JAkie kursy po psychologii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-04, 19:02   #1
krolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 25

JAkie kursy po psychologii?


w czerwcu kończę psychologię i ciągle waham się co dalej... Chciałabym pracować z ludźmi ale nie wiem jeszcze jak się do tego zabrać. Znacie jakieś ciekawe kursy / szkolenia, które warto zrobić żeby było łatwiej na rynku pracy. Psychologów po samych studiach jest mnóstwo, a ja chciałabym się czymś wyróżniać...
krolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 19:24   #2
EwelinkaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 64
Dot.: JAkie kursy po psychologii?

Do pracy z ludźmi trzeba się dobrze przygotować, a same studia niekoniecznie Cie przygotują... choć z tego co piszesz widzę, że masz tego świadomość. Pomyśl z kim najchętniej chciałabyś pracować i szukaj kursów w tej tematyce. Ja ostatnio natknęłam się na ciekawy kurs o zaburzeniach odżywiania - z tym przecież coraz więcej ludzi ma problem. Zobacz na stronie Wrocławskiej Fundacji - wg mnie może to być ciekawe.
EwelinkaE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 19:47   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: JAkie kursy po psychologii?

Chcesz się wyróżniać? Łatwo powiedzieć. To czy będziesz się wyróżniać będzie zależało do tego co chcesz robić.
Psychologia kliniczna? Wcześnie szukaj staży, wolontariatu, prowadzenia w szpitalach np. w ramach wolontariatu grup terapii zajęciowej.
Chcesz być asem w nowej dziedzinie? Jest coraz więcej uzależnień behawioralnych, uzależnienie od gier komputerowych właśnie zyskało oficjalne kryteria diagnostyczne. W Polsce temat w zasadzie raczkuje, a tych uzależnienie -od telefonu, zakupów (w tym tych on line), hazardu on line, gier komputerowych coraz więcej. Zdarzają się też uzależnienia od sportu- efekt mody na bycie fit.
Chcesz mieć dużo pacjentów? No to psychologia onkologiczna, coś związanego z demencją, schorzeniami typu Alzhaimer- ilość pacjentów będzie rosnąć lawinowo. Podobnie zaburzenia lękowe i nerwice związane m.in. z wypaleniem zawodowym, stresem miejskim itd.
Psychologia sądowa? Studia podyplomowe, praktyki przy sądach, kształcenie z zakresu prawa, różnych dewiacji itd.
Psychologia dla biznesu? Konkretne certyfikaty z zakresu m.in. umiejętności miękkich plus język obcy.
Coś w kierunku badań psychologicznych? Porządna nauka statystyki.
Punktem wyjścia musi być określenie tego, w jakim obszarze chcesz się specjalizować. Bo nie da się sensownie wyróżniać w tym wszystkim na raz.
No i kwestia kosztów bo większość szkoleń itp. kosztuje. I to nie mało.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Praca z ludźmi to praca terapeutyczna. Ona jest chyba najmocniej obciążająca psychicznie. Jeśli jesteś bardzo emocjonalna, bardzo empatyczna to radzę sprawdzić w ramach stażu czy umiesz psychicznie udźwignąć pracę z pacjentami z danej dziedziny. Bo takie osoby mają problemy z terapiami uzależnień pracą kliniczną czy psychologią sądową. I lepiej czują się czasem w szkoleniach dla biznesu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 21:15   #4
krolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 25
Dot.: JAkie kursy po psychologii?

Przejrzałam stronkę tej fundacji i ciekawe wydaje się seminarium z psychoterapi, które będzie w maju w Warszawie. Ktoś z Was się wybiera?
krolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 23:15   #5
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: JAkie kursy po psychologii?

możesz sobie zerknąć na szkolenia w centrum CBT. to jest ośrodek szkoleniowy dla psychologów i lekarzy w warszawie. ciężko powiedzieć, które kursy na początku ukończyć, wszystko zależy jakie terapie z pacjentami chciałabyś prowadzić. w każdym razie najlepiej poznać jak najwięcej zagadnień z obszaru terapii poznawczo- behawioralnej
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 22:00   #6
livia277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: JAkie kursy po psychologii?

Warto się na pewno rozwijać. To jest podstawa w tym zawodzie. Myślę, że ciekawym rozwiązaniem może być kurs hipnoterapii. Oczywiście nie jakieś weekendowe, ale profesjonalne, na których nauczyć pracy z pacjentem. Z tego co się orientuję, to takie porządne kursy organizuje między innymi. Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.
livia277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-28 23:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.