Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 10:00   #1711
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja proponuję niższą cenę w przypadku rzeczy droższych niż tusz (nawet górnopółkowy), najczęściej chodzi o na przykład darmową wysyłkę, bądź też wysuwam propozycję kupując więcej niż jedną rzecz od kogoś. W zasadzie niemal zawsze sprzedający się zgadza, tak że chyba jednak takie propozycje (przy cenie KT) nie są jednak szczególnie niemoralne.
No nie sa ale powaznie mi nigdy to do glowy nie przyszlo. Nawet jak kupuje 5-6 tuszy na raz czy eyelinerow i place ponad 100zl (moze to nie duzo?) to tez nie proponowalam kupna z darmowa przesylka, cholera
Z drugiej strony, chyba nie mam we krwi targowania sie, bo jesli na cos mnie stac to te pare zl i tak nie robi dla mnie roznicy, a jak nie stac to nie kupuje.


Cytat:
Napisane przez kuki9
Pracowałam kiedyś w sklepie, z ciuchami co prawda ale jednak. Ludzie byli w sklepie drugi, trzeci raz, kupowali coś za 20zł i im się rabat należy bo oni są "stałymi klientami' i tyyyle pieniędzy tu przecież zostawiają
U mnie sie targuja o glupia zlotowke, 2zl. I to w przypadku kwot powyzej np 500zl, wiec to na prawde pikus, ktory nie robi roznicy ale jednak....i owszem, tekst stalego klienta tez slysze
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:06   #1712
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Targowac mozemy sie wszędzie
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:09   #1713
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Miałem raz taką sytuację, tj. jako kupujący - interesowały mnie dwie używki u jednego z Allegrowiczów (obie KT), zapytałem więc, czy w przypadku kupna podanych dwóch flaszek możliwy byłby jakikolwiek "rabat", sprzedający zgodził się i przystał na moją propozycję, więc obie strony mogły uznać deal za udany Oczywiście moja propozycja obniżenia ceny mieściła się w granicach zdrowego rozsądku, dokładnie już nie pamiętam, ale powiedzmy, że coś w stylu "120 zł za obie flaszki", gdy tymczasem osobno kosztowałyby 140
O to w tym wszystkim chodzi. Pamietam, ze kiedys tez kupowalam 2 flaszki na raz, koszt bodajze 300 cos zl, zaproponowalam darmowa przesylke i ja uzyskalam

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
kiedyś była o tym rozmowa w DD TVN i młody Chajzer zrobił eksperyment i właśnie targował się w różnych sklepach. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba za każdym razem obniżali mu cenę, nawet w przypadku kupna samochodu i to nawet sporo więc jednak można nie wiem tylko na ile to było wiarygodne bo przecież jak wiadomo telewizja kłamie
Lexxi, w przypadku auta to zawsze trzeba sie targowac, nigdy nie godz sie na pierwsza cene
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:20   #1714
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
kiedyś była o tym rozmowa w DD TVN i młody Chajzer zrobił eksperyment i właśnie targował się w różnych sklepach. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba za każdym razem obniżali mu cenę, nawet w przypadku kupna samochodu i to nawet sporo więc jednak można nie wiem tylko na ile to było wiarygodne bo przecież jak wiadomo telewizja kłamie
E nie, przy samochodzie to jest mus wręcz szczególnie jak się płaci od ręki, gótówką. Nawet w salonie.

Tak samo jak kupujemy sprzety AGD, szczególnie kilka na raz- pralkę i lodówkę etc. i także płacimy gotówką, bo przy ratach trudno

Jakbym w Tesco robiła zakupy spożywcze za kilka tysięcy (mało realne ale możliwe) to prawdopodobnie tez bym się o rabat spytała.


Generalnie o takie duperele jak jedna używana rzecz się nie targuję, w sklepach przy zakupie pary spodni też nie. Targuję się tylko gdy towar ma wadę a nie jest przeceniony. I tyle.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:30   #1715
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
O to w tym wszystkim chodzi. Pamietam, ze kiedys tez kupowalam 2 flaszki na raz, koszt bodajze 300 cos zl, zaproponowalam darmowa przesylke i ja uzyskalam


