TWARZ- patenty na NAJ:) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 22:20   #151
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostuda nie spełniam żadnego z warunków naszczescie wiec chyba to nie to....ale watek przejze
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 22:33   #152
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostuda nie spełniam żadnego z warunków naszczescie wiec chyba to nie to....ale watek przejze
Życzę Ci, żeby to nie było to Ale pamiętaj: strzeżonego.... Smaruj filtrami!!
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 07:07   #153
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

no tak, to już przynajmniej wiem co mi się przyplątało, do mnie niestety opis pasuje
właśnie na początku czerwca zauważyłam ciemne plamy nad górną wargą, myślałam początkowo, że to może od słońca [wróciłam z Egiptu] ale zarówno tam jak i na co dzień używam filtra Avene / SVR 50+
wyglądam teraz jakbym miała wąsy - zafundowałam sobie peeling migdałowy i używam toniku migdałowego, efekty marne
na nic mocniejszego pozwolić sobie nie mogę, bo jestem naczynkowcem

idę czytać Cosmelan

EDIT: o Matko... kiedy ja to wszystko przeczytam
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-08-23 o 07:46 Powód: ...refleksja...
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 12:50   #154
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

[quote=cava;8675971]Do niedawna cera wrażliwa ale tłusta, ziemista z wiecznym problemem trądzikowym(głownie zaskórniki - plaga zaskórników, co jakiś czas wysyp), do tego ciągle jakies przebarwienia, ostatnio cera... wrażliwa w kierunku normalnej, ładniejszy koloryt, zaskórniki ... poszły się paść, przebarwienia już ledwo widać.

1. mega patent nr 1 - dobry dermatolog i regularne kontrole u niego.
2. ograniczenie ilosci kremów i cud pacaneów nakładanych na twarz, używam teraz 1 kremu dla alergicznch niemowląt o składzie prostym jak drut i pianki do mycia twarzy na betainie, nieperfumowanej.
Czy mogłabyś zdradzić nazwę kremu dla alergicznych niemowląt?pozdrawiam:cmok :
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 15:02   #155
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Fajny wątek teraz ja Cera tłusta skłonna do wyprysków i wągrów i jednocześnie naczynkowa i wrażliwa...
-do osuszania twarzy używam jednorazowych ręczników
-do mycia twarzy używam wody mineralnej
-myje twarz żelem do mycia twarzy łagodnym bez sls 2 razy dziennie
-tonik z zielonej herbaty zawsze gdy chce oświezyc twarz
-na dzień krem z filtrem
-na noc używam krem wzmacniający naczynka
-2 razy w tyg peeling enzynmatyczny i maseczka z glinki zielonej
-3 razy dziennie wklepuje żel pod oczy ze świetlika ;p
-zawsze mam przy sobie balsam do ust i czesto go używam
-na noc olejek rycynowy na brwi
-zawsze zmywam makijaż
-pije pokrzywe i biore cynk
Hm chyba tyle jak coś mi się przypomni to dopisze ;p
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 16:03   #156
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
no tak, to już przynajmniej wiem co mi się przyplątało, do mnie niestety opis pasuje
(...)
zafundowałam sobie peeling migdałowy i używam toniku migdałowego, efekty marne
Nie masz źle, mnie parę lat temu "uśliczniło" z nagła nie tylko "wąsikiem" ale jeszcze cud rozłożystymi "skrzydłami motyla" na czole
teraz nad wargą nic już nie widać, a na czole tak ledwo, ledwo - ja wiem ze tam było to jeszcze widzę, ale myślę że jak ktoś nie wie a się z lupą nie wgapia to nie zauważy.
Nie wiem co poskutkowało w końcu, myślę że najbardziej po prostu... czas i jednak nieprzesadzanie z opalaniem twarzy (Filtry średnio, dużo przebywam na dworze, słońce zawsze przez filtr złapie, zresztą szkoda życia na chowanie się przed słońcem, , za to czapka z daszkiem chyba mi już przyrosła do głowy.


