Zmęczone torby w autobusie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-20, 20:21   #61
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja zawsze kładę torebkę/torbę/plecak obok, nie lubię trzymać niczego na kolanach. I nie wpadłam na pomysł, żeby zmienić zwyczaje tylko dlatego, że ktoś nie lubi prosić o ustąpienie miejsca.
Tak samo w sklepach bawią mnie ludzie, którzy podejdą do mnie kilka razy, aż w końcu pójdą sąsiednią alejką, bo łatwiej im pójść naokoło niż powiedzieć "przepraszam", żebym nie musiała się domyślać, że te podchody były tylko po to, aby przejść obok mnie, a nie żeby mnie poderwać.
Gdy kurtki/torby/cokolwiek leżą na krzesłach/siedzeniach, można poprosić o ich zabranie bez pretensji w głosie. Gdy ktoś nie umie się odezwać to stoi, proste.
To co piszesz, świadczy że jesteś niezbyt kulturalną i zarozumiałą osobą, bez cienia empatii. Czujesz się dowartościowana, że ktoś musi Cię prosić o wolne miejsce?

Edytowane przez Frezja_1
Czas edycji: 2017-02-20 o 20:24
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:40   #62
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
To co piszesz, świadczy że jesteś niezbyt kulturalną i zarozumiałą osobą, bez cienia empatii. Czujesz się dowartościowana, że ktoś musi Cię prosić o wolne miejsce?
Dlaczego zacytowałaś tylko fragment mojego postu?
Proszę, tu jest reszta, doczytaj i doklej sobie:
Cytat:
Oczywiście gdy jest tłoczno i widzę, że ktoś łypie na miejsce obok mnie, to zabieram torbę, nie jestem aż taka, że nie wpuszczę póki nie poprosi. Tak samo w tych alejkach nie stoję jak krowa, żeby nie przepuścić jakiejś niemowy. Nie toleruję jedynie wpychania się bez żadnego "przepraszam", że staranuje cię wózkiem, zgniecie torebkę dupskiem, ale nie odezwie się, o nie! Mamy języki, żeby się odzywać, więc korzystajmy z tego.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:47   #63
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Bo w zacytowanej przeze mnie części wyraźnie okazujesz poczucie wyższości wobec innych. W tej części poniżej próbujesz tylko załagodzić swój brak kultury.
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:58   #64
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Czyli bardziej kulturalne jest wjeżdżanie komuś w tyłek wózkiem sklepowym albo siadanie na czyjejś torebce, czego nieraz byłam ofiarą? I tworzenie teorii, że ktoś, kto kładzie torebkę na siedzeniu obok, to tylko po to, żeby nikt tam nie usiadł? I osądzanie, że niechęć do trzymania torebki na kolanach to chamówa najwyższych lotów? Nie wiem, kto bardziej i z czego się próbuje usprawiedliwić.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 21:10   #65
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Nie kładę w autobusach torebki na siedzeniu obok, bo uważam to za niebezpieczne, nie widzę też takiej potrzeby, a poza tym uważam ze nikt nie powinien się prosić o to miejsce. Ciężkie siaty stawiam na ziemi, a jak jest błoto to na bucie Wyjątek robię w pksach, ale też dopóki wszyscy siedzą pojedynczo. Jak tylko kolejne osoby zaczynają się dosiadac, zdejmuje, nie czekam. Sama nie lubię się prosić, choć to robię jak trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-02-21 o 16:32
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 21:32   #66
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

"Mamy języki, żeby się odzywać, więc korzystajmy z tego."

A osoby nieme i te z silnymi wadami wymowy mają pecha i co nas, zdrowych, to obchodzi.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
To jest akurat niezależne od wieku.
Z mojego doświadczenia wynika, ze osoba dowolnego wieku i płci, której się zwróci uwagę, ze zachowuje się niewłaściwie w miejscu publicznym, zawsze reaguje obrazą i oburzeniem, jak również agresją.
Jeszcze nigdy nie usłyszałam "oj, przepraszam, nie pomyślałam" (że głośno gadam, zajmuję jedyne wolne miejsce swoja torbą czy kurtką, tarasuję przejście). No way, same święte krowy.
No cóż, ja raczej nigdy nie zachowuję się niewłaściwie w miejscu publicznym, ale gdybym się zachowywała i ktoś by się rzucił mnie pouczać, to raczej zerowe szanse, żebym zareagowała przeprosinami, logiczne, że włącza się wówczas irytacja i odruch obronny, to jest naturalna reakcja.

