Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-26, 17:12   #3001
afrodyta111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witam wzystkich bardzo serdecznie niestety ja tez naleze do grona osob z problematycznymi wlosami i to juz od 15 miesiecy,raz jest lepiej raz gorzej. Przeczytałm pierwsze strony forum i pare ostatnich,zamierzam łykac to saw palmetto tj palme sabalowa,znalzałam preparat dla kobiet który ja zawiera dziewczyna na poczatku forum o nim pisała tj vita women,wydaje mi sie ze moze lepiej łykac te tabletki dla kobiet zamiast prosnenalu dla mezczyzn,jak uwazacie?
afrodyta111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 11:33   #3002
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Mam spory dylemat odnośnie tego, że chciałabym zacząć stosować palme sabalowa, tylko nie wiem, czy byłaby dla mnie odpowiednia.

A więc tak, teoretycznie łysieję z powodu niedoczynności tarczycy, tak wynika z badań endo. Jednak mi to bardziej wygląda na androgenowe, gdyż poza wypadaniem włosów zaobserwowałam, że najpierw pojedyncze włosy, a teraz prawie większość włosów stała się cienka. Na pierwszym zdjęciu jest porównanie mojego starego włosa z kiedyś tam znalezionego na wałku i mojego nowego włosa z tych cienkich, różnica jest kolosalna.
Co dziwniejsze nawet te długie 50 paro cm włosy stały się takie cienkie,
jakieś 3 miesiące temu obcięłam na takie, z prawie 80 cm, ale i tak się nie wzmocniły , muszę dalej ciachnąć, a szkoda strasznie...

Dziennie od pół roku wypada mi około 30 przy czesaniu plus coś tam w ciągu dnia. Załączam zdjęcia mojej łysinki, na 2 i 3 zdj.włosy nie są tłuste, tylko świeżo po wtarciu alpicortu, obojętnie w którym miejscu zrobię przedziałek przerzedzenie jest wszędzie takie samo. Nie dawałabym zdjęcia, ale zauważyłam, że na tym wątku dziewczyny którym wypadają włosy w takich ilościach jak mi są tylko pouczane, że niepotrzebnie panikują...

Czy jeśli palmę będę zażywała niepotrzebnie to zaszkodzi na włosy czy będzie po prostu obojętna?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0045.jpg (45,8 KB, 282 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00029 (2).jpg (38,6 KB, 297 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00022.jpg (46,5 KB, 256 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00016.jpg (55,4 KB, 278 załadowań)
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 13:12   #3003
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Pocieszę Cię, ja kiedyś prawie wyłysiałam, jak brałam włos do ręki, to miejscami był cieńszy, a miejscami grubszy. Byłam załamana, dzisiaj włosy są dużo bardziej geste, ale wciąż mam przświty - podobne do Twoich, włosy, jesli chodzi o grubość pjedynczego włosa wróciły do normy. Może u Ciebie też wróci?

Ja mam niedoczynność tarczycy + wole, bardzo duże kwalifikuję się na operację. Biorę Novothyral - mix Ft3 i Ft4 i jest cudowny. Na Letroxie, mimo dobranej dawki, miałam objawy niedoczynności np. spanie ponad 10 godzin. Od czasu, jak biorę Novothyral wszystko ustąpiło, ale wystarczy, ze mam TSH około 3 i włosy lecą.

Teraz niestety bardziej wypadają, w poniedziałek idę do endokrynologa, dodam, ze prolaktynę też mam wysoką, pona 1000.

Zrób dokładne badani hormonalne, także prolaktynę, USG jajników (aby wykluczyć PCO - policystyczność jajników),masz Hashimoto? Pogadaj z endokrynologiem o Novothyralu. Jak Ci nie da, idź do innego.

Ja mam wykluczone adrogenowe, bo mam niedoczynność kory nadnerczy, a to wyklucza androgenowe.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2012-01-28 o 13:14
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 13:13   #3004
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

narjia moim zdaniem możesz spróbować palmy, na początek w małej dawce i jak po miesiącu łykania tabletek nie zauważysz poprawy i nowych włosów najzwyczajniej w świecie odstawisz


edit: też wybieram się do endokrynologa, jakie badania polecacie zrobić?

Edytowane przez susse
Czas edycji: 2012-01-28 o 13:14
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:08   #3005
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

TSH, FT3, FT4, przeciwciała tarczycowe, prolaktynę, testosteron, hormony kobiece.

