Farbowanie henną - część III - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 21:34   #91
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kupował któraś z was na stronie http://www.zdrowekosmetyki.com.pl/ ? Mają tam duży wybór kosmetyków naturalnych, a co najważniejsze henny Khadi, Sante czy Lagona.
ja tam kupowałam i Khadi, i Sante, i Logonę

Cytat:
Napisane przez VMK
Właśnie moje naturalne włosy nie są ciemne... to taki mysi, szary blond
Też mam taki kolor i każda "ruda" Khadi wychodzi tak samo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 21:36   #92
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
U mnie po farbowaniu henną to było tak że ten kolor się po dłuższym czasie niż do pierwszego mycia zmienił. Wprawdzie różnicę widziałam po farbowaniu, po pierwszym myciu kolor się zmienił, ale jakoś dopiero po kilku dniach, do tygodnia się zmieniał. Może u Ciebie będzie podobnie
No właśnie niby kolory maja się zmienić, ale się wkurzyłam i po ptakach. Hennę mam ponownie na głowie. Ciekawe co wykombinowałam ?
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 21:52   #93
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34928773]ja tam kupowałam i Khadi, i Sante, i Logonę

Też mam taki kolor i każda "ruda" Khadi wychodzi tak samo.[/QUOTE]

Czyli nie ma się co łudzić że może henna innej firmy wyjdzie bardziej czerwonawa? te które wymieniłyście? Sante i Logona?
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 22:21   #94
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nie wiem. Z Sante i Logony wypróbowałam brązy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 07:46   #95
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Jukoka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny =)
Mam włosy falowane i chciałabym nałożyć na nie cassię ( czyli "bezbarwną hennę"). Zastanawiam się jednak, jak może to wpłynąć na skręt moich włosów? Mi zależy na tym, aby ten skręt trochę wzmocnić.
Wiadomo, że henna łączy się z keratyną - czyli dociąża włosy, przez co mogą się trochę rozprostować. Z drugiej strony - podobno dodatek amli wpływa korzystnie na skręt ( a zresztą popatrzcie na Czarownicującą link ).
Zamierzam wymieszać cassię z amlą, ale najpierw chciałabym zasięgnąć waszej opinii, aby nie popełnić głupstwa =) Proszę też wszystkie falowane i kręcone o poradę w tej kwestii.
Nie zależy mi na zmianie koloru - tylko na poprawie kondycji włosa i na ewentualnym wydobyciu skrętu ( no dobra, bardzo chciałabym go trochę wzmocnić =D).
Hejka!
Ja mam kręcone włosy i zaczęłam używać henny, gdyż nie chciałam ich więcej niszczyć farbami chemicznymi. Poza tym zaczęłam jakiś czas temu stosować metodę cg. Od jakiegoś czasu moje włosy są bardziej strąkowate niż kręcone, nie wiem co jest tego przyczyną. Nie wydaje mi się aby to była wina henny (używam khadi amla z jatrophą), ale z drugiej strony kosmetyki używam te same i nic nie zmieniałam. Szczerze to nawet nie wiedziałam, że henna może mieć wpływ na skręt... Zastanawiam się czy nie wrócić do silikonowej "odżywki" pantene do loków bez spłukiwania-moje włosy po prostu ją kochają, po żadnych produktach zgodnych z cg nie miałam takiego skrętu jak po tym preparacie z cg niezgodnym...
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 10:59   #96
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie wrócić do silikonowej "odżywki" pantene do loków bez spłukiwania-moje włosy po prostu ją kochają, po żadnych produktach zgodnych z cg nie miałam takiego skrętu jak po tym preparacie z cg niezgodnym...
Jeśli pasuje Twoim włosom to do niej wróć widocznie lubią silikony, więc im tego nie zabraniaj jeżeli myślę o tym samym produkcie to zdaje się, że zmienili i opakowanie i skład trochę...pokaż się na pielęgnacyjnym w zakręconym podforum

