Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-30, 17:08   #4081
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Moja druga torba. Kofany mąż twierdzi, że "hipisowska"...

Będę zabierać się za "skrzydlatą" bluzkę z papavero... doradźcie mi , czy zamek mogę wszyć pod pachą??? czy jednak musi być z tył???

Naprawiałam dziś maszynę...bo ja lubię grzebać w takich sprawach.... i niestety wiem co było przyczyną nie działania igły... ale obawiam się , ze teraz nie będę mogła nawijać nitki na szpulkę. Przedtem było to małe kólko poluzowane, a teraz znowu nie chce się odkręcić , aby nawijać .... Ale juz za niedługo jadę do domu i tata zaglądnie fachjowym okiem....

Wolę tak, niż w ogóle nie szyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3025.jpg (46,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3021.jpg (220,8 KB, 22 załadowań)
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 08:44   #4082
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Fajne te torby... muszę wakacyjną plażową kolorową sobie uszyć
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:24   #4083
saveme30
Raczkowanie
 
Avatar saveme30
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 368
GG do saveme30
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

A MNIE JESZCZE KTOS PAMIETA ?????????? dawno mnie tu nie było . wasze prace sa the best a ja mam zaległosci żakiet lezy roczek i jakoś zabrac sie nie mogę ale jest na jesień więc musze go ukończyc a do tej pory zwężyłam spodnie kupione w SH ale fason mi nie odpowiada czuje sie w nich grubo zaczełam przerabiac spódniczkę ale dam sobie spokój bo wiecej prucia i zwęzania niż efektu ale pochwale sie że zrobiłam konstrukcje na własne wymiary spódnicy podstawowej uszyłam z tkaniny próbnej czyli ze starej zasłony i leży prawidłowo. A NA KONIEC POZDRAWIAM SUSANNE na twój blog wchodze codziennie i sie gapie i gapie i gapie
__________________
mam bloga
http://kiedyszyjeinieszyje.blogspot.com
saveme30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:12   #4084
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość
Oj, to sie teraz zacznie kupowanie nici, az TZ pozaluje tego zakupu

A tam, od razu autoreklama. To byla po prostu dobra rada, bo ja na twojego bloga i tak zagladam, a jakos niestety tego posta przegapilam. Najbardziej przerazalo mnie, ze bede musiala te cholerne nitki za kazdym razem przy zmianie kolorow przewlekac, fajnie wiec ze napisalas o sposobie z wiazaniem nitek. Pewnie zajmie mi to troche czasu zanim sie zorientuje jak to w praktyce wyglada, ale dobrze ze przynajmniej wiem w jakim kierunku podazac Mam nadzieje, ze ten lidlowy owerlok mnie nie zawiedzie Niby za to 85 funtow nie mam jakichs wielkich wymagan, ale nie chcialabym, zeby mi sie popsul po pierwszym miesiacu uzytkowania. Jak tylko dzieciaki pojda spac to zabieram sie do zabawy i za kilka dni zdam wam raport

edit: Susanna, to tylko taka mala sugestia i absolutnie nie musisz sobie brac jej do serca, ale mysle, ze twoj blog wygladalby jeszcze fajniej gdybys dodawala wieksze zdjecia. Nie mowie, zeby byly jakies ogromne, ale np 400pxl szerokosci.
Dziękuję za sugestię Najnowszy wpis na blogu jest okraszony większymi zdjeciami Nie chciałam dodawać jeszcze większych aby się za długo nie wgrywały. Poza tym każde zdjęcie można sobie powiększyć. Ale może faktycznie kiepsko to wygląda wiec zmieniłam obraz na "większe"

Życzę Ci aby overloczek spisywał się dobrze

Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Moja druga torba. Kofany mąż twierdzi, że "hipisowska"...

Będę zabierać się za "skrzydlatą" bluzkę z papavero... doradźcie mi , czy zamek mogę wszyć pod pachą??? czy jednak musi być z tył???

Naprawiałam dziś maszynę...bo ja lubię grzebać w takich sprawach.... i niestety wiem co było przyczyną nie działania igły... ale obawiam się , ze teraz nie będę mogła nawijać nitki na szpulkę. Przedtem było to małe kólko poluzowane, a teraz znowu nie chce się odkręcić , aby nawijać .... Ale juz za niedługo jadę do domu i tata zaglądnie fachjowym okiem....

