Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 10:28   #3691
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny bardzo dziękuję za wszelkie porady. Najpierw to przejadę się do pasmanterii zapytać czy nie mają przypadkiem stopek, szukam daleko a moze kupić blisko
Uspokoiłyście mnie, mam nadzieję, ze to moje mocowanie stopek będzie dobrze. W końcu to też Matic.

Hihi nie pomyślałam, że może być dość ciężko umieścić materiał pod stopką z rolkami a w sumie skóry i eko-skóry są dość grube.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:03   #3692
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo dziękuję za wszelkie porady. Najpierw to przejadę się do pasmanterii zapytać czy nie mają przypadkiem stopek, szukam daleko a moze kupić blisko
Uspokoiłyście mnie, mam nadzieję, ze to moje mocowanie stopek będzie dobrze. W końcu to też Matic.

Hihi nie pomyślałam, że może być dość ciężko umieścić materiał pod stopką z rolkami a w sumie skóry i eko-skóry są dość grube.
Mi Pan z allegro wyjaśnił, ze mocowanie MATIC to taki standard, więc każda stopka na to mocowanie powinna pasować

Oj kochana, skóra to ciężka sprawa. Czasem mam wrażenie, że stopka jest o jakieś 4-5mm za nisko Pomaga podniesienie jej trochę w górę wajchą do opuszczania, ale wtedy trzeba mieć 3 ręce ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:13   #3693
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hihi nie pomyślałam, że może być dość ciężko umieścić materiał pod stopką z rolkami a w sumie skóry i eko-skóry są dość grube.
Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Oj kochana, skóra to ciężka sprawa. Czasem mam wrażenie, że stopka jest o jakieś 4-5mm za nisko Pomaga podniesienie jej trochę w górę wajchą do opuszczania, ale wtedy trzeba mieć 3 ręce ;-)
Dokładnie, do tego jak się ma skrojone z niewielkimi zapasami części to trzeba ładnie to wcisnąć, żeby się ładnie zaczęło szyć, bo można skosić sobie początek szwu, z doświadczenia mówię

I tak jak Wiśnia pisze, czasami nawet podniesienie stopki wajchą to za mało, bo to się podnosi, tu wciska, tam układa
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:38   #3694
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

To dziś podjadę do pasmanterii bo naszywam łaty z eko-skóry i... normalną stopką się nie da. Wiec na eko-skórę przykładam papier śniadaniowy, odrysowuję wzór i tak szyje i wychodzi krzywo można zwariować.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:29   #3695
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
Myszko w Krakowie ceny za przeróbki krawieckie są kosmiczne, więc nie oszczędzaj, dorób się fortuny Kobito. Nie każdy potrafi szyć suknie ślubne A powiem CI, że chciałabym umieć Byłaś na kursach, czy jesteś samoukiem?
no sobie na plus musze przyznac ze sama sie w tym wrobiłam choc szyc całą od podstaw szyłam tylko raz i juz nigdy w zyciu sie nie dam na to namówić u mnie w domu
do tego musi byc miejsce
Ale kombinowanie z tymi haftami koronkami koralikami fiszbinami i halkami to musiałam sobie wyrobic ( i muskuły tez bo czasami ciezkie te dziadostwo strasznie jest )




Byłam dzis w szmateksie i mieli zasłony i firanki za 5 zł za kg, wyniuchałam jąsniutką beżową zasłone, z bawełnianą podeszwką miód malina na płaszczyki czy trencze dla dziewczynek

jest tego mniej wiecej 5 m kwadratowych i zapłaciłam 11,60 zł
cudnie
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 07:58   #3696
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Byłam dzis w szmateksie i mieli zasłony i firanki za 5 zł za kg, wyniuchałam jąsniutką beżową zasłone, z bawełnianą podeszwką miód malina na płaszczyki czy trencze dla dziewczynek

jest tego mniej wiecej 5 m kwadratowych i zapłaciłam 11,60 zł
cudnie

he he, dobre. od razu mi sie przypomniało jak w liceum miałam spódniczkę i żakiet z tkaniny obiciowej. Wszystkie laski mi zazdrościły, bo efekt był bajerancki, dobrze, że nie wiedziały z czego uszyte ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 08:04   #3697
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

