Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-12, 16:40   #121
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
czyli mogę zrobić tak, że przewieść rzeczy tego 30 grudnia , nie oddawac kluczy, zamknąć pokój na klucz i nie rozliczać się , i wpasć tutaj po 1 stycznia i wtedy się rozliczyc? ( bo też chodzi o to że na sylwka nie bedzie mnie tutaj tak czy siak ,...) wtedy nie stracę kaucji ?
A jaki masz okres wypowiedzenia ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:43   #122
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

30 dni
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:12   #123
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

No to musisz zaplacic jeszcze za styczeń.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:26   #124
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

a czemu za styczeń?


jak wypowiedzenie zlozyłam na poczatku grudnia ..?

Edytowane przez sikoreczka111
Czas edycji: 2009-12-12 o 19:28 Powód: dopisek
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 08:55   #125
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Ok, to ja już nie ogarniam kiedy, co i jak zrobiłaś.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:29   #126
Karcz3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Witam
Chciałbym podłaczyc sie do tematu i mianowicie zapytać o:
Mam mozliwosc wykupienia mieszkania od spoldzielni mieszkaniowej za bardzo male pieniadze. problem tkwi jednak w tym iż w lokalu tym mieszkaja juz ludzie ktorzy sa tam zameldowani. Jakie sa metody lub sposob na to zeby zrobic im eksmisje. czy jako wlasciciel mieszkania moge podniesc im oplate za mieszkanie, co jesli nie beda placic i beda zadlurzac mieszkanie. Czy moge dowaterowac kogos w tym mieszkaniu do tej rodziny? Rozwazalem rowniez kupic 2 mieszkania z lokatorami i przekwaterowac jedna rodzine do drugiej w drugim mieszkaniu zeby jedno pozostalo wolne. zastanawiam sie czy wogole sens kupowac mieszkanie i czy jest jakas mozliwosc zeby lokatorzy oposcili to mieszkanie.. Prosze o porade
Karcz3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:42   #127
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez Karcz3 Pokaż wiadomość
Witam
Chciałbym podłaczyc sie do tematu i mianowicie zapytać o:
Mam mozliwosc wykupienia mieszkania od spoldzielni mieszkaniowej za bardzo male pieniadze. problem tkwi jednak w tym iż w lokalu tym mieszkaja juz ludzie ktorzy sa tam zameldowani. Jakie sa metody lub sposob na to zeby zrobic im eksmisje.
Nie ma żadnych metod. Powinni się wyprowadzić z własnej woli. Jeśli tego nie zrobią to będziesz się latami z nimi męczył.
Cytat:
czy jako wlasciciel mieszkania moge podniesc im oplate za mieszkanie, co jesli nie beda placic i beda zadlurzac mieszkanie.
A jak myślisz ?
Cytat:
Czy moge dowaterowac kogos w tym mieszkaniu do tej rodziny? Rozwazalem rowniez kupic 2 mieszkania z lokatorami i przekwaterowac jedna rodzine do drugiej w drugim mieszkaniu zeby jedno pozostalo wolne.
Długo myślałeś nad tym ? I jak ich przeprowadzisz, silą ?
Cytat:
zastanawiam sie czy wogole sens kupowac mieszkanie i czy jest jakas mozliwosc zeby lokatorzy oposcili to mieszkanie.. Prosze o porade
Z doświadczenia prawnika i pośrednika nieruchomości z 6 - letnim doświadczeniem - nie, nie ma sensu kupować takiego mieszkania; chyba że jesteś bardzo zawzięty, nudzisz się w domu, masz dużo pieniędzy i stalowe nerwy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 20:03   #128
Karcz3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

