Co warto studiować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-31, 15:04   #1
dzella09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8
Question

Co warto studiować?


Cześć, ja z takim zapytaniem, co kobieta może studiować bez obaw, że nie znajdzie pracy, czy nie będzie w tanie z danej pensji wyżyć...
Kim warto zostać i poświęcić te lata na studiowanie? Jakich kierunków omijać...?
dzella09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 15:47   #2
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Co warto studiować?

Tego nikt Ci nie powie. Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Ważne, żeby [wiem, wyświechtane, ale coś w tym jest] dziedzina Cię interesowała. I sporo zależy od osoby - czy jest kontaktowa, operatywna, obyta.

Znam osoby, które dobrze zarabiają po kierunkach humanistycznych, bo to ich pasja.

Nie ma kierunku, który gwarantuje pracę.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 11:04   #3
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Co warto studiować?

w dzisiejszym czasach w Polsce nie ma takiego kierunki
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 17:04   #4
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Co warto studiować?

Najlepiej studiować coś co się "czuje", albo wcale. Parę lat męczarni na studiach, które Cię nie interesują, ale dają pewniaka na pracę w przyszłości, żeby później kilkadziesiąt lat robić w życiu coś, co nie sprawia frajdy...bez sensu.
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 06:18   #5
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Co warto studiować?

Można wiedzieć jakie studia dają pewność znalezienia pracy? Bo patrząc na to co się dzieje mam raczej wrażenie, że studia to jedno wielkie oszustwo, które sprawiło że tysiące młodych kompletnie nie ma jakiegokolwiek zajęcia. Mylę się?
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 11:26   #6
amber01
Przyczajenie
 
Avatar amber01
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Co warto studiować?

Nie ma takiego kierunku studiów. Moja koleżanka jest na prawie ale mowila ze nawet nie zamierza isc dalej na aplikacje bo tam patrza na nazwisko jakie masz, czy masz tatusia prawnika itp a studiuje na kulu. Ja studiuje pedagogike, jestem na 3 roku, ale po licencjacie zmienie kierunek albo specjalizacje, nie widze po tym przyszlosci, na samych dziennych studiuje ponad 90 osob, to gdzie tu praca. A co roku tyle osob konczy te studia. Zresztą to samo jest na turystyce, administracji, bezpieczenstwie narodowym, zarzadzaniu, dietetyce. Dlatego tak ciężko podjąć dobra decyzję
__________________
amber01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 06:19   #7
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Co warto studiować?

Staraj się szukać jakiejś praktyki, tak żebyś po studiach miała jakieś doświadczenie. Jeśli dobrze przepracujesz okres studiów to będzie miało 100 razy większą wartość niż ten papierek magistra, który de facto merytorycznie niczego nie poprawia.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 07:37   #8
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Co warto studiować?

Już nie przesadzajcie, że nie ma takiego kierunku Gdzieś wyczytałam, że po dobrych uczelniach technicznych ok. 90% absolwentów dostaje pracę (nie po roku czy dwóch, znacznie szybciej).

Jeden przykład: mój brat. Studiował na Akademii Morskiej w Gdyni Elektroautomatykę okrętową i w czasie studiów odbywał praktyki. Od razu po skończeniu, dostał pracę właśnie w tym samym miejscu gdzie praktyki. Ile szukał pracy? Nic... sami do niego dzwonili. Fakt, że to dość wąska specjalność ale to tylko przykład

"Staraj się szukać jakiejś praktyki, tak żebyś po studiach miała jakieś doświadczenie." - zgadzam się z tym w 100%. Obecnie warto szukać praktyki w zawodzie na 3 (może być cięzko) albo 4 roku aby później startować już z doświadczeniem w CV. To znacznie ułatwia znalezienie pracy.

Edytowane przez Garderobianka
Czas edycji: 2013-09-03 o 07:40
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 06:19   #9
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Co warto studiować?

Ale miał szczególny kierunek studiów i normalne praktyki. W większości firm praktyki ograniczają się do przynoszenia kawy, albo do chodzenia na pocztę, i weź się czegoś naucz? Specjalistów w opisywanej dziedzinie jest niewielu.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:13   #10
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Tego nikt Ci nie powie. Rynek pracy zmienia się dynamicznie.
Bzdury.
Cytat:
Znam osoby, które dobrze zarabiają po kierunkach humanistycznych, bo to ich pasja.
Bzdury.
Cytat:
Nie ma kierunku, który gwarantuje pracę.
Bzdury.

