Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 15:21   #1891
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ogólnie przyrost jest wtedy, kiedy powiększa się różowa część paznokcia, a zmniejsza wolny brzeg - mięsko przyrasta do płytki Myślę, że u Ciebie właśnie dzieje się sporo w tym kierunku
Jakim pilnikiem piłujesz?



Aktualnie stosuję klasyczny Babydream - jest w nim olejek migdałowy i właśnie po BD ruszył mi z kopyta przyrost Butelka już powoli robi się pusta (smaruję ciałko po każdej kąpieli i olejuję włosy), więc zacznę potem przygodę z Alterrą limonkową, bo czeka w szafce na swoją kolej
Olejek BD będzie po 5 oles w R od 10 nie wiem jak Wy ale ja biere bo mi się kończy
Ja za to mam mało tego różowego a długa płytkę białą -_-
Kupiłam dziś odżywkę cztery pory roku
Mam ochotę zmyć mani które trzyma się tydzień juz ale mi się jeszcze nie chce xd a szkoda bo lakiery czekają :P
Ona się wchłania w paznokcie? Czy to olej jest?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 15:28   #1892
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki pilnik jak aaasiek18.
Staram się piłować delikatnie i w jedna stronę ale juz jak zaczynam to robic to płytka zaczyna odchodzić.Nie wiem czy jest jakaś rada na to.
Przetestowałam odżywki z formaldehydem i wiem,że pogarszaja stan moich paznokci.Oprócz rozwarstwiania zaczynaja się tez kruszyć i łamać.
Chciałabym zapytac jeszcze czy wycinasz skórki?Moje po olejkach wyglądaja duzo lepiej i na razie je odsuwam ale są już dość spore i nie wiem co z tym zrobić

Dziś sobie wymocze pazurki w oleju słonecznikowym bo skonczyła się oliwa z oliwek.
Czy olej lniany nadaje się do moczenia?
Może to bardziej "wewnętrzna" kwestia... Dieta, choroby, to wszystko ma ogromny wpływ na wygląd paznokci. Albo może używasz jakiejś chemii w domu, w pracy, która niszczy Ci dłonie i paznokcie?

Skórek nie wycinam, zrezygnowałam, kiedy kolejny raz, mimo całej ostrożności, zacięłam się do krwi. Teraz tylko odsuwam rąbkiem ręcznika lub paznokciem, oczywiście wcześniej używam preparatu do skórek (Wibo, Lovely, SH) zależy co mam w domu. A jak nie mam nic, to podczas prysznica szoruję szczoteczką i potem odsuwam I nic się nie zadziera

A jeśli chodzi o olej lniany, to zależy jaki masz tłoczony na zimno czy na ciepło, bo w jednym i drugim można moczyć, ale tego pierwszego nie wolno podgrzewać, bo traci swoje właściwości.
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 15:52   #1893
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Kupiłam pilnik For Your Beauty z Rossmanna. O ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-paznokci.html Jak on działa! Muszę uważać, żeby nie spiłować za dużo, taki jest ostry. A przy tym nie strzępi pazurków, wolny brzeg jest idealnie gładki. Dla mnie bomba
Też go mam i właśnie muszę go iść umyć bo lipa ;p
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 15:58   #1894
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

To pewnie kupię sobie ten Babydream Przed moimi paznokciami jeszcze dużo pracy, ale widać warto muszę jeszcze odkryć zagadkę połamanych paznokci po zmyciu lakieru. Wydaje mi się że to może być wina zmywacza z Top Choice - mam ten niebieski. Niby bez acetonu ale jednak nie jest za fajny. Paznokcie sie po nim rozdwajają prawie do połowy płytki
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 16:10   #1895
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

a mi właśnie ten pilniczek z rossmana strasznie strzępi płytkę ;/ może źle piłuję? pod złym kątem? albo w złą stronę? jak wy piłujecie?
a olej lniany nie jest najlepszy do olejowania, bo strasznie cuchnie rybą masakra :p
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 16:35   #1896
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;50152986]a mi właśnie ten pilniczek z rossmana strasznie strzępi płytkę ;/ może źle piłuję? pod złym kątem? albo w złą stronę? jak wy piłujecie?
a olej lniany nie jest najlepszy do olejowania, bo strasznie cuchnie rybą masakra :p[/QUOTE]

