Początkująca stylistka paznokci żelowych. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-20, 09:37   #481
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Tak Was czytam iwłasnym oczom nie wierzę. Nie udzielam się na forach jestem z tych czytających ale ten temat i mnie dotyczy.
Nie wiem czy jest w Was tyle zazdrości że niektóre dziewczyny mają talent i radzą sobie świetnie bez kursu czy większość z Was to instruktorki które chcą zarobić? Każda dziewczyna która pisze z prośbą lub radą jest z góry odsyłana na kurs.
Jednak kurs to nie wszystko bo jak się nie ma praktyki czy sama na sobie nie popróbuje to mając najlepsze żele i certyfikaty tak zrobi badziewny paznokcie. Mam przyjaciółkę stylistkę która nawet ma własny salon. Za każdym razem kiedy do Niej przychodziłam miałam albo przepiłowanąłytkę, albo tips pękał, albo żel się zapowietrzał, ozdoby odpadały i mogłabym tak wymieniać...
Ja od roku sama sobie robię paznokcie i efekt jest taki że pracując na zwykłych żelach Reni Nail mam super paznokcie i trzymają mi się po 6 tygodni, potem już ściągam bo np. wzorek mi się znudził.
A tak siedząc w domu z dwójką malutkich dzieci mam czasem oderwanie od codzienności bo dla mnie robienie paznokci to frajda. Oczywiście robię je tylko sobie. W przyszłym roku chcę zrobić kurs, jednak póki co uczę się sama na sobie. Nie mam problemów z przepiłowaniem, z obolałymi skórkami, kruszącym się lub zapowietrzającym żelem i innymi cudami.
Ja jestem zdania że nawet stylistka jeśli nie ma ręki do tipsa to mając najlepsze żęle EzFlow albo IBD tipsa nie zbuduje albo jak już zbuduje to on i tak odpanie albo będą się z nim działy cuda.

Do założycielki tematu: dziewczyny będą Ci pisały że masz badziewny zestaw bo dla niektórych to co nie jest kupowane za 600zł w salonach to badziewie. Frezerka też jest zbędna jeśli masz czas i lubisz "bawić" się w piłowanie, chociaż przyznaję bardzo ułatwia pracę.
Jakoś żeli, kleju, pilników, pędzelków i cleanera też powinna być lepsza niż allegrowe wynalazki bo często trafisz na rozcieńczane produkty. Do tego jeśli masz smykałkę to nauczysz się robić panokcie, jeśli jednak nie masz smykałki to nawet kurs Ci nie pomoże.
Myslę, że to jednak nie o to chodzi Nie sądzę, żeby stylistki z tego forum (naprawdę dobre stylistki) miały powód do zazdrości o jakąś początkującą pseudo, skoro klientki walą do nich drzwiami i oknami, a grafik jest pełny (nie mówię, że u mnie tak jest sama dopiero zaczynam). Tylko po prostu wystarczy przejrzeć forum. Klasyczne pseudo- wklejają do swoich galerii zdjęcia, doświadczone dziewczyny mówią co jest źle, co należy poprawić. Co robi pseudo? Strzela focha i pisze teksty w stylu "nie podoba się?? To tu nie wchodź!!!". Drugą sprawą jest to, że moim zdaniem takie dziewczyny po prostu "psują rynek". Robią paznokcie po 30 zł. Nie ważne, że paznokcie są źle zbudowane, o linii uśmiechu w miarę prostej nie ma co mówić, a punkt stresu? I wtedy dziewczyny, które pracują w salonach i biorą np za założenie 120 zł są postrzegane jako złodziejki, bo przecież ta i ta w domu biorą 30 zł! Nikt nie weźmie pod uwagę, że ta dziewczyna co biersze 120 zł używa rękawiczek, dla każdej klientki ma inny pilnik i używa płynu odkażającego...
Wracając do tematu. Nie dziwię się dziewczynom, że nie chcą odpowiadać na pytania w stylu "jak zrobić paznokcie krok po kroku" i denerwują się na hasła w stylu "ja będę robić tylko sobie", a w liście rzeczy, które kupiła wymienia poduszkę pod dłonie... Takich tematów na forum jest od zatrzęsienia i ciągle pojawiają się nowe.
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 09:39   #482
Monikaach
Raczkowanie
 
Avatar Monikaach
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 46
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Ja osobiście uważam, że allegro nie jest takie złe. Oczywiście można tam kupić wiele bubli ale jak już się ktoś zna to można też wiele zaoszczędzić.
Wiadomo, że tipsy są okropnej jakości ale ozdoby np. uważam że nie dość, że tanie to do tego duży wybór.

