Studia czy szkoła policealna? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-06, 21:39   #31
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
niestety nie znam nikogo kto chodzil na kosmetyke do policealnej
Zostań na studiach i poszukaj szkoły policealnej wieczorowej lub dziennej, ale o dogodnych terminach. Ludzie studiują dwa kierunki i wszystko potrafią jakoś pogodzić
Sama studiuję dziennie i robię technika usług kosmetycznych również dziennie. Dla chcącego nic trudnego.

Powiem ci, że taka szkoła policealna to świetna sprawa. Tutaj stawia się na praktykę, a nie teorię, której i tak nie zastosujesz w życiu :P. Co do poziomu to moim zdaniem jest wystarczający Będziesz znała zabiegi, przeciwwskazania, podstawy anatomii, działania podstawowych substancji i wiele więcej. Czyli tyle, ile powinna znać kosmetyczka . Może akurat coś ci się uda przepisać ze studiów

Gdybyś chciała znać szczegóły to pisz śmiało .
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 21:52   #32
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Zostać na studiach mało przyszłościowych które mnie nie satysfakcjonują? Nie wiem czy nie szkoda na to kase wydawać..czy nie lepiej iśc dodarmowej lub naawet nie szkoły policealnej i kursy robić..czy to mi wystarczy aby pózniej dogodnie żyć? :P

Do jakiej policealnej chodzisz?
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 22:05   #33
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Kurcze już sama nie wiem a pierwsze słysze o tym ,że w lutym można rozpocząc...i co wtedy mam zaliczony semestr czy jak? Nie wiem co robic mam metlik w glowie nie jestem przekonana do tych szkol policealnych,wsrod znajomych do takich chodza tylko ci co matury nie maja...niestety nie znam nikogo kto chodzil na kosmetyke do policealnej
Zaczynasz od początku, oni mają po prostu dwa razy w roku rekrutację. Ja rozpoczynam policealną po to, aby mieć jakiś fach w rękach. Bo obecnie studia niewiele dają. Ja po swoich, albo będę liczyła na znajomości, albo do emerytury będę pracowała w call center
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 22:14   #34
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Teraz tylko pytanie...która szkołę wybrać? TEB,Cosinus czy może Europejska Akademia Zdrowia i Urody? a Może OMEGA?
Oczywiście jutro zadzwonię do kilku wybranych i zapytam o rekrutację w lutym..co ja będę robiła do lutego

Edytowane przez _Karolinaa_
Czas edycji: 2013-11-06 o 22:15
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 22:14   #35
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Kurcze już sama nie wiem a pierwsze słysze o tym ,że w lutym można rozpocząc...i co wtedy mam zaliczony semestr czy jak? Nie wiem co robic mam metlik w glowie nie jestem przekonana do tych szkol policealnych,wsrod znajomych do takich chodza tylko ci co matury nie maja...niestety nie znam nikogo kto chodzil na kosmetyke do policealnej
Przestan jojczyc!

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 08:38   #36
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Dziewczyny na czym polega nabor od lutego? Wtedy tez do czerwca mam szkole czy jak?
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:08   #37
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny na czym polega nabor od lutego? Wtedy tez do czerwca mam szkole czy jak?
Normalnie cztery semestry chodzisz, tyle tylko, że od semestru letniego Nie wiem co w tym jest niejasnego

Ja chodzę do szkoły TEB Edukacja. Bardzo mi się podoba Najważniejsze są kursy, które możesz zwykle zrobić od razu w szkole, ale za dodatkową opłatą.

Jednak zastanowiłabym się, czy na pewno rzucać studia. Po szkole policealnej będziesz mogła co najwyżej założyć własny zakład (wiadomo, że z czasem można zarobić dobre pieniądze, ale do tego długa droga, biorąc pod uwagę obecne tendencje na rynku kosmetycznym w Polsce). Nie masz praktycznie żadnej możliwości awansu. Po studiach możesz prowadzić szkolenia itp. zawsze jakaś ewentualność jest .

Moim zdaniem połączenie studiów i szkoły policealnej to najlepsza opcja.

(poprawcie mnie, drogie kosmetyczki, jeśli się mylę)
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 09:16   #38
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Czyli do czerwca trwa nauka? a potem wakacje i znow od wrzesnia ,dobrze rozumiem ?
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:20   #39
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Zaczynasz od początku, oni mają po prostu dwa razy w roku rekrutację. Ja rozpoczynam policealną po to, aby mieć jakiś fach w rękach. Bo obecnie studia niewiele dają. Ja po swoich, albo będę liczyła na znajomości, albo do emerytury będę pracowała w call center
Jaki kierunek?

Klaudyska nie wiem czy po zdrowiu publicznym autorka mogłaby jakieś szkolenia prowadzić. Nie lepiej iść na kosmetologie skoro i tak chce płacić?

