Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 07:19   #4021
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanno śliczności . Nieustannie podziwiam staranność z jaką szyjesz , te stebnowania ach och . Może się w końcu zmobilizuje i zrobie zdjęcia mojej czeronej sukienki i tunik .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:34   #4022
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hahah świetne koszulki
Amelka nie dość ze sama jest cudna to ma jeszcze urocze imię Świetną masz "parkę" teraz
Cytat:
Napisane przez Pallavi Pokaż wiadomość
super rodzeństwo
Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
Ja tu tak od czasu do czasu podziwiam Wasze śliczne kreacje .
woda sodowa -Moje gratulacje!! Śliczna kruszynka ,żeby zdrowo rosła i dała pospać mamusi
Dzieki dziewczyny


Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ostatnie uszytki:
* granatowa sukienka dla koleżanki ze Złotego Kroju
* bluzka z resztek - projekt Papavero
Obydwa bardzo ladne, podoba mi sie polaczenie kolorow na bluzce Ostatnio zabralam sie za czytanie twojego bloga i zmobilizowalo mnie to do tego, zeby cos uszyc Pierwsza pod igle poszla papaverova sukienka http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...rwsz-fotk.html. Zlikwidowalam tylko pionowe zaszewki, zamek jest odsloniety zamiast kryty i dolozylam lamowki przy szyi, pachach i na talii w kolorze zamka. Skonczylabym dzis, ale cos mi sie z maszyna zrobilo, siedzialam przy niej z godzine probujac naprawic, ale chyba nic z tego nie bedzie i jutro maszyna powedruje do profesjonalisty. Mam nadzieje, ze naprawia mi to na miejscu i bede mogla szybko skonczyc moje dzielo
Pierwszy raz szylam z papavero i musze przyznac, ze (nie wiem dlaczego), ale wykroje sa jakies takie latwiejsze do wykonania niz z burdy.
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 06:59   #4023
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Susanno śliczności . Nieustannie podziwiam staranność z jaką szyjesz , te stebnowania ach och . Może się w końcu zmobilizuje i zrobie zdjęcia mojej czeronej sukienki i tunik .
Dziękuję pięknie. Staram się, zeby to co szyje miało "ręce i nogi"

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość


Obydwa bardzo ladne, podoba mi sie polaczenie kolorow na bluzce Ostatnio zabralam sie za czytanie twojego bloga i zmobilizowalo mnie to do tego, zeby cos uszyc Pierwsza pod igle poszla papaverova sukienka http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...rwsz-fotk.html. Zlikwidowalam tylko pionowe zaszewki, zamek jest odsloniety zamiast kryty i dolozylam lamowki przy szyi, pachach i na talii w kolorze zamka. Skonczylabym dzis, ale cos mi sie z maszyna zrobilo, siedzialam przy niej z godzine probujac naprawic, ale chyba nic z tego nie bedzie i jutro maszyna powedruje do profesjonalisty. Mam nadzieje, ze naprawia mi to na miejscu i bede mogla szybko skonczyc moje dzielo
Pierwszy raz szylam z papavero i musze przyznac, ze (nie wiem dlaczego), ale wykroje sa jakies takie latwiejsze do wykonania niz z burdy.
Super! Bardzo się cieszę, że sama szyjesz i kombinujesz, przerabiasz - to takie twórcze, świetnie rozwija.
Sukienka z papavero podoba mi się, jestem ciekawa jak Ci wyszła. I w ogóle jak leżą na Tobie ich projekty?? Na mnie spoko ale część osób narzeka, że niestety nie sprawdzają się.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:40   #4024
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość

Super! Bardzo się cieszę, że sama szyjesz i kombinujesz, przerabiasz - to takie twórcze, świetnie rozwija.
Sukienka z papavero podoba mi się, jestem ciekawa jak Ci wyszła. I w ogóle jak leżą na Tobie ich projekty?? Na mnie spoko ale część osób narzeka, że niestety nie sprawdzają się.
Obudzilam sie dzis rano z wypoczetym mozgiem i stwierdzilam, ze jeszcze raz zajrze do maszyny. I co? Maszyne naprawilam! Jutro postaram sie wkleic zdjecie sukienki
Co do tego jak na mnie leza projekty papavero to po ciazy moja figura sie zmienila, troszke sie powiekszylam (szczegolnie moja gorna polowa ), wiec zamiast 36 wydrukowalam 38. 38 jest troszke opiete na biuscie, ale jak za jakies pol roku zakoncze karmienie, to bedzie idealne. Troszke sie balam, ze pachy beda za duze, bo jak ostatnio kupilam kilka sukienek w brytyjskim rozmiarze 10 (czyli naszym 38), to ogolnie byly na mnie dobre, tylko te pachy byly taaaaakie wielkie. W tej sukience pachy sa malutkie, wiec naprawde trzeba miec cieniutkie ramiona, zeby sie w to zmiescic.
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 07:59   #4025
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanna, ale piękna ta sukienka
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 15:50   #4026
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Przepraszam za jakosc zdjec. Jak widac TZ nie jest profesjonalnym fotografem, a i ze mnie modelka nie bedzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (42,6 KB, 92 załadowań)
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 08:56   #4027
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Śliczna
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 14:19   #4028
pan_thera
Raczkowanie
 
