TWARZ- patenty na NAJ:) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-21, 19:09   #91
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Contax
Kate masz super nowego ava, na początku Cię nie poznałam
Dzięki - koniec lata, aura już niemal jesienna - czas powiedzieć HB goodbye.
W avie jedna z fotek Y-A Bertranda z Ziemi z Nieba.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:20   #92
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez evitka21
ja ciągle polecam podkład avene couvrance-moja ocena w KWC

Dorwalam probki tego podkladu i niestety zaden z odcieni nie pasuje...a szkoda bo podklad sam w sobie jest naprawde bardzo fajny

Agus a co Ci nie pasuje w Dermablendzie?Co prawda wczesniej testowalam z probek,kupilam pelnowymiarowy i uzylam raz czy dwa na sprawdzenie.

A jezeli chodzi o idealnie polaczenie ochrony i podkladu to...dla mnie idealnie sprawdza sie SVR 50-nawet nie potrzebuje mega dobrego nawilzacza bo wystarcza AA Young Antybakteryjny-uwielbiam ten krem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 07:57   #93
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dzięki - koniec lata, aura już niemal jesienna - czas powiedzieć HB goodbye.
W avie jedna z fotek Y-A Bertranda z Ziemi z Nieba.
Ja też już czuję jesień, noce są coraz zimniejsze.
Zdjęcia autorstwa Y-A Bertranda są przepiękne.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-08-31 o 11:57
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 17:40   #94
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Agus a co Ci nie pasuje w Dermablendzie?Co prawda wczesniej testowalam z probek,kupilam pelnowymiarowy i uzylam raz czy dwa na sprawdzenie.
Szukam wciąż czegoś doskonałego na filtry, zarówno pod względem zgodności z filtrami, jak i trwałości, lekkości, krycia, odcienia... podkładu idealnego swoje wrażenia dot. samego Dermablendu opisałam na KWC, a na filtry nie próbowałam wciąż użyć - jakoś sobie nie wyobrażam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 14:26   #95
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez agnieska
Szukam wciąż czegoś doskonałego na filtry, zarówno pod względem zgodności z filtrami, jak i trwałości, lekkości, krycia, odcienia... podkładu idealnego swoje wrażenia dot. samego Dermablendu opisałam na KWC, a na filtry nie próbowałam wciąż użyć - jakoś sobie nie wyobrażam
To zmuś swą wyobraźnię kobieto Dermablend na filtry wart jest eksperymentu - mnie sie wydawało, że będzie macha jak u frankensteina, ale nic z tych rzeczy - cienka warstewka i efekt jest naprawdę niezły. Sama się noszę z zamiarem nabycia tego podkładu na zimę, chociaż jeszcze się zastanawiam nad Couvrance A, no i Dermablend ma chyba wersję Ivory, będzie odpowiednio trupioblada
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:44   #96
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Dla mnie Dermablend na filtrach rozprowadza sie idealnie,zreszta nawet na samym AA Oceanic Young antybakteryjnym tez jest super-podklad sam w sobie bardzo mi sie podoba,chociaz tutaj pojawia sie anomalia w moim przypadku poniewaz najjasniejszy odcien Opal jest ZA jasny,Nude za zolty i dopiero Sand jest idealny
Bardzo dobrze kryje,jak dla mnie nawet az za dobrze-bo nie potrzebuje takiego krycia ale...nie bede sie czepiac poniewaz kupilam go z mysla o zimiepoza nim korci mnie jeszcze podklad Full Coverage Foundation Mary Kay bo na podstawie probek smiem twierdzic ze jest jeszcze lepszy od Dermablendu tylko,ze...pojawia sie problem podczas nakladania go na slynnego lososia Avene-wtedy sie niemilosiernie maze

