ciąża a ulatniający się gaz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 10:22   #1
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71

ciąża a ulatniający się gaz


Witam,
Piszę na forum o swoim problemie ponieważ liczę na pomoc a niestety wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie. Nie chcę też siać ciągłej paniki ...bo tak się składa, że mam do tego skłonność
Jednak sama sobie z tym nie radze i problem nie wydaje mi się błachy.
Tak więc ...ok. 11 tygodnia ciąży ze snu wybił mnie silny zapach gazu ( propan butan) , który dochodził z kuchni i dosyć cięzkie powietrze . Gaz wylał się gdy była demontowana butla...pracownicy wyszli z mieszkania i tak zostawili rozlany gaz. Szybko wstałam i pootwierałam okna,ale swoje juz zdążyłam się nawdychać
Wg. mnie spałam wdychając gaz o. 20 minut, kilka dni po tym nadal czułam zapach gazu w mieskzaniu,ale myśle,że to juz tylko zapach bo sam propan butan zdążył sie ulotnić.
Bardzo sie martwię, staram się oczywiście nie stresować, jednak w mojej głowie ciągle siedzi myśl czy mogło miec to wpływ na rozwój dziecka Czasami w nocy sie budze i myśle nad tym... raz myśle,że nie mógł miec wpływu innym razem mam straszne mysli.
Wiem,że tzw. czad , który wdycha kobieta w ciązy ma wpływ na dziecko,ale czy gaz który sie ulatnia? Nigdzie nie moge znakeźć takiej informacji
Prosze o odp. osoby które wiedza cokolwiek na ten temat. Błagam nie piszcie mi ,zebym sie nie stresowała bo to szkodzi dziecku - ja doskonale o tym wiem.
Zalezy mi na prawdziwych odpowiedziach a nie na pocieszaniu
Mnie dookoła wszyscy pocieszaja
Dziękuje ślicznie za odpowiedzi
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:34   #2
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

W karcie charakterystyki nie ma informacji o szkodliwym działaniu na płód. Możesz znaleźć takie karty różnych firm w internecie.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:01   #3
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

Cytat:
Napisane przez Meier Link Pokaż wiadomość
W karcie charakterystyki nie ma informacji o szkodliwym działaniu na płód. Możesz znaleźć takie karty różnych firm w internecie.
A i owszem , jednak ...nie wiem jak owa karta ma się do gazu wdychanego w dużej ilości ...niestety. W sumie dość logiczne jest,że jeśli składniki wdychanego gazu nie mieszają sie z krwią to dziecku nic nie grozi...jednak skąd mam sie dowiedzieć czy się nie mieszają gdy się ich nawdycham.
Czuje sie dośc rozbita i mam na prawdę dużą nie wiedze na ten temat....chociaż sporo szukałam o tym przypadku w ksiązkach i internecie...to nie znalazłam tego co mnie akurat interesuje.
Dziękuje za odpowiedz i pomoc
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 12:12   #4
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

Może powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem?

ps. przepraszam, nie doczytałam, ze czekasz na wiytę.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 18:39   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

Szkodliwe to by było odurzanie sie tym gazem jak to robia ci co kirają.Wtedy zmienioną świadomośc uzyskuje sie poprzez niedotlenienie, a niedotlenienie u cięzarnej to niedotlenienie u płodu.Natomiast Ty oddychałas gazem zmieszanym z powietrzem i poza tym to gaz używany dośc pospolicie więc toksyczny nie jest.No ale zapytaj lekarza
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 11:43   #6
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

Gdyby gaz oddziaływał szkodliwie na płód, obojętnie w jakich ilościach, to producent ma obowiązek umieścić informacje o tym w karcie. Jest napisane, że w dużych stężeniach działa słabo drażniąco. Dziecku na pewno nic nie jest.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:04   #7
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

Tak! Macie rację, rzeczywiście w karcie charakterystyki nie ma nic o szkodliwym działaniu gazu na płód ...no i ja sama do tych co się nim "narkotyzują" nie należę
Dziękuję za naprowadzenie na drogę logicznego myślenia.
Ciekawe ile razy jeszcze będę Was kochane prosiła o pomoc
Pozdrawiam
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 17:40   #8
muchita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

super , że powstało takie forum ,dzisiaj gotowałam ziemniaki , jak wieszałam pranie , widocznie woda wybulgotała i zgasiła ogień , a dom strasznie śmierdział gazem , jestem na początku ciąży , przeraziłam się , wertowałam i nie mogłam znaleźć , jak wpłyta gaz na ciąże , a wizyta u gin. za 10 dni ... uspokoiłam się ,ale ..... jeśli ktoś jest pewien , że napewno nie zaszkodzi bardzo proszę niech napiszę , było by miło , żebyśmy z autorką forum -całkowicie się uspokoiły ,bo ja też trochę jestem panikarą i DZIĘKUJĘ autorce za narzucony temat
muchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 17:53   #9
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

muchita, jak miło, że sie pojawiłaś ... razem raźniej
Dodam, że poleciałam do mojego lekarza rodzinnego, oczywiście opowiedziałam wszystko, lekarka zapytała " zemdlałaś, było pogotowie?" ...oczywiście ani nie zemdlalam ani nie było pogotowia, po czym dodała , że dziecku nic nie będzie i, że spaliny gdy idę ulica sa bardziej niebezpieczne niż incydent z gazem. Także głowa do góry
Pozdrawiam
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 07:20   #10
muchita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

to SUPER dziękuję , pocieszyłaś mnie ja się już przymierzałam w ponidziałek do gazowni dzwonić - wywiad przeprowadzić ale już nie muszę , nasz pech pomoże teraz innym "przestraszonym" POZDRAWIAM
muchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:13   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ciąża a ulatniający się gaz

"
DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE NA ORGANIZM CZŁOWIEKA.
Propan - butan działa narkotycznie. Przy zatruciu ostrym występuję bóle w jamie brzusznej, wymioty, ślinotok, zwężenie źrenic, upośledzenie słuchu, ból głowy, osłabienie, zwolnienie tętna do 40-50 uderzeń na minutę, podniecenie, a później sen trwający kilka godzin. W cięższych postaciach zatrucia może występować zapalenie płuc oraz utrata przytomności. Przy wdychaniu większych ilości występuję objawy podrażnienia nerwu błędnego. W rzadkich przypadkach występuje psychoneurologiczny zespół osłupienny oraz zaburzenia oddechu.


PIERWSZA POMOC
W małych ilościach pary gazu płynnego nie są trujące, Jednak mogę spowodować oszołomienie podobne do alkoholowego, a następnie omdlenie lub zatrucie. Zatrucie objawia się podrażnieniem układu nerwowego, podnieceniem, upośledzeniem słuchu, zwolnieniem tętna, bólami głowy i bólami brzucha, wymiotami. W razie pojawienia się wymienionych objawów należy natychmiast usunąć przyczyny ulatniania się gazu, otworzyć drzwi i okna w mieszkaniu, a do poszkodowanego wezwać lekarza. "


ze strony dystrybutora, firmy Benzol-Gaz
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.