Brzydkie pachy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 20:27   #1
sectumsempra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10

Brzydkie pachy :(


Nie jestem do końca pewna czy ten wątek powinien znajdować się tu, ale cóż.
Otóż mam dość wstydliwy problem. Jestem nastolatką, co jeszcze bardziej pogarsza moją sytuację, a w dodatku w te wakacje jadę na kolonię. Mój problem polega na tym, że gdy ogolę sobie pachy, to one dalej wyglądają tak, jakby były nieogolone. Z bliska widać, że nie mam tam włosków, ale z daleka są ciemne, przez co wyglądają na owłosione Czytałam o różnych tego typu sprawach, ale tam było napisane o ciemnych plamach pod pachami, a moj problem na tym nie polega. Chodzi o to, że włoski, które są pod skórą prześwitują tworząc właśnie taki efekt. Robię sobie pilingi co najmniej 2 razy w tygodniu i codziennie szorstką stroną gąbki, ale to nie pomaga. Wyrywałam też włoski woskiem, ale były mocne(przez to, że właśnie golę maszynką) i musiałam je wyrywać po kilka razy, bo zostawały na swoich miejscach, przez co miałam strasznie podrażnioną skórę. Gdy zdołałam wyrwać te włoski, wszystko było okej. Nie było żadnych prześwitujących włosków i pachy nie odróżniały się od reszty ciała. Lecz potem niektóre włoski mi wrastały, a te które nie wrastały, wyrastały cieńsze.
Możecie mi pomóc jak temu zaradzić? Wróciłabym do depilacji woskiem, ale nie wiem jak zaradzić wrastającym włoskom i tym, żeby łatwiej je się wyrywało.
Proszę o pomoc.

Edytowane przez sectumsempra9
Czas edycji: 2013-06-16 o 20:29
sectumsempra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:49   #2
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Brzydkie pachy :(

A może przejdziesz się do kosmetyczki, która ci wyrwie włoski woskiem? Ona będzie miała doświadczenie i dodatkowo lepszy sprzęt (bo ty pewnie używasz kupnych plastrów).
Poza tym dużo ciekawych rad można znaleźć w tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Y_iee2lbKYU
Dziewczyna ma najpiękniejsze (jak to brzmi ) pachy jakie widziałam. Problemem może być język - filmik dostępny jest tylko w języku angielskim. Ale może i na polskich kanałach znajdziesz jakieś rady.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:00   #3
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Brzydkie pachy :(

ja kiedyś sobie depilatorem normalnie włoski usuwałam a potem ciągle stosowałam peelingi i mi nie wrastały włosy. Mi się zdaje, że lepiej zainwestować w lepszy depilator niż kupować ciągle te wszystkie woski itp.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:40   #4
sectumsempra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: Brzydkie pachy :(

No właśnie ja chyba też skorzystam z wizyty u kosmetyczki, tylko tak trochę dziwnie mi iść tam w tej sprawie, bo mam 14 lat.

Simple9 - dzięki za odpowiedź, ale raczej nie zainwestuję w depilator, bo jestem za młoda na depilator
sectumsempra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.