pielęgniarstwo, położnictwo-UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 13:24   #1
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39

pielęgniarstwo, położnictwo-UK


Hej dziewczyny Wybieram sie w tym roku na studia w Londynie jak w tytule na pielegniarstwo lub poloznictwo, jednak potrzebuje od was kilku porad. Jak jest z kosztami jakie wymagania maja co do polskiej matury itd ? Jest tu ktos kto studiuje na tych kierunkach ( nie tylko w Londynie)??Mam nadzieje ze pomozecie

Edytowane przez kaszankazmlekiem
Czas edycji: 2012-01-31 o 13:27
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:03   #2
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez kaszankazmlekiem Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Wybieram sie w tym roku na studia w Londynie jak w tytule na pielegniarstwo lub poloznictwo, jednak potrzebuje od was kilku porad. Jak jest z kosztami jakie wymagania maja co do polskiej matury itd ? Jest tu ktos kto studiuje na tych kierunkach ( nie tylko w Londynie)??Mam nadzieje ze pomozecie
ja studiuje pielegniarstwo zdrowia psychicznego (mental health nursing)
stypendium placone mam przez nhs, kazdy student ma podstawe w wysokosci bodajze 550f / miesiac. ale ja jestem ostatnim rocznikiem Diploma Nursing, teraz weszly przepisy ze wszyscy maja konczyc Degree - tam tez jest stypendium ale juz zalezy od dochodow danej osoby ile sie nalezy
oplaty za studia ponosi nhs

z poloznictwem wiel tyle ze lista oczekujacych na moim uni jest dluga jak papier toaletowy. to samo z child nursing
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:06   #3
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

juz myslalam ze nie ma tutaj nikogo ;/ dziekuje ze sie odezwalas
Wlasnie slyszalam ze ciezko sie dostac na poloznictwo ;/ zwlaszcza ze dopiero wysylam aplikacje troszke po terminie ale znajoma angielka powiedziala mi ze moge do czerwca. tylko utknelam w aplikacji na UCAS przy stopniach z matury ;/ nie wiem za bardoz jak wpisac jak mialam w % oceniana mature i to jeszcze z podzialem na ustna i pisemna, pomozesz ?
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:16   #4
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

nie pomoge, bo ja zdawalam stara mature i mialam inaczej rozpisane, szczegolnie ze UCAS z tego co pamietam rozroznia stara i nowa mature.
znajdz watek dziewczyn studiujacych w uk albo z tytulem z UCAS

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

a co do wysylania po terminie. jak bedzie po terminie to nie ma tak, ze moze byc troszke po terminie. koniec
na moim uni liczyla sie tez jakby nie bylo kolejnosc interview, wydaje mi sie ze wiecej ludzi przyjeli po tych pierwszych niz przy koncowce. ale moge sie mylic
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:18   #5
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

dzieki znalazlam wczoraj zaraz po napisaniu posta dzisiaj wysylam aplikacje mam nadzieje ze dostane szybka odpowiedz

a tak w ogole to slyszalam ze polska matura w uk jest wazna tylko 3 lata i zastanawiam sie na ile w tym prawdy bo tak wszyscy mnie pospieszaja ze mi zostalo tylko pol roku;/
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:22   #6
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez kaszankazmlekiem Pokaż wiadomość
dzieki znalazlam wczoraj zaraz po napisaniu posta dzisiaj wysylam aplikacje mam nadzieje ze dostane szybka odpowiedz