Jestem za to rozczarowana Couvrance Avene,mialam bardzo bogate probki odcienia 01 i 02-zaden nie spelnil sie dla mnie kolorystycznie ale...podklad jest bardzo lekki,przyjemny w aplikacji bo nie za gesty ani zbyt lejacy-taki w sam raz jednak...w zaden sposob nie zauwazylam aby robil cos specjalnego z moja cera,czego nie zrobi podklad tonujacy z innych firm.
Nie mam zbyt wiele do ukrycia i chodzilo mi tylko o wyrownanie kolorytu-z tej czesci wywiazuje sie przecietnie,zaleta moze byc to ze bardzo dobrze rozprowadza sie na filtrze i zostawia delikatny glow-nie ma potrzeba matowienia go,zreszta to juz wg uznania
Plusem bedzie fakt,ze nie uczulil,nie podraznil i nie zapchal-jednak jezeli mam byc szczera to mam sprawdzone mazidla tonujace ktore czynia to samo z moja buzia co Avene,roznica pojawia sie jedynie w cenie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:22   #97
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Hexxanko, a czemu to znów ukryłaś się za czarownicą?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 09:34   #98
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Wyżarło mi wczorajszą odpowiedź odpowiedziałam, że spróbuję, bo będę potrzebowała dobrego krycia (już dziś się złuszczam ), a na Avenkach będzie miał niezłą przyczepność

Na podkładzie Mary Kay się zawiodłam - już bardziej kryje mnie AL... Moim zdaniem nazwa przesadzona
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:00   #99
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Erato
Hexxanko, a czemu to znów ukryłaś się za czarownicą?

Erato potrzebowalam odpoczac od swojego zdjecia w avie Czarownica na jakis czas,moze w miedzyczasie pojawia sie nowe zdjecia z ktorych cos wybiore
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 18:41   #100
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Dziewczyny a co sadzicie o korektorze ArtDeco Camouflage ? ArtDeco to producent. Tutaj podaje jego link http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2498 bo zastanawiam sie nad kupnem , tylko jedynie chcialam sie dowiedziec czy on mi aby przypadkiem nie zaszkodzi? Bo mam cere ze sklonnosciami do tradziku , teraz mam juz nawet oki ale wlasnie te drobne bym chciala zakryc. I nie chce by mi cos przypadkiem zaszkodzilo. Probowalyscie juz moze tego korektora?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:30   #101
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Witam
Cera normalna, nie dolega mi tradzik,zatkane pory czy cos tym stylu.Szczerze powiedziawszy to nie mam w łazience 5-ciu toników, 10 kremów. Moja cera nie potrzebuje takiej pielegnacji,raz uzylam maseczki oczyszczającej i podzekowalam,wtedy dostalam pryszczy. A nawet jak jakis wyskoczy to nie lece do apteki po nowy wynalazek,zniknie albo mu w tym pomoge.
Wiec stosuje:
-krem oliwkowy Ziaja --> dla mnie idealny.Dobrze nawilza mi skóre.
-krem z Avon rozswiatlajacy ( lubie nim podkreslac swoja ciemna karnacje)
-mleczko do zmywania makijazu Avon
-krem pod oczy Avon
I tak cały czas.
Nie lubie testowac nowych kosmetyków na twarzy.Moja cera nie lubi pudrów,podkladów,fluidów. I tak mi jest dobrze,pozdrawiam.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 11:42   #102
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

