Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-11, 09:12   #31
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Jak zamówiłam na allegro rzeczy dla mojego maluszka to w paczce gratis był - czerwona kokardka do przyczepienia na wózku... i myślę, że kobiety to przyczepiają...
ja przyczepiłam a w zabobony nie wierzę , podobało mi się i tyle
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 09:13   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Ja kukardki nie mam. Za to mam wielką, w dużej mierze czerwoną, biedronę - zabawkę córy I ilekroć słyszę tekst: oooo, a gdzie kokardka - mówię: a na cholerę mi kokardka, biedrona lepsza Teraz zastanawiam się, kiedy ludzie zaczną biedronki przypinać
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 09:15   #33
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21994524]Ja kukardki nie mam. Za to mam wielką, w dużej mierze czerwoną, biedronę - zabawkę córy I ilekroć słyszę tekst: oooo, a gdzie kokardka - mówię: a na cholerę mi kokardka, biedrona lepsza Teraz zastanawiam się, kiedy ludzie zaczną biedronki przypinać [/QUOTE]

wiesz bo to niby nie ważne co byle czerwone było
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 09:48   #34
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

szajajaba kobieto o co Ci chodzi? sama zalozylas ten watek , wiec sie wypowiedzialalam, chcialas sie smiac? to smiej sie! a nie krytykuj, napisalam jak bylo, ale nie napisalam ze w to wierze i co dziennie sie do tej nogi czy do tej plamki nad ustami modle! dlaczego tak jest ze jak sie ma inne zdanie niz wszyscy to jest sie krytykowanym i wystawianym na posmiewisko? ja mam prawo w to wierzyc, a Ty masz prawo w to nie wierzyc. Polska mentalnosc! weszlas miedzy wrony kracz jak i one
ok: to PRZYPADEK ze on ma ogien na buzi, to PRZYPADEK ze ja mam plamke nad ustami, to PRZYPADEK ze moj syn ma znamie na nodze
pasuje teraz?
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:15   #35
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
szajajaba kobieto o co Ci chodzi? sama zalozylas ten watek , wiec sie wypowiedzialalam, chcialas sie smiac? to smiej sie! a nie krytykuj, napisalam jak bylo, ale nie napisalam ze w to wierze i co dziennie sie do tej nogi czy do tej plamki nad ustami modle! dlaczego tak jest ze jak sie ma inne zdanie niz wszyscy to jest sie krytykowanym i wystawianym na posmiewisko? ja mam prawo w to wierzyc, a Ty masz prawo w to nie wierzyc. Polska mentalnosc! weszlas miedzy wrony kracz jak i one
ok: to PRZYPADEK ze on ma ogien na buzi, to PRZYPADEK ze ja mam plamke nad ustami, to PRZYPADEK ze moj syn ma znamie na nodze
pasuje teraz?
Zaprzeczasz sama sobie:

Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
to pewnie to samo co te przesady o dzieciach dla mnie maluch jak ma wyjsc to wyjdzie...
chociaz z tym poparzeniem to nie wiem jak jest do konca, ale z ogniem to chyba prawda, znam chlopaka co ma pol twarzy czerwonej bo jego mama przestraszyla sie jak wybuch pozar i dotknela sie buzi (nie musze dodawac ze byla z nim w ciazy)
ja tez jestem takim dzieckiem, znaczy dokladnie to moja mama byla ze mna w ciazy i moja siostra siedziala jej na kolanach i ni z tad ni z owat walnela z calej sily w buzie mamie ona sie zlapala nad ustami bo tam ja zabolal zab, a ja mam mala czerwona plamke w tym miejscu
sama bedac w ciazy mocno uderzylam sie w noge, siniaka mialam strasznego, przez dlugi czas bolal jak pieron, i co? moj synek ma w tym miejscu ciemniejszy kolor skory
Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
nie przyszlo, bo skoro to widze na oczy to chyba nie przypadek
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:27   #36
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

