Studia kulturoznawstwo -oceny... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-18, 19:33   #1
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216

Studia kulturoznawstwo -oceny...


Cześć
Studiuję kulturoznawstwo :P
Kierunek dość ciekawy, a na mojej uczelni do najprostszych nie należy, bez przyszłości, ale tym się nie martwię, mam już zawód w kieszeni.
I... nie rozumiem, po co nam oceny? Liczą się? Niewielu pracodawców patrzy chyba na oceny?
Najgorsze jest to, że będę miała kilka (jeśli nie wszystkie) 3, dlatego nie wiem, czy student z samymi 3 to bardzo zły student?
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:50   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Oceny są po to aby ocenić przyswojoną wiedzę, otrzymując oceny ma się "podsumowanie" materiału że go umiesz lub nie.
Co do tego że pracodawca nie patrzy na oceny, czasami proszą o wykaz ocen też na stażach to jest bardzo często, że chcą odpis ocen z roku czy od początku.
Ja uważam że bez ocen to by sobie każdy chodził bo musi i olewał jak siie tylko da.
Swoją drogą jakie to są ciężkie studia że będziesz miała same 3? To co powiesz o osobach studiujących medycynę gdzie mają tysiące stron do wykucia na blachę z jakimiś łacińskimi nazwami. Same 3 to nie tyle że zły student a moim zdaniem leniwy.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2014-01-18 o 19:52
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:52   #3
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Chodzi mi konkretnie o to, czy są one jakoś szczególnie ważne, bo martwię się, że mając 3 mogę nie szczycić się jakimś w miarę przyzwoitym świadectwem
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:57   #4
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Cześć
Studiuję kulturoznawstwo :P
Kierunek dość ciekawy, a na mojej uczelni do najprostszych nie należy, bez przyszłości, ale tym się nie martwię, mam już zawód w kieszeni.
I... nie rozumiem, po co nam oceny? Liczą się? Niewielu pracodawców patrzy chyba na oceny?
Najgorsze jest to, że będę miała kilka (jeśli nie wszystkie) 3, dlatego nie wiem, czy student z samymi 3 to bardzo zły student?
Skoro masz zawód to co za różnica jakie masz oceny.
Nie wiem gdzie pracują kulturoznawcy (nigdzie?) ale w McDonaldzie raczej nie będą zagłębiać się w twoje wykształcenie.

Edytowane przez michal321
Czas edycji: 2014-01-18 o 20:01
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:11   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

po 1. często pracodawca chce zobaczyć oceny a trójkowicze to wiadomo, byle zaliczyć i do domu.
po 2. zawód po technikum, po policealnej? Bo to teraz Cię nie urządza.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Chodzi mi konkretnie o to, czy są one jakoś szczególnie ważne, bo martwię się, że mając 3 mogę nie szczycić się jakimś w miarę przyzwoitym świadectwem
no i nie będziesz miała czym się szczycić z samymi 3.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:25   #6
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Nie, nie, nie. Ja trochę niedokładnie się wyraziłam.
Jeżeli pierwszy semestr "zawalę" przez te 3, ale w kolejnych semestrach, latach będę miała powiedzmy 4, może też 5, to czy ten jeden, pierwszy semestr coś zmieni?

Wydaje mi się że nic, ale wolę zapytać absolwentów i "weteranów"
Kurczę, boję się sesji, egzaminów, etc... ;/
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:27   #7
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

fajnie, będę miała większość trójek, idę sobie zaklepać miejsce w pośredniaku
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 20:28   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie. Ja trochę niedokładnie się wyraziłam.
Jeżeli pierwszy semestr "zawalę" przez te 3, ale w kolejnych semestrach, latach będę miała powiedzmy 4, może też 5, to czy ten jeden, pierwszy semestr coś zmieni?

