Dietetyka - zawód przyszłości ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 13:51   #31
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tak sobie jeszcze pomyślałam... autorko, a może sama odwiedź dietetyka? upewnisz się czy przy twojej małej wadze, niskim wzroście i w okresie dojrzewania powinnaś się odchudzać a na dodatek zobaczysz jak sama możesz wyglądać za kilkanaście lat w pracy
Dokładnie, i wtedy zobaczymy kto miał rację
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:53   #32
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Właśnie, że czasami obraz swojego ciała w lustrze jest odbierany niezgodnie z rzeczywistością. Nawet gdy nie ma już z czego zrzucać, dalej się wydaje, że jest się za grubym.
zdjęcie idealnie oddające te słowa:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Anoreksja.jpg (14,0 KB, 38 załadowań)
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:53   #33
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, bo jeśli kobiety dążą do wymiarów 90 - 60 -90, a przy 87 w biodrach ktoś chce się jeszcze odchudzać, to schodzi to już na problem anoreksji.

Autorko, czytaj, czytaj i jeszcze raz pogłębiaj wiedzę, żebyś sobie biedy nie narobiła.

Zamiast się denerwować, przyjmij z pokorą to co piszą inni, dla własnego dobra.

A na studia idź, jeśli się interesujesz żywieniem
To jakiś żart? Jakiej anoreksji ? Akurat przykład bioder to trochę kiepski, bo głównie kość biodrowa nadaje taki rozmiar
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:56   #34
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
To jakiś żart? Jakiej anoreksji ? Akurat przykład bioder to trochę kiepski, bo głównie kość biodrowa nadaje taki rozmiar
I tłuszcz oraz mięśnie. No chyba, że chcesz mieć kościsty tyłek. Nie wiem jakie teraz u Was są trendy. Mi się podobają (i facetom) okrągłe pośladki
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:06   #35
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
I tłuszcz oraz mięśnie. No chyba, że chcesz mieć kościsty tyłek. Nie wiem jakie teraz u Was są trendy. Mi się podobają (i facetom) okrągłe pośladki
Ja się akurat mierzę trochę wyżej na tych kościach miednicy, wiec niżej będzie więcej
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:13   #36
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

A co myślisz o wizycie u dietetyka?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:43   #37
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Ja się akurat mierzę trochę wyżej na tych kościach miednicy, wiec niżej będzie więcej
No chyba że
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 14:57   #38
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
A po co chcesz być na granicy prawidłowej wagi? Wcale to pięknie nie wygląda. Zbuduj mięśnie, wtedy dopiero będziesz się chwalić ciężką pracą.
Widzę, że poglądy zmieniają się wraz z wiekiem...
może chce być Anją Rubik

Proszę nie odchudzaj się już, bo nawet mimo niskiego wzrostu, masz niedowagę..
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 15:23   #39
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
może chce być Anją Rubik

Proszę nie odchudzaj się już, bo nawet mimo niskiego wzrostu, masz niedowagę..
Właśnie się zastanawiam jak może się podobać komuś wychudzone ciało Żadnemu facetowi się nie podoba, a we wszystkich reklamach, na wybiegach promują chuderlaki
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 15:32   #40
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiam jak może się podobać komuś wychudzone ciało Żadnemu facetowi się nie podoba, a we wszystkich reklamach, na wybiegach promują chuderlaki
też mnie to zastanawia, te modelki tylko oszpecają te ubrania .
Modelki powinny wyglądać tak jak te z Victoria's Secret - szczupłe i wysportowane
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 15:55   #41
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
też mnie to zastanawia, te modelki tylko oszpecają te ubrania .
Modelki powinny wyglądać tak jak te z Victoria's Secret - szczupłe i wysportowane
O właśnie