nie wiem jak z tym jest do konca, bo widze to na wlasne oczy, wiec chyba to nie przypadek, ale nie wiem czy w to wierzyc czy nie! jeszcze mam sie z tego tlumaczyc?
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:58   #37
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
nie wiem jak z tym jest do konca, bo widze to na wlasne oczy, wiec chyba to nie przypadek, ale nie wiem czy w to wierzyc czy nie! jeszcze mam sie z tego tlumaczyc?
Mnie jest obojętne w co wierzysz, ale jednego nie rozumiem. Argumentujesz, że to nie przypadek bo to widziałaś. No a nie przyszło ci do głowy, że to co widzisz też może wydarzyć się zupełnie przypadkiem? Różne rzeczy dzieją się co dziennie i to co widzimy to nie jest jakaś część ustalonego planu przecież. Niektóre by się wydarzyły i bez nas, inne nie, bo mamy na nie wpływ. Ale to nie znaczy, że nie ma zbiegów okoliczności.

Myślisz, że nie miałabyś plamki nad ustami gdyby twoja mama się nie poparzyła? No i zastanów się logicznie - czy jeśli poparzy się twój mąż a twojemu bratu wyskoczy pryszcz w tym samym miejscu to uznasz, że to nie był przypadek ? Jak coś co dzieje się jednej osobie (kobiecie) może dawać znamiona czy obrażenia na innej osobie? Niby dlaczego miało by się to dziać jedynie podczas ciąży? Czy jeśli matkę boli brzuch to jej dziecko również? Nie. Więc to tak nie działa.

Dlaczego teraz jak się moja 60-letnia matka sparzy w rękę to mnie się nie robią znamiona w tym miejscu? Bo co, bo nie ma już pępowiny? Pępowina to nie jest magiczny przewód między matką i dzieckiem przekazujący wszystkie bodźce... chociaż zapewne tak kiedyś wierzono i stąd te wszystkie przesądy i opowieści.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-09-11 o 11:00
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 11:21   #38
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
to pewnie to samo co te przesady o dzieciach dla mnie maluch jak ma wyjsc to wyjdzie...
chociaz z tym poparzeniem to nie wiem jak jest do konca, ale z ogniem to chyba prawda, znam chlopaka co ma pol twarzy czerwonej bo jego mama przestraszyla sie jak wybuch pozar i dotknela sie buzi (nie musze dodawac ze byla z nim w ciazy)
ja tez jestem takim dzieckiem, znaczy dokladnie to moja mama byla ze mna w ciazy i moja siostra siedziala jej na kolanach i ni z tad ni z owat walnela z calej sily w buzie mamie ona sie zlapala nad ustami bo tam ja zabolal zab, a ja mam mala czerwona plamke w tym miejscu
sama bedac w ciazy mocno uderzylam sie w noge, siniaka mialam strasznego, przez dlugi czas bolal jak pieron, i co? moj synek ma w tym miejscu ciemniejszy kolor skory
Błagam, powiedz że żartujesz.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
co to za twór ??


---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
ja przyczepiłam a w zabobony nie wierzę , podobało mi się i tyle
A ja przyczepiłam, bo się mnie wszyscy pytali gdzie czerwone. To jest. I mam spokój.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 11:47   #39
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Mnie jest obojętne w co wierzysz, ale jednego nie rozumiem. Argumentujesz, że to nie przypadek bo to widziałaś.
napisalam: wiec CHYBA to nie przypadek
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No a nie przyszło ci do głowy, że to co widzisz też może wydarzyć się zupełnie przypadkiem?
tak, przyszlo
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Myślisz, że nie miałabyś plamki nad ustami gdyby twoja mama się nie poparzyła
moja mama sie nie poparzyla, ale teraz nie ma to znaczenia, nie wiem czy bym ja nie mialam, moze bym miala a moze nie