o widzisz a ja zapomniałam napisac ze zasłona ze sztruksu jest średniej grubości
no metr sztruksu w sklepie koło 14 zł
a tu masz o ile taniej ale nie zmienia to faktu ze czesto id epolowac na ciekawe materiały albo na meeeeeeeeeeega wielkie ciuchy które potem są prute i przerabiane

o zgrozo uszyłam cos dla siebie
czerwoną kurtke zimową
jestem w szoku
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 08:30   #3698
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
o widzisz a ja zapomniałam napisac ze zasłona ze sztruksu jest średniej grubości
no metr sztruksu w sklepie koło 14 zł
a tu masz o ile taniej ale nie zmienia to faktu ze czesto id epolowac na ciekawe materiały albo na meeeeeeeeeeega wielkie ciuchy które potem są prute i przerabiane

o zgrozo uszyłam cos dla siebie
czerwoną kurtke zimową
jestem w szoku

To pokaz!!!!

A tymi zasłonkami to mnie natchnęłaś, mam taki płaszcz ze sztucznego kożucha, fajny jest bo futerko jest z wełny - milusie i takie barankowate. Ale niestety płaszcz ma już swoje lata co widać i ja nie bardzo w niego wchodzę. No i powiesiłam płaszcz u mamy bo żal wywalać (manelara jestem ;-) ) i wpadłam na pomysł - bo się futerko oddzieliło od tkaniny wierzchniej, popruje go i futerko wykorzystam do kurtki jako ocieplacz taki ozdobny


A ja uszyłam płaszcz, taki na cieplejszą zimę. Prosty w fasonie ale pięknie leży. Płaszcz ma kształt litery A, lekko jest taliowany, wpuszczanie kieszenie w szwy i jest baaardzo długi
Oczywiście jak szyłam było kilka wpadek, Burda sobie wymyśliła podszewkę tylko do pasa. Co za bezsens ;-) No i jak wszywałam moją,. taka długą to okazało się, że dól podszewki ma inną szerokość niż płaszcz... Nie dziwota on sie rozkloszowywuje od pasa Ale wszyłam klina i jest cudnie

Fotka nijakia bo manekina ciągle nie mam a mnie samej nie ma kto fotografować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1340.jpg (99,5 KB, 62 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:53   #3699
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

fajne to masz
ja sie własnie zastanawiałam czy by długiego nie zrobic, ale ten kupon materiału który dorwałam na all był za mały , no i w sumie za ciezki by był ten materiał
staneło na krótkiej prostej kurtce
mam do tego jedne jedyne buty - bezowe kozaki na traperku. Jasne nijak pasujace , ALE poszperałam w szafkach babci i znalazłam jaka spódnice starszą niz moja mama plisowana kremowa od góry potem jakies paski skóce ja i bedzie git

kupiłam tez rajstopy w kolorze ecru jak dziecko ale chrzanie to

zdjecia strasznie kiepskie mi wyszły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05439.jpg (40,4 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05442.jpg (33,7 KB, 43 załadowań)
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:04   #3700
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny pięknie okrycia wierzchnie, jakby powiedziała moja była nauczycielka z praktyk zawodowych - kapoty
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:13   #3701
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
To pokaz!!!!
A ja uszyłam płaszcz, taki na cieplejszą zimę. Prosty w fasonie ale pięknie leży. Płaszcz ma kształt litery A, lekko jest taliowany, wpuszczanie kieszenie w szwy i jest baaardzo długi
Oczywiście jak szyłam było kilka wpadek, Burda sobie wymyśliła podszewkę tylko do pasa. Co za bezsens ;-) No i jak wszywałam moją,. taka długą to okazało się, że dól podszewki ma inną szerokość niż płaszcz... Nie dziwota on sie rozkloszowywuje od pasa Ale wszyłam klina i jest cudnie

