7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 13:04   #1
Juullka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Arrow

7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu


Witam wszystkie Panie.
Mój problem jest następujący:
skończyłam brać pierwszy blister tabletek Naraya i to już jest 4 dzień w ciągu siedmiodniowej przerwy w której miało wystąpić krwawienie i nic.
Tabletki przyjmowałam regularnie i nie miałam podczas przyjmowania tabletek ani ostrych biegunek ani wymiotów. Tabletki przyjmuję o 8.00 rano a na drugie śniadanie ok 10.00 jem zawsze owoc i zdażyło się kilka razy że był to grejpfrut. Dopiero później przeczytałam że nie wolno go jeść.
Kupiłam już sobie test ciążowy i zrobię go jutro rano ale czy jest możliwość aby przez zjedzenie grejpfruta można by było zajść w ciążę?

Jestem tu nowa więc pozdrawiam stałe forumowiczki
Juullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:11   #2
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Dziś dopiero jest 4 dzień więc poczekaj spokojnie, bo krwawienie jeszcze może przyjść. Jeśli dopiero zaczęłaś antykoncepcję hormonalną to może się tak zdażyć, że krwawienia wogóle nie będzie i nie ma co się przejmować (jest to zapisane w ulotce, że organizm musi się przestawić na sztuczne hormony).

Też czytałam, że grejpfruty obniżają skuteczność tabletek, ale niech ktoś bardziej obyty w temacie wypowie się.
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.

Edytowane przez wiewiora1986
Czas edycji: 2013-01-28 o 13:13 Powód: .
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:27   #3
Juullka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

No tak ale mam 24 lata i to nie są moje pierwsze tabletki. Brałam już wcześniej Mykrogynon21 i podczas ich stosowania było wszystko ok. A teraz dostałam Narayę i nie mam okresu!!! Dramat!!!
Nie mogę się już doczekać jutrzejszego testu ciążowego, a poza tym niezależnie od wyniku i tak umówiłam się na wizytę u ginina tak dla jasności.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Tabletki zawierają progesteron a on jest podwyższony podczas ciąży czy więc test będzie obiektywny?

Pomocy dziewczyny!!!
Juullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:43   #4
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Poczekaj jeszcze trochę, chociaż do 7 dnia. Możliwe jest że wystąpi krwawienie dziś lub 5tego.. Możliwe, że tabletki mają mniejszą dawkę estrogenu, skoro zmieniałaś.
I czy zmiana była właśnie teraz? Czy miałaś jakąś przerwę pomiędzy braniem tabletek? To też może być istotne. Gdzieś czytałam, że przy zmianie na mniejszą dawkę estrogenu nie należy robić 7dniowej przerwy.
Choć jak już kupiłaś test, możesz go zrobić dla świętego spokoju.
Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:47   #5
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Cytat:
Napisane przez Juullka Pokaż wiadomość
No tak ale mam 24 lata i to nie są moje pierwsze tabletki. Brałam już wcześniej Mykrogynon21 i podczas ich stosowania było wszystko ok. A teraz dostałam Narayę i nie mam okresu!!! Dramat!!!
Nie mogę się już doczekać jutrzejszego testu ciążowego, a poza tym niezależnie od wyniku i tak umówiłam się na wizytę u ginina tak dla jasności.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Tabletki zawierają progesteron a on jest podwyższony podczas ciąży czy więc test będzie obiektywny?

Pomocy dziewczyny!!!
Kolejna panikująca... po pierwsze jest zbiorczy wątek na temat tabletek i mam nadzieje ze Twój utworzony zostanie przeniesiony. Niedawno uspokajałam dwie panikujące, że również są w ciąży - tak więc powiem i Tobie na 99% nie jesteś w ciąży. Czasami tak po prostu się zdarza, do każdych tabletek organizm musi się przystosować i nie ma co panikować.
Moim zdaniem robienie testu ciążowego jest zupełnie zbędne. Poczekaj jeszcze parę dni, krwawienie na pewno wystąpi.