up
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 11:53   #103
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez maartus
Dziewczyny a co sadzicie o korektorze ArtDeco Camouflage ? ArtDeco to producent. Tutaj podaje jego link http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2498 bo zastanawiam sie nad kupnem , tylko jedynie chcialam sie dowiedziec czy on mi aby przypadkiem nie zaszkodzi? Bo mam cere ze sklonnosciami do tradziku , teraz mam juz nawet oki ale wlasnie te drobne bym chciala zakryc. I nie chce by mi cos przypadkiem zaszkodzilo. Probowalyscie juz moze tego korektora?
Korektor ArtDeco jest lubiany z tego co zauważyłam; trudno odpowiedzieć czy Ci zaszkodzi bo nie mamy pojęcia co w skłądzie Ci szkodzi. Skorzystaj z wyszukiwarki na wizażystce, pewnie recenzje już przeczytałaś
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:31   #104
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Witam drogie panie.Oto moje sposoby na cerę-mam bardzo tłustą ,zaskórnikową,z pojedyńczymi krostkami a jednocześnie bardzo wrażliwą z tendencją do łuszczenia się:
do mycia żel Toleriane-La Roche-Posay-ma sls ale to jedyny,po którym się nie łuszcze,
po umyciu osuszam twarz papierowymi ręczniczkami,
krem Efaclar-nawilżająco-matujący,
filtr 50+ fluid,
podkład Unifiance-La Roche-posay,
na krostki Tribiotik-bez recepty na mnie działa jako jeden z niewielu,
makijaż zmywam najpierw płynem miceralnym Sensibio Biodermy a potem myję wodą z żelem.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:38   #105
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

A jakiego filtra używasz?? Biodermy??
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 15:09   #106
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cera tłusta, grudkowa
Rano:
- żel Under Twenty, Pink Nectar (bardzo dobrze oczyszcza, bez SLS)
- tonik ogórkowy Ziaja
- Klindacin T
- Krem Ziaja calma HLC
- żadnych fluidów, ewentualnie czasem krem Nivea VY Beautiful Skin.
Zauważyłam, że odkąd nie stosuję żadnej kolorówki na buźkę stan jej się znacznie proprawił Na początku ciężko było sobie odmówić, bo miałam co zakrywać, ale teraz brak jakiegokolwiek make-upu to dla mnie żadnen problem

Wieczorem:
- żel Under Twenty Pink Nectar
- tonik ogórkowy Ziaja
- Differin
- Physiogel

raz na jakiś czas: peeling ze zmielonych pestek moreli, żelowa maseczka intensywnie nawilżająca AA lub maseczka odżywcza z glinką zieloną AA (mój faworyt)
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 23:46   #107
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Klaudynka jesli używasz Differin to obowiąkowo filtry na dzień powyżej spf40, poniewaz możesz nabawić się przebarwień.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:55   #108
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

wlasnie, przy orzywaniu differinu konieczny jest filtr nawet zima...
a co do korektora Art Deco nie dostalam go w moim miescie... pewnie w jakims wiekszym by byl ale nies jestem pewna czy on by dla mnie byl dobry
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 15:20   #109
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Klaudynka jesli używasz Differin to obowiąkowo filtry na dzień powyżej spf40, poniewaz możesz nabawić się przebarwień.
A ja słyszałam, że przy deifferinie sprawa jest nieco inna niż przy innych retinoidach, ponieważ trzeba unikać słońca tylko z powodu, że skóra jest przesuszona i podrażniona, a nie dlatego, że mogą by reakcje fototoksyczne.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 15:31   #110
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
A ja słyszałam, że przy deifferinie sprawa jest nieco inna niż przy innych retinoidach, ponieważ trzeba unikać słońca tylko z powodu, że skóra jest przesuszona i podrażniona, a nie dlatego, że mogą by reakcje fototoksyczne.
przebarwienia to nie to samo, co fotouczulenie. fotouczulenie może się objawiać np. wysypką, zaś przebarwienia mogą wystąpić dlatego, że skóra jest złuszczona, bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych. czyli masz rację, że adapalen nie działa fototoksycznie, ale rację ma również Paula, że każda złuszczana skóra jest podatna na przebarwienia.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 15:40   #111
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

