Panny Młode 2008 cz.II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-14, 12:29   #781
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

oj niektorzy ksieza to maja niezle narabane w mojej parafii to jeszcze ok, mamy na razie same dobre wspomnienia ale u TZa jest taki proboszcz ze az strach. jak TZa siostra poszla teraz dac zapowiedzi to nie chcial przyjac, ze niby sie wyprowadzila, bierze slub w innej parafii to niech tam sobie zalatwia. a potem zaczal sobie robic osobiste wycieczki po calej rodzinie TZa az nie chce myslec co bedzie jak my tam pojedziemy (a wtedy bedzie mial co gadac bo przed nami jeszcze brat TZa bedzie zalatwial- tak wyszlo ze same sluby mamy) i ile nas ta "przyjemnosc" w kopercie bedzie kosztowala
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 12:43   #782
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

A ja dzisiaj się do księdza wybieram Jeśli dojdę (nie wiem jak w końcu z czasem się wyrobię) to zdam jutro relacje
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:03   #783
Agata R
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 899
GG do Agata R
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

mnie czeka wizyta w majuwizyta u proboszcza i proszenie go zeby wyrazil zgode na to zeby nam inny ksiadz udzielil slubu... no i juz spisanie protokolu i zaplacenie za zapowiedzi... zaczyna sie juz kolosalne wydawanie kasy...
Ale chociaz tyle ze TŻa wypuszczaja ze szpitala we dwoje zawsze razniej
Agata R jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:28   #784
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez toverek83 Pokaż wiadomość
przepraszam Was ze nie napisalam wczoraj o co poszlo ale musialam ochlonac....moze od poczatku......w sierpniu 2007 r idziemy z TZ do proboszcza on z usmiechem nas wita i pyta co tam?my mowimy ze chcemy wziasc slub 27 wrzesnia 2008 r i pytamy co trzeba itp.on nam mowi tlumaczy przy okazji krzyczy ze nie wiemy ale ok.ja mowie a godzine slubu chcemy 14 niech ksiadz zapisze-a on na to-macie czas przyjdzcie w maju to sie umowimy nic sie nie dzieje....
mija kilkanascie miesiecy...jest kwiecien 2008-mowie do TZ chocmy do ks przypomniec sie.TZ mowi:kazal nam przyjsc w maju,ja nalegam.OK IDZIEMY!ksiadz mowi ze nei ma przy sobie ,,kajecika"ale zapisze ze chcemy o 14 i bierze nr telefonu do TZ.... w tygodniu dzwoni do niego i mowi ze 14 zajeta...mamy wybrac albo 13 albo 15....ok TZ sie wk.......mowi ze mu tego nie daruje bo nie dotrzymal slowa i zrobil z nas idiotow a przy okazji zapomnial o nas......bo umowil na 14 inna pare na slub w tym dniu.....
13 kwiecien 2008-godzina zero!idziemy do Niego do zakrystii-mowimy:,,prosze ksiedza bylismy u ksiedza w sierpniu kazal nam ksiadz przyjsc w maju a przyslimy w kwietniu umowic sie na godzine slubu a ksiadz nam mowi ze zajeta".........i sie ZACZELO:JAK WAM SIE NIE PODOBA TO DO INNEJ PARAFI BRAC SLUB DO WIDZENIA ZEGNAM!!!!CO MOZE MUSICIE ZAPROSZENIA ZMIENIAC GOSCI INFORMOWAC....BESZCZELNI PRZYCHODZA I KLOCA SIE O GODZINE...DO WIDZENIA POWIEDZIALEM!!!!w miedzy czasie upadla mu stula(nie wiem jak sie pisze)jakas kobieta ja podniosla,zaczal strzelac szafka...a keidy powiedz do widzenia ja za klamke i wychodze a TZ lapie mne za reke i mowi czekaj,powiedzial mu PROSZE NAS WPISAC NA 15 DO SWOJEGO KAJECIKA I NIE MOWIC ZE MAMY BRAC SLUB W INNEJ PARAFI BO TU OOBOJE BYLISMY CHRZCZENI I TU CHCEMY SLUB....a on juz na spokojnie wpisal sobie i poslzismy.....wychodzimy ja z placzem TZ teza tu tesciowa moja idzie i mowin sie tak na was darl???????powiedz ze na caly kosciol bylo slychac ze ludzie sie ogladal i sluchali,powiedz ze jeszcze nie spotkala sie zeby ksiadz z domu bozego ludzi wyganial....i poszlam do domu a TZ poszedl do niego-powiedz mu ze potraktowal nas jak bydlo ze zna nas od malego ze wie jacy jestesmy ze zalatwiamy wszytko spokojnie a on nas tak traktuje a na koniec powiedz mu:JA KSIEDZA NIE POTRAKTUJE TAK JAK NAS KSIADZ I NEI POWIEM DO WIDZENIA TYLKO SZCZESC BOZE i poszedl sobie....wiecie co?przyjechal do mnie i sie rozplakal................ .nie mam slow............mam nadzieje ze jak pojdziemy do niego w maju dac na zapowiedzi to nie podniese na nas glosu.....TZ powiedz ze zepsul nam najpieknieszy dzien naszego zycia....ten ktory ma nastapic..........
Podziwiam za spokój i cierpliwość...i za to że idziecie tam znowu.

