METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 09:27   #721
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: kolejna prosba o pomoc z pokojem

Dziekuje przede wszystkim za wszystkie pomysly jestescie bardzo kochane

Powoli klaruje sie mi jakas tam wizja, ktora jeszcze skonfrontujemy z fachowcem - co sie da a co nie bardzo w tym pokoju. Zostane jednak przy bieli - jako najbardziej neutralnej i prostej Co do cieplych barw - wyczytalam ze zblizaja co moze powodowac optyczne zmniejszenie pokoju. I postaram sie jakos poustawiac meble, ktore mam bez kupowania kolejnych
no i zobaczymy

jak bede zadowolona z efektu to postaram sie wkleic jakies foteczki - ale to pewnie zajmie jeszcze troche czasu
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-03, 17:31   #722
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: 3 beżowe ściany, 1 gorzka czekolada

Cytat:
Napisane przez mizia19
2) 3 sciany beżowe, 1 czekoladowa ale pod ścianą czekoladową stół z krzesłami, a meble ma beżowej częsci. Bardzo chce meble ciemne i kanape ciemna Da sie to zrobić. Na zdjeciu jest odcien sciany jaką chce mieć . Pozdrawiam
Drugie rozwiązanie będzie lepsze
Meble nie "zleją" się z kolorem ścian
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 07:26   #723
carrantuohill
Raczkowanie
 
Avatar carrantuohill
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraina browarem płynąca
Wiadomości: 498
Dot.: Mój pokój,... przydałaby się metamorfoza... !!

Ławtwo tak pisac żeby wszystko wyrzucić, ale wiele rzeczy to pewnie pamiatka
swego czasu pochowałam wszystko do pudeł, ale któregoś pięknego dnia wywaliłam nawet pudła
__________________
"BO TAK WIELE MAM, ILE SAM(A) INNYM DAM"


Takie moje dzieła :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124063

trochę scrapowo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219935
carrantuohill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 07:33   #724
carrantuohill
Raczkowanie
 
Avatar carrantuohill
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraina browarem płynąca
Wiadomości: 498
Dot.: kolejna prosba o pomoc z pokojem

białe ściany odpadają
moja sąsiadka zrobiła piękne piaskowe świetnie to wygląda
Nadaje ciepło i nie ma atmosfery szpitalnej
Myślałam też o przekręceniu narożnika, ale widze, że tam schody więc pewnie nie da rady obrócić
Szkoda, że ten narożnik musi zostać, bo faktycznie dużo miejsca zajmuje i przez to ciężko cokolwiek kąbinować.
Jak już będziesz po remoncie to poprosze zdjęcia ;-)
__________________
"BO TAK WIELE MAM, ILE SAM(A) INNYM DAM"


Takie moje dzieła :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124063

trochę scrapowo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219935
carrantuohill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 08:19   #725
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Kilka spraw!!

Cytat:
Napisane przez czarne_pazurki
Witam drogie WizażankiMam do was kilka spraw..Maluje ściany pokoju na kolorek pomarańczowy...I teraz zaczyna się problem!!W jakim kolorze mają być dodatki by się nie gryzły ale ładnie kontrastowały??Druga sprawa to to że mam zamiar na meblach(także i na ścianach) namalować jakieś wzorki...Jaką farbą mam to zrobić?Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
A jaki odcień ma ten kolor pomarańczowy?
Mocny? Czy rozbielony?

Chcesz ożywić wnętrze (dobrze zrozumiałam? napisałaś, że szukasz kontrastów - stąd mój wniosek).

Według mnie z pomarańczowym karminowy ładnie by się komponował, ciemny brąz i żółty. Wszystko w odpowiednich tonacjach - rzecz jasna.

Widziałam połączenie mocnego pomarańczowego z intensywnym turkusem, ale to dość odważne połączenie (odważne biorąc pod uwagę, że pokój urządza się raz na jakiś czas - a przy takich barwach trudno się wyciszyć.. chyba, że postawi się na biel a turkusowe będą jedynie drobne dodatki).

Pierwsze rozwiązanie pasuje do stylu "Daleki Wschód" (można zadbać o stosowne rekwizyty). Drugie do nowoczesnego wnętrza.

