Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-29, 13:32   #31
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Tak te skladnik przedstawiaja kremy do oczu i niewiem ktory wybrac.
Prosze doradz mi ktory, czy sa skaldniki nalwizajace i przeciwazmarszczkowe ?
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 15:02   #32
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Tak te skladnik przedstawiaja kremy do oczu i niewiem ktory wybrac.
Prosze doradz mi ktory, czy sa skaldniki nalwizajace i przeciwazmarszczkowe ?
ja bym zrezygnowala z tego pierwszego kremu, zawiera polyacrylamide, ktory jest podejrzewany o rakotworczosc.

ten drugi jest lepszy, co to za krem?? jest gdzies moze napisane stezenie glicolic acid?? czy masz problemy z naczynkami??, bo jesli tak to ten krem odpada ze wzgledu na kwas glikolowy wlasnie.

jesli masz since pod oczami to moze lepszy bylby krem z wit.c (np. Active C lub Redermic z La Roche Posay w aptekach, nie musi byc specjalny do oczu, moze byc ten do twarzy, zawieraja tyle samo wit.c a ten do twarzy ekonomiczniej wychodzi), lepszy chyba by byl Redermic bedzie lepiej nawilzal, bo zawiera kwas hialuronowy, wit.c dziala przeciwzmarszczkowo i rozjasniajaco, zawiera jeszcze wyciag z wakrotki azjatyckiej, ktora tez dziala przeciwzmarszczkowo
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 17:35   #33
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

A co uważacie o składzie tego kremu, bo zamierzałam się po niego jutro wybrać do sklepu? zaznaczam że mam cere naczynkową.
Pozdrawiam

Skład: Aqua, Caprylic/ Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Polysorbate 60, Sorbitan Monostearate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Dicaprylyl Ether, Hydrolyzed Wheat Protein, Olea Europea (Olive) Leaf Extract, Squalene, Cyclomethicone, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Malpighia Punicifolia Extract, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydrantoin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Retinyl Palmitate, Parfum
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 19:35   #34
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
A co uważacie o składzie tego kremu, bo zamierzałam się po niego jutro wybrać do sklepu? zaznaczam że mam cere naczynkową.
Pozdrawiam

Skład: Aqua, Caprylic/ Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Polysorbate 60, Sorbitan Monostearate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Dicaprylyl Ether, Hydrolyzed Wheat Protein, Olea Europea (Olive) Leaf Extract, Squalene, Cyclomethicone, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Malpighia Punicifolia Extract, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydrantoin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Retinyl Palmitate, Parfum
wydaje sie byc ok, nie zawiera na moje oko nic, co by moglo zaszkodzic naczynkom

Glycerin- nawilza
Tocopheryl Acetate- wit. E, zwalcza wolne rodniki
Retinyl Palmitate- wit. A, przeciwzamarszczkowo, co prawda na koncu skladu, wiec nie ma jej tam za duzo
Shea butter-
ochrania warstwę lipidową skóry, zmiękcza naskórek
Hydrolyzed Wheat Protein- proteiny zbozowe- działaja na skórę odżywczo, wygładzająco, zmiękczająco
Malpighia Punicifolia- wyciąg z wiśni japońskiej ( bogatej w wit.C)
Olea Europea (Olive) Leaf Extract - wyciag z liści oliwki nawilża, regeneruje
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 20:51   #35
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

dzięki kasiahan ide sobie jutro kupić
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 13:36   #36
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Tak te skladnik przedstawiaja kremy do oczu i niewiem ktory wybrac.
Prosze doradz mi ktory, czy sa skaldniki nalwizajace i przeciwazmarszczkowe ?
tak , jak napisalam ten pierwszy ma tylko poczatek fajny reszta nie czyli nie kupuj go , lepszy jest ten 2 ale glikolic acid i jest ph odpoweoweidnie dzieki Sodium Hydroxide nie polecalam uzywac go codziennie tylko raz na jakis czas , co 4 dni , stezenie prawdopowidnie 5 lub więcej, raczej okazjonalnie do uzywania niz codziennie, piszesz ze masz naczynkowa wiec odpada te4z, ten krem ktory napisalas ostatnio moesz o kupic hociaz jesli masz tendencje do zapych to moze zapcnac
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 09:29   #37
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

dziewczyny podajcie jakis link do kuracji retinoidami bo ja nieoge znalezc a chciałam zacząć ale nie wiem co i jak i jak sie za to zabrac.
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 10:39   #38
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Emila dziekuje za odpowiedz.