Cytat:
Można wiedzieć jakie studia dają pewność znalezienia pracy?
Od ręki, to kilka mi przyszło do głowy: Energetyka, Elektrotechnika, EiTI, Informatyka, Medycyna/Stomatologia, Analityka Gospodarcza, Finanse i Rachunkowość, Niszowe Filologie, Praca Socjalna też daje rade.

Cytat:
Ale miał szczególny kierunek studiów i normalne praktyki. W większości firm praktyki ograniczają się do przynoszenia kawy, albo do chodzenia na pocztę, i weź się czegoś naucz? Specjalistów w opisywanej dziedzinie jest niewielu.
O praktyki to akurat studenci muszą zadbać.
Dużo jest miejsc, gdzie nie przynosisz kawy - np. praktyki w Big4.
Firmy/korpo organizują płatne praktyki i staże dla studentów I-II-III roku, są oferty także dla studentów IV-V roku i absolwentów...ale trzeba ruszyć 4 litery i poszukać - dla większości to za dużo.
A w sumie nawet łatwo znaleźć - np. Big4 co rusz ogłasza się na forach Uniwersytetów Ekonomicznych.

Ponadto - w przypadku niektórych kierunków, idzie te praktyki nawet za średnią dostać.
Np. studenci AG na UE ( które było rok temu kierunkiem zamawianym ), mogą za uzyskaniem odpowiedniej średniej - dostać płatne praktyki w Big4.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-09-04 o 11:16
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:35   #11
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez tintana Pokaż wiadomość
Można wiedzieć jakie studia dają pewność znalezienia pracy? Bo patrząc na to co się dzieje mam raczej wrażenie, że studia to jedno wielkie oszustwo, które sprawiło że tysiące młodych kompletnie nie ma jakiegokolwiek zajęcia. Mylę się?
Medycyna. Nie znam ani jednego bezrobotnego lekarza lub pracującego nie w zawodzie.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 12:19   #12
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez amber01 Pokaż wiadomość
Nie ma takiego kierunku studiów. Moja koleżanka jest na prawie ale mowila ze nawet nie zamierza isc dalej na aplikacje bo tam patrza na nazwisko jakie masz, czy masz tatusia prawnika itp a studiuje na kulu.
uwielbiam.


Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
A w sumie nawet łatwo znaleźć - np. Big4 co rusz ogłasza się na forach Uniwersytetów Ekonomicznych.
Jest też wersja dla większych lemingów- wystarczy polubić ich na fb
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 15:10   #13
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Jest też wersja dla większych lemingów- wystarczy polubić ich na fb
A to wcale głupie nie jest, takie PwC np. cały czas udostępnia na FB, najnowsze wieści z praktyk/staży dla studentów.
Ostatnio widziałem całą ekipę od WEXa pokazali ( to jest dla studentów I-II roku kierunków ekonomicznych - płatna praktyka ).

A bo zapomniałem o najlepszym fragmencie. :F

Cytat:
nawet nie zamierza isc dalej na aplikacje bo tam patrza na nazwisko jakie masz, czy masz tatusia prawnika itp a studiuje na kulu.
A to wszystko też są BZDURY.

@Nouv może powinienem opatentować ten tekst.
Da się? xD

Byłoby "Bzdury" @copyright Japanication. :F
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:24   #14
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Co warto studiować?

Chyba tak, raczej na to jeszcze nikt nie wpadł

Tak, pewnie. Sama mam polubione Deloitte i E&Y i też uważam, że to nie głupie, tylko wiesz, mówię w kontekście studentów, którym nie chce się przejrzeć uczelnianego forum, za to fejsika odświeżają co 5 minut Dla takich to w ogóle super wyjście, wcale się nie trzeba wysilać

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2013-09-04 o 18:26
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:52   #15
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
w dzisiejszym czasach w Polsce nie ma takiego kierunki
jest- MEDYCYNA. i chyba ludzie zdają sobie z tego sprawę, że lekarzy coraz mniej, a ludzi starych i chorych coraz więcej, bo ilość osób na 1 miejsce na uczelniach poraża
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 07:48   #16
Agnieszka_Mata
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka_Mata
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Co warto studiować?

hehe, ale medycyna, to jednak nie dla każdego... ogólnie, to jestem zdania, że nie ma reguły. wiadomo, ze najgorzej jest po kierunkach humanistycznych typu polonistyka czy kulturoznawstwo. ale z drugiej strony, jeśli jest się prawdziwym pasjonatem, a do tego w miarę ogarniętym życiowo, to zawsze przecież można znaleźć pracę w jakiejś fundacji czy instytucji kultury.
prawo jest według mnie jednym z najbardziej przereklamowanych kierunków - trzeba iść na aplikację (sędziowską/prokuratorską), żeby mieć pewność zatrudnienia. a to jest tylko dla najlepszych...
Agnieszka_Mata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:35   #17
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Co warto studiować?