Lexxi, w przypadku auta to zawsze trzeba sie targowac, nigdy nie godz sie na pierwsza cene
ale on chyba zaczynał od sklepu spożywczego i poprzez kupno komputera czy jakiegoś innego sprzętu, aż do samochodu- wszędzie mu obniżali
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 11:32   #1716
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
No nie sa ale powaznie mi nigdy to do glowy nie przyszlo. Nawet jak kupuje 5-6 tuszy na raz czy eyelinerow i place ponad 100zl (moze to nie duzo?) to tez nie proponowalam kupna z darmowa przesylka, cholera
Z drugiej strony, chyba nie mam we krwi targowania sie, bo jesli na cos mnie stac to te pare zl i tak nie robi dla mnie roznicy, a jak nie stac to nie kupuje.
Wiesz, to nie jest tak, że ja się ZAWSZE targuję przy większej ilości rzeczy (i prawdę powiedziawszy - "targuję" szumnie brzmi w sytuacji, gdy złożę propozycję o darmową wysyłkę, jak ktoś odmówi, nie ciągnę tematu), nadto dla mnie niekiedy te kilka - kilkanaście złotych robi różnicę i bynajmniej nie dlatego, że nie byłoby mnie na coś stać w "normalnej" cenie. Jeśli mogę kupić taniej, to czemu nie skorzystać?
Tym bardziej mnie dziwi wydźwięk Twojej wypowiedzi skierowanej do mnie, jako że niżej pozytywnie odniosłaś się do wypowiedzi Gryxa, który pisał w istocie o tym samym co ja. No, chyba że zakładasz, że moje propozycje są pozbawione zdrowego rozsądku i piszę do kogoś sprzedającego rzecz za 150 zł: "biErę za 90 z wysyłką".
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2013-09-16 o 11:35
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:38   #1717
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Wiesz, to nie jest tak, że ja się ZAWSZE targuję przy większej ilości rzeczy (i prawdę powiedziawszy - "targuję" szumnie brzmi w sytuacji, gdy złożę propozycję o darmową wysyłkę, jak ktoś odmówi, nie ciągnę tematu), nadto dla mnie niekiedy te kilka - kilkanaście złotych robi różnicę i bynajmniej nie dlatego, że nie byłoby mnie na coś stać w "normalnej" cenie. Jeśli mogę kupić taniej, to czemu nie skorzystać?
Tym bardziej mnie dziwi wydźwięk Twojej wypowiedzi skierowanej do mnie, jako że niżej pozytywnie odniosłaś się do wypowiedzi Gryxa, który pisał w istocie o tym samym co ja. No, chyba że zakładasz, że moje propozycje są pozbawione zdrowego rozsądku i piszę do kogoś sprzedającego rzecz za 150 zł: "biErę za 90 z wysyłką".
Siarko, Siareczko, Siarunio ma napisalam ot tak se, w zaden sposob nie atakujac cie, nie majac ci czegos za zle, a juz wogole nie w typie na co kogo stac itp Fakt, jest roznica miedzy kilka a kilkanascie zl, na ulicy nie lezy, kazdy grosz sie liczy tylko nie wpadlam na to, ze kupujac wspomniana kolorowke tez moge zaoszczedzic zlocisze np pytajac o darmowa przestylke.Natomiast w przypadku perfum, na ktore wydaje ze 3 stowy, wydaje mi sie to naturalne
Do Ciebie tez sie odnosze pozytywnie i nigdy nie zakladalam, zes za przeproszeniem gupek allegrowy
No to poza tym, wiesz co do Ciebie czuje
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 18:15   #1718
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Pięknoimienna, skłamałabym gdybym nie podejrzewała jakie miałaś intencyje - ale wiesz, każda okazja (zaczepka) jest dobra, aby usłyszeć wyznanie .
Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
No to poza tym, wiesz co do Ciebie czuje
A co do propozycji niemoralnych, to mi się zaraz stara moja przypomniała^^.

Z innej (i powracającej) beczki: byłam dzisiaj na "mojej" poczcie (na którą wróciłam po zmianie adresu do wysyłki), no i obsługiwała mnie akurat nieznana mi pani - niestety doczepiła się, że ślę towar listem, mimo że chwilę wcześniej malutką kopertę nadałam jako paczka (taki wybór jednej z kupujących z Allegro). W sumie to staram się nic nie odpowiadać, żeby się nie denerwować^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:40   #1719
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cześć

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, bo przeszukałam już pół wizażu...

Mam taką niepokojącą sytuację związaną z allegro.

