Zaparcia - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-24, 09:57   #721
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
wiesz,u mnie te "mniej powazne problemy" to nawracajace zapalenia jelit i wtorny zespol zlego wchlaniania, brak reakcji na srodki farmakologiczne,ale to tak na marginesie
W takim razie spożywanie niezmielonych ziarenek jest BARDZO złym pomysłem... Naprawdę odradzam.
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:17   #722
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Zaparcia

a czy siemie lniane można stosować codziennie? (chodzi mi gł. oo sposób kicikasi czyli popijanie łyżeczki siemienia szkl. wody rano i wieczorem)
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 00:46   #723
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
a czy siemie lniane można stosować codziennie? (chodzi mi gł. oo sposób kicikasi czyli popijanie łyżeczki siemienia szkl. wody rano i wieczorem)

mozna, ale jak jestes zdrowa.
u mnie kolejny obrzek jelit, super
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 07:07   #724
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
mozna, ale jak jestes zdrowa.
u mnie kolejny obrzek jelit, super
tzn.? co dokładnie masz na myśli? jakie powikłania mogą być skutkiem picia siemia (chyba dobrze napisałam) i czym się objawiaja?
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 00:39   #725
helena21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 46
Dot.: Zaparcia

...

Edytowane przez helena21
Czas edycji: 2011-01-06 o 21:59
helena21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 07:39   #726
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Zaparcia

ostatnio znalazlam "sposob babuni":



KURACJA SIEMIENIEM LNIANYM

Podajemy surowe siemie lniane: albo gryziemy i połykamy całe nasiona, albo przygotowujemy swie.o
zmielona maczke (najlepiej w młynkomikserze).

- 1. dzien - 3 razy dziennie 1 łyzke

- 2-3 dzien - 3 razy dziennie 2 łyzki

- od 4 dnia - 2 razy dziennie 1 łyzka

Dawke 2 razy dziennie 1 ły.ke nale.y utrzymac przez okres 3-6 tygodni, potem stopniowo zmniejszac. Po
zakonczeniu kuracji zaleca sie podwy.szyc zawartosc błonnika w diecie (duzo warzyw lub gotowy

preparat Nopalin)

Edytowane przez Sherrie
Czas edycji: 2009-12-13 o 08:19
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 11:17   #727
Szarosc Teczy
Zadomowienie
 
Avatar Szarosc Teczy
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pod laskiem
Wiadomości: 1 598
Dot.: Zaparcia

Dziewczyny, a słyszałyście coś o Metamucilu? Ostatnio coś takiego wpadlo mi w rece.Jest to proszek, który rozpuszcza się w wodzie i rzekomo ma przyspieszać przemianę materii. Własciwie znalazlam info o nim w grupie leków przeczyszczających. Wiec zastanawiam sie czy sobie nim tylko nie zaszkodze? Za wszelkie info bede wdzieczna.
__________________
...zmiany na lepsze...



spryciula
Szarosc Teczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 14:58   #728
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
a teraz kibelek 2 razy dziennie dzieki--uwaga!!--
dwom lyzeczkom siemienia lnianego/ziarenka,na sucho/ popitym szklanka wody. i tak 2 razy dziennie.zero problemow,serio;D
Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Zniknely jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki dopiero gdy, tak jak pisze Kiciakasia - wyprobowalam niezmielonego siemienia - ziarenek. łyżeczka 3 x dziennie, popijana wodą. genialne
podpisuje sie pod tym ! na mnie tez dziala tylko siemie lniane w ziarenkach zalane wrzatkiem. Pije je na czczo a zalewam zawsze wieczorem.
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 15:23   #729
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Zaparcia

A czy Wy rano ,tez tak macie , ze po wypiciu kawki ( ja niskodrazniacej) od razu mam własnie problem z zaparciami roziwazany... To mi pomaga.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:06   #730
Caramea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 38
Dot.: Zaparcia

klara01 - podobno organizm po jakimś czasie przyzwyczaja się do kawy
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."

"Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie."
Caramea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:19   #731
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Zaparcia

U mnie siemię działało na początku, a po skończeniu kuracji problem wrócił... poza tym zaczęłam się do niego przyzwyczajać przy codziennym jedzeniu... więc teraz dodaję łyżke do owsianki albo jogurtu co 2-3 dzień, i póki co działa...
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 11:24   #732
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Zaparcia

Czy można podawać NA ZAPARCIE siemie lniane dwulatce?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:21   #733
asiatt
Raczkowanie
 
Avatar asiatt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 395
Dot.: Zaparcia

A stosował ktoś cascara sagrada ? I czy coś podziałała?
asiatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:29   #734
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Zaparcia

Hej, napiszę w końcu swoje żale bo czasami mam przez moje zaparcia strasznie podły nastrój.
Ja nie pamietam kiedy to sie zaczeło. W sumie kiedys zaczelam zauwazac ze zalatwiam sie tylko w weekendy, o ile nie pracowalam. Dopiero potem stwierdzilam ze potrzebuje zawsze rano conajmniej godziny na to.
I tak kombinuje, jak narazie mi zajecia na uczelni sprzyjaja i staram sie tak zyc, wstawac trzy godziny wczesniej, zeby załatwic sie codziennie.
Jestem wegetarianką, więc pozornie nie powinnam mieć problemów.
Fakt ze nie znoszę grochu, kaszy, soczewicy - bo potem mam wzdęcia, i inne takie, wiadomo
Nie jem praktycznie białego pieczywa, jesli w ogole to ciemne. Spozywam dość dużo nabiału, niecodziennie obiad.
I rano zeby się załatwic to zjadam porzadne sniadanie - staram sie zeby bylo cos tam jakby twardego. I potem pije...i pije...i pije...
Ciezko moze to sobie wyobrazic, ale wypijam kazdego poranka ok. 1,5l zielonej herbaty (bardzo słabej, kilka razy zalewanej). Potem w ciagu dnia jeszcze tez ze 2l płynów. I przez to od rana mam taki opity brzuch ze mi wstyd. Ale jak sie nie załatwie to od razu to sie odbija na mojej cerze, na brzuchu i samopoczuciu.
Mi się wydaje jakby moje jelita w ogole nie pracowały a te hektolitry herbaty musiały same popychac to wszystko wewnatrz.
Nie wiem czy mam iść z tym do lekarza, bo jakoś mi głupio. Z reszta moj lekarz to facet i w ogole mi o tym głupio opowiadac.
Kupiłam kiedys syrop Lactucostam, który własnie wyrzucilam niedawno bo nic mi nie pomogł.
Do tego jak mam czas to krece hula hopem ale tak czy inaczej musze spedzic rano conajmniej godzine oczekując na załatwienie sie
W ogole u mnie nie ma mowy zeby sie zalatwic o innej porze niz rana. moge wypic piec litrow ciepłego, zimnego, z cytryna i to nic nie da.
Od jutra postaram się zjadac na sniadanko otręby+siemię lniane+ suszone owoce+kefir.
Ciekawe czy mi to pomoże na dłużej bo jest mi tak źle z tym.
Ciekawi mnie czy może lekarz komus pomogł ? warto isc i opowiadac o takich sprawach ? nie chce sie faszerowac tylko po to, zeby osiągnac chwilowy efekt
pozdrawiam wszystkie walczące
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 17:25   #735
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Zaparcia

Przeczytałam prawie cały wątek-pół dnia mi to zajęło.Dziś mam pierwszy dzień z siemieniem lnianym-dosypałam kilka łyżeczek do jogurtu.Suszone śliwki to chyba jakaś bujda-pałaszuje codziennie i nic.Owsianka mi nie pomaga ani też dieta bogata w błonnik.Jutro skoczę do apteki po czopki glicerynowe bo już nie wiem co zrobić.Rozpocznę dzień od szklanki wody z cytrynką i miodem,potem brzuszki i inne ćwiczenia na brzuch.Na śniadanie omlet z siemieniem lnianym,a i tak coś czuję,że pobiegnę po te czopki no,ale spróbować warto pozdrawiam
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:14   #736
tamara10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