Wydaje mi się że nic, ale wolę zapytać absolwentów i "weteranów"
Kurczę, boję się sesji, egzaminów, etc... ;/
Ale jak masz teraz 3 to już lepiej nie będzie. I tak, może on mieć znaczenie bo może pokazując oceny idąc na staż akurat będzie interesowało pracodawcę coś z pierwszego semestru.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
fajnie, będę miała większość trójek, idę sobie zaklepać miejsce w pośredniaku
Przecież wiesz, że to zależy od kierunku. Jak się studiuje byle studiować, bo ma się zawód (podobno) to nic dziwnego, że leci na trójach. A jeszcze taki kierunek gdzie absolwentów jest tylu, że można przebierać to pogratulować.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:32   #9
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

nie przesadzajmy, jakie to ważne przedmioty mogą być na pierwszym semestrze kulturoznawstwa ? same wprowadzające za pewne
teraz po większości kierunków jest przesycenie absolwentów
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:35   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
nie przesadzajmy, jakie to ważne przedmioty mogą być na pierwszym semestrze kulturoznawstwa ? same wprowadzające za pewne
teraz po większości kierunków jest przesycenie absolwentów
no mogą być ważne, bo czemu niby nie? ja w tej chwili mam praktycznie same zawodowe, algebrę kończę w tym semestrze więc ocena jest ważna, bo zostaje do końca.

I podtrzymuję, że studiując byle mieć 3 "bo mam zawód" to ja nie wróżę jej długiej przyszłości na studiach.

I ogólnie nie ogarniam tego przerażenia sesją przecież to nie koniec świata przysiąść dwa tygodnie i sobie przypomnieć materiał z całego semestru.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:35   #11
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Studiuję, bo chcę studiować, bo interesuje mnie ten kierunek, bo planuję magisterkę która będzie mnie pasjonować bardziej. Łatwo jest krytykować, oceniać nie wiedząc nic, prawda?
Nie pytałam o zdanie na temat studiów, postawiłam konkretne pytania.
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 20:39   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Studiuję, bo chcę studiować, bo interesuje mnie ten kierunek, bo planuję magisterkę która będzie mnie pasjonować bardziej. Łatwo jest krytykować, oceniać nie wiedząc nic, prawda?
Nie pytałam o zdanie na temat studiów, postawiłam konkretne pytania.
dostałaś konkretną odpowiedź: tak, student jadący na samych 3, wcale nie wskoczy nagle na 5 i tak, jest to leniwy student mniej rozchwytywany.
Zadowolona?

Studia to ja sobie tak na marginesie oceniłam i Twoje podejście.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:39   #13
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

szkoda że ja na naukę do sesji będę mieć maks tydzień

z drugiej strony autorko skoro pasjonuje Cię ten kierunek, a nie oszukujmy się nie jest trudny, mogłaś się postarać o wyższe oceny
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2014-01-18 o 20:41
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:44   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
szkoda że ja na naukę do sesji będę mieć maks tydzień

z drugiej strony autorko skoro pasjonuje Cię ten kierunek, a nie oszukujmy się nie jest trudny, mogłaś się postarać o wyższe oceny
spoko, ja mam trzy dni zaczynam od poniedziałku sesję ale pierwsze zaliczenie w środę :p
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:46   #15
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

to luzik, jakoś ogarnę ;P wcześnie zaczynacie sesję
(tak z ciekawości miałaś jakieś wolne przed sesją, bo mi się nie zanosi na to)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:47   #16
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Droga pffe, to co sobie oceniłaś najmniej mnie interesuje - i tak mnie nie znasz
micraneska, starałam się, ale niektóre ćwiczenia są strasznie ciężkie, wykładowcy strasznie wymagający, a zajęć niemało, tym bardziej że pracuję - muszę się jakoś utrzymać sama. Na początku października miałam kilka osobistych problemów, nim się uporałam miałam marne szanse na nagłe wyskoczenie na 4, i dziś naprawdę tego żałuję, dlatego od następnego semestru zamierzam ostro "ścisnąć d...ę". Stąd mój wątek
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:52   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
to luzik, jakoś ogarnę ;P wcześnie zaczynacie sesję
(tak z ciekawości miałaś jakieś wolne przed sesją, bo mi się nie zanosi na to)
Nie miałam wolnego przed sesją będę teraz miała dwa tygodnie sesji, w pierwszym zaliczenia a w drugim egzaminy, później tydzień wolnego i tydzień poprawkowej. A Ty masz coś wolnego przed?