Poza tym wiele renomowanych firm również sprzedaje produkty używając tej drogi dystrybucji.

Ja oczywiście też polecałabym na samym początku kurs ponieważ po co wydawać swoje pieniądze nieświadomie. Na kursie przynajmniej się dowiemy co tak naprawdę potrzebujemy. Oczywiście pojawia się następna kwestia : Czy kurs będzie dobry?

Tak samo jak pseudo firmy na allegro ostatnio na naszym rynku jest tyle samo pseudo firm, które przeprowadzają szkolenia i również robią dziwne zestawy startowe, z których połowę rzeczy jest niepotrzebnych. Albo panie instruktorki, które na niczym się nie znają.

Uważam, że pierwszy krok w podjęciu decyzji o robieniu paznokcie to znaczy:
Gdzie? Jak? Itd. To wejście na forum. Bo po co uczyć się na swoich błędach można już na cudzych!
__________________
Instruktor Stylizacji Paznokci
Zapraszam do mojego wątku!
Monikaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:01   #483
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Tak oczywiście, tylko czasem te kursy np. odbyły się "wieki" temu, dziewczyna zapomina bo też tak się może zdażyć i wtedy wchodzi na forum i pyta a tu dostaje same kopniaki.

Odnośnie pseudo stylistek, ta moja przyjaciółka najpierw brała za paznokcie 35zł teraz bierze po 100zł a nadal popełnia te same błędy! Przypominam jest po kursie, ma certyfikaty i własny salon. Co powiecie o takich osobach?

Internet to kopalnia wiedzy i zadając pytanie oczekuje się żetelnej odpowiedzi żeby nie popełniać tego samego błędu.

Odnośnie allegro, można tam znaleźć świetne produkty, nawet tipsy kupując droższe są świetne sam się o tym przekonałam, to samo lampy. Jednak na kleje trzeba uważać, ja kupiłam klej który nawet kartki nie jest w stanie skleić.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:09   #484
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Po pierwsze- żeby pracować w tej branży i być uznawaną za profesjonalistkę nie wystarczy 1 certyfikat po ukończonym kursie. I to też wina klientek, powinno się zwracać na to uwagę. Poza tym moim zdaniem należy również jeździć na różne targi, pokazy, konkursy i przede wszystkim doszkalać się.

A co do internetu jako kopalni wiedzy- można tutaj znaleźć też bzdurne wiadomości i takich jest naprawdę bardzo dużo! Wtedy osoba biorąca wiadomości tylko i wyłącznie z internetu powiela te błędy.

Co do Allegro- nie przeczę, ozdoby można nabyć sza fajną cenę
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:15   #485
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Tipsy żelowe

bzdura! lepiej daruja sobie taka stylistke!
na formie robi siee nawet najtragiczniejsze ogryzki!
tipsa nie nakleisz na wszystkie, a na formie mozna cuda robic
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:49   #486
ariewawa
Przyczajenie
 
Avatar ariewawa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Tak oczywiście, tylko czasem te kursy np. odbyły się "wieki" temu, dziewczyna zapomina bo też tak się może zdażyć i wtedy wchodzi na forum i pyta a tu dostaje same kopniaki.

Odnośnie pseudo stylistek, ta moja przyjaciółka najpierw brała za paznokcie 35zł teraz bierze po 100zł a nadal popełnia te same błędy! Przypominam jest po kursie, ma certyfikaty i własny salon. Co powiecie o takich osobach?

Internet to kopalnia wiedzy i zadając pytanie oczekuje się żetelnej odpowiedzi żeby nie popełniać tego samego błędu.