Śmierdzi rybą aż rzygać się chce, ale wspaniale działa na wszystko u mnie-włosy, skóra, paznokcie
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 17:24   #1897
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki pilnik jak aaasiek18.
Staram się piłować delikatnie i w jedna stronę ale juz jak zaczynam to robic to płytka zaczyna odchodzić.Nie wiem czy jest jakaś rada na to.
Przetestowałam odżywki z formaldehydem i wiem,że pogarszaja stan moich paznokci.Oprócz rozwarstwiania zaczynaja się tez kruszyć i łamać.
Chciałabym zapytac jeszcze czy wycinasz skórki?Moje po olejkach wyglądaja duzo lepiej i na razie je odsuwam ale są już dość spore i nie wiem co z tym zrobić

Dziś sobie wymocze pazurki w oleju słonecznikowym bo skonczyła się oliwa z oliwek.
Czy olej lniany nadaje się do moczenia?
Dobrze, że używasz szklanego Ja po szklanym pilniku zapomniałam, co to zadziorki Nie używaj odżywek z formaldehydem - nawet, gdyby Ci podpasowały, to po odstawieniu byłoby jeszcze gorzej, niż przed kuracją. Nie warto, ale to już wiesz, bo sama napisałaś, że wyrządzają u Ciebie szkody. Olejowanie działa cuda na paznokcie, a jeśli będziesz używać bezpiecznych odżywek i lakierów, to wkrótce będą mocne i nie będą się łamać Potrzeba jedynie cierpliwości.

Co do skórek, to przyznam się, że nie wystrzegam się cążek. Po prostu odkąd olejuję, to skórki są nawilżone, delikatne i narastają wolniej, ale kiedy je odsunę po dłuższym czasie i robi się taka grubsza fałdka, to wycinam. Delikatnie, a podstawą są dobre cążki - solidne i ostre, wtedy nie strzępią skórek. Nigdy nie uszkodziłam sobie paznokci ani macierzy cążkami - jeśli są dobrej jakości i mamy fach w ręku, to nie ma co ich demonizować. Choć myślę, że za kilka miesięcy, po tylu wtartych olejkach, cążki może całkiem pójdą w odstawkę
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 17:39   #1898
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dobrze, że używasz szklanego Ja po szklanym pilniku zapomniałam, co to zadziorki Nie używaj odżywek z formaldehydem - nawet, gdyby Ci podpasowały, to po odstawieniu byłoby jeszcze gorzej, niż przed kuracją. Nie warto, ale to już wiesz, bo sama napisałaś, że wyrządzają u Ciebie szkody. Olejowanie działa cuda na paznokcie, a jeśli będziesz używać bezpiecznych odżywek i lakierów, to wkrótce będą mocne i nie będą się łamać Potrzeba jedynie cierpliwości.

