NADŻERKA - wątek zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 22:07   #3001
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hm, ja bym mimo wszystko chyba odczekała z seksem jeszcze trochę. większość kobiet po zabiegu usunięcia nadżerki ma zalecenie nie współżyć nawet 6 tygodni co do globulek, to spotkałam się też z tym, że nic nie zalecali, czasami tylko np. lacibios femina na florę, ale to też doustnie, żeby do środka nic nie aplikować, także to chyba zależy od lekarza i jego metody
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 00:13   #3002
lilijkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Czy leczenie małej nadżerki środkami chemicznymi mogło wpłynąć na przesunięcie okresu? Po zabiegu miałam też przepisany Clotrimazolum, ale oni nigdy nie działał na mnie w ten sposób...
lilijkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 22:57   #3003
lilijkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ktokolwiek? :c
lilijkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 20:02   #3004
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Jeśli nikt nie zna odpowiedzi to najlepiej skontaktuj się ze swoim ginekologiem ,na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 22:40   #3005
agatkarobusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 97
nadżerka

Hej,
wybrałam się na kontrolę do ginekologa i na cytologię, bo ostatnią miałam rok temu i ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę. Nie powiedział jakiej jest wielkości i nie zapisał żadnych środków doraźnych, jedynie zaproponował zabieg wypalania. Przeczytałam, że zanim podejmie się kroki w celu usunięcia nadżerki powinno się poczekać na wynik cytologii i tak też zrobię, ale czy do tego czasu powinnam sama coś stosować?
agatkarobusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 22:59   #3006
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: nadżerka

Cytat:
Napisane przez agatkarobusia Pokaż wiadomość
Hej,
wybrałam się na kontrolę do ginekologa i na cytologię, bo ostatnią miałam rok temu i ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę. Nie powiedział jakiej jest wielkości i nie zapisał żadnych środków doraźnych, jedynie zaproponował zabieg wypalania. Przeczytałam, że zanim podejmie się kroki w celu usunięcia nadżerki powinno się poczekać na wynik cytologii i tak też zrobię, ale czy do tego czasu powinnam sama coś stosować?
Kolposkopii się domagaj, niech se lekarz mózg wypali!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 23:48   #3007
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: nadżerka

No dokladnie, to wcale nie musi byc nadzerka..
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 12:56   #3008
agatkarobusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 97
Dot.: nadżerka

super, że mi powiedziałyście a powinnam udać się na kolposkopię teraz czy poczekać najpierw na wynik cytologii? Możecie polecić zaufanego ginekologa w Warszawie, u którego wykonam kolposkopię i potem ewentualnie usunę nadżerkę (jesli się potwierdzi, że to nadżerka)? Dodam, że jakieś 7 lat temu miałam usuwana nadżerkę solcogynem (też bez wcześniejszej diagnostyki kolposkopowej i to u polecanego i podobno najlepszego ginekologa w mieście )
agatkarobusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 13:16   #3009
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: nadżerka

Cytat:
Napisane przez agatkarobusia Pokaż wiadomość
super, że mi powiedziałyście a powinnam udać się na kolposkopię teraz czy poczekać najpierw na wynik cytologii? Możecie polecić zaufanego ginekologa w Warszawie, u którego wykonam kolposkopię i potem ewentualnie usunę nadżerkę (jesli się potwierdzi, że to nadżerka)? Dodam, że jakieś 7 lat temu miałam usuwana nadżerkę solcogynem (też bez wcześniejszej diagnostyki kolposkopowej i to u polecanego i podobno najlepszego ginekologa w mieście )
Zaczekaj na tą cytologię. Zapewne masz ektopie. W Warszawie, to ja nie wiem jaki lekarz dobry. Popytaj znajomych kobiet, kogo polecają.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:39   #3010
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Wypalanie nadżerki- lekarz czy sadysta

