Zakaz dla fajerwerków i petard - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 17:17   #1
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595

Zakaz dla fajerwerków i petard


Co myślicie o zakazaniu ich? Czytałam artykuł gdzie autor proponował by były niedostępne dla obywateli natomiast jak najbardziej dostępne dla organizatorów dużych imprez. Sama wolę poogladać miejskie sztuczne ognie... Do tego niesamowicie denerwuje mnie ten huk, wyszłam w sylwestra na balkon i uciekłam z powrotem (godzina 19) bo pykało jak na wojnie. Denerwują się zwierzęta, małe dzieci się boją, ludzie tracą kończyny, są poparzenia, szpitale pękają w szwach... ja nie lubię fajerwerków i się ich boję, w tego sylwka wyszliśmy ze znajomymi postrzelać. Wszystko fajnie ale grupa obok nas to byli pijani kretyni którzy rakiety wsadzali w ziemię (wsadza się w butelkę by mogła wylecieć) więc szły iskry, wybuchało prawie w rękach lub leciało po ziemi w stronę ludzi...

Moje zdanie jest takie.. zakazać przede wszystkim "petard" typu achtung, te które po prostu robią huk i nie są ani kolorowe ani ładne. Rozumiem jeszcze że ktoś chce dzieciom pokazać fajne kolorowe rakiety na niebie, albo te co się trzyma w takiej tubie i wystrzeliwują, zimne ognie i tak dalej. Ale nic mnie tak nie drażni jak te idiotyczne achtungi. Ile to słyszało się że smarkacze podrzucili np ciężarnej kobiecie coś takiego pod nogi a ona ze strachu się wywaliła na lodzie? A na koncertach miejskich, to samo, kretyni trzymają to w rękach jak najdłużej a potem rzucają sobie nad głowe żeby patrzec jak w powietrzu robi bum bum. Szkoda tylko ze czasem się przelicza i wybucha komuś na głowie

jakie jest wasze zdanie?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:21   #2
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Zakaz dla fajerwerek

popieram, petardy powinny zostać zakazane bo to one najczęściej powodują spore obrażenia, jeszcze dzisiaj słyszę za oknem jak petardy odpalają smarkacze, rzucają je do śmietników, pod wiaty przystanków czy nawet pod nogi ludziom.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:25   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

no, tak samo samochody... petardom mówię nie, fajerwerki jeszcze ok jestem w stanie zrozumieć że to jest frajda dla ludzi. ale te wybuchające bomby to jest jakaś patologia, tak jak mówisz, smarkacze rzucaja do śmietników, albo co gorsza - do wind, kumacie to :||

tak ja wiem, że poza sylwestrem strzelac nie można, yhy ta, ale jakby w ogóle nie było w sprzedaży to problem by zniknął, bo nie wierzę że ktoś aż tak bardzo zakochał się w achtungach że ryzykował by ich zakup na czarnym rynku (po co?! )
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:25   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

te huczące i robiąca hałas powinny być całkowicie zakazane. Jeśli chodzi o pokazy organizowane przez firmy pirotechniczne... jeżeli w duzym mieście organizowany jest jeden taki pokaz czy kilka mniejszych przez właścicieli restuaracji i klubów to mieszkańcy peryferyjnych dzielnic miasta nie widzieliby nic.
Bardzo duuuużo ludzi korzysta z petard/fajerwerków nieodpowiedzialnie i bezmyślnie rzucając lub odpalając je w duzym tłumie lub rzucają je ludziom pod nogi.
To, że komuś wypali w ręce to chyba wynik głupoty, za głupote i bezmyślnośc płaci się zdrowiem (czasem życiem), i takich ludzi jest mi żal najmniej.
Sama petard nie kupuję, boję się je odpalać Na razie mamy zimne ognie i przez kilka lat na tym poprzestaniemy a pokazy kolorowych fajerwerków oglądamy przez okno.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:27   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

o, takich nie lubię
te robia tylko bum, śmierdzą i nie są ładne
http://www.fajerwerkiwronki.cba.pl/s...rdy/HE0008.jpg
i są wykorzystywane do idiotycznych zabaw, niszczenia samochodów czy robienia sobie krzywdy
takie, rakiety jestem w stanie przeżyć bo one robią gwiazdy na niebie.. i nie wrzuca się ich do śmietników czy wind
http://static.polskieradio.pl/files/...9f37a2e30.file