Wolę tak, niż w ogóle nie szyć
Fajna torba! tez muszę sobie taką na plażę uszyć Z Marzy mi się gruba bawełna w paski

Cytat:
Napisane przez saveme30 Pokaż wiadomość
A MNIE JESZCZE KTOS PAMIETA ?????????? dawno mnie tu nie było . wasze prace sa the best a ja mam zaległosci żakiet lezy roczek i jakoś zabrac sie nie mogę ale jest na jesień więc musze go ukończyc a do tej pory zwężyłam spodnie kupione w SH ale fason mi nie odpowiada czuje sie w nich grubo zaczełam przerabiac spódniczkę ale dam sobie spokój bo wiecej prucia i zwęzania niż efektu ale pochwale sie że zrobiłam konstrukcje na własne wymiary spódnicy podstawowej uszyłam z tkaniny próbnej czyli ze starej zasłony i leży prawidłowo. A NA KONIEC POZDRAWIAM SUSANNE na twój blog wchodze codziennie i sie gapie i gapie i gapie
Pamiętamy pamiętamy choć sporadycznie się udzielasz Ciesze się, że zaglądasz na mojego bloga To dobra motywacja do dalszej pracy
U mnie tez niektóre ciuchy leżą od przeszło roku
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:46   #4085
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

si
Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Dołączam zdjęcia, ciężko uchwycić plamy, są regularne nie nachodzą na kołnierz . Przepraszam ale już nie chciało mi się prasować płaszcza, na zdjęciu nie prezentuje się fajnie ale jest naprawdę super na rękawach ma falbanki i dół płaszcza też jest taki "spódniczkowaty" długo szukałam takiego płaszcza i znalazłam dopiero w lumpeksie... no i taki zonk.

Hej chciałam się pochwalić, że udało mi się zatuszować plamy Co prawda wzięłam się za to prawie rok po napisaniu wcześniejszego posta ale zachęciła mnie do tego panująca tego sezonu moda na pastele i miętę. Porobiłam takie pionowe wywijasy bardzo gęstym ściegiem zygzakowym i jest git
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 07:55   #4086
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Moja druga torba. Kofany mąż twierdzi, że "hipisowska"...
ano.... rację ma, że hipisowska

Cały czas tu byłam i śledziłam Wasze prace. Piękne!
Kobiety, nawet nie wiecie jak Wam zazdrościłam tego szycia. 2 miesiące nie mogłam szyć. Ale teraz chodzę, jeżdżę na rowerze, samochodem, i co najważniejsze szyję!!!

Od razu jak tylko udało mi się rozruszać nogę po operacji siostra wrzuciła mi na głowę Macka. Maciek to syn mojego szwagra ;-) Fajny gość jest i bawi się w RPG. Chłopaki zrobili sobie obóz wakacyjny i potrzebne były kostiumy!
Maciek projektował a ja szyłam....
Powiem tak, masakra jak się nie potrafi projektować odzieży. Ale chyba wszystko wyszło dobrze.
Na razie mam tylko zdjęcie Maćkowego ubranka, jak chłopaki wrócą za kilkanaście dni pewnie pochwalą się kolejnymi fotkami.


A teraz zabieram się za spódnice z chyba czerwcowej burdy, a potem malutki patchwork na taboret łazienkowy z Ikei
Dobrze, że jest trochę chłodniej, bo szycie tych wdzianek w upały dało w kość
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dsc0592a.jpg (58,9 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dsc0598vx.jpg (37,9 KB, 23 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 07:57   #4087
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez woda sodowa Pokaż wiadomość

A ja wlasnie szyje sukienke na podobienstwo tej zarowej, no i zobaczcie ile sobie za nia licza- no zwariowali po prostu! http://www.zara.com/webapp/wcs/store...TUDDED%2BTUNIC

no faktycznie przegięli..... prosta kiecka. ładna, fajne te ćwieki, ale za tą kasę to ja bym uszyła ze 4

No chyba, że jest z ręcznie tkanego jedwabiu uszyta...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 08:01   #4088
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Hej Dziewczyny

Ja ostatnio z braku czasu niewiele szyję, tylko podziwiam to co tworzycie i Wiśnio jestem pod wrażeniem! Aż muszę zapytać, bo sama planuję, tylko nie wiem czy się odważę - jak robicie takie równiutkie (już w konkursowej czarno-białej sukience Susanny byłam pod wrażeniem) te "lamówki" czy jak to się nazywa, u Ciebie to te fioletowe wąskie wstawki? Bo mam wrażenie, że to strasznie trudne i wymaga niesamowitej precyzji i mimo, że mi się podoba, to sama nigdy się nie podjęłam...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:14   #4089
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Ja ostatnio z braku czasu niewiele szyję, tylko podziwiam to co tworzycie i Wiśnio jestem pod wrażeniem! Aż muszę zapytać, bo sama planuję, tylko nie wiem czy się odważę - jak robicie takie równiutkie (już w konkursowej czarno-białej sukience Susanny byłam pod wrażeniem) te "lamówki" czy jak to się nazywa, u Ciebie to te fioletowe wąskie wstawki? Bo mam wrażenie, że to strasznie trudne i wymaga niesamowitej precyzji i mimo, że mi się podoba, to sama nigdy się nie podjęłam...
dziękuje

