Problemy przy Cilest - czy odstawić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 14:50   #1
quenth
Przyczajenie
 
Avatar quenth
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9

Problemy przy Cilest - czy odstawić?


Witam,
niedawno lekarz przepisał mi tabletki Cilest. Wcześniej stosowałam Syndi 35 i plasty Evra i wszystko było ok. Przy pierwszym miesiącu stosowania Cilest zaobserwowałam dużo skutków ubocznych. Najgorszy to wysypka na twarzy, której nie mogę zlikwidować mimo wizyt u dermatologów i licznych maci i kremów (sądzę, że jest spowodowana tabletkami, bo zeszła gdy miałam 7dniową przerwę i teraz podczas dalszego stosowania wraca). Dodatkowo miałam raz-dwa razy w tygodniu migreny (ogólnie miewam raz na parę miesięcy), ogromny wzrost apetytu (chyba przytyłam parę kilo), strasznie bolą mnie piersi i ogólnie nie najlepiej z nastrojem (jakby depresja totalnie bez powodu). Obecnie jestem przy 6 tabletce z drugiego opakowania. I zastanawiam się, czy nie przerwać stosowania. Nie wiem tylko czy można i jakie są tego skutki, gdyż na ulotce nic nie ma na ten temat. Proszę o radę, czy powinnam przerwać teraz i uwolnić się od skutków ubocznych, czy czekać do końca opakowania i się męczyć. Wizytę u ginekologa mam 22 marca dopiero.
quenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 17:43   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy przy Cilest - czy odstawić?

Decyzja nalezy do ciebie ,ja bym odpuściła i odstawila pigulki już dzisiaj.
Skutki ?
Pojawienie się krwawienia ,inne ? ja nie zauważyłam oprócz poprawy samopoczucia
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 23:15   #3
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Problemy przy Cilest - czy odstawić?

ja zażywałam Cilest gdzieś 2 lata temu i po 4 miesiącach odstawiłam, miałam wszystkie objawy, jakie mogły być. Bóle głowy, zmiany nastroju, jakieś mdłości ciągle miałam, ogólnie źle się po nich czułam. Ja nie przytyłam, akurat w tym czasie schudłam, ale nie sądzę, że to była wina tabletek, tylko zbieg okoliczności.
Jednym słowem nie byłam zadowolona. W tamtym roku jak poszłam znów po tabletki, to powiedziałam lekarce, że strasznie źle się czułam, a ona mi przypisała inne i powiedziała, że widocznie były dla mnie za mocne-czyt.źle dobrane. Przepisała mi w tedy Novynette i już było ok.

Ja na Twoim miejscu bym je odstawiła, i udała się do lekarza po inne. Nie wiem czy można odstawić np tak w połowie opakowania, ja jak odstawiałam to po skończonym opakowaniu.
pozdrawiam
__________________
E.M♥



Edytowane przez Karo89
Czas edycji: 2011-03-13 o 23:17
Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:24   #4
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Problemy przy Cilest - czy odstawić?

Odstaw, najwidoczniej akurat te ci nie służą. Prawdopodobnie, tak jak pisze Paula78, dostaniesz krwawienia, ale to lepsze niż takie rozchwianie które masz. Podczas wizyty u lekarza poinformuj go o sytuacji i poproś o zmianę tabletek na inne
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.