Dziewczyny, trzeba też pobadać niedobory. Np. niedobór witaminy D moze prowadzić do utraty włosów. W necie znalazłam posty dziewczyn, które po suplementacji wysokimi dawkami D3 zrzucały peruki, bo łosy zaczęły odrastać w miejscach, w których nie rosły. To badanie niestety jest drogie: 70zł

Warto też sprawdzić, inne niedobory: cynk, wit. z grupy B, kwas foliowy. Warto przejść sie po różnych lekarzach i spróbować wydębić skierowania, resztę pobrać samodzielnie. Ja tak zrobię.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:15   #3006
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
TSH, FT3, FT4, przeciwciała tarczycowe, prolaktynę, testosteron, hormony kobiece.

Dziewczyny, trzeba też pobadać niedobory. Np. niedobór witaminy D moze prowadzić do utraty włosów. W necie znalazłam posty dziewczyn, które po suplementacji wysokimi dawkami D3 zrzucały peruki, bo łosy zaczęły odrastać w miejscach, w których nie rosły. To badanie niestety jest drogie: 70zł

Warto też sprawdzić, inne niedobory: cynk, wit. z grupy B, kwas foliowy. Warto przejść sie po różnych lekarzach i spróbować wydębić skierowania, resztę pobrać samodzielnie. Ja tak zrobię.
TSH FT3 i FT4 badam regularnie i zawsze mam w normie, zastanawiam się jakie badania w kierunku PCO - chociaż nigdy nie miałam stwierdzonych, ale wolę wykluczyć, testosteron też regularnie badam i norma, ale muszę jeszcze resztę hormonów zbadać
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:21   #3007
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Pocieszę Cię, ja kiedyś prawie wyłysiałam, jak brałam włos do ręki, to miejscami był cieńszy, a miejscami grubszy. Byłam załamana, dzisiaj włosy są dużo bardziej geste, ale wciąż mam przświty - podobne do Twoich, włosy, jesli chodzi o grubość pjedynczego włosa wróciły do normy. Może u Ciebie też wróci?

Ja mam niedoczynność tarczycy + wole, bardzo duże kwalifikuję się na operację. Biorę Novothyral - mix Ft3 i Ft4 i jest cudowny. Na Letroxie, mimo dobranej dawki, miałam objawy niedoczynności np. spanie ponad 10 godzin. Od czasu, jak biorę Novothyral wszystko ustąpiło, ale wystarczy, ze mam TSH około 3 i włosy lecą.

Teraz niestety bardziej wypadają, w poniedziałek idę do endokrynologa, dodam, ze prolaktynę też mam wysoką, pona 1000.

Zrób dokładne badani hormonalne, także prolaktynę, USG jajników (aby wykluczyć PCO - policystyczność jajników),masz Hashimoto? Pogadaj z endokrynologiem o Novothyralu. Jak Ci nie da, idź do innego.

Ja mam wykluczone adrogenowe, bo mam niedoczynność kory nadnerczy, a to wyklucza androgenowe.
Piszesz, ze jak masz pow. 3 to włosy lecą mojemu endo wystarcza jak tsh nie przekracza 5, ale i tak muszę go zmienić.
Przeciwciał nie mam, więc Hashimoto mam wykluczone.
Mi endokrynolog mówił, że przy chorej tarczycy inne hormony też się rozregulowują, więc nie ma sensu ich badać, gdy spytałam na pierwszej wizycie czy mam coś badać jeszcze ze względu na włosy.

A napisz mi bardzo Cię proszę, czy włosy pogrubiały, te co były cienkie, czy nowe wyrosły grubsze. Bo zakładając, że włosy mogą ścienieć, to może i pogrubieć mogą.


EDIT:
Jest gdzieś w wątku jakaś rozpiska w jakim dniu cyklu badać, prolaktynę, testosteron itp, bo szukam przez wyszukiwarke i nic?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2012-01-28 o 14:24
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:31   #3008
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
A napisz mi bardzo Cię proszę, czy włosy pogrubiały, te co były cienkie, czy nowe wyrosły grubsze. Bo zakładając, że włosy mogą ścienieć, to może i pogrubieć mogą.
Wyrosły nowe, grubsze.