Pomarańczowy można również połączyć z różowym (kolory "zupa pomidorowa ze śmietaną" + rozbielony róż) albo zielonym ("zupa pomidorowa" + "zgniła zieleń").

Jeśli szuka się spokoju pomarańczowy można stonować beżem, bielą.

Niżej przykłady połączeń pomarańczowego z innymi kolorami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg red45.jpg (57,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 899689i.jpg (52,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg afryka1.jpg (49,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orange1.jpg (42,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p.jpg (84,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img02.jpg (34,8 KB, 25 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 08:23   #726
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Kilka spraw!!

Ciąg dalszy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (33,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg otto45.jpg (28,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02img.jpg (42,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POM.jpg (39,5 KB, 6 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 17:44   #727
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: 3 beżowe ściany, 1 gorzka czekolada

ja ciągle się zastanawiam na granatową a właśnie ścianą w kolorze gorzkiej czekolady, tylko że moje meble będą białe... więc nie mam tego problemu
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 17:59   #728
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: 3 beżowe ściany, 1 gorzka czekolada

3 sciany beżowe, 1 czekoladowa ale pod ścianą czekoladową stół z krzesłami, a meble ma beżowej częsci.Ta opcja wydaje sie byc lepsza,na stol dodalabym jakas serwete w kolorze bezowym dla"przelamania"koloru ciemnego z tej strony pokoju,choc niekoniecznie musi to byc serweta,moze jakis fajny zegar stojacy,figurka,wazon,na sciane po tej stronie widzialabym obraz lub antyrame ale rowniez w jasniejszym kolorze bezu.Na "bezowej"czesci pokoju fajnie beda sie komponowac ciemne meble,na zasadzie kontrastu.Na kanape jezeli ma byc ciemna "rzucilabym"kilka fantazyjnych poduch,poduszek,zaglowkow w kolorze jasnym bezowym.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 20:17   #729
aleksandra889
Rozeznanie
 
Avatar aleksandra889
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gostynin/Warszawa
Wiadomości: 601
GG do aleksandra889
Dot.: Mój pokój,... przydałaby się metamorfoza... !!

ja na sam poczatek zrobiłabym porzadek wywalił to co niepotzebne..
nie podobaja mi sie te zdjecia przyklejone tasma do scian własnie w sklepach za 4 złte sa takie ramki mozesz kupic drogo cie nie wyniesie zegar troche tez nie pasuje i ten mis na scienie lepiej go gdzies pstwic ksiazki wygldaja spoko sma ma duzo ale przestawiłbym je tam gdzie masz segregatory a je wpakowała do pudła i postwił na szafe lub na te połki jak by sie zmiesciły zdjecia z regału oprawiła w jednolite ramki a po co ci ten kosz na pranie pod biurkiem?? a chciałas muszyczny pokoj to mozesz takie sobie sprawic płyty nie wiem jak sie one nazywaja takie star czrne winylowe czy jakos tak zapomniałam i np jakiegos ulubionego zespołu o i ta firanke powiesiła bym tak zeby był aprzerwa tam koło tv i np mogłabys namazgrac mikrofon czy cos na scianie wogole musisz nadac klimat w tym pokoju i kombinuj sobie na rzne sposoby o i szkoda ze nie zrobiłas zdjecie ze złozonym łozkiem no to powodzenia
aleksandra889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 19:11   #730
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Smile Dot.: Pomożecie urządzić mi pokój? :>

Myślę że pokój oglnie jest spoko a po przemianie będzie exstra !
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 19:36   #731
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Talking Dot.: Pokój - urządzenie...

Hmmm ja też mam problem z miskami ..lalkami itp . Chcę wywalic ale jak patrzę na nie to szkoda trochę ... . Co do płyt CD . To mój pokój jest niebiesko , zółto , zielony . To moje ulubione kolory . Dlatego wzielam stare plyty CD i pomalowalam je ladnie zwyklą farbką na te kolorki . Mam zamiar teraz powiesić je tak aby nie byly na jednej wysokosci . Życzę miłego przerabiania pokoiku !
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-05, 21:21   #732
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Pokój - urządzenie...

ale przecież nastolatki tez maluja pokoje. Zeszta chyba nawet częściej niż tapety, bo taptey sa raczj dla poważnych?
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 10:11   #733
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Pokój - urządzenie...

e tam dla poważnych.. ja mam tapetę w pokoju i nie wydaje mi się, żeby był on jakoś mega poważny [mimo, że nie jest wypchany misiami wystającymi z każdego zakamarka] (:
mimo to polecałabym malowanie. jest to bardziej praktyczne - kiedy np cos się zabrudzi można zamalować. z tapetą już nie jest tak łatwo (:
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 20:42   #734
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Talking Mój pokój - co o nim sądzicie?