U mnie trochę się zmieniło odnośnie pielęgnacji (wciąż udoskonalam swoje sposoby aby służyły cerze jak najlepiej):
-rano-myję twarz żelem Cleanance Avene-nie ma sls i w małych ilościach nie podrażnia skóry,
-osuszam skórę papierowymi ręczniczkami,
-tonizuję przecierając ją tonikiem Hydraphase La Roche-Posay,
-kremuję Hydrabio Legere Biodermy-lepiej łączy się z filtrem niż wcześniejszy krem,
-w kwestii filtra i podkładu nic nie zmieniłam oba La Roche-Posay(filtr 50+ fluide extreme,podkład Unifiance,
-wieczorem nadal zmywam twarz płynem miceralnym Sensibio H2O Biodermy i żelem ale po umyciu i osuszeniu spryskuję twarz wodą termalną La Roche-Posay prawie natychmiast osuszam i smaruję kremem przepisanym przez dermatologa Duac (przez pierwsze tygodnie może powodować pogorszenie stanu cery i silne podrażnienie,co mnie osobiście na początku zniechęciło,ale potem wszystko wraca do normy skóra się wygładza i mniej się zanieczyszcza.

Zapomniałam napisać,że używam jeszcze 2 razy dziennie kremu pod oczy Future Perfect Estee Lauder ale w tym wątku nikt nie wspominał o kremie pod oczy więc nie wiem czy powinnam o tym pisać czy nie na wszelki wypadek piszę dla porządku.
Jeżeli będę jeszcze coś zmieniać w pielęgnacji co jeszcze lepiej będzie działać na moją skórę to napiszę .
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 09:54   #112
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Talking Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Czytam te wątki i czytam... na temat pielęgnacji oczywiście....
Zastanawiam się czy te filtry rzeczywiście są niezbędne?
Ja żadnych nie używam i nie widzę złych skutków. Muszę dokładnie poczytać o nich na forum.

Jednak mam pytanie: co to znaczy, że kosmetyk zapycha pory? Czym to się objawia? Wiem, że niektóre wyśmieją mnie z powodu mojej niewiedzy, ale cóż.
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 11:08   #113
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

kto pyta nie błądzi

zapychacz lub zapychajacy pory to znaczy ze np. kupisz sobie krem, uzyjesz go a tu na drugo dzien masz wysyp wyprysków na twarzy. Dlatego czasami przed zakupem dowiadujemy sie cos o jego skladzie, analizujemy go bo a nóż znajdziemy tam jakies potencjalne składniki komedogenne (zapychające )

hm... złe skutki nieuzywania filtrów możesz zauważyc tym, ze np. wczesniej pojawią ci się zmarszczki lub bedziesz dostawała przebarwień w lecie. Osobiscie nie uzywam niestety zadnego wieeelkiego filtra tylko SPF30 tego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18778 poniewaz on mnie nie zapycha a ja mam bardzo dużą skłonnośc do tego ze mnie wszystko zapycha
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 11:41   #114
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

bebunio, odkąd zaczęłam używać filtrów mam ładniejszą cerę, bardziej promienistą, w zasadzie używam filtra jako ochrone przeciw promieniom UVA które są cały rok nawet w pochmurny deszczowy dzień i jako zwykły dzienny krem, bo ładnie po nim wyglada buzia ma taki zdrowy blask, a po kremach błyszczałam się niemiłosiernie przy filtrach ten błysk jest duzo mniejszy.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 09:48   #115
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Witam,
Tez cos napisze od siebie. Jestem tu raczej nowa ale czytam forum namiętnie
Mam cerę mieszaną z tendencją do wysuszania ( tak przynajmniej myślę). Problemy z pryszczami mam wtedy kiedy zbliża się miesiączka i kiedy zjem czekolade ( czy to nie straszne?). Szczerze mówiąc przez osttanie kilka tygodni nie mam zadnych problemów z cerą, bo się za siebie wziełam Niestety kiedys nie chciało mi się zmywać czasami makijazu w nocy, nie oczysczałam dokładnie skóry no ale teraz sie wszystko zmieniło. Oto moje sposoby na piękną cerę