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Czyli do czerwca trwa nauka? a potem wakacje i znow od wrzesnia ,dobrze rozumiem ?
No tak i masz egzamin zawodowy w styczniu

Czemu nie możesz teraz zacząć?
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia

Edytowane przez Bea_91
Czas edycji: 2013-11-07 o 09:20
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:24   #40
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Na kosmetologie nie pojde gdyz u mnie w miescie jest tylko na jednej uczelni i kazdy odradza. Mowia ze strasznie duza uwage poswiecaja teorii zamiast praktyce. A w tej branzy przeciez praktyka najwazniejsza.No i cena..prawie 400/mc :/

Teraz bym chciala tez isc, dzis zadzwonie czy by mnie przyjeli jeszcze w listopadzie , czy mialabym ogromne zaleglosci. A jak nie to w lutym.
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:27   #41
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Na kosmetologie nie pojde gdyz u mnie w miescie jest tylko na jednej uczelni i kazdy odradza. Mowia ze strasznie duza uwage poswiecaja teorii zamiast praktyce. A w tej branzy przeciez praktyka najwazniejsza.No i cena..prawie 400/mc :/

Teraz bym chciala tez isc, dzis zadzwonie czy by mnie przyjeli jeszcze w listopadzie , czy mialabym ogromne zaleglosci. A jak nie to w lutym.
Weź się nawet nie przejmuj, ja ostatnio dopisałam się państwowy kurs i musiałam nadrobić 3 zjazdy z 10 więc to naprawdę dużo a Ty sobie nie poradzisz?

400 zł w prywatnej szkole to normalna kwota
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia

Edytowane przez Bea_91
Czas edycji: 2013-11-07 o 09:28
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 09:34   #42
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Niby normalna.. ale po tych studiach to samo bede mogla co po szkole policealnej :/ tyle ze po policealnej juz bede miala jakas wiedze praktyczna
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:44   #43
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Niby normalna.. ale po tych studiach to samo bede mogla co po szkole policealnej :/ tyle ze po policealnej juz bede miala jakas wiedze praktyczna
Ja na Twoim miejscu poszłabym na licencjata kosmetologii dziennie jednocześnie zaoczne technikum darmowe, a na magistra to sama zdecydujesz czy dalej gdzieś kontynuować tą kosmetologie czy raczej zarządzanie skoro interesuje Cie własna firma.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:47   #44
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Czy taka kosmetologia bardzo się rozni od technika uslug kosmetycznych?
Nie mogę iść na kosmetologie dzienna + zaocznie technikum. Nie będę miała z czego opłacić studia.A na pracę raczej w takim trybie szans nie ma

Edytowane przez _Karolinaa_
Czas edycji: 2013-11-07 o 09:49
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:55   #45
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Czy taka kosmetologia bardzo się rozni od technika uslug kosmetycznych?
Nie mogę iść na kosmetologie dzienna + zaocznie technikum. Nie będę miała z czego opłacić studia.A na pracę raczej w takim trybie szans nie ma
No to idź na technika i do pracy
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:56   #46
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Ok tylko teraz mam wybór. Cosinus? Czy Europejska Akademia Zdrowia i Urody? w cosinus jest za darmo. w EAZIU 190 miesiecznie. Jak myslicie to samo bedzie?
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 11:20   #47
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Ok tylko teraz mam wybór. Cosinus? Czy Europejska Akademia Zdrowia i Urody? w cosinus jest za darmo. w EAZIU 190 miesiecznie. Jak myslicie to samo bedzie?
Musisz znaleźć opinie z konkretnych szkół w konkretnym mieście. Czasem ta sama szkoła np. Cosinus, ale inna dyrekcja i zupełnie inny standard zajęć.
Nie sugeruj się, że w jednej szkole jest wyższe czesne, to na pewno będzie lepiej...
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 12:37   #48
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Jaki kierunek?
Technik masażysta Tryb weekendowy (3 dni w każdym tygodniu) w GoWork, nie wiem jak będzie, ale mam nadzieję, że będzie ok...

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Czy taka kosmetologia bardzo się rozni od technika uslug kosmetycznych?
Nie mogę iść na kosmetologie dzienna + zaocznie technikum. Nie będę miała z czego opłacić studia.A na pracę raczej w takim trybie szans nie ma
Opcja jest tak, że idziesz zaocznie tu i tu... Tylko musisz znaleźć szkoły w taki sposób, aby tygodnie Ci się nie nakładały. Ale na razie idź na tego technika od lutego, rekrutacja w sumie już pewnie trwa, możesz sprawdzać na stronach internetowych np. w Cosinusie już możesz online się zapisać.
A potem już zdecydujesz co dalej, czy jeszcze weźmiesz do tego studia czy zrobisz sobie przerwę.

