Prezentacja maturalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 22:59   #1
Oluskka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 139

Prezentacja maturalna


Hej
Mam problem, mianowicie, najwyższy czas zabrać się za ogarnięcie prezentacji maturalnej. Zostały 3 tygodnie do oddania bibliografii, a moja jest jescze nie ruszona. Mam dużo wątpliwości, a w szkole nie otrzymuję zbyt wiele pomocy od nauczycieli, dlatego chciałabym otrzymać od was pare wskazówek.

Mój temat: "Różne sposoby prezentacji przez twórców (literatura i film) problemu holocaustu.
Rozważ przyczyny i funkcje różnorodnych wizji artystycznych."
Największy problem to mam z postawieniem tezy.
Moje przykłady literatury podmiotu (jeszcze nie pewne na 100%): komiks "Maus" Spiegielmana, "Campo di fiori" Miłosza, "Dziennik Anne Frank" , "Życie jest piękne" albo "Pociąg życia" i jakiś dokument.

Jeśli macie jakieś pomysły na tezę albo propozycje co do literatury podmiotu/ przedmiotu to będę bardzo wdzięczna!
Oluskka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 23:16   #2
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Prezentacja maturalna

Tak, ja mam pomysł. Przejdź się do biblioteki.
Ja rozumiem, że jest internet, Wizaż - ale prezentacja maturalna powinna być pracą samodzielną, a nie kilku obcych anonimowych ludzi.
Troszkę samodzielności, minimum wysiłku - naucz się tego, przyda Ci się na studiach...
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 23:39   #3
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prezentacja maturalna

nawet nie musisz wychodzić z domu, biblioteki mają katalogi OPAC
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 00:05   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Prezentacja maturalna

Cytat:
Napisane przez Oluskka Pokaż wiadomość
Hej
Mam problem, mianowicie, najwyższy czas zabrać się za ogarnięcie prezentacji maturalnej. Zostały 3 tygodnie do oddania bibliografii, a moja jest jescze nie ruszona. Mam dużo wątpliwości, a w szkole nie otrzymuję zbyt wiele pomocy od nauczycieli, dlatego chciałabym otrzymać od was pare wskazówek.

Mój temat: "Różne sposoby prezentacji przez twórców (literatura i film) problemu holocaustu.
Rozważ przyczyny i funkcje różnorodnych wizji artystycznych."
Największy problem to mam z postawieniem tezy.
Moje przykłady literatury podmiotu (jeszcze nie pewne na 100%): komiks "Maus" Spiegielmana, "Campo di fiori" Miłosza, "Dziennik Anne Frank" , "Życie jest piękne" albo "Pociąg życia" i jakiś dokument.

Jeśli macie jakieś pomysły na tezę albo propozycje co do literatury podmiotu/ przedmiotu to będę bardzo wdzięczna!
Wybrałaś z jakiegoś powodu takie pozycje, a nie inne. Wg jakiegoś klucza czy po prostu wujek google powiedział, że tam jest coś na temat holocaustu? Temat jest jasny, wystarczy jeszcze raz wrócić do wskazanych pozycji i wskazać podstawy do zbudowania tezy. Jak już to zrobisz to napisanie pracy maturalnej zajmie Ci kilka godzin..
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 07:47   #5
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Prezentacja maturalna

Nie wiem, mnie za każdym razem dziwią te posty o prezentacjach i bibliografiach... Może moja szkoła jest dziwna pod tym względem, ale propozycje lektur podała mi nauczycielka, mogłam sama coś zaproponować. Z bibliografią pomogła mi bibliotekarka, bo takie ma zadanie, to pół godziny pracy.
Tutaj faktycznie sama miałam problem,próbowałam sama pisać, ale ostatecznie udałam się po fachową pomoc. Plan już nie stanowił takiego problemu, jeśli zna się jako tako temat...
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 08:25   #6
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Prezentacja maturalna

Od razu mi się przypomniał wątek o prezentacji z poezji
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.