Włosy hennowałam w sobotę Ciemnym Brązem, wczoraj było mycie...niestety siwki jaśniejsze od reszty oj, grabi sobie ta henna...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 11:22   #97
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wyszła prawie czerń, ale przynajmniej nie ma tego mocnego rudego blasku, i wszystko zostało dokładnie pokryte, także moje jasniejsze końce. Chyba było warto robić drugie farbowanie ^^
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 11:50   #98
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jeśli pasuje Twoim włosom to do niej wróć widocznie lubią silikony, więc im tego nie zabraniaj jeżeli myślę o tym samym produkcie to zdaje się, że zmienili i opakowanie i skład trochę...pokaż się na pielęgnacyjnym w zakręconym podforum
Kilka lat stosowałam ten preparat, jak poczytałam forum dla zakręconych, to zrezygnowałam z jego stosowania-będzie już 8 miesięcy. Chyba muszę do niego wrócić
Co do henny, to naprawdę trudno byłoby mi uwierzyć, że przez nią mam strąki, tym bardziej, że świeżo po farbowaniu są takie uniesione, jest ich jakoś więcej i jest ładny skręt. Chyba muszę szukać przyczyny w czymś innym.
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 12:20   #99
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Co do henny, to naprawdę trudno byłoby mi uwierzyć, że przez nią mam strąki, tym bardziej, że świeżo po farbowaniu są takie uniesione, jest ich jakoś więcej i jest ładny skręt. Chyba muszę szukać przyczyny w czymś innym.
A może czas na szampon z SLS? czy takim myjesz właśnie?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 14:04   #100
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Hejka!
Ja mam kręcone włosy i zaczęłam używać henny, gdyż nie chciałam ich więcej niszczyć farbami chemicznymi. Poza tym zaczęłam jakiś czas temu stosować metodę cg. Od jakiegoś czasu moje włosy są bardziej strąkowate niż kręcone, nie wiem co jest tego przyczyną. Nie wydaje mi się aby to była wina henny (używam khadi amla z jatrophą), ale z drugiej strony kosmetyki używam te same i nic nie zmieniałam. Szczerze to nawet nie wiedziałam, że henna może mieć wpływ na skręt... Zastanawiam się czy nie wrócić do silikonowej "odżywki" pantene do loków bez spłukiwania-moje włosy po prostu ją kochają, po żadnych produktach zgodnych z cg nie miałam takiego skrętu jak po tym preparacie z cg niezgodnym...
Miałam podobnie, gdy wpadłam w wizażowy szał unikania silikonów moje włosy zamiast się kręcić zaczęły się deformować i jeszcze bardziej puszyć, ewentualnie były oklapnięte - a miałam loczki prawie jak afro i do tego mega push-up.
Niedawno wróciłam do silikonów i już widzę pozytywne efekty.
Puszenia może 100% nie wyeliminuję do końca b taka moja natura ale przynajmniej powoli wraca skręt i push up.
Henna jakby też mi je podnosi ^^
I nie zauważyłam ich wyprostowania po hennie.

