powiekszony jajnik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 03:41   #1
c.a.n.a
Przyczajenie
 
Avatar c.a.n.a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Question

powiekszony jajnik?


Czesc dziewczyny mam pytanie czy to mozliwe i grozne jak ma sie jejnik powiekszony? Ja mam tak czesto widze go zwlaszcza przad miesiaczka. A moze to cos innego? PROSZE O ODPOWIEDZ. DZIEKUJE
__________________
Nowe ciuszki............. ZAJRZYJ!!!!!!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236053
c.a.n.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 06:00   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: powiekszony jajnik?

Hmm...
Powiększony jajnik nie jest dobrym objawem, ale jak sama to zdiagnozowałaś? Wzrokowo?? Czyli jak? Ja tam swoich jajników nie widzę przez powłoki brzuszne
Ale jeśli jesteś przekonana o tym, że jajnik jest powiększony to koniecznie udaj się z tym do ginekologa bo:
1.powiększony jajnik to częsty objaw torbieli
2. Sygnał, że jajniki wykazują cechy policystyczne ( PCO)
3. może być objawem stanu zapalnego jajnika
4. może być objawem endometriozy

to, ze masz jajnik powiększony przed miesiączką jest dziwną sprawą, bo to raczej macica sie wtedy rozpulchnia i powiększa..
tak czy siak, idź do lekarza

Edytowane przez spray
Czas edycji: 2007-02-10 o 21:09
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 16:35   #3
c.a.n.a
Przyczajenie
 
Avatar c.a.n.a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: powiekszony jajnik?

Spray dziekuje za odpowiedz. Jesem za granica przez jakis czas jeszcze wiec z wizyta musze poczekac....takie wybrzuszenie po stronie prawej w okolicach bikini widze bardzo dobrze.I nie tylko przed miesiaczka. To nie jest nowa sprawa , bo zdarza sie to od dawna. Kiedys ginekolog powiedzial, ze taki urok... nie wiem co mam przez to rozumiec? Dziwczyny jak macie jakies pojecie co to moze byc napiszcie. dzikuje
__________________
Nowe ciuszki............. ZAJRZYJ!!!!!!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236053
c.a.n.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:20   #4
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: powiekszony jajnik?

Czesc ,mi podczas badania USG stwierdzono ze jeden jajnik mam wiekszy o 7mm od drugiego.To duzo .Mam bardzo bolesne miesiaczki ,ale lekarz widocznie sie tym nie przejal.Wesz co powiem tak wizyta u jakiego kolweik lekarza ale prywatnie jest o niebo lepsza niz panstwowa wizyta.Lekarz jest milszy, zleca badania i stara sie dotzrec do rozwaizania problemu.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 20:03   #5
*aga
Raczkowanie
 
Avatar *aga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 151
Dot.: powiekszony jajnik?

Cytat:
Czesc ,mi podczas badania USG stwierdzono ze jeden jajnik mam wiekszy o 7mm od drugiego.To duzo .Mam bardzo bolesne miesiaczki ,ale lekarz widocznie sie tym nie przejal.Wesz co powiem tak wizyta u jakiego kolweik lekarza ale prywatnie jest o niebo lepsza niz panstwowa wizyta.Lekarz jest milszy, zleca badania i stara sie dotzrec do rozwaizania problemu.
Ja się nie zgodzę
Chodziłam do prywatnego lekarza. Przepisał mi hormony nie wysyłając mnie na badanie krwi
Teraz chodzę do lekarza państwowego. Zrobił mi cytologię, badanie krwi. Generalnie zajął się mną fachowo, a nie jak ten prywatny, który tylko czekał kiedy "skasuje" ode mnie kolejne 60 zł. Prywatny "lekarz" przy zwykłym badaniu potrafił stwierdzić, że mam torbiel na jajniku długości 42mm- fenomen- rentgen normalnie w oczach (a w zasadzie dłoniach )

Nie można uogólniać. Ja trafiłam na dobrego lekarza w przychodni państwowej a prywatnie na człowieka prowadzącego działalność gospodarczą niewiele mająca wspólnego z leczeniem pacjęta
Ty odwrotnie.