Odnośnie allegro, można tam znaleźć świetne produkty, nawet tipsy kupując droższe są świetne sam się o tym przekonałam, to samo lampy. Jednak na kleje trzeba uważać, ja kupiłam klej który nawet kartki nie jest w stanie skleić.
Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Tak Was czytam iwłasnym oczom nie wierzę. Nie udzielam się na forach jestem z tych czytających ale ten temat i mnie dotyczy.
Nie wiem czy jest w Was tyle zazdrości że niektóre dziewczyny mają talent i radzą sobie świetnie bez kursu czy większość z Was to instruktorki które chcą zarobić? Każda dziewczyna która pisze z prośbą lub radą jest z góry odsyłana na kurs.
Jednak kurs to nie wszystko bo jak się nie ma praktyki czy sama na sobie nie popróbuje to mając najlepsze żele i certyfikaty tak zrobi badziewny paznokcie. Mam przyjaciółkę stylistkę która nawet ma własny salon. Za każdym razem kiedy do Niej przychodziłam miałam albo przepiłowanąłytkę, albo tips pękał, albo żel się zapowietrzał, ozdoby odpadały i mogłabym tak wymieniać...
Ja od roku sama sobie robię paznokcie i efekt jest taki że pracując na zwykłych żelach Reni Nail mam super paznokcie i trzymają mi się po 6 tygodni, potem już ściągam bo np. wzorek mi się znudził.
A tak siedząc w domu z dwójką malutkich dzieci mam czasem oderwanie od codzienności bo dla mnie robienie paznokci to frajda. Oczywiście robię je tylko sobie. W przyszłym roku chcę zrobić kurs, jednak póki co uczę się sama na sobie. Nie mam problemów z przepiłowaniem, z obolałymi skórkami, kruszącym się lub zapowietrzającym żelem i innymi cudami.
Ja jestem zdania że nawet stylistka jeśli nie ma ręki do tipsa to mając najlepsze żęle EzFlow albo IBD tipsa nie zbuduje albo jak już zbuduje to on i tak odpanie albo będą się z nim działy cuda.

Do założycielki tematu: dziewczyny będą Ci pisały że masz badziewny zestaw bo dla niektórych to co nie jest kupowane za 600zł w salonach to badziewie. Frezerka też jest zbędna jeśli masz czas i lubisz "bawić" się w piłowanie, chociaż przyznaję bardzo ułatwia pracę.
Jakoś żeli, kleju, pilników, pędzelków i cleanera też powinna być lepsza niż allegrowe wynalazki bo często trafisz na rozcieńczane produkty. Do tego jeśli masz smykałkę to nauczysz się robić panokcie, jeśli jednak nie masz smykałki to nawet kurs Ci nie pomoże.
Nie zgodzę się z Tobą ,dziewczyny odpowiadają na konkretne pytania ,a nie typu "krok po kroku " przedewszystkim dlatego ,że regulamin zabrania.
Mówisz kurs to nie wszystko ...a wyobraź sobie ,że nie ma kursów ,chcesz się zajmować stylizacją paznokcia i kupujesz książke "krok po kroku" ,wszystko pięknie ,ale kto w takim razie pomoże Ci skorygować błędy ,które popełniasz ?
Jasne najważniejsza jest praktyka ,ale chyba fajnie jak nie kończy się ona przepiłowaną płyutką lub innymi "cudami" na paznokciach.
Co do allegro ,nie wiem gdzie przeczytałaś ,że wszystko z allegro jest be. Dziewczyny piszą tylko o zestawach "no name" i to też dlatego ,że mnóstwo dziewczyn je kupiło i nie miały z nich pożytku.
Za to w ,którymś z wątków został poruszony temat co warto kupić na allegro.
ariewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:39   #487
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