Lipiec7:
Ten krem dla alergicznych niemowlaków i atopowców to Oilatum Soft.
Na tamtej stronie podałam nawet jego skład.
Mnie on pasuje bo nie zawiera po prostu gliceryny zaraz na początku składu.
Ale kremów tego typu jest wiecej, np Emolium, Balneum, Lipkar
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 18:49   #157
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Kilka moich sposobów:
1. ZAWSZE zmywam makijaż na noc, nawet jak jestem po imprezie i jedyną rzeczą którą chce to położyć się do łóżka
2. regularnie smarowanie się kremami i stosowanie maski do włosów wax co 2 dni. Nieważne jak dobre i drogie są kosmetyki, efekty dają jedynie wówczas gdy stosowane są regularnie
3. staram się wysypiać, co nie zawsze jest takie proste
4. codzienna regulacja brwi- naprawdę poprawia to wygląd
5.staranne dobieranie kosmetyków do makijażu

a teraz najważniejsze- zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy to naprawdę widać jak polubimy siebie i będzie nam dobrze we własnym ciele to również inni to zauważą
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 21:46   #158
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość

a teraz najważniejsze- zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy to naprawdę widać jak polubimy siebie i będzie nam dobrze we własnym ciele to również inni to zauważą
O tak!
To nawet chyba lepsze niż mój "koffany" dermatolog
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 09:47   #159
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

olejek Hauschka co to jest ?? :O
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 19:22   #160
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
no tak, to już przynajmniej wiem co mi się przyplątało, do mnie niestety opis pasuje
właśnie na początku czerwca zauważyłam ciemne plamy nad górną wargą, myślałam początkowo, że to może od słońca [wróciłam z Egiptu] ale zarówno tam jak i na co dzień używam filtra Avene / SVR 50+
wyglądam teraz jakbym miała wąsy - zafundowałam sobie peeling migdałowy i używam toniku migdałowego, efekty marne
na nic mocniejszego pozwolić sobie nie mogę, bo jestem naczynkowcem

idę czytać Cosmelan

EDIT: o Matko... kiedy ja to wszystko przeczytam
Ilona .. Ciekawa jestem czy poradziłaś sobie z przebarwieniami, ja mam takie same - normalnie wyglądają jak wąsy też używałam kremów z wysokimi filtrami i nic kurcze już nie wiem jak sobie z tym poradzić
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:25   #161
ekonom84
Przyczajenie
 
Avatar ekonom84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

na przebarwienia polecam Neostrate HQ, mnie pomogła uporać się z plamą właśnie nad górną wargą.
ekonom84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 08:02   #162
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez ekonom84 Pokaż wiadomość
na przebarwienia polecam Neostrate HQ, mnie pomogła uporać się z plamą właśnie nad górną wargą.
oo..dzięki .. jak długo stostowałaś ten krem? wiem ze przebarwień nie da się całkowicie zlikwidować ale chciałabym żeby chociaż trochę się te przebarwienia rozjaśniły
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 11:10   #163
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
oo..dzięki .. jak długo stostowałaś ten krem? wiem ze przebarwień nie da się całkowicie zlikwidować ale chciałabym żeby chociaż trochę się te przebarwienia rozjaśniły
od siebie mogę powiedzieć, iż spektakularny efekt zauważyłam już po niecałym miesiącu stosowania, przebarwienia praktycznie zniknęły mi z czoła,z którymi walczyłam prawie 2 lata. Niestety nie mogłam stosować kremu codziennie, gdyż skóra mocno się czerwieniła, także co 3 dni robiłam 2 dni przerwy na nawilżacze. Jak dla mnie najlepszy "wybielacz" z dotychczas przetestowanych
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 11:26   #164
ekonom84
Przyczajenie
 
