Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-04, 18:16   #1
Alexsasux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1

Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?


chodze spać o 22 wstaje jakoś o 8 . Minęły dopiero dwa dni na tych lekcjach jeszcze nie uczymy się porządnie tylko wstępy jestem w 3 klasie gimnazjum i chciała bym się dobrze uczyć ale jak jestem w szkole to po prostu już nie mam siły trace ostrość z oczu i nie moge się skupić . Po powrocie do domu też śpie chociaż nie chce bo marnuje czas ale dzisiaj po prostu już nie dawałam rady . Co zrobić by nie chciało mi się tak spoć ,czemu tak mam?
Alexsasux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:21   #2
fryteczkack
Raczkowanie
 
Avatar fryteczkack
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 112
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Idz do lekarza rodzinnego i zrób sobie podstawowe badanie krwi morfologie,możliwe że masz anemie.
__________________
I come to you in pieces
So you can make me whole

Hold on to me and
never let me go....
fryteczkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:45   #3
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez fryteczkack Pokaż wiadomość
Idz do lekarza rodzinnego i zrób sobie podstawowe badanie krwi morfologie,możliwe że masz anemie.

i nie próbuj stosować żadnych nap0jów energetycznych itp.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:48   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Zgadzam się, badania krwi a potem jeśli nic z krwi nie wyjdzie to ewentualnie hormony. Dodatkowo okulista - wg mnie potrzebujesz okularów (to tracenie ostrości). Możesz też spróbować zmienić nieco godziny snu - spać np. godzinę krótcej lub dłużej. Ja funkcjonuję dobrze to 7 i 9 godzinach snu, a po przepisowych 8 jestem rozbita.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 20:06   #5
mew4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Nałęczów
Wiadomości: 4
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Ja też tak kiedyś miałam, dokładnie w trzeciej liceum, niestety położyłam przez to rok, przyczyną była anemia efekt bardzo intensywnego odchudzania a najgorsze że lekarz pomimo badań nie potrafiła tego prawidłowo zdiagnozować.
Po pierwsze badania, dobry lekarz i powiedz dokładnie o co chodzi, nie tylko o tym że zasypiasz ale o WSZYSTKIM.
Wakacje są czasem kiedy różne głupie rzeczy nam się przytrafiają.
mew4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 22:08   #6
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez Alexsasux Pokaż wiadomość
chodze spać o 22 wstaje jakoś o 8 . Minęły dopiero dwa dni na tych lekcjach jeszcze nie uczymy się porządnie tylko wstępy jestem w 3 klasie gimnazjum i chciała bym się dobrze uczyć ale jak jestem w szkole to po prostu już nie mam siły trace ostrość z oczu i nie moge się skupić . Po powrocie do domu też śpie chociaż nie chce bo marnuje czas ale dzisiaj po prostu już nie dawałam rady . Co zrobić by nie chciało mi się tak spoć ,czemu tak mam?
Higienistka zawsze po przyjściu do gabinetu pytała: 'A śniadanko, jadłaś?'

Nieraz jak byłam słabsza, chodziłam spać wcześniej, ale zauważyłam, że efekt jest odwrotny niż oczekiwałam - budziłam się bardziej niewyspana niż wtedy, gdy kładłam się później. Chociaż nie wiem, czy taka rada z mojej strony jest dobra...
Być może to tylko chwilowe, ja bym jeszcze poczekała 2, 3 dni. Jeśli dalej byłabyś słaba, to posłuchaj rad wcześniejszych - możesz iść do lekarza na badania.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 22:14   #7
youngdreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 37
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Zgadzam sie z poprzedniczkami, idz jak najszybciej zrobic badania a potem z nimi do lekarza.

Polecam też magnez - tabletka dziennie wzmocni Cie, a nigdy nie zaszkodzi i pamiętaj o racjonalnym odżywianiu.

A i powroty do szkoły są cięzkie znów nie możesz się przestawić na tryb słuchania , notowania itp. więc może dlatego twoj organizm tak reaguje.
youngdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 22:31   #8
blucantr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: nadmorze
Wiadomości: 16
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Idź koniecznie do lekarza, w trzeciej klasie liceum miałam podobny problem. Nie uczyłam się w ogóle do matury, po szkole od razu musiałam położyć się spać i tak do 18 a potem znowu sen i mimo to dalej byłam zmęczona, nawet gdy wypiłam 4/5 kaw dziennie. Wtedy wszyscy, łącznie ze mną myśleli że to lenistwo, okazało się że miałam anemię i spore problemy z tarczycą, co zaowocowało długim pobytem w szpitalu.
blucantr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 00:46   #9
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

A czy w wakacje też ciągle byłaś taka senna? Być może jest to spowodowane przestawieniem na tryb szkolny ale na wszelki wypadek idż do lekarza. Wydaje mi się, że senność mogą powodować kłopoty z tarczycą, anemia oraz grzybica ogólnoustrojowa.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:05   #10
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Przebadać się pod kątem tarczycy i anemii.