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No i zastanów się logicznie - czy jeśli poparzy się twój mąż a twojemu bratu wyskoczy pryszcz w tym samym miejscu to uznasz, że to nie był przypadek ?
nie mam brata, ale jakbym miala moze by mu wyskoczyl? moze by mu nawet wyroslo tam trzecie oko?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dlaczego teraz jak się moja 60-letnia matka sparzy w rękę to mnie się nie robią znamiona w tym miejscu? Bo co, bo nie ma już pępowiny? Pępowina to nie jest magiczny przewód między matką i dzieckiem przekazujący wszystkie bodźce...
tez nie wiem, nie wnikam w wasze rodzinne relacje

jest jeszcze cos z czego musze sie tlumaczyc? jakies zdanie??
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:14   #40
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Mi moja mama zawsze opowiadala, ze jak sie urodzila moja siostra, to wszystkie pielegniarki w szpitalu mowily jej ze jest bardzo piekna, za piekna na ten swiat, i ze dlugo nie pozyje. Anetka zmarla jak miala 3 miesiace. Nie wiem co o tym myslec, nigdy nie myslalam o tym jak o zabobonie.

A bedac w ciazy z moim mlodszym bratem, jakis facet w autobusie przewracajac sie zlapal ja za reke i moj brat ma teraz w tym miejscu blizne Moj synus ma na czole mala truskawke i moja mama tez mi ciagle mowi ze musialam sie przestraszyc jak bylam w ciazy, nie pamietam zebym sie przestraszyla,nie wierze w to, tak poprostu ma i tyle
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:18   #41
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Mi moja mama zawsze opowiadala, ze jak sie urodzila moja siostra, to wszystkie pielegniarki w szpitalu mowily jej ze jest bardzo piekna, za piekna na ten swiat, i ze dlugo nie pozyje. Anetka zmarla jak miala 3 miesiace. Nie wiem co o tym myslec, nigdy nie myslalam o tym jak o zabobonie.

A bedac w ciazy z moim mlodszym bratem, jakis facet w autobusie przewracajac sie zlapal ja za reke i moj brat ma teraz w tym miejscu blizne Moj synus ma na czole mala truskawke i moja mama tez mi ciagle mowi ze musialam sie przestraszyc jak bylam w ciazy, nie pamietam zebym sie przestraszyla,nie wierze w to, tak poprostu ma i tyle
tu sie nie mow takich rzeczy bo Cie pozra zywcem
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 12:56   #42
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Mi moja mama zawsze opowiadala, ze jak sie urodzila moja siostra, to wszystkie pielegniarki w szpitalu mowily jej ze jest bardzo piekna, za piekna na ten swiat, i ze dlugo nie pozyje. Anetka zmarla jak miala 3 miesiace. Nie wiem co o tym myslec, nigdy nie myslalam o tym jak o zabobonie.
Co za głupie baby, jak można tak matce powiedzieć, że jej dziecko długo nie pożyje bo jest "za ładne"?

Cytat:
A bedac w ciazy z moim mlodszym bratem, jakis facet w autobusie przewracajac sie zlapal ja za reke i moj brat ma teraz w tym miejscu blizne Moj synus ma na czole mala truskawke i moja mama tez mi ciagle mowi ze musialam sie przestraszyc jak bylam w ciazy, nie pamietam zebym sie przestraszyla,nie wierze w to, tak poprostu ma i tyle
I brat urodził się z tą blizną? W jaki sposób w brzuchu się zranił tak głęboko, że została blizna? A może to wcale nie jest blizna albo powstała później? Tak jak znamię mojej szwagierki, którego ja osobiście nie widzę mimo chęci... moim zdaniem nic tam na tej ręce nie ma, to znamię to widzi tylko teściowa...

