Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-02, 22:11   #301
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Red face Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chocolatko, wielkie dzieki za te linki i za wyrozumialosc, obiecuje, ze juz nie bede zadawala takich glupich pytan...wreszcie nauczylam sie obslugiwac wyszukiwarke, hura (lepiej pozno niz wcale). No i udalo mi sie wymienic ten kremik...

Sandija, takie male pytanko, skompletowalam caly zestawik kremow, no i wrazenia takie (miesiaca z Active C nie biore pod uwage skoro twierdzisz, ze kiepski zestaw sobie zrobilam): od tygodnia uzywamDiacnealu wieczorem i active C i filtry rano, przedwczoraj zdobylam Skinoren i nalozylam, no i wczoraj drugi raz Skinoren (chyba ciut za duzo, bo bardzo szczczypalo), dzisiaj Diacneal, no i tez szczypalo (pierwszy raz), skora byla zaczerwieniona, po godzinie nalozylam Hydraphase (oj denerwuje mnie ten kremik, swieci sie strasznie, ale skora ok)...no i wreszcie moje pytanie, czy to prawidlowo, ze tak szczypie teraz dopiero??? No i wyszlo mi kilka brzydkich krost, ale nie wiem czy to przez kremy, czy normalnie jak co miesiac...
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 22:56   #302
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chcialam dodac moje spostrzezenie. Uzywam zgodnie z zaleceniem (Sandijka ) Effaclar K - na noc, Redermic i mleczko Avene 50 - na dzien. Po samym mleczku moja buzia sie nie swiecila, ale nakladajac pod niego Redermic, mat utrzymuje sie ledwie 2-3 godziny . Choc Redermic jest w wersji dla cery mieszanej. Ile powinnam odczekac pomiedzy Redermicem a filtrem, moze zbyt szybko nakladam jedno na drugie (czekam srednio 7 minut). Jutro wyprobuje jeszcze Dry Flo, moze to cos pomoze...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 01:16   #303
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Sandija, takie male pytanko, skompletowalam caly zestawik kremow, no i wrazenia takie (miesiaca z Active C nie biore pod uwage skoro twierdzisz, ze kiepski zestaw sobie zrobilam): od tygodnia uzywamDiacnealu wieczorem i active C i filtry rano, przedwczoraj zdobylam Skinoren i nalozylam, no i wczoraj drugi raz Skinoren (chyba ciut za duzo, bo bardzo szczczypalo), dzisiaj Diacneal, no i tez szczypalo (pierwszy raz), skora byla zaczerwieniona, po godzinie nalozylam Hydraphase (oj denerwuje mnie ten kremik, swieci sie strasznie, ale skora ok)...no i wreszcie moje pytanie, czy to prawidlowo, ze tak szczypie teraz dopiero??? No i wyszlo mi kilka brzydkich krost, ale nie wiem czy to przez kremy, czy normalnie jak co miesiac...
Zacznę od końca:
- krostami sie nie przejmuj,niestety, przy używaniu kwasów możliwe jest tymczasowe pogorszenie cery. Kwasy często powyciagają takie bulwy, to, co by i tak później wyszło.

Flitry i active c na dzień zostaw jak najbardziej, natomiast co do wieczora - możliwe, że buzia się zbuntowała.
Aha, na razie nie wal żadnych kwasów, daj cerze odpocząć. Poużywaj 3 noce pod rząd samej Hydraphase, a potem wprowadź kwasy, tak jak powyżej.
Ewentualnie można:
1 noc -Hydraph
2 noc -Diacneal,
3 noc -Hydraph,
4 noc -Skinoren,
5 noc -Hydrapha,
6 noc -Skinoren
Coś się dobierze, musisz tylko obserwować buzię
Lepiej powoli wprowadzać kwasy, albo robić między nimi dzień przerwy jak powyżej. Każdy ma swoją granicę podrażnień, stąd ciezko o jedną receptę
Kwasy nakładaj cieniutką warstwą, one działają, naprawdę.
I na absolutnie suchą skórę - najlepiej 15 minut po myciu.
A, może nie nakładaj nic na Diacneal?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 08:41   #304
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Chocolatko, wielkie dzieki za te linki i za wyrozumialosc, obiecuje, ze juz nie bede zadawala takich glupich pytan...wreszcie nauczylam sie obslugiwac wyszukiwarke, hura (lepiej pozno niz wcale). No i udalo mi sie wymienic ten kremik...
Aguś, proszę bardzo Cieszę się, że wymienili Ci ten krem.
Sandija doradziła, byś odczekała 15 minut od umycia buzi. Ja bym radziła nawet 30 minut (jeśli możesz sobie na to pozwolić), bo w tym czasie odbudowuje się naturalna warstwa ochronna skóry.