Fotka nijakia bo manekina ciągle nie mam a mnie samej nie ma kto fotografować.
Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
fajne to masz
ja sie własnie zastanawiałam czy by długiego nie zrobic, ale ten kupon materiału który dorwałam na all był za mały , no i w sumie za ciezki by był ten materiał
staneło na krótkiej prostej kurtce
mam do tego jedne jedyne buty - bezowe kozaki na traperku. Jasne nijak pasujace , ALE poszperałam w szafkach babci i znalazłam jaka spódnice starszą niz moja mama plisowana kremowa od góry potem jakies paski skóce ja i bedzie git

kupiłam tez rajstopy w kolorze ecru jak dziecko ale chrzanie to

zdjecia strasznie kiepskie mi wyszły
Ależ Wy cierpliwe kobietki jesteście . Przy takich plaszczykach/kurtkach nieźle się trzeba nadziubać . Efekt super . W dobie kryzysu uszyłam sobie ocieplaną watoliną kurtkę z dwóch męskich prochowców męczyłam ją chyba z dwa tygodnie a popelinę dobrze się szyje.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 18:34   #3702
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Ta czerwona kurtka piękna! Tez chce
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:06   #3703
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Widzę, że sezon na płaszcze się zaczął. Bardzo przyjazne dla oka są. Co do materiałów. To je też namiętnie kupuję w szmatach. W moim miasteczku są kosze TYLKO z materiałami. Uwielbiam je. Sprzedawczynie już mnie znają. I to nieśmiertelne zapytanie: "To ile kilogramów dziś tkanin ciąć?' Z zasłon też szyłam. Potrafią być piękne.
Ostatnio też popełniłam płaszczo-żakiet. Z tym, że skrzywiłam go trochę swoją pasją - decoupage. Trochę rzeczy domalowałam, bo ja tak jak nie ludzie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg płaszcz1.jpg (197,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg płaszcz2.jpg (126,4 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg płaszcz3.jpg (106,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg płaszcz4.jpg (186,4 KB, 55 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:47   #3704
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
fajne to masz
ja sie własnie zastanawiałam czy by długiego nie zrobic, ale ten kupon materiału który dorwałam na all był za mały , no i w sumie za ciezki by był ten materiał
staneło na krótkiej prostej kurtce
mam do tego jedne jedyne buty - bezowe kozaki na traperku. Jasne nijak pasujace , ALE poszperałam w szafkach babci i znalazłam jaka spódnice starszą niz moja mama plisowana kremowa od góry potem jakies paski skóce ja i bedzie git

kupiłam tez rajstopy w kolorze ecru jak dziecko ale chrzanie to

zdjecia strasznie kiepskie mi wyszły

Myszko kurtka jest cudna! Ja nie mam odwagi nosić czerwonych ciuchów, jakoś źle się czuje w tym kolorze ale zawsze mi się podobają. A w Twojej fason jest boski i kolor tez! Taka kurtka pasuje do wszystkiego to jest jej jej zaleta. Byleby kolory się nie gryzły



Cytat:
Napisane przez teofano Pokaż wiadomość
Widzę, że sezon na płaszcze się zaczął. Bardzo przyjazne dla oka są. Co do materiałów. To je też namiętnie kupuję w szmatach. W moim miasteczku są kosze TYLKO z materiałami. Uwielbiam je. Sprzedawczynie już mnie znają. I to nieśmiertelne zapytanie: "To ile kilogramów dziś tkanin ciąć?' Z zasłon też szyłam. Potrafią być piękne.
Ostatnio też popełniłam płaszczo-żakiet. Z tym, że skrzywiłam go trochę swoją pasją - decoupage. Trochę rzeczy domalowałam, bo ja tak jak nie ludzie.

No elegancja francja. Ta wstawka z kwiatami jest piękna. Aczkolwiek za elegancka jak dla mnie
Powiedz no jak się takie ciuchy z dekupazem pierze?


Co do kupowania w szmatekasach to ja nie umiem. Wchodzę i po chwili mam zamęt. Nie daje rady. Moja siostra i teściowa to mistrzynie więc czasem coś mi kupują, ostatnio postanowiłam przejść się do jednego po paski, a dokładniej po klamerki - może upoluję coś ładnego
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 17:34   #3705
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia, Hihi - zamówiłam stopkę teflonową u tego polecanego sprzedawcy z allegro.Bylam w pasmanterii, u nas nie maja ani stopek z rolkami ani teflonowych...

