OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-04, 14:55   #1711
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NellN Pokaż wiadomość
Olejek ten zawiera rycynę, ale nie wiesz, w jakim stężeniu. Ja bym go w ten sposób nie uzywała.
Poza tym mam wrażenie, i chodzi tutaj O MOJĄ SKÓRĘ i MOJE DOŚWIADCZENIA , ze im mniej olejków w mieszance, im mieszanka prostsza, tym lepiej mi słuzy (rycyna + slonecznikowy daje u mnie lepsze efekty niz rycyna + słonecznikowy + migdał)

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ja też się nad tym zastanawiałam, ale w sumie nie wiadomo ile w nim jest tej rycyny. Zawsze można spróbować Ja go mam aktualnie w mojej mieszance, dodałam odrobinę rycyny i samego migdałowego. Ale nie mogę Ci jeszcze powiedzieć jak działa. Koleżanka używała tego z granatem + rycyna i była bardzo zadowolona.

dzięki dziewczyny, spróbuję go i zobaczymy jak to wygląda

Jeśli chodzi o cerę mieszaną to ponoć granat niż olejek migdałowy będzie lepszy, wezmę więc taki


http://www.rossnet.pl/Produkt/Alterr...awokado,110495

najwyżej zużyję do innych celów

Alterra ma jeszcze olejek pomarańczowy, oliwkowy oraz wspomniany wcześniej z papai
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 19:05   #1712
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NellN Pokaż wiadomość
Nivea anti-spot to nie jest krem intensywnie nawilżający, a taki Ci radzimy, tylko krem wysuszajacy, na dodatek napakowany chemią.
A jaki krem byście mi poleciły... na ogół nie lubie stosowac kremów bo za każdym razem gdy się smaruję kremem mam wrażenie że mam maske na twarzy i że mi skóra nie oddycha i zaraz cos wyskakuje do maści z witamina A muszę sie przekonać... boję się żeby mnie nie zapchała no i oczywiście tylko na noc bo na dzien sie ni nadaje. A co mi polecacie na dzien pod makijaż?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:44   #1713
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dziewczyny co Wy na to?
Ja mam pomarańczowy i dodałam kilka kropel do mieszanki, żeby ładniej pachniała

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny, spróbuję go i zobaczymy jak to wygląda

Jeśli chodzi o cerę mieszaną to ponoć granat niż olejek migdałowy będzie lepszy, wezmę więc taki


http://www.rossnet.pl/Produkt/Alterr...awokado,110495

najwyżej zużyję do innych celów

Alterra ma jeszcze olejek pomarańczowy, oliwkowy oraz wspomniany wcześniej z papai
Mam ochotę kupić je wszystkie! Bo nie tylko OCM z olejkami związane a pomarańczowy pachnie pięknie i mam nadzieję, że reszta też!


I niestety przyszedł ten czas, że skończył mi się krem, którego używałam i miałam pewność, że mnie nie zapycha. Jednak mam inne kremy w domu i szkoda mi kupować nowy więc pewnie będę ryzykować i sprawdzać po kolei czy jakiś się nada

A wyniki OCMowania póki co tak normalnie, ani super, ani do bani jeden bulbozaur mi wyskoczył, ale to raczej przez @ bo znów w tym samym miejscu da się tego jakoś pozbyć w końcu? Zawsze, ale to zawsze przed okresem wyskakuje mi na brodzie pryszczol bolący i długo schodzący. I to w tym samym miejscu za każdym razem...


Poużywam tej mieszanki miesiąc, zobaczę czy mi coś daje...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 22:29   #1714
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A jaki krem byście mi poleciły... na ogół nie lubie stosowac kremów bo za każdym razem gdy się smaruję kremem mam wrażenie że mam maske na twarzy i że mi skóra nie oddycha i zaraz cos wyskakuje do maści z witamina A muszę sie przekonać... boję się żeby mnie nie zapchała no i oczywiście tylko na noc bo na dzien sie ni nadaje. A co mi polecacie na dzien pod makijaż?
Wpisać w wyszukiwarkę slowo "krem", ponieważ pojawia się tam okolo 3 stron z postami, które warto przejżeć
Tutaj jeden przykladowy
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1619