Avatar pan_thera
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 284
GG do pan_thera
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dorzucę swoje trzy grosze do wątku, bo dawno się nie odzywałam.
Prezentuję moją najnowszą spódniczkę skrojoną bez wykroju. Planuję jeszcze parę asymetrycznych, ale dopasowanych w biorach.
Dzisiaj pochmurnie, więc jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (64,9 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 002.jpg (49,2 KB, 65 załadowań)
pan_thera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 06:14   #4029
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Teraz takie modne, widziałam na allegro - ida jak świeże bułeczki
Twoja śliczna jest talenciaro
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 07:04   #4030
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
Przepraszam za jakosc zdjec. Jak widac TZ nie jest profesjonalnym fotografem, a i ze mnie modelka nie bedzie
Świetnie sobie poradziłaś i te kontrastowe wstawki kapitalnie ożywiają całość. Chyba szycie "wciągnie" Cię na dobre Brawo psze pani, oby tak dalej
A maszyna... no cóż... może miała gorszy dzień a Ty ją męczyłaś
Cytat:
Napisane przez trivial Pokaż wiadomość
Susanna, ale piękna ta sukienka
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez pan_thera Pokaż wiadomość
Dorzucę swoje trzy grosze do wątku, bo dawno się nie odzywałam.
Prezentuję moją najnowszą spódniczkę skrojoną bez wykroju. Planuję jeszcze parę asymetrycznych, ale dopasowanych w biorach.
Dzisiaj pochmurnie, więc jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia...
Ta spódnica to hicior Uwielbiam takie zwiewności i w dodatku w kwiaty


Kolejna bluzka z papavero (+ DIY ze starej koszulki męża), na dniach na moim blogu pojawi się step jak ją uszyć - taki dla początkujących
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6064002m_R4Hu3A.jpg (150,0 KB, 27 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 20:55   #4031
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cześć dziewczyny!
Podpowiecie mi w której burdzie znajdę wykrój na spodne cygaretki - jeśli w ogóle znajdę
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 20:57   #4032
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Podpowiecie mi w której burdzie znajdę wykrój na spodne cygaretki - jeśli w ogóle znajdę
http://www.burdastyle.de/schnittmuster/damen/hosen/
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 23:36   #4033
Pallavi
Raczkowanie
 
Avatar Pallavi
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 70
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Hej Susanna super sukienka ka i cały blog. Ostatnio witałam się m.in z Toba na portalu e-krawiectwo. Jak pisałam do tej pory zawsze zabierałam się za szycie a teraz poszło pełną parą. Sporo też różnych przeróbek. Część szycia w trakcie przymiarek. Na razie to padła maszyna
Pallavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 06:59   #4034
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Pallavi Pokaż wiadomość
Hej Susanna super sukienka ka i cały blog. Ostatnio witałam się m.in z Toba na portalu e-krawiectwo. Jak pisałam do tej pory zawsze zabierałam się za szycie a teraz poszło pełną parą. Sporo też różnych przeróbek. Część szycia w trakcie przymiarek. Na razie to padła maszyna
Dzięki i cieszę się, ze blog jednak kogoś zachęca do szycia
Może skusisz się na uszycie prostej bluzki z kimonowymi rękawami http://szyjesobie.blogspot.com/2012/...-step-diy.html
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 08:09   #4035
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia, bardzo dziękuję , co prawda chodziło mi bardziej o wersję papierową ale doczytałam w których wydaniach są pokazane modele

edit, i jeszcze chciałam dodać, że blog Sus bardzo lubię i często zaglądam i inne blogi też oglądam i później mam ochotę szyć. Gorzej niestety z czasem i z kupnem materiałów (bo się nie znam i przez net nie lubię a w sklepach ceny kosmiczne).