Hej dziewczyny
Zacznę od początku, gdy miałam 18 lat lekarz ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę, cytologia wyszła 2, ale nie kazał nic z nią robić, więc nic nie robiłam w tym kierunku.
Dziś mam 23 lata, poszłam do nowego ginekologa (zmiana miejsca zamieszkania) i ten powiedział, że mam bardzo dużą nadżerkę i trzeba koniecznie ją usunąć (cytologia teraz wynik 1). Zapisałam się więc na zabieg prywatnie. I poszłam. Zabieg miałam wczoraj, lekarz nie poinformował mnie jaką metodą go wykona. A ja głupia oczywiście nie zapytałam i oddałam się ufnie w jego ręce. Mama, znajome mówiły, że zabieg jest bezbolesny.
Niestety... Dla mnie to był koszmar, ból był niemiłosierny do tego swąd palonego ciała przyprawił mnie o mdłości. Z bólu chciało mi się wyć, ale powstrzymywałam się dzielnie, chociaż i tak udało mi się zaalarmować czekającego w poczekalni męża który podleciał pod drzwi.
Lekarz oczywiście okropnie zdziwiony z niedowierzaniem dopytywał czy faktycznie tak boli, zgodnie z prawdą powiedziałam, że tak. On, że to dziwne i tyle. Powiedział, że nie powinno boleć.
I dlatego piszę.... Czy zabieg miał prawo być tak bolesny?
Dlaczego lekarz zrobił mi wypalanie (nie rodziłam jeszcze, planuję z mężem dziecko za 2-3 lata), czytałam, że kobietom które nie rodziły się tego nie robi... Lekarz powiedział mi, że mam nadżerkę na całej szyjce macicy (tym sobie tłumaczę wypalanie).
Czy to normalne, że z pochwy leci mi (po zabiegu) przeźroczysta, bezzapachowa, lepka ciecz (w dość sporych ilościach jak przy okresie)?
Czy powinnam iść do innego lekarza?

Edytowane przez ekstramocna
Czas edycji: 2013-05-28 o 19:40
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:33   #3011
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Wypalanie nadżerki- lekarz czy sadysta

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Zacznę od początku, gdy miałam 18 lat lekarz ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę, cytologia wyszła 2, ale nie kazał nic z nią robić, więc nic nie robiłam w tym kierunku.
Dziś mam 23 lata, poszłam do nowego ginekologa (zmiana miejsca zamieszkania) i ten powiedział, że mam bardzo dużą nadżerkę i trzeba koniecznie ją usunąć (cytologia teraz wynik 1). Zapisałam się więc na zabieg prywatnie. I poszłam. Zabieg miałam wczoraj, lekarz nie poinformował mnie jaką metodą go wykona. A ja głupia oczywiście nie zapytałam i oddałam się ufnie w jego ręce. Mama, znajome mówiły, że zabieg jest bezbolesny.
Niestety... Dla mnie to był koszmar, ból był niemiłosierny do tego swąd palonego ciała przyprawił mnie o mdłości. Z bólu chciało mi się wyć, ale powstrzymywałam się dzielnie, chociaż i tak udało mi się zaalarmować czekającego w poczekalni męża który podleciał pod drzwi.
Lekarz oczywiście okropnie zdziwiony z niedowierzaniem dopytywał czy faktycznie tak boli, zgodnie z prawdą powiedziałam, że tak. On, że to dziwne i tyle. Powiedział, że nie powinno boleć.
I dlatego piszę.... Czy zabieg miał prawo być tak bolesny?
Dlaczego lekarz zrobił mi wypalanie (nie rodziłam jeszcze, planuję z mężem dziecko za 2-3 lata), czytałam, że kobietom które nie rodziły się tego nie robi... Lekarz powiedział mi, że mam nadżerkę na całej szyjce macicy (tym sobie tłumaczę wypalanie).
Czy to normalne, że z pochwy leci mi (po zabiegu) przeźroczysta, bezzapachowa, lepka ciecz (w dość sporych ilościach jak przy okresie)?
Czy powinnam iść do innego lekarza?
Nie kumam jak z cytologią 1 miałaś tak wielką nadżerkę? Powinien Ci najpierw zrobić kolposkopię. W ogóle jak Ci pobierał cytologię? szczoteczką, czy w jakiś przestarzały sposób? Dlaczego tak na już wypaliłaś nadżerkę? Nie mogłaś skonsultować z innym lekarzem?
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 09:59   #3012
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: Wypalanie nadżerki- lekarz czy sadysta