a tak w ogole to slyszalam ze polska matura w uk jest wazna tylko 3 lata i zastanawiam sie na ile w tym prawdy bo tak wszyscy mnie pospieszaja ze mi zostalo tylko pol roku;/
a gdzie to slyszalas? ja zadawalam w 2001 roku a skladalam podanie w 2009, interview w 2010, a zaczelam w 2011. wiec chyba niekoniecznie
w ogole to mam rade - nie sluchaj ludzi tylko pytaj sie uni. bo co uni to inna odpowiedz, i wiele ludzi ma swoje indywidualne kryteria. ja np nie zdawalam IELTS a mowiono ze trzeba. a potem sie okazalo ze akurat ja nie musze
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:18   #7
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a gdzie to slyszalas? ja zadawalam w 2001 roku a skladalam podanie w 2009, interview w 2010, a zaczelam w 2011. wiec chyba niekoniecznie
w ogole to mam rade - nie sluchaj ludzi tylko pytaj sie uni. bo co uni to inna odpowiedz, i wiele ludzi ma swoje indywidualne kryteria. ja np nie zdawalam IELTS a mowiono ze trzeba. a potem sie okazalo ze akurat ja nie musze
no wlasnie to bedzie najlepsze nie sluchac nikogo tylko co pytania to dowiedziec sie na uczelni, juz nie raz sie przejechalam na 'uprzejmosci' kolezanek dobra rada dzieki
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 15:28   #8
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cześć Dziewczyny.
Skończyłam polonistykę na UŚ, myślę o przekwalifikowaniu się i pasowałby mi zawód pielęgniarki instrumentariuszki. Chciałabym się kształcić na tym kierunku w UK. Czy możecie mi pomóc, gdzie powinnam szukać inf. o tym kierunku? Czy są obostrzenia wiekowe? mam 31 lat.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 21:28   #9
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

nie ma obostrzen wiekowych, jednak wiekszosc uni chce miec ludzi z jakims doswiadczeniem chocby w opiece nad strszym czlowiekiem
i dodam ze nie ma czegos takiego jak od razu nauka na pielegniarke konkretnej specjalizacji - generlanie sa 3 podzialy na : adult nursing, mental health nursing, child nursing. po zrobieniu 3 lat i dostaniu BhHons robisz specjalizacje
moja rada, jak wyzej. znajdz uni w swoim miesci, wydzial nursing and midwifery i tam sie dowiaduj
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 22:26   #10
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez kaszankazmlekiem Pokaż wiadomość
dzieki znalazlam wczoraj zaraz po napisaniu posta dzisiaj wysylam aplikacje mam nadzieje ze dostane szybka odpowiedz

a tak w ogole to slyszalam ze polska matura w uk jest wazna tylko 3 lata i zastanawiam sie na ile w tym prawdy bo tak wszyscy mnie pospieszaja ze mi zostalo tylko pol roku;/

Nie chce cie martwic ale w tym roku to juz szansy na przyjecie to nie masz zadnej, bedziesz brana pod uwage na rok 2014.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 21:30   #11
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Nie chce cie martwic ale w tym roku to juz szansy na przyjecie to nie masz zadnej, bedziesz brana pod uwage na rok 2014.
a to akurat zalezy od uni, na brighton university w dalszym ciagu na wrzesien sa miejsca.
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:37   #12
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a to akurat zalezy od uni, na brighton university w dalszym ciagu na wrzesien sa miejsca.

Tak ale tylko ci ktorzy zlozyli aplikacje na UCAS wczeniej
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 15:00   #13
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

do 15go stycznia na nabor lutowy. na nabor wrzesniowy termin jest 30 wrzesnia. polecam zapoznac sie ze strona ucas a nie polegac na gluchym telefonie znajomych
http://www.ucas.ac.uk/
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 09:48   #14
AniaDe123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 14
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