Co do skórek, to przyznam się, że nie wystrzegam się cążek. Po prostu odkąd olejuję, to skórki są nawilżone, delikatne i narastają wolniej, ale kiedy je odsunę po dłuższym czasie i robi się taka grubsza fałdka, to wycinam. Delikatnie, a podstawą są dobre cążki - solidne i ostre, wtedy nie strzępią skórek. Nigdy nie uszkodziłam sobie paznokci ani macierzy cążkami - jeśli są dobrej jakości i mamy fach w ręku, to nie ma co ich demonizować. Choć myślę, że za kilka miesięcy, po tylu wtartych olejkach, cążki może całkiem pójdą w odstawkę
Ja w życiu nigdy ciążek nie miałam
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 17:44   #1899
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja w życiu nigdy ciążek nie miałam
Ani ja Moja pielęgnacja skórek teraz to olejowanie/kremowanie, a co tydzień nakładam żel do usuwania skórek na kilka minut(mam z Essence, nawet dobre toto) i potem odsuwam drewnianym patyczkiem. Kiedyś wycinałam kopytkiem i wiem, że już nigdy nie wrócę do wycinania skórek
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 19:35   #1900
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ja używam raz na tydzień/dwa żelu z Sally Hansen do usuwania skórek, dobrze sobie radzi A na noc często używam balsam na skórki z Sally Hansen.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 20:26   #1901
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Kupię sobie więc jakis preparat do usuwania skórek i może nie bedę musiała wycinać
Dzis wymoczyłam paznokcie w oleju lnianym,nie podgrzewałam go.
Później czułam takie rozpieranie pod płytką,widac olejek wszedzie dotarł.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 21:06   #1902
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;50154328]Ani ja Moja pielęgnacja skórek teraz to olejowanie/kremowanie, a co tydzień nakładam żel do usuwania skórek na kilka minut(mam z Essence, nawet dobre toto) i potem odsuwam drewnianym patyczkiem. Kiedyś wycinałam kopytkiem i wiem, że już nigdy nie wrócę do wycinania skórek[/QUOTE]

Ja mam żel Oriflame rzadko używam tak szczerze.Ja nie wycinałam nigdy




Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Kupię sobie więc jakis preparat do usuwania skórek i może nie bedę musiała wycinać
Dzis wymoczyłam paznokcie w oleju lnianym,nie podgrzewałam go.
Później czułam takie rozpieranie pod płytką,widac olejek wszedzie dotarł.
Myślisz, że lniany po terminie może być?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 21:48   #1903
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Witajcie Dziewczyny jestem tu nowa, tzn. czytam Was od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj postanowiłam coś napisaćolejuję paznokcie od września 2014r., zauważyłam poprawę ich stanu, wygląd skórek się polepszył, jednak nie o tym dzisiaj chciałamod jakiegoś tygodnia moje paznokcie tak masakrycznie się rozdwajają, że musiałam je spiłować na zero, niektóre są krótsze niż przyrost, który spod nich widać, są cienkie jak kartka papieru, wyginają się na wszystkie strony, a jeszcze niedawno były bardzo twarde i ładne, aż niektórzy myśleli, że to tipsy olejuję paznokcie mieszanką : Alterra brzoza i pomarańcza, oliwka Babydream, aloes w płynie, olejek herbaciany i liczę na poprawę zastanawiam się nad zrobieniem hybryd, jednak nie wiem czy nie pogorszą one i tak opłakanego stanu moich pazurków proszę Was o radę co robić, aby polepszyć stan moich paznokci, za wszystkie odpowiedzi będę niesamowicie wdzięczna
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:06   #1904
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

U mnie dziś odżywka cztery pory roku pod paznokcie
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:10   #1905
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ja bez cążek nie wyobrażam sobie wykonywać manicure. Mam już swoje dość długi czas, z firmy Hairplay i nadal są ostre i można sobie krzywdę zrobić. Ale dzięki nim i kopytku z tej firmy nawet nie wiedziałam, że tyle skórek można odsunąć Zwykle jak zadarłam skórkę to albo ją gryzłam albo skubałam a teraz ciach i skórki dalej są miodzio
W ogóle jak pierwszy raz koleżanka mi odsunęła skórki to było wow! także teraz regularnie odsuwam.
__________________
...

Edytowane przez Lavi92
Czas edycji: 2015-02-08 o 22:11
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:19   #1906
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Witam. podczytuje was juz od dawna. Takze nakladam olejki na moje paznokcie i poki co nie mam z nimi problemow. Wrecz wszyscy sie nimi zachwycaja, ale oczywiscie ja bym chciala zeby byly jeszcze piekniejsze, w mysl ze apetyt rosnie w miare jedzenia.