Wystawiałam na sprzedaż telefon. Kupił go jakiś Anglik, który prosi o wysłanie do niego. Wszystko ok - zgodził się pokryć koszta kuriera. Tylko, że zakupu dokonał z konta, które jest zawieszone. Czytałam co nieco na ten temat, ale wiele jest spraw dotyczących odwrotnych sytuacji. Dodatkowo, zastanawiam się, jak mógł coś kupić z zawieszonego konta, skoro, jeśli dobrze zrozumiałam, można wtedy jedynie dokończyć transakcje sprzed zawieszenia.
Poza tym, nie ma żadnych komentarzy i bardzo zależy mu na czasie (tłumaczy to urodzinami syna). Dlatego przelew ma wykonać jutro rano i prosi, abym była w tym czasie online, żeby potwierdzić przelew.

Myślicie, że to może być podejrzane, czy jestem przewrażliwiona?
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:43   #1720
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Cześć

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, bo przeszukałam już pół wizażu...

Mam taką niepokojącą sytuację związaną z allegro.

Wystawiałam na sprzedaż telefon. Kupił go jakiś Anglik, który prosi o wysłanie do niego. Wszystko ok - zgodził się pokryć koszta kuriera. Tylko, że zakupu dokonał z konta, które jest zawieszone. Czytałam co nieco na ten temat, ale wiele jest spraw dotyczących odwrotnych sytuacji. Dodatkowo, zastanawiam się, jak mógł coś kupić z zawieszonego konta, skoro, jeśli dobrze zrozumiałam, można wtedy jedynie dokończyć transakcje sprzed zawieszenia.
Poza tym, nie ma żadnych komentarzy i bardzo zależy mu na czasie (tłumaczy to urodzinami syna). Dlatego przelew ma wykonać jutro rano i prosi, abym była w tym czasie online, żeby potwierdzić przelew.

Myślicie, że to może być podejrzane, czy jestem przewrażliwiona?
Nie wysyłaj nic dopóki nie dostaniesz realnie kasy. Żadne potwierdzenia, żadne wpisywanie numeru nadania.

Jak już będziesz miała kasę na koncie to wyślij. właściwie niczym nie ryzykujesz jeśli będziesz miała fizycznie pieniądze na koncie.

Przypomina to nieco przekręt nigeryjski. Czyżby się przerzucili na uk?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:46   #1721
marrypop
Raczkowanie
 
Avatar marrypop
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 238
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Wystawiłam aukcję na 10 dni perfum Naomi Campbell Cat Deluxe. 7 osób licytowało. Na końcu jednak wbiła się pewna Pani, która dosłownie o 2 złote przelicytowała i wygrała. Po godzinie otrzymuje od niej maila, że ona myślała, że to werja At Night i "czy może sie wycofać ". Czy allegro coś robi z takimi kontrahentkami? Już trzeci raz mi się taka sytuacja zdarza i nie wiem co mogę zrobić. Jedyne co jest pewne to zwrot prowizji, a żal i nerwy stacone, bo przecież inna uczciwa osoba mogła je kupić.
marrypop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 20:53   #1722
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie wysyłaj nic dopóki nie dostaniesz realnie kasy. Żadne potwierdzenia, żadne wpisywanie numeru nadania.

Jak już będziesz miała kasę na koncie to wyślij. właściwie niczym nie ryzykujesz jeśli będziesz miała fizycznie pieniądze na koncie.

Przypomina to nieco przekręt nigeryjski. Czyżby się przerzucili na uk?
No właśnie taki jest plan, ale wolałam zapytać, bo być może któraś z Was spotkała się z podobną praktyką. Czyli myślisz, że wysłać, jak dostanę pieniądze już na konto?

Bardzo mu się spieszy, bo poprosił, żeby wysłać telefon jeszcze tego samego dnia, co przelew. Chyba niepokoi mnie po prostu to, że jakoś bardzo mu zależy na czasie (choć może rzeczywiście jego syn ma urodziny).

A co to za przekręt nigeryjski?