katakumba a na jakiem univweku studiujesz? Ja jestem mgr psychologii i wlasine piomyslalam o pielegniarstwie psychiatrycznym. Zlozylam papiuery do 5 Univerków w szkocji, jakoże tam prawdopodobnie studia sa bezplatne. Jak Ci się podoba ten kierunek? I mam jescze pytanie czy wiesz moze czy jakjo pielęgniarka psychiatryczna można pracować jako zwykla pielęgniarka? Znam troche niemiecki z zamiarem podszkolenia sie w przyszlosci i myslalam zeby tam docelowo pracowac. W koncu w UE jestesy. BYlabym wdzięczna za odpowiedz. Buziaki, Ania
AniaDe123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:42   #15
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez AniaDe123 Pokaż wiadomość
katakumba a na jakiem univweku studiujesz? Ja jestem mgr psychologii i wlasine piomyslalam o pielegniarstwie psychiatrycznym. Zlozylam papiuery do 5 Univerków w szkocji, jakoże tam prawdopodobnie studia sa bezplatne. Jak Ci się podoba ten kierunek? I mam jescze pytanie czy wiesz moze czy jakjo pielęgniarka psychiatryczna można pracować jako zwykla pielęgniarka? Znam troche niemiecki z zamiarem podszkolenia sie w przyszlosci i myslalam zeby tam docelowo pracowac. W koncu w UE jestesy. BYlabym wdzięczna za odpowiedz. Buziaki, Ania
przepraszam cie, ale co to znaczy prawdopodobnie? nie rozumiem, jak mozna skladac papiery i nie wiedziec takich podstaw

ja koncze studiowanie na brighton uni, w uk nhs oplaca czesne i placi means tested bursary, czyli stypendium zalezne od dochodow.

co do kierunku, ja wybieralam celowo i z zamyslem, jestem w swoim zywiole.

jako RMHN nie mozesz pracowac jako zwykla RN bo nie masz kwalifikacji ku temu, ale to tez zalezy od pracodawcy. na pewno nie w szpitalu
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 21:53   #16
AniaDe123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 14
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Ok, dziekuje za odpowiedz. nie wiedzialam ze w Anglii te studia sa oplacane przez NHS.
AniaDe123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:28   #17
caliente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 20
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Witam, mam pytanie szczegolnie do Katakumby- jak to jest z tym oplacaniem czesnego przez nhs, jaka byla Twoja sytuacja? Z czego co pisze na ich stronie, to trzeba mieszkac w UK przez 3 lata od momentu rozpoczecia kursu- w moim przypadku mieszkalam w anglii 2 lata I 8 miesiecy, pozniej wyjechalam na kontrakt do Dubaju I nie wiem czy to sie bedzie liczyc, pisalam emaile do nhs I nakreslilam Im moja sytuacje, to mnie tylko zbywaja.

Moje nastepne pytanie to jest dotyczace starej matury- czy na ucas podawalas Im tylko oceny z matury, czy tez oceny koncowe na swiadectwie (jako odpowiednik gsce).

Bardzo Ci bede wdzieczna za Twoje odpowiedzi
caliente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:21   #18
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez caliente Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie szczegolnie do Katakumby- jak to jest z tym oplacaniem czesnego przez nhs, jaka byla Twoja sytuacja? Z czego co pisze na ich stronie, to trzeba mieszkac w UK przez 3 lata od momentu rozpoczecia kursu- w moim przypadku mieszkalam w anglii 2 lata I 8 miesiecy, pozniej wyjechalam na kontrakt do Dubaju I nie wiem czy to sie bedzie liczyc, pisalam emaile do nhs I nakreslilam Im moja sytuacje, to mnie tylko zbywaja.

Moje nastepne pytanie to jest dotyczace starej matury- czy na ucas podawalas Im tylko oceny z matury, czy tez oceny koncowe na swiadectwie (jako odpowiednik gsce).

Bardzo Ci bede wdzieczna za Twoje odpowiedzi
podawalm w ucas oceny ze swiadectwa maturalnego
nie pomoge ci z dlugoscia pobytu, musisz pytac sie na uni, dni otwarte sa najlepsza okazja do zadania pytan - nie bedziesz pierwsza zagraniczna osoba chcaca studiowac, kazdy uniwersytet ma dzial dla zagranicznych
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 19:07   #19
diamencik86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Witam, mam pytanie odnośnie studiów pielęgniarskich w UK. W Polsce zrobiłam magistra z rachunkowości w 2011 ale obecnie tak się poskładało, że pracuję w opiece w UK i zrobiłam NVQ2. Chcę się przekwalifikować na pielęgniarstwo i zrobić studia w UK. Czy mój papierek z ukończonych studiów będzie przydatny czy muszę spełnić jeszcze jakieś dodatkowe kryteria np. kursy angielskiego albo coś innego? Dajcie znać jeśli któraś z was składała papiery po innych studiach w Polsce i co jej było potrzebne. Będę wdzięczna za odpowiedź.
diamencik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 00:13   #20
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