hm tez tak myslalem ze ciezka sprawa bedzie. a jeszcze pytanko mam jest to mieszkanie 3 pokojowe i czy moge do jednego pokoju wprowadzic osobe dodatkowo. Bo teraz powiem tak. Mooja kuzynka jest sedzia i rozmawialem z nia na temat takich mieszkan no i powiedziala ze czasami przez sad sprzedawane sa mieszkania zadluzone zajete przez komornika wraz z lokatorami i licytacja jest. Powiedziala ze jeden klient kupil juz kilka mieszkan z lokatorami ktorych potem pozbywa sie tzn oni sami sie wynosza z mieszkan. On wprowadza do takiego mieszkania 2-3 pijaczków z ulicy siedza w jednym pokoju kupuje im wina i oni tam imprezuja wprowadzaja totalny bajzel wiadomo jak wtdy sytuacja wyglada. I taka rodzinka sama mu sie wynosi z mieszkania bo nie wytrzymuja. nie wiem jak on to robi ale musi byc jakas prawda w tym skoro kupuje juz kolejne mieszkanie z lokatorami
Karcz3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:46   #129
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez Karcz3 Pokaż wiadomość
hm tez tak myslalem ze ciezka sprawa bedzie. a jeszcze pytanko mam jest to mieszkanie 3 pokojowe i czy moge do jednego pokoju wprowadzic osobe dodatkowo. Bo teraz powiem tak. Mooja kuzynka jest sedzia i rozmawialem z nia na temat takich mieszkan no i powiedziala ze czasami przez sad sprzedawane sa mieszkania zadluzone zajete przez komornika wraz z lokatorami i licytacja jest. Powiedziala ze jeden klient kupil juz kilka mieszkan z lokatorami ktorych potem pozbywa sie tzn oni sami sie wynosza z mieszkan. On wprowadza do takiego mieszkania 2-3 pijaczków z ulicy siedza w jednym pokoju kupuje im wina i oni tam imprezuja wprowadzaja totalny bajzel wiadomo jak wtdy sytuacja wyglada. I taka rodzinka sama mu sie wynosi z mieszkania bo nie wytrzymuja. nie wiem jak on to robi ale musi byc jakas prawda w tym skoro kupuje juz kolejne mieszkanie z lokatorami
ja na miejscu tej rodzinki wymieniłabym zamki w drzwiach wejściowych kiedy pijaczków nie będzie akurat w mieszkaniu. I zarówno właściciel jak i Policja mogą sobie stać i pukać do woli
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:07   #130
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez Karcz3 Pokaż wiadomość
nie wiem jak on to robi ale musi byc jakas prawda w tym skoro kupuje juz kolejne mieszkanie z lokatorami
Więc skoro wiesz, że tak można, to po co pytasz ?

Jeśli kupisz mieszkanie z lokatorami, którzy nie są pijaczkami, tylko porządnymi ludźmi ale biednymi, a na dodatek z dziećmi - to wpakowanie tam pijaczków niewiele da. Bo jeśli ci ludzie nie mają gdzie iść to nie pójdą pod most tylko do gazety, telewizji, do jakiejś fundacji, które nagłośnią sprawę i zrobią z ciebie bezdusznego łotra i spryciarza, który chce się dorobić na cudzym nieszczęściu. We Wrocławiu było już kilkadziesiąt takich artykułów/audycji na temat spryciarzy, którzy chcieli się wzbogacić na biedzie innych.

A jeśli w mieszkaniu i tak mieszkają pijaczki, to jeśli zameldujesz tam kolejnych pijaczków to będziesz miał melinę i imprezownię i nikt się stamtąd nie ruszy. Na głowie będziesz miał sąsiadów, spółdzielnię, policję, dzielnicowego i kupę pijaczków we własnym mieszkaniu.

Jeśli to jest Twój sposób na wzbogacenie się - to gratuluję i życzę powodzenia.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
ja na miejscu tej rodzinki wymieniłabym zamki w drzwiach wejściowych kiedy pijaczków nie będzie akurat w mieszkaniu. I zarówno właściciel jak i Policja mogą sobie stać i pukać do woli
Dokładnie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 16:18   #131
Karcz3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

