Kawa w młodym wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 13:10   #1
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703

Kawa w młodym wieku


No właśnie. Czy regularne picie kawy(raz, czasem dwa razy dziennie) już przed 18 rokiem życia może być szkodliwe?
__________________
~ League of Legends Summoner

~~ fit and health victim



Jeśli chcesz zmienić świat, najpierw spójrz w lustro.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:20   #2
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Kawa w młodym wieku

Pozwolę sobie zacytować:

Pić kawę? A może lepiej nie?

Picie kawy w małych ilościach (1-3 filiżanki dziennie) nie ma szkodliwego wpływu na nasz organizm. Najlepiej pić kawę krótko parzoną np. z ekspresu, z dodatkiem 1-2 łyżeczek mleka czy śmietanki (kawa wypłukuje wapń z organizmu, którego ubytek można uzupełnić np. paroma łyżeczkami mleczka do kawy). Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem, a także nieprzyjemności natury żołądkowej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "czy powinniśmy pić kawę", istnieje bardzo wiele różnych i często sprzecznych opinii na ten temat. Gdy jesteśmy zdrowi, pijemy kawę z umiarem, nie odbije się to negatywnie na naszym zdrowiu. Jednak czy będziemy pić kawę - zależy to tylko od nas i naszego rozsądku.

źródło: http://pieknecialo.republika.pl/kawa1.html
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:12   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kawa w młodym wieku

Nic dodać, nic ująć

Ja jeszcze tylko dodam, że czasem kawy nie powinno się pić ze względu na różnice indywidualne - moja mama na przykład ma wrzody żołądka, i kawa u niej wywołuje ból żołądka. No ale to takie patologiczne przypadki
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:26   #4
anka1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 35
Dot.: Kawa w młodym wieku

Ja nie pije kawy ( mam 16 lat ) gdyż smak kawy mnie odrzuca. Dlatego często pije herbatę zwykłą lub w granulkach owocową.
anka1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:27   #5
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ja jeszcze tylko dodam, że czasem kawy nie powinno się pić ze względu na różnice indywidualne - moja mama na przykład ma wrzody żołądka, i kawa u niej wywołuje ból żołądka.
Dokładnie. Niżej podałam stronkę, gdzie można przeczytać wskazania kiedy NIE NALEŻY pić kawy Ja osobiście nie pijam, jest to dla mnie pewnego rodzaju uzależnienie.
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:28   #6
skoltuniona
Przyczajenie
 
Avatar skoltuniona
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: kurpie :)
Wiadomości: 14
GG do skoltuniona
Dot.: Kawa w młodym wieku

a ja uwielbiam zcarna mocna i ciepła to wszytsko czego ranomi potrzeba lecz niestety ostrożnie z nią... bardzo wypłukuje żelazo
__________________
w dzikie wino zaplątana...
skoltuniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:32   #7
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Kawa w młodym wieku

pije od czasu do czasu
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 15:30   #8
paulamalinka86
Raczkowanie
 
Avatar paulamalinka86
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 123
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cześć
Ja pijam sporo kawy 3-4 kawy dziennie czasami więcej , i widzę przykre skutki tego,poza ty ze strasznie wypłukała mi magnez i (ciągle to robi),mam skurcze mięśni, wali i boli mi serducho, oraz cała się wewnętrznie trzęsę. Staram się ją ograniczać od kiedy zobaczyła takie objawy,ale ja strasznie lubie kawe i jest mi ciężko bez niej się obyć.

Wiec ogólnie nie polecam picia kawki w dużych ilościach, kto może niech się wystrzega lub zastępuje ja słabszą z mleczkiem ja chyba tak zacznę robić. Pozdrawiam
paulamalinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:34   #9
Nivelle
Raczkowanie
 
Avatar Nivelle
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 76
Dot.: Kawa w młodym wieku

Ja mimo młodego wieku kawę uwielbiam ale niestety musiałam mocno ograniczyć, przeciwwskazania ze strony serca.
__________________
The world is in a crazy, hazy hue.
***

Maxmodels
Photoblog
Deviantart
Nivelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 11:47   #10
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: Kawa w młodym wieku

ja gdzieś czytałam, że minimalna choć ilość curku neutralizuje szkodliwe działanie kawy
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 14:47   #11
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Kawa w młodym wieku

Kawa owszem, jest pyszna, może działać dobrze na organizm, ale jednak odwadnia, wypłukuje magnez, uzależnia () i ponoć sprzyja rozwojowi cellulitu. Uwielbiam ją od 5 klasy podstawówki.
Ale jestem po odwyku - przy mojej chorobie kofeina jest niewskazana, wprawdzie najpierw nie mogłam się oprzeć, ale samo jakoś przyszło. Piłam ją tylko ze względu na walory smakowe, kawa nigdy mnie nie pobudzała. Nawet... usypiała . A przy dłuższym stosowaniu odstawianie także wywoływało zmęczenie. Pocieszam się różnymi kombinacjami bezkofeinowymi - inka, orkiszowa, cykoria (ew. ricore), nescafe bezkofeinowa, do tego cynamon, imbir, gałka muszkatołowa...
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 16:34   #12
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Kawa w młodym wieku