Teofano świetnie Ci ten płaszcz wyszedł, kwiecista wstawka prezentuje się rewelacyjnie i fajnie ożywia całość
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 13:40   #3706
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No elegancja francja. Ta wstawka z kwiatami jest piękna. Aczkolwiek za elegancka jak dla mnie
Powiedz no jak się takie ciuchy z dekupazem pierze?


Co do kupowania w szmatekasach to ja nie umiem. Wchodzę i po chwili mam zamęt. Nie daje rady. Moja siostra i teściowa to mistrzynie więc czasem coś mi kupują, ostatnio postanowiłam przejść się do jednego po paski, a dokładniej po klamerki - może upoluję coś ładnego [/QUOTE]

Pierze się to w 30-stu stopniach. Prasuję przez papier do pieczenia"na prawej stronie". Wtedy zmarszczki, jesli się pojawią, to znikają. Na ubrania codzienne ta technika się nie nadaje. To piszę szczerze. Tak jak inne naprasowanki. Co sprawdziłam na ubrankach kupowanych w sklepach moich dzieci.
Koszulki maltretuję farbami do tkanin. Lub kredkami do tekstyliów. Mam takie.
Co do "szmat". Mam swoje upodobania:kolor, fason. Najczęściej kupuję tam swetry. Potrafią być wspaniałe za cenę, która nie wywołuje omdleń.
W tych second handach w których się udzielam. Są jak pisałam wcześniej kosze z napisami TKANINY. Ten zabójczy róż, też tam kupiłam.
Co do kolorów. Cóż długie lata ważyłam między 90 a 100 kilogramów. Nosiłam szaro-bure ciuchy wielkości namiotu. Teraz odbijam sobie kolorami tamte smutne czasy.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wiśnia, Hihi - zamówiłam stopkę teflonową u tego polecanego sprzedawcy z allegro.Bylam w pasmanterii, u nas nie maja ani stopek z rolkami ani teflonowych...

Teofano świetnie Ci ten płaszcz wyszedł, kwiecista wstawka prezentuje się rewelacyjnie i fajnie ożywia całość
Susanno niech Ci Bozia w stopkach wynagrodzi Twe dobre słowo.
Co do wyposażenia maszyny. Ja mieszkam w Siedlcach, te z okolic Warszawy.
Kiedyś był olbrzymi zakład odzieżowy. Już go nie ma po transformacji, ale małych zakładów krawieckich na podbudowie wiedzy wyniesionej z Karo kilka powstało. Do tego wiele wykształconych krawcowych.
To i z dodatkami łatwiej. Mam znajomą właścicielkę pasmanterii, pasjonatkę tego czym sie zajmuje. To przysłowiowe "cuda wianki" można u niej znaleźć. Lub ściągnie jeśli będzie potrzeba. Wytłumaczy co trzeba bez politowania w głosie. Dlatego ją lubię.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:54   #3707
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wiśnia, Hihi - zamówiłam stopkę teflonową u tego polecanego sprzedawcy z allegro.Bylam w pasmanterii, u nas nie maja ani stopek z rolkami ani teflonowych...

dokładnie, u mnie jest tak samo. I jeszcze panie robią wielkie oczy, że ja jakieś cuda sobie wymyślam ;-)

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez teofano Pokaż wiadomość

Pierze się to w 30-stu stopniach. Prasuję przez papier do pieczenia"na prawej stronie". Wtedy zmarszczki, jesli się pojawią, to znikają. Na ubrania codzienne ta technika się nie nadaje. To piszę szczerze. Tak jak inne naprasowanki. Co sprawdziłam na ubrankach kupowanych w sklepach moich dzieci.
Koszulki maltretuję farbami do tkanin. Lub kredkami do tekstyliów. Mam takie.
Co do "szmat". Mam swoje upodobania:kolor, fason. Najczęściej kupuję tam swetry. Potrafią być wspaniałe za cenę, która nie wywołuje omdleń.
W tych second handach w których się udzielam. Są jak pisałam wcześniej kosze z napisami TKANINY. Ten zabójczy róż, też tam kupiłam.
Co do kolorów. Cóż długie lata ważyłam między 90 a 100 kilogramów. Nosiłam szaro-bure ciuchy wielkości namiotu. Teraz odbijam sobie kolorami tamte smutne czasy. [COLOR="Silver"]

Ehh... zdolna jesteś i tyle. To odnośnie tych malowanek

A szmateksy zostawiam innym, ja sobie nie radze. Chyba, ze czasem siostra mnie wyciągnie to mam pomoc.