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Zacznę od początku, gdy miałam 18 lat lekarz ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę, cytologia wyszła 2, ale nie kazał nic z nią robić, więc nic nie robiłam w tym kierunku.
Dziś mam 23 lata, poszłam do nowego ginekologa (zmiana miejsca zamieszkania) i ten powiedział, że mam bardzo dużą nadżerkę i trzeba koniecznie ją usunąć (cytologia teraz wynik 1). Zapisałam się więc na zabieg prywatnie. I poszłam. Zabieg miałam wczoraj, lekarz nie poinformował mnie jaką metodą go wykona. A ja głupia oczywiście nie zapytałam i oddałam się ufnie w jego ręce. Mama, znajome mówiły, że zabieg jest bezbolesny.
Niestety... Dla mnie to był koszmar, ból był niemiłosierny do tego swąd palonego ciała przyprawił mnie o mdłości. Z bólu chciało mi się wyć, ale powstrzymywałam się dzielnie, chociaż i tak udało mi się zaalarmować czekającego w poczekalni męża który podleciał pod drzwi.
Lekarz oczywiście okropnie zdziwiony z niedowierzaniem dopytywał czy faktycznie tak boli, zgodnie z prawdą powiedziałam, że tak. On, że to dziwne i tyle. Powiedział, że nie powinno boleć.
I dlatego piszę.... Czy zabieg miał prawo być tak bolesny?
Dlaczego lekarz zrobił mi wypalanie (nie rodziłam jeszcze, planuję z mężem dziecko za 2-3 lata), czytałam, że kobietom które nie rodziły się tego nie robi... Lekarz powiedział mi, że mam nadżerkę na całej szyjce macicy (tym sobie tłumaczę wypalanie).
Czy to normalne, że z pochwy leci mi (po zabiegu) przeźroczysta, bezzapachowa, lepka ciecz (w dość sporych ilościach jak przy okresie)?
Czy powinnam iść do innego lekarza?
To normalne, że teraz Ci leci coś takiego.
Ja mialam nadżerką zamrażaną i kompletnie nic nie czułam, nic nie bolało, ale nie usunęła się cała bo podobno jest głęboka i trzeba usunąc laserem, bo tylko tą metodą się teraz da, ze względu na to ze laser sięgnie głębiej :P Usuwanie laserem, podobno może lekko boleć, ale lekarz ponoć daje jakies znieczulenie i mi powiedział, że nie musze sie z tym spieszyc, tylko własnie robic cytologie od czasu do czasu i kontrolować czy jest wszystko Ok.

Jestes pewna że miałas wypalanie a nie własnie laser?Rzadko juz chyba wypala się nadżerkę, są inne "przyjemniejsze" metody....

Ja na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza....
Co do tego że nie rodziłaś, to fakt, lekarz w takiej sytuacji nie powinien wypalac tej nadzerki, przy dobrych wynikach, aczkolwiek mógł uznać, że jest taka duża że trzeba to zrobić...Taka nadżerka może przecież przeszkadzać podczas stosunku, możesz odczuwać ból, krwawić....

Edytowane przez Princesska22
Czas edycji: 2013-05-29 o 10:03
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:17   #3013
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ja również miałam nadżerkę i miałam tak jak Ty elektrokoagulacje(czyli wypalanie).Z tym,że u mnie nadżerka była wielkości 2złotówki,i u mnie wynik cytologii to PAPAII .Jeśli chodzi o sam zabieg,no mnie nie bolał,ale nie wiem ,jak to jest jeśli lekarz twierdzi,że nadżerkę miałaś na całej szyjce,dziwne to troszkę tym bardziej,że wynik cytologii o tym nie świadczy
Bynajmniej ja wypalankę miałam po pierwszym porodzie,co nie skomplikowało u mnie zajścia w drugą ciążę i szybkiego porodu.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 13:22   #3014
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Hej. Pierwszy raz mialam robioną cytologie i wczoraj poszłam po wyniki i nie wiem czy to jest normalne, że nie dostałam ich na kartce. Po prostu wyniki były wpisane długopisem do zeszytu -> Imie nazwisko, grupa.
I mogłam zobaczyć wyniki innych kobiet, bo były wpisane jedno pod drugim.
No i okazało się, ze mam II grupę i babka w recepcji na głos mi mówi, ze musze iść na kontrol, bo to oznacza, ze mam jakieś zapalenie. Mimo, ze byłam miesiac wczesniej u lekarza i nic takiego nie stwierdził (byłam wcześniej leczona z pozytywnym skutkiem).
Czy u was też to tak wygląda ? Troche nieprofesjonalne to było według mnie.