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez marrypop Pokaż wiadomość
Wystawiłam aukcję na 10 dni perfum Naomi Campbell Cat Deluxe. 7 osób licytowało. Na końcu jednak wbiła się pewna Pani, która dosłownie o 2 złote przelicytowała i wygrała. Po godzinie otrzymuje od niej maila, że ona myślała, że to werja At Night i "czy może sie wycofać ". Czy allegro coś robi z takimi kontrahentkami? Już trzeci raz mi się taka sytuacja zdarza i nie wiem co mogę zrobić. Jedyne co jest pewne to zwrot prowizji, a żal i nerwy stacone, bo przecież inna uczciwa osoba mogła je kupić.
miałam taką sytuację, że licytowałam jakąś książkę, zostałam przebita przez inną osobę, więc zrezygnowałam i kupiłam egzemplarz u innego sprzedawcy. Po zakończeniu pierwszej aukcji, jakimś cudem oferta, która mnie przebiła została anulowana i allegro uznało, że wygrałam aukcję, zostając z dwoma identycznymi książkami... Na szczęście udało mi się ją odsprzedać, ale być może da się tak zrobić?
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:55   #1723
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
No właśnie taki jest plan, ale wolałam zapytać, bo być może któraś z Was spotkała się z podobną praktyką. Czyli myślisz, że wysłać, jak dostanę pieniądze już na konto?

Bardzo mu się spieszy, bo poprosił, żeby wysłać telefon jeszcze tego samego dnia, co przelew. Chyba niepokoi mnie po prostu to, że jakoś bardzo mu zależy na czasie (choć może rzeczywiście jego syn ma urodziny).

A co to za przekręt nigeryjski?
Tutaj zobacz: http://technowinki.onet.pl/aktualnos...t-wrocil/zc30v

Tylko tam mechanizm jest taki, że najpierw musiałaś wysłać, wpisywałaś gdzieś kod nadania przesyłki aby dostać pieniądze. Oczywiście ich nie dostawałaś.

Jeśli zaś dostaniesz pieniądze realnie na konto to własciwie nic Ci nie grozi. Zobaczysz sama czy kasę dostaniesz. Jak nie - no to wiadomo czy oszust.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:00   #1724
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
A co to za przekręt nigeryjski?
Dokładnie to co ten pan chce zrobić . To wyłudzenie polegające na tym, że dostajesz sfałszowane potwierdzenie przelewu, towar wysyłasz a pieniądze nigdy nie trafiają na Twoje konto

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
I ten fragment...
Sprzedający otrzymuje maila od potencjalnego kupującego, który pragnie zakupić wystawiony przedmiot za o wiele więcej niż podana cena w ofercie. Tłumaczy to chęcią szybkiego otrzymania przedmiotu gdyż jest to na przykład prezent dla członka rodziny. Adres do wysyłki przedmiotu to Nigeria, ale coraz częściej również inne kraje, na przykład Wielkiej Brytania.

Może rzeczywiście facet jest w porządku i nie kłamie ale dziwne, że prosi o wysłanie zanim fizycznie pieniądze do Ciebie dotrą
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:01   #1725
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez marrypop Pokaż wiadomość
Wystawiłam aukcję na 10 dni perfum Naomi Campbell Cat Deluxe. 7 osób licytowało. Na końcu jednak wbiła się pewna Pani, która dosłownie o 2 złote przelicytowała i wygrała. Po godzinie otrzymuje od niej maila, że ona myślała, że to werja At Night i "czy może sie wycofać ". Czy allegro coś robi z takimi kontrahentkami? Już trzeci raz mi się taka sytuacja zdarza i nie wiem co mogę zrobić. Jedyne co jest pewne to zwrot prowizji, a żal i nerwy stacone, bo przecież inna uczciwa osoba mogła je kupić.
no raczej nic nie robi, jesli Ty nie jesteś bezwzględną egzekutorką i nie zgłaszasz przez FZP - jak zgłosisz dostajesz zwrot prowizji, a ona upomnienie ...
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:07   #1726
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dokładnie to co ten pan chce zrobić . To wyłudzenie polegające na tym, że dostajesz sfałszowane potwierdzenie przelewu, towar wysyłasz a pieniądze nigdy nie trafiają na Twoje konto
Czyli nie powinno mnie interesować żadne potwierdzenie mailowe, dopóki na koncie nie będzie pieniędzy? I powinno być ok?

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście facet jest w porządku i nie kłamie ale dziwne, że prosi o wysłanie zanim fizycznie pieniądze do Ciebie dotrą
No własnie nie wiem o co chodzi. Teoretycznie, prosi o wysłanie dopiero jak zatwierdzę wykonanie przelewu... Ale nie wiem na jakiej zasadzie chodzą przelewy międzynarodowe. Czy może to oznacza, że pieniądze przyjdą w czasie realnym, przelewem ekspresowym? Dziwna sprawa.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Zastanawia mnie jedno - do telefonu jest dołączona karta sim, na której jest doładowanie na ponad 100 zł. W pierwszym mailu zapytałam go, czy chce tą kartę, ponieważ może mu sie ona nie przydać w Anglii. Na to on nic nie odpisał, tylko napisał o tym, że przelew wykona jutro.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:07   #1727
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Czyli nie powinno mnie interesować żadne potwierdzenie mailowe, dopóki na koncie nie będzie pieniędzy? I powinno być ok?