Nie trzeba iść na aplikację żeby mieć pewność zatrudnienia, a przynajmniej nie od razu. Zawsze na początku można posiedzieć w dziale prawnym w jakiejś firmie/korpo, wykazać się, a z czasem załapać się na sfinansowanie aplikacji przez pracodawcę Chociaż oczywiście uprawnienia dobrze mieć, szczególnie radcowskie/adwokackie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 16:53   #18
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co warto studiować?

hehe, ale medycyna, to jednak nie dla każdego...

no właśnie, niestety, i stąd powodzenie każdego lekarza no bo to jednak trudny kierunek i prestiżowy, a tutaj jeszcze zmniejszają liczbę przyjęć... Trochę chyba bez sensu, bo skoro coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy ( stąd chyba skrócenie medycyny o pół roku? żeby szybciej lekarzy przybywało?) a tutaj zmniejszają liczbę przyjęć.
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 01:00   #19
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
Najlepiej studiować coś co się "czuje", albo wcale. Parę lat męczarni na studiach, które Cię nie interesują, ale dają pewniaka na pracę w przyszłości, żeby później kilkadziesiąt lat robić w życiu coś, co nie sprawia frajdy...bez sensu.
To, ze cos sie robi na studiach, nie znaczy, ze to samo (albo w takim samym stopniu) bedzie w pracy.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 08:59   #20
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Co warto studiować?

Trudno przewidzieć na jakie profesje będzie popyt za 5 lat. Ja zaczynała studia 4 lata temu, wtedy socjologia była na topie- obecnie ten kierunek uważany jest za śmieszny i ogólnie były trochę inne typy kierunków po których praca jest pewna. Natomiast praca socjalna, którą zaczęłam budziła politowanie i pytanie "ale co można po tym robić".

I myślę, że 5-6 lat to na tyle dużo czasu, że rynek może się przepełnić praktycznie w każdej branży, szczególnie jeśli już teraz te kierunki są bardzo popularne. Nie mówię oczywiście, że osiągną poziom europeistyki, ale że o prace w tych branżach będzie dużo trudniej, niż teraz.
Już teraz zaczyna się dostrzegać, że po wielu kierunkach na politechnice jest o pracę dużo trudniej, niż 3-4 lata temu, kiedy każdy absolwent bez problemu ją zdobywał.

I nie uważam, że humanista ma iść na politechnikę czy na kierunek ekonomiczny tylko dlatego, że jest po nim praca. W wielu przypadkach, o ile uda mu się przejść studia, w przyszłej pracy może się okazać partaczem.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 21:28   #21
foch forever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 41
Dot.: Co warto studiować?

wybierz kierunek, który po prostu polubisz
ja idę na zarządzanie i nie wyobrażam siebie na żadnym innym kierunku
na pewno prędzej czy później znajdziesz coś takiego
__________________
"Never go back"
foch forever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 21:51   #22
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
To, ze cos sie robi na studiach, nie znaczy, ze to samo (albo w takim samym stopniu) bedzie w pracy.
Nie przetłumaczysz.

Cytat:
Trudno przewidzieć na jakie profesje będzie popyt za 5 lat
Bzdury.
Cytat:
Ja zaczynała studia 4 lata temu, wtedy socjologia była na topie
Chyba sobie jaja robisz...z socjo ludzie się śmieją hmm bo ja wiem, z 10+ lat to minimum.
Cytat:
I myślę, że 5-6 lat to na tyle dużo czasu, że rynek może się przepełnić praktycznie w każdej branży
Co za bzdury, skąd Wy to bierzecie?
Cytat:
Już teraz zaczyna się dostrzegać, że po wielu kierunkach na politechnice jest o pracę dużo trudniej, niż 3-4 lata temu, kiedy każdy absolwent bez problemu ją zdobywał.
Obie podane tezy - to są wszystko bzdury.
Podaj zresztą konkretnie o jakich kierunkach mowa, chętnie posłuchamy.

Cytat:
nie uważam, że humanista ma iść na politechnikę czy na kierunek ekonomiczny tylko dlatego, że jest po nim praca. W wielu przypadkach, o ile uda mu się przejść studia, w przyszłej pracy może się okazać partaczem.
Bzdury.

A, bo bym zapomniał:

@Japanication - mówię jak jest.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:36   #23
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Co warto studiować?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Nie przetłumaczysz.
Ale bede sie staral :-D
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.