Może to też być jakaś pochodna okresu dojrzewania - sporo moich koleżanek w liceum tak miało.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:20   #11
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Musisz iść do lekarza i zrobić badania, bo wiele rzeczy może ci dolegać, a może to po prostu konieczność przestawienia trybu życia po wakacjach. Omijaj tylko kawe, colę i inne enegetyki bo tylko zęby sobie zniszczysz i wątrobę ;D
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 09:38   #12
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez youngdreamer Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z poprzedniczkami, idz jak najszybciej zrobic badania a potem z nimi do lekarza.

Polecam też magnez - tabletka dziennie wzmocni Cie, a nigdy nie zaszkodzi i pamiętaj o racjonalnym odżywianiu.

A i powroty do szkoły są cięzkie znów nie możesz się przestawić na tryb słuchania , notowania itp. więc może dlatego twoj organizm tak reaguje.
Morfologia to jedno (naprawdę, zrób, bo może się okazać rozwiązaniem wszystkich twoich problemów ).

Mniej snu to drugie - śpisz 10 godzin! Jakbym tyle nie jadła i się nie ruszała, też byłabym wykończona . Nastaw sobie budzik, tak, żebyś spała 7 (ja słyszałam o przepisowych 7, nie 8). Jak jesteś sową - idź później spać, jak skowronkiem - wstań wcześniej. W pierwszym tygodniu możesz sobie pozwolić na takie 'szaleństwa', później może być gorzej.

Po trzecie to ten magnez - jedna tabletka dziennie gucio zdziała . Po pierwsze musi to być organiczna sól magnezu (ja mam mleczan, z jakiejś polskiej firmy, 6zł/60tabletek w Hebe), żeby zwiększyć przyswajalność (tlenek magnezu ma przyswajalność... 4%). Po drugie, w tych tabletkach co ja mam jonów magnezu jest 51mg, zalecane są dwie tabletki. Mi zostało powiedziane (nie jestem lekarzem czy coś), że mam brać 5-6.

Na końcu - pijesz kawę? Jedna dziennie, rano (nigdy na czczo!) może pomóc, a nie zaszkodzi. Może jesteś po prostu w dolnej granicy normy jeśli chodzi o ciśnienie. Jak pójdziesz na badanie krwi to niech ci lekarka zmierzy
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:28   #13
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Popieram dziewczyny. Musisz iść do lekarza i zrobić badania krwi. Ja w trzeciej liceum miałam tak, że miałam problemy ze wstawaniem a nigdy tak nie miałam, w szkole byłam senna a po powrocie do domu zasypiałam i okazało się,że miałam mononukleozę. Tak więc do lekarza idź
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:29   #14
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

wg mnie zwyczajnie nie przestawiłaś się to raz a 2...nudzisz się na tych lekcjach co wywołuje u Ciebie senność..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:38   #15
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Higienistka zawsze po przyjściu do gabinetu pytała: 'A śniadanko, jadłaś?'
Lepsza koncentracja jest bez śniadania.
Ogółem lepiej jeść więcej w późniejszych godzinach i mniejszych odstępach czasowych, niż kierować się mitem "5 posiłków co 3h" - już dawno udowodniono, że to kiepska opcja.

Brak śniadania w szkole to podstawa, jeśli chcesz się wydajniej uczyć.
Ewentualnie banan pomiędzy lekcjami - nic poza tym, kawę bym brał, ale nie z rana - ale w okolicach 11-12.