to nie jest sposob na wzbogacenie sie tylko na znalezienie dla siebie mieszkania bo akurat tez sie sklada ze nie stac mnie na mieszkanie za 250tys a rowniez mam dziecko i kazdym sposobem dopne swego a tutaj nie mozna nawet sie o nic zapytac bo zaraz jedziecie jak po najgorszym psie ciekawe czy wszyscy jestescie tacy poządni w z tego co wiem wszyscy polacy to... poczawszy od wspanialego rządu co sie nonstop kłóci a skonczywszy na biedaku ktory na wódke nie ma!!!!!!!!!!!!!!
Koniec tematu spadam z tego forum szkoda poruszac tu jakikolwiek temat klaski:
Karcz3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 17:11   #132
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez Karcz3 Pokaż wiadomość
to nie jest sposob na wzbogacenie sie tylko na znalezienie dla siebie mieszkania bo akurat tez sie sklada ze nie stac mnie na mieszkanie za 250tys a rowniez mam dziecko i kazdym sposobem dopne swego
Każdym sposobem dopniesz swego ? Nawet kosztem innych ? Uważaj, żeby ktoś za kilka lat tak nie dopiąl swego na Tobie. Kiedy nie będziesz mial na czynsz, kiedy będziesz mial ciężką sytuację - żeby nie pojawil się ktoś taki jak Ty i nie dokwaterowal Ci do mieszkania pijaczków.
Cytat:
a tutaj nie mozna nawet sie o nic zapytac bo zaraz jedziecie jak po najgorszym psie
Mamy Cie pchwalić, za to co chcesz zrobić ? Niech Cię pochwali kuzynka sędzia.
Cytat:
ciekawe czy wszyscy jestescie tacy poządni w z tego co wiem wszyscy polacy to... poczawszy od wspanialego rządu co sie nonstop kłóci a skonczywszy na biedaku ktory na wódke nie ma!!!!!!!!!!!!!!
Skoro wszyscy Polacy to siebie też zaliczasz ?
Cytat:
Koniec tematu spadam z tego forum szkoda poruszac tu jakikolwiek temat klaski:
Żegnamy serdecznie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 07:03   #133
red_nadia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Widzę, ze wg forumowiczów bardzo skuteczną metoda na najemcę pasozyta jest wymiana kluczy. Ale jaki problem aby najemca nie mogąc otworzyć sobie drzwi wezwał ślusarza i powiedział mu, ze do domu wejśc nie może bo klucze zgubił?
red_nadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 08:38   #134
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez red_nadia Pokaż wiadomość
Ale jaki problem aby najemca nie mogąc otworzyć sobie drzwi wezwał ślusarza i powiedział mu, ze do domu wejśc nie może bo klucze zgubił?
Żaden. Ale konsekwencje tego czynu mogą być dość kłopotliwe, a mianowicie do niepłacenia czynszu dojdzie przestępstwo zniszczenia mienia (czyli drzwi i zamka).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:28   #135
red_nadia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Żaden. Ale konsekwencje tego czynu mogą być dość kłopotliwe, a mianowicie do niepłacenia czynszu dojdzie przestępstwo zniszczenia mienia (czyli drzwi i zamka).

Tak, ze czy własciciel nie ma przypadkiem obowiazku dbania o najemcę, mimo, ze on nie płaci?
Czy wolno wymienić najemcy zamki i narażac go na stres? Czy rachunek za klucze i drzwi przypadkiem nie obciąży własciciela, który dokonał czynu niedozwolonego prawem, czyli uniemożliwił mu wejście do domu do którego najmca ma prawo wejść ergo wyrzucił go na bruk?