lemontea wpisz w wyszukiwarke zabiegi retinoidami na ten temat jest bardzo duzo.
Ja jestem w trakcie kuracji pod nadzzorem kosmetyczki i u mnie wyglada to tak:

NA DZIEN
mleczko do czyszczenia twarzy 15% (AHA)
lotion 15% (AHA)
Faktor SPF 15/30

NA NOC
mleczko do oczyszczenia twarzy 15% AHA
krem wit-A 0,025 % (tretinoin)
krem ( hydrochinon 3% )
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 11:10   #39
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=raz+jeszcze

o isotrexie jest tez

o zoracu atredermie na biochemi

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-12-01 o 11:44
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 12:18   #40
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie kuracji pod nadzzorem kosmetyczki i u mnie wyglada to tak:

NA DZIEN
mleczko do czyszczenia twarzy 15% (AHA)
lotion 15% (AHA)
Faktor SPF 15/30

NA NOC
mleczko do oczyszczenia twarzy 15% AHA
krem wit-A 0,025 % (tretinoin)
krem ( hydrochinon 3% )

chcialabys stosowac mleczko i tonik z kwasami AHA 15% na dzien??
kwasy stosujemy wylacznie na noc, poniewaz uwrazliwiaja skore na promienie UV, chyba za duzo by bylo tego dobrego.
i takze nie stosowalabym AHA przed retinoidem, zaczerwienienia i podraznienia gwarantowane.
Retinoidu i tak nie bedziesz stosowac conoc, wiec moze zacznij tylko od retinoidu a potem po kilku tygodniach sprobuj dolaczyc AHA. to ne sa jakies tam zwyke kosmetyki, tylko retinoid na recepte a 15% AHA to jest duzo!!
i jescze zastanowilabym sie nad filtrem, bo moim zdaniem faktor 15/30 to zdecydowanie za malo!! przy kwasach i retinoidach nie chodzi o ochrone UVB tylko o UVA a jest tak, ze im wyzszy faktor tym ochrona UVA jest wieksza! mysle, ze najlepszy bylby faktor conajmniej 40
pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2006-12-01 o 13:22
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 12:24   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

zgadzam sie z Kasiahah, kwasy i retinoity tylko na noc, na dzien fotostabilne filtry 40 czy 50

chodzi o ochrone uvb tez ale i o uva barzo wazna jesli chce sie zachowac mloda skora na dlugi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 12:49   #42
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

To juz sama niewiem ta kuracje zlecila mi kosmetyczka.Stosuje od wtorku skore mam letko czerwona, rano jest sluszczona.
I na 14.12 umowiona jestem na laser.
To moze przerwac ta kuracje co ona mi zlecila? (poinformowala mnie ze te pare dni skora bedzie czerwona?
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 13:01   #43
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

ja bym nie przerywala, tylko zwolnila troche tempo, bo to sa silne preparaty i tylko do stosowania na noc. podraznienie i przesuszenie moze nie byc widoczne od razu, tylko ujawnic sie po jakims czasie.
zrezygnowalabym z AHA na dzien, mozesz nabawic sie przebarwien przy stosowaniu spf 15/30, ktore nie tak prosto usunac. na dzien polecilabym Tobie stabilne filtry minimum 40 a na noc na poczatek tylko retinoid i to nie codziennie. skora musi miec szanse, zeby sie do danego preparatu przyzwyczic. po ok. 2 tyg mozesz sprobowac dolaczyc AHA na noc, na zmiane z retinoidem, ale kilka razy w tygodniu dobrze jest tez nakladac tylko sam krem nawilzajacy, zeby skora mogla sie zregenerowac. bo na poczatek uzywanie wszystkiego na raz to nie jest dobry pomysl, po jakims czasie skora moze sie zbuntowac i nawet zwykly krem nawilzajacy bedzie Ci podraznial i piekl.
pozdrawiam

edit: fajny jest watek na biochemii o zoracu, to tez retinoid
tutaj link-->zorac

jesli moge spytac: laser w jakim celu, Ci kosmetyczka polecila?
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 13:54   #44
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Do kosmetyczki zglosilam sie tylko na usuniecie przebarwien.
Tak wiec polecila mi laser na usuniecie przebarwien i do tego fotoodmladzanie (mam mimiczne zmarszczki).
Dodala ze mam bardzo zanieczyszczona cere tak wiec dlatego te kwasy jako kuracje najpierw.

