Nietolerancja laktozy - co jeść? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-09, 20:46   #61
Ekstremento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 44
Dot.: Jogurt bez laktozy a nietolerancja laktozy

Cytat:
Napisane przez kiciulka91 Pokaż wiadomość
Myślicie, że jogurty bez laktozy mogą powodować takie same dolegliwości u osób z nietolerancją, jak te z laktozą? Bardzo źle się czuję i nie wiem, czy to przez mąkę kukurydzianą( ciasto piekłam właśnie z niej) czy przez ten jogurt..
Wątpliwe, czy ktokolwiek odważy się postawić diagnozę z takich informacji. Jogurty na pewno są różne, w cieście na pewno było coś jeszcze oprócz mąki kukurydzianej, a ty możesz reagować niekoniecznie na laktozę, może to być cokolwiek innego co zjadłaś lub wypiłaś... Lektura składu i próby na sobie plus sumienny dziennik do zapisywania wszystkiego co się włożyło do paszczy, to chyba jedyny sposób.

Ex.
ps. Młodszą córkę wysypuje po zjedzeniu zwykłej bułki - kajzerki. Trochę trwało zanim zorientowaliśmy się że to nietolerancja mleka (dodawane do ciasta w niewielkich ilościach).
Ekstremento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 03:04   #62
PannaParker
Przyczajenie
 
Avatar PannaParker
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 15
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

A gdzie kupujecie mleko bez laktozy? (wiem, chemia w kartonie ale kocham od czasu do czasu wypić kakao czy coś) Jeszcze niedawno kupowałam w Lidlu (niecałe 4 zł) a teraz... jakby je wycofali? Jak jest w waszych miastach? Ostatnio widziałam w tesco za ok. 5 ale to już nie to samo, nawet smakowo jest mniej smaczne.
PannaParker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:07   #63
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Cytat:
Napisane przez PannaParker Pokaż wiadomość
A gdzie kupujecie mleko bez laktozy? (wiem, chemia w kartonie ale kocham od czasu do czasu wypić kakao czy coś) Jeszcze niedawno kupowałam w Lidlu (niecałe 4 zł) a teraz... jakby je wycofali? Jak jest w waszych miastach? Ostatnio widziałam w tesco za ok. 5 ale to już nie to samo, nawet smakowo jest mniej smaczne.
ja kupuję w Biedronce 2,70 za karton, bardzo smaczne, 1,5%. Tylko wiem, że nie we wszystkich jest, raczej w tych większych no i nie stoi tam gdzie normalne mleko tylko przy sojowym, miodach itd
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 21:01   #64
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Jogurt bez laktozy a nietolerancja laktozy

Cytat:
Napisane przez kiciulka91 Pokaż wiadomość
Myślicie, że jogurty bez laktozy mogą powodować takie same dolegliwości u osób z nietolerancją, jak te z laktozą? Bardzo źle się czuję i nie wiem, czy to przez mąkę kukurydzianą( ciasto piekłam właśnie z niej) czy przez ten jogurt..
A właśnie takie produkty bez laktozy, jak mleko czy jogurt to nie przysłowiowy pic na wodę? Bo lekarz zalecił mi dietę bezmleczną, ale też mam nietolerancję, więc czy mogłabym pozwolić sobie na takie cudo
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 22:16   #65
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

A ze sklepowych produktów po co siegacie przy nietolerancji laktozy? Bo moja siostrzenica mała ma i siostra na razie zauważyła, że tylko taki serek bieluch może jesć bez problemów, a z innymi to zawsze coś wychodzi :/ jakieś propozycje by nieco urozmaicić?
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 18:20   #66
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Ja produktów mlecznych, nabiału nie tykam, ewentualnie jogurt z płatkami owsianymi lub właśnie mleko bez laktozy. Oprócz tego unikam pieczywa pszennego, soi, jaj, produktów przetworzonych i orzechów, ale to z powodu innej dolegliwości
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 21:20   #67
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Cytat:
Napisane przez rnb Pokaż wiadomość
A ze sklepowych produktów po co siegacie przy nietolerancji laktozy? Bo moja siostrzenica mała ma i siostra na razie zauważyła, że tylko taki serek bieluch może jesć bez problemów, a z innymi to zawsze coś wychodzi :/ jakieś propozycje by nieco urozmaicić?
Zolte sery i masla sa ok. Tam sa sladowne ilosci laktozy.
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 08:46   #68
martulaaa_722
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Ja unikam nabiału, ale od pewnego czasu jem sery bez laktozy z mlekovity (są 3 do wyboru) i nie mam po nich problemów.
martulaaa_722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 22:06   #69
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Wstyd się przyznac ale co to jest ten bieluch? twaróg?
Mnie coś męczy od paru dni, a z mlecznych to tylko ser zółty jadłam W niedziele jadłam naleśniki, ale we wtorek już czułam się lepiej a w środę znowu mnie wzieło, brzuch boli
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:14   #70
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Muszę sprawdzić
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 18:16   #71
aga_727
Aga_Koliber
 