Druga sprawa to nadżerka. Byłam u dwóch lekarzy, żeby to potwierdzić. Jeden mówi, że trzeba leczyć i mi na nastepnej wizycie przepisze jakies leki do wykupienia i jak to nie poskutkuje to wypalanie.
A drugi lekarz mówi, że nadżerka do obserwacji, bo samo może się cofnąć/ zaleczyć. I stwierdził, że metodę wypalania nie powinno się stosować u kobiet, które nie rodziły.

I co tu robić?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 13:38   #3015
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

paulinkka
Przyznaje,że bardzo nie ładne zachowanie pani w recepcji, i pierwszy raz słyszę,aby nie otrzymać wyniku do ręki,a mieć tylko możliwość wglądu do zeszytu
Ja zawsze wynik otrzymuje do ręki ,ginekolog tylko sobie notuje kiedy i jaki wynik miałam.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:05   #3016
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Hej. Pierwszy raz mialam robioną cytologie i wczoraj poszłam po wyniki i nie wiem czy to jest normalne, że nie dostałam ich na kartce. Po prostu wyniki były wpisane długopisem do zeszytu -> Imie nazwisko, grupa.
I mogłam zobaczyć wyniki innych kobiet, bo były wpisane jedno pod drugim.
No i okazało się, ze mam II grupę i babka w recepcji na głos mi mówi, ze musze iść na kontrol, bo to oznacza, ze mam jakieś zapalenie. Mimo, ze byłam miesiac wczesniej u lekarza i nic takiego nie stwierdził (byłam wcześniej leczona z pozytywnym skutkiem).
Czy u was też to tak wygląda ? Troche nieprofesjonalne to było według mnie.

Druga sprawa to nadżerka. Byłam u dwóch lekarzy, żeby to potwierdzić. Jeden mówi, że trzeba leczyć i mi na nastepnej wizycie przepisze jakies leki do wykupienia i jak to nie poskutkuje to wypalanie.
A drugi lekarz mówi, że nadżerka do obserwacji, bo samo może się cofnąć/ zaleczyć. I stwierdził, że metodę wypalania nie powinno się stosować u kobiet, które nie rodziły.

I co tu robić?
Najlepiej to zrobić kolposkopie. A potem określić jaka jest ta ektopia potocznie zwana nadżerką.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 10:29   #3017
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hej
ja mam nadżerkę od kilku lat (znaczy się wiem o niej od kilku) różnych lekarzy powiedziało że skoro planuję dzieci to mam nic z tym nic nie robić
podobno jest nieduża
cytologia zawsze wychodzi mi II grupa
dwa razy miałam zapalenie pęcherza, przy ostatnim jakieś 3 miesiące temu niewiele bakterie coli, choć nic na nie nie dostałam tylko furagin
i kiedyś miałam jakieś nieduże bakterie

koleżanka mnie nastraszyła że jej siostra miała dokładnie taką samą sytuację jak ja no IDENTYCZNĄ i zbagatelizowała nadżerkę (podobno też po zapewnieniach lekarza że to nic)a teraz ma poważny problem

czy powinnam się martwić ?
ide do gin 14.06 o co mam zapytać


do trzeciego lekarza ze względu na miejsce zamieszkania, a raczej jego zmianę ...