zgadzam się z przedmówczyniami. Sama jestem pół roku po kursie i też nie robie rewelacji ale potrafię sama zauważyć swoje błędy i przy następnym przedłużaniu starać się je eliminować bo chyba na tym to polega tzn na coraz lepszych pracach a nie staniu w miejscu. Teraz idę na kolejne doszkolenie bo chcę żeby instruktorka wychwyciła moje błędy i nauczyła mnie co robię nadal źle. Każda początkująca dziewczyna pisze że będzie robić pazurki tylko sobie jak kupi zestaw a doskonale wiem jak to jest bo jak kupiłam znalazłam się w podobnej sytuacji od razu znalazło się parę osób które się dowiedziały że robię i chciały przyjść bo po co wydać 100 zł w salonie jak w domu można np 30zł? oczywiście nie mając wiedzy na ten temat nie podjęłam się tej pracy widząc jak ciężko jest mi sobie samej chociażby przypiłować okolice wału okołopaznokciowego ;/ Nie dziwię się też tym które wysyłają na kurs bo taka jest prawda. My stylistki będąc po paru kursach i krotkim czasie praktyki nie robimy ideałów to co dopiero ktoś kto na kursie nie był. Poza tym nie rozumiem tego że jak ktoś idzie do pani która robi w domu nie zwraca uwagi na higienę. Podam kilka przykładów dziewczyn/kobiet które do mnie przyszły a wcześniej robił im ktoś w domu
1. Proszę panią o podanie rączek bo chcę ją spryskać płynem do dezynfekcji a ona pyta "co to?" ekhm mała żenada?
2. Przychodzi do mnie dziewczyna robię jej pazurki jestem już na etapie opiłowania a ona do mnie "bo pani to tak długo zajmuje zawsze jak robiłam u innej dziewczyny to trwało to maksymalnie godzinę ( ktoś kto pracuje w tym parę lat jest w stanie tak szybko zrobić pazury?) i zawsze mam pocharatane skórki że aż krew się leje a pani to tak uważa"
3. Ta jest najbardziej komiczna robię dziewczynie paznokcie i przemywam je cleanerem na co ona po pewnym czasie " po co pani tyle tych wacików bez sensu zużywa jak chodziłam do mojej kumpeli to oa te waciki suszyła i używała drugi raz" i jak tutaj się nie załamać? Suszyć waciki które kosztują 15 zł??? Przegięcie? I właśnie tak wygląda praca w domu nie wspominam też o tym że każda klientka ma ten sam pilnik bo po co wydać 3 zł na nowy? Szkoda słów
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 20:01   #488
dorisxD
Raczkowanie
 
Avatar dorisxD
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 194
Dot.: Tipsy żelowe

pazokcie zelowe szczerze polecam
sa sliczne i dlugo sie trzymaja
bedziesz miala fajne paznokietki
po ich zdjeciu poczekaj z jakis miesiac dopiero potem zaloz kolejne zeby naturalny paznokiec troszke sie zregenerowal
dorisxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:45   #489
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Tipsy żelowe

Cytat:
Napisane przez dorisxD Pokaż wiadomość
po ich zdjeciu poczekaj z jakis miesiac dopiero potem zaloz kolejne zeby naturalny paznokiec troszke sie zregenerowal


no tak, w miesiąc to paznokieć się zregeneruje, że hohoho
chciałoby się zapytać po czym ma się regenerować, ale lepiej ja juz się zamykam, bo wyniknie kolejna niepotrzebna bezsensowna dyskusja.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:47
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:46   #490
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

z odkażaniem dłoni to nie jest żenada, żenadą są tipsiary które mają w nosie dezynfekcje, zakażenia itp.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:09   #491
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

nieee, to nie jest zenada, to jest KOSZMAR!!!!
i to niestety makabrycznie czesto ogladany.. :/
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 22:57   #492
gosia021192
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: za górami za lasami...
Wiadomości: 30
Dot.: Tipsy żelowe

przypnę się do wątku.... mam teraz dwa wesela i zastanawiam się czy nie zrobić żeli bo moje w opłakanym stanie są mam śliczną sukineczkę niebieską w czarną kratkę a druga w takie czarne wzory... no i teraz problem... jakie wzorki będa pasować do obu???? szukałam i szukałam i szukałam.... i nie mogę nic znaleźćte mi sie straaaasznie podobaja ale nie bardzo będą pasować do drugiej sukieneczki... a przecież nie będę robić dwóch w ciągu dwóch tygodni...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21332166_1[1].jpg (40,0 KB, 54 załadowań)
gosia021192 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 08:26   #493
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Tipsy żelowe

Doris, jak coś martwego może się zregenerować? Musi odrosnąć, a w miesiąc nie odrośnie. Poza tym, co mu za różnica, czy odrasta pod żelem/akrylem, czy bez? Bez sensu.
Gosia, a może sam klasyczny french? Napewno będzie pasował do obu sukienek A jeśli koniecznie chcesz takie paznokietki, jak te na zdjęciu, możesz je sobie zrobić na pierwsze wesele, a na drugie - pomalować te same paznokcie lakierem w takim kolorze, jaki uważasz za stosowny Albo możesz pójśc do swojej stylistki, to dodatkowo śmignie Ci na nich jakiś fajny wzorek lakierem, albo farbką. Po tym drugim weselu możesz zmyć sobie paznokcie i dalej będą takie, jak na początku
Może wklej zdjęcia sukienek w tym - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=171004 - temacie. Ktoś doradzi