Ja bym prostu wyszła i więcej by mnie nie zobaczył.
W mojej wcześniejszej parafii (w sierpniu w mojej wosce utworzyli nową) też jest wredny ksiądz, na poczatku mysleliśmy że tam bedziemy brali ślub, ale wiedziałam że jeżeli proboszcz bedzie robil problemy to mu podziekuje. Nawet nie wiecie jak on traktuje ludzi. Na szczescie problem rozwiazal się sam.

A przysięga to Wasza chwila i nawet złośliwy ksiądz wam nie zepsuje tego szczescia ( gorzej z kazaniem:P)
Powodzenia przy dalszych przejsciach
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:33   #785
tiffi1
Rozeznanie
 
Avatar tiffi1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 735
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Witajcie,
Ja miałam pracowity weekend.
Udało mi się umówić makijazystkę i manicure. Makijaż póbny to 40zł. a właściwy 8--120zł. nie wiem tylko na kogo się zdecydoać, bo mam dwie kobietki do wyboru. Jedna uzywa kosmetyków GOSH a druga oriflame. Poza tm umówiłam sie na jakąś maseczke itp. tydzień wczesniej.

Ponadto umówiłam sie z dekoratorem. dziewczyny mam pytanie ajkie dekroacje bedziecie miały na sali i jaki koszt macie tych dekoracji.

Ponadto byłam u florystki i tu trochę czarna dziura nadal nie wiem jakie będę miał kwiaty, bo nie wiadomojaki będzie maj i nie widaomo jakie bedą tulipany. sama już nie wiem.

Poza tym byłam u krawcowej (szyje mi sukienkę na poprawiny) kolor niebieski i muszę kupic buty bo czarne nie będą pasować. Jak myślicie jaki kolor butów pasowałby (ja myślałam o srebrnych, ale nie wiem)
tiffi1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 14:38   #786
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Toverku, smutna historia, przykro mi Ale uszy do góry, ja Ci powiem na pocieszenie, że też się pokłóciłam z proboszczem (tyle że mnie nerwy poniosły i mu wszystko wygarnęłam, po czym powiedziałam, że więcej do tego kościoła nie pójdę). Ślub bierzemy nie w swojej parafii, tylko u innego, uroczego księdza, w spokoju. I nie wiem, czy też dla Was nie byłoby to lepszym wyjściem - tzn. ślub w innej parafi. Nie stresowalibyście się, czy ksiądz Wam w czasie ślubu nie wywinie numeru.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 15:04   #787
toverek83
Raczkowanie
 
Avatar toverek83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jaslo
Wiadomości: 443
GG do toverek83
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Toverku, smutna historia, przykro mi Ale uszy do góry, ja Ci powiem na pocieszenie, że też się pokłóciłam z proboszczem (tyle że mnie nerwy poniosły i mu wszystko wygarnęłam, po czym powiedziałam, że więcej do tego kościoła nie pójdę). Ślub bierzemy nie w swojej parafii, tylko u innego, uroczego księdza, w spokoju. I nie wiem, czy też dla Was nie byłoby to lepszym wyjściem - tzn. ślub w innej parafi. Nie stresowalibyście się, czy ksiądz Wam w czasie ślubu nie wywinie numeru.
nie chce kombinowac ze slubem w innej parafii poniewaz wydaje mi sie ze mimo wszytsko byloby jeszcze gorzej w kontaktach z nim....ja bylam chrzczona w tym kosciele TZ tez....mamy do kosciolka naszego sentyment tylko proboszcz jakos nie pasuje do tej calej scenerii.juz mam przygotowane swiadectw z religii z nauk zaswiadczenia.teraz tylko papierki z USC i do klechy.a nauki przedmalzenskie parafialne mam robioone 10 lat temu dokladnie w 1998 r i jak bylismy u niego w sierpniu powiedzialam mu o tym on powiedz ze nas najwyzej przepyta
ja mu wtedy pokaze z kim zadziera.
malin30-poprosze o 3manie kciukow w pierwsza niedziele lub w pierwszy czwartek majawtedy idziemy ,,dac"na zapowiedzi....
a swoja droga dziewczyny to jak to mozliwe ze ludzie ktorzy najwiecej pluja o tym aby zakladac rodziny aby pobierac sie rodzic dzieci chrzcic je sprawiaja ze ludzie odwracaja sie od kosciola, a ksiedzmi gardza?????
odreagowalam troche na spacerze z psem.....nie ma jak swieze powietrze...
toverek83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 15:21   #788
babeczka1985
Raczkowanie
 
