staraczki tarczycowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 22:48   #1
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna

staraczki tarczycowe


witam.
szukalam takiego watku, ale na pierwszych 5 stronach nie bylo, a nie mam czasu czytac wszystkich i wyszukiwac pojedynczych wypowiedzi.
szukam mam, ktore staraja sie o dziecko, a maja problemy z tarczyca (i ogolnie z hormonami)... jak to u Was wyglada? staracie sie jakos "inaczej"? robicie badania? ja jestem za granica i mam mniejsze pole manewru, ale badam sie za kazdym razem, jak jestem w ojczyznie. TSH w normie (na tabletkach), tylko prolaktyna skacze (tez na tabsach)...
mamy tarczycowe, ktore juz urodzily lub zaszly sa takze mile widziane na watku.
pozdrawiam i zapraszam.

ps nie zabezpieczamy sie od dluzszego czasu z TZ-tem i staramy sie nie nerwowo. ale powoli mnie juz to zaczyna irytowac, a do 3o coraz blizej. :P
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:12   #2
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
witam.
szukalam takiego watku, ale na pierwszych 5 stronach nie bylo, a nie mam czasu czytac wszystkich i wyszukiwac pojedynczych wypowiedzi.
szukam mam, ktore staraja sie o dziecko, a maja problemy z tarczyca (i ogolnie z hormonami)... jak to u Was wyglada? staracie sie jakos "inaczej"? robicie badania? ja jestem za granica i mam mniejsze pole manewru, ale badam sie za kazdym razem, jak jestem w ojczyznie. TSH w normie (na tabletkach), tylko prolaktyna skacze (tez na tabsach)...
mamy tarczycowe, ktore juz urodzily lub zaszly sa takze mile widziane na watku.
pozdrawiam i zapraszam.

ps nie zabezpieczamy sie od dluzszego czasu z TZ-tem i staramy sie nie nerwowo. ale powoli mnie juz to zaczyna irytowac, a do 3o coraz blizej. :P
witaj Daszna
Ja też jestem tarczycową staraczką, ale od ponad roku nie biorę leków (za namową endokrynologa) i tarczyca radzi sobie świetnie. Mój wynik z poprzedniego tygodnia to 1,3
A ty jaki masz poziom TSH? Często można usłyszeć że dla staraczki najlepiej do 1,5...

Ale okazało się że mam prolaktynę prawie o 100% przekroczoną.
Biorę od 3 dni ziołowy lek na zbicie prolaktyny Castagnus.
Trzymam za ciebie kciuki
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:12   #3
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

mi z kolei lekarz powiedzial, ze lekow pod zadnym pozorem nie mozna odstawiac (euthyrox), wiec sama nie wiem... ostatni moj wynik to bylo 1.3, wiec jest ok. gorzej z prolaktyna... na polowce bromergonu mam caly czas podwyzszona. nie moge brac wiecej, bo skutki uboczne sa tragiczne i jedynie na tej polowce jakos funkcjonuje.
misiaczka555: a ten castagnus? jak sie po nim czujesz? slyszalam, ze dziala, ale nie wiem, czy mialabym go brac razem czy zamiast bro...
pozdrawiam.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 12:42   #4
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

To i ja się dołączę, może komuś będę mogła pomóc mam niedoczynność, Hashi i dwójkę zdrowych chłopców obie ciąże prowadzone przez gina i endo. Polecam się, jeżeli macie jakieś pytania zapraszam również na ogólny wątek dotyczący niedoczynności: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=521470&page=55
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 12:51   #5
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

oo, witam.
watek znam, ale jest baardzo obszerny i nie wszystkie dziewczyny stamtad sie staraja, ale dzieki, bede zagladac.
SzmaragdowyKotek: a Ty czasem tez nie jestes za granica? czy zle kojarze?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 13:59   #6
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
oo, witam.
watek znam, ale jest baardzo obszerny i nie wszystkie dziewczyny stamtad sie staraja, ale dzieki, bede zagladac.
SzmaragdowyKotek: a Ty czasem tez nie jestes za granica? czy zle kojarze?