natomiast wpisując w google grafika petardy, od razu pojawiają się zakrwawione łapy...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:29   #6
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Co myślicie o zakazaniu ich? Czytałam artykuł gdzie autor proponował by były niedostępne dla obywateli natomiast jak najbardziej dostępne dla organizatorów dużych imprez. Sama wolę poogladać miejskie sztuczne ognie... Do tego niesamowicie denerwuje mnie ten huk, wyszłam w sylwestra na balkon i uciekłam z powrotem (godzina 19) bo pykało jak na wojnie. Denerwują się zwierzęta, małe dzieci się boją, ludzie tracą kończyny, są poparzenia, szpitale pękają w szwach... ja nie lubię fajerwerków i się ich boję, w tego sylwka wyszliśmy ze znajomymi postrzelać. Wszystko fajnie ale grupa obok nas to byli pijani kretyni którzy rakiety wsadzali w ziemię (wsadza się w butelkę by mogła wylecieć) więc szły iskry, wybuchało prawie w rękach lub leciało po ziemi w stronę ludzi...

Moje zdanie jest takie.. zakazać przede wszystkim "petard" typu achtung, te które po prostu robią huk i nie są ani kolorowe ani ładne. Rozumiem jeszcze że ktoś chce dzieciom pokazać fajne kolorowe rakiety na niebie, albo te co się trzyma w takiej tubie i wystrzeliwują, zimne ognie i tak dalej. Ale nic mnie tak nie drażni jak te idiotyczne achtungi. Ile to słyszało się że smarkacze podrzucili np ciężarnej kobiecie coś takiego pod nogi a ona ze strachu się wywaliła na lodzie? A na koncertach miejskich, to samo, kretyni trzymają to w rękach jak najdłużej a potem rzucają sobie nad głowe żeby patrzec jak w powietrzu robi bum bum. Szkoda tylko ze czasem się przelicza i wybucha komuś na głowie

jakie jest wasze zdanie?
Ja proponuję isć dalej i zakazać alkoholu, papierosów, zapałek, denaturatu, zapalniczek... Bo wiesz, w rękach idiotów to zwykły patyk staje się niebezpieczny. Mądrzy ludzie i z granatem się obejdą jak trzeba.
To, że na świecie istnieją debile nie znaczy, że trzeba zakazać życia.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:40   #7
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Co myślicie o zakazaniu ich?

jakie jest wasze zdanie?

Popieram . Fajerwerki na dużych imprezach puszczane przez pełnoletnich, trzeźwych i przeszkolonych - ok.

A nie puszczane na stacjach benzynowych .
Osobiście w tym roku też byłam świadkiem, jak gimbazjalista odpalił petardę i rzucił ją nieumiejętnie - wpadła mu do rękawa .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 17:52   #8
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja proponuję isć dalej i zakazać alkoholu, papierosów, zapałek, denaturatu, zapalniczek... Bo wiesz, w rękach idiotów to zwykły patyk staje się niebezpieczny. Mądrzy ludzie i z granatem się obejdą jak trzeba.
To, że na świecie istnieją debile nie znaczy, że trzeba zakazać życia.
Petarda = życie
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:53   #9
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Jeśli chodzi o petardy, to jestem za. Gdzie podpisać?

Fajerwerki, też lepiej, żeby były używane w zorganizowany sposób - na miejskich imprezach, festynach, generalnie tam, gdzie ktoś odpowiada za imprezę masową i zatrudni do obsługi wyspecjalizowanych ludzi.

Przedwczoraj widziałam, jak ludzie odpalali fajerwerki na środku parkingu, obok stojących samochodów. Na taką głupotę, nie mam słów.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:54   #10
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja proponuję isć dalej i zakazać alkoholu, papierosów, zapałek, denaturatu, zapalniczek... Bo wiesz, w rękach idiotów to zwykły patyk staje się niebezpieczny. Mądrzy ludzie i z granatem się obejdą jak trzeba.
To, że na świecie istnieją debile nie znaczy, że trzeba zakazać życia.
alkohol jest dla ludzi, ale petardy są dla idiotów.
bo jaki jest pożytek z petardy skoro ona tylko robi huk i to wszystko? fajerwerki przynajmniej dają jakiś efekt, a petarda wybucha i tylko denerwuje zwierzęta, ludzi i stwarza zagrożenie dla otoczenia.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:58   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