Edytowane przez red_nadia
Czas edycji: 2010-02-12 o 12:32
red_nadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:42   #136
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez red_nadia Pokaż wiadomość
Tak, ze czy własciciel nie ma przypadkiem obowiazku dbania o najemcę, mimo, ze on nie płaci?
Tak, ma obowiązek dbania. Musi mu przygotowywać śniadania do łóżka, trzydaniowe obiady, sprawdzić czy odrobił lekcje i czy ma czyste ubranie an jutro.
Cytat:
Czy wolno wymienić najemcy zamki i narażac go na stres?
Masz rację, najemcy absolutnie nie wolno narażać na stres; za to idzie się do więzienia na wiele lat, bo co byłoby gdyby na przykład najemca się zdenerwował i przestraszył ?
Cytat:
Czy rachunek za klucze i drzwi przypadkiem nie obciąży własciciela, który dokonał czynu niedozwolonego prawem, czyli uniemożliwił mu wejście do domu do którego najmca ma prawo wejść ergo wyrzucił go na bruk?
Bardzo trudnych używasz konstrukcji zdaniowych, niestety nie jestem na tyle wykształcona, żeby to zdanie zrozumieć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 09:13   #137
red_nadia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, ma obowiązek dbania. Musi mu przygotowywać śniadania do łóżka, trzydaniowe obiady, sprawdzić czy odrobił lekcje i czy ma czyste ubranie an jutro.
przed nami wybory prezydenckie, więc kto wie..
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Masz rację, najemcy absolutnie nie wolno narażać na stres; za to idzie się do więzienia na wiele lat, bo co byłoby gdyby na przykład najemca się zdenerwował i przestraszył ?
Moze nie płącić nie wolno go wywalić, nie wolno odciąc produ, nie wolno nic, trzeba iśc do sądu i mieć w szafie piekny wyrok w imieniu RP, albo do razu przeznaczyc go an papiper toaletowy. Bo porównywalna jest jego wartośc, choć dla tyłka mniej wygodne. Musisz dac pomieszczenie tymczasowe. I tu BARDZO WAŻNA sprawa
Czytałam wypowiedz jakiegoś sedziego, który twierdzi, że pomieszczenie tymczasowe to mozę byc po prostu hotel, wynajęty przez właściciela na kilka dni. Ważne by komornik nie wyrzucał an bruk, bo tego mu nie wolno.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Bardzo trudnych używasz konstrukcji zdaniowych, niestety nie jestem na tyle wykształcona, żeby to zdanie zrozumieć.
Nie wiem o co chodzi
red_nadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:22   #138
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, ma obowiązek dbania. Musi mu przygotowywać śniadania do łóżka, trzydaniowe obiady, sprawdzić czy odrobił lekcje i czy ma czyste ubranie an jutro.
Masz rację, najemcy absolutnie nie wolno narażać na stres; za to idzie się do więzienia na wiele lat, bo co byłoby gdyby na przykład najemca się zdenerwował i przestraszył ? Bardzo trudnych używasz konstrukcji zdaniowych, niestety nie jestem na tyle wykształcona, żeby to zdanie zrozumieć.
Nie wiem po co ten sarkazm bo red_nadia ma rację.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Żaden. Ale konsekwencje tego czynu mogą być dość kłopotliwe, a mianowicie do niepłacenia czynszu dojdzie przestępstwo zniszczenia mienia (czyli drzwi i zamka).
Zniszczenie zamka i drzwi nie będzie w tym przypadku przestępstwem, bo najemca ma prawo przebywać w lokalu. To właściciel zmieniając zamki i nie wpuszczając najemcy łamie prawo.
Pomijam sprawiedliwość społeczną tego prawa, ale takie jest i możemy mieć jedynie nadzieję że państwo zacznie w końcu zapewniać lokale zastępcze osobom których nie stać na wynajem mieszkania na rynku, a nie będzie zwalało odpowiedzialności za biednych na właścicieli mieszkań.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 02:45   #139
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

wybujana
Przeczytałam cały wątek i ciekawa jestem jak zakończyła się sprawa jego autorki. Jeśli możesz to napisz, bo minęło już trochę czasu od kiedy pisałaś ostatni raz.
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 07:43   #140
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

odświeżam wątek (niestety)


Chcę sprzedać mieszkanie, mam już nawet kupca. Kobieta zajmująca mieszkanie, NIE ma do niego tytułu prawnego, NIE jest tam zameldowana.
Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku mam prawo po prostu przyjść i wymienić zamki, bo jak rozumiem ustawa o ochronie praw lokatorów jej NIE OBOWIĄZUJE?

"Art. 2
1. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) lokatorze - należy przez to rozumieć najemcę lokalu lub osobę używającą lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności,
"

No właśnie, a ona ŻADNEGO tytułu prawnego nie ma, więc?