musisz sie skonsultowac z uni na ktorym chcesz studiowac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 23:06   #21
bejbeDomi
Raczkowanie
 
Avatar bejbeDomi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 109
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

jeśli ktoś składa papiery na studia a nie jest już świeżo po maturze to skąd bierze się references od nauczycieli? :3
bejbeDomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 00:24   #22
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Referencje nie musza byc tylko od nauczycieli ze szkoly. Moga byc od prowadzacych kursy, moga byc od pracodawcy, itp.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:41   #23
bejbeDomi
Raczkowanie
 
Avatar bejbeDomi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 109
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Referencje nie musza byc tylko od nauczycieli ze szkoly. Moga byc od prowadzacych kursy, moga byc od pracodawcy, itp.
Acha, rozumiem... Od pracodawcy jesli ma sie prace np w biurze i nagle sie wyjezdza z tekstem ze idzie sie na studia pielegniarskie, prosze o referencje, szef moze byc zaskoczony troche xd


A jak wygladaja zajecia na takich studiach? Trwaja one caly tydzien czy tak jak slyszy sie o niektorych ze np 3 dni i wolne Zastanawiam sie czy jest czas na prace po prostu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
bejbeDomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:04   #24
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

No mi moj pracodawca pisze teraz referencje jak aplikuje na mastera. Ale to zalezy gdzie pracujesz. Zreszta mozna zawsze powiedziec, ze aplikujesz na cos innego, niz w rzeczywistosci

Zalezy od uczelni. Jesli chodzi o pielegniarstwo to nie mam pojecia.
U mnie na uczelni, niektore kierunki maja okolo 30 godzin tygodniowo, a inne mniej niz 10. Ja mialam okolo 15 na pierwszym roku, ok 12 na drugim i na trzecim mam 4-7 w zaleznosci od tygodnia. Z praca nigdy nie mialam problemow, ale moj pracodawca jest bardzo ok i na poczatku bierze od nas timetable i daje nam zmiany wtedy kiedy nie mamy wykladow. Moja kolezanka ma ok 26 godzin na uczelni, a wciaz pracuje ok. 20 godzin tygodniowo, tym samym przeczac wszelkim stereotypom, ze brytyjscy studenci sa leniwi

Prace da sie pogodzic z uczelnia, ale wszystko zalezy od liczby godzin, a takze od pracodawcy. Poprzedni po miesiacu zaczalmi robic problemy i ustawiac, gdymialam wyklady, wiec w ciagu tygodnia znalazlam druga praca, a tamta rzucilam. Latwiej jest w mniejszych miejscowosciach, gdzie jest duzo studentow, wtedy pracodawcy sa nastawini na elstycznosc.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:34   #25
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
No mi moj pracodawca pisze teraz referencje jak aplikuje na mastera. Ale to zalezy gdzie pracujesz. Zreszta mozna zawsze powiedziec, ze aplikujesz na cos innego, niz w rzeczywistosci

Zalezy od uczelni. Jesli chodzi o pielegniarstwo to nie mam pojecia.
U mnie na uczelni, niektore kierunki maja okolo 30 godzin tygodniowo, a inne mniej niz 10. Ja mialam okolo 15 na pierwszym roku, ok 12 na drugim i na trzecim mam 4-7 w zaleznosci od tygodnia. Z praca nigdy nie mialam problemow, ale moj pracodawca jest bardzo ok i na poczatku bierze od nas timetable i daje nam zmiany wtedy kiedy nie mamy wykladow. Moja kolezanka ma ok 26 godzin na uczelni, a wciaz pracuje ok. 20 godzin tygodniowo, tym samym przeczac wszelkim stereotypom, ze brytyjscy studenci sa leniwi