Tylko młodym dziewczynom w głowach mieszają, a potem one myślą, że to jest ideał kobiety
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 16:26   #42
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Co do właściwego pytania - na pewno wzrośnie zapotrzebowanie na dietetyków, ale z drugiej strony - wiele szkół ma takie kierunki, można sobie zrobić kursy i szkolenia... Nie wiadomo kiedy rynek się nasyci...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 16:38   #43
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
Co do właściwego pytania - na pewno wzrośnie zapotrzebowanie na dietetyków, ale z drugiej strony - wiele szkół ma takie kierunki, można sobie zrobić kursy i szkolenia... Nie wiadomo kiedy rynek się nasyci...
Tak, masz rację, tylko, że na razie dietetykiem może być osoba, która ukończyła studia na kierunku Dietetyka, może być nią osoba po podyplomówce, a nawet po szkole policealnej czy technikum o odpowiednim profilu. Na razie! Bo jeśli wejdzie w życie ustawa o zawodach medycznych (dot. ona tego, że zawody medyczne tj. dietetyk, masażysta, rehabilitant itp itp, mogą wykonywac osoby jedynie po ukończonych kierunkach studiów na Akademiach medycznych), trochę rynek się uszczupli z dietetyków. Mówię, że trochę, bo osoba po szkole policealnej, która do tej pory wykonywała zawód dietetyka, wystarczy że napisze egzamin państwowy, zaliczy go na pozytywną ocenę i będzie pełnoprawnym dietetykiem. Ale po wejściu ustawy, nie będzie można już skończyć tylko policealnej i dopisać egzamin, dietetyki będą uczyć tylko na akademiach medycznych, więc mało osób będzie kończyć takie szkoły, a dietetyków zrobi się mniej, lecz dobrze wykwalifikowanych
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 18:00   #44
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Dobra miałam nie dodawać zdjęcia, ale ostatnie wypowiedzi mnie mówiąc lekko poirytowały i bezpodstawnie uznajecie mnie za anorektyczkę i uważacie, że wyglądam jak na tym zdjęci, a mnie na oczy nie widziałyście. Wiec nie wiem jak możecie tak twierdzić? Chyba nie zdajecie sobię sprawę, jak bardzo się mylicie , a żeby wam to udowodnić dodaję zdjęcie zrobione specjalnie dla Was
Nie chciałam już całkowicie odsłaniać, ale tak dla wiadomości ukryte są jeszcze dwie fałdy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia 1653.jpg (51,9 KB, 55 załadowań)
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2012-03-11 o 20:24
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 18:03   #45
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
może chce być Anją Rubik

Proszę nie odchudzaj się już, bo nawet mimo niskiego wzrostu, masz niedowagę..
A twierdzisz tak na jakiej podstawie ?
Aby mieć niedowagę organizm musi wykorzystać wszystkie zapasu w postaci tłuszczu, a dopiero na końcu kiedy już go zabraknie, korzysta z tkanki mięśniowej, czyli wyniszcza i następuje ich utrata i wtedy mówimy o niedowadze, wychudzeniu czy wyniszczeniu w zależności od stopnia ich utraty.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2012-03-11 o 20:25
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 21:03   #46
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Dobra miałam nie dodawać zdjęcia, ale ostatnie wypowiedzi mnie mówiąc lekko poirytowały i bezpodstawnie uznajecie mnie za anorektyczkę i uważacie, że wyglądam jak na tym zdjęci, a mnie na oczy nie widziałyście. Wiec nie wiem jak możecie tak twierdzić? Chyba nie zdajecie sobię sprawę, jak bardzo się mylicie , a żeby wam to udowodnić dodaję zdjęcie zrobione specjalnie dla Was
Nie chciałam już całkowicie odsłaniać, ale tak dla wiadomości ukryte są jeszcze dwie fałdy
w takim razie pomyśl o wyrzeźbieniu brzucha, a nie o chudnięciu.