Założyłam też sprawę o eksmisję, ale jak wiadomo to może się ciągnąć latami, a ja nie chcę stracić kupca. Czy w takim przypadku jest możliwa eksmisja na bruk? (dodam, że kobieta jest zameldowana u swojej matki na stałe) teoretycznie jest więc pomieszczenie do którego moze się "przetransportowac"

Bede wdzieczna za kazdą odpowiedź

PS. szugarbejb, Ciebie proszę najbardziej o wskazówki, gdyż jak dobrze pamiętam rok temu udzielałaś się w wątku, i wiem, że jesteś rozeznana w temacie.

Dziękuje!
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:33   #141
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
Kobieta zajmująca mieszkanie, NIE ma do niego tytułu prawnego, NIE jest tam zameldowana.
A dlaczego zajmuje Twoje mieszkanie ? Wynajmowałaś jej mieszkanie, umowa wygasła czy jak ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:41   #142
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Tak, umowa wygasła, a była zawarta do końca czerwca. I było napisane, że po tym dniu "Najemca dobrowolnie opuści lokal"
... oczywiście nie opuściła.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:50   #143
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
Tak, umowa wygasła, a była zawarta do końca czerwca. I było napisane, że po tym dniu "Najemca dobrowolnie opuści lokal"
... oczywiście nie opuściła.
Czyli od lipca ona nie płaci Ci żadnych pieniędzy ? Kto opłaca rachunki za media ? Jest listopad, co zrobiłaś od czerwca ? Czy umowa, którą z nią zawarłaś była umową nowego typu (notariusz, najem okazjonalny na czas krótszy niż 10 lat) ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:57   #144
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Dokladnie tak. Od lipca ona nie daje mi pieniędzy. Nie przedłużałam umowy, bo zwyczajnie zdecydowaliśmy się mieszkanie sprzedać.
Wiem, że z mediami zalega, bo jej odłączyli. Co do czynszu, sama wpłacam co mogę, żeby nie narobić sobie jakichś kosmicznych długów.
Umowa (znow - niestety) jest między mną, a nią, bez notariusza, na okres jednego roku.

Szugarbejb, jeśli umowa wygasła, to kobieta zajmuje lokal bezprawnie?
mam rację?
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:02   #145
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
Umowa (znow - niestety) jest między mną, a nią, bez notariusza, na okres jednego roku.
A pośrednika i notariusza się nie lubiło, jak się umowę podpisywało
Cytat:
Szugarbejb, jeśli umowa wygasła, to kobieta zajmuje lokal bezprawnie?
mam rację?
Tak, masz rację.

Powiem Ci tak. Jeśli chcesz rady od serca, a nie od rozumu (prawniczego), to cóż, poczekaj kiedy kobiety nie będzie w domu, wejdź do domu, wynieś wszystkie jej rzeczy i wymień zamki.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:09   #146
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Bij mnie teraz, bij kobieto, bo mi się nalezy.

Wejść, wymienić zamki, to jest najskuteczniejsza metoda. Ale mówisz, żeby tak o? Wywalić na klatkę wszystkie graty?
A czy coś mi grozi w tym przypadku? (czytałam o zakłócaniu miru domowego, czy czymś takim..) ?
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:27   #147
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
Bij mnie teraz, bij kobieto, bo mi się nalezy.

Cytat:
Wejść, wymienić zamki, to jest najskuteczniejsza metoda. Ale mówisz, żeby tak o? Wywalić na klatkę wszystkie graty?
A czy coś mi grozi w tym przypadku? (czytałam o zakłócaniu miru domowego, czy czymś takim..) ?
A masz jakiś inny pomysł ? Chcesz czekać jeszcze kilka miesięcy na egzekucję komorniczą ? Pisałaś, ze kobieta jest zameldowana w jakimś innym miejscu, masz adres ? Graty spakować do auta/busa i jej tam wywieźć. Jaki mir domowy ? Nie rób tego w środku nocy tylko w dzień. Jeśli ktoś zadzwoni na policję to remont robisz, graty wywalasz, nic nikomu do tego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:34   #148
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Broń Boże, nie chcę czekać, a wręcz.. nie mogę ..
Nie mam innego pomysłu Mam nadzieję, że wszystko się uda.