3 tygodnie kuracja j.w.
laser
3 tygodnie kuracja
i jezeli niezeszly mi przebarwienia to znowu laser
i kolejne 3 tygonie kuracja

To jest cala moja diagnoza.Tylko teraz mam watpliwosci czy po laserze bede mogla znowu uzywac kuracje jesli to sa tak silne preparaty???
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 14:08   #45
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Spytalam, bo laser tez uzywa sie na naczynka a jesli ktos ma naczynkowa cere to AHA nie sa dobre, bo moga pogorszyc stan naczynek.

Na przebarwienia i zanieczyszenia i retionidy i AHA sa dobre, tylko efektow niestety nie ma naychmiastowo, trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, ale dzialaja!
a jesli masz problem z zanieczyszczona cera to dobre jest stosowanie kwasow nie tylko jako kuracje, ale dluzszy czas+flitry oczywiscie, bo po przerwaniu kuracji bedzie sie znow zanieczyszczac.

O oczyszczaniu laserem nie moge nic powiedziec niestety, poniewaz niewiele o tym wiem i nie chcialabym Cie wprowadzic w blad. mysle, ze przy odpowiednio dobranej pielegnacji i przedewszystkim stosowanej wedlug zasad mozna liczyc na znaczna poprawe stanu skory. niestety tak to juz jest, ze niestosowanie sie do tych zasad moze przyniesc skorze wiecej szkody niz pozytku.

Moim zdaniem przy walce z przebarwieniami podstawa jest stosowanie wysokich filtrow, bez nich ani laser ani kwasy nie pomoga.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 14:23   #46
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Kasiahan dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi.
Pozdrawiam
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 17:55   #47
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

nie musisz przerywac ale zmniejsz czestotliwosc , nie uzywaj codzinnie tych preparatow tylko co 2 dzien i tylko na noc na dien filty koniecznie, co to za kosmetyczka...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 21:38   #48
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Jutro mam zamiar zrobić rundke po aptekach i zorientować sie w cenach kremów które podała mi choco no i zaczynamy smarowanie
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:05   #49
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Emilia pomocy Zastosowalam do tej pory artederm raz.bardzo mocno nawilazam w kaciku oka zrobily mi sie 2 obrzydliwe zmarchy ktore w porownaniu z tymi ktorych chcialam sie pozbyc sa gigantyczne! nie moge patrzec w lustro wygladam jak min 30-tka czy to napewno tak ma wygladac?
na szczecie nie mam podraznien...czy podrazni mnie za drugim razem sie dowiem jutro
pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 22:29   #50
Dominko
Raczkowanie
 
Avatar Dominko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Aniu

Retinoidy:
- Ystheal od Avene
- Eluage od Avene
To oczywiście na noc. Mogą Cię podrażnić, dlatego na początek stosuj co parę dni i stopniowo zwiększaj częstotliwość. Ok. godzinę po użyciu możesz nałożyć na krem z retinoidami krem nawilżający o prostym składzie.

Witamina C:
- Active C LRP (5%)
- Redermic LRP (5%)
- Flavo C Auriga (8% wit. C)
Witaminę C możesz stosować na dzień pod filtr lub też na noc w te dni, w które nie nakładasz kremu z retinoidami.

O filtrach wiem, że wiesz
Prosze, niech mi ktoś napisze co to są za preparaty, gdzie mozna je kupić i za ile? Co sądzicie o kremach GARNIER-a UltraLIFT ?
Dominko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:43   #51
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Z tego co ja wiem, to wszystkie te kosmetyki które podała Choco są dostępne wyłącznie w aptekach. Przynajmniej ja sie z nimi nigdzie indziej nie spotkałam
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:45   #52
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Emilia pomocy Zastosowalam do tej pory artederm raz.bardzo mocno nawilazam w kaciku oka zrobily mi sie 2 obrzydliwe zmarchy ktore w porownaniu z tymi ktorych chcialam sie pozbyc sa gigantyczne! nie moge patrzec w lustro wygladam jak min 30-tka czy to napewno tak ma wygladac?
na szczecie nie mam podraznien...czy podrazni mnie za drugim razem sie dowiem jutro
pozdrawiam
hej! tego co sobie przypominam to niektore dziewczyny mialy takie "objawy", ja osobiscie nie doswiadczylam, mozesz poczekac na Emilke albo poszukac na Biochemii, niestety wiecej nie umiem pomoc

