Makijaż dla mnie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-30, 20:59   #1
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409

Makijaż dla mnie :)


Witam! Chciałabym uzyskać poradę odnośnie makijażu. Mam jasną cerę, niebiesko-szare oczy i bardzo delikatne i jaśniutkie rzęsy i brwi. Maluję się w odcieniach brązu czasem fioletu ale nie jestem pewna czy ten zestaw kolorystyczny jest dla mnie odpowiedni. Szczególnie zależy mi na makijażu oczu, są małe, głęboko osadzone. Chciałabym się również dowiedzieć jakiego różu używać, obecnie cieniuję twarz pudrem brązującym. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie i propozyce makijażu. Dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg edak1.jpg (97,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg edak2.jpg (32,5 KB, 13 załadowań)
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 23:00   #2
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Makijaż dla mnie :)

Cześć!
Masz brdzo fajną niewinną skandynawską buzię
Dlatego proponuję iść tropem fińskiej firmy Lumene i zaserwować sobie jakiś kolorowy makijaż + podkreślenie pięknej jasnej karnacji

Dlatego w ramach ww. odmiany proponuję cienie lekko złotawe, pomarańczowe, miedziane - cudownie wydobywają niebieskawość oczu Coś takiego zauważyłam na twoim pierwszym zdjęciu - tylko, proszę zrezygnuj z z zamykania oka ciemnychm brązem, bo to je chowa.

Nałóż jasny, świetlisty ale wyrazisty cień ( np. złoty beż) na całą ruchomą część powieki i w górę aż ponad jej załamanie. Najłatwiej zrobić to nanosząc na środek powieki i rozcierając tak jak rozchodziły by się płatki stokrotki.

Teraz narysuj cieniutką kreseczkę wzdłóż dolnych rzęs, i ją delikatnie rozetrzyj ( niech to będzie tylko mngiełka koloru) i nałóz wzdłóż dolnej powieki ten sam jasny cień co na górną.

Słodko różane usta ze zdjęcia - to jest to! Możesz dorzucić do tego błyszczyk.

Proponuję malowanie się dwoma różami - poniżej kości policzkowej + delikatnie na skroniach , rzuchwie i u nasady włosów róz w kolorze jasnego zgaszonego brązu ( możesz swobodnie użyc pudru brązującego) - to doda buzi wyrazu i podkreśli jej konstrukcję. do tego rozweselakjący róż w kolorze płatków rózy - nałóż go na "pućki" powstająće przy szerokim uśmiechu + musnij nim załamanie gónej powieki.

Pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 23:07   #3
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Makijaż dla mnie :)

I jeszcze o barwiach:
Może skusisz się na ich podkreślenie = nie depiluj ich na kreseczki - powzwól im rosnąć w (prawie naturalny łuk + podmaluj je delikatną kredką do brwi ( kolor: jasny, chłodny brąz) np. pour blondes Bourjois
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 07:52   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Makijaż dla mnie :)

Hej Edak
Faktycznie masz tak delikatną urodę i taką uduchowioną twarz Makijaż to powinno być delikatne muśnięcie - wszystko jak pisała Noa
Ja bym moze tylko zamiast brązów w różu użyła jasnego brzoskwiniowego-różu lub jasnego łososia.

I jak możesz to nałóż odrobinkę jasnego korektorka na bruzdę koło noska, przy skrzydełkach.

Pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 08:14   #5
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Makijaż dla mnie :)

Witaj
Twoja uroda jest faktycznie delikatniutka, więc radze używać rozbielonych kolorów żeby podkreślic Twoje delikatne rysy. Całkowicie zgadzam się z moimi 'przedmówczyniami'.