w takich spodniach każdy ma mniejsze lub większe fałdy jak siedzi..
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 21:33   #47
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Dobra miałam nie dodawać zdjęcia, ale ostatnie wypowiedzi mnie mówiąc lekko poirytowały i bezpodstawnie uznajecie mnie za anorektyczkę i uważacie, że wyglądam jak na tym zdjęci, a mnie na oczy nie widziałyście. Wiec nie wiem jak możecie tak twierdzić? Chyba nie zdajecie sobię sprawę, jak bardzo się mylicie , a żeby wam to udowodnić dodaję zdjęcie zrobione specjalnie dla Was
Nie chciałam już całkowicie odsłaniać, ale tak dla wiadomości ukryte są jeszcze dwie fałdy
Podobne fałdy to i ja mam, mimo niedowagi (z tym, że ja mam bardzo drobne kości - ale zaburzeń odżywiania nie mam, po prostu bardzo dobra przemiana materii i niechęć do tłuszczu). Zwłaszcza w takich spodniach, jak ktoś już napisał. Naprawdę, wierz cyferkom BMI, jak to nie pomaga - idź do specjalisty. I nie, nie uważam Cię za anorektyczkę, ale moja przyjaciółka ma podobny stan jak Ty - tylko wiara w cyferki ją chroni przed pętlą odchudzania się w nieskończoność.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 22:30   #48
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

50 kg tłuszczu a 50 kg mięśni robi różnicę WIZUALNĄ.

Dwie osoby o wzroście załóżmy 160, ważąc 50 kg mogą wyglądać diametralnie różnie. Jedna będzie chodzącą galaretą z fałdami na brzuchu, a druga zbitą, jędrną osobą która wygląda na szczupłą i wysportowaną.

Na tym polega różnica.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 13:33   #49
martiinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 77
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Ja mam 160 cm wzrostu i ważę 40 kg. Nie jestem wychudzona, mam trochę z przodu i z tyłu Nigdy nie byłam na żadnej diecie (odżywiam się normalnie, jem słodycze...) nikt nigdy nie powiedział że jestem wieszakiem albo coś w tym stylu. Po prostu jestem drobna. Wyniki też zawsze mam w normie. Teraz mam 24 lata i ważę tyle od 3 gimnazjum. A obliczając bmi mam chorobliwą niedowagę.
martiinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 14:48   #50
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
w takim razie pomyśl o wyrzeźbieniu brzucha, a nie o chudnięciu.

w takich spodniach każdy ma mniejsze lub większe fałdy jak siedzi..
Ale żeby wyrzeźbić brzuch trzeba najpierw spalić tłuszcz, aby było widać jakiekolwiek mięśnie.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 16:28   #51
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Wybaczcie szczerosc, ale pierdzielicie od rzeczy. Nie macie bladego pojecia o BMI, o siatkach centylowych(ktoras tu napisala o ich stosowaniu, ale zaraz potem wykazala sie brakiem wiedzy o sposobie ich uzywania, a nawet zastosowala je calkowicie inaczej niz powinna) ani chocby o podstawach auksologii.

A wiec taki skrocony kursik:
BMI kłamie (!) i nie daje nam wlasciwie zadnego obrazu pacjenta. Nawet w notatkach z zajec prowadzonych przez doswiadczonego pediatre mam wielkimi literami zapisane, ze BMI uzywamy glownie do celow statystycznych, a odnoszenie tego wymiaru do pojedynczego pacjenta jest KRZYWDZACE. Co wiecej - normy BMI dla szesnastolatki sa inne i jesli nawet mialby sie ktos tym kierowac - autorka ma te BMI jak najbardziej prawidlowe.
Siatki centylowe:
krok 1: wysokosc odnosimy do normy w populacji(autorka ma ponizej 3 centyla)
krok 2: wage odnosimy do wieku wzrostowego, a nie bron boze do wieku metrykalnego! (co zasugerowala ktoras z was)
wynik: autorka ma wage jak najbardziej odpowiednia do wzrostu
Obwod bioder:
Sam w sobie nie swiadczy o niczym(chyba ze jest bardzo duzy, lub bardzo maly). W przypadku autorki nie da sie stwierdzic czy jest chuda, czy ma po prostu waskie biodra. Tym bardziej ze sama napisala, ze mierzy je w sposob nieprawidlowy, wiec nalezaloby zapewne dodac ok. 5cm.
Dodatkowo:
- autorka ma juz 16 lat, nie 12, wiec lekkie diety nie spowoduja zaburzen
- z tego jak opisala swoj obecny sposob odzywiania nalezaloby ja tylko pochwalic, ze dba o siebie bardzo swiadomie, a nie naskakiwac ze popadnie w anoreksje o.O Bo chwilowo nic w jej zachowaniu na to nie wskazuje.
- zadna z was nie widziala autorki na zywo, wiec nie osadzajcie pochopnie. Osobiscie spotykalam sie z przypadkami dziewczyn ktore przy bardzo podobnych proporcjach wzrost/waga byly bardzo szczuple i z takimi ktore uznalabym raczej za pulchne.