I wiesz mi brakuje takiej własnie pasmanterii prowadzonej przez pasjonatkę. Wkurzają mnie teksty Pan z pasmanterii, że np ona w nie widziała czegośtam ( po co ja akurat przyszłam) więc jak ona tego nigdy nie widziała to to nie istnieje, albo drugą mam taką co zawsze mówi, że w hurtowni nie ma to nie będzie. Tak jakby była tylko jedna hurtownia w Polsce, pomijam, ze byłam w jednej takiej w Chorzowie i maja cuda o jakich nie marzyłam, tylko po co mi np 100m jakiejś tasiemki?
Te Panie to by tylko chciały mieć podstawowe rzeczy w sklepie: kilka zamków,. nici, igieł, gumki do majtek i rzep, a jak czasem patrze na necie jakie cuda można zagranicą mieć to mnie trafia, dobrze, że mamy net
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:00   #3708
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
dokładnie, u mnie jest tak samo. I jeszcze panie robią wielkie oczy, że ja jakieś cuda sobie wymyślam ;-)

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------




Ehh... zdolna jesteś i tyle. To odnośnie tych malowanek

A szmateksy zostawiam innym, ja sobie nie radze. Chyba, ze czasem siostra mnie wyciągnie to mam pomoc.

I wiesz mi brakuje takiej własnie pasmanterii prowadzonej przez pasjonatkę. Wkurzają mnie teksty Pan z pasmanterii, że np ona w nie widziała czegośtam ( po co ja akurat przyszłam) więc jak ona tego nigdy nie widziała to to nie istnieje, albo drugą mam taką co zawsze mówi, że w hurtowni nie ma to nie będzie. Tak jakby była tylko jedna hurtownia w Polsce, pomijam, ze byłam w jednej takiej w Chorzowie i maja cuda o jakich nie marzyłam, tylko po co mi np 100m jakiejś tasiemki?
Te Panie to by tylko chciały mieć podstawowe rzeczy w sklepie: kilka zamków,. nici, igieł, gumki do majtek i rzep, a jak czasem patrze na necie jakie cuda można zagranicą mieć to mnie trafia, dobrze, że mamy net
Nie chwalic w odlecę.
Co do bogiń w sklepach. ja tak długo miałam z artykułami TFUrczymi(decoupage, malowanie). Jak w tej hurtowni nie ma. To nie ma! Ja o tym nie słyszałam! To tez nie ma znaczy się.
Całe szczęście powstał drugi sklep. Odpowiedzi na moje zapytania słyszę iście krzepiące. "Poszperam w sieci, znajdę hurtownika, zamówię." To lubię.
A co do pani od pasmanterii. Ona jeździ po róznych targach po całym kraju. A nawet do Czech potrafi się wybrać. I wraca. Dumna.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:38   #3709
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

ja ostatnio próbowałam kupić bawełnę taką na t-shirty ... usłyszałam, że nie ma i gotowe koszulki mam kupować
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 07:51   #3710
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;30402060]ja ostatnio próbowałam kupić bawełnę taką na t-shirty ... usłyszałam, że nie ma i gotowe koszulki mam kupować [/QUOTE]
Hahahah ale się uśmiałam Odpowiedź roku

Tak, u nas też pasmanterie ubogie. Może w dużych miastach jest lepiej typu Katowice/ Bielsko?? O i pamiętam, dobrze zaopatrzona pasmanteria była w Żorach. Chyba tam będę jeździć na zakupy.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 10:15   #3711
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hahahah ale się uśmiałam Odpowiedź roku