Cytat:
Piszesz, ze jak masz pow. 3 to włosy lecą mojemu endo wystarcza jak tsh nie przekracza 5, ale i tak muszę go zmienić.
Przeciwciał nie mam, więc Hashimoto mam wykluczone.
Mi endokrynolog mówił, że przy chorej tarczycy inne hormony też się rozregulowują, więc nie ma sensu ich badać, gdy spytałam na pierwszej wizycie czy mam coś badać jeszcze ze względu na włosy.
Znajdź nowego endokrynoloha, ten jest tragiczny. Kobieta powinna miec TSH poniżej 2, najlepiej 1- 1,5, najlepszy dowód, że babki z TSH powyżej 2 nie są w stanie zajść w ciążę. TSH nie może byc 3, chyba, ze u starszej osoby (raczej mocno starszej). WŁosy Ci lecą, bo msz tarczycę nieuregulowaną.

Inne hormony też trzeba badać, bo są ważne, jak cos nimi nie tak, to się je reguluje/leczy.

Jest możliwe, ale nie mozesz mieć 100% pewności, ze jak TSH będzie około 1, to włosy przestaną lecieć, palma przy tarczyc nic nie daje.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 14:37   #3009
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Wyrosły nowe, grubsze.
.
Czyli już nigdy nie będę miała długich włosów, zanim mi urosną, to będę na to za stara

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
.Znajdź nowego endokrynoloha, ten jest tragiczny. Kobieta powinna miec TSH poniżej 2, najlepiej 1- 1,5, najlepszy dowód, że babki z TSH powyżej 2 nie są w stanie zajść w ciążę. TSH nie może byc 3, chyba, ze u starszej osoby (raczej mocno starszej). WŁosy Ci lecą, bo msz tarczycę nieuregulowaną.

Inne hormony też trzeba badać, bo są ważne, jak cos nimi nie tak, to się je reguluje/leczy.

Jest możliwe, ale nie mozesz mieć 100% pewności, ze jak TSH będzie około 1, to włosy przestaną lecieć, palma przy tarczyc nic nie daje
Dziękuję za odpowiedz
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 15:13   #3010
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ale przy problemach z tsh to już chyba nie ma androgenowego łysienia tylko po prostu włosy wypadają?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:24   #3011
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
ale przy problemach z tsh to już chyba nie ma androgenowego łysienia tylko po prostu włosy wypadają?
Chciałoby się powiedzieć, że tak, ale to się raczej nie wyklucza jak sądzę...
Podejrzewam, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że mam oba problemy...
Mi stwierdzono we wrześniu 2010r. niby PCO i mam na wypisie też wspomniane o łysieniu typu męskiego, a więc androgenowym..., bo choć obraz USG nie spełniał dokładnej normy PCO(s) to hormony i stan 'upierzenia' mówił resztę. TSH było wówczas niezłe 2, 56 uUl/ml, ale chyba się popsuło i mam zalecenie brać rano na pół godz. przed posiłkiem pół tableteczki Euthyrox N 25, więc najsłabszej.

Wtedy w szpitalu miałam też przeciwciała badane i wyszło mi
anty – TPO 14 U/ ml (0 – 60)
anty – Tg < 10 U/ ml (0- 60)
, a ft3 i ft 4 były
fT3 5, 64 pmol/ l (N: 3, 95 – 6,8)
fT4 13, 38 pmol/ l (N: 11, 5 – 21)


Teraz jak u siebie na miejscu pod koniec paźdź. badałam TSH prolaktynę i testosteron to wyszło kiepściej, bo
PROLAKTYNA II (?) 23, 69 ng/ ml (4,79 – 23,30) H (?)
TESTOSTERON 0, 347 ng/ ml (0,06 – 0,82 )
TSH 3, 47 ulU/ ml (0,27 – 4,20 )


i endokrynolog kazała mi zbadać anty - TPO i łykać po pół tego Euthyroxu...

Do tej pory nie zaczęłam brać, bo najpierw czekałam na wynik (anty TPO wyszło 10,3 iU/ml przy normie podanej (0- 30) więc nieco inny przelicznik niż szpitalny, ale chyba gorszy wynik..) Jeszcze nie zaczęłam łykać tych połóweczek, bo mam opory by wątroba mi nie padła od tabletek i czy nie lepiej ten wynik zakomunikować endokrynolog i dopiero zadecydować czy brać lek..
Nie znam się, ale wydaje mi się, że najwidoczniej mogę mieć i problem z jednym i z drugim.
Maria Ty się znasz mam wrażenie o wiele bardziej na tarczycowych sprawach to może lepiej to ocenisz.
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem


Edytowane przez partytura
Czas edycji: 2012-01-28 o 16:29
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 18:55   #3012
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Podczytuję wątek od dłuższego czasu, bo też niestety mam problem z włosami. Lecą mi strasznie od listopada...