Do autorki: W niektorych sprawach dziewczyny maja calkowita racje i jesli chcesz pozbyc sie tluszczyku z okreslonych czesci ciala to nic nie zastapi cwiczeń - to sposob i najszybczy i najskuteczniejszy. A co najwazniejsze - najzdrowszy
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 16:31   #52
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Dobra miałam nie dodawać zdjęcia, ale ostatnie wypowiedzi mnie mówiąc lekko poirytowały i bezpodstawnie uznajecie mnie za anorektyczkę i uważacie, że wyglądam jak na tym zdjęci, a mnie na oczy nie widziałyście. Wiec nie wiem jak możecie tak twierdzić? Chyba nie zdajecie sobię sprawę, jak bardzo się mylicie , a żeby wam to udowodnić dodaję zdjęcie zrobione specjalnie dla Was
Nie chciałam już całkowicie odsłaniać, ale tak dla wiadomości ukryte są jeszcze dwie fałdy
masz wąziutkie bioderka, ja miałam takie chyba w przedszkolu
a żeby pozbyć się tych fałdek (które ma każdy siedząc w takich spodniach i w takiej pozycji) to nie musisz odchudzać całego organizmu. wystarczy robić brzuszki i stosować dietę którą stosujesz. mów że chcesz zrzucić fałdki, a nie się odchudzić, bo to jest różnica...
Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Ale żeby wyrzeźbić brzuch trzeba najpierw spalić tłuszcz, aby było widać jakiekolwiek mięśnie.
a żeby spalić tłuszcz trzeba ćwiczyć. żeby było widać mięśnie też.
i jeszcze raz - nie potrzeba ci odchudzania CAŁEGO ORGANIZMU.

i gdzie ktoś napisał że wyglądasz tak jak na wstawionym wcześniej zdjęciu?

zdjęcie obrazowało to, że często można wyciągnąć samemu mylne wnioski na swój temat.

wizyta u dietetyka wszystko wyjaśni. byłaś u niego?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-03-12 o 16:33
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:49   #53
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
Coś źle patrzysz, bo wg moich siatek centylowych Twoja prawidłowa waga to ok 53 kg, poniżej 49 kg zaczyna się niedowaga, a poniżej 45 niedożywienie. Poniżej 42 kg jest już wyniszczenie.
To jaką wagę powinna mieć dziewczynka w wieku 13-14 lat przy wzroście 164cm?
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:06   #54
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
To jaką wagę powinna mieć dziewczynka w wieku 13-14 lat przy wzroście 164cm?
42 - 56 kg w zależności czy 13 czy 14 lat
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 11:24   #55
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Agusiek89 Pokaż wiadomość
42 - 56 kg w zależności czy 13 czy 14 lat
No dobra... zatem Twoim zdaniem dziewczynka mierząca 164kg i tylko dwa lata młodsza od Autorki, która ma 149cm wzrostu (czyli jest 15cm niższa!) mają ważyć tyle samo. Dobra, ja również nie popieram restykcyjnej diety w jej przypadku, ale zdrowe odżywanie (bez słodyczy, napojów gazowanych, na produktach pełnoziarnistych itd.) i aktywność fizyczna są jak najbardziej wskazane. A Wy na nią naskoczyłyście, jakby tutaj zaraz się miała zagłodzić i na pewno wpadnie w anoreksję i w ogóle to najlepiej niech już się odda na leczenie, a przy okazji niejako - w moim odczuciu, żeby była jasność - wyśmiałyście ją, że 'z takim podejściem chce iść na dietetykę, choć powinna się do dietetyka sama udać' - to ja pytam, jakie to ma znaczenie w tym momencie?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Wybaczcie szczerosc, ale pierdzielicie od rzeczy. Nie macie bladego pojecia o BMI, o siatkach centylowych(ktoras tu napisala o ich stosowaniu, ale zaraz potem wykazala sie brakiem wiedzy o sposobie ich uzywania, a nawet zastosowala je calkowicie inaczej niz powinna) ani chocby o podstawach auksologii.

