psychologia-czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 18:56   #1
BlueSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40

psychologia-czy warto?


Hej wszystkim Na dniach muszę podjąć decyzję o wyborze studiów. Wcześniej byłam praktycznie pewna tego, że wybiorę psychologię. Zawsze chciałam iść w tym kierunku, bardzo mnie to interesuje. Jednak dużo ludzi mówi że po tych studiach zupełnie nie ma przyszłości, zostajesz tylko z papierkiem i nic więcej. Zostać psychologiem jest bardzo ciężko i kosztuje to duuużo czasu i niestety kasy. Wg was jak to wygląda? W szkole przestrzegają przed wyborem psychologii i pedagogiki, ale co jeżeli wiąże się to z czyimiś zainteresowaniami? Czy są tu osoby które studiowały psychologię? A może polecacie jakąś uczelnie w Warszawie?
dzięki i pzdr
BlueSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 19:00   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: psychologia-czy warto?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 13:53   #3
Castilla
Przyczajenie
 
Avatar Castilla
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 26
Dot.: psychologia-czy warto?

Psychologię odradzam, ze względu na niepraktyczność tych studiów, mój (podkreślam - mój) odbiór tego kierunku jest następujący: uczysz się jak przy pomocy nadętych pojęć, skomplikowanych definicji wyjaśnić to wszystko z czym spotykasz się na co dzień i co jest Ci jak najbardziej znane...
no, chyba że masz tak zwane 'plecy' konkretny biznesplan co do założenia własnego gabinetu +niemałe zaplecze finansowe i potrzebujesz jedynie papierka, że z psychologią jesteś za pan brat to czemu nie ?
w innym przypadku nie widzę sensu. swoje zainteresowania możesz przecież rozwijać poza uczelnią
natomiast jak najbardziej jestem za pedagogiką. mimo dużych zmian jakie zaszły w PL mam wrażenie, że szkoła nadal jest instytucją w której metody pracy z dziećmi sięgają prehistorii i dzieciaczki są krzywdzone,często przez nieumiejętność 'pedagogów' niestety....potrzeba zdolnych, pracowitych umysłów które mogłyby coś zmienić w tym temacie
zresztą, dla każdej przyszłej mamy wiedza z tej dziedziny jest jak najbardziej przydatna a praca z dziećmi - chyba nie ma zajęcia które dawałoby większą satysfakcję i radość
Castilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:37   #4
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: psychologia-czy warto?

Warto, jeżeli chcesz potem zajmować się szkoleniami, hr, zarządzaniem zasobami ludzkimi, pracować jako coach czy trener biznesu. inaczej- nie warto. chyba że ktoś jest bardziej ideowcem i chce po prostu pomagać ludziom bez względu na niskie zarobki.

Psychoterapeuci tez dobrze zarabiają ale żeby zostać psychoterapeutą nie musisz mieć skończonej psychologii, tylko jakiekolwiek studia z dziedziny nauk społecznych. Ale aby wyrobić sobie certyfikat w jakiejś porządnej szkole to kolejne 3-4 lata nauki po studiach, z tym, że w trybie zaocznym.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 17:27   #5
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: psychologia-czy warto?

Rozumiem, że obie panie wyżej studiowały psychologię?


Autorko, niestety masz rację, że kosztuje to dużo czasu i kasy.
Gdybyś miała skończyć psychologię to w jakiej dziedzinie się widzisz potem?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 21:08   #6
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: psychologia-czy warto?

Weszła ustawa mówiąca o tym, że aby zostać psychoterapeutą trzeba już mieć skończone studia z zakresu psychologii.

Po 2 po psychologii nie koniecznie musisz być terapeutą.
Jest 100 000 możliwości zaczynając od hr, pr, reklamy, kończąc na treningu biznesowym, kreowaniu wizerunku.


Nie rozumiem po jakiego chuchu wypowiadają się osoby które pojęcia nie mają jak wyglądają dane studia, a uważają się za ekspertów.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:07   #7
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: psychologia-czy warto?

Co sadzicie o psychologii specj. biznesu i przedsiebiorczosci (lubelski kul) ?
Nowo otworzony kierunek, wydaje mi sie, ze przyszlosciowy... Czy juz lepiej wybrac zamawiany kierunek - ochrone srodowiska w Krakowie?


sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 09:33   #8
BlueSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: psychologia-czy warto?

Chce zostać psychoterapeutą. Naprawdę zawsze mnie to bardzo interesowało, widzę siebie w tym zawodzie, inni rówież często mowią mi, że jest to zawód idealny dla mnie. Jednak zastanawiam się, jak to będzie wyglądało w przyszłości, czy nie będę żałowała tego kroku. Studia- ok, ale co dalej? Jak to wygląda od strony praktycznej? Z tego co mówi większość podobno kiepsko
BlueSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 21:04   #9
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: psychologia-czy warto?

.
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 03:27   #10
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: psychologia-czy warto?

Cytat:
Napisane przez BlueSun Pokaż wiadomość
Chce zostać psychoterapeutą. Naprawdę zawsze mnie to bardzo interesowało, widzę siebie w tym zawodzie, inni rówież często mowią mi, że jest to zawód idealny dla mnie. Jednak zastanawiam się, jak to będzie wyglądało w przyszłości, czy nie będę żałowała tego kroku. Studia- ok, ale co dalej? Jak to wygląda od strony praktycznej? Z tego co mówi większość podobno kiepsko
Idealny bo? Możesz wymienić kilka przykładów?
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:28   #11
Josseline
Raczkowanie
 
Avatar Josseline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 58
Dot.: psychologia-czy warto?

Zawsze istnieje ryzyko. Nikt Cię nie zapewni, że będzie po tym praca, ale czasem może się udać jeśli będziesz zaradna. Jeśli to Cię najbardziej interesuje, bycie terapeutką jest Twoim powołaniem i nie wyobrażasz sobie nic poza tym to możesz wkrótce żałować, że poszłaś na coś innego tylko dlatego żeby mieć lepiej płatną pracę, ale jeśli chciałabyś dobrze zarabiać i to jest tak samo ważne dla Ciebie to raczej odradzam psychologię.
Josseline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.