Tak, u nas też pasmanterie ubogie. Może w dużych miastach jest lepiej typu Katowice/ Bielsko?? O i pamiętam, dobrze zaopatrzona pasmanteria była w Żorach. Chyba tam będę jeździć na zakupy.
Ja mieszkam w 100tys. mieście, a i tak bida jeżeli chodzi o zaopatrzenie :/
Ale nie dziwie się, bo sama wolę kupować na all nawet przy małej ilości, bo szybko się zwraca.
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 10:40   #3712
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dotarła do mnie stopka teflonowa. Po pierwsze pasuje do mojej Husqvarny (jak pisałyście), po drugie SZYJE eko-skórę Miodzio
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 11:27   #3713
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

tak tak stopka teflonowa jest super własnie szyłam kamizele ze sztucznego kożucha, gdyby nie ta stopka szlag by mnie trafił ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 16:51   #3714
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kofane, dłuuuugo mnie nie było:-( i podziwiam wasze płaszczyki :-* i inne cuda.

Ja wczoraj zasiadłam do maszyny i sprawiłam sobie kapcio-baletki....

I pochwalę się moja nowa kamelową sukienką, jak tylko ją skończę..... musze odpruć tył górę od dołu i zrobić na części górnej zaszewki , bo w wykroju miało być tak fajnie zmarszczone, ale na mnie wygląda to jak bym miała brzuch nad tyłkiem.... najgorsze przeróbki.....
A na zdjęciach moja stara kochana maszyna....

biorę się za przeglądanie szczegółowe Waszych prac.... tak Wam zazdroszczę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0618.jpg (110,4 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0615.jpg (112,5 KB, 36 załadowań)
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:01   #3715
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kasiek ta sukienka z Burdy?? Coś mi sie kojaży, ze ją szyłam... jesi to ta sama to zważaj na tył bo wychodzi worek na plecach. Kapcio-baletki urocze
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 08:48   #3716
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Kasiek ta sukienka z Burdy?? Coś mi sie kojaży, ze ją szyłam... jesi to ta sama to zważaj na tył bo wychodzi worek na plecach. Kapcio-baletki urocze


Dziękuję :-* Tak, właśnie zauważyłam, Worek to mało powiedziane, to wygląda na moich plecach jak "flaki"..... Ale jak tylko zrobię tam ładne zaszewki to poochwalę się całością tylko nie wiem co z kołnierzykiem. Zastanawiam się nad nim.
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 11:29   #3717
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Dziękuję :-* Tak, właśnie zauważyłam, Worek to mało powiedziane, to wygląda na moich plecach jak "flaki"..... Ale jak tylko zrobię tam ładne zaszewki to poochwalę się całością tylko nie wiem co z kołnierzykiem. Zastanawiam się nad nim.
Zaszewki to może być za mało... Ja będę ścinać po bokach i jeszcze zaszewki dołożę

Moja najnowsza sukienka - tym razem ze ZK.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB091523m.jpg (87,2 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB091525m.jpg (137,9 KB, 27 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 11:42   #3718
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Zaszewki to może być za mało... Ja będę ścinać po bokach i jeszcze zaszewki dołożę

Moja najnowsza sukienka - tym razem ze ZK.
Śliczna, nie mogę się doczekać zdjęć na modelce!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 12:17   #3719
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Moja najnowsza sukienka - tym razem ze ZK.
Piękna tkanina . Zaczynam się powaznie zastanawiać na ZK . W sumie kazdy wykrój muszę przerabiać i konczy sie na wkurzajacym pruciu i dopasowywaniu . Szybciej choc wcale nie taniej zrobić dopasowany do sylwetki wykrój i juz nic nie kombinowac z szytym ciuszkiem .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 21:41   #3720
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;30402060]ja ostatnio próbowałam kupić bawełnę taką na t-shirty ... usłyszałam, że nie ma i gotowe koszulki mam kupować [/QUOTE]


Hmmm a udało Ci się gdzieś taką znaleźć? bo ja bym też chciała i nie wiem właściwie gdzie szukać i jak o nią pytać - w tych sklepach gdzie byłam oczywiście nie ma ;P
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.