A wiec taki skrocony kursik:
BMI kłamie (!) i nie daje nam wlasciwie zadnego obrazu pacjenta. Nawet w notatkach z zajec prowadzonych przez doswiadczonego pediatre mam wielkimi literami zapisane, ze BMI uzywamy glownie do celow statystycznych, a odnoszenie tego wymiaru do pojedynczego pacjenta jest KRZYWDZACE. Co wiecej - normy BMI dla szesnastolatki sa inne i jesli nawet mialby sie ktos tym kierowac - autorka ma te BMI jak najbardziej prawidlowe.
Siatki centylowe:
krok 1: wysokosc odnosimy do normy w populacji(autorka ma ponizej 3 centyla)
krok 2: wage odnosimy do wieku wzrostowego, a nie bron boze do wieku metrykalnego! (co zasugerowala ktoras z was)
wynik: autorka ma wage jak najbardziej odpowiednia do wzrostu
Obwod bioder:
Sam w sobie nie swiadczy o niczym(chyba ze jest bardzo duzy, lub bardzo maly). W przypadku autorki nie da sie stwierdzic czy jest chuda, czy ma po prostu waskie biodra. Tym bardziej ze sama napisala, ze mierzy je w sposob nieprawidlowy, wiec nalezaloby zapewne dodac ok. 5cm.
Dodatkowo:
- autorka ma juz 16 lat, nie 12, wiec lekkie diety nie spowoduja zaburzen
- z tego jak opisala swoj obecny sposob odzywiania nalezaloby ja tylko pochwalic, ze dba o siebie bardzo swiadomie, a nie naskakiwac ze popadnie w anoreksje o.O Bo chwilowo nic w jej zachowaniu na to nie wskazuje.
- zadna z was nie widziala autorki na zywo, wiec nie osadzajcie pochopnie. Osobiscie spotykalam sie z przypadkami dziewczyn ktore przy bardzo podobnych proporcjach wzrost/waga byly bardzo szczuple i z takimi ktore uznalabym raczej za pulchne.

Do autorki: W niektorych sprawach dziewczyny maja calkowita racje i jesli chcesz pozbyc sie tluszczyku z okreslonych czesci ciala to nic nie zastapi cwiczeń - to sposob i najszybczy i najskuteczniejszy. A co najwazniejsze - najzdrowszy
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 12:58   #56
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
masz wąziutkie bioderka, ja miałam takie chyba w przedszkolu
a żeby pozbyć się tych fałdek (które ma każdy siedząc w takich spodniach i w takiej pozycji) to nie musisz odchudzać całego organizmu. wystarczy robić brzuszki i stosować dietę którą stosujesz. mów że chcesz zrzucić fałdki, a nie się odchudzić, bo to jest różnica...

a żeby spalić tłuszcz trzeba ćwiczyć. żeby było widać mięśnie też.
i jeszcze raz - nie potrzeba ci odchudzania CAŁEGO ORGANIZMU.

i gdzie ktoś napisał że wyglądasz tak jak na wstawionym wcześniej zdjęciu?

zdjęcie obrazowało to, że często można wyciągnąć samemu mylne wnioski na swój temat.

wizyta u dietetyka wszystko wyjaśni. byłaś u niego?
Chyba jak jestem niska to biodra nie mogą chyba być olbrzymie jak dla osoby, która ma 190? Wiec sam obwód bioder świadczy o tym, że jestem niska, a co za tym idzie waga powinna być mniejsza. To jak znajdziesz jakąś dietę, która spala tłuszcz TYLKO na brzuchu to daj znać. Ale nie znajdziesz, bo takiej nie ma. Nie da się odchudzić organizm z jednego miejsca, bo tkanka tłuszczowa rozkłada się po całym ciele, a to organizm "wybiera" z której części energii będzie korzystał, wiec to nie jest zależne ode mnie.