Pozdrawiam ciepło

PS. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko zdrobnieniom Aga, Aguś, bo ja b. nie lubię tego zgrubienia, które masz w nicku A Agnieszka to śliczne imię
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 13:53   #305
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Sandija doradziła, byś odczekała 15 minut od umycia buzi. Ja bym radziła nawet 30 minut (jeśli możesz sobie na to pozwolić), bo w tym czasie odbudowuje się naturalna warstwa ochronna skóry.
A w 15 minut się nie odbuduje?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 15:07   #306
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
A w 15 minut się nie odbuduje?
Powinno się czekać minimum 15 minut. Można więcej, jeśli ktoś chce i ma czas. Ale te 15 minut wystarcza na odbudowanie (chyba że ktoś ma skórę sucha lub wrażliwą, to wtedy minimum 20 minut). Czytałam o tym jakiś czas temu na internecie, niestety nie paiętam co to była za strona.

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 22:56   #307
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chocolatko, bardzo lubie zdrobnienia, a za agniecha nie przepadam, tak jakos wyszlo juz nie pamietam. Czy ja dobrze widzialam, ze jestes z Poznania...bo ja tak tesknie
Sandijko, ja chyba nalozylam za grubo ten Skinoren (taka gruba warstwe jak maseczka) ale juz wiecej tego nie zrobie, a Hydraphase polozylam wyjatkowo, zeby tak leciutko uspokoic skore, no i zadzialalo. Tego kremiku Redermik jakos nie moge znalezc, a wiec z probek nici. A tak w ogole to dzisiaj znalazlam cudna apteke, caly regal Avene, na metr od lady, bylo chyba wszystko, nawet pudry w kompakcie. No ale najwazniejsze to to, ze w zasiegu wzroku jest tam ogrrrrromna szuflada z probkami!!!! Nie biegaja za kazdym razem na zaplecze, zeby poszukac, poprostu otwieraja i dostajesz co chcesz i to nawet po 2 szt., w dodatku Diacneal wszedzie kosztuje ok. 13€, a tam tylko 9,70€. Obsuga bardzo mila i pomocna, co prawda w probkach emulsji nawilzajacej, ktore dostalam jest ten caprylic cos tam, ale na drugi raz bede bardziej czujna. Tutaj generalnie z probkami nie ma zadnych problemow, no ale jak sie je ma w zasiegu wzroku, to dopiero jest cos...Nie maja niestety marki LPR Acha ten Avene 50+ lososiowy jest calkiem fajniutki, tylko jak nalozylam przepisowa warstwe, to troche ciezko...no ale widocznie tak juz musi byc. Pozdrawiam
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 23:02   #308
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No to się cieszę, że już podrażnienie zeszło i wszystko się wyjaśniło - za gruba warstwa Skinorenu
Ja dziś też miałam udany dzień próbek, wyszłam zaopatrzona jak nigdy, co prawda w preparaty do ciałka, ale i tak się chwalę
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:33   #309
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zgłaszam się i ja po długiej nieobecności. Przerwę miałam nie tylko od Wizażu, ale i od kwasów. Wyjeżdżałam, więc nie chciałam ciągnąć toniku aspirynowego, AD się skończył i to nawet dobrze, bo spędziłam trochę czasu z TŻtem i oczywiście gdy zaczął mnie całować wysmarowaną na azaleinowo, to się zaczała cała szopka pt. "fuuuj, a czemu Ty taka kwaśna"
On właśnie nie cierpi tych moich mazideł, więc chyba muszę częstotliwość smarowania nałożyc na Jego harmonogram przyjazdów Teraz to łatwo, bo jest za granicą, ale gdy go spowrotem przeniosą do Polski, to będę musiała wymysleć jakiś cwany sposób.
Na razie efekt kwasów jest taki, że LRP DP wchłania się jak głupi rano, zużywa się zastraszająco szybko i zaczynam podejrzewać że kładę go więcej niż ustawa przewiduje, czyli jest to możliwe, jesli ktoś nie wierzy. Zaraz lece do AwS zamawiać coś nowego, bo zanim przyjdzie, to już się Pediatricks wykończy.. No i nową tubę AD przy okazji, a póki nie przyjdzie to na aspirynowych cudach wytrzymam. Zastanawiałam się nad tym Effeclarem, ale już doszłam do wniosku że systematyczność najważniejsza i nie będę na razie nic zmieniać. Dodaję tylko serum z wit C rano. Musze tylko odebrać paczkę z cudownym proszkiem
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:50   #310
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mar_go
Na razie efekt kwasów jest taki, że LRP DP wchłania się jak głupi rano, zużywa się zastraszająco szybko i zaczynam podejrzewać że kładę go więcej niż ustawa przewiduje, czyli jest to możliwe, jesli ktoś nie wierzy. Zaraz lece do AwS zamawiać coś nowego, bo zanim przyjdzie, to już się Pediatricks wykończy..
Im więcej filtra nałożysz tym ochrona będzie bardziej stabilna Moja skóra od kiedy uzywam Diacneal też chętniej wchłania filtry
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 13:20   #311
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mar go, co to jest AwS?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 13:27   #312
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