Avatar ekonom84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Neostretę HQ stosowałam przez ok 5 miesięcy tak co drugą noc, gdyż podobnie jak u foxiny, skóra w miejscu zastosowania żelu robiła się czerwona. Także plan był taki: naprzemian na noc Neostrata i krem nawilżajacy, a na dzień oczywiście filtry SPF 50.
ekonom84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:41   #165
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

ekonom84
foxina

Dzięki dziewczyny .. muszę więc spróbować
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:09   #166
beso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 150
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

u mnie wygląda to mniej więcej tak:

- zawsze zmywam makijaż, nieważne czy to po zwykłym dniu czy po zakrapianej imprezie, demakijaż musi być (mleczko, płyn do demakijażu oczu, żel do mycia twarzy, tonik)
- swoją pielęgnację konsultuję z dermatologiem, używam prepratów na trądzik, choć już na szczęście ten etap prawie zakończyłam (Hascoderm, Acne-Derm, Clindacne)
- na dzień krem z fotostabilnym filtrem
- zimą otulam się dodatkowo kremem biolipidowym
- nie zapominam o nawilżaniu, regularnych peelingach i maskach
- kilka razy w roku złuszczam się u dermatologa
- staram się zdrowo odżywiać
- piję jakieś 2 litry wody dziennie.

beso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 08:59   #167
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile Pokaż wiadomość
Okey,to moze najpierw mój,zadna nowoscia zapewne nie bedzie.Dodam ze mam cere mieszana ale raczej tlusta z duza iloscia zaskornikow i rozszerzonymi porami,totalne przeciwienstwo wrazliwej skory z naczynkami. Niesamowicie pomogla mi kuracja: na noc ACNE DERM a codziennie maseczka zwezajaca pory Eris. Nie poznawalam mojej twarzy po 2 tygodniach. Polecam!

Smile_Smile przepraszam jeżeli z czymś się powielę. Ciekawi mnie ta kuracja Acne Derm. Smarujesz buzinke w całości czy tylko punktowo? I jakich konkretnie filtrów używasz na codzień? ( firma, wysokośc SPF)

Moja cera tłusta, mieszana, potrądzikowa z tendencją do zaskórników i rozszerzonych porów:

- zmywam twarz już nawet nie żelem do buzi tylko naturalnymi olejkami myjącymi z BU- mniej podrażniają , super nawilżają, bardzo dobrze czyszczą- nie trzeba się nasorowac buzi tyle co żelem. Teraz zamówiłam Olejek Myjący do twarzy- wanilia- yang- yang- jest antybakteryjny, ładnie pachnie, można nim myc również oczy ( makijaż) i wbrew pozorom co sueruje nazwa olejek- nie zapycha i nie zostawia filmu

- Stosuję głównie dwa kremy do buzi ( staram się zmieniac co jakiś czas by cera się nie przyzwyczaiła bo przestanie na nie reagowac)- Avene Cleance- nawilża rewelacyjnie skórę trądzikową a jest bardzo lekki, jakby był z wody termalnej, a drugi to Belnatu Algapur Cream http://www.pierrearthes.bazarek.pl/o...eam-50-ml.html - dostępny w salonach kosmetycznych lub w sprzedaży kosmetyków profesjonalnych- teraz mam dużą tubkę 200ml kupiony po cenie hurtowej za 145zł...chyba się go przez rok nie zużyje

- Na noc stosuję serum ekspesowe z Mazideł (algowo-owsiane) jest dobre, ale szukam czegoś innego

- maski, które najbardziej lubię i super mnie oczyszczają i wygładzają:
1) spirulina- strasznie śmierdzi wodorostami i jest wyjątkowo zielona;D ale super działa! http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
2) glinka ghassoul http://www.ecospa.pl/glinka-ghassoul-p-122.html

- jak mnie obrzuci po jedzeniu czy piciu...;D to herbatka z bratka i dużo wody mi pomaga

- przed nałożeniem kremu przecieram buzię hydrolatem różanym, super ją tonizuje i przygotowuje