Dziękuję Ci bardzo za porady!!

mimo wszystko jeszcze
PS - czyli mialam rację, że w tym momencie ustawa o ochronie praw lokatorów jej nie obowiązuje?
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:53   #149
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
mimo wszystko jeszcze
PS - czyli mialam rację, że w tym momencie ustawa o ochronie praw lokatorów jej nie obowiązuje?
Musiałabym zobaczyć Twoją umowę, ale obawiam się, że obowiązuje niestety. Dlatego głupio zrobiłaś, że nie podpisałaś umowy u notariusza, no i że czekałaś od czerwca.

Dlatego poradziłam Ci od serca, co robić.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:11   #150
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Dziewczyny ja też wynajęłam mieszkanie pewnej Pani. Wszystko legalnie, za pośrednictwem agencji. Zgłosiłam do US i płaciłam podatek. Jako że wcześniej naczytałam się o trudnościach z eksmisją matek z dziećmi to od razu zaznaczyłam że nie chcę kobiety z dziećmi. Akurat się taka trafiła ale umowę zawarliśmy z jej matką (kobietą bez małoletnich dzieci). Poszłam tej Pani na rękę (mój błąd). Na jej prośbę ustaliłam dzień płatności na 15 każdego miesiąca bo jej nie pasowało przed 10. Za pierwszy miesiąc dałam jej "rabat" 300zł (miała płacić 1300zł). I nie wzięłam kaucji a tylko opłatę za 1 mc z góry. Umowa została podpisana na pół roku. Mieszkanie było odświeżone (ja w nim nigdy nie mieszkałam tylko je kupiłam) - zagipsowane wszystkie dziury (po obrazkach itp.), odmalowany każdy pokój (ściany i sufity), kupione żyrandole, zamki zmienione na solidniejsze. Mieszkanie było bez mebli jednak z urządzoną kuchnią z ładnymi, nowymi meblami na wymiar.
Problemy zaczęły się już od 1 miesiąca. Oczywiście przyszedł 15 a wpłaty nie ma. Koło 25 dzwonię do Pani po którymś razie odbiera. wymyśla kosmiczne historie dlaczego nie zapłaciła ale po 2 dniach płaci. Miesiąc w miesiąc sytuacja się powtarza - pieniędzy nie ma a z każdym miesiącem kobieta coraz bardziej unika kontaktu. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na smsy, maile, nie odpowiada na wiadomości nagrane na poczcie. Jednak pieniądze wpływają koło 30 na konto. Jakoś we wrześniu(w sumie już w październiku) 30 minął i pieniędzy nie ma. Kobieta ani jej córka mieszkająca w tym mieszkaniu nie odbiera i nie odpisuje. Dostaję też info od sąsiadów że jest głośno, że zostawia dzieci same w domu, że ma 3 psy (nie poinformowała nas nawet o jednym). Wysyłam tam kogoś z rodziny. W domu brud, syf, wejść się nie da. Dzieci same bez matki. Jakoś kombinując (dzwoniąc z polskiego nr) dodzwaniam się do tej Pani. Mówi znów jakąś fantastyczną historię dlaczego nie zapłaciła. Pytam o rachunki. Mówi że wszystko jest opłacone. Ale nie dowierzam. Dzwonię do elektrowni i gazowni. Wszędzie długi. W międzyczasie wpływają pieniądze od tej kobiety pomniejszone o 300zł. Sama sobie zmieniła kwotę?
Stwierdziłam że nie mam co dłużej czekać (umowa zakończyłaby się na koniec roku) bo przed świętami na pewno nie będzie miała kasy i nie zapłaci. I postanowiłam jej wymówić umowę. W międzyczasie dostaję wiadomość na gg od tej mieszkającej tam że mam do niej nie dzwonić bo ma przeze mnie zruinowaną psychikę i nie ma ochoty mnie słyszeć i że ona jest osobą słowną, terminową. I ona nie widzi problemu w tym że spóźnia się z opłatą o 1-2 dni.
