dziwaczne oswiadczyny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-27, 01:10   #1
EwelinaKrauze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9

dziwaczne oswiadczyny


Witam wszystkich

Pisze do was z powodu troche dziwnej sytuacji w moim zwiazku.

Niby zwiazek niesamowicie udany... od pierwszego dnia zaczelismy razem mieszkac, a jestesmy para juz prawie 4 lata. Mieszkamy w Argentynie: on jest kubanczykiem.

Oswiadczyl mi sie po tygodniu (romantycznie, noc, na plazy, BEZ pierscionka hahaha ) : oczywiscie nie wzielam tego na powaznie... on jednak wszystkim znajomym rozpowiadal, ze bedzie sie zenic, wiec po jakims czasie uwierzylam. No ale jesli chodzi o przygotowania, zalatwianie papierow to normalnie 0 inicjatywy. I po roku jakby zupelnie zapomnial o tym slubie. Ja oczywiscie jestem przewrazliwiona i mam wrazenie, ze sie rozmyslil i juz mu nie (albo mniej) zalezy. Jak od czasu do czasu mu to wytkne, to prawie zawsze konczy sie to klotnia: ze on nie moze, boi sie isc do ambasady kubanskiej zalatwic wszystkie formalnosci (nie ma prawa wstepu na kube). Rozumiem jego sytuacje i mowie mu wtedy, ze ja bardzo chetnie za niego pojde. A on, ze nic sama nie zalatwie i ze nie znam kubanskich realiow;
I nie wiem co zrobic wiem, ze facet za mna przepada: uwielbia spedzac ze mna czas (czesto blaga mnie, zebym z nim nawet poszla do pracy, do sklepu na rogu sam w zyciu nie pojdzie nigdy nie chodzi beze mnie na imprezy, itp...), zycie w lozku tez bardzo udane... ale na ten slub czekam juz prawie 4 lata. Co zrobilibyscie na moim miejscu? Ruszac do ambasady i zalatwiac sama wszystkie sprawy (troche to smutne...)? a moze macie jakis fajny pomysl na przekonanie go, zeby wreszcie ruszyl tylek i cos zrobil w zwiazku z nasza sytuacja? Pozdrawiam!!! (jak bylo w waszej sytuacji dziewczyny... zalatwianiem slubu zajmujecie sie razem czy to raczej "babska sprawa" a facetom to wisi?
EwelinaKrauze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 06:36   #2
blueangel007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

W zasadzie to masz trzy możliwości.
1) Idziesz do ambasady i wszytko załatwiasz.
2) Stawiasz sprawę ostro i konkretnie albo on wszytko załatwi albo separacja
3) Zostawiasz go na kilka dni samemu sobie, zapewne bardzo się stęskni i dojdzie do niego, że bez Ciebie mu ciężko. W takich przypadkach po powrocie faceci od razu klękają
Np. możesz na klika dni skoczyć gdzieś z koleżanką.
blueangel007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 07:06   #3
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

a nie mozesz z nim na spokojnie porozmawiać ?
w ogóle dlaczego ma zakaz wstępu na Kube?
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 07:50   #4
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

A może nie chce żebyś tam poszła bo mogłabyś się czegoś dowiedzieć? Skoro jemu się nie spieszy i odwraca kota ogonem to może ma coś do ukrycia?
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:43   #5
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Skoro nie potrafisz o czymś takim z nim porozmawiać, to chyba związek nie jest aż tak wspaniały Tylko jest - sorry - jakąś dziecinadą za rączkę...
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:57   #6
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

może już miał żonę ha
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 12:31   #7
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Nie ma wstępu do kraju, z którego pochodzi, czyli co? Wygnali go? Ma status uchodźcy? Czy może właśnie ręcz przeciwnie, jest nielegalnie i boi się deportacji? Dla mnie to ostro szemrana sprawa.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 14:53   #8
EwelinaKrauze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

"Skoro nie potrafisz o czymś takim z nim porozmawiać, to chyba związek nie jest aż tak wspaniały Tylko jest - sorry - jakąś dziecinadą za rączkę..." - kotku, dobrze, ze nie musimy sie klocic o seks czy, ze buty nie sa na swoim miejscu albo nie spuszcza klapy w kiblu. Moim skromnym zdaniem sprawa slubu nie zawsze jest prosta i to moze byc zupelnie normalny problem w zwiazku... A ze mamy problem - mamy i nie jest idealnie - no nie jest. Dlatego wlasnie tu pisze; w innym wypadku bylabym z nim juz na karaibach na nocy poslubnej.