Nie wiem jak dolaczyc zdjecie moich pazurkow do watku. Moze ktos pomoze?
__________________
Nasz ślub: 12.11.2011r.
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 23:11   #1907
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez kruszynka1985 Pokaż wiadomość
Witam. podczytuje was juz od dawna. Takze nakladam olejki na moje paznokcie i poki co nie mam z nimi problemow. Wrecz wszyscy sie nimi zachwycaja, ale oczywiscie ja bym chciala zeby byly jeszcze piekniejsze, w mysl ze apetyt rosnie w miare jedzenia.

Nie wiem jak dolaczyc zdjecie moich pazurkow do watku. Moze ktos pomoze?
Witamy Dodając wypowiedź, pod emotkami znajdziesz opcję Zarządzaj załącznikami. Kliknij w to i już możesz dodać fotki
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 23:41   #1908
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziekuje







Ja kupie olej za 5 zł z kiełków w Lidlu bo mają być od 9
kurcze tańsze te olejki dużo tańsze niż w zielarskim jedynie przesyłka troche droga, gdyby nie to to mega tanie by były ,a one naprawde 100% naturalne bo po za tym nic nie pisze na nich ,nie ma żadnej kartki na nich nie posiadam konta internetowego wiec nie moge zrobić przelewu z banku żeby zapłacić wiec i tak nie kupie ale poszukam tańszej zielarni.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

dokładnie obejrzałam tą strone z olejkami i niektóre tam dużo tańsze ale mniejsza pojemność, niektóre się znowu opłaci naturalne olejki to zupełnie inna jakość olejowania niz drogeryjne.
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 06:55   #1909
szaza98
Przyczajenie
 
Avatar szaza98
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 28
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny jestem tu nowa, tzn. czytam Was od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj postanowiłam coś napisaćolejuję paznokcie od września 2014r., zauważyłam poprawę ich stanu, wygląd skórek się polepszył, jednak nie o tym dzisiaj chciałamod jakiegoś tygodnia moje paznokcie tak masakrycznie się rozdwajają, że musiałam je spiłować na zero, niektóre są krótsze niż przyrost, który spod nich widać, są cienkie jak kartka papieru, wyginają się na wszystkie strony, a jeszcze niedawno były bardzo twarde i ładne, aż niektórzy myśleli, że to tipsy olejuję paznokcie mieszanką : Alterra brzoza i pomarańcza, oliwka Babydream, aloes w płynie, olejek herbaciany i liczę na poprawę zastanawiam się nad zrobieniem hybryd, jednak nie wiem czy nie pogorszą one i tak opłakanego stanu moich pazurków proszę Was o radę co robić, aby polepszyć stan moich paznokci, za wszystkie odpowiedzi będę niesamowicie wdzięczna
Nie wiem czy się dobrze orientuję ale jeszcze z pierwszego wątku pamiętam jak dziewczyny mówiły o pogorszeniu sie stanu paznokci po kilku miesiącach olejowania. Miało to chyba związek z tym, że ta część płytki która wyrosła jeszcze przed rozpoczęciem olejowania już całkowicie "schodzi" z paznokcia i dlatego tak się rozdwajają. Ale bardzo możliwe że się mylę - niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Szukałam teraz nawet na ten temat jakichś informacji ale nijak znaleźć nie mogę
szaza98 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 09:03   #1910
aaasiek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 18
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny jestem tu nowa, tzn. czytam Was od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj postanowiłam coś napisaćolejuję paznokcie od września 2014r., zauważyłam poprawę ich stanu, wygląd skórek się polepszył, jednak nie o tym dzisiaj chciałamod jakiegoś tygodnia moje paznokcie tak masakrycznie się rozdwajają, że musiałam je spiłować na zero, niektóre są krótsze niż przyrost, który spod nich widać, są cienkie jak kartka papieru, wyginają się na wszystkie strony, a jeszcze niedawno były bardzo twarde i ładne, aż niektórzy myśleli, że to tipsy olejuję paznokcie mieszanką : Alterra brzoza i pomarańcza, oliwka Babydream, aloes w płynie, olejek herbaciany i liczę na poprawę zastanawiam się nad zrobieniem hybryd, jednak nie wiem czy nie pogorszą one i tak opłakanego stanu moich pazurków proszę Was o radę co robić, aby polepszyć stan moich paznokci, za wszystkie odpowiedzi będę niesamowicie wdzięczna
Cytat:
Napisane przez szaza98 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się dobrze orientuję ale jeszcze z pierwszego wątku pamiętam jak dziewczyny mówiły o pogorszeniu sie stanu paznokci po kilku miesiącach olejowania. Miało to chyba związek z tym, że ta część płytki która wyrosła jeszcze przed rozpoczęciem olejowania już całkowicie "schodzi" z paznokcia i dlatego tak się rozdwajają. Ale bardzo możliwe że się mylę - niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Szukałam teraz nawet na ten temat jakichś informacji ale nijak znaleźć nie mogę
Szczerze mówiąc nie wierzę w takie rzeczy. Paznokcie nie powinny się łuszczyć i rozdwajać, jeśli dieta i pielęgnacja są ok.
Zastanów się, może coś zmieniłaś w sposobie żywienia? Pojawiły się jakieś nowe stresy? Stosujesz jakieś nowe leki? Środki chemiczne np. do sprzątania, których używasz bez rękawiczek? Jeśli na wszystkie pytania odpowiadasz nie, koniecznie idź do lekarza, bo czasem takie nagłe pogorszenie stanu paznokci (albo skóry, albo włosów, albo wszystkiego na raz) zwiastuje problemy ze zdrowiem. Warto się przebadać, to nie zaszkodzi a zawsze może pomóc.

