bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-26, 21:49   #1
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66

bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko


Hej dziewczyny! Ma prośbę, czy mogłybyście mi napisać jakie przywileje przysługują dla bezrobotnej matki samotnie wychowującej dziecko. Może dodam ze jestem w 6-tym m-cu ciąży i nigdy nie pracowałam, obecnie studiuję zaocznie. Będę wdzięczna za pomoc, jeśli nie potraficie odpowiedzieć to może chociaż wiecie gdzie szukać takich informacji, bo ja szukałam ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Z góry dziękuję.
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 21:49   #2
emka66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 74
GG do emka66
bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Hej dziewczyny! Ma prośbę, czy mogłybyście mi napisać jakie przywileje przysługują dla bezrobotnej matki samotnie wychowującej dziecko. Może dodam ze jestem w 6-tym m-cu ciąży i nigdy nie pracowałam, obecnie studiuję zaocznie. Będę wdzięczna za pomoc, jeśli nie potraficie odpowiedzieć to może chociaż wiecie gdzie szukać takich informacji, bo ja szukałam ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Z góry dziękuję.
emka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 22:39   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

http://www2.gazeta.pl/kobieta/1%2C31745%2C845717.html

"A jeśli jestem bezrobotna?

Przede wszystkim zarejestruj się w Rejonowym Urzędzie Pracy. Niezależnie od tego, czy masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych czy też nie - uzyskasz ubezpieczenia zdrowotne dla siebie i dla dziecka. Możesz też liczyć na pomoc z pomocy społecznej - po zwróceniu się do właściwego ośrodka pomocy społecznej."
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 22:39   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

http://www2.gazeta.pl/kobieta/1%2C31745%2C845717.html

"A jeśli jestem bezrobotna?

Przede wszystkim zarejestruj się w Rejonowym Urzędzie Pracy. Niezależnie od tego, czy masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych czy też nie - uzyskasz ubezpieczenia zdrowotne dla siebie i dla dziecka. Możesz też liczyć na pomoc z pomocy społecznej - po zwróceniu się do właściwego ośrodka pomocy społecznej."
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 22:42   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

chciałam Ci jeszcze dać linka do E-Prawnika, ale widzę, że juz zamieściłaś tam swój post.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 22:42   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

chciałam Ci jeszcze dać linka do E-Prawnika, ale widzę, że juz zamieściłaś tam swój post.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 06:00   #7
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Witaj
ja też mam status matki samotnie wychowujacej dziecko z tym,że ja przed urodzeniem pracowałam i jestem na płatnym wychowawczym.Od 1 maja 2004r. zmieniają się większośc przepisów dot.zasiłków wypłacanym m.innymi samotnym matką.Wszystkich informacji udzieli Tobie ZUS w twoim mieści,a teraz także urzęd gminy lub miasta,który od Zus-u od 01.05 przejmuje wszystkie płatności dot.zasiłków.Zarejestruj się koniecznie w Urzędzie pracy,żebyś miała po urodzeniu dziecka bezproblemowo medyczna opieke dla siebie i dziecka.Znajdż w Swoim mieście(informacji na ten temat na pewno udzieli urząd miasta)jednostkę opieki społecznej,która od 01.05.04 zajmuje się wypłacaniem wszystkich zasiłków-tam też otrzymasz wszystkie informacjie.
Powodzenia
Pozdrawiam
Kasia
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-27, 06:00   #8
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Witaj
ja też mam status matki samotnie wychowujacej dziecko z tym,że ja przed urodzeniem pracowałam i jestem na płatnym wychowawczym.Od 1 maja 2004r. zmieniają się większośc przepisów dot.zasiłków wypłacanym m.innymi samotnym matką.Wszystkich informacji udzieli Tobie ZUS w twoim mieści,a teraz także urzęd gminy lub miasta,który od Zus-u od 01.05 przejmuje wszystkie płatności dot.zasiłków.Zarejestruj się koniecznie w Urzędzie pracy,żebyś miała po urodzeniu dziecka bezproblemowo medyczna opieke dla siebie i dziecka.Znajdż w Swoim mieście(informacji na ten temat na pewno udzieli urząd miasta)jednostkę opieki społecznej,która od 01.05.04 zajmuje się wypłacaniem wszystkich zasiłków-tam też otrzymasz wszystkie informacjie.
Powodzenia
Pozdrawiam
Kasia
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 10:55   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