Ba stosuję nawet szampon z SLS + SILIKONAMI, który parę lat temu był moim ulubieniec i teraz klepię się w czoło dlaczego z niego zrezygnowałam przez jakieś forumowe maniaczki skoro on mi nigdy krzywdy nie zrobił?
Stosuję szampony od Gliss Kur.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2012-06-26 o 14:09
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 14:13   #101
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez VMK Pokaż wiadomość
A jakiej używasz? Ja kupuję hennę z amlą khadi, ale na rozjaśnianych włosach wychodzi najzwyklejszy rudy a na odrostach ciemne bardzo coś pod brąz... a wolałabym czerwień
Używam henny i amli z firmy Ayuuri.
Khadi nigdy nie używałam więc nie mam porównania.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 14:15   #102
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ba stosuję nawet szampon z SLS + SILIKONAMI, który parę lat temu był moim ulubieniec i teraz klepię się w czoło dlaczego z niego zrezygnowałam przez jakieś forumowe maniaczki skoro on mi nigdy krzywdy nie zrobił?
Stosuję szampony od Gliss Kur.
Pokaż palcem kto Ci KAZAŁ zrezygnować z silikonów chyba piszesz o sobie nie ma możliwości żeby ktokolwiek Cię tu zmusił do stosowania czegokolwiek.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 14:25   #103
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
A może czas na szampon z SLS? czy takim myjesz właśnie?
Szamponu z sls używam co trzy tygodnie, właśnie przedwczoraj postanowiłam oczyścić włosy. No i właśnie znowu te strąki:/ Wrócę do silikonów i zobaczymy jaki będzie efekt
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 14:26   #104
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Pokaż palcem kto Ci KAZAŁ zrezygnować z silikonów chyba piszesz o sobie nie ma możliwości żeby ktokolwiek Cię tu zmusił do stosowania czegokolwiek.
Ale czy ja piszę, że ktoś mi kazał?
Tak jak pisałam, poszłam parę lat temu za wizażową manią (terach chyba się uspokoiła) na rezygnację z silikonów i sls, bo mądre głowy na wizażu pisały jakie to zło, a potem okazało się, że silikony nie takie złe, że komuś mogą robić lepiej niż ich brak. Szkoda tylko, że przez 2-3 lata musiałam przez to chodzić bez moich świderek bo to niby miało być zdrowsze niż mieć świderki od silikonów.
No ale tak jak piszę, moda na unikanie silikonów powoli mija, dziewczyny przekonują się, że one nie zawsze są takie złe, a ja że wizaż po raz któryś mi nie służy (przykład z silikonami i wieloma wielbionymi kosmetykami na kwc czy innych wątkach - np. olej kokosowy który na skórze mi śmierdzaił a z włosów zrobił siano -> a przecież miało być tak pięknie).
Ale oczywiście nikt mnie nie zmuszał, bo niby jak? Chcę tylko zauważyć, że to co tutaj tak potrafią tłumy wielbić nie musi być wyznacznikiem tego co dla nas może być dobre i po prostu musimy uważnie "słuchać" co mówi nasze ciało. Po prostu o to mi chodzi
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:59   #105
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Jukoka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny =)
Mam włosy falowane i chciałabym nałożyć na nie cassię ( czyli "bezbarwną hennę"). Zastanawiam się jednak, jak może to wpłynąć na skręt moich włosów? Mi zależy na tym, aby ten skręt trochę wzmocnić.
Wiadomo, że henna łączy się z keratyną - czyli dociąża włosy, przez co mogą się trochę rozprostować. Z drugiej strony - podobno dodatek amli wpływa korzystnie na skręt ( a zresztą popatrzcie na Czarownicującą link ).
Zamierzam wymieszać cassię z amlą, ale najpierw chciałabym zasięgnąć waszej opinii, aby nie popełnić głupstwa =) Proszę też wszystkie falowane i kręcone o poradę w tej kwestii.
Nie zależy mi na zmianie koloru - tylko na poprawie kondycji włosa i na ewentualnym wydobyciu skrętu ( no dobra, bardzo chciałabym go trochę wzmocnić =D).
Nie dowiesz się, jak Cassia działa na Twoje włosy, póki jej nie spróbujesz Ja niedawno nakładałam Cassię i nie zauważyłam rozluźnienia skrętu.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 16:46   #106
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Siedzę już 6godzinę z henną Lush (2kostki Marron + 1,5kostki Rouge). Miałyście jakieś z nią doświadczenie? Ma w składzie masło kakaowe, jest bardziej kremowa w nakładaniu, ładnie pachnie (w życiu nie pomyślałabym, że powiem to o zapachu henny ) Póki co mam pozytywne odczucia.

Co do silikonów, ja ich unikam i taka pielęgnacja wyszła moim włosom na dobre. Myślę, że to indywidualna sprawa. Podobnie jest przecież z henną, nie każdemu odpowiada.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 16:56   #107
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Właśnie się zastanawiałam jakich kosmetyków używacie. Mam pytanie do wizażanek które farbują się na rudo. Stosujecie normalne drogeryjne szampony do włosów farbowanych czy może naturalne, bez silikonów? Ja mam włosy bardzo grube. Od rozjaśnienia i częstego farbowania zaczęły się puszyć. Boję się że po hennie będę miała miała siano na głowie. Ale nie chcę już używać farb z amoniakiem. Mam zamiar je zapuścić. Poza tym planuję dziecko. Sądzę że henna będzie dobrym rozwiązaniem. Jak nie spróbuję to się nie dowiem
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:06   #108
Jukoka
Przyczajenie
 
Avatar Jukoka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Farbowanie henną - część III

sylvietta86, Malwina_89, dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Zamierzam przetestować kasję z amlą w najbliższym czasie, czekam tylko kiedy amla będzie dostępna na helfy. Mam nadzieję, że za niedługo =D
Jukoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:13   #109
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Siedzę już 6godzinę z henną Lush (2kostki Marron + 1,5kostki Rouge). Miałyście jakieś z nią doświadczenie? Ma w składzie masło kakaowe, jest bardziej kremowa w nakładaniu, ładnie pachnie (w życiu nie pomyślałabym, że powiem to o zapachu henny ) Póki co mam pozytywne odczucia.