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
Droga pffe, to co sobie oceniłaś najmniej mnie interesuje - i tak mnie nie znasz
micraneska, starałam się, ale niektóre ćwiczenia są strasznie ciężkie, wykładowcy strasznie wymagający, a zajęć niemało, tym bardziej że pracuję - muszę się jakoś utrzymać sama. Na początku października miałam kilka osobistych problemów, nim się uporałam miałam marne szanse na nagłe wyskoczenie na 4, i dziś naprawdę tego żałuję, dlatego od następnego semestru zamierzam ostro "ścisnąć d...ę". Stąd mój wątek
Napisałaś na forum więc licz się z krytyką.
Jesteś na bardzo łatwym kierunku a w październiku to jeszcze się nic nie robi. Koła zaczynają się w połowie listopada, a najczęściej są pod koniec więc nie pierdziel za przeproszeniem jak to Ci było trudno.
I wierz mi, masa ludzi pracuje w trakcie studiów a i jeszcze mogą wyciągnąć średnią powyżej 4,5 żeby mieć stypendium rektora. Można? Można.
Więc teraz nie ćwierkaj jak to Ci było ciężko bo teraz lżej nie będzie więc i ściskanie tyłka Ci nie pomoże.
Lepiej najpierw się martw czy wszystko zaliczysz i przejdziesz na drugi semestr.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:57   #18
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

właśnie nie wiem, pierwszy egzamin mam w środę za tydzień, myślę że od poniedziałku już będę miała wolne (na to liczę), u mnie zaliczenia ogólnie są cały semestr, teraz tylko uzupełniamy co brakuje (np jakaś nieobecność itp) no chyba że ktoś ma tam z czegoś zbóje, w przyszłym tygodniu mam ostatnie koło z anatomii, i po nim dopiero na sesję się zacznę uczyć (ale mam tylko 4 egzaminy)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:57   #19
201711130954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie miałam wolnego przed sesją będę teraz miała dwa tygodnie sesji, w pierwszym zaliczenia a w drugim egzaminy, później tydzień wolnego i tydzień poprawkowej. A Ty masz coś wolnego przed?

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------



Jesteś na bardzo łatwym kierunku a w październiku to jeszcze się nic nie robi.

Chyba na twoim. Nie na mojej uczelni.

Lepiej najpierw się martw czy wszystko zaliczysz i przejdziesz na drugi semestr.
zaliczę i przejdę, te 3 tylko mnie martwią.
201711130954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 21:00   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
właśnie nie wiem, pierwszy egzamin mam w środę za tydzień, myślę że od poniedziałku już będę miała wolne (na to liczę), u mnie zaliczenia ogólnie są cały semestr, teraz tylko uzupełniamy co brakuje (np jakaś nieobecność itp) no chyba że ktoś ma tam z czegoś zbóje, w przyszłym tygodniu mam ostatnie koło z anatomii, i po nim dopiero na sesję się zacznę uczyć (ale mam tylko 4 egzaminy)
No u mnie są też jakieś odróbki ale mnie to średnio interesuje bo mam wszystko zaliczone w 1 terminach. Tylko analizę zawaliłam ale to poprawię w piątek. Ja mam dwa egzaminy ustne a reszta to pisemne zaliczenia.

Masz jakoś w czasie chociaż te egzaminy rozłożone?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mimbla Pokaż wiadomość
zaliczę i przejdę, te 3 tylko mnie martwią.
na samych 3 to się zacznij martwić bo z takim stanem wiedzy egzaminy mogą Cię przerosnąć, skoro się tak mało uczyłaś bo pracujesz. Dla wykładowcy to żaden argument.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:01   #21
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

nie, mam środę, czwartek, piątek i poniedziałek następny, a od wtorku drugie terminy jeszcze przed poprawkową - pociesza mnie to że jeden egzamin będzie banalny, drugi też w miarę łatwy, na środowy będę najwięcej zakuwać
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:05   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
nie, mam środę, czwartek, piątek i poniedziałek następny, a od wtorku drugie terminy jeszcze przed poprawkową - pociesza mnie to że jeden egzamin będzie banalny, drugi też w miarę łatwy, na środowy będę najwięcej zakuwać
No to faktycznie trochę nie pomyśleli, wszystko na raz. A terminy zerowe? nic, nikt?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:09   #23
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

nie, był jeden w listopadzie za określoną liczbę punktów za przedmiot (trwał miesiąc) na 60 parę dopuszczonych zdało 5 osób, a innych zerówek nie ma
mam 2 terminy + poprawkowy
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:13   #24
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
nie, był jeden w listopadzie za określoną liczbę punktów za przedmiot (trwał miesiąc) na 60 parę dopuszczonych zdało 5 osób, a innych zerówek nie ma
mam 2 terminy + poprawkowy
Ja mam po jednym i po jednym poprawkowym. niby tragedii nie ma, ale zależy jak podejdą do tego. Jakoś to będzie, nie ?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:16   #25
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