dodam że z mężem od 9 miesięcy staramy się o dzidzię,póki co bez skutecznie. miesiączkuję regularnie nie mam żadnych bóli podczas stosunku

gin nr. 2 powiedziała że mamy rok bezstresowych starań, i dopiero wtedy zaczniemy myśleć o badaniach...
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:13   #3018
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Otóż jestem młodą kobietą (20 lat), nie rodziłam i stwierdził lekarz u mnie na postawie cytologii nadżerkę... Informacje jakie uzyskałam to cytologia drugiego stopnia kwalifikuje sie do wykonania zabiegu wymrażania... Podobno zmiana niewielka. Zapytałam czy jest to konieczne a lekarz powiedział, że bez zębów też da się życ i należy to tylko do mojego wyboru... Uważacie, ze powinnam to skonsultować z innym lekarzem? Na poczatku zastosował samo leczenie farmakologiczne na stan zapalny a po pół roku zalecił wymrażanie. Drogie wyzażanki poradźcie bo mam mętlik w głowie...
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:20   #3019
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Cytat:
Napisane przez sunshineblue Pokaż wiadomość
Otóż jestem młodą kobietą (20 lat), nie rodziłam i stwierdził lekarz u mnie na postawie cytologii nadżerkę... Informacje jakie uzyskałam to cytologia drugiego stopnia kwalifikuje sie do wykonania zabiegu wymrażania... Podobno zmiana niewielka. Zapytałam czy jest to konieczne a lekarz powiedział, że bez zębów też da się życ i należy to tylko do mojego wyboru... Uważacie, ze powinnam to skonsultować z innym lekarzem? Na poczatku zastosował samo leczenie farmakologiczne na stan zapalny a po pół roku zalecił wymrażanie. Drogie wyzażanki poradźcie bo mam mętlik w głowie...
Może kolposkopię jeszcze zrób.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 21:28   #3020
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Drugi stopien cytologi ma większość współżyjących kobiet- norma
zrob kolposkopię i idż do innego lekarza, u młodych kobiet przy małych nadżerkach zaleca się obserwację, regularna cytologię- szczegolnie gdy nie wystepują upławy,itp nie ma potrzeby wykonywać usuniecia nadżerki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:36   #3021
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

otóż to! I właśnie mam wątpliwości bo koleżance wyciął taki numer, że wyjałowił zupełnie jej nabłonek bo zastosował strasznie agresywną metode farmakologiczna przy leczeniu i straciłam już troche zaufania do niego... czyli rozumiem, że jeśli poczekam z tym jezcze troche nie powinno mieć to strasznych konsekwencji?
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:43   #3022
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Cytat:
Napisane przez sunshineblue Pokaż wiadomość
otóż to! I właśnie mam wątpliwości bo koleżance wyciął taki numer, że wyjałowił zupełnie jej nabłonek bo zastosował strasznie agresywną metode farmakologiczna przy leczeniu i straciłam już troche zaufania do niego... czyli rozumiem, że jeśli poczekam z tym jezcze troche nie powinno mieć to strasznych konsekwencji?
To jest napewno ektopia ( potocznie zwana nadżerką). Nie masz upławów, stanów zapalnych? Jak nie doskwiera Ci to za bardzo to nie musisz tak od razu. Ja miałam wymrażaną, ale męczyły mnie częste infekcje, upławy i inne cuda. No i kolposkopia była u mnie obowiązkowo. Najpierz zrób badania, zmień lekarza jeśli nie masz zaufania. Będzie dobrze.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:40   #3023
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

No własnie żadnych dolegliwości... ani upławów, ani plamień - zupełnie nic... Tak więc również dlatego chciałabym uniknąć niepotrzebnego zabiegu ale chciałabym uniknąć problemów z jsciem w ciaze i rakiem...
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:35   #3024
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