ema, wiesz że równie dobrze można zalegalizować dynamit, bo tak naprawdę te grube achtungi różnią się może siłą rażenia ale robią huk i urywają ręce tak samo to nie jest kwestia wolności osobistej tylko w ogole użyteczności. ok, fajerwerki raz w roku, spoko, dzieci się pocieszą, niektórym to sie podoba.
ale petardy tak naprawdę gdy tylko wejdą do sprzedaży, w rękach gówniarzy lądują pod np samochodami na parkingach, pod nogami, w śmietnkach i innych miejscach. petarda wybucha i śmierdzi, nie robi absolutnie nic i nie znam ani jednego argumentu (sensownego) który byłby za zachowaniem ich. bo argument o wolności jest dziwny. tam się kończy wolność gdy wkracza się w bezpieczenstwo innych ludzi
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:58   #12
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Przedwczoraj widziałam, jak ludzie odpalali fajerwerki na środku parkingu, obok stojących samochodów. Na taką głupotę, nie mam słów.
Co tam parking i auta, ja widziałam, jak dwie dziewuchy rzucały petardami w dystrybutor, przy którym tankował się tir i moje autko .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:59   #13
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o petardy, to jestem za. Gdzie podpisać?

Fajerwerki, też lepiej, żeby były używane w zorganizowany sposób - na miejskich imprezach, festynach, generalnie tam, gdzie ktoś odpowiada za imprezę masową i zatrudni do obsługi wyspecjalizowanych ludzi.

Przedwczoraj widziałam, jak ludzie odpalali fajerwerki na środku parkingu, obok stojących samochodów. Na taką głupotę, nie mam słów.
Też bym się z chęcią podpisała, rok temu jacyś gówniarze rzucili mi pod nogi taką petardę, w jednym uchu to gwizdanie słyszałam jeszcze przez godzinę.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:01   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

A mnie zastanawia dlaczego nie ma fajerwerków bez głosnych odgłosów?

Nie lubię huku, a ze względu na stres zwierzaków jestem za mega ograniczeniem tego typu zabaw, szczególnie, przez osoby prywatne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:03   #15
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Jestem za, absolutnie!
Sama się boję petard, nie mówiąc o zwierzakach.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:03   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

A jak to jest w innych krajach? I dlaczego, jak słusznie pyta Paula, nie można (nie da się) produkować fajerwerków bezhukowych?

Ja jestem za zakazem tych małych petard hukowych, które potem dzieciaki rzucają na chodnik i zwiewają.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-01-02 o 18:05
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:04   #17
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Co tam parking i auta, ja widziałam, jak dwie dziewuchy rzucały petardami w dystrybutor, przy którym tankował się tir i moje autko .
Boszesz...

Jako nastolatka, widziałam na kursie pierwszej pomocy film, nakręcony w sylwestra w miejskim szpitalu, przez pracujących tam ratowników (kurs prowadził ich kolega). Dzięki temu w życiu nie tknę petard. Można by puszczać to w tv przed sylwestrem, tyle, że film był mocno wymiotogenny.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:06   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Petarda = życie
Warto czytać całe posty, wtedy wiedziałabyś o co chodzi, polecam
Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
alkohol jest dla ludzi, ale petardy są dla idiotów.
bo jaki jest pożytek z petardy skoro ona tylko robi huk i to wszystko?
A jaki jest pożytek z alkoholu?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ema, wiesz że równie dobrze można zalegalizować dynamit, bo tak naprawdę te grube achtungi różnią się może siłą rażenia ale robią huk i urywają ręce tak samo to nie jest kwestia wolności osobistej tylko w ogole użyteczności. ok, fajerwerki raz w roku, spoko, dzieci się pocieszą, niektórym to sie podoba.
ale petardy tak naprawdę gdy tylko wejdą do sprzedaży, w rękach gówniarzy lądują pod np samochodami na parkingach, pod nogami, w śmietnkach i innych miejscach. petarda wybucha i śmierdzi, nie robi absolutnie nic i nie znam ani jednego argumentu (sensownego) który byłby za zachowaniem ich. bo argument o wolności jest dziwny. tam się kończy wolność gdy wkracza się w bezpieczenstwo innych ludzi
No to zróbmy sprzedaż +18 i trzeźwym + wysokie kary za użytek w miejscu publicznym/niszczenia mienia, jak na prawdę będzie to przestrzegane to problem zostanie trochę zminimalizowany. Ale ja nie rozumiem takiego rozstrzygania o użyteczności - dla mnie w ogóle bezsensem jest wydawanie setek złotych żeby popatrzeć na kolorowe kuleczki na niebie - to znaczy, że mam zakazać fajerwerków? Ja rozumiem, że moja prawda zawsze jest mojsza niż twojsza, ale śmieszne jet takie'ja tam nie wiem po co to, zakażmy'. A znam ludzi, dla których np. huk jest elementem tradycyjnym, który przegania złe. I już masz zastosowanie. I już masz argument. Tak samo jak strzelanie z korkowców na odpustach, czy wszelkie inne zabawy.

