yasminelle - wątek zbiorczy! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Przed braniem tabletek Yasminelle, z Twoją cerą:
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest jeszcze gorzej 13 7,88%
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest lepiej 48 29,09%
były (małe lub duże) problemy i nic się nie zmieniło 31 18,79%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale teraz jest gorzej 6 3,64%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale cera wygląda jeszcze ładniej 13 7,88%
nie było (mniejszych lub większych) problemów i nic się nie zmieniło 54 32,73%
Głosujący: 165. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-26, 09:49   #1111
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

jak już tak mówimy o róznych chorobach przy yasminelle i innych, to powiem wam, że ja mam drozdze, a wlasnie koncze pierwsze opakowanie anty.
i jedyne jeszcze co mi doskwiera, to bóle podbrzusza, tak jakby jajniki, tak jak przy normalnym okresie...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 09:59   #1112
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
jak już tak mówimy o róznych chorobach przy yasminelle i innych, to powiem wam, że ja mam drozdze, a wlasnie koncze pierwsze opakowanie anty.
i jedyne jeszcze co mi doskwiera, to bóle podbrzusza, tak jakby jajniki, tak jak przy normalnym okresie...

My bierzemy swoje "drażetki" tak samo - obydwie dziś 19tą tabletkę.A różne grzybice,zapalenia mogą być właśnie skutkiem brania tabletek.Ja miałam te same bóle kilka dni temu (zaczęły się gdzieś od niedzieli-14 tej tabletki branej).Ból dołu brzucha,jajników,macicy.N ie wiem dziwne napięcie,ból w całym dole.Tragedia.Najbardziej po lewej stronie.Martwiłam się,czy to nie torbiel sie odnawia i rośnie,bo miałam niedawno i mi się zmniejszyła sama.Ale po tych kilku dniach już boli mniej.Mam nadzieję,że to nie torbiel,a wynik brania tabletek.Ten sam ból miałam - taki jak przed okresem i w jego trakcie.Jak siadałam albo szłam siusiu,to ból jak nie wiem szczególnie po lewo.Ale nawet jak stałam to bolało wszędzie na dole.Może to samo mamy/Tzn miałam ja.Oby nie wróciło.
steysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 10:17   #1113
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez steysi Pokaż wiadomość
My bierzemy swoje "drażetki" tak samo - obydwie dziś 19tą tabletkę.A różne grzybice,zapalenia mogą być właśnie skutkiem brania tabletek.Ja miałam te same bóle kilka dni temu (zaczęły się gdzieś od niedzieli-14 tej tabletki branej).Ból dołu brzucha,jajników,macicy.N ie wiem dziwne napięcie,ból w całym dole.Tragedia.Najbardziej po lewej stronie.Martwiłam się,czy to nie torbiel sie odnawia i rośnie,bo miałam niedawno i mi się zmniejszyła sama.Ale po tych kilku dniach już boli mniej.Mam nadzieję,że to nie torbiel,a wynik brania tabletek.Ten sam ból miałam - taki jak przed okresem i w jego trakcie.Jak siadałam albo szłam siusiu,to ból jak nie wiem szczególnie po lewo.Ale nawet jak stałam to bolało wszędzie na dole.Może to samo mamy/Tzn miałam ja.Oby nie wróciło.
oby oby... ja zawsze sobie teraz tlumacze, ze wszystko to od tabletek :P
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 10:47   #1114
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

a ja mam takie pytanie, pewnie głupie, no ale chcę sie upewnić mimo wszystko
jeżeli normalnie biorę tabletkę od miesięcy o 17, to mogę sobie teraz po przerwie przesunąć godzinę na 16 i nie zrobi to żadnego problemu?
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 11:30   #1115
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie, pewnie głupie, no ale chcę sie upewnić mimo wszystko
jeżeli normalnie biorę tabletkę od miesięcy o 17, to mogę sobie teraz po przerwie przesunąć godzinę na 16 i nie zrobi to żadnego problemu?


Jasne,że możesz.To tylko godzinka różnicy.
steysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 21:16   #1116
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: yasminelle

sluchajcie, a ktorejs z Was pogorszyl sie stan cery po yasminellach? bo ja mam wrazenie wlasnie ze cos gorzej, chociaz w sumie nie wiem czy to nei przez jesien po prostu, jakos zwykle wtedy gorzej z moja twarza przy tej szarosci, brudnosci i niedoborach slonca.
no nie wiem, podzielcie sie jak to u Was wyglada.
z gory dziex
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 08:47   #1117
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez suchita Pokaż wiadomość
sluchajcie, a ktorejs z Was pogorszyl sie stan cery po yasminellach? bo ja mam wrazenie wlasnie ze cos gorzej, chociaz w sumie nie wiem czy to nei przez jesien po prostu, jakos zwykle wtedy gorzej z moja twarza przy tej szarosci, brudnosci i niedoborach slonca.
no nie wiem, podzielcie sie jak to u Was wyglada.
z gory dziex
mi ale koncze dopiero 2 op. wierze ze sie poprawi
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-27, 18:46   #1118
wisnia88
Przyczajenie
 
Avatar wisnia88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 26
GG do wisnia88
Dot.: yasminelle

Mnie sie bardzo pogorszyl, ale teraz jestem przy trzecim opakowaniu i jest troche lepiej...mam nadzieje, ze Ci przejdzie.
wisnia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 20:11   #1119
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

mnie pogorszył się w porównaniu z tym, co było przy diane. ale nie jest tragicznie. natomiast po waszych wypowiedziach boję się, czy nagle nie zacznie się coś dziać przy 2 op., które właśnie zaczynam..
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:31   #1120
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

ja jestem dobrej mysli, jezeli chodzi o stan cery. Wydaje mi się wręcz, że minimalnie coś tam zaczyna się poprawiać.