popieram koleżanki.
ja zawsze mam cyt. II stopnia. jeśli nie masz rzadnych objawów ani nic...
coś ostatnio lubią naciągać na tą nadżerkę.. w sensie, jeśli kobieta faktycznie ma-to okej. ale jak nie.....
skonsultuj się jeszcze z jakimś innym gin.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 07:48   #3025
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Mój ginekolog powiedział, że naciągają, bo dostają pieniądze skądś tam za każdy przeprowadzony zabieg. Smutne, ale niestety prawdziwe.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:23   #3026
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
To jest napewno ektopia ( potocznie zwana nadżerką). Nie masz upławów, stanów zapalnych? Jak nie doskwiera Ci to za bardzo to nie musisz tak od razu. Ja miałam wymrażaną, ale męczyły mnie częste infekcje, upławy i inne cuda. No i kolposkopia była u mnie obowiązkowo. Najpierz zrób badania, zmień lekarza jeśli nie masz zaufania. Będzie dobrze.
moglabys rozwinac te mysl? jak czesto mialas infekcje, i jak wygladaja te niepokojace uplawy? bo niestety uplawy tez mam, ale nie sa szczegolnie "dziwne" - nie maja wyrazistego koloru lub jakiegos mocno - przykrego zapachu .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 21:45   #3027
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
moglabys rozwinac te mysl? jak czesto mialas infekcje, i jak wygladaja te niepokojace uplawy? bo niestety uplawy tez mam, ale nie sa szczegolnie "dziwne" - nie maja wyrazistego koloru lub jakiegos mocno - przykrego zapachu .
No jakieś 8 miesięcy nawracały co miesiąc - dwa infekcje grzybiczne. Upławy silne i częste. Do tego szczypanie wewnątrz pochwy, czasem ból. Leczenie farmakologiczne nie przynosiło efektów, zmiana się powiększała to wymroziłam. Oczywiście po kolposkopii. Miałam wtedy 21 lat. Dwa lata po zabiegu urodziłam dziecko. Bez powikłań. Od tamtej pory nie miałam poważnej infekcji. Tylko dwa razy delikatnie po antybiotykach. A to już 6 lat.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:17   #3028
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Wymrażanie nadżerki - moje wielkie wątpliwości

Cześć. Dzisiaj byłam na usuwaniu nadżerki szczerze przyznam, że nie wiem jaką metodą, ponieważ lekarz mnie o tym nie poinformował. :| Teraz wiele poczytałam w internecie i boję się, że mogła to być wypalanka a wiele niezbyt pozytywnych opinii o tej metodzie przeczytałam. Tym bardziej, że ponoć odchodzi się już od tej metody.

Pod pośladkami miałam takie jakby lusterko (?). Podczas zabiegu nie czułam żadnego bólu, ani większego dyskomfortu. Po zabiegu też nie. Czułam zapach, który od razu skojarzył mi się z dentystą. Mam tylko lekkie upławy.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 08:52   #3029
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Nikt tu nie wywróży co to mogłaby być za metoda. Skontaktuj się ze swoim ginekologiem i go o to zapytaj, chociaż dziwi mnie, że przed samym zabiegiem nie zapytałaś
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 08:30   #3030
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Potrzebuję porady.
A\ Byłam wczoraj u ginekologa, mam ogromną nadżerkę, jak to określił stan przedrakowy, pobrał materiał na cytologię. Dostałam leki na infekcję ropną, antybiotyk dla mnie i dla męża oraz globulki dopochwowe. Za miesiąc mam przyjść do kontroli i po odbiór cytologii, w zależności od wyniku takie będzie leczenie tzn przy dobrej cytologii mówił o wypalance. No i teraz zgłupiałam, bo:
1) nie mogę wziąć tego antybiotyku jak kp, musiałabym odstawić lub poczekać z leczeniem, ewentualnie iść z powrotem do lekarza i prosić o inny lek
2) słyszałam, że wypalanka jest przestarzałą metodą
3) iść na konsultacje do kogoś innego *nie wiem do kogo?
4) upierać się i najpierw zrobić kolposkopię (przed czy po leczeniu infekcji?)
Lekarz u którego byłam ma raczej dobre opinie, zajmuje się też pacjentkami onkologicznymi, więc chyba się zna?
B/ Inny lekarz do którego chciałabym pójść wraca dopiero za 2 miesiące, więc wizyta mogłaby być gdzieś za 3 mce.
C/ Infekcja, którą mam mi przeszkadza, a jak na razie to jedyny lekarz, który wpadł na to, że wypadałoby leczyć też drugą osobę.
D/ Wizyty prywatnej w tym momencie nie biorę pod uwagę.
Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie. W miarę możliwości przekopię się przez wątek, ale informacji jest tutaj bardzo dużo, a czasu mam mało, bo jeśli mam zacząć leczenie to musiałabym teraz, max 2-3dni bo inaczej nie zdążę przed miesiączką.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.