Nie wiem co Sus wszyła bo kiecki nie kojarzę, ale w Mackowym ubranku te fioletowe, czy granatowe to były tzw wypustki.
Normalnie kupuje się je w pasmanterii - metr wypustki (czyli lamówka atłasowa z wszytym do środka sznurkiem) kosztuje mniej niż 2 zł. Załączam fotkę.

Ja miałam pecha i Pani nie miała granatowej. Kupiłam lamówkę atłasową zaprasowana, sznurek, lamówkę rozprasowałam ile się dało i wszyłam sznurek. Upierdliwa (przepraszam za słownictwo) praca, bo lamówka cięta ze skosu, do tego śliska ale po wszyciu w ubranie nic a nic nie widać.

Wszywa się prosto, wystarczy dobrze ją ułożyć na brzegu tkaniny, sfastrygować wszystkie 3 warstwy (a w sumie 4 ;-) ale szczegół) razem i zaszyć najlepiej albo stopką do zwykłych zamków albo jaką połówkową bo wtedy szyje się bliżej wypustki i zgodnie z jej ułożeniem.

Ot cała moja tajemnica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1516.jpg (79,3 KB, 36 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:29   #4090
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia nasi mężowie to Maćki Świetnie sobie poradziłaś, piękne ubranko no i wypustkę sama zrobiłaś

Hihi tak jak pisze Wiśnia - to wypustka. Są bawełniane i atłasowe oraz takie brokatowe. Uwielbiam bawełniane, w pasmanteriach wybór mały (praktycznie żaden) ale jak byłam teraz w Polimexie to sobie kupiłam brzoskwiniowo-pomaranczową i się ciesze jak głupia bo nie wiem gdzie bym taki kolor kupiła W ogóle niezłe przebitki na cenach są w pasmanteriach...

Hehe przypomniało mi się ze od groma wypustek wszyłam do "pociętej" sukienki własnego projektu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC181814m.jpg (82,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 468912_413021852072227_1903571863_o.jpg (193,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB211563.jpg (72,5 KB, 37 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:34   #4091
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wypustki! Własnie tego słowa mi brakowało.

a ja durna myslałam, że tniecie lamówkę ze skosu i same robicie takie wypustki ręcznie, a nie kupujecie, jak to można kupić gotowe to od razu sprawa wygląda na prostsza

Mo własnie ja Susannko wiem, że Ty masz we wszywaniu tego niezłe doświadczenie, dlatego pytam

Może się odważę coś z wypustkami uszyć...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 08:37   #4092
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Wiśnia nasi mężowie to Maćki Świetnie sobie poradziłaś, piękne ubranko no i wypustkę sama zrobiłaś

Hihi tak jak pisze Wiśnia - to wypustka. Są bawełniane i atłasowe oraz takie brokatowe. Uwielbiam bawełniane, w pasmanteriach wybór mały (praktycznie żaden) ale jak byłam teraz w Polimexie to sobie kupiłam brzoskwiniowo-pomaranczową i się ciesze jak głupia bo nie wiem gdzie bym taki kolor kupiła W ogóle niezłe przebitki na cenach są w pasmanteriach...

Hehe przypomniało mi się ze od groma wypustek wszyłam do "pociętej" sukienki własnego projektu


Oj, sprostowanie - mój Tz ma na imię Jarek, Maciek to 'siostrzeniec' ;-)
Ale też miło

Ta..... szycie tej wypustki w ilości 4 m doprowadziło mnie do białej gorączki.
Ale co zrobić... Jednak tak jak piszesz najfajniejsze są bawełniane, które ciężko kupić. Ja czasem kupuje na allegro ale jak trzeba dobrać kolor pod tkaninę to na allegro można zaliczyć wpadkę ;-)


Kieckę Twoja czarno białą znalazłam na blogu, no ja głupia bo widziałam ją wcześniej, ale po 2 miesiącach odpięcia od życia mam jakieś zaniki pamięci


ale jak już jesteśmy przy wypustkach, to ostatnio zaskoczyła mnie Pani w pasmanterii zamkiem krytym rozdzielczym.... Szczękę zbieram z podłogi od kilku dni. Co za super wynalazek!!