Avatar babeczka1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Dziewczyny, toverku powiem szczerze, ze po takim potraktowaniu nie moglabym spojrzec w oczy takiemu ksiedzu, a tym bardziej nie chcialabym, aby tak ktos podly prowadzil moja msze slubna!!!!!!!!!!! Poszlabym do tego ksiedza i powiedziala, ze jest mi bardzo przykro, ze mam do niego ogromny zal. Poprosilabym o papiery (zaswiadczenia) i wyruszyla do innego kosciola.
Pewnie pomyslicie, ze jestem w goracej wodzie kapana itd. (tak naprawde to moj TZ jest ), ale juz kiedys uslyszalam przykre slowa od ksiedza z konfesjonalu (w dodatku bylam mala) i do tej pory mam zal do tamtego ksiedza, ze mnie tak skrzyczal
To nie jest tak, ze ja zywie jakas nienawisc do tych ksiezy, ale mam prawo kogos lubic, albo nie
Nie chce slubu w sowjej parafii wlasnie ze wzgledu na proboszcza. To czlowiek, ktory patrzy kto ile wrzuca pieniedzy i straszy, ze nie wyda mi "karteczki" potrzebnej do slubu, bo nie widuje mojej twarzy na mszy (a ja do tego kosciola nie chodze).
Toverku, on bedzie Wam udzielal slubu? Mam nadzieje, ze nie...
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/c3c418bf61.png

15 sierpnia 2008!!!
babeczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 15:41   #789
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Babeczko, wszystkiego najlepszego!!!
Dziewczyny, widziałyście zdjęcia Kodeiny? Cudowne
Tak widziałam, miałam też okazje zobaczyć zdjęcia ze ślubu Madlen

Toverek83 współczuje, zachowanie Księdza dosłownie było pobłażliwe. Dobrze, że przyszliście teraz, bo gdybyście wpadli do niego w maju tak jak chciał, to jeszcze by się okazało, że 15.00 i wcześniejsze godziny są zarezerwowane i wtedy naprawdę byłaby lipa.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 15:55   #790
jeszczepanna
Raczkowanie
 
Avatar jeszczepanna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 222
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Hej Dziewczny. Od dziś jestem tu z Wami Czytając wasze posty wzruszam sie i śmieje na przemian. U mnie powoli zaczyna sie przedżlubne zamieszanie choć do ślubu jeszcze trochę bo dopiero w październiku. Ale suknia już wybrana, obrączki zamówione.. teraz tylko czas ma diete Postaram sie zaglądać tu jak najczęściej. POzdrawiam.
PS. Ile u was w parafii kosztuje ślub? I czy w cenę wliczone są zapowiedzi?
jeszczepanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:05   #791
biedronka19876
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19876
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 679
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez jeszczepanna Pokaż wiadomość
PS. Ile u was w parafii kosztuje ślub? I czy w cenę wliczone są zapowiedzi?
Ja bylam u mnie w Parafii i Proboszcz powiedział mi, ze niema cennika. Para daje tzw. dary (czyli chyba co łaska)
Z tego co wiem to kolezanka brała ślub w parafi i dawała 300 zł a za zapowiedzi 100.
Podejrzewam ze my z TZ tez tyle damy
biedronka19876 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 16:10   #792
katia0117
Zadomowienie
 