oby, chciałam zdać w pierwszych terminach ale nie wiem czy jest to realne, zawszeten drugi termin jest gratis - stąd takie nałożenie terminów, ostatnie dwa tygodnie były ciężkie więc mało kto zaczął się uczyć do sesji
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 00:55   #26
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Siedząc te kilka lat na Wizażu, chyba tylko raz natknęłam się na post, w którym Wizażanka pisała, że na rozmowie kwalifikacyjnej pokazywała oceny ze studiów. W pozostałych przypadkach liczyło się to, czy miało się wykształcenie wyższe czy nie, jakie ma się doświadczenie i co się faktycznie umie, ocenami nikt się nie interesował - przypominam, to moje zdanie oparte na doświadczeniu innych, własnego w tym temacie jeszcze nie mam.

Zresztą, to chyba oczywiste, że oceny w większości nie odzwierciedlają naszej wiedzy, bo jedna osoba będzie mieć 5 za obecność na listach puszczanych podczas wykładu, a druga 3+ za ciężki egzamin. I która umie więcej?

Także ja dumna z samych 3 w indeksie bym nie była, ale może się okazać, że bez różnicy, czy masz 3 czy 5. Będą liczyły się ważniejsze rzeczy.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:53   #27
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Siedząc te kilka lat na Wizażu, chyba tylko raz natknęłam się na post, w którym Wizażanka pisała, że na rozmowie kwalifikacyjnej pokazywała oceny ze studiów. W pozostałych przypadkach liczyło się to, czy miało się wykształcenie wyższe czy nie, jakie ma się doświadczenie i co się faktycznie umie, ocenami nikt się nie interesował - przypominam, to moje zdanie oparte na doświadczeniu innych, własnego w tym temacie jeszcze nie mam.

Zresztą, to chyba oczywiste, że oceny w większości nie odzwierciedlają naszej wiedzy, bo jedna osoba będzie mieć 5 za obecność na listach puszczanych podczas wykładu, a druga 3+ za ciężki egzamin. I która umie więcej?

Także ja dumna z samych 3 w indeksie bym nie była, ale może się okazać, że bez różnicy, czy masz 3 czy 5. Będą liczyły się ważniejsze rzeczy.
Potwierdzam, byłam na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, do korporacji i mniejszych firm i nie zdarzyło mi się, aby ktokolwiek pytał mnie o oceny.
Moja średnia z licencjatu wynosiła 3,5 i to, że miałam przeciętnie dużo 3 nie wynikało z tego, że dostawałam 3 na egzaminie, ale z tego, że w I terminie dostawałam 2 a w II 5. W każdym razie, nigdy nie przejmowałam się specjalnie ocenami i szczerze mówiąc nie widzę po moich znajomych korelacji między ocenami na studiach a sukcesami w pracy. Zresztą, sama jestem dowodem na to, że można sobie radzić nieprzeciętnie dobrze w zawodzie, traktując (nawet wymagające) studia lekko. Mój wybór studiów był świadomy i nie studiowałam dla studiowania, były przedmioty, które uwielbiałam i mimo, że nie miałam z egzaminu 5, to pamiętam z przedmiotu dużo więcej, niż osoby z 5. Podsumowując, uważam, że oceny nie świadczą o tym, jak dobrze poradzisz sobie w życiu zawodowym i wielu pracodawców zdaje sobie z tego sprawę.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 11:39   #28
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

ja uwazam, ze nie ma sie co ocenami przejmowac po tym katem (co innego gdy sie walczy o stypendium naukowe). przeciez nie od dzis wiadomo, ze ocena ocenie nierowna, a niesprawiedliwie oceniajacych profesorow tez nie brakuje
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 13:00   #29
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Studia kulturoznawstwo -oceny...

Moje pierwsze kolokwium na studiach było żenująco proste a ja tymczasem dostałam z niego tróję z minusem Poszłam zawstydzona do profesora doktora hab. inżyniera , a on mi na to "ależ proszę pani, to jest bardzo dobra ocena! proszę się nie przejmować, zdarza się najlepszym, szczególnie na pierwszym roku. Ja swoje pierwsze kolokwium zupełnie zawaliłem"

Nie przejmuj się. To, że zaczęłaś od trójek, nie oznacza, że na trójkach skończysz. Przejście ze szkoły na studia nie zawsze jest proste i gładkie, zdarzają się potknięcia, ale masz jeszcze 5 semestrów, żeby ogarnąć wiedzę i system pracy.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-19 14:00:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.