.
Akurat dzisiaj pojawiło się takie coś na jednym z blogów, które podczytuję od czasu do czasu :
http://shpcdream.blogspot.com/2012/0...nym-sowem.html
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 17:49   #110
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam jakich kosmetyków używacie. Mam pytanie do wizażanek które farbują się na rudo. Stosujecie normalne drogeryjne szampony do włosów farbowanych czy może naturalne, bez silikonów?
Farbuję najczęściej na rudo, więc się wypowiem.
Szampon - najczęściej Hipp. Drogeryjny i nienaturalny. Swoją drogą uważam, że na wizażu nadużywa się określenia "naturalny" w stosunku do szamponów. Do mycia naturalne to są orzechy piorące najwyżej. Wybierając szampon nigdy nie patrzę na opis producenta tylko na skład i kto to wyprodukował. Nigdy nie kupuję tych z silikonami, bo mam po nich oklapnięte i sklejone włosy. Unikam sls i sles, bo po kilku użyciach swędzi skalp. Czasem myję odżywką, najczęściej Alterra.
A co do reszty: Masek używam silikonowych i bezsilikonowych, odżywki tak samo. Często daję na noc olej (kokosowy, lniany, pestki winogron, rycynowy). Prawie codziennie wcierki na akoholu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 18:15   #111
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam jakich kosmetyków używacie. Mam pytanie do wizażanek które farbują się na rudo. Stosujecie normalne drogeryjne szampony do włosów farbowanych czy może naturalne, bez silikonów? Ja mam włosy bardzo grube. Od rozjaśnienia i częstego farbowania zaczęły się puszyć. Boję się że po hennie będę miała miała siano na głowie. Ale nie chcę już używać farb z amoniakiem. Mam zamiar je zapuścić. Poza tym planuję dziecko. Sądzę że henna będzie dobrym rozwiązaniem. Jak nie spróbuję to się nie dowiem
No cóż ja używam tylko naturalnych. W moim przypadku przejście na naturalne kosmetyki, olejowanie i hennowanie wyeliminowało całkowiecie puszenie sie. Włosy odżyły, sa zdrowe i błyszczące. Jeszcze rok temu miałam sianko na głowie.


Cytat:
Napisane przez kwiat wisni Pokaż wiadomość
Akurat dzisiaj pojawiło się takie coś na jednym z blogów, które podczytuję od czasu do czasu :
http://shpcdream.blogspot.com/2012/0...nym-sowem.html
Ups. Z dugiej strony wydaje mi się, że była to pierwsza próba blogerki z henną.

Moje pierwsze odczucia co do Lush'owej henny sa bardzo pozytywne. Wydaje mi się dużo przyjemniejsza niż Khadi. Ładnie pachnie. Nie trzeba jej absolutnie trzeć na tarce, ja pokruszyłam na mniejsze kawałki. Masło kakaowe topi się i wszystko pięknie zamienia się w gładką papkę. Nawet prędzej niż w przypadku Khadi. Mam ją już 6 lub 7 godzinę i nic nie swędzi. A mam wrażliwą skórę głowy. Właśnie przez tą olejową konsystencję jest tak przyjemna. Zobaczymy jaki będzie rezultat.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 07:38   #112
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam jakich kosmetyków używacie. Mam pytanie do wizażanek które farbują się na rudo. Stosujecie normalne drogeryjne szampony do włosów farbowanych czy może naturalne, bez silikonów? Ja mam włosy bardzo grube. Od rozjaśnienia i częstego farbowania zaczęły się puszyć. Boję się że po hennie będę miała miała siano na głowie. Ale nie chcę już używać farb z amoniakiem. Mam zamiar je zapuścić. Poza tym planuję dziecko. Sądzę że henna będzie dobrym rozwiązaniem. Jak nie spróbuję to się nie dowiem
wciąż namawiam koleżanki z wątku dla rudowłosych na hennę. Ja mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Kolor utrzymuje się dłużej, kryje lepiej niż farby chemiczne, do tego nie niszczy włosów. Co do kosmetyków. Włosy myję odżywką, tylko od czasu do czasu szamponem z sls (po szamponie kolor mi szybciej złazi). Raz w tygodniu maska BioVax bodajże do włosów zniszczonych, po myciu odżywka garnier awokado i maasło karite, potem odżywka bez spłukiwania Joanna naturia. Teraz mam zamiar powrócić do silikonowego preparatu/odżywki. Olejuję bardzo rzadko, czasem użyję nafty lub jakiejś domowej maski na jej bazie-takie zabiegi ściągają mi bardziej kolor, pewnie dlatego ich często nie stosuję. Na skalp używam albo Seboradin z czarną rzepą, albo wody brzozowej. W sumie to tak jak ktoś już napisał-dobór kosmetyków jest indywidualny, co służy jednemu, innemu służyć nie będzie, a efekty pielęgnacji nie będą od razu widoczne To co jest chwalone przez 99% Wizażanek, dla nas może być nieodpowiednie.
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 07:53   #113
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam jakich kosmetyków używacie. Mam pytanie do wizażanek które farbują się na rudo. Stosujecie normalne drogeryjne szampony do włosów farbowanych czy może naturalne, bez silikonów? Ja mam włosy bardzo grube. Od rozjaśnienia i częstego farbowania zaczęły się puszyć. Boję się że po hennie będę miała miała siano na głowie. Ale nie chcę już używać farb z amoniakiem. Mam zamiar je zapuścić. Poza tym planuję dziecko. Sądzę że henna będzie dobrym rozwiązaniem. Jak nie spróbuję to się nie dowiem
Ja uzywam tej serii :