Na prawdę - idąc tym tokiem myślenia trzeba by zakazać życia, bo idiota otrafi krzywdę zrobić nawet zwykłą butelką. Z tym, że na szczęście rządzący nie popadli jeszcze w taki samozachwyt, żeby lepiej wiedzieć jak o nas zadbać i wystarczyło zaostrzyć zabezpieczenia imprez masowych do zakazu sprzedazy/wnoszenia butelek i wilk syty i owca cała. Logiką większości wizażanek tzreba by było wprowadzić piweczko w gustownej folijce, dla dobra ogółu. Bo te szkło w sumie zastosowania nie ma, ale ile można nim złego zrobić
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2014-01-02 o 18:08
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:09   #19
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...1f3c&_ticrsn=5
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:09   #20
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A jak to jest w innych krajach?
U mnie jest zakaz (jedna z hiszpańskich wspólnot autonomicznych) i błogi spokój na Nowy Rok, ale co z tego jak na Świętego Jana rzucają jak szaleni po prostu dywan z petard..
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:10   #21
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Jestem jak najbardziej za takim zakazem. Uważam, że tylko firmy, np. organizujące imprezy powinny mieć dostęp do fajerwerków, zwykli obywatele nie.

Edytowane przez kathy8998
Czas edycji: 2014-01-06 o 12:59
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:11   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A jak to jest w innych krajach? I dlaczego, jak słusznie pyta Paula, nie można (nie da się) produkować fajerwerków bezhukowych?

Ja jestem za zakazem tych małych petard hukowych, które potem dzieciaki rzucają na chodnik i zwiewają.
nie wiem czemu się nie da nie znam sie kompletnie

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ema
No to zróbmy sprzedaż +18 i trzeźwym + wysokie kary za użytek w miejscu publicznym/niszczenia mienia, jak na prawdę będzie to przestrzegane to problem zostanie trochę zminimalizowany. Ale ja nie rozumiem takiego rozstrzygania o użyteczności - dla mnie w ogóle bezsensem jest wydawanie setek złotych żeby popatrzeć na kolorowe kuleczki na niebie - to znaczy, że mam zakazać fajerwerków? Ja rozumiem, że moja prawda zawsze jest mojsza niż twojsza, ale śmieszne jet takie'ja tam nie wiem po co to, zakażmy'. A znam ludzi, dla których np. huk jest elementem tradycyjnym, który przegania złe. I już masz zastosowanie. I już masz argument. Tak samo jak strzelanie z korkowców na odpustach, czy wszelkie inne zabawy.
ty zdajesz sobie sprawę że rozmawiamy o petardach które wybuchają w rękach, wypalają oczy, powodują oparzenia i urywają palce, a nie o butelce piwa?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:13   #23
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja proponuję isć dalej i zakazać alkoholu, papierosów, zapałek, denaturatu, zapalniczek... Bo wiesz, w rękach idiotów to zwykły patyk staje się niebezpieczny. Mądrzy ludzie i z granatem się obejdą jak trzeba.
To, że na świecie istnieją debile nie znaczy, że trzeba zakazać życia.
Łoł, właśnie doszłam do podobnego wniosku


Zapraszam do mnie na dyżur posylwestrowy, może byś zdanie zmieniła koleżanko.
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:14   #24
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

ty zdajesz sobie sprawę że rozmawiamy o petardach które wybuchają w rękach, wypalają oczy, powodują oparzenia i urywają palce, a nie o butelce piwa?
Jak znam życie, pojawi się argument o przemocy alkoholików.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:15   #25
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No to zróbmy sprzedaż +18 i trzeźwym + wysokie kary za użytek w miejscu publicznym/niszczenia mienia, jak na prawdę będzie to przestrzegane to problem zostanie trochę zminimalizowany. A
Jestem za, tylko widzę jedno "ale". Kupi pełnoletni trzeźwy... ale wypije i co? Pod wpływem %%% staje sie debilem do entej potęgi i dla frajdy rzuca petardy pod nogi.
Kto będzie egzekwował tego prawa? Straż miejska? Policja? O ile jest monitoring i łatwo sprawców złapać, o tyle świadkowie mają mneijsze pole do popisu bo zanim szanowne służby sie zjawią, to delikawentów już dwano nie będzie.

