Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 20:45   #1
szotkaa
Świeżynka
 
Avatar szotkaa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 222

Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?


Cześć dziewczyny ;*

Mam pytanie, czym się golicie? Ja jak do tej pory używam wszędzie zwykłej maszynki, ale w lato już mam tego dość, bo muszę codziennie, a zwyczajnie szkoda mi czasu

Co doradzacie, żeby włoski długo nie odrastały?

Próbowałam kiedyś depilator, ale bardzo bolało i nawet jakbym się przełamała to nie wyobrażam sobie używać go pod pachami, czy na bikini.

I o ile maszynka sprawdza się na nogach to np. pod pachami zawsze widać że coś tam jeszcze kiełkuje ;/

Jakieś rady na długotrwałe pozbycie się włosków z wszystkich miejsc?
Z góry dziękuję

HUAWEI MT7-L09 / Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z czegoś, bo wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> now 66 -> soon 59
szotkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:37   #2
AbigailLKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AbigailLKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Jesienią polecam rozważyć depilację laserową - to najskuteczniejsza forma usuwania owłosienia, kilka zabiegów i włosów zdecydowanie mniej
AbigailLKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:13   #3
szotkaa
Świeżynka
 
Avatar szotkaa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 222
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

A jak to się robi, gdzie to się kupuje, jak to wygląda i ile kosztuje?

Naprawdę nikt nie chce się pochwalić z czego korzysta? ;p

HUAWEI MT7-L09 / Tapatalk
__________________
Nie rezygnuj z czegoś, bo wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> now 66 -> soon 59
szotkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 12:55   #4
electrode
Raczkowanie
 
Avatar electrode
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 103
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

ja się przerzuciłam na wosk jakiś czas temu. na razie mam miękki, ale widziałam w lidlu podgrzewacze do twardego wosku i mocno się nad nimi zastanawiam
electrode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 23:12   #5
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez AbigailLKosmetolog Pokaż wiadomość
Jesienią polecam rozważyć depilację laserową - to najskuteczniejsza forma usuwania owłosienia, kilka zabiegów i włosów zdecydowanie mniej
ale laserowa depilacja rowniez boli ? i robi się ją seriami ?
broziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:42   #6
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Jezeli ktos sie nie boi bólu i stac to najlepsza depilacja laserowa (o której marze :P ), jesli ktos znosi ból dobrze, to depilacja woskiem, ktorego boje sie jak ognia :P a jesli ktos jak ja boi sie wszelakiego bólu i ma problem z wrastaniem wloskow (od golenia maszynka) to krem do depilacji
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:48   #7
pita97
Przyczajenie
 
Avatar pita97
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Pod pachami zrób depilację laserową, po kilku zabiegach będziesz miała spokój. Umawiasz się w salonie i tam ci robią ten zabieg. Na nogi depilator, na początku boli, ale z każdym kolejnym razem jest lepiej.
pita97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 12:47   #8
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie depilacji okolic bikini. Ale ogólnie zacznę od tego, że nie moge depilować nóg maszynką. Pojawią sie czerwone kropki, z których robią sie strupki. Skóra bardzo podrażniona. Jedynym wyjściem jest depilator. No i tu pojawia sie problem bo to samo dzieje sie podczas depilacji maszynką okolic bikini. O ile depilację nóg depilatorem jestem w stanie znieść, tak każda próba depilacji okolic bikini kończy sie łzami. Nie chodzi mi juz nawet o depilację brazylijską ale o wyjście na plażę w bikini bez bolesnych czerwonych kropek czy nieestetycznego owłosienia Na laser póki co mnie nie stać. Krem kompletnie sobie nie radzi. Jestem w kropce..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:47   #9
tereska01
Przyczajenie
 