Avatar katia0117
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 611
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez toverek83 Pokaż wiadomość
przepraszam Was ze nie napisalam wczoraj o co poszlo ale musialam ochlonac....moze od poczatku......w sierpniu 2007 r idziemy z TZ do proboszcza on z usmiechem nas wita i pyta co tam?my mowimy ze chcemy wziasc slub 27 wrzesnia 2008 r i pytamy co trzeba itp.on nam mowi tlumaczy przy okazji krzyczy ze nie wiemy ale ok.ja mowie a godzine slubu chcemy 14 niech ksiadz zapisze-a on na to-macie czas przyjdzcie w maju to sie umowimy nic sie nie dzieje....
mija kilkanascie miesiecy...jest kwiecien 2008-mowie do TZ chocmy do ks przypomniec sie.TZ mowi:kazal nam przyjsc w maju,ja nalegam.OK IDZIEMY!ksiadz mowi ze nei ma przy sobie ,,kajecika"ale zapisze ze chcemy o 14 i bierze nr telefonu do TZ.... w tygodniu dzwoni do niego i mowi ze 14 zajeta...mamy wybrac albo 13 albo 15....ok TZ sie wk.......mowi ze mu tego nie daruje bo nie dotrzymal slowa i zrobil z nas idiotow a przy okazji zapomnial o nas......bo umowil na 14 inna pare na slub w tym dniu.....
13 kwiecien 2008-godzina zero!idziemy do Niego do zakrystii-mowimy:,,prosze ksiedza bylismy u ksiedza w sierpniu kazal nam ksiadz przyjsc w maju a przyslimy w kwietniu umowic sie na godzine slubu a ksiadz nam mowi ze zajeta".........i sie ZACZELO:JAK WAM SIE NIE PODOBA TO DO INNEJ PARAFI BRAC SLUB DO WIDZENIA ZEGNAM!!!!CO MOZE MUSICIE ZAPROSZENIA ZMIENIAC GOSCI INFORMOWAC....BESZCZELNI PRZYCHODZA I KLOCA SIE O GODZINE...DO WIDZENIA POWIEDZIALEM!!!!w miedzy czasie upadla mu stula(nie wiem jak sie pisze)jakas kobieta ja podniosla,zaczal strzelac szafka...a keidy powiedz do widzenia ja za klamke i wychodze a TZ lapie mne za reke i mowi czekaj,powiedzial mu PROSZE NAS WPISAC NA 15 DO SWOJEGO KAJECIKA I NIE MOWIC ZE MAMY BRAC SLUB W INNEJ PARAFI BO TU OOBOJE BYLISMY CHRZCZENI I TU CHCEMY SLUB....a on juz na spokojnie wpisal sobie i poslzismy.....wychodzimy ja z placzem TZ teza tu tesciowa moja idzie i mowin sie tak na was darl???????powiedz ze na caly kosciol bylo slychac ze ludzie sie ogladal i sluchali,powiedz ze jeszcze nie spotkala sie zeby ksiadz z domu bozego ludzi wyganial....i poszlam do domu a TZ poszedl do niego-powiedz mu ze potraktowal nas jak bydlo ze zna nas od malego ze wie jacy jestesmy ze zalatwiamy wszytko spokojnie a on nas tak traktuje a na koniec powiedz mu:JA KSIEDZA NIE POTRAKTUJE TAK JAK NAS KSIADZ I NEI POWIEM DO WIDZENIA TYLKO SZCZESC BOZE i poszedl sobie....wiecie co?przyjechal do mnie i sie rozplakal................ .nie mam slow............mam nadzieje ze jak pojdziemy do niego w maju dac na zapowiedzi to nie podniese na nas glosu.....TZ powiedz ze zepsul nam najpieknieszy dzien naszego zycia....ten ktory ma nastapic..........
TO chyba nie ksiądz tylko jakiś idiota!Ja tam bym srała na jego sutanne i bym mu wygarnęła za takie chamstwo!!!!!naprawdę podziwiam wasz spokój...ALe oczywiscie myslcie ,ze to wasz dzien i nawet taka gnida jak powalony ksiadz nie przycmi waszego szczescia

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
miałam też okazje zobaczyć zdjęcia ze ślubu Madlen
jak to???My tez chcemy!!!!!!!!
__________________
katia0117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:11   #793
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

jeszczepanno u nas ślub nie ma określonej ceny- rok temu znajomi dali 300 zł my planujemy 500 bo w niedzielę odprawiamy również mszę w intencji za zmarłych. Ponoć w żadnym kościele nie ma cennika chociaż w Tygodniku Powszechnym był artykuł ze niektórzy mówią "co łaska , nie mniej niż 1000" Najlepiej abyś wypytała ile mniej więcej u Was się daje.

polecam przeczytać

http://tygodnik.onet.pl/1,6574,druk.html

Edytowane przez izazusia
Czas edycji: 2008-04-14 o 16:15 Powód: dopisek
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 17:35   #794
toverek83
Raczkowanie
 