Zupełnie inaczej byłoby, gdyby osoba nie zwracała uwagi (bo nie jest ani rodzicem, ani nauczycielem ani pracodawcą dla tej zachowującej się niewłaściwie), tylko poprosiła grzecznie, uprzejmie i z szacunkiem, zakładając z góry, że do całej sytuacji doszło właśnie przez pomyłkę, przeoczenie, zagapienie, a nie przez złośliwość czy niedostatek inteligencji

Mówię oczywiście o sytuacjach takich właśnie z serii "light", w żadnym razie o wandalizmie czy przemocy, tam trzeba reagować inaczej, najlepiej wzywając odpowiednie organy.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:47   #67
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 06:23   #68
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czyli bardziej kulturalne jest wjeżdżanie komuś w tyłek wózkiem sklepowym albo siadanie na czyjejś torebce, czego nieraz byłam ofiarą? I tworzenie teorii, że ktoś, kto kładzie torebkę na siedzeniu obok, to tylko po to, żeby nikt tam nie usiadł? I osądzanie, że niechęć do trzymania torebki na kolanach to chamówa najwyższych lotów? Nie wiem, kto bardziej i z czego się próbuje usprawiedliwić.
Nie czuj się osamotniona w swoim braku kultury. Masz mnie
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 07:10   #69
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Spoko, kiedyś w kolejce w Biedronce jakiemuś kolesiowi przewrócił się wózek (taki czerwony, plastikowy, trochę większy) na moje dziecko. Na co koleś "hehe nic się nie stało". No cóż, przeprosin na kolanach nie oczekiwałam, ale jednak w takich sytuacjach spodziewam się trochę innej reakcji.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 07:34   #70
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Gdy kurtki/torby/cokolwiek leżą na krzesłach/siedzeniach, można poprosić o ich zabranie bez pretensji w głosie. Gdy ktoś nie umie się odezwać to stoi, proste
Jak to jednak wiele zależy od wychowania dla mnie zajmowanie miejsca jakimiś torbami, kurtkami czy czymkolwiek innym, gdy wokół pełno ludzi albo ktoś akurat stoi w kolejce do lekarza jest co najmniej złośliwe, jeśli nie burackie. Nie wiem co to za filozofia zdjąć kurtkę z miejsca w poczekalni widząc pojawiającą się w kolejce kolejną osobę, w dodatku w zaawansowanej ciąży. I tak, jak najbardziej takie burackie zachowanie uzasadnia moim zdaniem pretensję w głosie, gdy taka osoba zwróci się z "prośbą" o zabranie rzeczy, choć wydawać by się mogło, że wśród normalnych, dobrze wychowanych ludzi nie trzeba ciągle walczyć o swoje.

Co do ostatniego zdania zacytowanej wiadomości - typowo buracki sposób myślenia, który uwielbiam tępić tekstami o równie burackim zabarwieniu zwykle buraki tak się zachowujące są potem śmiertelnie obrażone i mordują spojrzeniem, ale liczę na to, że następnym razem może włączą choć odrobinę empatii.

Nawiasem mówiąc nie wiem czym się różni taki wjeżdzajacy w ciebie wózkiem typek od kogos kto ostentacyjnie odwraca glowe widzac stojaca kolo niego osobe, ktora juz na pierwszy rzut oka jest "w potrzebie" i nie raczy ruszyc swojego tylka/zabrac swoich rzeczy z wolnego miejsca.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2017-02-21 o 07:36
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 08:13   #71
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Natalia, albo ja cię nie zrozumiałam, albo reszta.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 08:33   #72
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

jeśli kupujesz bilet do autobusu, to na jedno miejsce. chcesz trzymać zakupy na drugim miejscu - kup drugi bilet i pokazuj "proszącym się o miejsce" ludziom. proszę bardzo.

ale czemu oczekujesz że ludzie powinni prosić się o miejsce, które do ciebie nie należy i go nie wykupiłaś? To twój autobus, sama nim jeździsz czy jak?

teraz jak jestem bardzo zmęczona albo mnie coś boli to proszę się o miejsce bo trudno wystać. ale jako nastolatka byłam nieśmiała, wstydziłam się i to znaczy że nie mogę siedzieć w autobusie bo jakaś pani stwierdzi że dopóki się nie odezwiesz-nic ci się nie należy?