Hejka
Chciałabym, abyście powiedzieli mi, co sądzicie o moim pokoju, co mam w nim zmienić, co dodać. Jeżeli chodzi o dodatki to moge robić je ręcznie, jak i kupić.

Trochę opisze swój pokój
Więc tak... Cały pokój ma wymiary: dł. 6m, sz. 3m, wys. 3m. Ale jest podzielony na dwie części. Jedną strone pokoju ja zajmuje, a po drugiej stronie jest komputer, itp. Wy macie mi doradzić, co mam zmienić po mojej stronie I tak... Moja część ma dł. 3,5m. Aha, jeszcze jedno. Pokój dzieli regał na książki (zobaczycie na zdjęciach).
Co do mojej części... Znajdują się w niej: 3 szafki, łóżko, biurko, stolik, klatka królika i takie szuflady (których na zdjęciach prawie nie widać). Wszystkie meble są czarne, a dodatki czerwone i pomarańczowe. Wydaje mi sie, że w moim pokoju jest jakoś tak... pusto. xD Ścian nie chce malować, mebli zmieniać nie będę. Chodzi mi bardziej o jakieś dodatki lub przemeblowanie.
Proszę o opinie mojego pokoju i jakieś rady.

Oto zdjęcia:
http://img481.imageshack.us/img481/91/1xg5.jpg
http://img481.imageshack.us/img481/5766/2fo9.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/6535/3op6.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/3899/5bk1.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/8714/9kd1.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/7122/11hu4.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/6193/13rd4.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/1860/15co5.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/6376/17cn7.jpg
http://img438.imageshack.us/img438/4645/ssa41707gg5.jpg


Nie są zbyt dobrej jakość... Czerwona narzuta na łóżku jest w intensywnej czerwieni, ale przez lampe wyszła troszke blado. W doniczkach i wazonach są wysuszone kwiaty :P Bo wyjechałam prawie na cały lipiec i nikt ich nie podlewał. xD A narazie mam lenia i nie chciało mi sie tego wyrzucać. Aaa. Tak w ogóle to jestem nastolatką

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 20:52   #735
carrantuohill
Raczkowanie
 
Avatar carrantuohill
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraina browarem płynąca
Wiadomości: 498
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

przede wszystkim nadałabym kolor ścianom.
Mogą być jakieś pastelowe choćby najjaśniesze ale kolor jakiś musi być
poza tym pomalowałabym meble na jakiś żywy kolor ten czarny przytłacza.
No i te plakaty one tam nie pasują.
Jeśli cokolwiek na ścianie to jakieś żywe kolory
__________________
"BO TAK WIELE MAM, ILE SAM(A) INNYM DAM"


Takie moje dzieła :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124063

trochę scrapowo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219935
carrantuohill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 21:14   #736
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

no ja właśnie nie chce malować ścian. mój królik uwielbia je obgryzać (co widać na zdjęciach) i troche byłoby mi szkoda malować, skoro i tak zaraz będę zniszczone mebli malować na pewno nie będę - za dużo roboty. no, ale dzięki za odpowiedź
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 21:17   #737
madziula87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 46
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

ja bym zrobila na samym pocztaku cos z tym oknem... widać ze nie jest najnowsze...zeby je zakrytć to spraw sobie jakąś fajna firanke albo zasłonke
madziula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 21:19   #738
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

mam rolete ale pomyśle nad firanką... tylko w jakimś żywym kolorze ;] musze poszukać :P
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 21:20   #739
carrantuohill
Raczkowanie
 
Avatar carrantuohill
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraina browarem płynąca
Wiadomości: 498
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