Edytowane przez marioladabr
Czas edycji: 2012-06-08 o 08:23
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 09:01   #4036
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Mariola jak trzeba to podaj numer, który Ci wyslac mam wszystkie od stycznia 2010
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 09:43   #4037
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Hihi chyba najbardziej podobają mi się spodnie z burdy 2/2012 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_7015.html ,
ale nie wiem czy nie lepsze dla mnie szersze jak z 9/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6452.html te tez ciekawe są te z 11/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6570.html
No i sama nie wiem
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 12:05   #4038
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Śliczna
Dzieki

Cytat:
Napisane przez pan_thera Pokaż wiadomość
Dorzucę swoje trzy grosze do wątku, bo dawno się nie odzywałam.
Prezentuję moją najnowszą spódniczkę skrojoną bez wykroju. Planuję jeszcze parę asymetrycznych, ale dopasowanych w biorach.
Dzisiaj pochmurnie, więc jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia...
Bardzo ladnieTez taka planuje, tylko z kwiecistego szyfonu.

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Świetnie sobie poradziłaś i te kontrastowe wstawki kapitalnie ożywiają całość. Chyba szycie "wciągnie" Cię na dobre Brawo psze pani, oby tak dalej
A maszyna... no cóż... może miała gorszy dzień a Ty ją męczyłaś
Dzieki kochana Sukienka miala juz 2 wyjscia i musze powiedziec, ze bardzo ladnie sie prezentowala z czarna marynarka i obcasami Co do maszyny , to rzeczywiscie mordowalam ja tego dnia i biedna sie nieco zbuntowala , a ja zamiast sie zajac napieciem gornej nitki, to doszukiwalam sie nie wiadomo jakich problemow. Zbieram teraz kase na overlocka i mam nadzieje, ze do konca wakacji bede go miala-ach juz nie moge sie doczekac, bo mimo ze overlock bedzie kupiony z mysla o moim przyszlym biznesie, to i przy okazji moje ubrania beda ladnie powykanczane

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Kolejna bluzka z papavero (+ DIY ze starej koszulki męża), na dniach na moim blogu pojawi się step jak ją uszyć - taki dla początkujących
Bardzo lubie taki recycling, bluzka przeswietna!


Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Hihi chyba najbardziej podobają mi się spodnie z burdy 2/2012 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_7015.html ,
ale nie wiem czy nie lepsze dla mnie szersze jak z 9/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6452.html te tez ciekawe są te z 11/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6570.html
No i sama nie wiem
Oj, ja tez mam teraz takie dylematy, wszystko chcialabym uszyc

No i teraz zglaszam sie po porade. Zdecydowalam, ze sobie uszyje taki playsuit jak na zdjeciu (jak to sie nazywa po polsku? romper czy jakos tak? z gory przepraszam za moj brak polskich slowek, ale lata spedzone zagranica robia swoje). Chce sobie to zlozyc z wykrojow z papavero, wiec potrzebne mi sa spodnie (takie luzniejsze na udach, myslalam o tych http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...odstawowe.html ) i bluzka ( http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...mer-jeden.html ). To moje jeansowe wdzianko ma gumke pomiedzy spodenkami a bluzka i nie ma zaszewek na biuscie, wiec zastanawiam sie czy nie wydrukowac spodni i bluzki o rozmiar za duze na mnie, w bluzce zlikwidowac zaszewki i tylko podkroje pach dopasowac do moich rozmiarow, zeby ubranie nie wyszlo za bardzo dopasowane do figury i bylo troszke luzniejsze. Wszelkie opinie na ten temat sa mile widziane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11A13JLGT_large.jpg (74,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11A13JLGT_2_large.jpg (80,7 KB, 11 załadowań)
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:10   #4039
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Hihi chyba najbardziej podobają mi się spodnie z burdy 2/2012 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_7015.html ,
ale nie wiem czy nie lepsze dla mnie szersze jak z 9/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6452.html te tez ciekawe są te z 11/2011 http://www.burdastyle.de/burda-style..._188_6570.html
No i sama nie wiem
Mnie się te pierwsze najbardziej podobają . Ładnie wyszczuplają talię . Na dokładke paska nie trzeba wszywać
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 13:40   #4040
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Zgadzam sie, ze pierwsze sa chyba najlepsze
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:57   #4041
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Hihi, to w takim razie, przy okazji jak będziesz na poczcie to możesz wysłać ten numer 2/2012
A wiecie że w mojej okolicy nigdzie i nigdy nie ma Burdy w ogóle nie zamawiają do kiosków...
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:14   #4042
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Hihi, to w takim razie, przy okazji jak będziesz na poczcie to możesz wysłać ten numer 2/2012
A wiecie że w mojej okolicy nigdzie i nigdy nie ma Burdy w ogóle nie zamawiają do kiosków...
Mariola kochana moja adres mi na pw wyslij, bo zanim znajde to mina wieki w poniedzialek puszcze wtedy