RANO:
1. emulsja CETAPHIL - po prostu boska, delikatna ale skuteczna, nie drazni spojówek, nawilża!
2. Krem na dzień Garnier Odżywianie i komfort ( bardzo dobry krem szczególnie na zimne dni.
3. Filtr Iwostin spf 25- na zimę uzywam wlasnie tego, mysle ze wystaczy, ale szczerze polecam La roche posay aqua lait ( świetny!)
4. Podklad rozświetlający AA w minimalnej ilosci- super rozswietla do tego róż inglota i tusz do rzes, aby ładnie wyglądac nawet jak się idzie do sklepu po bułki
5. Wieczorem dokładnie zmywam makijaz mleczkiem MICEA, następnie uzywam emulsji CETAPHIL ponownie i czasami jeszcze tonik oczyszczajacy clean&clear. I na koniec nakładam wspaniały, cudowny, niezastąpiony krem Garnier nutridermist na noc
Klade sie spac, spie ok 7-8 godzin a rano budzę się z jednym kolorem na buzi polecam ten krem!!! jest wspaniały
Oprocz tego wszystkiego robię sobię raz w tygodniu maseczke La roche posay hydraphase ( chyba tak ona sie nazywa, kupuję ją w podwojnych saszetkach w superfarmie za 8 pln!) Swietnie nawilza i nawadnia skórę. Poza tym planuję 2 razy w tygodniu robic maseczke aspirynową. Juz robilam 2 razy i jestem zadowolona....to chyba na tyle. AHA mam jeszcze naczynka i peeling robie raz na 2 tygodnie albo rzadziej i to drobnoziarnisty ( czesciej się boję) to na tyle. Nie wiem czy to jest odpowiednia pielegnacja ale mi odpowiada. ale jesli cos robie nie tak to mowcie bo ja sie słabo znam pozdrawiam!

Edit: nie jem czekolady i piję litry zielonej herbaty- i to pomaga chyba bardziej niz te wszystkie kremy!
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 17:31   #116
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cera mieszana - tłusta w strefie T, normalna na policzkach( z tendencją do przesuszania), płytko unaczyniona(plus kilka naczynek przy patkach nosa - wczoraj je odkryłam i muszę je jak najszybciej usunąc), cera wrażliwa, bez krostek i grudek jednak z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Moje patenty:
Rano:

-żel micelarny do oczyszczania twarzy+tonik Lancome Pure Focus
-filtr LRP i puder jedwabny Hauschka
-róż na policzki, który dodaje blasku cerze i całej twarzy
-idealnie wyregulowane brwi(mam ciemne wiec nie musze ich dodatkowo podkreślac kredką czy cieniem, ale niezbędne jest nadanie im kształtu żelem czy po prostu grzebyczkiem)
-usta podkreślone naturalnym błyszczykiem albo posmarowane balsamem do ust/pomadką ochronną

Wieczorem:
-żel micelarny,a po nim łagodny żel bez SLS( najczęściej ziaja, ale kusi mnie też Rosalic LRP i Topialyse SVR)
_tonik złuszczajacy Clinique nr2
-wycieranie twarzy zawsze papierowym ręcznikiem
-kwas - latem i wiosną boski i najukochańszy AcneDerm/Skinoren, jesienią Diacneal/Effaclar K
-olejek Clarins albo Hauschka - boski - reguluje i nawilża
-nawilżanie krem o krótkim i prostym składzie
-gruba warstwa kremu pod oczy Avene /Biotherm

1 raz w tygodniu:
-maseczka aspirynowa(od razu mam delikatny peeling)
-delikatny peeling Avene +woda termalna + maseczka kojąca Avene
-maseczka z białej glinki(uwielbiam!) albo z zielonej glinki