- codziennie używam podkładu Shiseido Sun Protection Liquid Foundation SPF 30 30ml- jak dla mnie rewelacja- zrecenzowałam go jako mój KWC
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 09:37   #168
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

moje patenty:

cera mieszana, wrażliwa, przebarwienia, skłonność do wyprysków

- obowiązkowo filtr- odkąd znalazłam swój idealny- używam cały rok, czasem z 1-2 dniowymi przerwami na krem drogeryjny, byle z w miarę wysokim filtrem (narazie znalazłam max 15)
- kwasy- marzę o jasnej, bezproblemowej cerze
- peeling obowiązkowo 1 x tyg- używam mechanicznego bo jakoś nie mogę znaleźć pasującego mi enzymatycznego, ale mój mechaniczny jest moim KWC
- obowiązkowo po peelingu maska odżywcza- tez sprawdzona i zazwyczaj ta sama
- regulacja brwi
- ZAWSZE demakijaż- nawet w środku nocy po mega imprezie
- korektor- z związku z przebarwieniami- mój drugi przyjaciel
- twarz przemywam rano zimna wodą- niesamowicie pobudza i ładnie napina skórę
- róż lub kulki rozświetlające na policzkach- niesamowicie ożywiają cerę
- zawsze nawilżone usta- niekoniecznie szminka czy błyszczyk, wolę wszelkie pielęgnujące nawilżacze- bo ma nic gorszego niż suche i popękane usta
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 10:36   #169
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Kolej i na mnie. Cera problemowa. Mieszana, tłusta na czole brodzie i nosie. Grudki na czole, taka mała kaszka gdzie-nie-gdzie, pojawiająca się okresowe. Ale czoło raczej "nierówne".
Przeczytałam cały wątek, zapisałam sobie co kupić - maseczkę Eris Acne derm po raz kolejny no i jakiś filtr, ale nie mam pojęcia jaki, miałam Iwostin 50+ ale mnie zapchał
Obecnie używam błotnej maseczki z Avonu. Do demakijarzu Ziaja dwufaza.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 21:18   #170
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cera problemowa. Mieszana, tłusta na czole brodzie i nosie, dodatkowo przesusz na policzkach. Grudki na czole.

Stosuję retinoidy, wcześniej stosowałam kwasy, i powiem Wam, że efekty były marne, wszystko wracało, dodatkowo bałam sie strasznie o moje naczynka. Kwasy nie usunęły grudek na czole. Za to wyglądałam po nich koszmarnie - złażąca płatami skóra, czerwone plamy.

Odkąd stosuję retinoidy (jakieś 2 m-ce) - grudki z czoła zniknęły, koloryt cery się wyrównał, już prawie wogóle sie nie łuszczę (na początku miałam złażącą skórkę, którą jednak było łatwiej okiełznać niż tą pokwasową). Wyglądam jak człowiek i już nie wstydzę sie wyjść z domu.

Tak wiec dla cer wrażliwych polecam zdecydowanie retinoidy.

Oczywiście połączone z porządna pielęgnacją - makijaż zmywam zawsze (olejek myjący pomarańczowy z BU), porządnie nawilżam - na przesusz Phisiogel, normalnie Bioderma - Sensibio lub Hydrabio riche, używam hydrolatów i ser z BU. Raz lub dwa razy w tygodniu maseczka bromelaninowa.

I ostrożnie dobieram kosmetyki kolorowe.

EDIT: no i oczywiście podstawa - dobry, wysoki i stabilny filtr apteczny - u mnie Avene - bo można sie na nią wszystkim maziać...

Edytowane przez Naamah6
Czas edycji: 2008-11-14 o 21:20
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 22:01   #171
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Cera problemowa. Mieszana, tłusta na czole brodzie i nosie, dodatkowo przesusz na policzkach. Grudki na czole.