witam
dziewczynki wiecie może co oprócz dowodu ,aktu urodzenia dziecka nalezy dostarczyc do urzedu w sprawie zasiłku rodzinnego dla osoby samotnie wychowującej dziecko ,wiem ze jakis dowód jaki dochód osiągnieto w roku ubiegłym ale ja do pazdziernika byłam na wychowawczym wiec dochód żaden a od listopada jestem na bezrobotnym płatnym wiec co pit? pisemko z urzedu pracy o statusie bezrobotnego ?co jeszcze ?nie che biegac do urzedu codziennie a aby dowiedziec sie czegos trzeba odstac w jednej z 3 kolejek;-/
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 10:55   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

witam
dziewczynki wiecie może co oprócz dowodu ,aktu urodzenia dziecka nalezy dostarczyc do urzedu w sprawie zasiłku rodzinnego dla osoby samotnie wychowującej dziecko ,wiem ze jakis dowód jaki dochód osiągnieto w roku ubiegłym ale ja do pazdziernika byłam na wychowawczym wiec dochód żaden a od listopada jestem na bezrobotnym płatnym wiec co pit? pisemko z urzedu pracy o statusie bezrobotnego ?co jeszcze ?nie che biegac do urzedu codziennie a aby dowiedziec sie czegos trzeba odstac w jednej z 3 kolejek;-/
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:07   #11
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

Przede wszystkim dla świadczeń rodzinnych od 1 maja 2004 obowiązuje dochód za 2002 rok. W poprzednim okresie zasiłkowym osoba, która nie miała żadnego dochodu i nie składała Pit obowiązana była dostarczyć zaś. z US o braku dochodów.
Troszkę jest w tych linkach,

http://www.zus.pl/niusy/k040325.htm

http://www.zus.pl/niusy/k040326.htm



dobrze też zamiast czasem niepotrzebnie chodzić zadzwonić do UP lub ZUS i wywiedzieć się jakie jeszcze dokumenty. Mam całą kajet z Gazety Prawnej ale teraz nie dam rady, jeśli masz jakieś pytania to wieczorkiem
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:07   #12
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

Przede wszystkim dla świadczeń rodzinnych od 1 maja 2004 obowiązuje dochód za 2002 rok. W poprzednim okresie zasiłkowym osoba, która nie miała żadnego dochodu i nie składała Pit obowiązana była dostarczyć zaś. z US o braku dochodów.
Troszkę jest w tych linkach,

http://www.zus.pl/niusy/k040325.htm

http://www.zus.pl/niusy/k040326.htm



dobrze też zamiast czasem niepotrzebnie chodzić zadzwonić do UP lub ZUS i wywiedzieć się jakie jeszcze dokumenty. Mam całą kajet z Gazety Prawnej ale teraz nie dam rady, jeśli masz jakieś pytania to wieczorkiem
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:15   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

ide dzisiaj do urzedu z papierami juz czuje w kosciach spotkania codzienne z tą instytucją ;-/ ,byc moze wystarczy zaswiadczenie o pobieraniu zasiłku wychowawczego w 2002 a zasiłek to zaden dochód .
nie cierpie załatwiania spraw po urzedach
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:15   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

ide dzisiaj do urzedu z papierami juz czuje w kosciach spotkania codzienne z tą instytucją ;-/ ,byc moze wystarczy zaswiadczenie o pobieraniu zasiłku wychowawczego w 2002 a zasiłek to zaden dochód .
nie cierpie załatwiania spraw po urzedach
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:21   #15
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

Życzę Ci aby nie wymagali od Ciebie zbyt wielu dokumentów, zgadzam się, że zasiłek to żaden - ale bądź co bądź dochód
Urząd pobierał od niego zaliczki na pod. doch. Jeśli w 2002 składałaś PIT ( nie wiem jakiego rodzaju wtedy miałaś dochody ) to obawiam się, że bez świstka z US się nie obędzie, powodzenia.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:21   #16
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