Gdzie można kupić cykorię do picia? Szukam i szukam i nigdzie nie ma!
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:18   #13
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Kawa w młodym wieku

ja wcześnie zaczelam kawe pic, najpierw tylko jak potrzebowałam się obudzić, w gim już regularnie ale rozpusczalna z mlekiem, teraz ruszy mnie już tylko mocna czarna (i jak przynajmnej 2 dziennie nie wypije to usypiam na stojaco)
o przeciwskazaniach itd już ci dużo dziewczyny napisały, ja tylko poradzę, że lepiej jednak ograniczać, bo łatwo się uzależnić, no i bedziesz potrzebowala jej coraz wiecej (np moja kumpela majac juz 17 lat byla doslownie niezywa jak co 2 -3 godziny nie wypila mocnej czarnej kawy) a już jak by ta kawa dosc nieszkodliwa nie byla to 5 dziennie codziennie wplyw na zdrowie ma
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:24   #14
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
ja wcześnie zaczelam kawe pic, najpierw tylko jak potrzebowałam się obudzić, w gim już regularnie ale rozpusczalna z mlekiem, teraz ruszy mnie już tylko mocna czarna (i jak przynajmnej 2 dziennie nie wypije to usypiam na stojaco)
o przeciwskazaniach itd już ci dużo dziewczyny napisały, ja tylko poradzę, że lepiej jednak ograniczać, bo łatwo się uzależnić, no i bedziesz potrzebowala jej coraz wiecej (np moja kumpela majac juz 17 lat byla doslownie niezywa jak co 2 -3 godziny nie wypila mocnej czarnej kawy) a już jak by ta kawa dosc nieszkodliwa nie byla to 5 dziennie codziennie wplyw na zdrowie ma


Zwłaszcza, że mało kto inwestuje w dobrą kawę i truje się byle czym...w dużych ilościach szkodzi każda, jednako różnice są...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:05   #15
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Kawa w młodym wieku

jeszcze rok temu nie mogłam znieść smaku kawy, teraz go uwielbiam. Oczywiście nie przesadzam, dwie dziennie to góra. Pijam tylko dobrej jakości kawkę, bo tylko taka występuje u mnie w domu - mama, która jest kawoszką nie lubi innej, zresztą ja już też nie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:10   #16
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Kawa w młodym wieku

a jaka kawe polecacie?

ja kiedys uwielbialam kawe z mlekiem, a teraz pije zeby sie pobudzic choc nie smakuje mi zbytnio. najbardziej podchodzi mi rozpuszczalna, parzonej i z ekspresu nie lubie.

ale.. kocham kawe latte z syropem smakowym pita w jakim uroczym miejscu w milym towarzystwie mam nadzieje ze kiedys nie zbankrutuje na tym
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:02   #17
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jeszcze rok temu nie mogłam znieść smaku kawy, teraz go uwielbiam. Oczywiście nie przesadzam, dwie dziennie to góra. Pijam tylko dobrej jakości kawkę, bo tylko taka występuje u mnie w domu - mama, która jest kawoszką nie lubi innej, zresztą ja już też nie.
Oo, a jaką to pijecie? Robisz z ekspresu? Ja ubóstwiam taką kawę ale po niej akurat często narzeka mój brzuszek, łagodniejsze są rozpuszczalne. A zbożowe to już w ogóle .
Zrobiłyście mi ochotę na wielki kubek gorącej, mocnej, przecudownie pachnącej kawy z ekspresu z mlekiem
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:12   #18
basiacop
Przyczajenie
 
Avatar basiacop
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Kawa owszem, jest pyszna, może działać dobrze na organizm, ale jednak odwadnia, wypłukuje magnez, uzależnia () i ponoć sprzyja rozwojowi cellulitu. Uwielbiam ją od 5 klasy podstawówki.
Córka mojej przyjaciółki zaczęła pić kawę, bo miała jakiś ciężki okres w liceum (ponoć duuużo sprawdzianów), no i się odwodniła. :/ Piła dużo kawy, ale nie uzupełniała braki płynów zwykłą, czystą wodą. Tak więc, jeśli ktoś pije dużo kawy to proponuję także pić więcej wody.
basiacop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 15:43   #19
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Kawa w młodym wieku

Ja zaczełam pic kawe jak miałam 13 lat.I do tej pory pije,ale mozna wybierac przeciez ta niskodrazniaca albo bezkofeinowa.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 19:51   #20
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez Nivelle Pokaż wiadomość
Ja mimo młodego wieku kawę uwielbiam
ja również.. minimum jedna dziennie musi byc dziś akurat nie piłam i mam straszną ochotę

ja piję tą co rodzice, Wosebe smakuje mi, acz wolę Nescafe, jeszcze jak się z niej taką pianke robi
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 07:23   #21
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Kawa w młodym wieku

Cytat:
Napisane przez basiacop Pokaż wiadomość
Córka mojej przyjaciółki zaczęła pić kawę, bo miała jakiś ciężki okres w liceum (ponoć duuużo sprawdzianów), no i się odwodniła. :/ Piła dużo kawy, ale nie uzupełniała braki płynów zwykłą, czystą wodą. Tak więc, jeśli ktoś pije dużo kawy to proponuję także pić więcej wody.
W końcu nie bez powodu w dobrych restauracjach podaje się kawę wraz ze szklanką wody.
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.