Prace da sie pogodzic z uczelnia, ale wszystko zalezy od liczby godzin, a takze od pracodawcy. Poprzedni po miesiacu zaczalmi robic problemy i ustawiac, gdymialam wyklady, wiec w ciagu tygodnia znalazlam druga praca, a tamta rzucilam. Latwiej jest w mniejszych miejscowosciach, gdzie jest duzo studentow, wtedy pracodawcy sa nastawini na elstycznosc.
Ale jak można powiedzieć że się aplikuje na coś innego? Przecież referencje są po to żeby dać świadectwo temu czy aplikant da sobie radę/ nadaje się wg pracodawcy na konkretne studia
Fakt że się pracowało w biurze a teraz chce się zmienić karierę nie jest żadną przeszkodą. Pewne cechy charakteru jak np systematyczność czy dobra komunikacja są uniwersalne. Co więcej uczelnie patrzą przychylnie na te osoby które są gotowe do ciężkiej pracy w nie swoim zawodzie

Co do pracy. 90% moich juz teraz bylych kolegów ze studiów dorabiala. Nie zapominaj że dla tycb którzy spełniają odpowiednie warunki przeznaczone jest stypendium niezależne od wyników w nauce
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:48   #26
frezja3103
Przyczajenie
 
Avatar frezja3103
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Katakumba, proszę czy mogłabyś napisać mi coś wiecej o kierunku mental health nurse, ktory studiujesz? Czy uczysz sie w jaki sposób prowadzić terapie? Na jakie przedmioty położony jest nacisk ?Czy mogłabyś mi napisać jakie sa różnice w mental health nursing a adult nursing , oczywiście poza ta najbardziej oczywista ze po pierwszym pracuje sie z osobami chorymi psychicznie a po drugim z dorosłymi ;0) jak wyglada praca mental health nurse? Pozdrawiam !
frezja3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:58   #27
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

ja pracuję na oddziale psychiatrycznym w szpitalu. ale mozna znaleźć zatrudnienie w substance misuse services, forensics, dementia services, community mental health teams. ciężko opisywać co robie mental health nurse bo to temat rzeka
jedno musze sprostować: jako pielęgniarka nie prowadzisz terapii bo nie masz do tego uprawnień. oczywiście możesz takowe zdobyć robiąc odpowiednie kursy
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:21   #28
nella_red
Przyczajenie
 
Avatar nella_red
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
jako RMHN nie mozesz pracowac jako zwykla RN bo nie masz kwalifikacji ku temu, ale to tez zalezy od pracodawcy. na pewno nie w szpitalu
nie masz kwalifikacji zeby pracowac jako pielegniarka ogolna? to czego uczą się pielegniarki psychiatryczne? na jakie przedmioty kladli nacisk na studiach?
dzieki za odpowiedz
nella_red jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:48   #29
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: pielegniarstwo,poloznictw o- UK

pierwszy rok studiow mielismy razem. kopiuje cie nazwy (print screen mojej strony na uni) modulow bo nie chce przekrac ich tlumaczac a jako ze nie studiowalam w polsce tego nie jestem pewna ktore przedmioty jak sie tlumaczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (109,6 KB, 17 załadowań)
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:34   #30
martaszarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: pielęgniarstwo, położnictwo-UK

Witam,
Czy znacie kogos kto bylby zainteresowany praca w Anglii?
Firma dla ktorej pracuje rozwaza zatrudnianie polskich pielegniarek i chcemy przyleciec do Polski w Listopadzie.
Firma na rynku jest juz kilkanascie lat (pierwsza firma rekrutacyjna w Irlandii) i do tej pory rekrutowalismy pielegniarki z Hiszpanii, Wloch, Portugalii... Do Polski chcemy przyleciec po raz pierwszy ale zalezy to od zainteresowania.