--------------------------
Dzieci po porodzie często mają znamiona - jest to wynikiem "szoku" jakiego doznaje skóra dziecka gdy z idealni sterylnego świata brzucha przedostaje się do świata bakterii. Większość tych znamion znika w dzieciństwie, w okresie do 2 lat - takie info mam od lekarza. Moja bratanica urodziła się z takim dziwnym znamieniem, które potem właśnie zniknęło i wtedy pytaliśmy czy to jej zejdzie i kiedy. Obecnie mała ma 3 latka i nie ma nawet śladu po tym.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:52   #43
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Mi moja mama zawsze opowiadala, ze jak sie urodzila moja siostra, to wszystkie pielegniarki w szpitalu mowily jej ze jest bardzo piekna, za piekna na ten swiat, i ze dlugo nie pozyje. Anetka zmarla jak miala 3 miesiace. Nie wiem co o tym myslec, nigdy nie myslalam o tym jak o zabobonie.
Współczuję obsługi w takim razie.

Jednakże sądzę, że nie bez przyczyny, zdrowe dzieci nie umierają ot tak. Ale i tak obsługa do dupy i do zwolnienia.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:54   #44
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Co za głupie baby, jak można tak matce powiedzieć, że jej dziecko długo nie pożyje bo jest "za ładne"?

I brat urodził się z tą blizną? W jaki sposób w brzuchu się zranił tak głęboko, że została blizna? A może to wcale nie jest blizna albo powstała później? Tak jak znamię mojej szwagierki, którego ja osobiście nie widzę mimo chęci... moim zdaniem nic tam na tej ręce nie ma, to znamię to widzi tylko teściowa...

--------------------------
Dzieci po porodzie często mają znamiona - jest to wynikiem "szoku" jakiego doznaje skóra dziecka gdy z idealni sterylnego świata brzucha przedostaje się do świata bakterii. Większość tych znamion znika w dzieciństwie, w okresie do 2 lat - takie info mam od lekarza. Moja bratanica urodziła się z takim dziwnym znamieniem, które potem właśnie zniknęło i wtedy pytaliśmy czy to jej zejdzie i kiedy. Obecnie mała ma 3 latka i nie ma nawet śladu po tym.

Brat urodzil sie z ta blizna, i dalej ja ma. Ja osobiscie nie bardzo wierze, ze to akurat dlatego ze ten facet ja tam zlapal, moja mama poprostu w ten sposob to tlumaczy. moj siostrzeniec ma latke na wlosach, troszke jasniejszego koloru niz pozostale i to dlatego ze siostra malowala wlosy bedac w ciazy To starsze pokolenie to chyba juz tak ma, kiedy przyjechala zobaczyc wnuka ( mojego synka) zalozyla mu koszulke na lewa strone, zeby nikt nie rzucil na niego uroku
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:58   #45
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

I brat urodził się z tą blizną? W jaki sposób w brzuchu się zranił tak głęboko, że została blizna? A może to wcale nie jest blizna albo powstała później? Tak jak znamię mojej szwagierki, którego ja osobiście nie widzę mimo chęci... moim zdaniem nic tam na tej ręce nie ma, to znamię to widzi tylko teściowa...
Fajne.

Ja też mam znamię. I zawsze jak słyszę takie zabobony to pytam matkę, czego ona się wystraszyła i w jakich okolicznościach, że się TAM właśnie złapała.