Wiem, ze zonaty nie jest bo widzialam jego paszport i oficjalne dokumenty Ale rzeczywiscie mysle, ze moze miec cos do ukrycia... bede musiala z nim powaznie pogadac i probowac uniknac klotni; ale tak jak radzicie, znikne na kilka dni (wczoraj wlasnie o tym gadalismy i on skonczyl na kanapie, wiec to dobry moment na znikanie... niech sobie wszystko przemysli!).

No a na kube nie ma wstepu ze wzgledow oczywiscie politycznych... Kuba to cholernie trudny i totalitarny kraj. A on nie moze wrocic z prostej przyczyny: nie wrocil na czas, zeby odnowic pozwolenie na mieszkanie poza krajem i tyle. Teraz, zgodnie z nowymi przepisami, musi czekac 8 lat, zeby moc w ogole ubiegac sie o powrot na wyspe.

Dzieki za rady
EwelinaKrauze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:58   #9
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez EwelinaKrauze Pokaż wiadomość
"Skoro nie potrafisz o czymś takim z nim porozmawiać, to chyba związek nie jest aż tak wspaniały Tylko jest - sorry - jakąś dziecinadą za rączkę..." - kotku, dobrze, ze nie musimy sie klocic o seks czy, ze buty nie sa na swoim miejscu albo nie spuszcza klapy w kiblu. Moim skromnym zdaniem sprawa slubu nie zawsze jest prosta i to moze byc zupelnie normalny problem w zwiazku... A ze mamy problem - mamy i nie jest idealnie - no nie jest. Dlatego wlasnie tu pisze; w innym wypadku bylabym z nim juz na karaibach na nocy poslubnej.

Wiem, ze zonaty nie jest bo widzialam jego paszport i oficjalne dokumenty Ale rzeczywiscie mysle, ze moze miec cos do ukrycia... bede musiala z nim powaznie pogadac i probowac uniknac klotni; ale tak jak radzicie, znikne na kilka dni (wczoraj wlasnie o tym gadalismy i on skonczyl na kanapie, wiec to dobry moment na znikanie... niech sobie wszystko przemysli!).

No a na kube nie ma wstepu ze wzgledow oczywiscie politycznych... Kuba to cholernie trudny i totalitarny kraj. A on nie moze wrocic z prostej przyczyny: nie wrocil na czas, zeby odnowic pozwolenie na mieszkanie poza krajem i tyle. Teraz, zgodnie z nowymi przepisami, musi czekac 8 lat, zeby moc w ogole ubiegac sie o powrot na wyspe.

Dzieki za rady
to się kupy nie trzyma, zawsze w takich wypadkach ludzi deportuje się do kraju z którego pochodzą a nie zabrania się im wracać
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:18   #10
itii
Raczkowanie
 
Avatar itii
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Rozumiem Cię. Nie zostawiaj go samego z tym problemem. Sam nic nie może zrobić, w senesie pokazywać się urzędnikom. Pomyślcie razem, porozmawiajcie, może sama pójdziesz np. do argentyńskiego urzędu (ds. emigracyjnego), zapytasz się jakie są możliwości na ew. szybszy legalny pobyt Narzeczonego, zdobądź informację w necie.
może przez ślub z Tobą- Polką będzie mógł uzyskać obywatelstwo polskie, tu droga do ambasady polskiej...
Po co w ogóle chcesz iść do ambasady kubańskiej? Przecież nie może (i pewnie nie chce) tam już wracać.
Co Was nie zniszczy to Was wzmocni