Cytat:
Omijaj tylko kawe, colę i inne enegetyki bo tylko zęby sobie zniszczysz i wątrobę ;D
Jedna niezbyt mocna kawa dziennie, to więcej korzyści niż strat.
Najlepiej robić taką pół na pół - 1 łyżka kawy, 1 łyżka kakao ( naturalne - gorzkie ), można jeszcze dodać cynamonu, czy mleka z magnezem ( specjalne do kawy ) - takie połączenie to fajny zastrzyk.
Jeśli chcesz żeby było słodkie - dodajesz słodzik.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 17:30   #16
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Powody mogą być różne, od błahych do bardzo poważnych. Idź do lekarza. Ja tak miałam, kuzynka tak miała... mi brakowało tylko magnezu i potasu, uzupełniam tabletkami, kuzynka wylądowała w szpitalu po tym jak jej serce omal nie wysiadło ( 3 klasa gimnazjum) bo jej organizm prawie w ogóle nie przyswajał magnezu, boryka się z tym do dziś, ale u niej wykryli jakąś wadę, chyba nadnerczy
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:18   #17
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Zmierz też cukier.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 21:56   #18
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Japanication, skąd takie dane o lepszej koncentracji bez śniadania? przecież jeżeli się nie zje śniadania, logicznie rzecz biorąc- jest się głodnym, a co za tym idzie- koncentracja spada, bo ciągle myślisz o tym, żeby coś zjeść :P To jest bardzo szkodliwe- omijanie śniadania, a zwłaszcza w zimie! Lepiej zjeść chociaż jeden owoc, ale ZJEŚĆ
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 01:51   #19
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Oczywiście nie ma mowy - do lekarza musisz się wybrać
Jedno tylko dodam, u mnie też wstępowała co prawda mniejsza senność
pomogło żelazo (ale u mnie hemoglobina zawsze jest na niskim poziomie, dolna granica)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 21:04   #20
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Japanication, skąd takie dane o lepszej koncentracji bez śniadania?
Z badań, oraz z własnej wiedzy i doświadczenia - węgle mimo, że są paliwem dla mózgu, powodują także senność ( insulina ).

Poczytaj o Intermittent Fasting ( w skrócie IF ) - jedzenie tylko przez 4-5h w ciągu dnia w 2 posiłkach, jest znacznie lepszym wyjściem niż jedzenie 5-6 posiłków w ciągu 12h.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 00:55   #21
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Z badań, oraz z własnej wiedzy i doświadczenia - węgle mimo, że są paliwem dla mózgu, powodują także senność ( insulina ).

Poczytaj o Intermittent Fasting ( w skrócie IF ) - jedzenie tylko przez 4-5h w ciągu dnia w 2 posiłkach, jest znacznie lepszym wyjściem niż jedzenie 5-6 posiłków w ciągu 12h.
Dopóki jest to niepotwierdzona teoria, badana na szczurach, nie proponuj młodym osobom trybu życia 'głodówka-nieograniczone jedzenie'.
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 00:58   #22
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Z badań, oraz z własnej wiedzy i doświadczenia - węgle mimo, że są paliwem dla mózgu, powodują także senność ( insulina ).
Owszem, ale nie trzeba tez jesc (na sniadanie) samych wegli
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 08:12   #23
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Dopóki jest to niepotwierdzona teoria, badana na szczurach, nie proponuj młodym osobom trybu życia 'głodówka-nieograniczone jedzenie'.
Były badania na sporej grupie ludzi - jest potwierdzona.

Tą metodę stosuje się zarówno w amatorskiej jak i profesjonalnej kulturystyce.

Nie wiem zresztą skąd słowo "głodówka", to jest post - jedzenie, to drugie zresztą nie jest nieograniczone, napisałem wyraźnie "całe swoje zapotrzebowanie" - czyli jest tyle, ile normalnie jesz w ciągu dnia.

Cytat:
Owszem, ale nie trzeba tez jesc (na sniadanie) samych wegli
Śniadanie bez węglowodanów jest bez sensu.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 09:10   #24
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

nie ufałabym tej nowej teorii, bo wiem na własnym przykładzie, że omdlenia czasem są powodowane brakiem śniadania Nie zjadłam śniadania, potem trochę podbiegłam z autobusu do szkoły i już nie pamiętam, co się działo dalej :P
Tą metodę stosuje się zarówno w amatorskiej jak i profesjonalnej kulturystyce. - to mnie akurat nie przekonuje, bo tak samo możesz przekonywać, że jest zdrowe jedzenie w ciągu dnia samych bananów, jak podobno kiedyś wyglądała dieta Małysza :P sport się rządzi swoimi prawami

Jak dla mnie śniadanie jest ważną częścią dnia, szczególnie w zimie- rozgrzewa, dodaje energii, szczególnie kiedy zjesz CIEPŁY posiłek.

Chociaż oczywiście każdy może próbować na sobie, są różne organizmy
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 09:32   #25
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
nie ufałabym tej nowej teorii
Tak twierdzą tylko Ci, którzy nie spróbowali.
To nie jest teoria.

Cytat:
bo wiem na własnym przykładzie, że omdlenia czasem są powodowane brakiem śniadania Nie zjadłam śniadania, potem trochę podbiegłam z autobusu do szkoły i już nie pamiętam, co się działo dalej :P
Nie upatrywałbym tutaj przyczyny.
Ja nawet bez diety / IF przez całe życie nie jadłem śniadania, same plusy.