U mnie zaparcia to wynik IBS. Nie wiem czy to lepsze niż postać biegunkowa, ale przynajmniej nie muszę cały czas myśleć czy zdążę do WC ;-) Muszę za to pamiętać o tym, że co jakiś czas trzeba tam się jednak udać... Nie używam już żadnych leków na IBS, bo i tak niewiele dawały, a pewnie trochę też truły organizm. W tej dolegliwości jest pewien paradoks, bo jelita są podrażnione i skutkuje to zaparciem. Nie powinno się więc ich bardziej drażnić środkami na przeczyszczenie. I jak tu być mądrym?! Doświadczalnie i w konsultacji z lekarzami polecono mi najbardziej czopki glicerynowe. Nawilżają one jelita pomagając się wypróżnić i dodatkowo osłaniają śluzówkę. Działają jak kremy, które stosuje się do nawilżania tylko że robią to w jelitach. Gliceryna to naturalny składnik nie powodujący podrażnień, ale skutecznie nawilżający. Zaparcia to brak wody w jelitach, więc gliceryna pozwala jej się tam zebrać. Czopki gliecerynowe działają szybko i skutecznie, a co najważniejsze nie mają skutków ubocznych - stosuje się je jako jedyny dopuszczalny lek na wypróżnienie nawet u bardzo mały dzieciaków. Co mi się w nich najbardziej podoba to że mam nad wypróżnieniem kontrolę. Sama tego nie zrobię, ale dzięki czopkom wiem, że za pół godzinki mam po problemie! Nie mam też skutków ubocznych jak bóle brzucha i niepewności kiedy lek zadziała i jak długo będę potem latała do WC. Poza tym nie można ich przedawkować, bo jak się wypróżnimy to kończy się ich działanie. Można więc ich zastosować jak pisała już jedna z dziewczyn nawet ponad trzy na raz jak nie pomaga mniejsza ilość. Najważniejsze i najtrudniejsze to utrzymać je w sobie wystarczajaco długo. Im dłużej tym lepszy efekt - pół godzinki jest optymalne Są do nabycia bez recepty. Jak czopki nie pomagają to najlepsza jest lewatywa, ale ją niezbyt lubię - jeśli tu wogóle o czym takim jak przyjemność można mówić ;-) na pewno działa natomiast najbardziej skutecznie i fizjologicznie. Jak mnie dopadnie ostre zaparcie to kupuję w aptece preparat Enema. Działa w 10 minut! W przypadku IBS dieta, ruch itp. niewiele dają, więc może niektóre z "zapartych dziewczyn" mają tą dolegliwość nawet sobie z tego nie zdając sprawy.
tamara10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:50   #737
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez tamara10 Pokaż wiadomość
U mnie zaparcia to wynik IBS. Nie wiem czy to lepsze niż postać biegunkowa, ale przynajmniej nie muszę cały czas myśleć czy zdążę do WC ;-) Muszę za to pamiętać o tym, że co jakiś czas trzeba tam się jednak udać... Nie używam już żadnych leków na IBS, bo i tak niewiele dawały, a pewnie trochę też truły organizm. W tej dolegliwości jest pewien paradoks, bo jelita są podrażnione i skutkuje to zaparciem. Nie powinno się więc ich bardziej drażnić środkami na przeczyszczenie. I jak tu być mądrym?! Doświadczalnie i w konsultacji z lekarzami polecono mi najbardziej czopki glicerynowe. Nawilżają one jelita pomagając się wypróżnić i dodatkowo osłaniają śluzówkę. Działają jak kremy, które stosuje się do nawilżania tylko że robią to w jelitach. Gliceryna to naturalny składnik nie powodujący podrażnień, ale skutecznie nawilżający. Zaparcia to brak wody w jelitach, więc gliceryna pozwala jej się tam zebrać. Czopki gliecerynowe działają szybko i skutecznie, a co najważniejsze nie mają skutków ubocznych - stosuje się je jako jedyny dopuszczalny lek na wypróżnienie nawet u bardzo mały dzieciaków. Co mi się w nich najbardziej podoba to że mam nad wypróżnieniem kontrolę. Sama tego nie zrobię, ale dzięki czopkom wiem, że za pół godzinki mam po problemie! Nie mam też skutków ubocznych jak bóle brzucha i niepewności kiedy lek zadziała i jak długo będę potem latała do WC. Poza tym nie można ich przedawkować, bo jak się wypróżnimy to kończy się ich działanie. Można więc ich zastosować jak pisała już jedna z dziewczyn nawet ponad trzy na raz jak nie pomaga mniejsza ilość. Najważniejsze i najtrudniejsze to utrzymać je w sobie wystarczajaco długo. Im dłużej tym lepszy efekt - pół godzinki jest optymalne Są do nabycia bez recepty. Jak czopki nie pomagają to najlepsza jest lewatywa, ale ją niezbyt lubię - jeśli tu wogóle o czym takim jak przyjemność można mówić ;-) na pewno działa natomiast najbardziej skutecznie i fizjologicznie. Jak mnie dopadnie ostre zaparcie to kupuję w aptece preparat Enema. Działa w 10 minut! W przypadku IBS dieta, ruch itp. niewiele dają, więc może niektóre z "zapartych dziewczyn" mają tą dolegliwość nawet sobie z tego nie zdając sprawy.
Tez borykam sie z IBS, na szczescie uaktywnia sie odczuwalnie (wymioty, skurcze, ostry bol) tylko jak sie bardziej zestresuje. Dla mnie czopki to takie srednie rozwiazanie, bo wlasciwie nie roziwazanie... a latanie problemu. Tak mi sie marzy, zeby kiedys wymyslic jak uregulowac swoj organizm w inny sposob niz zjadajac paczke chipsow (jak na razie moje najbardziej niezawodne rozwiazanie). Czytam ten watek od chyba ponad roku, przetestowalam wszytkie sposoby, prowadze modelowy tryb zycia (malo stresu, 8 godzin snu, codziennie salatki, orzechy, chude mieso)... i nic nie dziala (poza chipsami lub napchaniem sie innym fastfoodem).
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 17:23   #738
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez koenicke Pokaż wiadomość
Słuchajcie,
kiedys tez sie załatwiłam tak herbami z liściem senesu,musiaam żłopac
co wieczór kilka torebek żeby rano normalnie (wg.mnie normalnie )
sie wypróżnić. pomoagal mi Colon C.
Pozniej zaczełam odbudowywac flore bakteryjan(???) nie wiem dokladnie,robiłam to na chybił trafił, chodzi mi mianowicie
o pochłanianie takich tabletek jak Trlilac, Acidolac itp.
te kóre sie łyka po kuracjach anty biot.
To jest zarąbista sprawa, bo raz na pół roku zrobie sobie taka
miesieczna intensywna kuracje i moje flaki pracuja jak nalezy, bez zadnych wspomagaczy.
Wiec tak niesmiało polecam babkom kótrym trudno odstawić
herby na bazie senesu itp. wiadmomo że efekt nie bedzie od razu widoczny(wyczuwalny), ale pozniej jest naprawde ok!
dziewczyny trzymam kciuki , bo wiem co to za denerwujace przypadłosci