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-07-21 o 08:29
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 09:58   #494
Betix86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Tipsy żelowe

czyli dobrze zrozumiałam, że na formie podkładanej pod naturalne paznokcie to nie opłaca się robić tipsów?? czyli w takim razie w jaki sposób robi się tipsy żelowe? bo ja jestem ciemna w tym temacie można na każdej długości naturalnych paznokci? pytam, bo nie chcę potem żałować, jak poddam się jakiejś "amatorce" robienia tipsów i szybko mi się popsują lub odpadną
Betix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 12:40   #495
Quicksand
Raczkowanie
 
Avatar Quicksand
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: okolice W-awy
Wiadomości: 121
Dot.: Tipsy żelowe

Źle zrozumiałaś. Paznokcie przedłużane na formie wyglądają naturalniej, nie obciążają paznokcia jak przyklejony tips i przede wszystkim można je zrobić na niemal każdej płytce, nawet tej mocno obgryzionej (w przypadku której tipsy nie wchodzą w grę).

Problem jednak jest taki, że mało stylistek robi na formie - nie umieją lub się im nie chce :P
Quicksand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:05   #496
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

dzisiaj spotkałam się z kolejnym przykładem nieumiejętności stylistki tzn przyszła pani prosząc o przedłużenie paznokci jak zobaczyłam płytkę byłam przerażona tzn wyglądała tak jakby właśnie oderwała sobie przedłużone paznokcie więc pytam ją czy miała wcześniej bo to zaobserwowałam i i czy je sobie zerwała bo tak to wyglądało na co ona że miała ale były spiłowywane przez panią która jej je zakładała i ta pani stwierdziła że stylistka powiedziała że nawet lepiej jakby były oderwane ;/ bez komentarza...
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:42   #497
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Lepiej jakby był oderwane? O zgrozo ....
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:52   #498
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Tipsy żelowe

No tak.. Nie ma jak to iść na łatwiznę i nawet ogryzki robić na tipsach a potem lecą takie pazury do wątku o pseudo .. ojoj..
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:16   #499
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Dziewczyny próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie któe mnie nurtuje w zasadzie od zeszłego roku. Może najpierw opiszę sytuację a potem zadam pytanie.
Stylistka robiła mi paznokcie, nie były długie końcówka french miała jakieś 0,5cm przy wychodzeniu z samochodu gdy jak to określić "stuknęłam" nimi o drzwi samochodu dwa złamały mi się w połowie odrywając moją płytkę paznokcia. Strasznie bolało, panokcie leczyłam prawie pół roku i dlatego zdecydowałam się na naukę robienia paznokci. Moje pytanie co mogło być przyczyną takiego uszkodzenia, źle zbudowana krzywa c albo coś innego? Uderzenie nie było mocne.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 22:17   #500
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Ewidentnie była to wina niepoprawnej budowy, czyli braku stresu.
Jeśli złamanie nastąpiło w połowie to podejrzewam że to była przyczyna.
Ewentualnie można by to podciągnąć pod to że klej spod tipsa się wypłukał i tips poszedł z żelem co też się dziać lubi, ale jednak obstawiam złą techniczną stronę wykonania.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 06:56   #501
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Tipsy żelowe

uzupelnianie zeli polega na spilowaniue warstw i poznowym jej nalozeniu na tego samego tipsa????
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 08:08   #502
beatka89
Raczkowanie
 
Avatar beatka89
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 329
Dot.: Tipsy żelowe

tak
beatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 17:59   #503
ruda czarownica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Czesc dziewczyny
Jakis czas temu trafilam na to forum i do tej pory tylko was czytalam,lecz przyszedl czas, by sie przywitac.
3 tyg temu skonczylam kurs przedluzania paznokci firmy kinetics w szkole Margarity Belskej, ale nadal jezdze do szkoly i cwicze.
Przed kursem przedluzania zrobilam sobie kurs manicure & pedicure w tej samej szkole i wierzcie mi, ze uzyskanie certyfikatu nie bylo latwe.Dopiero za trzecim razem go zdalam( praktyka czyni mistrza)
Teraz szykuje sie do egzaminow z przedluzania( ciekawe, za ktorym razem zdam heh..)
buziaki i pozdrowienia dla wszystkich poczatkujacych i dla starych wyjadaczek.
ruda czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:45   #504
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy żelowe

