Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-08, 16:11   #1
bujak2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...


Od roku każdą wolną chwilę spędzamy z narzeczonym na przygotowaniu naszego ślubu, który już na wiosnę i coraz mniej sobie daję z tym rady. Kocham mojego faceta, ale to co przeżywam z nim przy tym ślubie to istna mordęga. Wszystko przez kasę, bo naprawdę nie mamy pieniędzy na wystawne wesele i ja robię wszystko, żeby koszty obniżyć. No i widzę, że on tego nie rozumie. W tym tygodniu zaklepaliśmy sobie fotografa, który jest jego znajomym, ale to wcale nie oznacza, że będzie taniej, bo gość robi wiele profesjonalnych sesji, a wesela tylko w wyjątkowych przypadkach. Niby po znajomości, ale i tak wychodzi to duuużo drożej niż standardowy fotograf weselny. I co miałam mu powiedzieć, jak przychodzi i mówi, że fotograf załatwiony, że znajomy, że będą super zdjęcia... Tłumaczę mu za każdym razem, że to wesele nam się nie zwróci i tych pieniędzy w końcu zabraknie, trzeba będzie pożyczać, a nie chcę zaczynać nowego zycia od spłacania długów!

I takich sytuacji było już mnóstwo, ja już nie wiem jak mu to tłumaczyć, on jak sobie coś umyśli to mu nie przegadam. Dziewczyny, czy któraś miała kiedyś taką sytuację? Pomóżcie, bo naprawdę nie wiem, jak z nim rozmawiać...
bujak2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 16:33   #2
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Powiedz mu niech wyżej nie sr* niż du** nosi. Wybacz za stwierdzenie, ale to mi się nasunęło jako pierwsze. Dobrze, że Ty jesteś tutaj trzeźwo myśląca i powiedz mu to co napisałaś, że nie chcesz zaczynać nowego życia od długów, że dlatego wszystko robisz sama, aby obniżyć koszta. Wesele nigdy się nie zwróci, może się zwrócić jego jakaś część, całość - nigdy. U mnie sytuacja jest inna, bo pomagają nam rodzice w opłacaniu wesela, także wiemy na co i na ile możemy sobie pozwolić, ale nigdy bym nie brała fotografa droższego, gdyby nie byłoby mnie na niego stać tylko dlatego, że jest moim znajomym. Wesele to duży wydatek, ale nigdy nie brałabym kredytu czy pożyczek na ten cel. Postaw się a zastaw się a potem spłacaj po weselu? Usiądź i trzeźwo z nim porozmawiaj i wybudź go z tego "snu".
__________________
Zaręczyny: 14.02.2012
Ślub: 08.08.2014
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 21:10   #3
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Porozmawiaj z narzeczonym, bo frustracje będą rosły, a ślub niczego nie rozwiąże. Owszem, przez jakiś czas po ceremonii będą emocje, przypływ energii. Ale on opadnie. Problemy, ew. długi zostaną te same, a Ty będziesz się czuła osamotniona w swoich obawach.
Wytłumacz mu to - jeśli Twój narzeczony ma trochę rozumu w głowie, zrozumie Twoje racje. Póki co przystopuj trochę z przygotowaniami. Ew. jak szukacie ofert, wybieraj te w swoim budżecie, wybierz kilka propozycji i pozwól mu z nich wybrać.

Jakie były jego argumenty przeciwko skromniejszej uroczystości?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 12:14   #4
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Niestety, ja też nie pomogę, bo akurat mój mąż w pełni mi zaufał i sama sie wszystkim zajęłam- tak jak Ty. Z tym, że dla niego nic nie było ani za drogie ani za tanie. Po prostu uznał, że jeśli się na to zdecydowałam to widocznie będzie to najlepsze. Także ciężko wczuć mi się w Twoją sytuację. Ale uważam, że rozwiązaniem każdego problemu jest rozmowa. Postaraj mu sie na spokojnie wytłumaczyć to, a nie po złości, bo wtedy nic z tego nie wyniknie. Życzę powodzenia
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:59   #5
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Rozumiem Cię doskonale, my zawsze mówiliśmy, że chcemy skromny ślub bez weselicha, dla paru osób, no i po zaręczynach mój narzeczony nie widział w niczym problemu, wszystko da się szybko ogarnąć i tanio...

Tylko wychodzi na to, że niektóre koszta nas zaskakują (np. formalności kościelnych czy fotografa), on by najchętniej w ogóle fotek nie robił, zjadł obiad przygotowany przez mamę na wsi i wsio. A ja jednak czuję, że to dla nas ważny dzień i warto chociaż na pare rzeczy nie szczędzić kasy. Ostatnio pogadaliśmy na spokojnie i wytłumaczyłam mu, że fotograf będzie nas kosztował jednak koło 2 tys (on sobie liczył 500 zl) i myślę, że zrozumiał, że to dla mnie ważne, bo pamiątka..., że nie obiad u jego mamy, gdzie nie będę się czuć wystarczająco świątecznie i jeszcze pewnie po całej imprezie dostanę ścierę do zmywania garów, fartuch na suknię ślubną i heja.....tylko jednak warto pare zł na tę restaurację (tymbardzije, że na uroczystośc zapraszamy rodziców, świadków z połówkami i rodzeństwo)

Z drugiej strony powiem Ci co powiedział mi mój facet: mnie jedyne na czym zależy, to żeby powiedzieć TAK tej jednej, jedynej osobie, którą kocham, nie ważne gdzie, kto będzie, z kim, jaka data, czy będzie fotograf czy nie, jakie kwiaty w bukiecie......wszystko mu jedno!

Moja rada,
1)spróbuj zrozumieć faceta, on nie podnieca się tak jak my kolorkami, winietkami, obrączkami, dodatkami......czy tam nie wiem co jeszcze
2) wyjaśnij mu jakie rzeczy są dla Ciebie ważne, że to piękny dzień dla Was i chyba chce żebyś była szczęśliwa, a jeśli czegoś zabraknie o czym marzyłaś to tak nie będzie

Powodzenia!!!
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2013-09-09 o 21:01
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 13:01   #6
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Odp: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Wezcie kartke i obliczcie ile jestescie w stanie oszczedzic, ile macie, ogolnie ile chcecie wydac na impreze , a po drugiej stronie wypiszcie co jest niezbedne, z czego mozecie zrezygnowac - wraz z cenami. Jak zobaczycie to czarno na bialym to latwiej Wam bedzie sobie uzmyslowic na co Was stac, a na co nie. Wierze, ze znajdziecie kompromis

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 17:14   #7
DianaM
Zadomowienie
 
Avatar DianaM
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z każdego miejsca na Ziemi
Wiadomości: 1 570
Dot.: Co zrobić, żeby facet przestał sabotować wesele...

Jeśli tak się zaczyna to strach myślec co będzie dalej
__________________
DianaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.