Edytowane przez niemanicka
Czas edycji: 2017-02-21 o 08:35
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 09:25   #73
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Bilet komunikacji miejskiej jest opłatą za przejazd, nie miejsce.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:18   #74
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość


No cóż, ja raczej nigdy nie zachowuję się niewłaściwie w miejscu publicznym, ale gdybym się zachowywała i ktoś by się rzucił mnie pouczać, to raczej zerowe szanse, żebym zareagowała przeprosinami, logiczne, że włącza się wówczas irytacja i odruch obronny, to jest naturalna reakcja.

Zupełnie inaczej byłoby, gdyby osoba nie zwracała uwagi (bo nie jest ani rodzicem, ani nauczycielem ani pracodawcą dla tej zachowującej się niewłaściwie), tylko poprosiła grzecznie, uprzejmie i z szacunkiem, zakładając z góry, że do całej sytuacji doszło właśnie przez pomyłkę, przeoczenie, zagapienie, a nie przez złośliwość czy niedostatek inteligencji

Mówię oczywiście o sytuacjach takich właśnie z serii "light", w żadnym razie o wandalizmie czy przemocy, tam trzeba reagować inaczej, najlepiej wzywając odpowiednie organy.
Hmmm... ja widać całe życie błędnie zakładam, ze człowiek "na oko" dorosły nie wychował się na pustyni, tylko między ludźmi, i w mniejszym lub większym stopniu został nauczony jak się między tymi ludźmi zachowywać.

Nie wiem, co traktujesz jako "ktoś by się rzucił, żeby mnie pouczać" ale ja np. jeżdżę komunikacją miejską od około 15 lat i zwyczajową reakcja na "przepraszam, może pani rozmawiać ciszej" jest wydarcie mordy ze zdwojoną siłą.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:18   #75
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
jeśli kupujesz bilet do autobusu, to na jedno miejsce. chcesz trzymać zakupy na drugim miejscu - kup drugi bilet i pokazuj "proszącym się o miejsce" ludziom. proszę bardzo.

ale czemu oczekujesz że ludzie powinni prosić się o miejsce, które do ciebie nie należy i go nie wykupiłaś? To twój autobus, sama nim jeździsz czy jak?

teraz jak jestem bardzo zmęczona albo mnie coś boli to proszę się o miejsce bo trudno wystać. ale jako nastolatka byłam nieśmiała, wstydziłam się i to znaczy że nie mogę siedzieć w autobusie bo jakaś pani stwierdzi że dopóki się nie odezwiesz-nic ci się nie należy?
Jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby wykupienie biletu w mpku albo tramwaju gwarantowało miejsce siedzące. Mogę sobie kupić nawet 100 biletów, ale sama w autobusie nie będę jeździć.
Jeszcze nigdy nie widziałam, żeby ktoś odwracał wzrok od ciężarnej, osoby starszej lub niepełnosprawnej i nie zdjął kurtki albo nie ustąpił miejsca, jeśli ma taką możliwość. Widuję jedynie chamstwo w stosunku do osób, które się zagapiły albo też tego miejsca potrzebują.

Cytat:
teraz jak jestem bardzo zmęczona albo mnie coś boli to proszę się o miejsce bo trudno wystać. ale jako nastolatka byłam nieśmiała, wstydziłam się i to znaczy że nie mogę siedzieć w autobusie bo jakaś pani stwierdzi że dopóki się nie odezwiesz-nic ci się nie należy?
Takie sytuacje są dobrym bodźcem, aby przełamywać nieśmiałość i inne ograniczenia tkwiące w głowie. Człowiek chodzi do szkoły, jeździ autobusami i przebywa w innych miejscach publicznych, właśnie po to, żeby uczyć się życia wśród ludzi.