Avatar toverek83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jaslo
Wiadomości: 443
GG do toverek83
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

teraz ten proboszcz niech sie nie spodziewa worka z pieniedzmi-na zapowiedzi dostanie 100 zl w kopercie i przed msza(bo chyba wtedy sie daje tak?)drugie 100 zl.....wiecej nie dostanie....chyba ze kopa w dupe.a ja teraz dziewczynki ruszam na spacer na kaczence z moim TZ bo piekna pogoda u mnie.dzis bylo 20 stopni....a to MADLEN....nam zdjeci nie pokazala diabelek
toverek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:09   #795
nycka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Znalazłam fajny sklep z butami ślubnymi, także jakby ktos miał problem to mozna zamówić, do wyboru wszystkie kolory , materiały i wysokości obcasów.
http://www.buty-slubne.com.pl/
nycka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:28   #796
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

O rany nie było mnie parę dni a tu taka masa wiadomości, szalone jesteście kobitki ale mnie się to podoba.

Cytat:
Napisane przez slodka_babeczka Pokaż wiadomość
Witajcie Panny Mlode 2008 od dawna Was poczytuje ale jakos nie odwazylam sie napisac. a wiec ja tez mam w tym roku slub. Dokladniej 16.08.2008 o godz 16.30 bardzo ale to bardzo sie ciesze Mamy zaproszenia, obraczki, moja suknia sie szyje, sale, orkiestre, fotografa, kamerzyste, nauki. Nie mam koncepcji na fryzure i bukiet. Nie zapisalam sie jeszcze ani do kosmetyczki ani na paznocie ani do fryzjera. Czyli jeszzcze duzo przede mna.
Cytat:
Napisane przez majkaAD78 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny!
jestem tu nowa, troszkę błądzę i poszukuję wiadomości na wiele nurtujących mnie pytań...
Mój wymarzony Slub odbędzie się 6 wrzesnia w Polsce - na stałe mieszkam na zielonej wyspie
Wszystko organizujemy na odległośc i jest z tym duzo zamieszania...niestety... .
możecie mi podpowiedzieć na co mam uważac w salonie ślubnym gdy będę na przymierzaniu sukni??
Mam tez problem z tym, że zamiast martwic się o zrzucanie kilogramow to martwie sie tym, że chudnę z tych przedślubnych stresów;(
pozdrawiam Was wszystkie z dalekiej Irlandii i dziekuję z góry za rady
majka
Witam nowe wizażanki

Cytat:
Napisane przez toverek83 Pokaż wiadomość
m.a.r.t.a.-ja tez wczoraj z TZ wybralismy obraczki....mialy byc klasyczne zlote ale cos tam bedzie innego i tez beda z a2 tyg do odebrania..rozmiary to 4mm i waga 7g.ciesze sie TZ przezywa jak mrowka okresaz w lusterku u jubilera je ogladal
a jutro ide do proboszcza wezmiemy 15 a najwyzej jesli czas nie pozwoli to sesja bedzie w inny dzien....burza u mnie byla.....pierwsza w tym roku.....
hehehe my co prawda jeszcze nie wybraliśmy ale jak ostatnio oglądaliśmy to mój TŻ również biegał co chwilkę do lustra i się oglądał, i z prawej i z lewej Śmiesznie to wyglądało

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Chcemy się wybrać w najbliższym czasie po obrączki, bo faktycznie, tak jak pisałyście, złoto idzie w górę. Moja mama niedawno się orientowała u jakiegoś większego (ale nie firmowego) jubilera w pobliskim miasteczku i tam klasyczne, 5 mm obrączki kosztują od 950 do 1200 zł Musimy się więc za to zabrać, bo i tak kupić trzeba, a po co przepłacać.
My będziemy mieli własne złoto, więc tylko wybrać wzór (jakiś najbardziej klasyczny) i płacimy za robociznę.

Cytat:
Napisane przez babeczka1985 Pokaż wiadomość
PS. Kochane! Stuknela mi dzis 23. wiosna!!!!! Ale nie wiem czy sie cieszyc czy plakac
Wszystkiego najlepszego 100 lat, 100 lat