No to albo chcesz coś zmienić alb nie
Pomalowanie ścian to jeden dzień i niejest takie drogie wystarczy 5 litrów farby emulsyjnej i barwnik
a co do meblo to wystarczy farbe olejną matową wałek z gąbki i barwnik
i czy ja wiem czy tak długo to Ci zajmie
do zmiany pokoju trzeba troche chęci czasu i determinacji
__________________
"BO TAK WIELE MAM, ILE SAM(A) INNYM DAM"


Takie moje dzieła :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124063

trochę scrapowo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219935
carrantuohill jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 21:57   #740
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

nie wystarczy 5 litrów, wierz mi. jeden dzień też nie wystarczy, bo moje ściany mają nierówności i są poobgryzane przez królika, więc najpierw trzeba je obskrobować ze starej farby, wyłożyć gipsem, czy czymś takim (nie pamiętam jak to sie zwie) i dopiero jak to wyschnie można nałożyć farbe. ostatnio był remontowany salon, więc jak to jest. a poza tym mówiłam, że chodzi mi raczej o dodatki, przemeblowanie, a nie o malowanie.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 23:39   #741
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

łóżko jest wciśnięte między wysokie meble- niekorzystnie to moze wplywać na sen/wypoczynek
trzeba je uwolnić
biurko jest niekorzystnie ustawione tyłem do drzwi-musisz je widzieć(drzwi), a dobrze jest stanowisko pracy ustawić też tak, by naturalnie światło wpadało z lewej strony, ale to tez nie jakaś koniecznosc

i czerwony+bialy+czarny?
niee..
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 00:58   #742
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

Myślę że wrażenie pustki w Twoim pokoju powoduje kontrast białego- ścian oraz czarnego- regałów które są wysokie i "tną" ściany na biało-czarne pasy.
Zauważ że masz bardzo wiele rzeczy na meblach, cały regał z książkami, wszędzie coś postawione, na ścianach plakaty a i tak faktycznie jest jakoś pusto.
Właściwie nie wiem czemu podzieliłaś pokój tym regałem. Domyślam się że to próba stworzenia własnej przestrzeni.Jeśli nie chcesz, by ktoś wchodząc do pokoju widział Cię od razu, bo zawsze nawet podświadomie człowiek czuje taki dyskomfort, to ustaw łóżko po drugiej stronie. Wówczas kiedy ktoś otwiera drzwi do Twojego pokoju nie widzi Cię od razu. Nie widać Cię również gdy drzwi są w dzień uchylone, więc zasłanianie regałem nie byłoby potrzebne.
Być może nawet nie w tym rzecz, że brak Ci intymności Pewnie wkurza Cię to że pokój jest dość wąski i długi stąd to wydzielenie dwóch przestrzeni
Myślę jednak że lepszą metodą na stworze jakby dwóch takich części będzie położenie w Twojej wypoczynkowej części dywanu.Złączy on jakby w całość tą część wypoczynkową. Przed łóżkiem proponuję postawić ten mały stoliczek, który obecnie stoi pod ścianą. nakryj go jakąś fajną serwetą.

Wiesz co myślę?? Widzę że zapełniasz meble różnymi rzeczami, tymczasem zdaje mi się że to nie rzeczy masz za mało tylko mebli za dużo .
Poproś rodziców żeby Ci zdemontowali jeden regał a od razu zrobi się więcej przestrzeni do aranżacji.

Wracając do łóżka to jeśli postawisz je po drugiej stronie, to mozesz też pod wiszącymi półkami postawić to czarne biurko. Jak zauważyła jedna z dziewczyn nienajlepsze jest ustawienie biurka pod oknem, tyłem do pokoju.
Mały stolik, zamiast przed łóżkiem, możesz postawć z boku, od strony okna.Koniecznie zagospodaruj ścianę z oknem. Firana napewno się przyda. Dodatkowo kwiaty świetnie zapełniają przestrzeń. Kup parę jakichś średniej wielkości kwaitów doniczkowych, może nawet jakiś większy który postawisz na podłodze i zaaranżuj taki kącik.