A tak ogólnie mówiąc - DZIEWCZYNY błagam nie panikujcie, że jesteście w ciąży jeśli regularnie łykacie tabletki anty i spóźnia się wam okres dzień lub parę dni. To już naprawdę staje się jakaś plagą.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:59   #6
Juullka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Miałam przerwę 2-latnią między Mykrogynonem a Narayą. Panikuję bo jak brałam Mykrogynon to nie miałam nigdy problemu z krwawieniem a teraz już po pierwszym blistrze go nie ma!!!

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

I na dodatek ten grejpfrut na drugie śniadanie!!! szczególne on wpędza mnie w te wątpliwości.
Juullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:59   #7
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Ale krwawienie może się jednorazowo nie pojawić w ogóle. To, że podczas brania innych tabsów tak się nie zdarzyło nie znaczy, że teraz tak nie będzie. Nie panikuj, tylko poczekaj do 7 dnia. Jeśli krwawienie się nie pojawi to możesz iść do gina, chociaż on pewnie powie Ci to samo, co my tutaj.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 15:12   #8
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

1. KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA, nie okres!
2. Za każdym razem, gdy zaczyna się przygodę z nowym preparatem hormonalnym, obowiązuje trzycyklowy okres, podczas którego organizm przystosowuje się do danego rodzaju sztucznych hormonów. W tym czasie może dziać się wszystko i o ile nie są to objawy groźne dla zdrowia/życia albo po prostu mega-uciążliwe, to nie należy się tym przejmować. To, że nie są to Twoje pierwsze tabsy nie znaczy, że na wszystkie będziesz reagować tak samo.
3. Krwawienie z odstawienia może się pojawić nawet i ostatniego dnia przerwy. Jeśli jednak w ogóle się nie pojawi, to jeszcze nic takiego się nie dzieje. Może ono nie wystąpić raz i nie musi to być objawem ciąży. Dopiero dwukrotny z rzędu brak krwawienia może być poważnym powodem do niepokoju, wymagającym wykonania testu ciążowego. Powinna być o tym mowa w ulotce!
4. Sok z grejfruta - o ile dobrze pamiętam - podwyższa stężenie etynyloestradiolu (syntetycznego estrogenu z tabsów) w organizmie. Jego powrót do normy (spadek z zawyżonego poziomu do tego, który jest normalnie podczas przyjmowania tabsów) może zostać odebrany jako odstawienie antykoncepcji hormonalnej/pominięcie tabsa, co równa się spadkowi skuteczności. Niemniej jednak te owoce można jeść, a sok z nich pić! Ważne, by nie robić tego bezpośrednio po przyjęciu pigułki, a najlepiej w czasie, gdy się ona wchłania (do 4h po połknięciu)!

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2013-01-28 o 15:13 Powód: Dopiski i poprawki.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 15:22   #9
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Ale krwawienie może się jednorazowo nie pojawić w ogóle. To, że podczas brania innych tabsów tak się nie zdarzyło nie znaczy, że teraz tak nie będzie. Nie panikuj, tylko poczekaj do 7 dnia. Jeśli krwawienie się nie pojawi to możesz iść do gina, chociaż on pewnie powie Ci to samo, co my tutaj.
Dokładnie tak.
Juullka: Przecież napisałam wyraźnie, że nie musisz reagować tak samo na każde tabletki. Po tamtych nic Ci nie było to okej widać te mają inne działanie na Twój organizm i to że krwawienie się spóźnia nie znaczy że jesteś w ciąży!

Błagam nie wmawiaj sobie, że jesteś w ciąży bo zjadłaś grejfruta!

pelna_sprzecznosci
__________________
Zuzia 24.09.2014

Edytowane przez God Of War 20
Czas edycji: 2013-01-28 o 15:23
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 16:31   #10
Juullka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Dziękuję Wam dziewczyny za szczere odpowiedzi!!!
Od teraz wrzucam na luz i ze spokojem poczekam do 7 dnia i zacznę kolejny blister.
Juullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:36   #11
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Aaa, zapomniałam o jednej rzeczy... Antykoncepcja hormonalna nie ma wpływu na wynik testów ciążowych, ponieważ badają one tylko poziom hormonu ciąży, czyli gonadotropiny kosmówkowej (hCG)!
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 15:59   #12
Permitame
Raczkowanie
 