Poczytaj wszystkie wznalezione przez wyszukiwarkę posty - z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Od siebie dorzucę tylko Alantan Plus (uprzedzając kolejne pytania: nie zapycha; do kupienia w aptece za 6-7zl)
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie

Edytowane przez trommelka
Czas edycji: 2012-02-05 o 15:28
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 22:31   #1715
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
A to nie wina mieszanki? Czego używasz?
No właśnie wydaje mi się to mało możliwe. Używam rycynowego + oliwa z oliwek. Mieszam na oko, ale na taką pełną łyżeczkę oliwy przypadają dwie krople rycyny. To chyba nie jest za dużo (rycyny)?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 09:33   #1716
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tak się zastanawiam ;] można stosować omc na zimno? tzn bez gorącej wody, parówki ?
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 09:39   #1717
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
tak się zastanawiam ;] można stosować omc na zimno? tzn bez gorącej wody, parówki ?
No nie, bo nie otworzysz porów, a generalnie o to tu chodzi.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 09:56   #1718
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kurde.
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 10:49   #1719
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zimną wodą ciężko byłoby zmyć oleje

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Wczoraj dotarły do mnie zamówione szmatki muślinowe Liz Earle i jestem zachwycona . W porównaniu do mikrofibry są bardziej ostre. Kiedy ścieram olejki, czuję jakbym robiła peeling. Skóra jest gładziutka, jak wypolerowana

Poza tym zmiany w mojej pielęgnacji twarzy: zaczęłam stosować eliksir winogronowy z BU i moja skóra przestała się przetłuszczać w strefie T i jest milion razy lepiej nawilżona. Budzę się rano i nie mam świecącej twarzy. Dla mnie super!
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 10:49   #1720
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
tak się zastanawiam ;] można stosować omc na zimno? tzn bez gorącej wody, parówki ?
ja troche tak robie tylko nie całkowicie zimna tylko ciepła z kranu, zauważyłam ze jak tak robie to cere mam bardziej wygładzona niż jak nakładałam gorąca szmatkę na twarz
jestem w trakcie kuracji triacnealem i jak przykładałam gorąca szmatkę a z czubka nosa schodziła mi skóra to tworzyła sie rana
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 12:04   #1721
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

cześć dziewczyny. czy bardzo przesadzę jak zapytam o rycynę? Czy warto dopłacić za organiczny czy bez różnicy i kupić najtańszy???Różnica w cenie spora
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 12:12   #1722
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używam zwykłego olejku z apteki, kosztował ok. 5zł.
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:06   #1723
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

@kerne ja też używam zwykłego rycynowego z apteki i jest super. Lepiej zainwestuj w jakiś dodatkowy olej nierafinowany, tłoczony na zimno+... to już będzie spory wydatek. Ja mogę polecić z orzechów włoskich. Dodałam też do mojej mieszanki parę kropelek olejku z drzewa herbacianego.
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:33   #1724
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Osobiście uważam, że jeśli chodzi o olejek rycynowy, to ten apteczny za parę złotych w zupełności wystarczy Podzielam zdanie mistymixx, iż lepiej wydać więcej na olej bazowy
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:46   #1725
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem


Tak tak, czytałąm czytałąm ale z dwójką dzieci nei jestem w stanie przebrnąć przez wszsytkie strony.
Mysle nad orzechem włoski i dynią.
Skóra szara, odwoniona, blizny, przebarwienia, krostki również wiec jest nad czym pracować.
Myślałam o 15-85% dynie chciałam na przebarwienia ale też doczytałam sieże do skóry tłustej a wysuszenia dodatkowego chyba bym nie zniosła
Jeszcze planuję ukręcic krem i dodatek niacynamidu i mleczanu nie bedzie raczej kolidował z OCM?
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:50   #1726
mtc55
Raczkowanie
 