Kończę swój wywód podsumowując go tak: Masz moim zdaniem za dużo regałów. Zrób przegląd rzeczy na nich a napewno znajdzie się sporo zbędnych do wyrzucenia Dodaj kwiaty, nawet paprocie. Są rozłożyste i fajnie zapełniają przestrzeń, ale DBAJ O NIE, nie tak jak o te na półce
Może namaluj jakiś obraz, zrób coś swojego co moznaby powiesić na ścianie (może nie kolejny plakat)
Masz naprawdę dużo możliwości. Jakby co to służe dalej radą
A teraz lecę bo przynudziłam.

edycja:
dodaję zrobiony na szybko rysunek Wszystko jest popisane. te zielone smugi to oczywiście kwiaty doniczkowe W tym moim pseudoprojekcie "wywaliłam" jeden regał. Kącik roboczy nie wiem jak wygląda więc nic nie robiłam. Nad swoim łóżkiem możesz powiesić jakiś obraz i powinno być super
Acha, no i przy oknie wisi firana, a w rogu gruba krecha to zasłona MOżesz sobie powiesić zasłonę w poprzeczne pasy, to optycznie poszerzy pokój
Toi tyle ode mnie

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2006-08-07 o 01:42
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 08:04   #743
kamisan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 97
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

Radze Ci pomalowac meble na jakis jasniejszy kolor...nawet brazowy sprawi ze pokoj bedzie wydawal sie cieplejszy. Oczywiscie mozesz zaszalec i wybrac inny To wcale nei zajmuje duzo czasu, sczegolnie jak robi sie to waleczkiem<tez tak robilam> Dodatkowo na szafce zastosowalam szablon.To zawsze ozywi meble.Kolor scian tez bym zmienila..no ale jak nei chcesz...Jezeli chodzi o wystroj...przede wszystkim musisz pozbyc sie tych ksiazek...jest ich za duzo.Jestem pewna ze nie wszystkie sa Ci potrzebne.Pochowaj je gdzies.Moze jakies pudla albo po prostu wynies do piwnicy.U mnie tez kiedys walaly sie po calym pokoju,ale pozbywalm sie ich...pochowalam do pudel, ktore sama zrobilam.A i mozesz jeszcze zlikwidowac plakaty. Bardzo fajne masz obrazki w antyramach na poleczce.Moze cos w tym stylu? I przede wszystkim okno..madziula87 juz o tym wspomniala.Radzilabym je pomalowac, bo nie wyglada za ciekawie.No i musisz powiesiec jakies firanki i fajne zaslony...
kamisan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 11:29   #744
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

Co do przedzielenia regałem. Mniej więcej o to chodziło. Tym bardziej, że często moi bracia przychodzą sobie do mnie grać na kompie. Dzięki za wszystkie rady, musze teraz troche nad tym pomyśleć W środe idę do Ikei, więc popatrze na firanki, zasłonki i jakieś kwiaty. Dywan to nie jest najlepszy pomysł, bo mój królik wykorzystałby go do robienia siusiu :P Normalnie na podłoge tego nie robi, ale jak coś z materiału leży na podłodze to on to wykorzystuje do swoich spraw xD Jeszcze raz dzięki
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 13:37   #745
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Kilka spraw!!

Ja mam pomarańczową kuchnię (podobno strasznie niemodne to teraz, przynajmniej tak się na pewnym forum dowiedziałam, ale co mi tam )
Szafki mam.... hmmm... według producenta to jest ciemny orzech, jak dokupowałam półke pod kolor to już był mahoń... W każdym razie uznajmy, że ciemny (ale bez przesady) ciepły brąz i zielone dodatki. Nie jest ciemno, za to bardzo ciepło i przytulnie. Z gości jeszcze nikt mi kuchni nie skrytykował (może się bali? ) No i białe sprzety, bo srebrnych to bym psychicznie nie zniosła
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 14:06   #746
<-_-Anika-_->
Zadomowienie
 
Avatar <-_-Anika-_->
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Mój pokój - co o nim sądzicie?