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
uzupelnianie zeli polega na spilowaniue warstw i poznowym jej nalozeniu na tego samego tipsa????
Niezupelnie. Nalezy wypiłować zapowietrzenia, spiłować odpwowiednia częśc masy (nie ma potrzeby spiłowywac całej), przygotowac odpowiednio odrośnięta płytke paznokcia i nałozyc mase... itp...
Tips, o ile jest pod spodem- pozostaje ten sam.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 22:21   #505
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Tipsy żelowe

uzupelnienie polega na (i to jest jego glowny cel) zmianie krzywizn panokcia - bo jak wiadomo wraz ze wzrostem paznokcia przesuwa sie takze masa
systematyczne uzupelnianie zapobiegnie bolesnym konsekwencjom zlamania paznokcia
no i oczywiscie nie ma zmiany zdobienia
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:52   #506
beatka89
Raczkowanie
 
Avatar beatka89
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 329
Dot.: Tipsy żelowe

no a tu dziewczynki napisały Ci dokładnie o co chodzi w uzupełnieniu ale generalnie w skrócie i po ludzku jest to spiłowanie i ponowne zalanie żelem
beatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:50   #507
malwina1970
Przyczajenie
 
Avatar malwina1970
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Tipsy żelowe

ja osobiscie jestem zadowolona, nie spedzam czasu na paznokciach, teraz ide co 3 tygodnie i mam spokoj a dwa mój spory czas jest zaoszczędzony. Z własnymi paznokciami bawiłam sie praktycznie co 3 dzien, lakier kolorowy schodził. Teraz kazałam sobie nałozyć żel kolorowy - bordo. Rewelacja nie scieraja sie koncówki. Tak wiec ja osobiście polecam
pozdrawiam
Malwina
malwina1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 09:44   #508
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Tipsy żelowe

dziewczyny mam pytanie...czy pzy paznokciach żelowych można (naturalne pokryte żelem) można dotykać zmywacza do paznokci?? jutro wychodzę za mąż i chciałam zrobić porządek ze stopami i pazurkami. Muszę je zmyć a w domu mam tylko zmywacz acetonowy i nie wiem czy zmywając nie zniszczę sobie paznokci u rąk.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:36   #509
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Tipsy żelowe

zmywaczem bezacetonowym mozna ale po co sie martwic i glowic kiedy mozna zalozyc rekawiczki i nie bedzie problemu.
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 15:10   #510
sylwiaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Początkująca stylistka paznokci żelowych.

Smoqs przenies sie na (forum.wzorki) bo tu sa same krowy i nic Ci nie poradza tylko powiedza ze masz isc na kurs , a niestety nie wszstkich na niego stac , jezeli ktos uwilbia robic paznokcie i jest to jego pasja to nie moze ,bo nie profesjonalista i stylistka ??? Smieszne!, ,a tak po drugie to te certyfikaty mozecie se do smieci wywalic , bo tu trzeba mec jeszce talent i wyobraznie a niektore z was jej nie maja !!!!!!Na tym forum co podalam , tam sa prawdziwe profesjonalistki , bo prawdziwa profesjonaliska ci doradzi i pomoze a nie tak jak ta cholota tutaj , Wiem ,ze dodstane bana ale mam to w dupie bo i tak tutaj nie chodze , pozatym zeby wam nawrzucac moge sie znowu zalogowac.
Lizcie sbie dupska dalej "profesjonalistki" Widze , ze klientow tez zbytnio nie macie ,ze dupskami przesiadujecie czesto przed kompem. Wkor... mnie takie laski jak wy, jestescie po kursie pare lat albo nawet i nie i machacie ludziom przed nosem certyfikatem , ze jestescie nie wiadomo jakie stylistki BUHAHAHA !!!!Nie rozumiem czemu nie wytlumaczycie dziewczynie co ma robic albo co kupic , boicie sie ze bedie lepsza od was , i nie gadajcie ze sie troszcycie o klientow bo to gowna prawda , ja wiem jak to wyglada bo chodzilam na paznokcie do niejednej laski po kursie ,troszcycie sie tylko o kasiore a nie o kogos paznokcie ,Pozdrawiam wszystkie Profesjonalistki, stylistki i swiete krowy , a tych ktorzy szukaja odpowiedzi , zapraszam na forum powyzej
sylwiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.