Życzę Ci aby nie wymagali od Ciebie zbyt wielu dokumentów, zgadzam się, że zasiłek to żaden - ale bądź co bądź dochód
Urząd pobierał od niego zaliczki na pod. doch. Jeśli w 2002 składałaś PIT ( nie wiem jakiego rodzaju wtedy miałaś dochody ) to obawiam się, że bez świstka z US się nie obędzie, powodzenia.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:31   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

w 2002 roku nie składałam Pit ,jaka ja jestem ciemna w tych sprawach ;-/
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 11:31   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko/z innej beczki

w 2002 roku nie składałam Pit ,jaka ja jestem ciemna w tych sprawach ;-/
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 15:10   #19
lola211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Udaj sie do Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej, teraz te osrodki przyznają swiadczenia,choc skoro nie pracowałas to moze okazac sie ze nic ci nie przysługuje, tylko ew. pomoc społeczna jesli spełnisz kryteria.
Najwazniejsze to wystapienie o alimenty, mozna jeszcze przed porodem bodajze 3 mies.
lola211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 15:10   #20
lola211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Udaj sie do Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej, teraz te osrodki przyznają swiadczenia,choc skoro nie pracowałas to moze okazac sie ze nic ci nie przysługuje, tylko ew. pomoc społeczna jesli spełnisz kryteria.
Najwazniejsze to wystapienie o alimenty, mozna jeszcze przed porodem bodajze 3 mies.
lola211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 17:37   #21
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Rozumiem, że przez "samotnie wychowującą dziecko" masz na myśli to dziecko,z którym jesteś w ciąży? W zasadzie dopółki dziecko się nie urodzi to nie przysługują,zgodnie z moją wiedzą żadne..Jeśli jesteś studentką to nie wiem nawet czy mogłabys pobierać zasiłek dla bezrobotnych po ewentualnym zarejestrowaniu się w Urzędzie Pracy...Moim zdaniem to nawet na pewno nie jezeli nigdy nie pracowałaś..Na pewno po urodzenia dziecka, jesli spełnisz kryterium dochodowe( jeśli mieszkasz z rodzicami to liczą się również do "średniej"ich dochody mozesz otrzymac zasiłek z tytułu samotnego macierzyństwa.Niestety nie wiem ile dokładnie on teraz wynosi i na jak długo zostaje przyznawany.Jedyne co mogę poradzić to jaknajszybsze udanie się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej(w książce telefonicznej są adresy) zgodnie z miejsce aktualnego zamieszkania( nie zameldowania a zamieszkania - to bardzo ważne!!!) i zapytanie pracownika socjalngeo co może poradzić w takiej sytuacji.Poza tym chyba jeszcze przed urodzeniem dziecka należy złożyc podanie o pomoc..Jezeli zrobisz to za późno to możesz za pierwsze miesiące życia dziecka nie otrzymac pomocy( chyba ten czas wynosi własnie 3 miesiące) Głowa do góry.Zawsze jest jakies rozwiązanie.Acha..i tatusia o alimenty szybciutko podaj pozdro
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 17:37   #22
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Rozumiem, że przez "samotnie wychowującą dziecko" masz na myśli to dziecko,z którym jesteś w ciąży? W zasadzie dopóki dziecko się nie urodzi to nie przysługują,zgodnie z moją wiedzą żadne..Jeśli jesteś studentką to nie wiem nawet czy mogłabys pobierać zasiłek dla bezrobotnych po ewentualnym zarejestrowaniu się w Urzędzie Pracy...Moim zdaniem to nawet na pewno nie jezeli nigdy nie pracowałaś..Na pewno po urodzenia dziecka, jesli spełnisz kryterium dochodowe( jeśli mieszkasz z rodzicami to liczą się również do "średniej"ich dochody mozesz otrzymac zasiłek z tytułu samotnego macierzyństwa.Niestety nie wiem ile dokładnie on teraz wynosi i na jak długo zostaje przyznawany.Jedyne co mogę poradzić to jaknajszybsze udanie się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej (w książce telefonicznej są adresy) zgodnie z miejsce aktualnego zamieszkania( nie zameldowania a zamieszkania - to bardzo ważne!!!) i zapytanie pracownika socjalngeo co może poradzić w takiej sytuacji. Poza tym chyba jeszcze przed urodzeniem dziecka należy złożyc podanie o pomoc..Jezeli zrobisz to za późno to możesz za pierwsze miesiące życia dziecka nie otrzymac pomocy( chyba ten czas wynosi własnie 3 miesiące) Głowa do góry.Zawsze jest jakies rozwiązanie.Acha..i tatusia o alimenty szybciutko podaj http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif pozdro