Znamię mam w miejscu, które tylko ginekolog ogląda.
No i czasem mąż.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Brat urodzil sie z ta blizna, i dalej ja ma. Ja osobiscie nie bardzo wierze, ze to akurat dlatego ze ten facet ja tam zlapal, moja mama poprostu w ten sposob to tlumaczy. moj siostrzeniec ma latke na wlosach, troszke jasniejszego koloru niz pozostale i to dlatego ze siostra malowala wlosy bedac w ciazy To starsze pokolenie to chyba juz tak ma, kiedy przyjechala zobaczyc wnuka ( mojego synka) zalozyla mu koszulke na lewa strone, zeby nikt nie rzucil na niego uroku
To ja jestem z jakiegoś innego świata, bo w życiu nie słyszałam takich rzeczy od mojej świętej pamięci babci. Od dziadka też nie. Zawsze się śmiali z tego. Jak mojej mamie kazano wózek czymś czerwonym ozdobić, gdy mnie woziła, to moja babcia pukała się w czoło.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:15   #46
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Brat urodzil sie z ta blizna, i dalej ja ma. Ja osobiscie nie bardzo wierze, ze to akurat dlatego ze ten facet ja tam zlapal, moja mama poprostu w ten sposob to tlumaczy. moj siostrzeniec ma latke na wlosach, troszke jasniejszego koloru niz pozostale i to dlatego ze siostra malowala wlosy bedac w ciazy To starsze pokolenie to chyba juz tak ma, kiedy przyjechala zobaczyc wnuka ( mojego synka) zalozyla mu koszulke na lewa strone, zeby nikt nie rzucil na niego uroku
O jejku... Ale na głupotę nie ma rady. Raz w Wigilię poszłam do babci bo mi mama kazała zanieść jej jakieś garnki (to już wiele lat temu). Zapukałam weszłam do domu babci i co? Ano babcia wydarła się na mnie jakby oszalała, że po co ja przyszłam i jeszcze przeszłam przez próg i teraz ona cały rok przeze mnie będzie mieć pecha i w ogóle była na mnie wściekła... miałam ochotę ją rzucić tymi garami. A potem jak wyszłam to babcia odczyniała zły urok...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Fajne.

Ja też mam znamię. I zawsze jak słyszę takie zabobony to pytam matkę, czego ona się wystraszyła i w jakich okolicznościach, że się TAM właśnie złapała.

Znamię mam w miejscu, które tylko ginekolog ogląda.
No i czasem mąż.
Ja mam "tam" pieprzyka i teraz sobie pomyślałam, że moja mama w ciąży musiała się nieźle ... eee, lepiej nie będę nic już pisać
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:22   #47
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Fajne.

Ja też mam znamię. I zawsze jak słyszę takie zabobony to pytam matkę, czego ona się wystraszyła i w jakich okolicznościach, że się TAM właśnie złapała.

Znamię mam w miejscu, które tylko ginekolog ogląda.
No i czasem mąż.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------



To ja jestem z jakiegoś innego świata, bo w życiu nie słyszałam takich rzeczy od mojej świętej pamięci babci. Od dziadka też nie. Zawsze się śmiali z tego. Jak mojej mamie kazano wózek czymś czerwonym ozdobić, gdy mnie woziła, to moja babcia pukała się w czoło.
Mąż to przynajmniej raz zobaczyć musiał, skoro syn jest
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:38   #48
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22000809]Mąż to przynajmniej raz zobaczyć musiał, skoro syn jest [/QUOTE]

A moze oni pod kołdrą tylko, przy zgaszonym i bez patrzenia? Wcale nie musiał, wcale nie musiał


Wiecie, jak byłam w ciąży, to w brzuch ugryzła mnie wielka mucha, przestraszyłam się, za brzuch złapałam, bolało, swędziało, no szok...
I mój syn nie ma nic na brzuchu, ani sladu po tym wypadku.
Czy to znaczy, że jestesmy jacyś inni?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:48   #49
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Trzeba jeszcze wierzyc w istnienie anioła stróza i tego typu rzeczy.
Właśnie o tym mówię, rzesza ludzi w niego nie wierzy, nie zna genezy (nawet przypuszczalnej) przesądu, ale jakoś wie czego "nie wolno" i stosuje się na ślepo, na wszelki wypadek np nie odpalając papierosa od świeczki. Taki jakiś zakorzeniony lęk w ludziach drzemie, taki sposób znajdują sobie by sobie z tym poradzić, żeby mieć wrażenie, że "coś robią" co daje chociaż cząstkowe wrażenie poczucia kontroli. Nie mowię, że według mnie jest w tym coś złego, nie nie. Póki nie narzuca się tego innym.