Cytat:
P sport się rządzi swoimi prawami
Jaki sport w sumie?
Ja nie jestem sportowcem - po prostu ćwiczę hobbystycznie i dla zdrowia, 4 razy w tygodniu, do tego prowadzę IF - same plusy.

Cytat:
Jak dla mnie śniadanie jest ważną częścią dnia, szczególnie w zimie- rozgrzewa, dodaje energii, szczególnie kiedy zjesz CIEPŁY posiłek.
Niby jak miałoby to rozgrzewać?
Twoja temperatura ciała to 36,6 C, rozgrzać to się możesz herbatą, która ma więcej - a nie posiłkiem.

Energia z rana nie jest specjalnie potrzebna, lepiej jeść węgle na noc.

Cytat:
Chociaż oczywiście każdy może próbować na sobie, są różne organizmy
Nie znam osoby, na którą IF źle działa.
A w środowisku kulturystycznym, jestem aktywną postacią.


Śniadanie to zwykły mit - po prostu.
Identycznie z 5 posiłkami dziennie - raz, że mit - a dwa, że IF jest skuteczniejszy.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 09:52   #26
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Były badania na sporej grupie ludzi - jest potwierdzona.

Tą metodę stosuje się zarówno w amatorskiej jak i profesjonalnej kulturystyce.

Nie wiem zresztą skąd słowo "głodówka", to jest post - jedzenie, to drugie zresztą nie jest nieograniczone, napisałem wyraźnie "całe swoje zapotrzebowanie" - czyli jest tyle, ile normalnie jesz w ciągu dnia.


Śniadanie bez węglowodanów jest bez sensu.
Mnich podobno może nie jeść miesiąc, aby osiągnąć czystość umysłu. Proponuje wprowadzić do podstawówek, alby dzieciaki miały dobry start.

Takie teorie jedzeniowe ocierające się o zaburzenia odżywiania schowaj w kieszeń albo dla swoich kulturystów (przecież każdy chce tak żyć i wyglądać) i nie wciskaj ich autorce, która ma 15 lat i się jeszcze rozwija. Jak uważasz, że zjedzenie 2tys kalorii w ciągu czterech godzin to dobry sposób na odżywianie powodzenia i krzyżyk na drogę.

Jeśli autorka będzie miała ochotę w przyszłości eksperymentować z niekonwencjonalnymi sposobami żywienia to na pewno znajdzie swoje źródło informacji.

ps Pierwsze zdanie z wiki: "There is evidence suggesting that intermittent fasting may have beneficial effects on the health" - dowód sugerujący, iż IF może mieć...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:19   #27
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Mnich podobno może nie jeść miesiąc, aby osiągnąć czystość umysłu. Proponuje wprowadzić do podstawówek, alby dzieciaki miały dobry start.
Jak ma się to do IF?

Cytat:
Takie teorie jedzeniowe ocierające się o zaburzenia odżywiania
Co to znaczy "zaburzenia odżywiania"?
Nie ma czegoś takiego jak "normalny" tryb odżywiania.
Nie ma najmniejszego znaczenia, czy jesz 2-3-4-5-6 posiłków dziennie, podobnie jak nie ma znaczenia czy jesz w odstępach 3-4-5-6-7-8h - najmniejszego, zostało to już wielokrotnie udowodnione - liczy się tylko dzienne bilans makro i mikroskładników. A przy nabieraniu/redukowaniu masy ciała - więcej do powiedzenia ma tygodniowy bilans, niż dzienny.
Jedyna różnica to IF, wtedy okres 16-20h postu podkręca metabolizm ( organizm zbiera energie, aby znaleźć pożywienia ), a następnie zapotrzebowanie na makroskładniki zostaje zaspokojone.
Jednym z głównych plusów to węglowodany na noc - które są efektywniej trafione w tym okresie, jednak spożywanie ich w tradycyjnym trybie - może prowadzić do zalewania tłuszczem, co przy IF nie występuje.

Cytat:
Jak uważasz, że zjedzenie 2tys kalorii w ciągu czterech godzin to dobry sposób na odżywianie powodzenia i krzyżyk na drogę.
Zredukowałem tym sposobem % tłuszczu w organizmie z 20 do 11%, bez utraty mięśni ( a wręcz przeciwnie - jeszcze się wzmocniły, tempo również zauważalnie szybsze niż przy "5 posiłków dziennie" ).
A następnie - przybrałem na chwile obecną, już prawie 5 kg mięśni.