Avatar mtc55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 66
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mtc55 Pokaż wiadomość
Stosuję OCM od tygodnia. Używałam rycyna+orzech włoski (ok. 20% rycyny), potem zmieniłam na rycyna+sezam. Zaczęły mi pojawiać się pryszcze, skóra wokół jest zaczerwieniona - coś się dzieje :/
Postanowiłam zgodnie z radami wytrzymac i dalej działać tą mieszanką. Niestety jest coraz gorzej - pojawiają mi się "syfki" na czole i nosie, a najlepsze jest to , że właśnie tam gdzie mi się pojawiają od poprzedniego postu (czyli od ok 2-3 dni, nie sprawdzałam) dokładnie w tych miejscach mam przesuszoną skórę - szorstką, łuszczącą się. Wchłania tłusty krem natychmiastowo - policzki mam tłuste po bokach a przy nosie suche jak pieprz i całe w pryszczykach (są małe czerwone, czasem tzw prosaki (?) - z białym czubkiem). Nie wiem co robić - odstawić sezam? Zmniejszyć ilość rycyny?

Ostatnio przede wszystkim walczę z suchością. OCM bez zmian stosuję i jak jestem w domu to suche partie smaruję oliwą z oliwek na 15-20 minut, nadmiar ścieram suchym wacikiem, na to krem zimowy - tłusty z masłem kakaowym Oriflame. Zastanawiam sie czy przesuszenie to kwestia złego oleju do OCM, czy może przemroziłam skórę? Smaruję zawsze przed wyjściem na dwór tłustym kremem, aż się świeci ale może jednak te mrozy mnie dopadły? Dużo spędzam na dworze (co drugi dzień po kilka godzin - jeżdżę do stajni ) w czapce uszatce i właśnie nos i policzki przy nosie mam odkryte...

Narazie przede wszystkim chciałabym skórę odżywić, pryszcze poskromię później Przeraża mnie taka suchość bo ja jestem przyzwyczajona do tłustej skóry i nie wiem co robić :P
__________________
Zapuszczam włosy
Start 16.01.2012 36 cm
36-40-44-48-49-50-51-52-53-54-55...

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
mtc55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:15   #1727
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez trommelka Pokaż wiadomość
Od siebie dorzucę tylko Alantan Plus (uprzedzając kolejne pytania: nie zapycha; do kupienia w aptece za 6-7zl)
A nadaje się od pod makijaż czy raczej tylko na noc? Zależy mi na nawilżeniu a nie natłuszczeniu, coś na czym bedzie sie trzymał makijaż (przy cerze tłustej trądzikowej) nie chce żeby sie bardziej przetłuściła mi cera i też nie chce suchych skórek które ostatnio mam (po OCM + tonik z kwasami z BU). Tu jakiś Alantan jest:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-5.html&next=1

nada sie on pod makijaż?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:26   #1728
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A nadaje się od pod makijaż czy raczej tylko na noc? Zależy mi na nawilżeniu a nie natłuszczeniu, coś na czym bedzie sie trzymał makijaż (przy cerze tłustej trądzikowej) nie chce żeby sie bardziej przetłuściła mi cera i też nie chce suchych skórek które ostatnio mam (po OCM + tonik z kwasami z BU). Tu jakiś Alantan jest:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-5.html&next=1

nada sie on pod makijaż?
Pytalaś o krem/coś pod makijaż, więc Ci polecilam krem pod makijaż. Tak nadaje się
http://3.bp.blogspot.com/-ZW4DbTwMFZ...antan_krem.png

Krem Alantan Plus a nie sama maść alantan, bo ona ma konsystencję podobną do maści z witaminą A.

Matowi skórę, nawilża, na górę spokojnie można nałożyć puder, czy mus. Co do jakichś cięższych podkladów się nie wypowiem, bo nie używam takowych. Mnie nie zapyacha, aczkolwiek spotkalam się z opiniami, że może zapychać.
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie

Edytowane przez trommelka
Czas edycji: 2012-02-05 o 15:47
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:34   #1729
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ten alantan dermoline co linka tam dałam to się nada?
jest kurcze tych alantanów nie wiadomo który wybrać

Ten alantan plus ma w składzie parafinę

Edytowane przez XoXJuSsStYnKaXoX
Czas edycji: 2012-02-05 o 15:36
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 15:46   #1730
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
a ten alantan dermoline co linka tam dałam to się nada?
jest kurcze tych alantanów nie wiadomo który wybrać

Ten alantan plus ma w składzie parafinę
Post wyżej napisalam Ci, że Alantan maść ma konsystencję podobną do maści z wit A (więc logiczne, że pod makijaż odpada)
Polecilam Ci pod makijaż krem Alantan Plus wyslalam zdjęcie, to w czym chcesz wybierać? Polecony Alantam Plus krem znalazlam na wizażu na wątku przeciwtrądzikowym, dziewczyny pisaly, że świetnie lagodzi podrażnienia i nadaje się pod makijaż, od jakiegoś roku sama go używam codziennie na dzień, nie wyobrażam sobie pielęgnacji twarzy bez niego.