http://www.bioarp.pl/pl/c/Szampony-b...i-silikonow/42


Do tego maski jajecznej i drozdzowej na zmiane + balsamy wszystko z tej samej serii . Pojemnosciowo sa dosc duze wiec nie wychodzi tak drogo . Dlugo jechalam na szamponie radical , szamponach dzieciecyh do wlosow ,Barwie, lushu etc. Szukalam az dopasowalam co moje wlosy lubia najbardziej .
Po dzieciecych szamponach mialam mopa na glowie jeden koltun ktorego nie moglam rozczesac na ten przyklad .
Wlosow nie mam przesuszonych , siana tym bardziej , ladnie sie blyszcza i zero klopotow z rozczesywaniem . Jakas dziewczyna kiedys napisala na wizazu ze moga podrazniac ale nie musza ze wzgledu ze jest w nich duzo ziol , co kazdemu nie odpowiada . Mnie akurat podpasowaly bardzoo

Kazdy "mop" lubi cos innego , dlatego trzeba sobie dobrac samemu i nic na sile . Jak wlosy lubia silikony poic wlosy nimi . Moje wlosy akurat, jak uzywalam zwyklych szamponow czy odzywek drogeryjnych przetluszczaly mi sie i klapaly w pare godzin . Mylam glowe rano ,na wieczor juz moglabym na nich frytki szmazyc Meczylam sie dobre kilka lat z przetluszczaniem zanim dobralam sobie to co lubia najbardziej .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-06-27 o 08:05
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 09:23   #114
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jasna cholerra, nie miałam nigdy problemów z nakładaniem henny, ale dziś ma zły dzień. Nakładałam dziś na moje amlowane wielokrotnie wlosy ciemny brąz khadi i straszne to było. Nie mogłam ich pokryć w całości, mam wrażenie, że zostały prześwity. I nawet jak już machnęłam pasmo obficie henną, to wydawało mi się, że ten rudy nadal prześwituje

Tak więc nie wiem co to będzie dziś
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 10:45   #115
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Moje pierwsze odczucia co do Lush'owej henny sa bardzo pozytywne. Wydaje mi się dużo przyjemniejsza niż Khadi. Ładnie pachnie. Nie trzeba jej absolutnie trzeć na tarce, ja pokruszyłam na mniejsze kawałki. Masło kakaowe topi się i wszystko pięknie zamienia się w gładką papkę. Nawet prędzej niż w przypadku Khadi. Mam ją już 6 lub 7 godzinę i nic nie swędzi. A mam wrażliwą skórę głowy. Właśnie przez tą olejową konsystencję jest tak przyjemna. Zobaczymy jaki będzie rezultat.
I jak? Pokaż się
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 11:45   #116
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
I jak? Pokaż się
No wiec tak. Włosy mają dokładnie taki kolor jak chciałam, czego nie mogłam osiągnąć Khadi. Jest zdecydowanie mniej czerwony niż Khadi. Bardziej naturalny i co najważniejsze intensywnie rudo-kasztanowy. Włosy są mega wypielęgnowane. Jak po nocy z olejem. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Mój odrost wydaje się jaśniejszy. Siwki też jakby były słabiej pokryte. Sama nie wiem, bo odrost nie zawsze widać, tzn. raz go widzę, innym razem nie Może to wina nieudolnego nałożenia henny, może się jeszcze utlenią, a może coś jednak z Lush'em nie tak. Zobaczymy jak będzie w praniu.