Także nie musisz życzyć powodzenia - samopoczucie świetne, koncentracja lepsza, no i nie tracę dnia na jedzenie, no i nie trzeba się katować małymi posiłkami, po których jest się jeszcze bardziej głodnym.
Dwa duże posiłki wieczorem i po sprawie.

Cytat:
Jeśli autorka będzie miała ochotę w przyszłości eksperymentować z niekonwencjonalnymi sposobami żywienia to na pewno znajdzie swoje źródło informacji.
Jestem sceptykiem, co do źródeł informacji z których korzystają kobiety, jakieś 80% z was nawet zielonego pojęcia o odchudzaniu nie ma, a co dopiero o zdrowym odżywianiu.
Mniej kolorowych gazetek - więcej słuchania fachowców.

Cytat:
ps Pierwsze zdanie z wiki
"Fachowe" źródło informacji widzę.

Cytat:
"There is evidence suggesting that intermittent fasting may have beneficial effects on the health" - dowód sugerujący, iż IF może mieć...
Może i zazwyczaj ma, tak właściwie to nie widziałem osoby, czy nie słuchałem opinii, jakoby na kogoś nie działało to pozytywnie i tego nie zachwalał.

XXI wiek - teraz już wiemy, że jajka to samo zdrowie, mleko wcale nie jest zdrowe, a teraz jeszcze się dowiedzieliśmy - że 5 posiłków dziennie to słaby system odżywiania.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:41   #28
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Wszystko co sądzę na temat twojego prześwietnego trybu odżywiania napisałam wyżej.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że proponujesz tryb odżywiania dla kulturystów bardzo młodej osobie, jeszcze rozwijającej się. Która chce nie zasypiać na lekcjach, a nie przybrać 5 kilogramów mięśni.

Z postów wyżej to powiedziałabym, że dla zdrowego rozsądku nic ta dieta dobrego nie zrobiła, a fora dla kulturystów, czy skądkolwiek czerpiesz swoją wiedzę są tak samo mądre, jak kolorowe gazetki.

Z mojej strony EOT.
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:49   #29
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Cytat:
Wszystko co sądzę na temat twojego prześwietnego trybu odżywiania napisałam wyżej.
Masz na myśli, Swój fundamentalny brak wiedzy o odżywianiu?

Cytat:
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że proponujesz tryb odżywiania dla kulturystów bardzo młodej osobie, jeszcze rozwijającej się. Która chce nie zasypiać na lekcjach, a nie przybrać 5 kilogramów mięśni.
A dlaczego tylko dla kulturystów?
IF może stosować każdy, tryb odżywiania jak każdy inny - po prostu skuteczniejszy.

Cytat:
Z postów wyżej to powiedziałabym, że dla zdrowego rozsądku nic ta dieta dobrego nie zrobiła, a fora dla kulturystów, czy skądkolwiek czerpiesz swoją wiedzę są tak samo mądre, jak kolorowe gazetki.
Kulturystyka to sport, w którym odżywianie ma większe znaczenie, niż same treningi na siłowni.
Wiedza czerpana jest z fachowych źródeł, a potem testowana na sporej grupie osób - w innym wypadku nie jest powszechnie uznawana za zdrową / skuteczną.

My w przeciwieństwie do kolorowych gazetek - nie propagujemy: Dukanów, głodówek, tasiemców, jedzenie tylko warzyw w ciągu dnia i innych szkodliwych bzdur.

Cytat:
Z mojej strony EOT.
Sugeruje nie wracać, przed oczytaniem się.
Nabierz trochę wiedzy, a dopiero potem się wypowiadaj.
Wiesz chociaż czym się różnią węgle proste od złożonych?
Białko roślinne od zwierzęcego?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:55   #30
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Co zrobić jeśli w szkole nie mam w ogóle siły i zasypiam?

Sugeruje nie wracać, przed oczytaniem się.
Nabierz trochę wiedzy, a dopiero potem się wypowiadaj.
Wiesz chociaż czym się różnią węgle proste od złożonych?
Białko roślinne od zwierzęcego?


rany, Japanication, rozumiem, że masz jakiegoś kręcka na punkcie tej diety, ale żeby udowodnić swoje racje nie musisz robić z innego użytkownika ignoranta

Na przeciwwagę jednego artykułu o korzyściach niejedzenia śniadań jest pięć artykułów udowadniających wagę śniadania.

http://www.belvita.pl/akademia-belvi...c-czy-nie-jesc
http://dobrydietetyk.pl/czytelnia/71/nie-jem-sniadania/
http://cojesc.net/sniadanie/

i tak dalej i tak dalej...

Edytowane przez maafilo
Czas edycji: 2013-09-07 o 10:58
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.