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------



No własnie nie wiem o co chodzi. Teoretycznie, prosi o wysłanie dopiero jak zatwierdzę wykonanie przelewu... Ale nie wiem na jakiej zasadzie chodzą przelewy międzynarodowe. Czy może to oznacza, że pieniądze przyjdą w czasie realnym, przelewem ekspresowym? Dziwna sprawa.


Brak realnej kasy na koncie = brak wysyłki. I to Cię powinno ustrzec przed oszustwem. Zresztą jeśli nie dostaniesz od niego pieniędzy to i tak nic Ci nie grozi W sensie żaden neg czy ostrzeżenie.

A zorientowałaś się jak wyglądają przesyłki międzynarodowe? Tzn co w razie zaginięcia i takie tam?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:08   #1728
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
No własnie nie wiem o co chodzi. Teoretycznie, prosi o wysłanie dopiero jak zatwierdzę wykonanie przelewu... Ale nie wiem na jakiej zasadzie chodzą przelewy międzynarodowe. Czy może to oznacza, że pieniądze przyjdą w czasie realnym, przelewem ekspresowym? Dziwna sprawa.
Wytłuszczone - w sensie, że co?
Caro, nie wysyłaj zanim nie zobaczysz pieniędzy na swoim koncie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:10   #1729
marrypop
Raczkowanie
 
Avatar marrypop
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 238
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
no raczej nic nie robi, jesli Ty nie jesteś bezwzględną egzekutorką i nie zgłaszasz przez FZP - jak zgłosisz dostajesz zwrot prowizji, a ona upomnienie ...
Dzięki za odpowiedź. To jest właśnie ryzyko wystawiania aukcji na allegro.
marrypop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 21:12   #1730
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Brak realnej kasy na koncie = brak wysyłki. I to Cię powinno ustrzec przed oszustwem. Zresztą jeśli nie dostaniesz od niego pieniędzy to i tak nic Ci nie grozi W sensie żaden neg czy ostrzeżenie.

A zorientowałaś się jak wyglądają przesyłki międzynarodowe? Tzn co w razie zaginięcia i takie tam?
Mój chłopak zamierzał wysłać to kurierem, którym czesto z firmy wysyłają takie paczki. Od razu powiedziałam, żeby sprawdzał cenę z ubezpieczeniem. Więc paczka miała iść kurierem, z dodatkowym ubezpieczeniem od wartości. Ale nie sprawdzałam jak to dokładnie działa. No nic, w takim razie zobaczę co jutro pokaże. Jeśli nie będę miała pieniędzy na koncie, po prosttu nie wyślę i anuluję transakcję, żeby nie płacić prowizji. Wolałam się jednak upewnić.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Wytłuszczone - w sensie, że co?
Caro, nie wysyłaj zanim nie zobaczysz pieniędzy na swoim koncie.
No własnie też mnie to zastanawia... W życiu nie bawiłam się w przelewy międzynarodowe. Ale już wiem, że jeśli wyśle mi tylko mailem jakieś potwierdzenie, to sprawę zakończę natychmiastowo.


Dziękuje dziewczyny, jesteście nieocenione
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:13   #1731
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Wytłuszczone - w sensie, że co?
Caro, nie wysyłaj zanim nie zobaczysz pieniędzy na swoim koncie.
no właśnie też się cały czas zastanawiam ... w życiu żadnego przelewu przychodzącego nie zatwierdzałam ...

ja tam bym zrobiła, jak Kuki radzi
ale ja nawet jak ktoś płaci przez payU, to wysylam dopiero jak mam pieniądze na koncie bankowym
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:17   #1732
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
no właśnie też się cały czas zastanawiam ... w życiu żadnego przelewu przychodzącego nie zatwierdzałam ...