Avatar Permitame
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Witam!
Mam problem. Biorę lek Naraya Plus, jestem już w 3 tabletce placebo, dziś zaczyna się 4 dzień i nadal nie mam okresu. Dziś o 21:00 będę brała ostatnia tabletke placebo, a jutro muszę zacząć nowy blister.
Brałam tabletki regularnie, nie pominelam żadnej, a mój partner nie kończył we mnie tylko wiedział kiedy dochodzi i gdzieś z 5 sekund przed wytryskiem wyciągał penisa.
Wcześniej brałam Cyprest i Jeanine, teraz kończę pierwsze opakowanie Naraya Plus. Czy powinnam zacząć się martwić?
W ulotce było napisane ze na 2-3 dzień tabletek placebo powinno się dostać krwawienie z odstawienia. U mnie jest już dzień 4 i ani widu ani słuchu.
Pomocy frown
Permitame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:55   #13
kicikicikotku
Raczkowanie
 
Avatar kicikicikotku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 123
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Cytat:
Napisane przez Permitame Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problem. Biorę lek Naraya Plus, jestem już w 3 tabletce placebo, dziś zaczyna się 4 dzień i nadal nie mam okresu. Dziś o 21:00 będę brała ostatnia tabletke placebo, a jutro muszę zacząć nowy blister.
Brałam tabletki regularnie, nie pominelam żadnej, a mój partner nie kończył we mnie tylko wiedział kiedy dochodzi i gdzieś z 5 sekund przed wytryskiem wyciągał penisa.
Wcześniej brałam Cyprest i Jeanine, teraz kończę pierwsze opakowanie Naraya Plus. Czy powinnam zacząć się martwić?
W ulotce było napisane ze na 2-3 dzień tabletek placebo powinno się dostać krwawienie z odstawienia. U mnie jest już dzień 4 i ani widu ani słuchu.
Pomocy frown
Co do pogrubionego - po co bierzesz tabletki, skoro nie korzystacie z ich dobrodziejstw? Facet może bez problemu kończyć w Tobie, nie rozumiem po co sobie uprzykrzać życie??? No paranoja...

Co do reszty - to pierwsze opakowanie czy któreś z kolei? Do bodajże 3 miesiąca mogą być pewne anomalie, bo organizm musi się przystosować do tabletek. Poza tym polecam opnie Wizażanek powyżej.
__________________
When you're finished changing, you're finished.


kicikicikotku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:04   #14
Permitame
Raczkowanie
 
Avatar Permitame
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Możliwe, że tak, jednak... Nie wiem, on sam po prostu go wyjmuje przed wytryskiem (pomijając, że lubi kończyć na mnie), ale nie myśleliśmy o tym, by kończyć w środku... Może też dlatego, że to moje pierwsze opakowanie tych tabletek, tak jak ppisałam wcześniej, brałam Cyprest, a potem Jeanine, po których źle się czułam.

Rozumiem z tymi anomaliami, jednakże martwię się trochę... Z poprzednimi tabletkami okres przychodził regularnie, a jutro zaczynam nowy blister tabletek, po których okresu nie będzie, skoro wezmę kolejną hormonalną, i nie wiem, czy lecieć po test ciążowy, czy poczekać, aż skończę następny blister?
Permitame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:06   #15
patrycja9918
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Witam serdecznie!
od 1,5 roku biorę tabletki Daylette. Zażywam je systematycznie, o tej samej porze, żadnej nie pominęłam. Miesiączka powinna pojawić się wczoraj i dalej nic. dzisiaj mam wziąć ostatnią tabletkę placebo. Dodam, że miałam teraz sesję egzaminacyjną, a co za tym idzie mnóstwo stresu. Czy jest możliwość, że stres przyczynił się do opóźnienia miesiączki? Powinnam się martwić?
patrycja9918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:25   #16
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: 7-dniowa przerwa między blistrami i brak okresu

Zrób test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 16:25:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.