Avatar aga_727
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Ja od 10 lat nie jem nabiału. Zastępuję go wszelkimi produktami sojowymi. W prawie każdym markecie można już dostać sojowe jogurty i ser (choć nie smakuje dokładnie jak ten z mleka). Polecam np. takie: http://sojasun.pl/produkty/jogurty-s...czarne-jagody/. Są też inne marki. Trzeba tylko poszukać
aga_727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 13:41   #72
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Tołpa napisała ciekawy artykuł o tym jak radzić sobie z nietolerancją laktozy http://tolpa.pl/porady/twarz/jak-rad...rancja-laktozy.
Ciężko jest przekonać się do sojowych zamienników, próbowałam razem z moją siostrą, która nie toleruje laktozy i nie dałam rady. Jak do mnie przyjeżdża to kupuje też jogurty i inny nabiał bez laktozy, ale z tego co mówi to nie jest to samo i tak ją brzuch boli i tak
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 10:23   #73
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955
Dot.: Jogurt bez laktozy a nietolerancja laktozy

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
A właśnie takie produkty bez laktozy, jak mleko czy jogurt to nie przysłowiowy pic na wodę? Bo lekarz zalecił mi dietę bezmleczną, ale też mam nietolerancję, więc czy mogłabym pozwolić sobie na takie cudo
Jeśli dieta bezmleczna to niestety musisz zrezygnować z wszelkiego rodzaju nabiału. Może masz problem właśnie z mlekiem, a nie tylko z laktozą? Zwykłe mleko możesz zastąpić mlekiem roślinnym, można kupić w każdym prawie sklepie, czy nawet rossmanie, albo zrobić samemu niewielkim kosztem i nakładem pracy. Możliwości jest wiele - mleko kokosowe, owsiane, ryżowe, migdałowe, na pewno natrafisz na takie, które Ci smakuje. Można żyć bez nabiału, jest wiele zamienników, może spróbujesz wykluczyć go na jakiś czas, może wtedy zauważysz poprawę.
__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego

MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 10:04   #74
anjanka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jogurt bez laktozy a nietolerancja laktozy

Ja unikam laktozy jak moge....kiedyś jadłam namiętnie płatki na mleku i katastrofa była ale nie wiedziałam , że to od mleka. Już grubo ponad rok nie jem laktozy i jest ok, płaski brzuch i jelita ok Kiedyś w wakacje chciałam kefir wypić i wypiłam szklankę i 3 dni mieszkałam w wc i 2 tygodnie brzuch mega bolący i nadęty Przez taki wzdety brzuch waga o 3 kg podskoczyła. Jedynie za czym tęskniłam to serami ale odkąd można u mnie w mieście kupić ser bez laktozy od Mlekovity to kupuje i raz na tydzień wcinam
anjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 18:08   #75
Monikaz71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Jak nie jesteście pewni czy to laktoza, czy inne cóś powoduje problemiki z żołądeczkiem, to trzeba zrobić badania iGenesis. Genetyka powie nam prawie wszystko co możemy , a co nie powinniśmy spożywać

Edytowane przez Monikaz71
Czas edycji: 2017-02-06 o 18:13
Monikaz71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:06   #76
roksana_tamala
Raczkowanie
 
Avatar roksana_tamala
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 108
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

mleko sojowe albo migdałowe
roksana_tamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 20:52   #77
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Ja polecam bardziej zdrowsze sery np. kozie od jakiegoś czasu nie jadam zwykłego sera tylko kozi chavroux i jest w 100% zrobiony na bazie koziego mleka bez żadnej domieszki krowiego. Ma bardzo prosty skład bez konserwantów, barwników, zagęstników, polepszaczy, itp. Dla mnie najlepszy!
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 11:15   #78
angellak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

A ja znalazłam taki artykuł:
https://sklep.kfd.pl/fit/dieta-bezml...toza-a_44.html

Podają tam fajne sposoby na dietę bezmleczną.
angellak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 15:10   #79
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

hej hej,
ja też cierpię na nietolerancje laktozy i od 3 lat jestem na diecie bez nabiału
teraz produkty bez laktozy stały się bardzo popularne - są praktycznie we wszystkich sieciówkach - biedra, lidl, netto, aldi, nawet w każdej żabce
niestety często nie tylko laktoza jest problemem ale i kazeina dlatego warto na jakiś czas wyeliminować cały nabiał i stopniowo wprowadzać produkty bez laktozy i sprawdzić reakcję organizmu

ps. ja uwielbiam i dobrze toleruje eko ser z Lidla bez laktozy, taki niemiecki
za to np. żadnego mleka bez laktozy nie toleruje, ale uwielbiam kokosowe czy ryżowe <3 najtaniej wychodzi, jak robię sama ^^
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-14, 12:08   #80
trefnoknus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 16
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

ehh z tą laktozą... u mnie niestety ten sam problem. I już sobie nie pojem płatków z mlekiem. Samodzielna próba eliminacji laktozy wyszła mi średnio, dopiero konsultacja z dietetykiem pomogła. Jedno co mogę powiedzieć, to warto znaleźć dobrego dietetyka, poczytać opinie. Ja zdecydowanie wolę opcję on-line, oszczędność czasu i energii a efekt ten sam. Jednak nie każdy chce udzielać porad zdalnych, na szczęście mam xxx

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-05-14 o 13:18 Powód: link
trefnoknus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 10:41   #81
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nietolerancja laktozy - co jeść?

Szczerze, to nie wiem, do czego jest w tym potrzebny dietetyk. Zamiast zwyklego mleka kupujesz bez laktozy albo roslinne. Produkty mleczne kupujesz ze znaczkiem bez laktozy albo w ogole je eliminujesz. Jedzac gotowe potrawy zwracasz uwage na wypieki i sosy, zeby nie bylo w nich mleka, smietany. Tyle.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-16 11:41:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.