Edytowane przez aaasiek18
Czas edycji: 2015-02-09 o 09:05
aaasiek18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 12:37   #1911
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Hej. Kiedyś byłam na tym wątku. Zaniechalam potem oleje i tu mnie zabrakło.
Teraz chce wrócić.
Wiecie gdzie w Szkocji mogę się zaopatrzyć w dobre oleje?
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 14:07   #1912
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Hej. Kiedyś byłam na tym wątku. Zaniechalam potem oleje i tu mnie zabrakło.
Teraz chce wrócić.
Wiecie gdzie w Szkocji mogę się zaopatrzyć w dobre oleje?
O trafiłaś
Nie dałam Ci linku bo jestem na tel sorki
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:02   #1913
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez aaasiek18 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wierzę w takie rzeczy. Paznokcie nie powinny się łuszczyć i rozdwajać, jeśli dieta i pielęgnacja są ok.
Zastanów się, może coś zmieniłaś w sposobie żywienia? Pojawiły się jakieś nowe stresy? Stosujesz jakieś nowe leki? Środki chemiczne np. do sprzątania, których używasz bez rękawiczek? Jeśli na wszystkie pytania odpowiadasz nie, koniecznie idź do lekarza, bo czasem takie nagłe pogorszenie stanu paznokci (albo skóry, albo włosów, albo wszystkiego na raz) zwiastuje problemy ze zdrowiem. Warto się przebadać, to nie zaszkodzi a zawsze może pomóc.

No właśnie dietę poprawiłam, jem więcej warzyw, piję soki, co do stresów, to wiadomo - sesja łazienkę sprzątam w rękawiczkach, naczynia zmywam bez, bo są niewygodne nie sądzę, żeby olejowanie negatywnie wpłynęło na paznokcie i że "stara" część się łuszczy, a nowa jest gładka i jednolita. Poobserwuję jeszcze przez jakiś czas swoje paznokcie i zobaczę co się będzie z nimi działo, mam nadzieję, że systematyczne olejowanie im pomoże
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:25   #1914
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez szaza98 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się dobrze orientuję ale jeszcze z pierwszego wątku pamiętam jak dziewczyny mówiły o pogorszeniu sie stanu paznokci po kilku miesiącach olejowania. Miało to chyba związek z tym, że ta część płytki która wyrosła jeszcze przed rozpoczęciem olejowania już całkowicie "schodzi" z paznokcia i dlatego tak się rozdwajają. Ale bardzo możliwe że się mylę - niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Szukałam teraz nawet na ten temat jakichś informacji ale nijak znaleźć nie mogę
Dla mnie to niezbyt przekonująco brzmi i u mnie takie dziwne zjawisko nie wystąpiło a olejuję paznokcie od ponad roku... Może to jakiś zbieg okoliczności i tyle, ja bym olejowania z pogorszeniem się stanu paznokci nie łączyła.