Teraz radzę oddać sie barwom jesieni: łososiowi, miedzi, beżowemi i delikatnemu, ciepłemu brązowi. Jeśli będziesz potrzebowała jakiejś kolorystycznej odmiany to wypróbuj palęte pastelowych mini cieni Lancoma (jest to zestaw 12 pastelowych i delikatnych kolorów - nie widziałam ich niestety w polskich sklepach alę sa na pewno w strefie bezcłowej). Odcienie te zostawiaja na oku jedynie delikatną mgiełkę i doskonale podkreślą Twoją śliczna urodę.
Na usta proponuje błyszczyk w lekkim kolorze dopasowanym do tonacji cieni - bardzo duży wybór ma Isa Dora (Shiny Lip laquer) i Bourjois.
Ciemnych kolorów unikaj jak ognia

Pozdrawiam Cię serdecznie
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 08:20   #6
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi
Co do moich brwi, to niestety taka ich natura i moja depilacja brwi polega na wyrwaniu jednego-dwóch włosków na miesiąc. Czasem farbuję je brązową henną, ale gdy farbka się zmyje to robią się jeszcze jaśniejsze niż przed farbowaniem, więc pozostaje mi chyba malowanie ich kredką. Czy mam używac cieni wyłącznie w odcieniach miedzi-złota-ciepłego brązu, czy mogę też zaszaleć z inną kolorystyką? I jeszcze te moje nieszczęsne, wąskie usta - czym je malować? Kocham błyszczyki, ale jakoś nie mogę dobrać odpowiedniego koloru. Ostatnio kupiłam Bourjois nr 74, ale czy on nie jest za mało "barwny" jak dla mnie? I jeszcze wrócę do oczu. Mam nie podkreślać górenej powieki brązową kredką? Chodzi o kreskę nad górnymi rzęsami. Teraz maluję ją zaczynając od środka powieki i kierując na zewnątrz...Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 09:02   #7
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

A czy mogłabym prosić o numery kolorów kosmetyków do makijażu dla mnie, zwałasza z Bourjois, bo ja się nie mogę zdecydować...A czy np Glam Shine Loreal nr 14 Gem Crystal (chyba taka jest nazwa) pasował by mi, a może coś z Maybelline? I koniecznie nr tych kolorków różu, bo ja zawsze kupuję nieprawidłowe przeważnie zbyt ciemne.
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-01, 11:20   #8
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Makijaż dla mnie :)

Edaku drogi
Bardzo mi przypominasz Dido, podpatruj troszkę jej styl makijażu, to może stać się pomocne.
Śliczna jestes, nie maskuj swojej delikatnosci.
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 11:31   #9
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

Dziękuję za miłe słowa Pisząc na Wizażu naprawdę można skutecznie pozbyś się kompleksów "Poszukam" sobie Dido w internetku i podpatrzę jak ma wykonany makijaż. Jeżeli byście miały jakies zbliżenie makijażu oka podobnego do mojego to będę wdzięczna. A co z moim łukiem brwiowym, miejscem pod brwiami, czy mam nakładać tam jasny cień, czy zrezygnować z niego?
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 11:38   #10
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

to ta paleta Lancome? A takie zielenie i błękity to by mi pasowały?
P.S. Przepraszam Zyggy00 za "kradzież" zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16409363.jpg (94,0 KB, 6 załadowań)
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 13:45   #11
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

Drogie Wizażystki A widziałybyście mnie w takich włoskach? I jeszcze jedno, jakie kolory ubrań powinnam nosić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dido94.jpg (15,1 KB, 10 załadowań)
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-01, 17:40   #12
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Makijaż dla mnie :)

Ja bym włoski bardziej ścieniowała na dole, grzyweczke odrobine dłuższą i na boczek Absolutnie nie zmieniaj koloru włosów.twoje są śliczne.
Co do ciuchów i kolorów sie nie wypowiadam, bo sie nie znam, poczekaj na Age albo na Sam czyli na superprofesjonalną poradę
Buziaki
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 22:51   #13
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Makijaż dla mnie :)

Cześć!
Głosuję za fryzurą. Bo będzie dobra + łatwa w obsłusdze + wbrew pozormo można z nia dużo pokombinować.