Cytat:
Napisane przez toverek83 Pokaż wiadomość
przepraszam Was ze nie napisalam wczoraj o co poszlo ale musialam ochlonac....moze od poczatku......w sierpniu 2007 r idziemy z TZ do proboszcza on z usmiechem nas wita i pyta co tam?my mowimy ze chcemy wziasc slub 27 wrzesnia 2008 r i pytamy co trzeba itp.on nam mowi tlumaczy przy okazji krzyczy ze nie wiemy ale ok.ja mowie a godzine slubu chcemy 14 niech ksiadz zapisze-a on na to-macie czas przyjdzcie w maju to sie umowimy nic sie nie dzieje....
mija kilkanascie miesiecy...jest kwiecien 2008-mowie do TZ chocmy do ks przypomniec sie.TZ mowi:kazal nam przyjsc w maju,ja nalegam.OK IDZIEMY!ksiadz mowi ze nei ma przy sobie ,,kajecika"ale zapisze ze chcemy o 14 i bierze nr telefonu do TZ.... w tygodniu dzwoni do niego i mowi ze 14 zajeta...mamy wybrac albo 13 albo 15....ok TZ sie wk.......mowi ze mu tego nie daruje bo nie dotrzymal slowa i zrobil z nas idiotow a przy okazji zapomnial o nas......bo umowil na 14 inna pare na slub w tym dniu.....
13 kwiecien 2008-godzina zero!idziemy do Niego do zakrystii-mowimy:,,prosze ksiedza bylismy u ksiedza w sierpniu kazal nam ksiadz przyjsc w maju a przyslimy w kwietniu umowic sie na godzine slubu a ksiadz nam mowi ze zajeta".........i sie ZACZELO:JAK WAM SIE NIE PODOBA TO DO INNEJ PARAFI BRAC SLUB DO WIDZENIA ZEGNAM!!!!CO MOZE MUSICIE ZAPROSZENIA ZMIENIAC GOSCI INFORMOWAC....BESZCZELNI PRZYCHODZA I KLOCA SIE O GODZINE...DO WIDZENIA POWIEDZIALEM!!!!w miedzy czasie upadla mu stula(nie wiem jak sie pisze)jakas kobieta ja podniosla,zaczal strzelac szafka...a keidy powiedz do widzenia ja za klamke i wychodze a TZ lapie mne za reke i mowi czekaj,powiedzial mu PROSZE NAS WPISAC NA 15 DO SWOJEGO KAJECIKA I NIE MOWIC ZE MAMY BRAC SLUB W INNEJ PARAFI BO TU OOBOJE BYLISMY CHRZCZENI I TU CHCEMY SLUB....a on juz na spokojnie wpisal sobie i poslzismy.....wychodzimy ja z placzem TZ teza tu tesciowa moja idzie i mowin sie tak na was darl???????powiedz ze na caly kosciol bylo slychac ze ludzie sie ogladal i sluchali,powiedz ze jeszcze nie spotkala sie zeby ksiadz z domu bozego ludzi wyganial....i poszlam do domu a TZ poszedl do niego-powiedz mu ze potraktowal nas jak bydlo ze zna nas od malego ze wie jacy jestesmy ze zalatwiamy wszytko spokojnie a on nas tak traktuje a na koniec powiedz mu:JA KSIEDZA NIE POTRAKTUJE TAK JAK NAS KSIADZ I NEI POWIEM DO WIDZENIA TYLKO SZCZESC BOZE i poszedl sobie....wiecie co?przyjechal do mnie i sie rozplakal................ .nie mam slow............mam nadzieje ze jak pojdziemy do niego w maju dac na zapowiedzi to nie podniese na nas glosu.....TZ powiedz ze zepsul nam najpieknieszy dzien naszego zycia....ten ktory ma nastapic..........
a to drań z tego proboszcza. Że też tacy ludzie są duchownymi. Koszmar

Cytat:
Napisane przez jeszczepanna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczny. Od dziś jestem tu z Wami Czytając wasze posty wzruszam sie i śmieje na przemian. U mnie powoli zaczyna sie przedżlubne zamieszanie choć do ślubu jeszcze trochę bo dopiero w październiku. Ale suknia już wybrana, obrączki zamówione.. teraz tylko czas ma diete Postaram sie zaglądać tu jak najczęściej. POzdrawiam.
PS. Ile u was w parafii kosztuje ślub? I czy w cenę wliczone są zapowiedzi?
Witam kolejną pannę młodą

Ale nas się dużo robi, fajnie . Przepraszam, że mi się tak zeszło ale w weekend nie miałam kompletnie czasu, żeby wkleić nasze zdjęcie z TŻ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image42.JPG (145,4 KB, 66 załadowań)
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:15   #797
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez toverek83 Pokaż wiadomość
teraz ten proboszcz niech sie nie spodziewa worka z pieniedzmi-na zapowiedzi dostanie 100 zl w kopercie i przed msza(bo chyba wtedy sie daje tak?)drugie 100 zl.....wiecej nie dostanie....chyba ze kopa w dupe.a ja teraz dziewczynki ruszam na spacer na kaczence z moim TZ bo piekna pogoda u mnie.dzis bylo 20 stopni....a to MADLEN....nam zdjeci nie pokazala diabelek
Ale masz fajnie... Podziel się trochę tą pogodą

*kaalinaa* ale z Ciebie ładna dziewczyna.