Alantan Dermoline nie stosowalam.

Tak krem Alantan Plus ma parafinę, dlatego napisalam, że może zapychać i nie dzialać fajnie na osoby unikające parafiny.

Zresztą wpisz w wyszukiwarkę wizażową "krem Alantan Plus" z pewnością wyskoczy Ci kilka wątków, jego KWC, opinie, posty. Poczytaj i poszukaj też odrobinę sama, skoro masz wątpliwości.
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 08:27   #1731
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kupiłam olejek myjący z olejkiem z drzewa herbacianego z BU- myślicie,że mycie nim da podobne efekty? czy warto byłoby dodawać za każdym razem po kropelce oleju rycynowego ?
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 11:00   #1732
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Dziewczyny przymierzam się do zastosowania Ocm i chce kupic olej rycynowy oczywiscie, olej z orzecha włoskiego i mam pytanie co myślicie żeby dodać Biogal, kapsułki z olejkiem z nasion ogórecznika ? ponieważ zostało mi ich trochę i pomyślałam że mogłabym je zużyć
Pozdrawiam
Ponawiam pytanie
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 11:06   #1733
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
tak się zastanawiam ;] można stosować omc na zimno? tzn bez gorącej wody, parówki ?
Im oleje cieplejsze tym są bardziej płynne, im zimniejsze są coraz bardziej stałe. Na logikę już widać, że się nie da

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. czy bardzo przesadzę jak zapytam o rycynę? Czy warto dopłacić za organiczny czy bez różnicy i kupić najtańszy???Różnica w cenie spora
Zwykła z apteki się sprawdza wiec imo nie ma sensu przepacać. Zainwestuj w fajny bazowy za to.

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
kupiłam olejek myjący z olejkiem z drzewa herbacianego z BU- myślicie,że mycie nim da podobne efekty? czy warto byłoby dodawać za każdym razem po kropelce oleju rycynowego ?
Co chwila pojawia się to pytanie, czy tak ciężko jest przeczytać choć trochę?

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie
Nie wiem co to za kapsułki, ale jeżeli to czysty olejek (+ witaminy np), który ma robić coś dobrego to myślę że nie ma przeciwwskazań.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-02-06 o 11:07
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 18:48   #1734
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mtc55 Pokaż wiadomość
Ostatnio przede wszystkim walczę z suchością. OCM bez zmian stosuję i jak jestem w domu to suche partie smaruję oliwą z oliwek na 15-20 minut, nadmiar ścieram suchym wacikiem, na to krem zimowy - tłusty z masłem kakaowym Oriflame. Zastanawiam sie czy przesuszenie to kwestia złego oleju do OCM, czy może przemroziłam skórę? Smaruję zawsze przed wyjściem na dwór tłustym kremem, aż się świeci ale może jednak te mrozy mnie dopadły? Dużo spędzam na dworze (co drugi dzień po kilka godzin - jeżdżę do stajni ) w czapce uszatce i właśnie nos i policzki przy nosie mam odkryte...
Myślę, że krem zimowy (tłusty) po OCM to nie jest dobry pomysł - ładujesz tłustość w to co oczyściłaś. Może spróbuj robić ocm tylko wieczorem i zamiast tłustego kremu nałożyć coś nawilżającego? Ja po każdym olejowaniu mam napiętą skórę i ostatnio trafiłam na tanie serum z Marionu, które nakładam na twarz z 1 małą kropelką olejku arganowego - i sprawuje się rewelacyjnie. Błyskawicznie się wchłania i niweluje to paskudne uczucie suchej skóry. Kosmetyk jest tani jak barszcz a po żadnym innym kremie nie było takiej poprawy.
Mrozy też fatalnie działają na cerę, mnie ostatnio tak zmroziło na krótkim wypadzie po centrum miasta, że z najbardziej osłoniętych partii zaczęła mi się łuszczyć skóra (ale pomógł delikatny peeling + olejki z serum). Jeśli dużo czasu spędzasz na mrozach to kup sobie taki "alpejski" ochraniacz na twarz - sama go używam jak chodzę w góry i nie wyobrażam sobie lepszej ochrony przed minusowa temperaturą + wiatrem w oczy
Wróć do mieszanki, po której twoja cera była ok - trudno stwierdzić czy to wina pogody, kremu zimowego czy złej mieszanki - ale skoro jest to uciążliwe to wywal sezam i zobacz czy po tygodniu się unormowało. Niestety, każda cera jest inna i sama musisz swoją wyczuć. Niewykluczone, że OCM Ci po prostu nie służy.