Nie, nie jestem za granicą PL aktualnie ale Kopenhagę bardzo lubię
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:04   #7
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: staraczki tarczycowe

witam

ja mam niedoczynność związaną z Hashi... i 2 córeczki

przed pierwszą ciążą nie wiedziałam że mam tą niedoczynność (wyszło dopiero po ciąży)...
w ciążę zaszłam bez problemów, co prawda w 7 cyklu starań, ale to dlatego, że zawsze mijaliśmy się z owulacją
ciążę donosiłam, nawet przenosiłam o 10 dni, bez problemów, poród był też w porządku, córa urodziła się zdrowa...
jedynym problemem w czasie ciąży była duża anemia... mój gin nigdy nie wpadł na pomysł wysłania mnie na badanie tarczycy (kiedy anemia i niedoczynność tarczycy są ze sobą bardzo powiązane)...
i dopiero po porodzie moja lekarka ogólna postanowiła sprawdzić mi tarczycę... i wyszło szydło z worka... powiedziała mi też że miałam dużo szczęścia, że w ogóle w ciążę zaszłam i ją donosiłam


w drugą ciążę zaszłam w 1 cyklu starań, przez całą ciążę miałam kontrolowaną tarczycę i przyjmowałam leki... ta ciąża też przebiegła prawidłowo i bez problemów, nawet nie musiałam brać żelaza, bo wyniki też były dobre


A staraliśmy się całkiem normalnie

no i to, że mieszkasz za granicą wcale nie ogranicza pola manewru... ja też mieszkam za granicą i wszelkie badania miałam robione na miejscu, a lekarze potrafili rozwiać moje wątpliwości jeśli takowe miałam
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 14:06   #8
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

SzmaragdowyKotek: to sie zamien. :P ja Danii nie lubie, ale nie mam wyjscia.
gucia6: to szybciutko Wam sie udalo. noo, moze tam, gdzie jestes to pomagaja... tutaj lecza bez lekow. a jak juz cos zapisuja, to Panadol. ale moze jak zajde w ciaze (w koncu :P), to sie za mnie wezma.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:12   #9
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

ja zaszłam w pierwszą i drugą ciążę w drugim cyklu starań do endo trafiłam przed planowaną pierwszą ciążą z paskudnymi objawami niedoczynności, więc sama postanowiłam sprawdzić, bo wiedziałam, że nieleczona tarczyca w ciąży to niebezpieczna sprawa. Chciałam ustawić tarczycę, żeby ze spokojem się starać i nie bać potem o zdrowie dziecka. Poszło naprawdę bardzo szybko, już po miesiącu wyniki były takie, że mogliśmy się zacząć starać Mam ogromne szczęście do świetnych endokrynologów, którzy naprawdę rewelacyjnie prowadzili obie moje ciąże
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:34   #10
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
mi z kolei lekarz powiedzial, ze lekow pod zadnym pozorem nie mozna odstawiac (euthyrox), wiec sama nie wiem... ostatni moj wynik to bylo 1.3, wiec jest ok. gorzej z prolaktyna... na polowce bromergonu mam caly czas podwyzszona. nie moge brac wiecej, bo skutki uboczne sa tragiczne i jedynie na tej polowce jakos funkcjonuje.
misiaczka555: a ten castagnus? jak sie po nim czujesz? slyszalam, ze dziala, ale nie wiem, czy mialabym go brac razem czy zamiast bro...
pozdrawiam.
ja po odstawieniu euthyroxu i joditu musiałam często sprawdzać poziom TSH i okazało się że tarczyca radzi sobie sama. Ale endo mi zapowiedział że w ciąży na bank wrócę do hormonów

Castagnus jest lekiem ziołowym i on też obniża prolaktyne, więc nie można łączyć go np z bromergonem bo może za bardzo obniżyć prolaktynę. Ale czytałam na innych forach że są też inne leki zamiast bromka, więc jeśli źle go znosisz to zaproponuj ginowi inny lek. Coś mi się kojarzy dostinex i parlodel. Dużo dziewczyn skarży się na tego bromka.