Czy ktoś inny stosował Acidolac? Ile trwała wasza kuracja? Ten lek lekarz zapisał mi po infekcji, która spowodowała 3m-ce temu biegunkę, a teraz właśnie biorykam się z problemem zaprać? Żadne domowe sposoby proponowane tu na forum nie skutkują, czy rzeczywiście problem leży w odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej? I czy idę dobrym tropem zażywając Acidolac?
Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 17:39   #739
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
Czy ktoś inny stosował Acidolac? Ile trwała wasza kuracja? Ten lek lekarz zapisał mi po infekcji, która spowodowała 3m-ce temu biegunkę, a teraz właśnie biorykam się z problemem zaprać? Żadne domowe sposoby proponowane tu na forum nie skutkują, czy rzeczywiście problem leży w odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej? I czy idę dobrym tropem zażywając Acidolac?
ja zażywałam Linex forte (też probiotyki) i jakoś nie zauważyłam żadnych zmian...najwyra źniej u mnie jest zupełnie inna przyczyna tych dolegliwości, którą wciąż tropię i wytropić nie mogę
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 00:42   #740
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
Czy ktoś inny stosował Acidolac? Ile trwała wasza kuracja? Ten lek lekarz zapisał mi po infekcji, która spowodowała 3m-ce temu biegunkę, a teraz właśnie biorykam się z problemem zaprać? Żadne domowe sposoby proponowane tu na forum nie skutkują, czy rzeczywiście problem leży w odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej? I czy idę dobrym tropem zażywając Acidolac?
TulaO, kiedys czytalam, ze problem flory bakteryjnek dodtyka tylko 4% populacji. Wydaje mi sie, ze tutaj na forum jest cala masa przyczyn: od zespoly jelita drazliwego, niska perystaltyka jelit (wtedy pomaga ruch i suchy len), wysokie wchlaninanie wody w jelicie (pomagaja suszone owoce), reakcjie stresowe, za malo blonnika w diecie (pomaga Colon C, otreby, itp)...