Stosuję retinoidy, wcześniej stosowałam kwasy, i powiem Wam, że efekty były marne, wszystko wracało, dodatkowo bałam sie strasznie o moje naczynka. Kwasy nie usunęły grudek na czole. Za to wyglądałam po nich koszmarnie - złażąca płatami skóra, czerwone plamy.

Odkąd stosuję retinoidy (jakieś 2 m-ce) - grudki z czoła zniknęły, koloryt cery się wyrównał, już prawie wogóle sie nie łuszczę (na początku miałam złażącą skórkę, którą jednak było łatwiej okiełznać niż tą pokwasową). Wyglądam jak człowiek i już nie wstydzę sie wyjść z domu.

Tak wiec dla cer wrażliwych polecam zdecydowanie retinoidy.

Oczywiście połączone z porządna pielęgnacją - makijaż zmywam zawsze (olejek myjący pomarańczowy z BU), porządnie nawilżam - na przesusz Phisiogel, normalnie Bioderma - Sensibio lub Hydrabio riche, używam hydrolatów i ser z BU. Raz lub dwa razy w tygodniu maseczka bromelaninowa.

I ostrożnie dobieram kosmetyki kolorowe.

EDIT: no i oczywiście podstawa - dobry, wysoki i stabilny filtr apteczny - u mnie Avene - bo można sie na nią wszystkim maziać...
czytając Twój opis cery, czuję się jakbyś pisała o mojej jak widać mamy bardzo podobne.

Powiedz, czy nie zapycha Cię ten Avene? ja używałam Iwostin i na policzki się sprawdza, ale na strefę T niestety

i jeszcze jedno dot. retinoidów: jak to stosujesz i gdzie można kupić?
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 22:58   #172
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Cera problemowa. Mieszana, tłusta na czole brodzie i nosie, dodatkowo przesusz na policzkach. Grudki na czole.

Stosuję retinoidy, wcześniej stosowałam kwasy, i powiem Wam, że efekty były marne, wszystko wracało, dodatkowo bałam sie strasznie o moje naczynka. Kwasy nie usunęły grudek na czole. Za to wyglądałam po nich koszmarnie - złażąca płatami skóra, czerwone plamy.

Odkąd stosuję retinoidy (jakieś 2 m-ce) - grudki z czoła zniknęły, koloryt cery się wyrównał, już prawie wogóle sie nie łuszczę (na początku miałam złażącą skórkę, którą jednak było łatwiej okiełznać niż tą pokwasową). Wyglądam jak człowiek i już nie wstydzę sie wyjść z domu.

Tak wiec dla cer wrażliwych polecam zdecydowanie retinoidy.

Oczywiście połączone z porządna pielęgnacją - makijaż zmywam zawsze (olejek myjący pomarańczowy z BU), porządnie nawilżam - na przesusz Phisiogel, normalnie Bioderma - Sensibio lub Hydrabio riche, używam hydrolatów i ser z BU. Raz lub dwa razy w tygodniu maseczka bromelaninowa.

I ostrożnie dobieram kosmetyki kolorowe.