aptekawsieci

http://www.aptekawsieci.pl/index.php?id=sklep&page=8
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 13:39   #313
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

W życiu bym na to nie wpadła. "Lecę do AwS" to brzmiało tak bardziej, ekhm trójwymiarowo, realnie
Dzięki Kate
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 13:45   #314
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czyli widzę że wiesz To nie ja jestem autorką tego skrótu... widziałam go na filtromaniaczym wątku ... i aż się zdziwiłam, ze Ty go nie kojarzysz

I już po wizycie w rzeczonej AwS (mnie to się on inaczej, bardziej politycznie kojarzy, ale to zboczenie zawodowe ) i oczywiście znowu nie wiem który filterek zamówić... Korci mnie ta tonująca Avenka i coś mleczkowatego pod spód, hmmm. A miała być Bioderma...
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 13:54   #315
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No nie skojarzyłam zupełnie
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 14:46   #316
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Po mojej przygodzie z kwasami weszlam teraz w faze zachwytow Dirosealem Avene,bardzo podoba mi efekt jaki pokazal w pierwszych dniach uzywania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:49   #317
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Po mojej przygodzie z kwasami weszlam teraz w faze zachwytow Dirosealem Avene,bardzo podoba mi efekt jaki pokazal w pierwszych dniach uzywania
Napisz proszę za kilka dni czy ma on właściwości komedogenne u Ciebie. Z góry bardzo dziękuję
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:01   #318
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Napisz proszę za kilka dni czy ma on właściwości komedogenne u Ciebie. Z góry bardzo dziękuję

Juz teraz moge kochana Alchemiczko powiedziec poniewaz mijaja 3tyg jak smaruje sie regularnie
Zadnych efektow ubocznych a wrecz bardzo ladnie wygladzil mi skore wokol nosa i na policzkach,zwezil pory takze...na PLUS

Cera sie uspokoila,tzn.koloryt jest wyrownany bez rumienia w okolicy policzkow,mniej widoczne sa pojedyncze naczynka wokol nosa;gwaltowna zmiana temperatury nie powoduje zaczerwienia i..co bardzo mnie zaskoczylo!ze nawet kiedy bylam bite pare godzin w pelnym sloncu nie mialam wypiekow na twarzy-wczesniej bylo to notoryczne nawet pomimo kremu z filtrem.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:05   #319
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Juz teraz moge kochana Alchemiczko powiedziec poniewaz mijaja 3tyg jak smaruje sie regularnie
Zadnych efektow ubocznych a wrecz bardzo ladnie wygladzil mi skore wokol nosa i na policzkach,zwezil pory takze...na PLUS