Avatar tereska01
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 11
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Głupie pytanie, ale stosujesz jakiś krem, piankę do golenia? Albo chociaż mydło czy nawet odżywkę do włosów? Czerwone krostki robią się po goleniu na sucho. Jesli używasz jakiegoś kosmetyku, to może on cię podraznia? Spróbuj zmienić i zobaczysz. Krostki mogą też być od wrastających włosków, a w tym przypadku pomoże zrobienie peelingu. Zetrze martwy naskórek i włosy będą mogły łatwiej wyrosnąć.
tereska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:59   #10
szotkaa
Świeżynka
 
Avatar szotkaa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 222
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez electrode Pokaż wiadomość
ja się przerzuciłam na wosk jakiś czas temu. na razie mam miękki, ale widziałam w lidlu podgrzewacze do twardego wosku i mocno się nad nimi zastanawiam
W każdym miejscu używasz wosku?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiakluch Pokaż wiadomość
Jezeli ktos sie nie boi bólu i stac to najlepsza depilacja laserowa (o której marze ), jesli ktos znosi ból dobrze, to depilacja woskiem, ktorego boje sie jak ognia a jesli ktos jak ja boi sie wszelakiego bólu i ma problem z wrastaniem wloskow (od golenia maszynka) to krem do depilacji
A jakiego kremu używasz? I też w każdym miejscu? Na ile to wystarcza?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez pita97 Pokaż wiadomość
Pod pachami zrób depilację laserową, po kilku zabiegach będziesz miała spokój. Umawiasz się w salonie i tam ci robią ten zabieg. Na nogi depilator, na początku boli, ale z każdym kolejnym razem jest lepiej.
Właśnie próbuję się przekonać do depilatora, ale ciągle jeszcze się boję. Chyba rzeczywiście poszukam tej laserowej, tak jak mówisz przynajmniej jedno miejsce mieć z głowy )

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez tereska01 Pokaż wiadomość
Głupie pytanie, ale stosujesz jakiś krem, piankę do golenia? Albo chociaż mydło czy nawet odżywkę do włosów? Czerwone krostki robią się po goleniu na sucho. Jesli używasz jakiegoś kosmetyku, to może on cię podraznia? Spróbuj zmienić i zobaczysz. Krostki mogą też być od wrastających włosków, a w tym przypadku pomoże zrobienie peelingu. Zetrze martwy naskórek i włosy będą mogły łatwiej wyrosnąć.
Potwierdzam, to się poprawia, gdy używa się jakiegos 'ślizgacza'. Ale czasami też krostki są od uczulenia na metal.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie rezygnuj z czegoś, bo wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> now 66 -> soon 59
szotkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 15:56   #11
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Używałam pianki, żelu pod prysznic, mydła, odżywki do włosów. Wszystkiego. I ciągle to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 19:56   #12
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Denerwowało mnie golenie pach i okolic intymnych, więc kupiłem depilator, najprostszy Philipsa HP 6420 za 75zł [ z dyskami].

Co ciekawe o wiele bardziej niz miejsce intymne, bolała mnie depilacja pach. Okazało się, że za słabo napinałem skórę.

Moja rada do depilacji pach:
Ból jest o wiele, wiele słabszy gdy podczas depilacji mocno podniesiemy rękę do góry i jeszcze trochę w tył.


Philips ma jeszcze depilator do stref intymnych i pach, z opisu wynika, że jakoś mniej podrażnia. Philips 6565 za 260zł.