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2005-05-04 o 18:49
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 18:58   #23
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Witaj
To prawda dopóki dzidzia się Tobie nie urodzi nic wedle prawa matce nie przysługuje.W nowych przepisach jest tak,
że jezeli będzie sie Tobie należał zasiłek rodzinny -jeżeli dochód na osobę nie przekroczy 504 zł.to za urodzenie dziecka od państwa dostaniesz jednorazowo 500zł.
Od maj 04 i to jest teraz nowum dla samotnym matek o t.j.wyzej dochodzie państwo daje t.z.w.dodatek alimentacyjny i nie ma znaczenia czy pobierach alimenty,wogóle nie ma znaczenia w tym wypadku ojciec dziecka.Jezeli podałabys ojca dziecka o alimenty i on będzie dobrowolnie płacił to ten zasiłek oprócz tego tez bys dostawała.Kwota comiesięczna tego zasiłku to 170 zł.netto.
Pozdrawiam
K.
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 18:58   #24
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Witaj
To prawda dopóki dzidzia się Tobie nie urodzi nic wedle prawa matce nie przysługuje.W nowych przepisach jest tak,
że jezeli będzie sie Tobie należał zasiłek rodzinny -jeżeli dochód na osobę nie przekroczy 504 zł.to za urodzenie dziecka od państwa dostaniesz jednorazowo 500zł.
Od maj 04 i to jest teraz nowum dla samotnym matek o t.j.wyzej dochodzie państwo daje t.z.w.dodatek alimentacyjny i nie ma znaczenia czy pobierach alimenty,wogóle nie ma znaczenia w tym wypadku ojciec dziecka.Jezeli podałabys ojca dziecka o alimenty i on będzie dobrowolnie płacił to ten zasiłek oprócz tego tez bys dostawała.Kwota comiesięczna tego zasiłku to 170 zł.netto.
Pozdrawiam
K.
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:45   #25
terkaverka
Przyczajenie
 
Avatar terkaverka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
GG do terkaverka
Dot.: Re: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Cytat:
Napisane przez lola211 Pokaż wiadomość
Udaj sie do Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej, teraz te osrodki przyznają swiadczenia,choc skoro nie pracowałas to moze okazac sie ze nic ci nie przysługuje, tylko ew. pomoc społeczna jesli spełnisz kryteria.
Najwazniejsze to wystapienie o alimenty, mozna jeszcze przed porodem bodajze 3 mies.
Lola211 ja tez slyszalam ze pozew o alimenty, jako zabezpieczenie powodztwa mozna skladac 3 miesiace wczesniej przed porodem dziecka.mamy taki problem z kolezanka ze Ona jest w ciazy i ojciec dziecka nie utrzymuje z nia kontaktow. Jak zlozyc taki wniosek i jaka jest podstawa prawna. Pliss pomocy!!
terkaverka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 17:52   #26
avignon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

witam
dopiero w grudniu ukoncze 18 lat a jestem w prawie 6 miesiacu ciazy...chcialam sie dowiedziec czy moge sie starac o zasilek jako bezrobotna matka samotnie wychowujaca dziecko?...szukalam informaji o tym ale nie znalazlam nic konkretnego... bede wdzieczna jezeli ktos by mi mogl udzielic jakich kolwiek informacji w moim przypadku...
z gory bardzo dziekuje pozdrawiam
avignon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 18:03   #27
agusia1981
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 996
Dot.: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na twoje pytania, ale na każde inne w sprawie ciąży to już bardziej. Zapraszam na wątek mamusie marcowo-kwietniowe 2008.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198485
agusia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 21:21   #28
Wiola 234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: bezrobotna matka smotnie wychowujaca dziecko

Ja jestem ubezpieczona przez Zus ale moje chore wynosi 300 zł za miesiac. Wiecie moze czy przysługuja mi jeszcze jakies pieniadze? Gdzie powinno złozyc sie jakies papiery i co po porodzie jakie swiadczenia otrzymuje matka samotnie wychowujaca dziecko.
Wiola 234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.