Edytowane przez itii
Czas edycji: 2013-09-27 o 15:24
itii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:08   #11
EwelinaKrauze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

"to się kupy nie trzyma, zawsze w takich wypadkach ludzi deportuje się do kraju z którego pochodzą a nie zabrania się im wracać "

Mmmm... wydaje ci sie, ze nie trzyma sie kupy, bo nie masz zielonego pojecia o Kubie ja znam kube bardzo dobrze i przyjaznie sie tutaj z kubanczykami w podobnej sytuacji.
W Argentynie jest zupelnie legalnie: otrzymal wize, ma prace. Tutaj nie ma najmniejszego problemu. Niedlugo pewnie bedzie sie ubiegac o nadanie obywatelstwa... wiec nikt go deportowac nie musi. Problem lezy po stronie kubanskiej. Aby wydostac sie z Kuby, musial zdobyc pozwolenie na wyjazd z kraju i pozwolenie to ma waznosc, o ile dobrze pamietam, 10ciu miesiecy i kilku dni. Po tym czasie, trzeba obowiazkowo wracac do kraju, zeby je odnowic. A to kupa kasy i stresu, wiec stwierdzilismy, ze lepiej bedzie, jak zostanie w Argentynie. Czyli tzn. ze z perspektywy kubanskiej jest tu nielegalnie, bo nie odnowil pozwolenia. Argentynczykom oczywiscie to pozwolenie wisi... dopoki ma wazny paszport, nie ma najmniejszego problemu.

Dzieki wszystkim za rady i wsparcie

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Itii niestety musimy isc do ambasady kubanskiej... mozliwe ze nawet bede musiala jechac na kube bo musimy dostac jego dokumenty: zaswiadczenie o stanie cywilnym. Moze ma juz 5 zon i dlatego nie chce :P dowiem sie, dowiem...........
EwelinaKrauze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 07:19   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

od razu skojarzyla mi sie historia związku Jose Torrerasa (kubanczyka w Polsce)

tutaj jest link, ale poza Polska może nie działać

http://tvnplayer.pl/programy-online/...4E11,1272.html
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 01:07   #13
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
to się kupy nie trzyma, zawsze w takich wypadkach ludzi deportuje się do kraju z którego pochodzą a nie zabrania się im wracać

po co wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia?
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 11:01   #14
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

heh ty się martwisz czymś takim,a moja koleżanka wogóle nie miała okazji usłyszeć oświadczyn,to jest dla mnie dziwne,ślub w lipcu tego roku cywilny oczywiście a o pierścionku zaręczynowym ani widu ani słychu.. Co ona będzie mówiła,jak ktoś będzie mówił: ejj pokaż pierścionek zaręczynowy ... :/
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 20:51   #15
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
heh ty się martwisz czymś takim,a moja koleżanka wogóle nie miała okazji usłyszeć oświadczyn,to jest dla mnie dziwne,ślub w lipcu tego roku cywilny oczywiście a o pierścionku zaręczynowym ani widu ani słychu.. Co ona będzie mówiła,jak ktoś będzie mówił: ejj pokaż pierścionek zaręczynowy ... :/

Serio uważasz, że brak pierścionka, to większy problem, niż ten autorki?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 15:53   #16
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość

Serio uważasz, że brak pierścionka, to większy problem, niż ten autorki?
tak
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:14   #17
EwelinaKrauze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Spoko Paula1109 tez nie dostalam pierscionka, ale to akurat dla mnie zupelnie nieistotne moj problem tez zostal rozwiazany - slubu nie bedzie, przynajmniej ja juz nie bede nic w tym kierunku robic. w sumie jak teraz sie tak nad tym zastanwiam, to w sumie to tez tylko podpisany papierek... nie ma sensu sie o to wyklocac. peace and love
EwelinaKrauze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:46   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
heh ty się martwisz czymś takim,a moja koleżanka wogóle nie miała okazji usłyszeć oświadczyn,to jest dla mnie dziwne,ślub w lipcu tego roku cywilny oczywiście a o pierścionku zaręczynowym ani widu ani słychu.. Co ona będzie mówiła,jak ktoś będzie mówił: ejj pokaż pierścionek zaręczynowy ... :/
lol. "co ludzie powiedzą".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:54   #19
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
heh ty się martwisz czymś takim,a moja koleżanka wogóle nie miała okazji usłyszeć oświadczyn,to jest dla mnie dziwne,ślub w lipcu tego roku cywilny oczywiście a o pierścionku zaręczynowym ani widu ani słychu.. Co ona będzie mówiła,jak ktoś będzie mówił: ejj pokaż pierścionek zaręczynowy ... :/
Ty tak serio? :P może koleżanka nie lubi pierścionków, może woleli sobie za te pieniądze pojechać gdzieś na weekend, może... Chyba ważne, że biorą ślub i chcą być ze sobą na zawsze, a nie że facet nie kupił jej błyskotki?

Cytat:
Napisane przez EwelinaKrauze Pokaż wiadomość
Spoko Paula1109 tez nie dostalam pierscionka, ale to akurat dla mnie zupelnie nieistotne moj problem tez zostal rozwiazany - slubu nie bedzie, przynajmniej ja juz nie bede nic w tym kierunku robic. w sumie jak teraz sie tak nad tym zastanwiam, to w sumie to tez tylko podpisany papierek... nie ma sensu sie o to wyklocac. peace and love
No jeżeli dla Ciebie ślub to tylko podpisany papierek to faktycznie, nie ma większego sensu tego robić
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 21:29   #20
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Cytat:
Napisane przez solll Pokaż wiadomość
Ty tak serio? :P może koleżanka nie lubi pierścionków, może woleli sobie za te pieniądze pojechać gdzieś na weekend, może... Chyba ważne, że biorą ślub i chcą być ze sobą na zawsze, a nie że facet nie kupił jej błyskotki?



No jeżeli dla Ciebie ślub to tylko podpisany papierek to faktycznie, nie ma większego sensu tego robić
no biorą ślub,ze względu na ciąże
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 00:13   #21
Konserwant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: dziwaczne oswiadczyny

Dwie rzeczy:

Albo facet ma coś do ukrycia.
Albo cwaniaczy.
Moja rada idź do ambasady i dobrze go prześwietl.
Z doświadczenia wiem że jeśli facet jest zakochany po uszy i jest mu dobrze z partnerką to pierścionek nie robi problemu a wręcz gość czuje się pewniejszy z tytułu "rezerwacji" - ślub w końcu może być i 5 lat po zaręczynach lub po prostu poczekać na "lepsze czasy". No chyba że bardzo zależy Ci na ślubie cywilnym do biegnij do USC i dowiedz się jak wyglądają formalności i co da się obejść a co nie?
tak więc na szybkiego: w Argentynie może być podobnie skonstruowana procedura

Odpis aktu urodzenia /oryginał wraz z tłumaczeniem/
Dokument stwierdzający, że zgodnie z prawem ojczystym może zawrzeć małżeństwo za granicą (ang. Superintendent Registrar's Certificate of no impediment to marriage pursuant to the marriage with foreigners). Dokument taki, oprócz danych osobowych cudzoziemca oraz jego faktycznego stanu cywilnego, winien zawierać wyraźne stwierdzenie, że zgodnie z prawem kraju, którego jest obywatelem, ma możność zawarcia związku małżeńskiego w Polsce z obywatelem polskim. Zaświadczenie takie musi być wydane imiennie – inaczej jest nieważne. Jeżeli cudzoziemiec nie może przedłożyć takiego dokumentu (np. jego kraj nie wydaje takich dokumentów), winien przedłożyć zezwolenie z Sądu. Takie zezwolenia wydają Sądy Rejonowe w drodze postępowania nieprocesowego, na wniosek cudzoziemca.
Zaświadczenie o stałym zameldowaniu ze swojego miejsca zamieszkania
Ważny paszport

Edytowane przez Konserwant
Czas edycji: 2013-10-21 o 00:17
Konserwant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.