Przypominasz mi, poza Dido, amerykańską aktorkę Kristen Dunst ( grałą min. w nieszczęsnym Spidermanie. Miała tam taką stylizację ( mahoniowe włosy, yyy...), której powinnaś się wystrzegać jak diabeł święconej wody!), więc jak Cie najdzie na smutki ypu "chciałbym mieć bardziej kontrastowy typ urody..."itp. to od razu potuptaj po Spidermana do wyporzyczalni i od razu przejda Ci pomysły racjonalizatorskie

Ale na temat:
Cienie ze zdjęcia ( z allegro, prawda?) wyglądają bardzo dobrze i nawet nasycony błekit jest ok. - bo wpada w turkus a nie w indygo.

Ja polecam ( uwaga! bezwstydne faworyzowanie pewnych firm! mazidełka Maxa Factora ( np. inca bronze - szlachetny miedziany b.jasny brąz), bo to bardzo dobry kolor - nie jest trudny w obróbce a świetnie rozświetla i rozwesela spojżenie. Do tego lub zamiast potrójne cienie Bourjois les Ors ( czyli złote). Nie pomyl z brązami ( les Bruns). Dobre dla Ciebie zestawy ma też Isadora ( nowe potrójne i klasyczne Quartety).

A tak wogóle do eksperymentów i oswajania z nowym świentnie się sprawdzają cienie Sprint firmy Inglot. Mają mnóstwo kolorów, przyzwoitą jakość a przyje,mność kosztuje całe 5,50 zł

Z kreski na górnej powiece zrezygnuj - bo w połaczeni z oddolną ( a ta jest konieczna, inaczej oczy robią się jak spodki) zamkinie Ci oko.

Pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 22:55   #14
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Makijaż dla mnie :)

A terza typowane przezemnie błyszczyki Bourjois
1.rose unic, nr 70
2.corail artistic, 84
3.rose atomic 87
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 12:07   #15
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi Nareszcie będę wiedziała jak się umalować Jakbym jeszcze mogła prosić o konkretne kolory różu (numerki) najlepiej z Bourjois, Loreal czy inne "średniopółkowe". Acha, a czy takie różow-malinkowe usteczka będą pasowały do złoto-miedzinego makijażu oczu i co wtedy z tym nieszczęsnym różem - łososiowy czy różowy?
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 12:57   #16
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Makijaż dla mnie :)

Cześć!

Usteczka, jeśli pomalujesz je lekko transparentnym błyszczykiem lub szminką ( odradzam kryjące mazidła) "wyjdą" naturalnie soczyste zatem makijaż oczu bedzie ich słodkim dopełnieniem ( zreszta róż + złoto + miedź to bardzo sprytne zestawienie rozweselające buzię)

Róż:

*Różowy jeśli chcesz mieć a la naturalnie zaczerwienione policzki ( waga TYLKO NA PUĆKI i oszczędnie!). Ten kolor podkreśli jasną krnację.

Bourjois "rose d'amour", "rose frisson" nr.54 ( zdjęcie) ale i chłodniejszy 55 będzie dobry
Yves Rocher - Luminelle - "rose"

*Łososiowy bardziej bezpieczny i da efekt lekkiego muśnięcia słońcem.


Bourjois ( właściewie to brzoswinia czyli "peche witaminee" nr. 36 ( zdjęcie)

Bourjois możesz obejżeć na:

http://www.sephora.com/browse/produc...dPaginate=true


Podaje YR i Bourjois bo jak już wzmainkowałam bezwstydnie faworyzuję niektórych + obie firmynw necie zamieszcaają próbki kolorów = moge skopiować i dołączyć do postu => łątwiej zrozumieć o jaki mi chodzi, prawda?
Pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 16:26   #17
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Makijaż dla mnie :)

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.