A empik? U mnie w empiku sa burdy wszystkie i cala masa gazet szydelkowych itd
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:17   #4043
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

W empiku nie sprawdzałam, bo jakoś nie po drodze mam, widziałam "na mieście" w salonach prasowych, ale nie zawsze jestem na tym mieście Muszę się zebrać i wyczaić jakieś miejsce "po drodze" lecę pisać PW
Pomyśl jak mogę się odwdzięczyć
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:19   #4044
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

A moze dogadac sie z jakims kioskiem? Bo prenumeraty to nie warto, szczegolnie ostatnio, jak nie kazdy numer jest godny zakupu
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 19:03   #4045
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
No i teraz zglaszam sie po porade. Zdecydowalam, ze sobie uszyje taki playsuit jak na zdjeciu (jak to sie nazywa po polsku? romper czy jakos tak? z gory przepraszam za moj brak polskich slowek, ale lata spedzone zagranica robia swoje). Chce sobie to zlozyc z wykrojow z papavero, wiec potrzebne mi sa spodnie (takie luzniejsze na udach, myslalam o tych http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...odstawowe.html ) i bluzka ( http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...mer-jeden.html ). To moje jeansowe wdzianko ma gumke pomiedzy spodenkami a bluzka i nie ma zaszewek na biuscie, wiec zastanawiam sie czy nie wydrukowac spodni i bluzki o rozmiar za duze na mnie, w bluzce zlikwidowac zaszewki i tylko podkroje pach dopasowac do moich rozmiarow, zeby ubranie nie wyszlo za bardzo dopasowane do figury i bylo troszke luzniejsze. Wszelkie opinie na ten temat sa mile widziane
po polsku jest chyba tylko jedno określenie - kombinezon, niezależnie od fasonu, czy przeznaczenia
wydaje mi się że bluzki nie musisz powiekszać, wykrój ma tylko zaszewki na wysokości biustu, a w talii jest luźny, ewentualnie tylko w talii mozesz dodać po 1-2 cm z każdej strony, żeby było więcej do marszczenia, a jeśli chodzi o spodnie, to nie jestem pewna, moze lepiej by było dodać na szwach bocznych i w talii dodatkowe cm,
moze ktoś jeszcze sie wypowie
a kombinezonik fajny, też jest na mojej liscie rzeczy do uszycia, ale mi się marzy taki z długimi nogawkami i bez rękawów
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 21:13   #4046
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że wpadłam tu do Was tak jak jakiś intrtu. Niektóre z Was kojarzę z innych wątków, nieliczne znam b. dobrze
Pokażę Wam moje ostatnie szyciowe podrygi. Co prawda nie były uszyte od podstaw a jedynie przerobione, ale zawsze coś
Koszula przerobiona z męskiej, sweterek przerobiony z golfu (golfa?) i spódnica ze spodni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bluzka.jpg (130,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sweter.jpg (84,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spódnica.jpg (36,4 KB, 34 załadowań)
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 21:40   #4047
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że wpadłam tu do Was tak jak jakiś intrtu. Niektóre z Was kojarzę z innych wątków, nieliczne znam b. dobrze
Pokażę Wam moje ostatnie szyciowe podrygi. Co prawda nie były uszyte od podstaw a jedynie przerobione, ale zawsze coś
Koszula przerobiona z męskiej, sweterek przerobiony z golfu (golfa?) i spódnica ze spodni.
Koszula świetna
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 21:04   #4048
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
Dzieki

Bardzo ladnieTez taka planuje, tylko z kwiecistego szyfonu.

Dzieki kochana Sukienka miala juz 2 wyjscia i musze powiedziec, ze bardzo ladnie sie prezentowala z czarna marynarka i obcasami Co do maszyny , to rzeczywiscie mordowalam ja tego dnia i biedna sie nieco zbuntowala , a ja zamiast sie zajac napieciem gornej nitki, to doszukiwalam sie nie wiadomo jakich problemow. Zbieram teraz kase na overlocka i mam nadzieje, ze do konca wakacji bede go miala-ach juz nie moge sie doczekac, bo mimo ze overlock bedzie kupiony z mysla o moim przyszlym biznesie, to i przy okazji moje ubrania beda ladnie powykanczane

Bardzo lubie taki recycling, bluzka przeswietna!