Ja castagnusa biorę od kilku dni więc trudno mi coś powiedzieć, czuję się raczej normalnie.
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:52   #11
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Ja brałam dostinex i ZERO skutków ubocznych
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 15:17   #12
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

ja przez jakis czas bralam norprolac, ale cena zabijala (bromergon ok. 5 zeta, norprolac 130...). :/ generalnie chyba juz sie przyzwyczailam, ale jak czytam, ze dziewczyny biora 3 tabletki dziennie, to ja bym chyba nie podolala na takich dawkach.

SzmaragdowyKotek: tez szybko zaszlas. jest nadzieja dla nas. ja mam dobrego endokrynologa, ale w Polsce, wiec on raczej nie poprowadzi mojej ciazy... tutaj chodze do rodzinnego, nawet do ginekologa sie nie chodzi do kontroli, wiec nie marze o endokrynologu...

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

misiaczka555: sprzatalam apteczke i znalazlam 2 pudelka castagnusa. moze jak skoncze bromergon, to zaczne ziolowa kuracje. w sumie nie mam nic do stracenia. :P
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:30   #13
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Wiesz co, moja gin prowadziła ciążę pacjentce, która na stałe mieszka w Szwecji i co miesiąc do niej przyjeżdżała ze Szwecji na prowadzenie ciąży a tarczycę w ciąży monitorować musisz regularnie, co 4-6 tygodni i regularnie przez rok po porodzie z powodu możliwości wystąpienia poporodowego zapalenia tarczycy, które mają nawet kobiety, które nie miałay problemów z tarczycą. Moja endo mi powiedziała, że to lada moment zostanie wpisane do oficjalnych zaleceń Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego - badanie po 4-6 tygodniach od porodu, potem po 3 miesiącach i kolejne po 6, 9 i 12 m-cachz tarczycą w ciąży (i po ciąży) nie ma żartów.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:40   #14
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
misiaczka555: sprzatalam apteczke i znalazlam 2 pudelka castagnusa. moze jak skoncze bromergon, to zaczne ziolowa kuracje. w sumie nie mam nic do stracenia. :P
racja no i zawsze to zdrowiej.
Trzymam kciuki za szybkie dwie kreseczki
Buziaki

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Ja brałam dostinex i ZERO skutków ubocznych
czytałam że fajny bo jeśli dobrze pamiętam to bierze się go raz na tydzień
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:45   #15
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
czytałam że fajny bo jeśli dobrze pamiętam to bierze się go raz na tydzień
Tak, jedna tabletka raz w tygodniu ja nawet jak brałam trzy tabletki co 24 godziny na zakończenie laktacji, to nie miałam żadnych skutków ubocznych, chociaż gin mówiła, że wtedy mogą być.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-08-13 o 15:46
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:23   #16
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: staraczki tarczycowe

ja byłam nieświadomą staraczką tarczycową, dopiero jak zaszłam w drugą ciążę (pierwszą poroniłam), na własną rękę zrobiłam badania, tsh 3,2. poszłam do endo, rodzinna nie chciała mi dać skierowania mówiąc, że tsh jest w normie, ale w końcu dała, teraz jestem pod opieką endo i biorę euthyrox, jestem 9 tygodniu ciąży.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:27   #17
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja byłam nieświadomą staraczką tarczycową, dopiero jak zaszłam w drugą ciążę (pierwszą poroniłam), na własną rękę zrobiłam badania, tsh 3,2. poszłam do endo, rodzinna nie chciała mi dać skierowania mówiąc, że tsh jest w normie, ale w końcu dała, teraz jestem pod opieką endo i biorę euthyrox, jestem 9 tygodniu ciąży.
No tak, norma... od takich lekarzy chroń nas Panie Boże... kto dał papiery tej pani...jak i wielu innym, niestety
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:36   #18
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