Nie ma jednego powodu zaparc, jak i nie ma jednego sposobu walki z nimi
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:23   #741
tamara10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

No niestety IBS to choroba "na tyle mało niebezpieczna", że nie podchodzi się do niej poważnie i często lekceważy. Można z tym żyć i mała szansa że się zachoruje poważniej, więc z braku efektów leczniczych, czasu i innych przyczyn przechodzi się do porządku dziennego nad jej objawami. Nie ma chyba też takich funduszy na jej leczenie jak w przypadku innych chorób. Jest to o tyle dziwne że jak pisałam dotykać może bardzo wielu osób, które nawet sobie tego nie uświadamiają. Podłoże - przyczyny są jak wspomniałam nieznane - mówi się że to stres, ale też genetyka, alergia (w szerokim pojęciu), styl życia (nie tylko stresy, ale i charakter), klimat, dieta i wiele innych. Jedno jest na razie pewne, że nie ma na to lekarstwa. Leczy się to objawowo :-( Trzeba więc sobie poradzić z tym w taki sposób, aby zminimalizować niekorzystne dolegliwości i starać się żyć normalnie pełnią życia. Jak wspomniałam moje zaparcia nie są przecież czymś strasznie niebezpiecznym czy uciążliwym jeśli pilnuję, aby wspomóc jelita odpowiednią dawką gliceryny w czopkach w odpowiednim czasie. Im wcześniej to uczynię (max trzeciego dnia) tym szybciej poprawiam swój komfort życia i nastrój oraz zapobiegam negatywnym skutkom rzadkich wypróżnień. Nie doprowadzam się w ten sposób do stanu kiedy moje jelita muszą być poruszone bardziej drastycznie. Czopki glicerynowe nie podrażniają moich jelit i nie powodują ich skurczy, a głównie głównie ułatwiają pozbycia się problemu w sposób najbardziej fizjologiczny z możliwych i szybki! Aplikujemy je przecież tam, gdzie jest problem ;-) Czy to jest "rozwiązanie połowiczne"? To kwestia definicji i oczekiwań. Pewnie że chciałabym mieć normalne jelita, ale przecież stosuję również kremy nawilżające, bo mam suchą (atopową) skórę i jakoś nie uważam że to specjalna tragedia. Rano przed prysznicem myję zęby, biorę czopki, potem balsam i inne przyjemności jem śniadanko i przed wyjściem do pracy zaliczam łagodne wypróżnienie. W IBS stresowanie się tą chorobą powoduje tylko dodatkowe wzmocnienie jej objawów, więc czy naprawdę warto się tak przejmować? Nie lepiej wziąć czopek i po pół godzince mieć problem z głowy? Moje opinie są oczywiście wyłącznie moimi doświadczeniami, ale po to tu przecież wspólnie jesteśmy, aby korzystać z pomocy innych. Szukamy rozwiazań problemów naszego organizmu. Czasami warto więc spróbować czegoś co pomogło już wielu innym.
tamara10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 10:40   #742
malwinkaxy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ktaków
Wiadomości: 2
Dot.: Zaparcia