Jeśli macie jakieś pomysły lub rady proszę piszcie.

edit: Może błędem był umycie włosów szamponem i nałożenie odżywki?
A może nalezy ją nakładać na suche włosy? Na jakimś filmiku o hennie Lush widziałam,że nakładają na suche?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07093_2.jpg (60,2 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07098.jpg (103,2 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07108.jpg (101,7 KB, 93 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-06-27 o 11:52
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:00   #117
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Farbowanie henną - część III

margoltka wspanialy kolor wyszedł ja jednak na henne z LUSHa sie nie kuszę, jakoś nie wydaje mi się że oni się na hennie znają, nie wiem czemu może dlatego, że Lush robi taką "naturalistyczną masówkę", jesli wiecie, o co mi chodzi (?)

A ja mam hennowe zwątpienie i zastanawiam się, czy nie położyć na włosy zwykłej farby a henne stosować jako glow między farbowaniami. Odrost łapie mi jaśniejszy od reszty a ciemny intensywny kolor szybko się spiera. Sa ciemne, ale to nie to... historia moich włosów to:
farbowany chemicznie czekoladowy brąz->rozjaśnienie drastyczne->henna naturalna Khadi (2 albo 3 razy)-> henna Khadi orzechowy brąz (2 razy).

Niestety przebijają mi rudości a ciemny kolor zmywa się po jakimś czasie i mam włosy w ciapki. Nie wygląda to jakoś tragicznie, zdaje sobie sprawę że inni nie zwracają na to uwagi, ale ja czuję się niekomfortowo. Na plus wielki - włosy są zdrowe, miękkie w dotyku, nie krusza się, wypadają umiarkowanie. No, ale ta kiepska trwałość koloru...

I bądź tu mądru.
To sobie ponarzekałam.
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:03   #118
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No wiec tak. Włosy mają dokładnie taki kolor jak chciałam, czego nie mogłam osiągnąć Khadi. Jest zdecydowanie mniej czerwony niż Khadi. Bardziej naturalny i co najważniejsze intensywnie rudo-kasztanowy. Włosy są mega wypielęgnowane. Jak po nocy z olejem. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Mój odrost wydaje się jaśniejszy. Siwki też jakby były słabiej pokryte. Sama nie wiem, bo odrost nie zawsze widać, tzn. raz go widzę, innym razem nie Może to wina nieudolnego nałożenia henny, może się jeszcze utlenią, a może coś jednak z Lush'em nie tak. Zobaczymy jak będzie w praniu.

Jeśli macie jakieś pomysły lub rady proszę piszcie.

edit: Może błędem był umycie włosów szamponem i nałożenie odżywki?
A może nalezy ją nakładać na suche włosy? Na jakimś filmiku o hennie Lush widziałam,że nakładają na suche?
bardzo ladnie wyszlo.

Ja caly czas jednak myslalam, ze nie wolno mieszac henny z olejami, bo barwnik nie wniknie? a tu w skladzie praktycznie henna, maslo kakaowe, dodatki. Mam w domu duzo masla kakaowego, mozeby je rozpuscic i dodac do henny zeby uniknac tego efektu suszy tuz po hennowaniu?
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:12   #119
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
Ja caly czas jednak myslalam, ze nie wolno mieszac henny z olejami, bo barwnik nie wniknie? a tu w skladzie praktycznie henna, maslo kakaowe, dodatki. Mam w domu duzo masla kakaowego, mozeby je rozpuscic i dodac do henny zeby uniknac tego efektu suszy tuz po hennowaniu?
No właśnie następnym razem chyba dodam jakiś olej...obejrzyj ten filmik -> KLIK! niekoniecznie cały, ale rozrabianie i efekt końcowy
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:22   #120
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Też nie jestem fanką kosmetyków Lush. Jednak gdyby nie ten odrost henna byłaby idealna. Kolor, nawilżenie i odzywienie włosów na medal. Po Khadi włosy nie były tak przyjemne, no i tygodniami śmierdziały. Nie wiem co robić. Spróbować jeszcze raz, a może wrócić do chemii
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.