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny jestem tu nowa, tzn. czytam Was od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj postanowiłam coś napisaćolejuję paznokcie od września 2014r., zauważyłam poprawę ich stanu, wygląd skórek się polepszył, jednak nie o tym dzisiaj chciałamod jakiegoś tygodnia moje paznokcie tak masakrycznie się rozdwajają, że musiałam je spiłować na zero, niektóre są krótsze niż przyrost, który spod nich widać, są cienkie jak kartka papieru, wyginają się na wszystkie strony, a jeszcze niedawno były bardzo twarde i ładne, aż niektórzy myśleli, że to tipsy olejuję paznokcie mieszanką : Alterra brzoza i pomarańcza, oliwka Babydream, aloes w płynie, olejek herbaciany i liczę na poprawę zastanawiam się nad zrobieniem hybryd, jednak nie wiem czy nie pogorszą one i tak opłakanego stanu moich pazurków proszę Was o radę co robić, aby polepszyć stan moich paznokci, za wszystkie odpowiedzi będę niesamowicie wdzięczna
Ja tak doraźnie to bym radziła malować paznokcie choćby bezbarwnym lakierem, tak żeby nie były nigdy gołe i przez to narażone na jakieś łamanie. Od kiedy mam praktycznie zawsze pomalowane o wiele mniej się łamią, a od miesiąca mam nową odżywkę i od tego czasu żadnego rozdwojenia ani złamania. A poza tym badania jak już dziewczyny pisały, czy przypadkiem coś złego się z organizmem nie dzieje...
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 19:15   #1915
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
O trafiłaś
Nie dałam Ci linku bo jestem na tel sorki
Zawsze trafiam gdzie chce
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 11:19   #1916
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Wczoraj olejowałam pierwszy raz od dawna. Oliwa z oliwek plus końcówka sholla przeciwgrzybiczego (chodzę na basen i profilaktycznie co jakiś czas stosuje). Dziś dorzucę drzewo herbaciane bo wiem że gdzieś mam.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:30   #1917
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

u mnie dzień wolny od pracy, więc czas na zmianę manicure po raz pierwszy zamiast moczyć dłonie w ciepłej olejkowej kąpieli, trzymałam je w ciepłej żelatynowej kąpieli gdzieś czytałam, że żelatyna dobrze wpływa na rozdwajające paznokcie stąd też pomysł. Trzeba będzie częściej takie wykonywać by się przekonać czy faktycznie działa. A wieczorkiem zrobię ombre, dawno nie miałam tego na pazurkach
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:35   #1918
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

A żeby rozpuszczoną ciepła żelatynę zmieszać z olejkiem?
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 13:18   #1919
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
u mnie dzień wolny od pracy, więc czas na zmianę manicure po raz pierwszy zamiast moczyć dłonie w ciepłej olejkowej kąpieli, trzymałam je w ciepłej żelatynowej kąpieli gdzieś czytałam, że żelatyna dobrze wpływa na rozdwajające paznokcie stąd też pomysł. Trzeba będzie częściej takie wykonywać by się przekonać czy faktycznie działa. A wieczorkiem zrobię ombre, dawno nie miałam tego na pazurkach
Hmm... no dobrze wpływa, ale w jedzeniu.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 13:21   #1920
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Znaczy trzeba jeść galaretki?
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.