hm..no nie wiem czy tak różnica
Cel -> Zrzucić fałdki, Efekt -> Pozbycie się tłuszczu
Cel -> Schudnąć, Efekt -> Pozbycie się tłuszczu

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
wystarczy robić brzuszki i stosować dietę którą stosujesz
A co ja robię? Bo teraz to trochę nie rozumiem, o co tak naprawdę te spory. Wcześniej uznajecie mnie za jakąś wariatkę, która rozpaczliwie chce się odchudzać i chce popaść w anoreksje, a teraz przyznajecie mi rację.

willy_nilly i neia - Dziękuję wam za poparcie, dziewczyny ! Nareszcie ktoś mądrze pisze

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
No dobra... zatem Twoim zdaniem dziewczynka mierząca 164kg i tylko dwa lata młodsza od Autorki, która ma 149cm wzrostu (czyli jest 15cm niższa!) mają ważyć tyle samo. Dobra, ja również nie popieram restykcyjnej diety w jej przypadku, ale zdrowe odżywanie (bez słodyczy, napojów gazowanych, na produktach pełnoziarnistych itd.) i aktywność fizyczna są jak najbardziej wskazane. A Wy na nią naskoczyłyście, jakby tutaj zaraz się miała zagłodzić i na pewno wpadnie w anoreksję i w ogóle to najlepiej niech już się odda na leczenie, a przy okazji niejako - w moim odczuciu, żeby była jasność - wyśmiałyście ją, że 'z takim podejściem chce iść na dietetykę, choć powinna się do dietetyka sama udać' - to ja pytam, jakie to ma znaczenie w tym momencie?
No dokładnie Przecież to tylko 15 cm różnicy
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2012-03-13 o 13:05
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:12   #57
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
wyśmiałyście ją, że 'z takim podejściem chce iść na dietetykę, choć powinna się do dietetyka sama udać' - to ja pytam, jakie to ma znaczenie w tym momencie?
w którym momencie było to wyśmiewanie? zacytowałaś coś, czego nikt nie napisał.
a czy rada udania się do dietetyka jest zła? zdrowo odżywiający się człowiek nie może się przejść do dietetyka? autorka sama miała wątpliwości ile w końcu powinny wynosić granice jej wagi i to nic dziwnego, młoda jest, ma czas żeby się nauczyć dlatego myślę że taka wizyta rozwiała by wszelkie wątpliwości i kłótnie kto ma rację.
no i plus zobaczyłaby jak wygląda praca dietetyka

bardzo fajnie że autorka stosuje zdrową dietę, ale można odczuć że stosuje ją nie tylko po to żeby prowadzić zdrowy tryb życia, ale dlatego też żeby schudnąć, bo teraz uważa się za osobę zbyt grubą. a ja w tym miejscu zastanowiłabym się, czy naprawdę taka jest - ja kiedyś uważałam, że mam zbyt szeroki nos (), dopóki nie sprawdziłam spotykanych wymiarów i nie popytałam jak ta sprawa ma się u innych. okazało się że przesadzałam

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Chyba jak jestem niska to biodra nie mogą chyba być olbrzymie jak dla osoby, która ma 190? Wiec sam obwód bioder świadczy o tym, że jestem niska, a co za tym idzie waga powinna być mniejsza. To jak znajdziesz jakąś dietę, która spala tłuszcz TYLKO na brzuchu to daj znać.
a skąd znowu takie skrajności jak 190 cm? ja mam 159 cm, mam 21 lat i dużo szersze biodra, a każdy mówi że jestem szczupła/chuda. skoro mam szerszy obwód bioder to powinien on świadczyć o tym że jestem wysoka? no chyba nie wyszło

nie znajdę takiej diety, bo takiej nie ma jak słusznie zauważyłaś. tylko po co szukać diety? wystarczy racjonalnie odżywianie i ćwiczenia konkretnie na brzuch.