Jak masz więcej gotówki i włosy ciemne to Remington IPL6250 za 680zł ma dobre recenzje. Piszą, że depilacja co 60 dni.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2016-08-26 o 20:02
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 20:09   #13
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Stosowałam kremy - jestem na nie. Próbowałam różnych firm, zawsze kończyło się niepowodzeniem. Często uczulają, trzeba zapuścić trochę włoski, żeby je w ogóle usunęły. Czasami nawet to nie pomaga, bo krem nie usuwa wcale włosów. Jest to czasochłonne, mają nieprzyjemny zapach. Więcej roboty, a efektów zero.
Depilator. Stosowałam na nogach. Pierwszy raz zajęło mi to godzinę na obydwie nogi. Bolało, ale przetrwałam. Jednak po kilku dniach duża wysypka, zapalenie mieszków włosowych. Wyglądało to strasznie. Po jakimś czasie zeszło. Ogólnie efekt pod względem usunięcia owłosienia był fajny, ale ten stan zapalny mnie skutecznie zniechęcił. Mam rogowacenie okołomieszkowe na ramionach, więc bałam się, że przejdzie mi na łydki.
Żyletki - stosuję do dziś. Zmieniam firmy, testuję. Próbuje różnych metod. Zobaczyłam wrastające włoski - zaczęłam robić regularnie peelingi kawowe (uwielbiam efekt jaki daje). Muszę robić depilację co 2 dni, bo trzeciego dnia są już takie igiełki i widać je pod słońce, co mnie irytuje. Często miałam podrażnienia. Próbowałam pianek, żeli do golenia. Aktualnie stosuję odżywkę do włosów.
Mój sposób na golenie bez podrażnień: peeling kawowy pod prysznicem (obficie ścieram naskórek w miejscach wymagających depilacji), następnie stosuje odżywkę do włosów. Biorę maszynkę do golenia i POWOLI gole okolice tego wymagające. Potem wychodzę i nakładam balsam z mocznikiem. Jak mam podrażnienia to żel aloesowy.
Póki co - nie mam podrażnień, a jeśli już to bardzo rzadko. Robiłam peelingi kawowe dzień przed depilacją, ale i tak miałam podrażnienia. A kiedy robię je bezpośrednio przed depilacją, nie mam aż takich podrażnień.
W mojej metodzie denerwuje mnie to, że muszę robić to często. Włoski najbardziej wrastają pod pachami i okolicami bikini. Mam nadzieje, że to zwalczę. Peeling kawowy i depilacja na odżywkę do włosów to mój sposób na idealnie gładkie nogi. Polecam.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 14:18   #14
szotkaa
Świeżynka
 
Avatar szotkaa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 222
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Denerwowało mnie golenie pach i okolic intymnych, więc kupiłem depilator, najprostszy Philipsa HP 6420 za 75zł [ z dyskami].

Co ciekawe o wiele bardziej niz miejsce intymne, bolała mnie depilacja pach. Okazało się, że za słabo napinałem skórę.

Moja rada do depilacji pach:
Ból jest o wiele, wiele słabszy gdy podczas depilacji mocno podniesiemy rękę do góry i jeszcze trochę w tył.


Philips ma jeszcze depilator do stref intymnych i pach, z opisu wynika, że jakoś mniej podrażnia. Philips 6565 za 260zł.

Jak masz więcej gotówki i włosy ciemne to Remington IPL6250 za 680zł ma dobre recenzje. Piszą, że depilacja co 60 dni.
Dzięki za dobre rady, na pewno poczytam opinie!

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie rezygnuj z czegoś, bo wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> now 66 -> soon 59
szotkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:20   #15
monika_papiewska
Przyczajenie
 
Avatar monika_papiewska
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Ja używam maszynki. Niestety depilatora używać nie mogę, mam czerwone krostki, które nie chcą zejść i wrastają mi po nim okropnie włoski. No, a na depilację laserową mnie niestety nie stać
monika_papiewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 15:05   #16
szotkaa
Świeżynka
 
Avatar szotkaa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 222
Dot.: Golenie, depilacja, laser, wosk?! Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez monika_papiewska Pokaż wiadomość
Ja używam maszynki. Niestety depilatora używać nie mogę, mam czerwone krostki, które nie chcą zejść i wrastają mi po nim okropnie włoski. No, a na depilację laserową mnie niestety nie stać
Ja też właśnie maszynki używam, ale to takie nudne, robić to codziennie ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie rezygnuj z czegoś, bo wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> now 66 -> soon 59
szotkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-15 16:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.