Cera sie uspokoila,tzn.koloryt jest wyrownany bez rumienia w okolicy policzkow,mniej widoczne sa pojedyncze naczynka wokol nosa;gwaltowna zmiana temperatury nie powoduje zaczerwienia i..co bardzo mnie zaskoczylo!ze nawet kiedy bylam bite pare godzin w pelnym sloncu nie mialam wypiekow na twarzy-wczesniej bylo to notoryczne nawet pomimo kremu z filtrem.
Pięknie dziękuję Zastanawiam się właśnie, czy by sobie czasem Dirosealu nie sprawić. Wszak to łagodniejsze od Diacneala i też zawiera retinal. co prawda o połowę mniej, ale jednak jest. Przemyślę to jeszcze
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 19:35   #320
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczynki, a czy to możliwe, że ja po zastosowaniu toniku lysanel świecę się jak nie powiem, co, mam wrażenie że mam masło na twarzy a skóra się "poci"? No i pory jakieś takie pootwierane są czy to jest normalne? Bo aż się wystraszyłam.
Myślałam że ten tonik mi krzywdy nie zrbi, powiedzcie czy to co widze na sobie jest w normie?
Innych kwasów nie używam, żałuję bardzo i zimą zamierzam się poprawić. Grzesze jeszcze tylko Iwostine puritin na noc (1% kwasów)

pozdrawiam
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:51   #321
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Pięknie dziękuję Zastanawiam się właśnie, czy by sobie czasem Dirosealu nie sprawić. Wszak to łagodniejsze od Diacneala i też zawiera retinal. co prawda o połowę mniej, ale jednak jest. Przemyślę to jeszcze
Alchemiczko, kapryle Cię nie zapychają??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:14   #322
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84
dziewczynki, a czy to możliwe, że ja po zastosowaniu toniku lysanel świecę się jak nie powiem, co, mam wrażenie że mam masło na twarzy a skóra się "poci"? No i pory jakieś takie pootwierane są czy to jest normalne? Bo aż się wystraszyłam.
Myślałam że ten tonik mi krzywdy nie zrbi, powiedzcie czy to co widze na sobie jest w normie?
Innych kwasów nie używam, żałuję bardzo i zimą zamierzam się poprawić. Grzesze jeszcze tylko Iwostine puritin na noc (1% kwasów)

pozdrawiam
Nie przejmuj się, ten tonik "tak ma". W ogóle kosmetyki z AHA mają tendencje do lepkości, a w tym toniku jest cała mieszanka różnych kwasów, w tym AHA najwięcej. Ja bardzo nie lubię uczucia po nałożeniu tego toniku, dokładnie tak jak Ty świecę się, kleję i ogólnie fuj Używam go bardzo rzadko, bo nie chcę sobie podrażnić naczyń, a ten efekt świecenia i kleistości dodatkowo mnie odstręcza. Za to efekt po "przecierpieniu" Lysanela na twarzy jest wart tychże cierpień Ja ten tonik stosuję np. po południu, jak już nie wychodzę nigdzie, a potem go zmywam i nakładam coś na noc. Jak chcesz coś nieklejącego i nieświecącego, to polecam krem effaclar (tonik niespecjalnie, bo jest alkoholowy).
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:53   #323
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja sie też świecę po Lysanelu, dlatego używałam go na noc, w te dni (noce, kiedy nie stosowałam kwasków.

Ale chyba nic nie przebiję dzikiego blasku, jaki wpełza na moją paszczę, po użyciu - świetnego, swoją drogą - toniku Young AA. Dżizas, toż to ja daję czadu jak światła przeciwmgielne
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:49   #324
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja sie też świecę po Lysanelu, dlatego używałam go na noc, w te dni (noce, kiedy nie stosowałam kwasków.