A co do przyznawania racji - już dużo wcześniej napisałam że dobrze robisz zdrowo się odżywiając i ćwicząc, nie widziałaś? Tylko nie rozumiem dlaczego celem tego jest "muszę schudnąć".
Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
willy_nilly i neia - Dziękuję wam za poparcie, dziewczyny ! Nareszcie ktoś mądrze pisze
a my jak piszemy? głupio?
wiesz, trochę dziwne jest mówienie: "ty się ze mną zgadzasz więc mądrze piszesz, a ci co się ze mną nie zgadzają piszą głupio".

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Nie da się odchudzić organizm z jednego miejsca, bo tkanka tłuszczowa rozkłada się po całym ciele, a to organizm "wybiera" z której części energii będzie korzystał, wiec to nie jest zależne ode mnie.
Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Do autorki: W niektorych sprawach dziewczyny maja calkowita racje i jesli chcesz pozbyc sie tluszczyku z okreslonych czesci ciala to nic nie zastapi cwiczeń - to sposob i najszybczy i najskuteczniejszy. A co najwazniejsze - najzdrowszy
a co ty na to? neia mądrze pisze, więc?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 14:06   #58
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
[/COLOR]


A co do przyznawania racji - już dużo wcześniej napisałam że dobrze robisz zdrowo się odżywiając i ćwicząc, nie widziałaś? Tylko nie rozumiem dlaczego celem tego jest "muszę schudnąć".

a my jak piszemy? głupio?
wiesz, trochę dziwne jest mówienie: "ty się ze mną zgadzasz więc mądrze piszesz, a ci co się ze mną nie zgadzają piszą głupio".

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



a co ty na to? neia mądrze pisze, więc?
A skąd możesz wiedzieć co jest moim głównym celem ? Akurat dla mnie główny cel, to zmiana nawyków żywieniowych, aby dostarczać organizmowi czego potrzebuje, a dopiero na drugim miejscu "chciałabym schudnąć, chciałaby mieć płaski brzuch", a osoba która "musi" to nie zważa na to czego organizm potrzebuje i dąży do tego jak najszybciej.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
[/COLOR]wiesz, trochę dziwne jest mówienie: "ty się ze mną zgadzasz więc mądrze piszesz, a ci co się ze mną nie zgadzają piszą głupio"
A kto tak na tym forum napisał ? Bo ani ode mnie, ani od innej z wizażanek takie stwierdzenie nie padło. W moim piszą mądrze, bo potrafią przedstawić, odpowiednia argumenty, tak jak np. z osobą która jest ode mnie wyższa "tylko" o 15 cm ma ważyć tyle ile ja. No jednak coś tu się nie zgadza.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a skąd znowu takie skrajności jak 190 cm? ja mam 159 cm, mam 21 lat i dużo szersze biodra, a każdy mówi że jestem szczupła/chuda. skoro mam szerszy obwód bioder to powinien on świadczyć o tym że jestem wysoka? no chyba nie wyszło

No właśnie, to oznacza że nie jestem tak rozbudowana i nie mam jakiś wielkich rozmiarów, to czemu mam też mieć wielką wagę. Szersze biodra nie świadczą o tym, że jest się grubszym, a wręcz nawet uwydatniają ładnie talię, więc powinnaś się z tego cieszyć, że mimo niskiego wzrostu można mieć większy obwód w biodrach.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:38   #59
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

dyskusja całkowicie zeszła z pierwotnego toru . Jak chce to niech się odchudza.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:55   #60
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Dietetyka - zawód przyszłości ?

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
dyskusja całkowicie zeszła z pierwotnego toru . Jak chce to niech się odchudza.
No właśnie, to sprawa indywidualna kto chce, a kto nie jak ktoś się nie odchudza, to nie mówię mu że jest gruby i że ma się odchudzać i tak samo powinno być w odwrotnym kierunku. Skoro nadal się upieracie, że jestem anorektyczką, to się upierajcie, ale nikt nikt mnie bardziej nie zna jak ja sama i wiem co dla mnie najlepsze. A skoro tak wygląda życie osoby chorej na tą chorobę, to im zazdroszczę, bo nigdy tyle nie jadłam, takich zdrowych, a zarazem pysznych posiłków.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 16:58:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.