Ale za to teraz doskwierać zaczął mi ból piersi... Oby rosły

Czy Wy też macie dziwne rozkminy w związku ze zmianą czasu?
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:40   #1121
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

w sensie? godziny brania tabletek? bierzesz tak jak normalnie brałaś
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 08:58   #1122
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

no tak, wiem, ale mnie sie zawsze trzymaja takie dziwne problemy bo wczoraj wzielam o 22 a dzisiaj byla zmiana czasu, wiec zeby bylo dobrze to wezme godzine wczesniej czy cos?
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 09:38   #1123
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

weź normalnie o 22, jak zawsze. to będzie spóźnienie tylko godzinne, patrząc z punktu widzenia starego czasu. więc nadal będziesz zabezpieczona, bo spóźnić się zawsze można max 12h. ale zrobisz jak zechcesz, w końcu wzięcie wcześniej też nic nie robi
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 10:14   #1124
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

no niby tak ale na szczescie juz nie bede sie tym wiecej przejmowac, bo biorę dzisiaj ostatnią tabletkę z blistra, tydzien przerwy no i będę sobie brała normalnie już o 22
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 10:46   #1125
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: yasminelle

Co pół roku te same duskusje- co z przesunięciem czasu... Skoro dopuszczalne jest spóźnienie 12 godzinne, to naprawde godzina spóźnienia nic nie znaczy-pisze oczywiście na swoim przykładdzie brania tabletek jednofazowych.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 11:39   #1126
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Co pół roku te same duskusje- co z przesunięciem czasu... Skoro dopuszczalne jest spóźnienie 12 godzinne, to naprawde godzina spóźnienia nic nie znaczy-pisze oczywiście na swoim przykładdzie brania tabletek jednofazowych.
tez sie zastanwialam nad ta zmiana czasu ale przeciez mozna zmienic sobie godz brania tabletek w trakcie przyjmowania blistra a nie tylko po przerwie wiec to tak samo jakbysmy sobie teraz o godz wlasnie zmienily pore przyjmowania tabletki ja biore zawsze o 22, i dzis mimo przestawienia zegarka wezme o 22 nie mam zamiaru kombinowac i brac o 21 czyli 22 starego czasu bo mi to po prostu nie pasuje.

mysle ze naprawde ta godz nie zrobi roznicy tym bardziej ze juz zawsze tabletki beda przyjmowane o tej zmienionej porze
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 12:00   #1127
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: yasminelle

Kilkakrotnie przeżywałam zmianę czasu na tabletkach i to przesunięcie naprawdę nic nie znaczy, możecie mi wierzyć Poza tym w wyszukiwarce są podobne wątki, właśnie na ten temat, wiem, bo sama się kiedyś pytała, czy na pewno nic się nie stanie jak się spóźnie o tą godzienę- wtedy jeszcze byłam ''niedoświadczona '' i panikowałam przy wszystkim
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 13:07   #1128
steysi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 134
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
no niby tak ale na szczescie juz nie bede sie tym wiecej przejmowac, bo biorę dzisiaj ostatnią tabletkę z blistra, tydzien przerwy no i będę sobie brała normalnie już o 22

Ja też biorę dzis ostatnią.Pisałam wcześneij,że bierzemy "równo".Ja brałam zawsze o 19tej.I dla mnie to nieważna czy wezmę o 18 czy 19.Ciekawe kiedy u nas wystąpi krwawienie z odstawienia (którego dnia,jakie będzie pod względem obfitości,bólu).Mam nadzieję,że będzie ok.Chyba,że którejś z nas zdarzy się,że nie dostanie krwawienia w tych 7miu dniach.A tak tez się zdarza z tego co czytam na innych forach.Ale mam nadzieję,że będzie tego mało,będzie krótkie i nie będzie bolało.Tobie również tego życzę.
steysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 15:15   #1129
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez steysi Pokaż wiadomość
Ja też biorę dzis ostatnią.Pisałam wcześneij,że bierzemy "równo".Ja brałam zawsze o 19tej.I dla mnie to nieważna czy wezmę o 18 czy 19.Ciekawe kiedy u nas wystąpi krwawienie z odstawienia (którego dnia,jakie będzie pod względem obfitości,bólu).Mam nadzieję,że będzie ok.Chyba,że którejś z nas zdarzy się,że nie dostanie krwawienia w tych 7miu dniach.A tak tez się zdarza z tego co czytam na innych forach.Ale mam nadzieję,że będzie tego mało,będzie krótkie i nie będzie bolało.Tobie również tego życzę.
trzymajmy obie za siebie kciuki
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 22:37   #1130
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: yasminelle

