Fruktoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 23:27   #1
Gandi
Raczkowanie
 
Avatar Gandi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 241

Fruktoza


Witam
Chciałam zapytać co sądzicie o dostępnym w sklepach cukrze fruktozowym? Szukałam w internecie, ale oczywiście co człowiek, to odmienne zdanie.
Podobno fruktoza jest słodsza niż sacharoza (fruktoza+glukoza) dlatego takiego cukru można używać mniej. Dodatkowo dietetycy twierdzą, że jest on zdrowszy od cukru białego. Od innych natomiast słyszałam, że fruktoza w wątrobie, zostaje bezpośrednio zamieniona na tłuszcz i dla odchudzających się nie nadaje.
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest? Czy powinnam zamienić cukier biały na fruktozę? Zależy mi na sylwetce oraz na zdrowiu organizmu, a jak wiadomo cukier biały jest uważany za szkodliwy.
Gandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 08:53   #2
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Fruktoza

poczytaj o fruktozie, prosze

http://www.sfd.pl/%5BArt%5D_Diabelsk...a-t434974.html

i wszystko wam sie wyjasni
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:06   #3
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Fruktoza

Cytat:
Napisane przez Gandi Pokaż wiadomość
Witam
Chciałam zapytać co sądzicie o dostępnym w sklepach cukrze fruktozowym? Szukałam w internecie, ale oczywiście co człowiek, to odmienne zdanie.
Podobno fruktoza jest słodsza niż sacharoza (fruktoza+glukoza) dlatego takiego cukru można używać mniej. Dodatkowo dietetycy twierdzą, że jest on zdrowszy od cukru białego. Od innych natomiast słyszałam, że fruktoza w wątrobie, zostaje bezpośrednio zamieniona na tłuszcz i dla odchudzających się nie nadaje.
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest? Czy powinnam zamienić cukier biały na fruktozę? Zależy mi na sylwetce oraz na zdrowiu organizmu, a jak wiadomo cukier biały jest uważany za szkodliwy.
Fruktoza to jest czysty cukier owocowy, który znajduje się głownie w owocach, ale także w warzywach, kaszach, ryżu itp. Nie każdy może spożywać fruktozę, gdyż powoduje ona fermentację w jelitach (dotkliwe bóle, gazy itp.).
Jeśli chodzi o jej właściwości przy dietach, uważam że jest jak najbardziej niewskazana.
Fachowo o fruktozie możesz przeczytać m. in. w : http://pl.wikipedia.org/wiki/Fruktoza
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 19:57   #4
Gandi
Raczkowanie
 
Avatar Gandi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: Fruktoza

No właśnie czytałam wypowiedzi na powyższych stronach, ale czytałam też wiele wypowiedzi dietetyków, którzy opowiadali się za używaniem fruktozy, jako że jest naturalnym (a przez to zdrowszym) cukrem. Dlatego kompletnie nie wiedząc komu można zaufać, postanowiłam zapytać, co o tym sądzicie
Chciałabym odstawić biały cukier, ale potrzebuję jakiegoś zamiennika. Pomyślałam o fruktozie, ale widzę, że jeśli nie wyjdzie na gorsze to napewno nie pomoże...
Gandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.