PS. Dziewczyny, łatwo pisać, że na miejscu toverek83 nie poszłybyście już do tego księdza. A co z pozwoleniem od proboszcza na ślub w innej parafii? Tak czy siak musieliby do niego po to iść, a on mógłby się nie zgodzić i po raz kolejny zrobić awanturę. Tym razem, że najpierw chcą brać w tym kościele ślub, a potem nie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:26   #798
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez babeczka1985 Pokaż wiadomość

ps. zatem gdzie fotki tej bizuterii?
ps2. swiat jest maluchny

Mały, mały . Zaraz wkleję .

Cytat:
Napisane przez jeszczepanna Pokaż wiadomość
PS. Ile u was w parafii kosztuje ślub? I czy w cenę wliczone są zapowiedzi?
Szczerze mówiąc to nie wiem . Jak za ponad miesiąc będziemy spisywać protokół u Księdza to się spytam. Z tymi zapowiedziami też jest różnie. Niektórzy płacą 50 zł niektórzy 150 a jeszcze inni co łaska lub w ogóle.

Cytat:
Napisane przez katia0117 Pokaż wiadomość


jak to???My tez chcemy!!!!!!!!
Zdjęcia Madlen ze ślubu od postu #710 http://www.wizaz.pl/forum/showthread...246158&page=24

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ale masz fajnie... Podziel się trochę tą pogodą
Wrocław, godzina 16.00 19 stopni w cieniu . Malin mogę Wam jutro troszkę słonka podesłać...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:33   #799
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Wrocław, godzina 16.00 19 stopni w cieniu . Malin mogę Wam jutro troszkę słonka podesłać...
Ile? Czy Ty mieszkasz z toverkiem w innym kraju?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 19:39   #800
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Byliśmy dzisiaj u księdza. Wystawił nam takie karteczki, z którymi trzeba chodzić na nauki i do spowiedzi. Tej biurokracji troche dużo. Musze np napisać do parafii, w ktorej bylam chrzczona o metryke chrztu i nawet sie dowiedzialam dlaczego to pisemko jest wazne tylko 6 miesiecy. Otoz dlatego, ze podobno tam jest wpis o moim stanie cywilnym. Więc już się nie sprzeczam tylko jutro grzecznie piszę podanie

Byłam jeszcze u dwoch jubilerów i prawie wybrałam obrączki. Już tylko między dwoma wzorami się zastanawiam
Cytat:
Napisane przez biedronka19876 Pokaż wiadomość
Ja bylam u mnie w Parafii i Proboszcz powiedział mi, ze niema cennika. Para daje tzw. dary (czyli chyba co łaska)
Z tego co wiem to kolezanka brała ślub w parafi i dawała 300 zł a za zapowiedzi 100.
Podejrzewam ze my z TZ tez tyle damy
Ale masz dobrze. U mnie to ok 1400 (zresztą już tu o tym pisałam)

Cytat:
Napisane przez tiffi1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Ja miałam pracowity weekend.
Udało mi się umówić makijazystkę i manicure. Makijaż póbny to 40zł. a właściwy 8--120zł. nie wiem tylko na kogo się zdecydoać, bo mam dwie kobietki do wyboru. Jedna uzywa kosmetyków GOSH a druga oriflame. Poza tm umówiłam sie na jakąś maseczke itp. tydzień wczesniej.

Ponadto umówiłam sie z dekoratorem. dziewczyny mam pytanie ajkie dekroacje bedziecie miały na sali i jaki koszt macie tych dekoracji.

Ponadto byłam u florystki i tu trochę czarna dziura nadal nie wiem jakie będę miał kwiaty, bo nie wiadomojaki będzie maj i nie widaomo jakie bedą tulipany. sama już nie wiem.