EDIT: no i oczywiście podstawa - dobry, wysoki i stabilny filtr apteczny - u mnie Avene - bo można sie na nią wszystkim maziać...
A jakie retinoidy stosujesz jeśli mogę spytać? Ja mam cerę tłustą, z zaskórnikami obu odzajów, dodatkowo małe plamki po pryszczach i skłonność do pękających naczynek. Niedawno włączyłam do pielęgancji Diacneal Avene i zauważyłam, że bardzo dobrze radzi sobie z moją cerą. Jest tylko jeden problem - ma kwas glikolowy a jego nie można używać przy cerach naczynkowych Chciałabym znaleźć jakiś w miarę łagodny retinoid, który można by połączyć z Effaclarem, tonikiem z 2% BHA z BU i moją nr 1 jak do tej pory maseczką aspirynową. Chyba, że przekonam się bardziej do niego, wtedy kwasy pójdą w odstawkę.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 23:05   #173
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
A jakie retinoidy stosujesz jeśli mogę spytać? Ja mam cerę tłustą, z zaskórnikami obu odzajów, dodatkowo małe plamki po pryszczach i skłonność do pękających naczynek. Niedawno włączyłam do pielęgancji Diacneal Avene i zauważyłam, że bardzo dobrze radzi sobie z moją cerą. Jest tylko jeden problem - ma kwas glikolowy a jego nie można używać przy cerach naczynkowych Chciałabym znaleźć jakiś w miarę łagodny retinoid, który można by połączyć z Effaclarem, tonikiem z 2% BHA z BU i moją nr 1 jak do tej pory maseczką aspirynową. Chyba, że przekonam się bardziej do niego, wtedy kwasy pójdą w odstawkę.
Wg mnie troche tego za duzo-Effaclar K,tonik 2% BHA i maseczka aspirynowa wybralabym z tego dwa i tyle poniewaz dzialanie maseczki aspirynowej to nic innego jak zblizone dzialanie Effaclaru K wiec po co dublowac?

Diacneal Avene jest dobry ale w tym przypadku wylacznie na obszary poza naczynkowe.

Dobrym rozwiazaniem jest Diroseal Avene ale nie kazda cera jest z niego zadowolona-niektore wysuszal,podraznial itd. osobiscie mnie pasuje i przede wszystkim wspomaga tez pielegnacje cer naczynkowych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 23:27   #174
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wg mnie troche tego za duzo-Effaclar K,tonik 2% BHA i maseczka aspirynowa wybralabym z tego dwa i tyle poniewaz dzialanie maseczki aspirynowej to nic innego jak zblizone dzialanie Effaclaru K wiec po co dublowac?

Diacneal Avene jest dobry ale w tym przypadku wylacznie na obszary poza naczynkowe.

Dobrym rozwiazaniem jest Diroseal Avene ale nie kazda cera jest z niego zadowolona-niektore wysuszal,podraznial itd. osobiscie mnie pasuje i przede wszystkim wspomaga tez pielegnacje cer naczynkowych.
Tonik chciałam stosować przed Effaclarem jako wzmocnienie jego działania ok. 2 razy w tyg. Effaclar co trzeci dzień na przemian z Diacneal ( teraz już z pominięciem wrażliwych obszarów), a maseczka 1,2 razy w tyg. Diroseal miałam próbkę ale coś mnie wtedy zapchało, nie jestem pewna czy to był on właśnie ale profilaktycznie odstawiłam. Teraz będę musiała to dokładnie sprawdzić i potestować Diroseal, może akurat będzie pasował. Fajnie działał też na mnie Hydracid C SVR - ma w składzie retinol tylko jak się ma jego ilość do Diroseal i Diacneal, w sensie który z nich będzie mocniejszy? I czy Hdracid C zawiera w swoim składzie coś, co mogłoby zaszkodzić cerze naczynkowej?
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:30   #175
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
czytając Twój opis cery, czuję się jakbyś pisała o mojej jak widać mamy bardzo podobne.

Powiedz, czy nie zapycha Cię ten Avene? ja używałam Iwostin i na policzki się sprawdza, ale na strefę T niestety

i jeszcze jedno dot. retinoidów: jak to stosujesz i gdzie można kupić?
Avene mnie nie zapycha, jest raczej z tych delikatniejszych które stosowałam. Ale dalej szukam filtra doskonałego. Nie jestem w stanie nałożyć na twarz przepisowej ilości, bo strasznie sie lepi, a jak próbuję nałożyć drugą warstwę, to sie roluje. też miałam Iwostin - jest trochę tępy, trzeba przyznać.