Cytat:
Ok tylko teraz mam wybór. Cosinus? Czy Europejska Akademia Zdrowia i Urody? w cosinus jest za darmo. w EAZIU 190 miesiecznie. Jak myslicie to samo bedzie?
Ceną się nie sugeruj. I ja uważałabym na płatne kierunki, sprawdź czy szkoła ma na pewno uprawnienia szkoły publicznej. Bo jeśli nie wtedy np. nie ma zniżek i mogą być problemu z uprawnieniami, nie wiem jak dokładnie jest, ale lepsze są te z uprawnieniami szkoły publicznej, na nie dostają kasę te szkoły i zazwyczaj szkoła wtedy nie pobiera czesnego. Np. GoWork ma płatne kierunki- te nie mające uprawnień szkoły publicznej i bezpłatne- one mają te uprawnienia.
Więc na początku na pewno to sprawdź. A co do danej szkoły, musisz szukać już osobnych opinii. Np. Cosinus w każdym mieście może mieć inny poziom. Ja słyszałam, że w moim to szkoła dla tych, których jest potrzebny status ucznia i poziom jest dość niski. Ale w innym może być inaczej. Za to np. słyszałam, że Centrum Kształcenia Ustawicznego zawsze stara się mieć wysoki poziom, ale musiałabyś sprawdzić czy jest u Ciebie no i jakie kierunki oferuje.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2013-11-07 o 12:21
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 12:50   #49
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Ta Europejska... to jest płatna i jest napisane na ich stronie,że posiada uprawnienia szkoły publicznej.
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 12:57   #50
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Ta Europejska... to jest płatna i jest napisane na ich stronie,że posiada uprawnienia szkoły publicznej.
A to widocznie chcą mieć więcej kasy, mimo że już dostają ją na ucznia ale kto wie, może przekłada się to na poziom, choć ja byłabym sceptyczna.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:04   #51
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

To u mnie za to CKU to masakra a w cosinusie w grupie mam ludzi z innych województw dosłownie

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
A to widocznie chcą mieć więcej kasy, mimo że już dostają ją na ucznia ale kto wie, może przekłada się to na poziom, choć ja byłabym sceptyczna.
Jakby to było z 400 zł to bym uwierzyła że na szkolenia itp, a 180 to jak dorobienie sobie na czymś co jest za darmo.

Kalini a nie masz zadnych ukrytych opłat w goworku? Ja słyszałam że jak ma się bezpłatny kierunek to trzeba płacić ze egzaminy w czasie sesji?
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:08   #52
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Czyli nie powinni pobierac oplat? jeszcze za wpisowe sobie zycza...jesli nie powinni to mozna to gdzies zglosic? :P
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:09   #53
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
To u mnie za to CKU to masakra a w cosinusie w grupie mam ludzi z innych województw dosłownie

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------



Jakby to było z 400 zł to bym uwierzyła że na szkolenia itp, a 180 to jak dorobienie sobie na czymś co jest za darmo.

Kalini a nie masz zadnych ukrytych opłat w goworku? Ja słyszałam że jak ma się bezpłatny kierunek to trzeba płacić ze egzaminy w czasie sesji?
No właśnie, więc sugerować się z opiniami z innych miast nie ma sensu...

No tak, jest tak, że będę musiała zapłacić po 100zł za każdą sesję, ale jakoś będę musiała to przeżyć. Bo w sumie, jeśli chodzi o szkoły policealne, w których szukałam miejsca dla siebie, tylko Cosinus był w 100% bezpłatny, ale w nim nie chcieli poczekać po poniedziałku na moje świadectwo, poza tym ten masaż był dla mnie najbardziej interesujący, a tego kierunku w Cosinusie nie mają (przynajmniej u mnie). Z moich obliczeń wynikło, że będę musiała zapłacić za całość 550zł, jak na 2 lata nie jest to jakoś dużo. Choć wolałabym za darmo oczywiście
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:09   #54
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Czyli nie powinni pobierac oplat? jeszcze za wpisowe sobie zycza...jesli nie powinni to mozna to gdzies zglosic? :P
to prywatna szkoła więc może robić sobie co chce
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:11   #55
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

To po co pisza o uprawnieniach publicznej ? :P Chyba dam sobie z nią spokój...skoro tak kasę wyłudzają dla siebie. Bo kursy tam są płatne 1500 w góre. :/ !!!
cholerka co ja zrobie...
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:12   #56
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
To po co pisza o uprawnieniach publicznej ? :P Chyba dam sobie z nią spokój...skoro tak kasę wyłudzają dla siebie. Bo kursy tam są płatne 1500 w góre. :/ !!!
cholerka co ja zrobie...
Z Twoim zapędem to za rok się zdecydujesz
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:13   #57
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez _Karolinaa_ Pokaż wiadomość
Czyli nie powinni pobierac oplat? jeszcze za wpisowe sobie zycza...jesli nie powinni to mozna to gdzies zglosic? :P
Oni mają prawo pobierać opłaty, ale najczęściej policealne na kierunkach z uprawnieniami tego nie robią. W ten sposób mają więcej studentów, bo konkurencja też ma bezpłatne te kierunki. Ale być może ta opłata wpływa na poziom, który jest wyższy, niż w tych bezpłatnych, ale jak napisałam wyżej wcale nie musi tak być...
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:15   #58
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Przydałby mi się rok czasu na przemyślenia
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:17   #59
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Przeżywasz jakbyś miała studiować sama za granicą :P
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:18   #60
_Karolinaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 136
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Wiem wiem ale po prostu nie wiem co robic.
Czy zapisac sie do tej platnej i isc juz na zajecia dzienne od wtorku lub zaoczne od piatku czy poczekac do lutego na cosinus darmowy. straszny dylemat mam :/
_Karolinaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 10:07:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.