nie jestem geniuszem ale bez obrazy ale te sciany w twoim pokoju są są strasznie smutne :/ ja bym zdjeła te wszystkie plakaty i powiesiła albo obrazki''zdjęcia'' albo taką mate korkową najwyzej kosztuje 20 zeta a mozna ją kupić w jakimś centrum handllowym typu auchan czy cos takiego oprocz tego namalowała bym jakiś ciekawy wzor na scianie w jasnym kolorku na dole masz linka są tam spycjalne naklejki ale są niestety drogie ale zawsze mogą one posłuzyć jako wzor no i obowiązkowo zasłona tez w jasnym kolorku a no i wszystkie meble powiny stac przy scianach najlepiej szafe i reszte postawić przy wejściu po lewej stronie a po prawej te półki biurko i łozko obok okna to wtedy sprawia ze pomieszczenie jest jasne i coś tam jeszcze wiem bo czytałam o tym w gazecie no i na łozko troszke kolorowych poduszek a meble mozna udekorowac jakimś wzorem tez malowanym a i wielka proźba nie przyklejaj tych plakatów litości nie są juz ani modne ani fajne ehhh a miałam napisac tylko kilka słów


http://www.artofwall.com.pl/



trzymaj się
<-_-Anika-_-> jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 15:17   #747
<-_-Anika-_->
Zadomowienie
 
Avatar <-_-Anika-_->
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pomożecie urządzić mi pokój? :>

ja bym odnowiła meble a ściany pomalowała na szary tylko jasny kupiła jakąś białą narzute na łozko i troche szarych poduszek a zasłonki tez białe i pokoik był by całkiem fajniutki i taki troszke nowoczesny
<-_-Anika-_-> jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 16:39   #748
<-_-Anika-_->
Zadomowienie
 
Avatar <-_-Anika-_->
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Mój pokój,... przydałaby się metamorfoza... !!

ja bym pozbyła się akwarium i na jego miejsce wstawiła bym telewizor a komode na której stał tez bym się pozbyła komputer ustawiła na biurku tym w regale a tamto precz łozko bym zostawiła tam gdzie jest tylko zmieniła pościel i dodała mase poduszek a ściany pomalowała bym na brązowo w takie paski ( na dole foto ) a co dozasłon tez bym je zmieniła do podobnych tych na fotce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zaslony.jpg (8,4 KB, 60 załadowań)
<-_-Anika-_-> jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 20:06   #749
WhyChuck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
GG do WhyChuck
Cool Remont Pokoju :) Szukam Różnych Dodatków I Bajerów.pomóżcie;)

Hey W moim pokoju właśnie trwa totalny remont. Ściany przemalowuje na zielono (koniczynka Nobiles nr 4, moze ktoś kojarzy?), meble będą jasne - lekko żółtawe drewno. Panele podłogowe ciemniejsze, w bardziej "drewnianym" brązowym odcieniu Tapczan i pufy będą zielono kremowe. Poszukuję różnych bajerków : półeczek, wazonów,lampek na biurko,ozdób,zasłon,rolet itd.
Chcę żeby pokój był nowoczesny, kolorowy (będa wzorki na ścianie www.artofwall.com ) i oryginalny! Co będzie pasowało do jego urządzenia?

Podajcie mi jakieś swoje pomysły, adresy sklepów albo linki. Proszę !

__________________
Niby bezpiecznie... ale wcale nie jest dobrze w moim śnie ....
WhyChuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 20:37   #750
mootylek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: Remont Pokoju :) Szukam Różnych Dodatków I Bajerów.pomóżcie;)

Nad tapczanem proponuję powiesić takie drewniane ramki, które uprzednio możesz pomalować farbą koloru jaskrawej czerwieni, pomarańczowego lub brązem dzięki czemu uzyskasz kontrast http://www.ikea.com/PIAimages/60505_PE166547_S4.jpg
Na parapet możesz postawić takie kolorowe wazoniki http://www.ikea.com/PIAimages/43320_PE139044_S4.jpg
i takie doniczki w zielone paski http://www.donwil.pl/doniczki_cera.php#
Na różne pierdołki proponuję te koszyki http://www.ikea.com/PIAimages/29039_PE085368_S4.jpg
Poniżej wklejam zdjęcia z woalami, które możesz jakoś fantazyjnie upiąć albo poprostu zrobić prostą firankę.
Tu masz jak można zrobić nietypową pyłkę ze sklejki http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57822,2244732.html
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto 035.jpg (116,4 KB, 33 załadowań)
mootylek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.