Cambridge University Hospitals NHS Foundation Trust jest fantastycznym szpitalem, pielegniarki ktore zostaly zatrudnione tam dzieki nam nie przestaja nam dziekowac gdyz sa traktowane z szacunkiem, kazdy sluzy im z pomoca i maja wiele szans rozwoju zawodowego.
Czesc z nich przeniosla sie z Niemczech gdzie byly niezadowolone gdyz nie byly traktowane jak pielegniarki a jak healthcare assistants.
Wiele Polskich pielegniarek decyduje sie na prace w Niemczech gdyz nie chca sie fatygowac z rejestracja w NMC itp. Nasza firma pomaga z rejestracja, udziela rad i wsparcia i uwierzcie mi warto probowac.

Sama przechodzilam przez rejestracje w Irladnii jako fizjoterapeuta i jest to czasochlonne ale sie oplaca.

Jesli znacie kogos kto bylby zainteresowany ta oferta to prosze przeslijcie gdyz jesli podroz do Polski w Listopadzie sie powiedzie to bedziemy tam czesciej.

Oferta pracy:

Praca dla pielegniarek w Wielkiej Brytanii!

Rozmowy kwalifikacyjne w Polsce w Listopadzie

Wakaty dostepne na nastepujacych

Oddzialach:


 Wewnetrzny

 Chirurgia

 Onkologia

 Neurologia

 Pediatria

 Intensywna Terapia


 Sala Operacyjna


Cpl Healthcare we wspolpracy z Cambridge University Hospitals NHS Foundation Trust, poszukuje doswiadczonych pielegniarek do pracy na pelen etat i czas nieokreslony.

Z siedziba w malowniczym Cambridge ktore jest tylko 45 minut jazdy pociagiem od Londynu, Cambridge University Hospitals oferuje doskonala prace oraz poziom zycia!

Szpital:

Cambridge University Hospitals jest jednym z najwiekszych i najbardziej znanych szpitali w Wielkiej Brytanii. Cambridge University Hospitals (Addenbrooke i the Rosie Hospitals) sa rowniez wiodacym osrodkiem: leczenia specialistycznego, wyznaczonego przez rzad kompleksowego centrum badan biomedycznych, jednym z pieciu akademickich centrow nauki o zdrowiu w Wielkiej Brytanii oraz Uniwesyteckim Szpitalem szanowanym na calym swiecie.


Miasto Cambridge:

Cambridge jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Wielkiej Brytanii. Starozytne miasteczko uniwersyteckie jest rowniez jednym z glownych centrow technologicznych z bardzo niskim bezrobociem, zielonymi parkami i atrakcjami. Cambridge jest wspanialym miejscem do zycia z doskonalymi szkolami, nowymi osiedlami mieszkaniowymi, centrami handlowymi, rozwinietym zapleczem sportowym oraz szerokim wyborem restauracji, pubow, barow, klubow i kin.

Korzysci:

- Wynagrodzenie: £21.478- £27.901
- £400 dotacji przy przeprowadzce
- Miesiac bezplatnego zakwaterowania
- Dodatekowe wynagrodzenie za prace nadgodzinowa

- Doskonale mozliwosci rozwoju zawodowego
- Kompleksowy program rozwojowy
Wymagania:
- Conajmniej 6-miesieczne doswiadczenie w szpitalu

- Dobra znajomosc jezyka angielskiego (poziom B2 lub wyzszy)
- Pełnej i aktualnej rejestracji w Nursing and Midwifery Council (NMC) www.nmc-uk.org - kandydaci, którzy rozpoczęli już rejestrację zostaną również zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, aczkolwiek rozpoczęcie pracy będzie możliwe dopiero po uzyskaniu NMC PIN.

Zainteresowanych prosze o kontakt!

T: +353 091507520 (Ire)

E: marta.szarek@cplhealthcar e.com

W: www.cplhealthcare.com
martaszarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 16:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.