Ale dobra, niech będzie, że brak mi kultury, bo nie traktuję każdego człowieka jako potencjalnego chama i złośliwca. Według mnie dużo większym chamstwem jest publiczne strofowanie i robienie debila z dorosłego człowieka, który najprawdopodobniej nic złego nie zrobił, tylko zapatrzył się przez okno, w książkę, itp.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:41   #76
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy nie widziałam, żeby ktoś odwracał wzrok od ciężarnej, osoby starszej lub niepełnosprawnej i nie zdjął kurtki albo nie ustąpił miejsca, jeśli ma taką możliwość.
Ja jechałam kiedyś z wielkim brzuchem tuż nad młodym chłopakiem i dziewczyną, kilka przystanków - krajobraz za oknem był dla nich super interesujący Ktoś dalej mi ustąpił miejsca.
W sklepie - poważnie, mówię całkowicie serio ze dwa razy starsze osoby się ścigały, żeby stanąć w kolejce przede mną. Ja też tego nie rozumiem.
W kolejce do laba ignorowanie albo wręcz robienie na złość ciężarnym to norma; przykładowo raz była dziewczyna, która robiła obciążenie glukozą (to badanie, które długo trwa, bo trzeba czekać na kolejne pobranie 2h) i poprosiła (grzecznie, nie żadne tam roszczeniowe mamuśki) o przepuszczenie jedną czy dwie osoby - nie ma mowy. A ile się nasłuchałyśmy kiedyś z koleżanką o tym, że ciąża to nie choroba, też w labie, ale już nie pamiętam odnośnie czego - od 50-letniego faceta..
Ja mam strasznie kiepskie doświadczenia i obserwacje odnośnie traktowania ciężarnych. I tu nawet nie chodzi o to, że "mogłaś się odezwać", a o takie "domyślne" traktowanie ciężarnej jak pasożyta, który na pewno będzie czegoś chciał, nie dlatego, że kiepsko się czuje, ale: bo ciąża, bo przecież wszystkie ciężarne wykorzystują, naciągają, udają itd.

Mnie w domu nauczyli, że osobie schorowanej, w ciąży itd. miejsca się ustępuje, nie czekając na prośbę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:58   #77
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;71154291]
Ja mam strasznie kiepskie doświadczenia i obserwacje odnośnie traktowania ciężarnych. I tu nawet nie chodzi o to, że "mogłaś się odezwać", a o takie "domyślne" traktowanie ciężarnej jak pasożyta, który na pewno będzie czegoś chciał, nie dlatego, że kiepsko się czuje, ale: bo ciąża, bo przecież wszystkie ciężarne wykorzystują, naciągają, udają itd.

Mnie w domu nauczyli, że osobie schorowanej, w ciąży itd. miejsca się ustępuje, nie czekając na prośbę.[/QUOTE]
A mi chodzi o domyślne traktowanie każdego człowieka na ulicy jako wroga, który chce jak najwięcej miejsca dla siebie i swojej kurtki czy torebki.

Mnie też tego nauczyli. Ale nauczyli również tego, że jak coś mi się należy, a tego nie dostaję, to mogę o to poprosić. Najpierw poprosić, a nie od razu wziąć siłą.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 16:09   #78
aniasmok
Rozeznanie
 
Avatar aniasmok
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 556
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

W regulaminie kzk gop jest napisane, że zabronione jest trzymanie bagażu lub zwierząt na siedzeniach.
Ponadto przy wchodzeniu do busa czy tramwaju należy zdjąć plecak i trzymać go na wysokości podłogi.
Nie wiem jak w innych miejscach, ale podejrzewam, że regulamin określa takie rzeczy.

Poza zwykłymi biletami są bilety dla dużych zwierząt i na bagaż przekraczający określone wymiary, jednak te bilety nie uprawniają do umieszczania na siedzeniu bagazu/zwierzęcia.

Ja zwykle trzymam duże torby na podłodze między nogami. Jak jest mokro w busie to na stopach kładę

Jak jadę w dłuższe trasy jakimś PKS i jest mało osób to wtedy sobie położę torebke na siedzenie obok, ale większe torby i tak trzymam na podłodze.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
__________________
Real life only comes in shades of grey.