Szczęka mi opada bo zawsze dopiero po 25 do nich dzwoniła, zawsze grzecznie. Nie straszyłam ani nic z tych rzeczy.
Napisałam pismo - wypowiedzenie. Zebrałam argumenty takie jak: nieterminowe wpłaty, znaczące zaległości za prąd, gaz, wodę, skargi sąsiadów, samowolne obniżenie kwoty najmu, brak kontaktu z jej strony. Pismo wysłał mi znajomy więc ona je odebrała, dostałam potwierdzenie.
Postraszyłam ją sądem. Że umowa jest na nią i mnie nie interesuje czy jej córka płaci. Że mają się dogadać same.
Wskórałam to że opłaciła rachunki. Ktoś był ode mnie skontrolować i zapłaciła ale na każdym adnotacja że doliczono odsetki karne.
Ustaliliśmy termin wyprowadzki i zdania kluczy. Kobieta tam mieszkająca otwarcie stwierdziła że za ostatni miesiąc nie zapłaci bo nie ma kasy bo przeznaczyła ją na nowe mieszkanie. Kupiłam bilety do PL aby odebrać mieszkanie. Przyleciałam do PL na 3dni. Coś mnie tknęło i na godzinę przed spotkaniem skontaktowałam się z Tą kobietą. Oczywiście żadna nie odbiera. Po kilkunastu telefonach córka odpisała że one nie mają czasu i nikt nie przyjdzie na spotkanie ze mną. Czy mieszkanie jest już opuszczone przez nią nie odpisała. Zaproponowała termin dnia następnego w południe. Oczywiście następnego dnia też dzwonię. Odebrał syn tej Pani i mówi że ona pojechała na zakupy i będzie wieczorem. Mnie ręce opadły bo następnego dnia mam wracać do Ie.
Ryzyk fizyk napisałam smsa że do tej córki że ja wchodzę do mieszkania i zmieniam zamek i ma ktoś od niej być. Odpisała że ok. ale nikt się nie zjawił. Wiem że zgodnie z prawem nie mogłam wejść do mieszkania i zmienić zamków. Zapukałam do sąsiadów aby byli świadkami że nic jej nie wynoszę ale zmieniam zamek. Na złość nikogo nie było z sąsiadów. Ale na szczęście kobieta miała wciąż ten sam zamek. Po otworzeniu okazało się że ona się wyprowadziła ale zostawiła kilka mebli (a raczej coś co kiedyś meblami było), mieszkanie w opłakanym stanie. W każdym pokoju(4 pokoje) w ścianach wyryte napisy, dziury, dosłownie każda ściana popisana, brudna a nawet zakrwawiona. Ślady butów na suficie, ukradzione żyrandole, kontakty powyrywane, kaloryfery ustawione na maxymalne grzanie...
Udałam się do niej zaraz po wymianie aby zapytać co z gratami i co z rachunkami (akurat były kolejne do zapłaty za czas kiedy mieszkała). Nie otworzyła mi.
Pisałam aby zabrała te graty (pewnie ich już nie chce a z 4 piętra nie chce jej się wynosić do śmietnika) i opłaciła rachunki. Termin został ustalony na wczoraj. Miała moja mama jej otworzyć. Oczywiście nie przyszła po graty. Zmieniła numer telefonu (bo mówi mi że nie ma takiego numeru). Moja mama udała się do niej to nie otworzyła jej drzwi.
Więc zostałam z jej gratami, z mieszkaniem do odnowienia większego niż przed jej wprowadzeniem, z rachunkami do zapłaty.
I jeśli ktoś przeczytał moją historię (mi ulżyło bo w końcu się wygadałam) to przestrzegam. Nie idźcie na rękę tylko bierzcie kaucje, piszcie mądrze umowy (ja teraz dodam punkt o odsetkach za nieterminową wpłatę).
Teraz dałam zlecenie na wynajem. Ale aż się boję co to dalej będzie...
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.