Tutaj to serum, koszt to jakieś 7 zł:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...gi.html&next=1
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:19   #1735
amerain
Przyczajenie
 
Avatar amerain
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Rzeszów ; )
Wiadomości: 9
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Po przeczytaniu większość stron na tym wątku dość ta metoda mnie zaciekawiła, szczególnie że ostatnio mam problem z przesuszoną skórą . Mam nadzieję, że chociaż to mi pomoże bo raczej nic nie pomaga . Bo w oczyszczanie buzi tą metodą nie wątpię . Czas zakupić zapasy olejku rycynowego i do dzieła . Na takie okrutne mrozy dodatkowa dawka nawilżenia dla mojej wysuszonej na wiór buźki za pewne baaaardzo się przyda, mam tylko nadzieję, ze nie mnie wysypie
__________________
"Prosto przed siebie nie można zajść bardzo daleko..." - Mały Książę




Walka o włosy rozpoczęta 21.01.2012
amerain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:33   #1736
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć Dziewczyny!
Nie odzywałam się jeszcze w tym wątku, bo jak na razie go podglądam, podczytuję i nie zadaję zbędnych pytań, które pojawiły się już wiele razy. Przybiegnę, gdy będę miała jakieś oryginalne
Jednakże mam informację/pytanie. W Pepco widziałam ręczniczki z mikrofibry 30x30cm 6szt. za 9,99(biało-niebieskie). Używała któraś? Jakieś opinie?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 22:52   #1737
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej.
Od jakiegos czasu podczytuje watek . OCM stosuje od 8 dni. Chcialabym sie z wami podzielic moja historia na ten temat
Mam cere mieszana lekko tradzikowa z licznymi przebarwieniami potradzikowymi. Nadal jeszcze wyskakuja mi niespodzianki ale juz w duzo mniejszym stopniu niz kilka miesiecy wczesniej, zmienilam troche diete i uzywalam maseczki ktora chyba podciagnela moja skore. Mam duzo zaskornikow na nosie i brodzie.
Jako oleju bazowego uzylam oliwki babydream i tak ok. 30 % oleju rycynowego. Skora z dnia na dzien staje sie jasniejsza i miekksza. Ale zauwazylam ostatnio ze na czole wyskocztlo mi kilka gul podskornych. Wiec nie wiem czy to efekt ocztyszczania sie cery czy moze oliwka mnie zapchala? Przeczytalam mniej wiecej 3/4 watku i wiem jakie moze byc pochodzenie tych gul. Jak myslicie kontynuowac dalej oczyszczanie ta metoda czy dac sobie spokoj? W sumie chyba tydzien to za malo na jakiekolwiek efekty ale juz tyle lat walcze z problemami mojej cery, ze w koncu chcialabym doprowadzic ja do porzadku
A co do zaskornikow na nosie i brodzie to jakos nie widze zeby sie cos zmienilo. Moze na nosie jest ich minimalnie mniej.
Przypomnialam sobie jeszcze ze zauwazylam lekkie przesuszenie skory w strefie T , ale z koleji nie wiem czy to wina maseczki aspirynowej ktora robilam dwa dni temu czy zbyt czestego stosowania ocm (rano i wieczorem) czy moze zbyt duzej ilosci oleju rycynowego w mojej mieszance? Juz sama nie wiem
A i jeszcze jedno. Do tej pory uzywalam kremu z ziaji z biala herbata ale znalazlam w jego skladzie parafine. Powinnam zmienic krem?
Nie wiem jak dzialal na moja cere w tej kwestii bo jak zaczelam go uzywac juz mialam tradzik ale dobrze nawilzal. Myslalam zeby go zastapic czyms o prostym skladzie. Moze krem dla dzieci babydream? Jak myslicie?
Jesli dotarlyscie do konca to dziekuje za wytrwalosc
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 23:30   #1738
Lili99
Zadomowienie
 