Ale chyba nic nie przebiję dzikiego blasku, jaki wpełza na moją paszczę, po użyciu - świetnego, swoją drogą - toniku Young AA. Dżizas, toż to ja daję czadu jak światła przeciwmgielne
Ja się po nim nie świecę - dzięki Bogu Ale on jest naaaaaaaaaprawdę świetny, dzięki, że tak czesto piszesz o tym toniku i kremie, bo nigdy bym go nie kupiła
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:15   #325
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tez sie postanowilam odezwac, chociaz nie mam wielkiego doswiadczenia w kuracjach kwasowo-retinoidowych. "Kwasy" stosowalam tylko dwa - jesienia Acnederm, doswiadczenia opisywalam w watku na 30-tkach, krotka moge powiedziec, ze oczyscil mi pieknie cere, wyrownal koloryt, domknal pory, ale od razu mowie, ze nie mialam problematycznej cery - ot mieszana, z kilkoma zaskornikami na nosie i brodzie, zadnych przebarwien. Jednoczesnie wysuszyl mi koszmarnie skore, cala zime walczylam z suchoscia, sciagnieciem o spowodowanymi tym zmarszczkami. Walke wygralam niedawno, moja cere okreslam teraz jako normalna, ale bardziej wrazliwa, czesciej podrazniaja mnie kosmetyki. Nie wiem czy powtorzylabym ta kuracje.
Teraz, dokladnie od 2 tygodni, stosuje Neutrogene Clear Pore Treatment i co moge na razie powiedziec to brak podraznien, a skora jakby bardziej oczyszczona. Zobaczymy co bedzie.
Po doswiadczeniach z AD, ktory przeciez agresywny nie jest, a nawet uwazany za delikatny, obawiam sie probowac kwasow AHA, ale moze do jesieni mi przejdzie.
__________________
Love is our resistance

Edytowane przez Mahora
Czas edycji: 2006-05-08 o 14:16
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:55   #326
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Alchemiczko, kapryle Cię nie zapychają??
No właśnie chyba mnie zapychają, dlatego jeszcze go nie zakupiłam.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:33   #327
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja sie też świecę po Lysanelu, dlatego używałam go na noc, w te dni (noce, kiedy nie stosowałam kwasków.

Ale chyba nic nie przebiję dzikiego blasku, jaki wpełza na moją paszczę, po użyciu - świetnego, swoją drogą - toniku Young AA. Dżizas, toż to ja daję czadu jak światła przeciwmgielne
Właśnie Sandija, dzięki Tobie dowiedziałam się o tej suuuuper serii AA Young, krem antybakteryjny bardzo ładnie i szybko goi niespodzianki kwasowe tonik także ma w tym swój udział, więc - muchas gracias!!
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:44   #328
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Paro, Shadi bardzo się cieszę,że tak Wam się podobają te toniki, które zaproponowałam
Sama je lubię i doceniam ich szaleńcze właściwości
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:01   #329
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja sie też świecę po Lysanelu, dlatego używałam go na noc, w te dni (noce, kiedy nie stosowałam kwasków.

Ale chyba nic nie przebiję dzikiego blasku, jaki wpełza na moją paszczę, po użyciu - świetnego, swoją drogą - toniku Young AA. Dżizas, toż to ja daję czadu jak światła przeciwmgielne
To to się da jeszcze bardziej ?

musze koniecznie wypróbować

Dziękuję Wam wszystkim pięknie za odpowiedź

PS Sandija, a te podkreślone przeze mnie określenie to już w słowniku znajdę? przypomniało mi się "gofera", "filtera" z wątku filtromaniaczego
A tak poza tym, to widzę, że z każdym postem się rozkręcasz fajnie się to czyta
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:44   #330
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84
PS Sandija, a te podkreślone przeze mnie określenie to już w słowniku znajdę? przypomniało mi się "gofera", "filtera" z wątku filtromaniaczego
A tak poza tym, to widzę, że z każdym postem się rozkręcasz fajnie się to czyta
No nie wiem, czy są już w słowniku
Ja mam mnóstwo jakiś takich swoich dziwnych powiedzonek, ale staram się być wtrzemięźliwa, żeby nie przysłoniły głebi merytorycznej moich wypowiedzi
Bo jakbym się tak rozkręciła, to..
Dziękuję za komplement, przepotwornie mi miło, że fajnie się czyta te moje farmazony
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.