Jakbyście nie wierzyły - załączam fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1518.jpg (45,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1519.jpg (70,9 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2012-07-03 o 08:39
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:39   #4093
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wypustki! Własnie tego słowa mi brakowało.

a ja durna myslałam, że tniecie lamówkę ze skosu i same robicie takie wypustki ręcznie, a nie kupujecie, jak to można kupić gotowe to od razu sprawa wygląda na prostsza

Mo własnie ja Susannko wiem, że Ty masz we wszywaniu tego niezłe doświadczenie, dlatego pytam

Może się odważę coś z wypustkami uszyć...


Mi zabrakło tego słowa kiedyś w pasmanterii i jak ta głupia tłumaczyłam kobiecie a ona po chwili - tak wiem, o co chodzi. chodzi o wypustkę
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:47   #4094
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Nie macie może przypadkiem namiarów na jakiegoś sprzedawcę, który ma w ofercie tiul z kropeczkami, gwiazdkami, z czymś w każdym razie? Nie gładki?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 09:01   #4095
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

w życiu nie widziałam takiego na metry ale może jakieś firmy sprzedające firany by miały?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 09:21   #4096
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
w życiu nie widziałam takiego na metry ale może jakieś firmy sprzedające firany by miały?
Znalazłam w formie szerokiej wstążki i mnie to urządza Tylko na allegro muszę kupować szpulami, więc będę u siebie w pasmanteriach szukała Szczególnie, że wczoraj kupiłam przecudną gipiurę wiele taniej niż jest dostępna na allegro - pierwszy raz taniej coś dostałam stacjonarnie niż w necie!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:05   #4097
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Na allegro widziałam tiul w kropeczki i groszki (chyba nawet biały) ale cena była wysoka.... Tak samo wstążki z tiulu w groszki są bardzo drogie.

http://allegro.pl/tiul-woalkowy-woal...446304530.html
http://allegro.pl/tiul-kropki-hurtow...461959521.html

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Oj, sprostowanie - mój Tz ma na imię Jarek, Maciek to 'siostrzeniec' ;-)
Ale też miło

Ta..... szycie tej wypustki w ilości 4 m doprowadziło mnie do białej gorączki.
Ale co zrobić... Jednak tak jak piszesz najfajniejsze są bawełniane, które ciężko kupić. Ja czasem kupuje na allegro ale jak trzeba dobrać kolor pod tkaninę to na allegro można zaliczyć wpadkę ;-)


Kieckę Twoja czarno białą znalazłam na blogu, no ja głupia bo widziałam ją wcześniej, ale po 2 miesiącach odpięcia od życia mam jakieś zaniki pamięci


ale jak już jesteśmy przy wypustkach, to ostatnio zaskoczyła mnie Pani w pasmanterii zamkiem krytym rozdzielczym.... Szczękę zbieram z podłogi od kilku dni. Co za super wynalazek!!

Jakbyście nie wierzyły - załączam fotki
Wow fajny ten zamek. Nie widziałam takich - świetny patent
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:40   #4098
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Sus jakby coś są w Gliwicach dostępne. Mogę Ci kupić w razie zapotrzebowania. Tanie nie są, ten brązowy ma długość chyba 45 cm i coś koło 7 zł, kolory są podstawowe, długości też nie ma zbyt dużo - ale to nie problem. Mam jeszcze różowy 30 cm - tańszy był o jakieś 1,5 zł :/
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 12:03   #4099
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Sus jakby coś są w Gliwicach dostępne. Mogę Ci kupić w razie zapotrzebowania. Tanie nie są, ten brązowy ma długość chyba 45 cm i coś koło 7 zł, kolory są podstawowe, długości też nie ma zbyt dużo - ale to nie problem. Mam jeszcze różowy 30 cm - tańszy był o jakieś 1,5 zł :/
Póki co nie potrzebuję ale gdybym potrzebowała to dam znacć

Prezentuję pierwszą część sukienek dla małych kuzynek i dzieci znajomych. jeszcze 4 szt. do uszycia. I mysz igielnik dla Maryś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 198265_413017015406044_130416725_n.jpg (145,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 521959_413021848738894_391132741_n.jpg (111,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 531399_417126528328426_119989436_n.jpg (191,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 531399_417126514995094_683860973_n.jpg (122,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 333388_409390659102013_377835253_o.jpg (82,3 KB, 6 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 13:42   #4100
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Ja miałam pecha i Pani nie miała granatowej. Kupiłam lamówkę atłasową zaprasowana, sznurek, lamówkę rozprasowałam ile się dało i wszyłam sznurek. Upierdliwa (przepraszam za słownictwo) praca, bo lamówka cięta ze skosu, do tego śliska ale po wszyciu w ubranie nic a nic nie widać.
Ze stopką do lamówek dużo szybciej i latwiej idzie, bo ona trzyma część ze sznurkiem
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:03   #4101
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

myślisz o takiej: http://etiblog.com.pl/archives/6370 czy takiej: http://etiblog.com.pl/archives/6346