Avatar Lili99
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 580
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Nie odzywałam się jeszcze w tym wątku, bo jak na razie go podglądam, podczytuję i nie zadaję zbędnych pytań, które pojawiły się już wiele razy. Przybiegnę, gdy będę miała jakieś oryginalne
Jednakże mam informację/pytanie. W Pepco widziałam ręczniczki z mikrofibry 30x30cm 6szt. za 9,99(biało-niebieskie). Używała któraś? Jakieś opinie?
Ja używam tych ściereczek z Pepco, moim zdaniem są bardzo fajne
Lili99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:29   #1739
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
Hej.
Od jakiegos czasu podczytuje watek . OCM stosuje od 8 dni. Chcialabym sie z wami podzielic moja historia na ten temat
Mam cere mieszana lekko tradzikowa z licznymi przebarwieniami potradzikowymi. Nadal jeszcze wyskakuja mi niespodzianki ale juz w duzo mniejszym stopniu niz kilka miesiecy wczesniej, zmienilam troche diete i uzywalam maseczki ktora chyba podciagnela moja skore. Mam duzo zaskornikow na nosie i brodzie.
Jako oleju bazowego uzylam oliwki babydream i tak ok. 30 % oleju rycynowego. Skora z dnia na dzien staje sie jasniejsza i miekksza. Ale zauwazylam ostatnio ze na czole wyskocztlo mi kilka gul podskornych. Wiec nie wiem czy to efekt ocztyszczania sie cery czy moze oliwka mnie zapchala? Przeczytalam mniej wiecej 3/4 watku i wiem jakie moze byc pochodzenie tych gul. Jak myslicie kontynuowac dalej oczyszczanie ta metoda czy dac sobie spokoj? W sumie chyba tydzien to za malo na jakiekolwiek efekty ale juz tyle lat walcze z problemami mojej cery, ze w koncu chcialabym doprowadzic ja do porzadku
A co do zaskornikow na nosie i brodzie to jakos nie widze zeby sie cos zmienilo. Moze na nosie jest ich minimalnie mniej.
Przypomnialam sobie jeszcze ze zauwazylam lekkie przesuszenie skory w strefie T , ale z koleji nie wiem czy to wina maseczki aspirynowej ktora robilam dwa dni temu czy zbyt czestego stosowania ocm (rano i wieczorem) czy moze zbyt duzej ilosci oleju rycynowego w mojej mieszance? Juz sama nie wiem
A i jeszcze jedno. Do tej pory uzywalam kremu z ziaji z biala herbata ale znalazlam w jego skladzie parafine. Powinnam zmienic krem?
Nie wiem jak dzialal na moja cere w tej kwestii bo jak zaczelam go uzywac juz mialam tradzik ale dobrze nawilzal. Myslalam zeby go zastapic czyms o prostym skladzie. Moze krem dla dzieci babydream? Jak myslicie?

Jesli dotarlyscie do konca to dziekuje za wytrwalosc
Zmień krem. Czy tem babydream będzie ok, nie wiem. Nie miałam, nie znam składu, ale unikaj parafiny Mi latem "robił dobrze" żel Olay nawilżający https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...hydrating.html ale na zimę jest do bani.
Może spróbuj kremy Alterry? Podobno fajne, ale ja nie używałam.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:14   #1740
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lili99 Pokaż wiadomość
Ja używam tych ściereczek z Pepco, moim zdaniem są bardzo fajne
Super, czyli jeśli ocm się u mnie sprawdzi, to sięgnę po nie, by mieć kilka ściereczek
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.