A jeszcze taka moja obserwacja, gdy dziś spotykam osobę bardzo przesądna z reguły jest ona bardzo praktykująca.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-09-11 o 19:12
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 18:39   #50
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wiecie, jak byłam w ciąży, to w brzuch ugryzła mnie wielka mucha, przestraszyłam się, za brzuch złapałam, bolało, swędziało, no szok...
I mój syn nie ma nic na brzuchu, ani sladu po tym wypadku.
Czy to znaczy, że jestesmy jacyś inni?
No jakieś mutanty, czy coś. Ja się tyle razy poparzyłam w ciąży, jak się mała w końcu wypcha to dokonam oględzin i poinformuję czy jest cała w znamionach czy nie.

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
A jeszcze taka moja obserwacja, gdy dziś spotykam osobę bardzo przesądna z reguły jest ona bardzo praktykująca.
Bo jak ktoś ma skłonność do wierzenia w to, co mu inni wciskają, to z reguły wierzy we wszystko jak leci
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 08:05   #51
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Mi moja mama zawsze opowiadala, ze jak sie urodzila moja siostra, to wszystkie pielegniarki w szpitalu mowily jej ze jest bardzo piekna, za piekna na ten swiat, i ze dlugo nie pozyje. Anetka zmarla jak miala 3 miesiace. Nie wiem co o tym myslec, nigdy nie myslalam o tym jak o zabobonie.

A bedac w ciazy z moim mlodszym bratem, jakis facet w autobusie przewracajac sie zlapal ja za reke i moj brat ma teraz w tym miejscu blizne Moj synus ma na czole mala truskawke i moja mama tez mi ciagle mowi ze musialam sie przestraszyc jak bylam w ciazy, nie pamietam zebym sie przestraszyla,nie wierze w to, tak poprostu ma i tyle
trzeba być chorym psychicznie, albo wyjatkowo debilnym aby po porodzie, kiedy matka sie cieszyd zieckiem, takie rzeczy mówic. To oczywista nieprawda, takie przesądy, ale jak wielkiego pustego łba potzreba, aby takie zreczy opowiadać!
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 08:24   #52
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

I kamiennego serca. Cisną się słowa na usta, cisną.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 10:50   #53
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22000809]Mąż to przynajmniej raz zobaczyć musiał, skoro syn jest [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A moze oni pod kołdrą tylko, przy zgaszonym i bez patrzenia? Wcale nie musiał, wcale nie musiał



Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość

A jeszcze taka moja obserwacja, gdy dziś spotykam osobę bardzo przesądna z reguły jest ona bardzo praktykująca.
O tak tak tak...

Pierwszy przesąd związany z dziećmi - nie kupować nic przed urodzeniem dziecka!

Ja to oczywiście w nosie miałam, ale mocno tym szokowałam koleżankę w pracy, osobę bardzo wierzącą i praktykującą. Gdy ona była w ciąży to żadnych rzeczy nie kupowała. Mama jej składała łóżeczko, gdy ta była w szpitalu rodzić. Siostry przywoziły rzeczy po swoich maluchach wtedy i w ogóle jeden wielki cyrk był, bo wcześniej nie wolno.

Ja ją kiedyś spytałam czy ona naprawdę wierzy w Boga i czy wg niej Bóg zabiera dziecko kobiecie, bo ta kupuje np. śpiochy?!

W odp. usłyszałam: ale zobacz... A była w ciąży, wszystko było ok, odczekała tylko I trymestr i potem kupiła kilka rzeczy i co, poroniła zaraz potem w 4 miesiącu, nagle, lekarze do dziś nie znają powodu.