[QUOTE=Maria221;31906744]
Znajdź nowego endokrynoloha, ten jest tragiczny. Kobieta powinna miec TSH poniżej 2, najlepiej 1- 1,5, najlepszy dowód, że babki z TSH powyżej 2 nie są w stanie zajść w ciążę. TSH nie może byc 3, chyba, ze u starszej osoby (raczej mocno starszej). WŁosy Ci lecą, bo msz tarczycę nieuregulowaną.


No właśnie, ze znalezieniem dobrego lekarza jest naprawdę duży problem.
Ja byłam najpierw u internisty, który całkowicie zignorował problem. W zeszłym tygodniu odwiedziłam dermatolożkę, która stwierdziła, że istnieją jedynie trzy przyczyny wypadania włosów: ciąża, stres i choroby tarczycy. Absolutnie nie przyjęła do wiadomości, że może to być niedobór witamin czy minerałów, choroby jajników albo anemia. Odechciało mi się prosić o jakiekolwiek skierowanie na badania

Jeśli o tarczycę chodzi to badałam ją ostatnio we wrześniu i moje TSH wynosiło 2,45. Endokrynolog uznał, że jest w normie.

Póki co kupiłam sobie Revalid i łykam codziennie z nadzieją, że a nóż pomoże...
pozdrawiam wszystkie walczące o włosy Wizażanki
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:25   #3013
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

czytałam, że olej lniany budwigowy spowalnia proces łysienia androgenowego, mam tylko pytanie pić go czy wcierać? a może pić i wcierać?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:08   #3014
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

najlepiej pic i wcierac z picia skorzysta caly organizm, a wcieranie dodatkowo poprawi kondycje skory glowy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 20:45   #3015
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Wyrosły nowe, grubsze.



Znajdź nowego endokrynoloha, ten jest tragiczny. Kobieta powinna miec TSH poniżej 2, najlepiej 1- 1,5, najlepszy dowód, że babki z TSH powyżej 2 nie są w stanie zajść w ciążę. TSH nie może byc 3, chyba, ze u starszej osoby (raczej mocno starszej). WŁosy Ci lecą, bo msz tarczycę nieuregulowaną.

Inne hormony też trzeba badać, bo są ważne, jak cos nimi nie tak, to się je reguluje/leczy.

Jest możliwe, ale nie mozesz mieć 100% pewności, ze jak TSH będzie około 1, to włosy przestaną lecieć, palma przy tarczyc nic nie daje.
ja też robiłam sobie badania bo włosy mi leciały, wyszło mi TSH 4,25 i lekarka powiedziała, że "nie ma tragedii" i kazała powtórzyć za 2 miesiące
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 22:31   #3016
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Norma dla TSH rzeczywiście wynosi między 0,9 - 5 (mniej więcej), ale to też zależy od wieku, wielu lekarzy o tym nie wie, bo są niedouczeni. Mój endokrynolog, oraz inni lekarze z oddziału wiedzą o tym. Moje TSh jest bardzo kontrolowane, nwet, jak jest 2, to mój lekarz się pyta, czy włosy lecą i czy mam jakieś inne objawy - mam wtedy zwiększaną dawkę. Przy ponad 3 stwierdził, ze wyniki się pogorszyły i trzeba koniecznie dawkę zwiększyć. Nie rozumiem, jak inni mówią, że:

Cytat:
TSH 4,25 i lekarka powiedziała, że "nie ma tragedii" i kazała powtórzyć za 2 miesiące
to niby tragedia nie jest, ale kwalifikuje się do leczenia.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 17:29   #3017
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dziewczyny mam pytanie, udzielałam się jakiś czas na wątku, jestem niestety też "doświadczona" łysieniem androgenowym, chciałabym zakupić saw palmetto, pytałam we wszystkich okolicznych aptekach i niestety nie ma w żadnej, dzisiaj natrafiłam na kilka aukcji allegro z tym produktem ale mam wątpliwości czy to nie jakieś podróbki, i na jaką ewentualnie aukcję się zdecydować. Nie wiem czy mogę wkleić przykładową i czy to oryginał?pomóżcie proszę
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 23:19   #3018
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie, udzielałam się jakiś czas na wątku, jestem niestety też "doświadczona" łysieniem androgenowym, chciałabym zakupić saw palmetto, pytałam we wszystkich okolicznych aptekach i niestety nie ma w żadnej, dzisiaj natrafiłam na kilka aukcji allegro z tym produktem ale mam wątpliwości czy to nie jakieś podróbki, i na jaką ewentualnie aukcję się zdecydować. Nie wiem czy mogę wkleić przykładową i czy to oryginał?pomóżcie proszę
a nie chcesz kupić jakiegoś preparatu w aptece, który w swoim składzie ma palmę - typu sterko?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 10:41   #3019
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
a nie chcesz kupić jakiegoś preparatu w aptece, który w swoim składzie ma palmę - typu sterko?
w "moich" aptekach jest tylko prostenal i temu podobne, (prostalong itp).
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 10:53   #3020
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
w "moich" aptekach jest tylko prostenal i temu podobne, (prostalong itp).
to w każdej aptece można poprosić o zamówienie leku - wtedy będziesz mieć pewność, że nie jest to żadna podróbka
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 08:59   #3021
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witajcie
mam do Was prośbę, zapewne wiele z Was orientuje się w odczytywaniu wyników badań. Od ponad roku wypadają mi włosy, wczoraj zdecydowałam się na zbadanie hormonów, póki co tylko 10, niebawem idę na usg jajników. Niestety nie wiem jak zinternpretować te wyniki, czy one o czymś mówią..Badanie wykonywałam w 3 dniu cyklu, obok podaję normę dla tego cyklu.

FSH 14,14 mlU/ml 2,5-10,2
Prolaktyna 7,53 ng/ml 2,8-29,3
LH 6,21 ng/ml 1,9-12,5
Estradiol 40,92 pg/ml 18,9-246,7
Progesteron 0,82 ng/ml 0,15-1,4
Testosteron 46,53 ng/dl 14-76
Prolaktyna po 1h 266,15 ng/ml

Będę wdzięczna za każdą opinię.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 09:51   #3022
nombre
Zadomowienie
 
Avatar nombre
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 074
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie
mam do Was prośbę, zapewne wiele z Was orientuje się w odczytywaniu wyników badań. Od ponad roku wypadają mi włosy, wczoraj zdecydowałam się na zbadanie hormonów, póki co tylko 10, niebawem idę na usg jajników. Niestety nie wiem jak zinternpretować te wyniki, czy one o czymś mówią..Badanie wykonywałam w 3 dniu cyklu, obok podaję normę dla tego cyklu.

FSH 14,14 mlU/ml 2,5-10,2
Prolaktyna 7,53 ng/ml 2,8-29,3
LH 6,21 ng/ml 1,9-12,5
Estradiol 40,92 pg/ml 18,9-246,7
Progesteron 0,82 ng/ml 0,15-1,4
Testosteron 46,53 ng/dl 14-76
Prolaktyna po 1h 266,15 ng/ml

Będę wdzięczna za każdą opinię.
Miałam prawie taki sam wynik testosteronu, czyli w normie. Dopiero wolny testosteron , androstendiol i DHEAS wyszly podwyzszone, polecam ich zbadanie
nombre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 09:55   #3023
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Badałam również androstendiol i dheas or 17 oh.., ale wyniki dopiero za dwa tygodnie..
a powiedz mi jakie oznaczenie ma ten wolny testosteron? czy na podstawie tych 3 wyżej będzie można już coś wywnioskować?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 10:25   #3024
nombre
Zadomowienie
 
Avatar nombre
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 074
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Badałam również androstendiol i dheas or 17 oh.., ale wyniki dopiero za dwa tygodnie..
a powiedz mi jakie oznaczenie ma ten wolny testosteron? czy na podstawie tych 3 wyżej będzie można już coś wywnioskować?

Oczywiscie, że można. Jesli wyjda w normie, nie masz problemu z androgenami, co niestety nie wyklucza łysienia androgenowego- mozna miec wrazliwe mieszki na DHT. Jesli wyjda podwyzszone wtedy podejmuje sie dzialania, mające na celu ich obnizenie- tak jest u mnie. Moja wpominana jakis czas temu kuracja androcur + yasmin nie do konca sie udała. Po androcurze mialam tak silne skutki uboczne, że zmuszona bylam go odstawic.. ale i tak po Yasminie jest o wiele lepiej niz bylo.