Oj, ja tez mam teraz takie dylematy, wszystko chcialabym uszyc

No i teraz zglaszam sie po porade. Zdecydowalam, ze sobie uszyje taki playsuit jak na zdjeciu (jak to sie nazywa po polsku? romper czy jakos tak? z gory przepraszam za moj brak polskich slowek, ale lata spedzone zagranica robia swoje). Chce sobie to zlozyc z wykrojow z papavero, wiec potrzebne mi sa spodnie (takie luzniejsze na udach, myslalam o tych http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...odstawowe.html ) i bluzka ( http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...mer-jeden.html ). To moje jeansowe wdzianko ma gumke pomiedzy spodenkami a bluzka i nie ma zaszewek na biuscie, wiec zastanawiam sie czy nie wydrukowac spodni i bluzki o rozmiar za duze na mnie, w bluzce zlikwidowac zaszewki i tylko podkroje pach dopasowac do moich rozmiarow, zeby ubranie nie wyszlo za bardzo dopasowane do figury i bylo troszke luzniejsze. Wszelkie opinie na ten temat sa mile widziane
Nie likwidowałabym zaszewki w biuście - niewiele zmienia a w s umie ładniej podkreśli biust. Bluzka nie jest jakoś szczególnie opinająca więc wydrukowałabym w swoim rozmiarze i ewentualnie trochę dodała po bokach
Spodnie raczej o rozmiar większe
Takie kombinezony widziałam teraz w Orsay - fajniutkie, chcialabym taki :yes:
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 20:21   #4049
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że wpadłam tu do Was tak jak jakiś intrtu. Niektóre z Was kojarzę z innych wątków, nieliczne znam b. dobrze
Pokażę Wam moje ostatnie szyciowe podrygi. Co prawda nie były uszyte od podstaw a jedynie przerobione, ale zawsze coś
Koszula przerobiona z męskiej, sweterek przerobiony z golfu (golfa?) i spódnica ze spodni.
Wlasnie sobie ostatnio myslalam o uszyciu bialej spodnicy


Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
po polsku jest chyba tylko jedno określenie - kombinezon, niezależnie od fasonu, czy przeznaczenia
wydaje mi się że bluzki nie musisz powiekszać, wykrój ma tylko zaszewki na wysokości biustu, a w talii jest luźny, ewentualnie tylko w talii mozesz dodać po 1-2 cm z każdej strony, żeby było więcej do marszczenia, a jeśli chodzi o spodnie, to nie jestem pewna, moze lepiej by było dodać na szwach bocznych i w talii dodatkowe cm,
moze ktoś jeszcze sie wypowie
a kombinezonik fajny, też jest na mojej liscie rzeczy do uszycia, ale mi się marzy taki z długimi nogawkami i bez rękawów

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Nie likwidowałabym zaszewki w biuście - niewiele zmienia a w s umie ładniej podkreśli biust. Bluzka nie jest jakoś szczególnie opinająca więc wydrukowałabym w swoim rozmiarze i ewentualnie trochę dodała po bokach
Spodnie raczej o rozmiar większe
Takie kombinezony widziałam teraz w Orsay - fajniutkie, chcialabym taki :yes:
Okej powycinalam i sie niebawem zabiore za szycie. Dzieki za porady dziewczyny

A dzis skonczylam bluzke z baskinka z papavero. Zostalo mi troche materialu po skracaniu zaslonek z Ikei, wiec stwierdzilam, ze sie nie moze zmarnowac. Na zdjeciach bluzka nie wyglada za dobrze (rezultat za duzego obiadu-moj TZ swietnie gotuje, wiec trudno sie oprzec), ale na zywo (przed obiadem) naprawde fajnie sie uklada i napewno bede ja nosic z czarna spodnica olowkowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (33,5 KB, 82 załadowań)
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 22:02   #4050
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Oo fajowa ta bluzka z baskinką! Mam ją skrojoną z dżerseju punto w dwóch kolorach ale póki nie wyprasuje starty prania - nie siadam do maszyny
Tylko trochę ten dekolt mnie martwi - chyba zrobię bez rozcięcia, jakoś nie przepadam za tym.

Na szybko uszyta sukienka na akcję szycia sukienek dla dziewczynek na krańcach świata. Sukienkę uszyłam i akcję zawieszono. Yhhh i mam 3 m bawełny w serduszka. Na szczęście kuzynki porodziły córy, koleżanki tez mają córki to zacznę produkować te sukienki chyba hurtowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6134144.jpg (123,6 KB, 52 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.