SzmaragdowyKotek: jeszcze w ciazy nie jestem, ale nawet jesli sie uda, nie jestem w stanie jezdzic do Polski co miesiac... zobaczymy, co to bedzie... jak trzeba bedzie, to potlumacze moje wyniki badan i tu bede drazyc temat. na razie nie moge sie wstrzelic w owulacje. :P
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:38   #19
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
SzmaragdowyKotek: jeszcze w ciazy nie jestem, ale nawet jesli sie uda, nie jestem w stanie jezdzic do Polski co miesiac... zobaczymy, co to bedzie... jak trzeba bedzie, to potlumacze moje wyniki badan i tu bede drazyc temat. na razie nie moge sie wstrzelic w owulacje. :P
trzymam kciuki! koniecznie daj znać, jak się uda
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 17:39   #20
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
No tak, norma... od takich lekarzy chroń nas Panie Boże... kto dał papiery tej pani...jak i wielu innym, niestety
gdyby nie wizaż pewnie uwierzyłabym tej lekarce...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:44   #21
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

moni_ka.g: wspolczuje... dobrze, ze trafilas w koncu na lekarza, ktory tym sie zajal.
SzmaragdowyKotek: dam znac.

btw: jak u Was z libido przy tarczycy? u mnie srednio.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:03   #22
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
btw: jak u Was z libido przy tarczycy? u mnie srednio.
nie narzekam
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:05   #23
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
ja po odstawieniu euthyroxu i joditu musiałam często sprawdzać poziom TSH i okazało się że tarczyca radzi sobie sama. Ale endo mi zapowiedział że w ciąży na bank wrócę do hormonów

Castagnus jest lekiem ziołowym i on też obniża prolaktyne, więc nie można łączyć go np z bromergonem bo może za bardzo obniżyć prolaktynę. Ale czytałam na innych forach że są też inne leki zamiast bromka, więc jeśli źle go znosisz to zaproponuj ginowi inny lek. Coś mi się kojarzy dostinex i parlodel. Dużo dziewczyn skarży się na tego bromka.

Ja castagnusa biorę od kilku dni więc trudno mi coś powiedzieć, czuję się raczej normalnie.
ja mam podobnie jak Ty.....

w pierwszą ciażę zaszłam mając tsh 3,8 i to w drugim cyklu (a pytałam się lekarza czy mam zrobic jakieś badania zanim zajdę w ciażę to powiedział, że nie tylko się starać ) no i miałam pusty pecherzyk...... potem kilka miesięcy byłam na euthyroxie 37,5 a teraz od kilku miesięcy nie zazywam euthyroxu zgodnie z zaleceniem lekarza tylko takie tam suplementy naturalne itp. i mam tsh 1,1 i tak się trzyma
jak zajdę w ciążę bo znowu się staram to prawdopodonie wrócę do euthyroxu

a prolaktyne to mam ok

Edytowane przez Messuah
Czas edycji: 2012-08-13 o 19:10
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:07   #24
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

moni_ka.g: zazdroszcze.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:11   #25
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja byłam nieświadomą staraczką tarczycową, dopiero jak zaszłam w drugą ciążę (pierwszą poroniłam), na własną rękę zrobiłam badania, tsh 3,2. poszłam do endo, rodzinna nie chciała mi dać skierowania mówiąc, że tsh jest w normie, ale w końcu dała, teraz jestem pod opieką endo i biorę euthyrox, jestem 9 tygodniu ciąży.
heh ja miałam tsh w ciąży 3,8 przy normie 4 i gin do mnie powiedział że jest ok a po jakimś tygodniu okazalo sie ze mam pusty pecherzyk.....
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:34   #26
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