Dlatego proponuję posłuchać opinii na temat danego lekarza i jeśli będą pozytywne udać się właśnie do niego
Pozdrawiam
__________________

*aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:10   #6
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: powiekszony jajnik?

Odkad zaczelam brac tabletki na wywolanie jajeczkowania mam straszne bole jajnikow.Iteraz nie wiem czy to wlasnie od tych tabletek czy od czegos innego.Czasami bol jest tak silny ze czuje-dotykajac dol brzucha-niewielkie zgrubienie.Lekarz nic nie wykryl.Powiedzial-wszystko z jajnikami w porzadku.Jezeli ktos mial cos takiego bardzo prosze o odpowiedz.Dzieki.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 20:10   #7
c.a.n.a
Przyczajenie
 
Avatar c.a.n.a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: powiekszony jajnik?

kurcze....prosilam siostre, aby zapytala sie ginekologa co to moze byc do momentu jak nie wroce i powiedzial, ze moga to byc węzły chłonne nie wiem...... ale mam to juz b. dlugo....i zaczelo mnie to lekko kluc.... moze ktos co wie?? dziekuje buziaki
__________________
Nowe ciuszki............. ZAJRZYJ!!!!!!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236053
c.a.n.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 20:17   #8
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: powiekszony jajnik?

ja mam podobnie ostatnio dosyć często czuje (na zmiane-raz po lewej,raz po prawej) takie dziwne coś-choćbym miała balonika w brzuchu(własnie tam gdzie są jajniki) i ktoś mi pompował tego balonika strasznie dziwne uczucie.a jak dotykam to miejsce to mega wybrzuszenie mam dziwne.
__________________
'..gdzie ten czas, kiedy wszyscy bali się nas?..'


yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 23:25   #9
c.a.n.a
Przyczajenie
 
Avatar c.a.n.a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Talking Dot.: powiekszony jajnik?

już wiem co to jest....... przepuklina jaGódka jeżeli możesz tak jak wepchnąć tą gulkę ( w zasadzie ty masz dwie) do środka i jest ona miękka to jest to najprawdopodobniej przepuklina .... szczerze mówiąc to mi ulżyło bo bałam sie że to coś poważnego. Teraz jak wiem co to jest czuję sie znacznie lepiej...bo nigdzie nie mogłam nic znaleźć żeby to zdiagnozować. Naszczęście telefon do koleżanki pomógł. Pozdrawiam Buziaki
__________________
Nowe ciuszki............. ZAJRZYJ!!!!!!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236053
c.a.n.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 09:12   #10
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: powiekszony jajnik?

Cytat:
Napisane przez c.a.n.a Pokaż wiadomość
już wiem co to jest....... przepuklina jaGódka jeżeli możesz tak jak wepchnąć tą gulkę ( w zasadzie ty masz dwie) do środka i jest ona miękka to jest to najprawdopodobniej przepuklina .... szczerze mówiąc to mi ulżyło bo bałam sie że to coś poważnego. Teraz jak wiem co to jest czuję sie znacznie lepiej...bo nigdzie nie mogłam nic znaleźć żeby to zdiagnozować. Naszczęście telefon do koleżanki pomógł. Pozdrawiam Buziaki
nie wiem czy mogłam wepchnąć tą gulke,bo jakoś bałam się tego dotykać.a pisze w czasie przeszłym by od kilku dni nic się nie dzieje,nie wyłaża mi te gule.
a u Ciebie dalej to samo?
__________________
'..gdzie ten czas, kiedy wszyscy bali się nas?..'


yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 22:05   #11
c.a.n.a
Przyczajenie
 
Avatar c.a.n.a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: powiekszony jajnik?

witam.... ja na początku tez tak miałam pojawiało mi sie to rzadko, znikało i sie pojawiało....ostatnio coraz częściej aż w końcu mo0ge to zauważyć codziennie. w nacie poszukałam informacji i rzeczywiście piszą , ze tak sie to obawia....
__________________
Nowe ciuszki............. ZAJRZYJ!!!!!!!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236053
c.a.n.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.