Metoda oczyszczania - ssanie oleju - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 08:40   #1
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646

Metoda oczyszczania - ssanie oleju


Wczoraj jedna z youtubowiczek wspomniała o tej metodzie. Poczytałam w necie i jestem zaskoczona tą metodą.

Czy któraś z was próbowała tej dziwnej metody ?
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:51   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Metoda oczyszczania - ssanie oleju

Ale co ma oczyszczać? Buzię?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:53   #3
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Metoda oczyszczania - ssanie oleju

Dla mnie to też jakieś dziwne i ciężko mi to sobie wyobrazić. Na wielu forach znalazłam o tym wątki, ale że te fora są anonimowe więc pomyślałam, że zapytam czy wizażanki próbowały.



"Każdy na pewno zastanawia się, jak w naszych ustach działa taki olej. W ciągu 30 minut przez jamę ustną przepływa około 3 litrów krwi. W czasie płukania olej roślinny skutecznie wyłapuje, wiąże i wchłania wszelkie substancje szkodliwe dla organizmu, w tym mikroorganizmy. W zależności od naszego stanu zdrowia powinniśmy stosować płukanie ust przez 1 do 6 miesięcy. W celach profilaktycznych zarówno dorośli, jak i dzieci mogą ssać olej przez dwa tygodnie i powtarzać zabieg co kilka miesięcy. Najlepszą porą na wykonanie kuracji jest ranek lub wieczór (bezpośrednio przed snem). Trzeba być na czczo lub 3 godziny po ostatnim posiłku, wcześniej należy też umyć zęby. Jak podkreśla prof. Tombak, należy przyjąć nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju (15 ml) i ssać lekko, bez wysiłku, w przedniej części jamy ustnej przez 15-30 minut.

Oleju nie można połykać, ponieważ zawiera toksyny i mikroorganizmy wchłonięte w czasie płukania. To zniweczy efekty kuracji. Następnie trzeba znowu umyć zęby i dokładnie wypłukać wodą. Ważne jest także czyszczenie języka, na którym zbiera się osad oraz wydzieliny błon śluzowych. Tę czynność można wykonać za pomocą szczoteczki do zębów lub przy użyciu łyżeczki do herbaty. Według prof. Tombaka kuracja olejem hamuje krwawienia, wzmacnia dziąsła i zęby, a nawet je wybiela! Powinniśmy pamiętać, że olej ssany w ustach stopniowo gęstnieje i w miarę płukania staje się coraz bardziej biały. Jeśli jest inaczej, oznacza to, że zabieg trwał zbyt krótko lub też nie przyłożyliśmy się zbytnio. Ze względu na fakt, że olej zawiera szkodliwe toksyny i mikroorganizmy, powinniśmy wypluć go do muszli klozetowej.


Jak twierdzi twórca terapii, już po upływie 2 tygodni ustępują ostre stany chorobowe, a w ciągu kilku miesięcy – przewlekłe. W przypadku poważnych schorzeń w pierwszych tygodniach stosowania oczyszczania mogą wystąpić różnego rodzaju „niedomagania” jak osłabienie, ospałość, przeziębienie czy też nasilenie objawów choroby."

zródło: http://fitness.wp.pl/zdrowie/metody-...organizmu.html


dzięki google znalazłam ten wątek na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=137986


Proszę o zamknięcie tego żeby nie robić bałaganu

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2013-03-28 o 10:55
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.