Messuah: przykro mi... mam nadzieje, ze zmienilas lekarza i trafilas na jakiegos z powolania.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:42   #27
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: staraczki tarczycowe

witajcie
mam niedoczynnosc tarczycy stwierdzoną ok 2 lata temu. po krótkim leczeniu, kiedy tsh wrocilo do normy przez własną głupotę odstawiłam leki i wyniki poszybowały na łeb na szyję, były dużo gorsze niż przed leczeniem... okazało się, że pod zadnym pozorem nie mogę odstawic leku. zaczęłam brac i po miesiącu wyniki wróciły do normy a jak wróciły to zaczęlismy się starac o dzidziusia i udało sie za pierwszym razem jestem w 17 tyg ciązy i maluszek ma 9,3cm a etuhyrox muszę brac cały czas
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 20:29   #28
whatIthink
Raczkowanie
 
Avatar whatIthink
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 409
Dot.: staraczki tarczycowe

Z przyjemnością dołączę się do wątku

Jestem w pierwszym cyklu starań, po owulacji, więc jeszcze nie wiemy, jak to będzie

Ostatnio poszłam na badania. TSH w normie (2,41) nie mam Hashimoto. Lekarz powiedział, że w ciąży nadal będę musiała brać Letrox 50.

Nigdy nie badałam swojej prolaktyny.

Ogólnie rzecz biorąc jestem osobą, która jeśli chodzi o sprawy zdrowia, dmucha na zimne. Całą ciążę będę oczywiście pod opieką lekarza.
__________________
Człowiek zawsze dla siebie stanowi 100%, choćby dla innych był kimś zupełnie obojętnym.

06.06.2013 r. - Piotruś
whatIthink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 20:55   #29
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: staraczki tarczycowe

niezwykla22: gratulacje.

whatIthink: dobrze, ze nia masz hashi.

ej dziewczyny, co to moze byc: normalnie mam okres 6-7 dni, a w tym miesiacu juz 9 i konca nie widac... :/
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:28   #30
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: staraczki tarczycowe

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
w pierwszą ciażę zaszłam mając tsh 3,8 i to w drugim cyklu (a pytałam się lekarza czy mam zrobic jakieś badania zanim zajdę w ciażę to powiedział, że nie tylko się starać ) no i miałam pusty pecherzyk...... potem kilka miesięcy byłam na euthyroxie 37,5 a teraz od kilku miesięcy nie zazywam euthyroxu zgodnie z zaleceniem lekarza tylko takie tam suplementy naturalne itp. i mam tsh 1,1 i tak się trzyma
jak zajdę w ciążę bo znowu się staram to prawdopodonie wrócę do euthyroxu
ja przy pierwszej ciąży nie badałam tsh, nikt mi o tym nie powiedział, zaszłam wtedy w drugim cyklu intensywnych starań. jak byłam u lekarza przed staraniami to usłyszałam: starać się i tyle. po poronieniu też nikt nie kazał robić badań. teraz zaszłam nie planując tego, od razu zrobiłam tsh (dokształciłam się na wizażu), było 3,2, potem 1,8, dalej 2,4 i 3,0, wszystkie wyniki w ciągu tygodnia, miałam jeszcze usg tarczycy. stanęło na tym, że jestem na euthyroxie, biorę go od 2 tygodni i za 2 tygodnie mam powtórzyć badania.

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
heh ja miałam tsh w ciąży 3,8 przy normie 4 i gin do mnie powiedział że jest ok a po jakimś tygodniu okazalo sie ze mam pusty pecherzyk.....
mój gin też powiedział, że jestem w normie (3,2), bo na wynikach norma zaznaczona była do 4. musiałam mu tłumaczyć, że jest inaczej i że endo potwierdziła to co mówię, że nie jest dobrze, powiedział, ok, ale chyba bez przekonania. zanim skończyłam 6 tydzień ciąży byłam u endo 5 razy, bo ciągle powtarzałam badania + usg tarczycy
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.