dzieki mam nadzieje ze sie poprawi przy 3 bo jestem w polowie drugiego i odkad zaczelam 2 opakowanie cos mi twarz sponiewieralo.
tak poza tym to wszystko jest spox, nic nie spuchłam, libido w normie a nastrojowych hustawek tez raczej nie zauwazam, jesienny brak energii tylko.
a to pierwsze tablety w mojej biografii
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 09:12   #1131
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

mnie przez pierwszy miesiąc strasznie libido spadło, ale to może dlatego, że zmieniałam tabletki bez przerwy po poprzednich. teraz na szczęście jest lepiej, aż mi ulżyło za to czytam często, że dziewczynom przy yasminelle wzmógł się trądzik, co mnie trochę martwi..
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 10:44   #1132
SamotnoscMnieDoluje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 142
Dot.: yasminelle

muszę powiedziec, że mi właśnie wzmógł się trądzik... biorę 2 opakowanie i zauwazyłam lekkie pogorszenie cery... ale mam nadzieje ze przejdzie mi...
martwi mnie tylko to, ze caly czas mam plamienia... nie wiem czy to normalne... czasami mam taka wielka ochotę pokochac sie z moim Miskiem ale nie moge... po ilu opakowaniach ustało Wam krwawienie??
SamotnoscMnieDoluje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 10:58   #1133
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez SamotnoscMnieDoluje Pokaż wiadomość
muszę powiedziec, że mi właśnie wzmógł się trądzik... biorę 2 opakowanie i zauwazyłam lekkie pogorszenie cery... ale mam nadzieje ze przejdzie mi...
martwi mnie tylko to, ze caly czas mam plamienia... nie wiem czy to normalne... czasami mam taka wielka ochotę pokochac sie z moim Miskiem ale nie moge... po ilu opakowaniach ustało Wam krwawienie??
przez pierwsze 3 opakowania zupełnie normalne. ja osobiście nie miałam, ale tyle osób ma, że nie ma się czym martwić. a są tak duże, że aż przeszkadzają w seksie?
jeszcze pytanie - cera pogorszyła Ci się dopiero przy drugim opakowaniu? bo ja właśnie w piątek zaczęłam drugie i jak mnie tak straszysz, to zaczynam się bać..
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 11:41   #1134
Ecstasy1985
Raczkowanie
 
Avatar Ecstasy1985
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 443
GG do Ecstasy1985
Dot.: yasminelle

biore 5 opakowanie...nigdy nie miałam tak okropnej cery. tragedia poprostu...dzisiaj zmieniam
__________________
Would you die tonight for love?




59 miech!!!!
_________________________ _________________________ ____

Misja w Zambii!! Pomóż!!

Ecstasy1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 12:55   #1135
SamotnoscMnieDoluje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 142
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez onaczylija Pokaż wiadomość
przez pierwsze 3 opakowania zupełnie normalne. ja osobiście nie miałam, ale tyle osób ma, że nie ma się czym martwić. a są tak duże, że aż przeszkadzają w seksie?
jeszcze pytanie - cera pogorszyła Ci się dopiero przy drugim opakowaniu? bo ja właśnie w piątek zaczęłam drugie i jak mnie tak straszysz, to zaczynam się bać..


no własnie są duze...

tak... dopiero przy drugim opakowaniu mi się pogorszyła... podczas pierwszego opakowania była naprawde ładna.. a teraz sie pogorszyła :/ mam nadzieje, ze minie to jak najszybciej...
SamotnoscMnieDoluje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 13:37   #1136
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: yasminelle

cholera, zapomniałam ze zmiana czasu była ... i wziełam godzine pozniej, mimo ze godzina "dozwolona" to bede sie zamarwiać ..
skonczyłam 2gie opakowanie
taks ie zastanawiam, jak sie u Was ceny przedstawiają?
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 15:12   #1137
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez SamotnoscMnieDoluje Pokaż wiadomość
po ilu opakowaniach ustało Wam krwawienie??
u mnie przy drugim opakowaniu juz nie bylo po nim sladu, ale przez pierwszy miesiac - non stop przez cale opakowanie.
peace!
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 16:23   #1138
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: yasminelle

Hej dziewczyny. Byłam dziś u ginekologa, przepisała mi Yasminelle. To moje pierwsze tabletki Lada dzień dostanę okres i zacznę brać, mam nadzieję, ze wszystko będzie ok i będe się dobrze czuła. Zapłaciłam 41zł....
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 16:35   #1139
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: yasminelle

wlasnie apropos ceny bo to dobre pytanie. ja na razie w jednej aptece kupowalam i tam 43 pln, nie orientujecie sie gdzie jakos taniej je dostac we wroclawiu mozna?
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 19:39   #1140
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: yasminelle

jejku,dziewczyny ...ja chce juz zaczac moje pierwsze opakowanie,a tu czekam na okres<gdzies dopiero na poczatku listopada>... tymczasem a propos ceny...ja zaplacilam 36zl w promocji
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.