Cytat:
Napisane przez Dominko Pokaż wiadomość
Prosze, niech mi ktoś napisze co to są za preparaty, gdzie mozna je kupić i za ile? Co sądzicie o kremach GARNIER-a UltraLIFT ?
Dominko te pereparaty maja bardzo duze spektrum dzialania, np. przeciwzmarszkowe, na przebarwienia, zaskorniki, rozjasniajace cere, profilaktyka przeciwzmarszkowa i wiele innych. wymagaja jednak stosowania kremu z filtrem przez caly rok.dostepne sa w aptece i niektore z nich do najtanszych nie naleza, ceny mozesz sprawdzic na KWC, choc nie wiem czy wszystkie sa aktualne, istnieja tez sklepy internetowe gdzie mozna je taniej kupic. napisz jaka masz cere i czy masz z nia jakies problemy to cos dziewczyny poradza.
a odnosnie kremow Loreala mam niestety nienajlepsze zdanie, nie tylko na temat tego konkretnego, niektore maja wysuszajace skladniki, np. Happyderm dla suchej cery zawiera alkohol denat., najlepiej by bylo jesli podalabys dokladny sklad tego kremu, to wtedy mozna powiedziec cos wiecej o jego dzialaniu.
pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:45   #53
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Ja mam jeszcze takie pytanko, jak moge połaczyć retinoidy i wit C z kwasami??? Chodzi mi o to kiedy co stosować. Kwasy na razie lekkie. Zaczne od Effaclaru, mialam próbki i mi podpasował
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:49   #54
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Annfas, to zalezy jakie preparaty konkretnie, ale generalnie zasada jest taka, ze:
kwasy i retinoidy na noc,
wit.c pod filtr na dzien ( na noc tez moze byc, ale jesli chcesz i kwasy i retinoidy to lepiej zrobic kilka nocy w tygodniu przerwe od wszystkiego i nalozyc krem nawilzajacy, zeby skora sie mogla troche sama zregenerowac)
napisz prosze o jakie dokladnie preparaty Tobie chodzi
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:54   #55
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

kwas to Effaclar, a nad reinoidami sie jeszcze zastanawiam, jutro zobacze czy w aptece beda mieli probki tego co mi choco podała i moze cos wybiore, a moge np tak, że kwas, retinoidy i dzień przerwy i znowy, na noc kwas, na następną retoniody i znowu przerwa ???
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:02   #56
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

mam nadzieje ze dobrze zrozumialam
1 noc kwas- Effaclar
2 noc retinoid
3 noc przerwa
tak jest ok, tylko jesli nic nie stosowalas wczsniej z kwasow i retinoidow to moze dobrze zeby przyzwyczaila skore troche do takiej pielegnacji i wprowadzala wszystko malymi kroczkami, to znaczy najpierw effaclar a np. po tygodniu jesli nie zauwazysz zadnych niepokojacych objawow to wprowadz wtedy retinoid. Effaclar niby lagodny ale mnie np. troche podraznia a kremy z AHA wogole. kazda cera niestety inaczej reaguje. i filtry na dzien, wiem ,ze wiesz bo widzialam Twoje posty na biochemii i potencjalnie niezapychajace sa wlasnie Vichy fliud, LRP Fluide Extreme, mnie nie zapycha tez emulsja Avene ale ona ciezsza juz jest.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:10   #57
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Tak chodziło mi na noc

O filtrach pamietam
i na razie zoczne od kwasu, moze z witaminą C na dzień, z reszta zobaczymy jak bedzie z kasą na pierwszy rzut i tak idzie filtr Potem kwasy a jak starczy to jakaś witaminka
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:13   #58
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Grzeczna dziewczynka
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 09:40   #59
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

dzięki za odp Kasiahan martwi mnie czy to mi tak zostanie czy zjedzie?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 09:57   #60
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Bo ja z reguły grzeczne dziecko jestem
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 10:56:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.