"Your life is a gift. Accept it.
No matter how screwed up or painful it seems to be.
Some things are going to work out as if they were destined to happen.
As if they were just meant to be."

aniasmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 16:20   #79
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 16:32   #80
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale to nie chodzi o rozmiar bagażu? W Olsztynie kiedyś kontrolerzy zasuwali z miarkami i mierzyli bagaże.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 16:52   #81
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 19:08   #82
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;71154291]Ja jechałam kiedyś z wielkim brzuchem tuż nad młodym chłopakiem i dziewczyną, kilka przystanków - krajobraz za oknem był dla nich super interesujący Ktoś dalej mi ustąpił miejsca.
W sklepie - poważnie, mówię całkowicie serio ze dwa razy starsze osoby się ścigały, żeby stanąć w kolejce przede mną. Ja też tego nie rozumiem.
W kolejce do laba ignorowanie albo wręcz robienie na złość ciężarnym to norma; przykładowo raz była dziewczyna, która robiła obciążenie glukozą (to badanie, które długo trwa, bo trzeba czekać na kolejne pobranie 2h) i poprosiła (grzecznie, nie żadne tam roszczeniowe mamuśki) o przepuszczenie jedną czy dwie osoby - nie ma mowy. A ile się nasłuchałyśmy kiedyś z koleżanką o tym, że ciąża to nie choroba, też w labie, ale już nie pamiętam odnośnie czego - od 50-letniego faceta..
Ja mam strasznie kiepskie doświadczenia i obserwacje odnośnie traktowania ciężarnych. I tu nawet nie chodzi o to, że "mogłaś się odezwać", a o takie "domyślne" traktowanie ciężarnej jak pasożyta, który na pewno będzie czegoś chciał, nie dlatego, że kiepsko się czuje, ale: bo ciąża, bo przecież wszystkie ciężarne wykorzystują, naciągają, udają itd.

Mnie w domu nauczyli, że osobie schorowanej, w ciąży itd. miejsca się ustępuje, nie czekając na prośbę.[/QUOTE]

Zgadzam się.
Spotkałam się z ustępowaniem miejsca przez młode kobiety najczęściej, bardzo rzadko jakiś mężczyzna młody czy starszy - oni chyba wszyscy chore kręgosłupy mają Ja kiedyś dostałam w ciąży szturchnięcie w brzuch od właśnie starszego mężczyzny bo szłam nie po tej stronie chodnika ( a szłam po obciążeniu glukozą, źle się czułam a na chodniku szklanka) - w drugiej ciąży w tej sytuacji też starszy facet mnie objechał bo mu z drogi w porę nie zeszłam, ale wtedy już umiałam odpowiedzieć Po tych doświadczeniach uważam że większość facetów to straszne buraki i też żenada jeśli chodzi o zachowanie
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 20:07   #83
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Dołączam do grona rozczarowanych postawą większości podrózujących komunikacją miejską. Gdy byłam w zaawansowanej ciąży same z siebie ustępowały mi jedynie...starsze kobieciny. No czasami młodsze, przy czym zawsze gdy dziękowalam mówiły, że one dzieci mają i wiedzą jak to jest być w ciąży. Pozostałe towarzystwo zawsze odwracało głowę, sądzę że po myślach krążyło im "tylko nie ja tylko nie ja". Nie wierzę, że nagle wśród tych wszystkich młodych kobiet i facetów zapanowała epidemia chorych kręgosłupów, chorób lokomocyjnych itp. Poza tym zwykle, gdy wsiadałam wolałam zająć miejsce gdzieś blisko drzwi, bo potem na trasie, gdy robił się tłok to ciężko było mi się z brzuchem przecisnąć do drzwi. Dużo starszych osób robi to samo, bo po prostu jest im potem łatwiej wysiąść. Nie wynika to więc jedynie z jakiejś złośliwości, której tak usilnie próbują się dopatrzyć internetowi pieniacze.