Przed sylwestrem byłam z mężem i dzieckiem na spacerze, gówniarzeria rzucała petardy ludziom pod nogi, w kaczki na brzegu rzeki. Mąż podszedł, zwrócił dzieciakom uwagę (nawet nie gimnazjum, w tym na oko 3-4 latek). Poszli kawałek dalej i od nowa to samo. Generalnie to już za sam fakt, że było tam małe dziecko bez opieki dorosłego powinna zjawić się policja.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:16   #26
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ty zdajesz sobie sprawę że rozmawiamy o petardach które wybuchają w rękach, wypalają oczy, powodują oparzenia i urywają palce, a nie o butelce piwa?
A zdajesz sobie sprawę jakie rany można zadać tulipanem?

Powtórzę jeszcze raz trzeźwy odpowiedzialny człowiek użyje petardy tak, żeby nikomu nie stała się krzywda.
Debil skaleczy się nawet etykietą od wspomnianej petardy.
Zakażesz sprzedaży - idioci zaczną bawić się w jakieś domowej roboty materiały wybuchowe czy jeszcze inne dziwne rzeczy.
Rozwiązaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa, nie zabranianie.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:17   #27
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę jakie rany można zadać tulipanem?

Powtórzę jeszcze raz trzeźwy odpowiedzialny człowiek użyje petardy tak, żeby nikomu nie stała się krzywda.
Debil skaleczy się nawet etykiet od petardy.
Zakażesz sprzedaży - idioci zaczną bawić się w jakieś domowej roboty materiały wybuchowe czy jeszcze inne dziwne rzeczy.
Rozwiązaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa, nie zabranianie.
Jak? Cała policja rzucona na patrole i tropiąca pijanych z petardami?
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:17   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę jakie rany można zadać tulipanem?

Powtórzę jeszcze raz trzeźwy odpowiedzialny człowiek użyje petardy tak, żeby nikomu nie stała się krzywda.
Debil skaleczy się nawet etykiet od petardy.
Zakażesz sprzedaży - idioci zaczną bawić się w jakieś domowej roboty materiały wybuchowe czy jeszcze inne dziwne rzeczy.
Rozwiązaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa, nie zabranianie.
A znasz statystyki ran zadanych tulipanami a petardami w sylwestra?
No tak debil się skaleczy nawet etykietą od petardy ale to nie znaczy ze dynamit, broń i granaty powinny być dostępne tym bardziej w sylwestra. Bo ba, co tam achtungi, jakby się zdetonowało granat w kiblu, to dopiero byłby huk noworoczny
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:19   #29
freelancerka
Raczkowanie
 
Avatar freelancerka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 191
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę jakie rany można zadać tulipanem?

Powtórzę jeszcze raz trzeźwy odpowiedzialny człowiek użyje petardy tak, żeby nikomu nie stała się krzywda.
Debil skaleczy się nawet etykietą od wspomnianej petardy.
Zakażesz sprzedaży - idioci zaczną bawić się w jakieś domowej roboty materiały wybuchowe czy jeszcze inne dziwne rzeczy.
Rozwiązaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa, nie zabranianie.
Zgadzam się. Petardy i fajerwerki jest wbrew pozorom łatwo zrobić domowym sposobem. Wszelkie składniki można uzyskać legalnie:

http://www.pirotechnika.info/pirotec...zynniki...html
http://www.pirotechnika.info/pirotec...-tuturial.html

Znalazłoby się multum osób, które zarobiłyby na takim zakazie. Teraz pirotechnika domowa nie jest opłacalna, bo legalne fajerwerki są po prostu tanie i łatwo dostępne. Też nie lubię tych corocznych "strzelanin", ale zakaz nie wydaje mi się dobrym pomysłem.

Edytowane przez freelancerka
Czas edycji: 2014-01-02 o 18:21
freelancerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:21   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakaz dla fajerwerków

freelancerka - naprawdę największy problem stanowi tutaj młodziez i dzieci. Wątpię by oni mieli dostęp do materiałów pirotechnicznych, to raz. Dwa, jeśli posiadanie i używanie byłoby zakazane i karane, to jednak na dzieciaki mogłoby to zadziałać. Trzy, myślę też ze sporo osób nie ryzykowaloby urwaniem ręki tylko po to by kupić petardę z bardzo szemranego źródła (bo tak to by się skończyło)
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-12 20:14:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.