Poza tym byłam u krawcowej (szyje mi sukienkę na poprawiny) kolor niebieski i muszę kupic buty bo czarne nie będą pasować. Jak myślicie jaki kolor butów pasowałby (ja myślałam o srebrnych, ale nie wiem)
No, no to się napracowałaś
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:40   #801
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

u mnie też cieplusio dziś było aż tak fajnie się zrobiło, wiosenka w koncu do nas przyszła oby jak najdłużej z nami została
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:49   #802
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Kalinka śliczna jesteś

U nas dziewczyny też dzisiaj piękne słoneczko było i cieplutko

Przycisnęłam w końcu TŻ-ta do rozmowy o przygotowaniach ślubnych, bo tak to o co bym się nie spytała to słyszę: "nie wiem, mamy czas". A tu się nagle okazuje, że mu pełno pomysłów po głowie łazi. Tyle że on jest strasznie skryty w sobie i wszystko trzeba z niego wyduszać... No ale dzisiaj sobie fajnie pogadaliśmy, w końcu

Toverek, współczuje sytuacji z proboszczem, też mi się w głowie nie mieści jak ksiądz może coś takiego robić... Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się ułożyło, i mam nadzieję że Waszą ceremonię poprowadzi inny, o niebo lepszy ksiądz.
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:59   #803
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Byliśmy dzisiaj u księdza. Wystawił nam takie karteczki, z którymi trzeba chodzić na nauki i do spowiedzi. Tej biurokracji troche dużo. Musze np napisać do parafii, w ktorej bylam chrzczona o metryke chrztu i nawet sie dowiedzialam dlaczego to pisemko jest wazne tylko 6 miesiecy. Otoz dlatego, ze podobno tam jest wpis o moim stanie cywilnym. Więc już się nie sprzeczam tylko jutro grzecznie piszę podanie
Nie podobno, ale na pewno. Pisałam Ci przecież, że ta metryka ma wpisy o wszystkich sakramentach. Ale różnie to obywa, skoro TŻ izazusia tego nie miał, bo "przekaz ustny niepewny"

Dziwne, że musisz pisać podanie. Ja to załatwiłam od ręki przez telefon. Podanie wysyłałam tylko do USC w Katowicach z prośbą o akt urodzenia. Ale widocznie co parafia, to inne zwyczaje


Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Ale masz dobrze. U mnie to ok 1400 (zresztą już tu o tym pisałam)
koszmarne pieniądze
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:39   #804
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Ależ się Madlen ukryła ze swoimi zdjęciami!
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:45   #805
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Oto moja obiecana biżuteria ślubna, o takiej właśnie marzyłam .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biżuteria ślubna.JPG (30,1 KB, 47 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:54   #806
tiffi1
Rozeznanie
 
Avatar tiffi1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 735
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Dzisiaj bylam na oczyszczaniu twarzy, juz pomalu poczynania przedslubne urzadzam.
Chyba jeszcze wybioore sie na depilacje na jakies nawilzanie i tyle.
dziewczyny ponawiam pytanie z dekoracją sali
tiffi1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 21:15   #807
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez tiffi1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj bylam na oczyszczaniu twarzy, juz pomalu poczynania przedslubne urzadzam.
Chyba jeszcze wybioore sie na depilacje na jakies nawilzanie i tyle.
dziewczyny ponawiam pytanie z dekoracją sali
no to ja Ci odpowiem...
u mnie to standardowo, czyli balony, kwiatki na stoły, no i na stole Państwa Młodych ładnie przyczepiony materiał (tiul czy coś takiego) oraz szkło w kształcie koła (wielkość ok 40 cm, postawione na czymś, zeby było wyżej), na tym kieliszki (do martini ) i pływające świeczki, nie wiem czy jasno się wyraziłam
koszty to: 300 zł dla dekoratora plus zakup balonów
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 21:17   #808
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

dziewczyny nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze ze jestescie już przy tych ostatecznych przygotowaniach i odliczacie ostatnie dni do slubu... u mnie jeszcze tyle czasu....
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 21:22   #809
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Hehe mój TZ to taka powsinoga - chrzest w Kryrach, komunia w Żorach, bierzmowanie w Międzyzdrojach a ślubować będzie w Raciborzu. To czy wszystko jest w porządku w papierach zależy więc od wielu czynników- jeżeli wszystkie sakramenty są w jednej parafii (tak jak u mnie) to tych problemów jest mniej

m.a.r.t.a bardzo zgrabna ta biżuteria. Ciekawe jak się skomponuje z całością
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 21:23   #810
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Panny Młode 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
dziewczyny nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze ze jestescie już przy tych ostatecznych przygotowaniach i odliczacie ostatnie dni do slubu... u mnie jeszcze tyle czasu....
czas zleci bardzo szybko i nim się obejrzysz będzie rok 2009 a potem wybije Wasza godzina "0"...
a przygotowania to nie same plusy bo i dużo nieprzyjemności może się pojawić
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.