Padłam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 09:37   #54
ankonwa
Przyczajenie
 
Avatar ankonwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
I wieszac firanek
no co do tych firanek to akurat nie przesąd....
chodzi o to aby nie trzymac rąk w gorze, nie wyciągać , dzwigać czegoś z podniesnionymi rękami, bo istnieje ryzyko odklejenia sie łozyska i w efekcie przedwczesnego porodu albo poronienia...
ankonwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:05   #55
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Dodajmy, że przy ciąży zagrożonej. Przy zdrowej ciąży nikt nie zabrania podnoszenia rąk. Wiadomo, że nie robi się tego na godzinę - ale powiedz mi, ile czasu zajmuje ściąganie firanki? 3 minuty?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:14   #56
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Pierwszy przesąd związany z dziećmi - nie kupować nic przed urodzeniem dziecka!
To jest dopiero "super" - najlepiej wrócić ze szpitala i nie mieć pieluch, ubranek, butelek czy innych rzeczy. I jeszcze do tego nie mieć siły. Świetne, po prostu świetne. Czasem się zastanawiam kto takie pierdoły wymyśla...

Ja się cieszę, że wszystko dla małej przygotowałam wcześniej bo teraz, pod koniec ciąży czuję, że po pierwsze było by mi ciężko, po drugie nie bardzo miałabym ochotę gonić po sklepach, prać, prasować godzinami itd.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22030782]Dodajmy, że przy ciąży zagrożonej. Przy zdrowej ciąży nikt nie zabrania podnoszenia rąk. Wiadomo, że nie robi się tego na godzinę - ale powiedz mi, ile czasu zajmuje ściąganie firanki? 3 minuty?[/QUOTE]Ja myłam okna kilka razy, zmieniałam firanki kilka razy, a tu dupa, moje dziecko nadal się nie wybiera za bardzo na ten świat...

Mi ginka zawsze powtarzała, że nie należy się przemęczać - a to się przecież akurat czuje - czy się jest zmęczoną czy nie. A poza tym to należy w ciąży żyć normalnie.

Tak mi się przypomniało - na naukach przedmałżeńskich ksiądz mówił, że od 6 miesiąca ciąży nie wolno uprawiać seksu bo to może dziecku zaszkodzić. Totalnie nie rozumiem dlaczego oraz w czym i przyznaję, że kompletnie się do tego nie stosuję
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:40   #57
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

dziecko wychowane bez klapsów = wychowywanie bezstresowe = wychowywane bez żadnych zasad = rozbestwiony bachor
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:46   #58
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

Luba, taaaaak tekst o bezstresowym wychowaniu uwielbiam

Klarisso, też się nie stosowałam Swoją drogą, ksiądz to akurat najwięcej o tym wie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:11   #59
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

przypomnialam sobie przesad:
nie pierze sie recznie skarpetek bo dziecku beda smierdziec nogi
bylam w pl i babcia mowi mi tego niusa, a ja jej na to ze jest 21 wiek i kto pierze recznie? sa automaty
wrocilam do uk, wsadzam pranie, pralka pochodzila z 5 minut i sie zdupcyla wszystko pralam recznie, moj synek ma smierdzace, ale pierdy i kupy (uprzedzajac pytanie, nie, nie dlatego ze pralam recznie)
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:33   #60
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mity, przesądy, stereotypy związane z dziećmi

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22031577]Klarisso, też się nie stosowałam Swoją drogą, ksiądz to akurat najwięcej o tym wie [/QUOTE]Wiadomo, że o życiu rodzinnym, seksualnym oraz o wychowywaniu dzieci duchowni wiedzą najwięcej.

A jeśli chodzi o wychowywanie klapsem to mi się przypomniała historia, którą niedawno opowiedziała mi koleżanka. Jej 4-letni synek bawił się na placu zabaw z jakimś chłopcem. Ten drugi chłopiec był z babcią, w pewnym momencie dzieciakom o coś tam poszło i chłopak uderzył w buzię synka mojej koleżanki. Zanim koleżanka czy jej dziecko zareagowało babcia porwała chłopca, przełożyła przez kolano, i sprała po tyłku krzycząc do niego "zapamiętaj sobie gówniarzu, że nie wolno nigdy nikogo bić".

Jakież to wychowawcze i przekonywujące...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.