Moze i moje sposoby pomogą.
Ucieram sobie jabłko + marchewka smaczne i zawsze pewny sposób na wypróżnienie to akurat odkryłam jak potrzebowałam zrzucić kilka kilogramów, na mnie bardzo dobrze działa odchudzająca, mało kalorii i nie chce się jeść( schudłam 10 kg w ciagu 6 m)
Pije sok śliwkowy fortuny, lub marhewkowo jabłkowy, co jakis czas zażywam trilac, kostki fructolax, ziarenka siemienia lnianego, orzeszki wszelkiego rodzaja , activia, fasolka po bretońsku, bigos,fasolka szparagowa, kalafior, brokuł, dużo jabłek, sałatki wszelkiego rodzaju , dobrze tez działa cola - naprawdę. Staram sie codziennie w diecie cos z tych produktow miec inaczej ciezko. Ograniczylam spozycie chleba ,ryżu.
Moje śniadanie serek bialy granulki+ activia do picia+ banan i szklaneczka soku sliwkowego + 2 kawy.
Ale zanim do tego doszłam uplyneło dużo czasu.To wszystko jak używam jest ok.
Nie pije herbatek ani innych aptecznych środków, po jakimś czasie rozleniwiają jelita.
Mam male dzieci i tez maja te problemy daje fructolax w syropie naprawdę działa i jest bardzo bezpieczne.
malwinkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 14:26   #743
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Zaparcia

A mi się właśnie wydaje jak nie mogę się załatwić, ze powinnam jeść chleb, ryż, mąke. Oczywiście pełnoziarniste, bo jak mam same jogurty i soczki w jadłospisie to nie ma czym się załatwiac - tak sobie tłumaczę.
Teraz na uczelni mam plan taki ze same zajęcia na rano i przez to nie zawsze jestem w stanie wstać trzy godziny wcześniej zeby mieć czas się załatwić pijąc niezliczone ilości gorącej zielonej herbaty no i jest dramat
Cera nietaka, brzuch, samopoczucie.
Nie wiem czy kupić coś aptecznego bo już nie mam pomysłu
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:58   #744
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Zaparcia