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2012-07-03 o 14:04
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:12   #4102
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Sorki, miałam na myśli oczywiście stopkę do wypustek (tak to jest jak robi się 10 rzeczy na raz) np. http://babas.pl/stopka-do-wypustki-j...rotacyjny.html
Do lamówki to obrzuca brzeg tkaniny paskiem materiału bez sznurka, ale przy wypustce to się nie przyda
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 16:42   #4103
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

no tak, to diametralnie zmienia postać rzeczy i ma 100% racji. ta do wypustek jest super. niestety jeszcze takowej nie nabyłam ale się przymierzam.

Ale w międzyczasie zamieniłam mój nijaki łazienkowy taboret w coś na co przynajmniej sie przyjemniej się patrzy. Oryginalnie była na nim biała frota....taka jak ręcznik :/

to mój pierwszy w życiu patchwork, więc pełno w nim niedoróbek i wpadek technicznych.... ale mi się podoba :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1521.jpg (71,1 KB, 59 załadowań)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:51   #4104
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wisnia taboret teraz prezentuje się elegancko Fajnie go ożywiłaś.

Najnowszy uszytek: sukienka z Burdy Style. Jak widać lubię wypustkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7094566.jpg (97,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7094568.jpg (77,3 KB, 72 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 07:46   #4105
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

taboret bombowy
Sus twoja sukienka wymiata
piękna jest.
Moje plany szyciowe na razie umierają. Dziś mnie wezwano do UP pod groźbą wyrejestrowania ( cwaniaczki) , a popołudniem tz przywozi kiecke slubną do skrócenia

a juz myslałam, że choc nowe wachlarze do okien uszyje tzowi na urodziny ( bo taki sobie prezent zażyczył)
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 08:56   #4106
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wisnia - sliczny pokrowiec

susanna - jak ja bym chciała tak szyć

myszka - oryginalne pomysły ma twój tż

ja mam ochote sbie uszyc rolety rzymskie, lae jeszcze nie spotkałam materiału odpowiedniego,
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 18:43   #4107
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Moja sukienka. spacer przy świetle księżyca.... przy złotej kaczce

Susanna, się zakochałam.....

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0718.jpg (96,5 KB, 54 załadowań)
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 08:12   #4108
kasiek228
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 244
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Bluzka z Papavero .... chwalę się, bo wyszła mi super.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 009.jpg (52,9 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 010.jpg (77,9 KB, 56 załadowań)
kasiek228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 08:29   #4109
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
Sus twoja sukienka wymiata
piękna jest.


a juz myslałam, że choc nowe wachlarze do okien uszyje tzowi na urodziny ( bo taki sobie prezent zażyczył)
Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość

susanna - jak ja bym chciała tak szyć
Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Moja sukienka. spacer przy świetle księżyca.... przy złotej kaczce

Susanna, się zakochałam.....

Dzięki dziewczyny Jestem zadowolona z tej kiecki.

Mysza mnie też cały czas coś "wyskakuje" :/
Poza tym czuje się juz zmęczona, marzę o kilku dniach urlopu.
Cytat:
Napisane przez kasiek228 Pokaż wiadomość
Bluzka z Papavero .... chwalę się, bo wyszła mi super.
Kasiek mam tę bluzkę skrojoną! Ale leży w kawałkach, okna muszę myć po tynkowaniu domu :/ W każdym razie Twoja wygląda cudnie! Ta falbanki (na ramionach) wszywałaś w szwy ramion??

Sukienka marynarska również bardzo mi się podoba, co więcej mam kupioną świetną bawełnę w paski i szukam natchnienia. Czuję się przez Ciebie natchniona Bombowa!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 13:35   #4110
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Śliczne te Wasze rzeczy. Sukienka Sus , sukienka marynarska i falbaniasta bluzka Ja nie mam czasu i ogranicza mnie słaby dostęp do pasmanterii... zamknęli mi najbliższą i teraz to cała wyprawa, żeby cokolwiek kupić Muszę zrobić listę i w końcu się wybrać.
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.