ja tam bym zrobiła, jak Kuki radzi
ale ja nawet jak ktoś płaci przez payU, to wysylam dopiero jak mam pieniądze na koncie bankowym
Dziewczyny, teraz dopiero mnie olśniło! Koleś w pierwszej wiadomości napisał, że ma jakiś problem z płaceniem przez Payu. Sprzedawałam już coś kiedyś i wtedy chłopak wysłał mi pieniądze właśnie przez ten system i wszystko było ok. Teraz pomyślałam, że może payu nie łączy się jakoś z jego kontem, bo jest zagraniczne, ale niby czemu miałoby...
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:28   #1733
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz dopiero mnie olśniło! Koleś w pierwszej wiadomości napisał, że ma jakiś problem z płaceniem przez Payu. Sprzedawałam już coś kiedyś i wtedy chłopak wysłał mi pieniądze właśnie przez ten system i wszystko było ok. Teraz pomyślałam, że może payu nie łączy się jakoś z jego kontem, bo jest zagraniczne, ale niby czemu miałoby...
Dziewczyny już Ci powiedziały praktycznie wszystko co na ten temat powinnaś wiedzieć.
Wszelkie tłumaczenia tego potencjalnego "kupca" są grubymi nićmi szyte i założę się że żadnych pieniędzy nie zobaczysz, nawet jeżeli prześle Ci najbardziej profesjonalnie wyglądający dokument potwierdzający przelew.
Niestety ale ja nie wysłałabym mu niczego dopóki nie miałabym zaksięgowanych pieniędzy na koncie.
Pan ma zawieszone konto, zero komentarzy i wymaga zaufania jak co najmniej papież .
Nie daj się zmanipulować biednym spragnionym telefonu synem, który będzie miał spaprane urodziny bo Ty nie wyślesz przesyłki na zawołanie.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2013-09-19 o 21:29
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:30   #1734
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz dopiero mnie olśniło! Koleś w pierwszej wiadomości napisał, że ma jakiś problem z płaceniem przez Payu. Sprzedawałam już coś kiedyś i wtedy chłopak wysłał mi pieniądze właśnie przez ten system i wszystko było ok. Teraz pomyślałam, że może payu nie łączy się jakoś z jego kontem, bo jest zagraniczne, ale niby czemu miałoby...

Szczerze mówiąc to nie wiem. Mi Payu działa jak złoto no ale ja jestem w PL

Napisz koniecznie jutro jak się sprawa rozwiązała
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:32   #1735
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie wiem. Mi Payu działa jak złoto no ale ja jestem w PL

Napisz koniecznie jutro jak się sprawa rozwiązała
Problem mają Ci którym się nie chce poczytać jak cały system działa, albo są zbyt leniwi aby skonfigurować konta
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:39   #1736
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Mój chłopak zamierzał wysłać to kurierem, którym czesto z firmy wysyłają takie paczki. Od razu powiedziałam, żeby sprawdzał cenę z ubezpieczeniem. Więc paczka miała iść kurierem, z dodatkowym ubezpieczeniem od wartości. Ale nie sprawdzałam jak to dokładnie działa. No nic, w takim razie zobaczę co jutro pokaże. Jeśli nie będę miała pieniędzy na koncie, po prosttu nie wyślę i anuluję transakcję, żeby nie płacić prowizji. Wolałam się jednak upewnić.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------


No własnie też mnie to zastanawia... W życiu nie bawiłam się w przelewy międzynarodowe. Ale już wiem, że jeśli wyśle mi tylko mailem jakieś potwierdzenie, to sprawę zakończę natychmiastowo.


Dziękuje dziewczyny, jesteście nieocenione
a moze z tym zatwierdzaniem chodzi mu o to ze musisz zlecic wyplate (tak jak w PayU) a czym on chce Ci wysłać pieniądze? normalnym przelewem bankowym (podalas IBAN i SWIFT?), paypal, MoneyGram? uzgodniliscie to? chyba, o ile dobrze pamietam paypal sprzedawca nie zatwierdza przelewow przychodzacych?tam jest status platnosci i jesli sprzedawca nie zatwierdzi, mozna wplate anulowac