Zerknelam szybko na Twoje posty. Masz problemy z tradzikiem i miesiączkami? Jesli tak to wielce prawdopodobne że odpowiadaja ze to androgeny, byc moze też PCO

Edytowane przez nombre
Czas edycji: 2012-02-01 o 10:30
nombre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 11:40   #3025
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Trądzik, tak to koszmar który mnie nawiedził ponad rok temu w dużym stopniu.Nie to żebym miała zawsze idealną cerę, ale teraz kilka bolących gul na twarzy, jedna znika druga wychodzi.. Co do miesiączek, tak nie są zbyt regularne, choć ostatnio w tej kwestii sporo się poprawiło, za to od dwóch miesięcy mam ciągle opuchnięte bolące piersi, tak jak przed misiączką, tyle, że trwa to już dość długo. Nie mogę spać bez stanika, a jak go już zdejmuję to od razu się kładę, bo mam wrażenie, że piersi z ciężaru mi zaraz odpadną, nie wspomnę o ogromnym bólu. Niestety mój ginekolog nie za bardzo chce mi pomoć (wiadomo nfz), więc postanowiłam zrobić badania na własną rękę i przy pomocy Wizażanek.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 18:25   #3026
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ile razy w tygodniu wcierać olej lniany?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 10:47   #3027
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Jak sądzicie, czy mogę wciąż podejrzewać, że mam ŁA /bo mam objawy/ ale nie pomagały mi żadne ze środków: tabletki antykoncepcyjne /OC-35, Diane-35, Yasmine/, palma sabałowa, wierzbownica, Alpicort E? Z męskich hormonów tylko testosteron mam badany /w normie/, zresztą piszecie, że wystarczy nadwrażliwość mieszków na DHT przy prawidłowych poziomach hormonów .
Już nie bardzo wiem z czym eksperymentować , w tym momencie łykam tylko Vitapil z biotyną i zaczynam olejowanie, ale strasznie mi przy tym włosy wypadają .
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:10   #3028
nombre
Zadomowienie
 
Avatar nombre
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 074
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Jak sądzicie, czy mogę wciąż podejrzewać, że mam ŁA /bo mam objawy/ ale nie pomagały mi żadne ze środków: tabletki antykoncepcyjne /OC-35, Diane-35, Yasmine/, palma sabałowa, wierzbownica, Alpicort E? Z męskich hormonów tylko testosteron mam badany /w normie/, zresztą piszecie, że wystarczy nadwrażliwość mieszków na DHT przy prawidłowych poziomach hormonów .
Już nie bardzo wiem z czym eksperymentować , w tym momencie łykam tylko Vitapil z biotyną i zaczynam olejowanie, ale strasznie mi przy tym włosy wypadają .
Kurcze przy ŁA, któraś z wymienionych kuracji powinna zadziałac. Sam testosteron to troche za malo- u mnie był w normie, jak juz wspominałam. W moim przypadku po paru tabletkach Yasmin, juz bylo lepiej. Zauwazylam tez że wlosy zupelnie przestaly sie przetłuszczac, myje co 4-5 dni i to nie daletgo ze sa tłuste tylko juz zyja swoim zyciem- kazdy w inna strone. Pewnie tez wplyw na to ma woda brzozowa, której uzywam z wielkim uwielbieniem i stosuje w duzych islosciach
nombre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:16   #3029
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez nombre Pokaż wiadomość
Kurcze przy ŁA, któraś z wymienionych kuracji powinna zadziałac. Sam testosteron to troche za malo- u mnie był w normie, jak juz wspominałam. W moim przypadku po paru tabletkach Yasmin, juz bylo lepiej. Zauwazylam tez że wlosy zupelnie przestaly sie przetłuszczac, myje co 4-5 dni i to nie daletgo ze sa tłuste tylko juz zyja swoim zyciem- kazdy w inna strone. Pewnie tez wplyw na to ma woda brzozowa, której uzywam z wielkim uwielbieniem i stosuje w duzych islosciach
myślisz, że yasminelle może podobnie podziałać na włosy jak yasmin?
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:45   #3030
monci85
Raczkowanie
 
Avatar monci85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 107
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
myślisz, że yasminelle może podobnie podziałać na włosy jak yasmin?
hej, ja brałam Yasminelle przez parę miesięcy, ale moja ginekolog jednak zauważyła po wynikach że jest za słaba i wróciłam do Yasminu... ale mój przypadek był dość ciężki, bo oprócz tego biorę jeszcze androcur
monci85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.