Problem w wyborze studiów... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 09:31   #61
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem w wyborze studiów...

Cytat:
Napisane przez blessya_ Pokaż wiadomość
No to piona, bo uważam tak samo. Akurat na moim wydziale najwspanialszym do pierwszego semestru miałam elektrotechnike i miernictwo elektryczne, przedmioty na których używali macierzy, całek itd., zanim nas tego nauczyli.

A na konsultacjach, nie każdy profesor ma czas i ochotę każdemu wszystko tłumaczyć
no miałam to samo.

niestety Profesor ma obowiązek pomóc, po to są konsultacje. to też część jego pracy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:37   #62
Amargura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 66
Dot.: Problem w wyborze studiów...

Dopytywałam się, czy są w mojej szkole zajęcia dodatkowe z matematyki - nie, nie obawiam się tłumaczenia materiału przez nauczyciela, który mnie uczy. Oczywiście takowe zajęcia są, ale ja na nie uczęszczać nie mogę, ponieważ nauczyciel "doucza" z materiału rozszerzonego z 2. klasy, a ja niedawno matematykę rozszerzoną zaczęłam i przerabiam 1. klasę, nie rozumiem nawet na lekcji tego, co tłumaczy nauczyciel - nie ma matematycznego języka, itp., poza tym bardzo późno kończę lekcje, bo po godzinie 15.oo. Jestem osobą dojeżdżającą ok. 7/8 km, nie mieszkam w mieście, a na wsi. Więc albo na zajęcia nie zdążę albo wrócę do domu zbyt późno. Moja szkoła jest w tym momencie najlepszą szkołą w całym mieście oraz pobliskich okolicach, zajmuje również zaszczytne miejsce wśród rankingów ogółu wszystkich szkół polskich ponadgimnazjalnych, pobiła 2 lata temu swoimi wynikami i osiągnięciami liceum, które było "od pokoleń" najlepsze- mam na myśli to, że poziom jest bardzo wysoki, wymagania również, ja w dodatku nie uczę się tylko przedmiotów ze swojego profilu i zwyczajnie wygodniej jest mi pójść w sobotę do koleżanki mojej mamy, która bierze za godzinę 20 zł (w moim przypadku, u innych ok.50 zł lub więcej), a uczy świetnie, bo jej uczniowie zdają matury bardzo wysoko, nie jestem pewna, czy jakaś dziewczyna nie zdała na 100%. Tak więc dla mnie jest to zwyczajnie bardziej komfortowe, tym bardziej, że koleżanka mamy mieszka wioskę obok - ok. 20 min drogi pieszo.
Amargura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:46   #63
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem w wyborze studiów...

Cytat:
Napisane przez Amargura Pokaż wiadomość
Dopytywałam się, czy są w mojej szkole zajęcia dodatkowe z matematyki - nie, nie obawiam się tłumaczenia materiału przez nauczyciela, który mnie uczy. Oczywiście takowe zajęcia są, ale ja na nie uczęszczać nie mogę, ponieważ nauczyciel "doucza" z materiału rozszerzonego z 2. klasy, a ja niedawno matematykę rozszerzoną zaczęłam i przerabiam 1. klasę, nie rozumiem nawet na lekcji tego, co tłumaczy nauczyciel - nie ma matematycznego języka, itp., poza tym bardzo późno kończę lekcje, bo po godzinie 15.oo. Jestem osobą dojeżdżającą ok. 7/8 km, nie mieszkam w mieście, a na wsi. Więc albo na zajęcia nie zdążę albo wrócę do domu zbyt późno. Moja szkoła jest w tym momencie najlepszą szkołą w całym mieście oraz pobliskich okolicach, zajmuje również zaszczytne miejsce wśród rankingów ogółu wszystkich szkół polskich ponadgimnazjalnych, pobiła 2 lata temu swoimi wynikami i osiągnięciami liceum, które było "od pokoleń" najlepsze- mam na myśli to, że poziom jest bardzo wysoki, wymagania również, ja w dodatku nie uczę się tylko przedmiotów ze swojego profilu i zwyczajnie wygodniej jest mi pójść w sobotę do koleżanki mojej mamy, która bierze za godzinę 20 zł (w moim przypadku, u innych ok.50 zł lub więcej), a uczy świetnie, bo jej uczniowie zdają matury bardzo wysoko, nie jestem pewna, czy jakaś dziewczyna nie zdała na 100%. Tak więc dla mnie jest to zwyczajnie bardziej komfortowe, tym bardziej, że koleżanka mamy mieszka wioskę obok - ok. 20 min drogi pieszo.
nikt Ci nie każe się tłumaczyć. Ja też chodziłam do najlepszej szkoły w mieście, 2 w województwie, 8 w kraju. I co? i to miałoby mnie tłumaczyć z korków?
Dziewczyno, ja w tej chwili dalej na uczelnię dojeżdżam a mieszkam na miejscu, w Łodzi, jadę 45 minut przynajmniej i nie narzekam, że wracam o 19-20. Mój TŻ w technikum dojeżdżał 15 km i jakoś dawał radę. Nie dramatyzuj i się nie tłumacz bo kogo to obchodzi, że Ty jeździsz wioskę obok? Twoja sprawa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 18:46:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.