dopoki nie bedziesz miala kasy, nie wysylaj

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz dopiero mnie olśniło! Koleś w pierwszej wiadomości napisał, że ma jakiś problem z płaceniem przez Payu. Sprzedawałam już coś kiedyś i wtedy chłopak wysłał mi pieniądze właśnie przez ten system i wszystko było ok. Teraz pomyślałam, że może payu nie łączy się jakoś z jego kontem, bo jest zagraniczne, ale niby czemu miałoby...
PayU moze nie "dzialac" z zagranicznym kontem może mieć problem, bo PayU przekieruje go albo na strone danego polskiego banku, albo wygeneruje nr konta do przelewu tradycyjnego do zrealizowania na poczcie.
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:39   #1737
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, teraz dopiero mnie olśniło! Koleś w pierwszej wiadomości napisał, że ma jakiś problem z płaceniem przez Payu. Sprzedawałam już coś kiedyś i wtedy chłopak wysłał mi pieniądze właśnie przez ten system i wszystko było ok. Teraz pomyślałam, że może payu nie łączy się jakoś z jego kontem, bo jest zagraniczne, ale niby czemu miałoby...
przez payU można płacić również kartą , nie trzeba mieć podpiętego konta
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:53   #1738
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
a moze z tym zatwierdzaniem chodzi mu o to ze musisz zlecic wyplate (tak jak w PayU) a czym on chce Ci wysłać pieniądze? normalnym przelewem bankowym (podalas IBAN i SWIFT?), paypal, MoneyGram? uzgodniliscie to? chyba, o ile dobrze pamietam paypal sprzedawca nie zatwierdza przelewow przychodzacych?tam jest status platnosci i jesli sprzedawca nie zatwierdzi, mozna wplate anulowac

dopoki nie bedziesz miala kasy, nie wysylaj

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------



PayU moze nie "dzialac" z zagranicznym kontem może mieć problem, bo PayU przekieruje go albo na strone danego polskiego banku, albo wygeneruje nr konta do przelewu tradycyjnego do zrealizowania na poczcie.
Chciał zwykłym przelewem bankowym, podałam mu swift i wszystkie inne dane do tego potrzebne. Ciężko się było z nim dogadać, bo pisał dość chaotycznie i nic nie odpowiedział na pytania które mu zadałam (nie zareagował na to, że znalazłam tańszą wysyłkę, niż on wskazał, nic o gratisie do tego telefonu, jak zapytalam czy chciał), jakby go to nie obchodzilo, tylko bardzo podkreślał, że zależy mu na czasie i żeby jeszcze rano wysłać...

Też mi się tak wydawało, że może mu payu nie działać, no ale zobaczymy. Wolałabym się mile zaskoczyć, szczerze mówiąc i liczyć na uczciwego człowieka, ale sporo rzeczy świadczy przeciwko niemu...

Dzięki dziewczyny, dam znać jutro jak się to potoczyło
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 22:03   #1739
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Chciał zwykłym przelewem bankowym, podałam mu swift i wszystkie inne dane do tego potrzebne. Ciężko się było z nim dogadać, bo pisał dość chaotycznie i nic nie odpowiedział na pytania które mu zadałam (nie zareagował na to, że znalazłam tańszą wysyłkę, niż on wskazał, nic o gratisie do tego telefonu, jak zapytalam czy chciał), jakby go to nie obchodzilo, tylko bardzo podkreślał, że zależy mu na czasie i żeby jeszcze rano wysłać...

Też mi się tak wydawało, że może mu payu nie działać, no ale zobaczymy. Wolałabym się mile zaskoczyć, szczerze mówiąc i liczyć na uczciwego człowieka, ale sporo rzeczy świadczy przeciwko niemu...

Dzięki dziewczyny, dam znać jutro jak się to potoczyło
napisz, bo jestem ciekawa, chyba zresztą nie tylko ja, jak ta sytuacja się rozwinie wydaje mi się ze ten gościu coś ściemnia, i zachowuje sie tak jakby w UK nie bylo telefonow, gdybym chciala kupic dziecku prezent typu telefon, kupilabym w kraju, w sklepie, zeby mieć gwarancje i w razie czego oddac telefon do reklamacji...dziwne to wszytsko
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 22:12   #1740
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Praktyki które bulwersują Was na Allegro - część II

MAGDA1704, dokładnie o tym samym pomyślałam. Jakby nie mieli swojego ebay.co.uk co najmniej, ani sklepów. A ceny nawet sprawdzałam i są porównywalne, więc dlaczego miałby sprowadzać z polski telefon (który może mieć simlocka - tego nie wiem) i jeszcze dodatkowo płacić blisko 200 zł za przesyłkę?
Może bym tak nie rozdrabniała tego, gdyby chodziło o zakup za kilkaset złotych, ale tutaj sprawa rozbija się o kilka tysiecy...

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Napiszę od razu, jak sprawa się wyjaśni!
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-29 14:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.