-peeling migdałowy w gabinecie dermatologicznym +mikrodermabrazja
-łykam tran
-dobra dieta bez junk food, dużo warzyw, owoców, ziaren, ryb
-zero słodzonych napojów, za to dużo wody i herbatek ziołowych i zielonej
-zero kawy(szkodzi mi na naczynka)
-dużo snu(nie kładę się później niż o 23)
-obowiązkowy demakijaż(nie ważne czy godz 20 czy 3 nad ranem)\
-uśmiech i mniej stresu
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:14   #117
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Aktualizacja:

cera-b wrazliwa,mieszana ze sklonnoscia do przesuszania i zapychania.
-do demakijazu:Boots plyn dwufazowy
-codziennie nakladam filtr(avene mleczko spf50+puder transparentny EL Lucidity)
-nie uzywam zadnych podkladow w plynie(ostatnio stwierdzilam tez ze chyba przerzuce sie na podklady sypkie mineralne-zamowilam sobie ostanio kilka probek)
-Na noc nakladam kwas Alpha hydrox 12%(ale w malych ilosciach i nie codziennie)
-na suche partie twarzy w razie potrzeby:Olejek z rozy Aubrey Organic
-peeling raz w tygodniu:enzymatyczny Kanebo silk peeling powder
-maseczka z glinki zielonej Boots Botanics

Z moja twarza jest tak ze im mniej uzywam tym lepiej.

-Pije duzo wody
-zielonej herbaty
-fast foody-raczej unikam
-lubie salatki i owoce morza
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:19   #118
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

a powiedzcie co jest lepsze na przebarwienia posłoneczne typu melsma
Acne-derm czy Glyco A???
jutro jade do apteki i nie wiem na co sie zdecydować (wiem ze glyco A dziala rowniez odmladzajaco,a Acne-derm dobry na zaskorniki)
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 20:48   #119
lorraine
Raczkowanie
 
Avatar lorraine
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 40
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Aktualnie najlepiej się u mnie sprawdza (przy cerze mieszanej, naczynkowej, wrażliwej):

Rano:
- micel Biodermy
- hydrolat (neroli lub różany)
- gdy mam czas, to samoopalacz
- filtr LRP Creme Fondante lub Lait Velouete
- mieszanka pudrowa (jedwabny Hauszki + Lucidity + trochę Dry Flo)
- makijaż gdy mam czas: róż lub brązer + cienie, kredka i tusz do oczu + szminka lub błyszczyk

Wieczorem:
- zmywam makijaż olejkiem myjącym domowej produkcji
- jeśli zostaną resztki tuszu na rzęsach, zmywam je micelem Biodermy
- hydrolat
- co drugi dzień tonik z BHA lub z kwasem migdałowym wg przepisu z Mazideł + jakiś delikatny krem obecnie Sensibio AR
- w pozostałe dni serum z wit. C, na to Redermic
- pod oczy dwa razy w tygodniu Diroseal (oczywiście wtedy omijam okolice oczu nakładając inne preparaty)

Planuję wprowadzić jakiś retinoid do stosowania na całą twarz, więc pewnie ta pielęgnacja kiedyś się zmieni, ale na razie mi pasuje.
lorraine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 00:06   #120
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

cera mieszana z czestymi sklonnosciami do niespodzianek

micele i kremiki regulujace wydzielanie sebum Biodermy!!!!
krem Rilastil !
mycie buzi naturalnym olejkiem J.Malki
tonik tea tree The Body Shop

sezonowo organizuje sobie dopalacze na moja buzie w tym sezonie jesienno-zimowym jest to Idealist EL na dzien i Advanced Night Repair (do twarzy i osobny pod oczy) EL. Polecam tez goroco Repairwear Clinique ktory byl u mnie na topie w tamtym roku. Spisal sie swietnie!

raz w tygodniu maseczka 15-minute Clinique
co drugi dzien maseczka glinkowa Botanics
co drugi dzien maseczka weglowa i piling rozgrzewajacy Sanctuary

duzo wody mineralnej, duzo zielonej herbaty i duzo nutrikosmetykow oczywiscie reczniki papierowe. Spie zawsze przynajmniej 8h.


co do makijazu:

przed makijazem uzywam dr.feelgood Benefitu, na to klade podklad mineralny. Oczy - naturalny cien <zazwyczaj clinique - ze wzgleu na jego ''gole'' odcienie, albo Dior-mam slabosc do paletek>, tusz do rzes Dior albo Lancome. czasami troche bronzera Clinique.
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.