To samo zresztą w kasach pierwszeństwa. Ja zwykle miałam załadowany cały wózek więc stawałam sobie w takiej kasie np w Tesco i grzecznie czekałam, nie przepychałam się, bo większość ludzi miała niedużo rzeczy, więc co mi tam, mogę postać - aż tak źle się nie czułam. Kilka razy zostałam jednak wywołana ze wszystkimi tobołami na początek kolejki przez kasjerkę. Matko, żebyście słyszały te komentarze oburzonych ludzi (zwykle facetów). Ktoś tu trafnie zauważył, że panuje epidemia buractwa wśród ludzi.

Co do torebek i innych rzeczy umieszczanych na fotelach - z tego co kojarzę to zwykle w regulaminie jest zapis, że nie wolno umieszczać na siedzeniach bagażu itp. Nie rozumiem więc dlaczego mam kogokolwiek pytać czy może zdjąć swoją torbę, skoro ona w ogóle nie powinna się tam znaleźć. Rozumiem sytuację, gdy w autobusie/tramwaju jest pełno wolnych miejsc, ale kurczę - gdy się robi tłok to dlaczego mam niby zasuwać przez cały autobus, bo gdzieś tam z przodu są 2 wolne miejsca? Albo grzecznie prosić o ustąpienie mi miejsca przez torebkę jakiejś niewychowanej osoby? Z tego co jednak widzę zdaniem niektórych o wszystko trzeba się prosić. A wystarczyłaby odrobina empatii i dobrego wychowania.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2017-02-21 o 20:11
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 21:08   #84
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Mnie czasami do dzisiaj (zresztą nie tylko mnie, widuję takie sytuacje często) w Rossmannie wołają kasjerki, jak jestem z wózkiem. Wzrok ludzi w kolejce, jak idę pierwsza - zabić.
Zresztą kłótnie o to (już nie tylko z udziałem ciężarnych, ale tak ogólnie), kto był pierwszy i że trzeba chwilę postać to jest norma, widuję to codziennie.
Ów pan, o którym pisałam parę postów wyżej, a którego to wózek spadł na moje dziecko po wyjściu z Biedronki dzwonił do BOKu tego sklepu, gdyż za długo stał w kolejce.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 21:34   #85
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To ja ci powiem dlaczego.
Ludzie stojący z plecakami na plecach zajmują co najmniej 50% miejsca więcej niż gdy mają je na podłodze, co jest wyjątkowo wkurzające, gdy w autobusie jest trochę więcej ludzi. Poza tym niektórzy są zdolni i jak stoją w okolicy zaczynających się siedzeń, to siedzący może plecakiem dostać po głowie (zdarzyło mi się już tak oberwać).
Mnie raz zwrócono uwagę, że mam go zdjąć z pleców. Miałam lat naście i dopiero zaczynałam jeździć komunikacją miejską. Ale jakoś zrozumiałam od razu. Ale niektórzy dawno dorośli, jeżdżą od lat i mają gdzieś...


Ja torby z zakupami zawsze trzymam na ziemi między nogami. Tak jest najbezpieczniej dla zakupów, bo przy ostrzejszych zakrętach albo na ślimaku mam pewność, że nic mi się nie wysypie, bo przecież przytrzymuję nogą.
Zapisz
Zapisz

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2017-02-21 o 21:36
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 23:30   #86
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 23:40   #87
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nigdy nie widziałam w autobusie torebki większej od plecaka.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 05:33   #88
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Torby się zmeczyly. ....

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 07:13   #89
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Jak dla mnie nic nie przebije chłopaka z butami przywiązanymi sznurówkami do plecaka, które sobie wesoło dyndały na poziomie głów siedzących pasażerów. Jak mu zwróciłam uwagę tylko oburzył się, że to nie jego wina że tłok jest w autobusie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 09:28   #90
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Zmęczone torby w autobusie

Ja ostatnio rzadko jeżdżę komunikacją, ale zdarzało mi się trzymać torbę na siedzeniu. Jednak tylko wtedy gdy autobus był pusty, nie wyobrażam sobie trzymać na siedzeniu toreb, gdy dookoła są ludzie, którzy mogliby usiąść.
Najlepszym rozwiązaniem przy dojazdach na uczelnię było po prostu wybranie miejsca stojącego. Od razy brak dylematów i udawania, że nie widzę kogoś w potrzebie
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-14 15:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.