nej) syropem glukozowo-fruktozowym we w miarę rozsądnej cenie (czyli niekoniecznie 7 zł za mały słoiczek). Jakie znacie marki, gdzie używa się po prostu cukru / soku jabłkowego (bo chyba to jeszcze w miarę OK) i nie kombinuje?
a nie łowicz 100% ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:48   #114
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
a nie łowicz 100% ?
Rzeczywiście niby nie ma (w ogóle jakoś nie kojarzę tej serii), ale musiałabym jednak zobaczyć etykietę, bo inne Łowicze na bank mają (jak ostatnio byłam w sklepie to sprawdzałam i miały).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:55   #115
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście niby nie ma (w ogóle jakoś nie kojarzę tej serii), ale musiałabym jednak zobaczyć etykietę, bo inne Łowicze na bank mają (jak ostatnio byłam w sklepie to sprawdzałam i miały).
skład jest np tu (wszystkei ich dżemy) http://mojlowicz.pl/produkty/100-z-owocow/4

'normalna' seria łowicza faktycznie cukier ma
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:15   #116
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

hej dziewczyny tez mam bzika, przyszłam was poczytac i poplotkować

moim ostatnim osiągnięciem jest brak chleba, max 2 razy w tygodniu zjem jakiś jeden posiłek z pieczywem i tyle
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:22   #117
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
skład jest np tu (wszystkei ich dżemy) http://mojlowicz.pl/produkty/100-z-owocow/4

'normalna' seria łowicza faktycznie cukier ma
Udało mi się kupić. Wprawdzie był po 8 zł za słoik, ale miałam ogromną ochotę na dobry dżem. Truskawkowy super. Wzięłam również o smaku figi z innej, tańszej firmy, też super i również bez syropu g-f.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:40   #118
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Udało mi się kupić. Wprawdzie był po 8 zł za słoik, ale miałam ogromną ochotę na dobry dżem. Truskawkowy super. Wzięłam również o smaku figi z innej, tańszej firmy, też super i również bez syropu g-f.
Oooo, to ja tez muszę go poszukać u nas, bo tych słodzonych nie chcę. Dzisiaj robiłam dzieciom koktajl truskawkowy to sama piłam bez cukru (odlałam sobie), bo już zaczynają mnie mdlić słodzone rzeczy.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:16   #119
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Oooo, to ja tez muszę go poszukać u nas, bo tych słodzonych nie chcę. Dzisiaj robiłam dzieciom koktajl truskawkowy to sama piłam bez cukru (odlałam sobie), bo już zaczynają mnie mdlić słodzone rzeczy.
Nie ma co uczyć dzieciaków spożywania cukru, jeśli rwą do słodkiego to warto zastąpić go chociażby ksylitolem (zapobiega próchnicy), czy miodem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:22   #120
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Mam bzika na punkcie zdrowego jedzenia-Ty też?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie ma co uczyć dzieciaków spożywania cukru, jeśli rwą do słodkiego to warto zastąpić go chociażby ksylitolem (zapobiega próchnicy), czy miodem
Zgadzam się z Tobą w zupełności, żeby tylko w praktyce byłoby to takie proste, kiedy wchodząc do sklepu wszystko dookoła kusi młode oczęta No, ale trzeba tłumaczyć i próbować.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 12:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.