Nie wierzyłam,ze to pomoże,ale spróbowałam i ...jestem na dłuższym posiedzeniu codziennie czasem nawet dwa razy! Codziennie rano szklanka przegotowanej(lub mineralnej niegazowanej) wody z cytryną i miodem.Cytryna oczyszcza organizm z toksyn a miód rozrzedza masy kałowe.Codziennie na śniadanie jem taką mieszankę:płatki owsiane+otręby śliwkowe+siemię lniane+kilka orzeszków włoskich lub pestek dyni ,zalewam to wszystko chudym mlekiem,mlekiem sojowym,jogurtem lub kefirem-co akurat mam.Siemię lniane działa zbawiennie!Polecam wszystkim,którzy maja problem z codzienna kupką.Otręby i płatki owsiane to dużo błonnika,a wiadomo,ze taka dieta pomaga na te sprawy.Spróbujcie dziewczyny to naprawdę działa!Od miesiąca stosuje taką kurację i zapomniałam już co to są zaparcia.Pozdrawiam i życzę powodzenia
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:16   #745
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez gloria81 Pokaż wiadomość
Nie wierzyłam,ze to pomoże,ale spróbowałam i ...jestem na dłuższym posiedzeniu codziennie czasem nawet dwa razy! Codziennie rano szklanka przegotowanej(lub mineralnej niegazowanej) wody z cytryną i miodem.Cytryna oczyszcza organizm z toksyn a miód rozrzedza masy kałowe.Codziennie na śniadanie jem taką mieszankę:płatki owsiane+otręby śliwkowe+siemię lniane+kilka orzeszków włoskich lub pestek dyni ,zalewam to wszystko chudym mlekiem,mlekiem sojowym,jogurtem lub kefirem-co akurat mam.Siemię lniane działa zbawiennie!Polecam wszystkim,którzy maja problem z codzienna kupką.Otręby i płatki owsiane to dużo błonnika,a wiadomo,ze taka dieta pomaga na te sprawy.Spróbujcie dziewczyny to naprawdę działa!Od miesiąca stosuje taką kurację i zapomniałam już co to są zaparcia.Pozdrawiam i życzę powodzenia
Hmmm, chyba sobie spróbuję.. siemie lniane wsypujesz "suche"? kiedys mialam okazje jest takie zalane (gęęęste) ale chyba nie o takie Ci chodzi? i płatków ie gotujesz?
musze coś z tym zrobić, odstawiłam sobie aktivie jakis czas temu i na posiedzenia to tak często biegam, że lepiej nie mówić mam wrażeie, że aż się przytkałam od tego, brzuch mam twardawy i pobolewa od kilku tygodi ale do internisty to mi nie po drodze (wiele leków na jelita, nic nie pomogło, straciłam wiarę = nie mam ochoty tam iść)
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:41   #746
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Zaparcia

Ja wsypuje całe ziarenka bezpośrednio z paczki nie gotuję ich ani nie miele.Biorę tak około dwie garstki płatków owsianych i albo je gotuję na mleku,az napęcznieją i zmiękną (potem dosypuje otrębów i siemienia)albo po prostu zalewam zimnym mleczkiem tą moja mieszankę.Codziennie do pracy biorę jabłko albo ucieram je na tarce i wrzucam do owsianki-mama mi zawsze powtarzała,ze jabłka pomagają oczyszczać jelita.Codziennie pije półtora do dwóch litrów wody-Nigdy nie byłam w stanie tyle wypić,ale teraz organizm sie przyzwyczaił i sam sie domaga.Myślę,że wszystkie te czynniki mi pomagają nie wiem który najbardziej więc na wszelki wypadek z żadnego nie rezygnuję.życzę powodzenia i pozdrawiam
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:03   #747
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Zatwardzenia, zaparcia..

Witam! Otóż zgłaszam sie do was dziewczyny o pomoc lub rade.. Ponad tydzien temu urodziłam dziecko, od czasu porodu mam problemy z wypróżnianiem.. mam zatwardzenia i zaparcia choć nie jem czekolady ani nic z takich ciężkich rzeczy.. Słyszałam że jabłka pomagają ale ja nie moge jeść kwaśnego bo karmie piersią. Znacie może jakieś domowe sposoby na te dolegliwość..? męczy mnie TO bardzo ..


PS: szukałam na forum podobnego wątku ale nie znalazłam...
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:17   #748
szara_kotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 277
Dot.: Zatwardzenia, zaparcia..

Może w tym wątku znajdziesz odpowiedź

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=zaparcia
__________________
Zaczynam nowe życie
szara_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:32   #749
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zatwardzenia, zaparcia..

lewatywa bardzo pomaga poszukaj w necie ale ja powiem z wlasnego doswiadczenia-pomaga super.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:33   #750
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zatwardzenia, zaparcia..

moja znajoma miała ten problem już w ciąży,polecała:
-picie łyżki oleju roślinnego lub oliwy z oliwek
-owoce
-śliwki suszone!!!!
ja,chodź nie byłam w ciąży polecam kilka ziemniaków gotowanych dziennie, otręby,płatki owsiane na mleku
-dużo wody
powodzenia,może powiedz o tym jeszcze dla ginekologa,lekarza,bo to problem

nie radzę jeść za dużo chleba,bananów
-jedz koniecznie zupy warzywne, z mrożonki zrób zupę pożywna i zdrowa
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.