Jeśli chodzi o retinoid, to stosuję Locacid - skład prawie jak Retin-A (albo taki sam, coś mi tam dermatolog pokazywał w Ksiedze leków, ale juz nie pamiętam, bo to dawno było). No i na pewno zdecydowanie łatwiej go dostać (mam jedną aptekę, w której jest zawsze na stanie, ale każda apteka powinna mieć możliwość sprowadzenia leku, bo raczej jest dostępny). Ma fajną żelową postać - ładnie się wchłania. Stosuję na twarz wieczorem, najpierw dokładnie oczyszczam buzię olejkiem i hydrolatem, odczekuję 15 min, żeby wyschła i smaruję się Locacidem - cieniutką warstwą. Jeśli czułabyś, że Cię przesusza - po godzinie, półtorej czasem nakładam na Niego krem - wazne żeby był jak najprostszy - ja akurat mam Phisiogel i u mnie sie sprawdza, ale wiele osób zapycha - musisz znalezć swój ulubiony.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:36   #176
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Tonik chciałam stosować przed Effaclarem jako wzmocnienie jego działania ok. 2 razy w tyg. Effaclar co trzeci dzień na przemian z Diacneal ( teraz już z pominięciem wrażliwych obszarów), a maseczka 1,2 razy w tyg. Diroseal miałam próbkę ale coś mnie wtedy zapchało, nie jestem pewna czy to był on właśnie ale profilaktycznie odstawiłam. Teraz będę musiała to dokładnie sprawdzić i potestować Diroseal, może akurat będzie pasował. Fajnie działał też na mnie Hydracid C SVR - ma w składzie retinol tylko jak się ma jego ilość do Diroseal i Diacneal, w sensie który z nich będzie mocniejszy? I czy Hdracid C zawiera w swoim składzie coś, co mogłoby zaszkodzić cerze naczynkowej?
Tak jak pisała Hexxana - trochę tego za dużo...

też tak kiedyś szalałam - maseczka aspirynowa, tonik z 2% BHA też mam (już nie używam), retinoidy - efektem była stale podrażniona cera, której czasem nie mogłam nawet dotknąć.

Im prostsza pielęgnacja, tym lepsza. Im mniej złożone kosmetyki - tym lepiej - ja polecam te robione - BU i Mazidła - naprawdę czuć różnicę.

Ja wybrałam Retinoidy - LOCACID - bo bardziej mi służyły niż kwasy.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:41   #177
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
czytając Twój opis cery, czuję się jakbyś pisała o mojej jak widać mamy bardzo podobne.

Powiedz, czy nie zapycha Cię ten Avene? ja używałam Iwostin i na policzki się sprawdza, ale na strefę T niestety

i jeszcze jedno dot. retinoidów: jak to stosujesz i gdzie można kupić?
Mnie też Iwostin zapychał, dlatego tylko na poliki stosowałam.
Ale moja cera podobna do Twojej. Teraaz nie mam żądnego filtra, bo sama nie wiem jaki wziąć.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 11:38   #178
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cześć dziewczyny znacie jakieś msasci na prosaki takie koło oczu ? niewiem czym sie tego pozbyć
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 11:48   #179
psycho_loszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 138
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny znacie jakieś msasci na prosaki takie koło oczu ? niewiem czym sie tego pozbyć
maści nie znam, ale ja zawsze chodziłam do kosmetyczki je usunąć, płaciłam 5-10 zł i ona mechanicznie je usuwała.. musisz ograniczyć ilość tłustych pokarmów to przestaną Ci wychodzić i maści złuszczające np. acne derm (tylko ostrożnie bo to wrażliwa cześć twarzy)
psycho_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 14:50   #180
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez psycho_loszka Pokaż wiadomość
maści nie znam, ale ja zawsze chodziłam do kosmetyczki je usunąć, płaciłam 5-10 zł i ona mechanicznie je usuwała.. musisz ograniczyć ilość tłustych pokarmów to przestaną Ci wychodzić i maści złuszczające np. acne derm (tylko ostrożnie bo to wrażliwa cześć twarzy)
dziekuje za odp ale można zna ktoś jakaś masc ? boje sie isc do kosmetyczki bo kiedys zrobila mi blizne
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.