Zawiadomienie do miejsca pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 10:23   #1
Emikom82
Przyczajenie
 
Avatar Emikom82
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
GG do Emikom82

Zawiadomienie do miejsca pracy


Mam pytanko, otóż zastanawiam się czy daje się zawiadomienie o ślubie do zakładu pracy. Jeśli tak to mam taki jeszcze problem bo pracuję w sklepie z jedną osobą a całe kierownictwo jest w Warsazawie (nie wspomne już o innych sklepach mojej firmy w pozostałych miastach Polski) i teraz nie wiem czy wystarczy przynieść zawiadomienie do sklepu czy wysłać do Warszawy. I jeszcze jedno co napisać, czy lepiej tylko nazwę firmy czy coś w stylu: "pracowników firmy..."
Emikom82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:37   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

a znasz się z tymi ludźmi z Wa-wy i innych miast???

Natomiast jeśli chodzi o formułę zaproszenia, podpytaj moze kogos zaufanego jak powinnas to zrobić, może ktos przed tobą też juz zapraszał.

U mnie i mojego męża też przyczepia się na tablicy ogłoszen zaproszenie i już
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:58   #3
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

na pewno musisz zawiadomic zaklad pracy chocby z tego wzgledu, ze naleza ci sie 2 dni urlopu okolicznosciowego. ja jesli nie znalabym ludzi z warszawy wyslalabym po prostu zawiadomienie do kadr i tyle
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 12:17   #4
Alikbe
Raczkowanie
 
Avatar Alikbe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 118
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Dziewczyny ja również sie podpinam do pytania, otóż mój TŻ pracuje w sześcioosobowej firmie, jak tu postąpić tak myśleliśmy obydwoje, ze zawiadomienia w pracy damy i powiemy ze zaproszamy dwuosobowe delegacje na wesele, a u niego niestety pracują niefajni ludzie no i nie wiem jak to załatwić
Alikbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 13:38   #5
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

ja się w sumie zastanawiam, czy wysyłać oficjalne zawiadomienie do pracy czy nie, ludzie różni u mnie pracują i nie wiem co mam zrobić, i tak wiedzą i tak, że wychodzę za mąż....
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 13:58   #6
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

wydaje mi sie, ze niezaleznie od tego jacy ludzie pracuja w firmie, zawiadomienie wypada wreczyc czy wyslac - przynajmniej do szefa, ewentualnie do kadr. ja zawiadomienie wreczylam szefowi i szefowej osobiscie, a reszcie po prostu powiedzialam (nie wszystkim oczywiscie).
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 14:32   #7
Emikom82
Przyczajenie
 
Avatar Emikom82
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
GG do Emikom82
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

To znaczy że bym musiała dać dwa zawiadomienia do warszawy bo tam są i kadry i szef, oraz do sklepu dla tej jednej osoby z którą pracuje. U mojego narzeczonego pracuje więcej ludzi i on praktycznie nie ma kontaktu z innymi pracownikami z innych miast, nawet tymi z kadr w warszawie, a ja codziennie się z kimś kontaktuję. Sama nie wiem co robic.
Emikom82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 14:35   #8
Emikom82
Przyczajenie
 
Avatar Emikom82
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
GG do Emikom82
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

A jeszcze jedno moje szefostwo i wogóle nikt z warszawy nie wie że wychodzę za mąż.
Emikom82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:16   #9
walencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Madzik bez przesady z tymi szefami. Mój to kompletny palant i nie mam zamiaru go widzieć nawet w kościele. Ostatnio w trakcie rozmowy w większym gronie powiedział, że powinnam mu wcześniej powiedzieć kiedy to będzie bo on może mieć już inne plany. Co za zj.b! Przepraszam ale puszczają mi nerwy jak o nim myśle. Co tu zrobić? On oczywiście nie wie co o nim mysle i na razie nie mam zamiaru zmieniać pracy. Pomocy!!!
walencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:45   #10
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Emikom82- możesz wysłać zawiadomienie do Warszawy, a tej osobie, z którą pracujesz-możesz przecież powiedziec osobiście.

Zapraszanie - to juz inna sprawa. My na naszym ślubie chcieliśmy mieć tych, których lubimy i nie przejmowałam sie tekstami w stylu "bo wypada" "bo należałoby".
Zaprosiliśmy współpracowników, z którymi mamy bliższe relacje; powiadomienie innych wyszło po prostu w rozmowie.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 11:40   #11
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez walencja
Madzik bez przesady z tymi szefami. Mój to kompletny palant i nie mam zamiaru go widzieć nawet w kościele. Ostatnio w trakcie rozmowy w większym gronie powiedział, że powinnam mu wcześniej powiedzieć kiedy to będzie bo on może mieć już inne plany. Co za zj.b! Przepraszam ale puszczają mi nerwy jak o nim myśle. Co tu zrobić? On oczywiście nie wie co o nim mysle i na razie nie mam zamiaru zmieniać pracy. Pomocy!!!
nie no ja nie twierdze, ze trzeba osobiscie zawiadamiac. ja po prostu pracuje w malej firmie, w ktorej kadrowa siedzi w jednym pokoju z szefowa wiec glupio byloby ja powiadomic, a nie powiedziec nic szefowej. poza tym nie jest to firma, w ktorej szefa widuje sie raz w miesiacu tylko kilka razy dziennie wiec moim zdaniem wypadalo powiadomic go osobiscie, ale to tylko moje zdanie. wszystko zalezy przeciez od sytuacji i stosunkow w firmie. w kosciele w zasadzie go nie widzialam, dopiero przy skladaniu zyczen, a w tym dniu wcale sie nim nie przejmowalam - przyszedl to przyszedl, jakby go nie bylo to tez by bylo ok, a tak przynajmniej fajny prezent dostalam . dodam tylko, ze do szefow roku to on tez nie nalezy, ale w ten dzien nikt mi nie byl w stanie mi zepsuc humoru, a juz na pewno nie szef.
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-02, 18:40   #12
kochasia21
Raczkowanie
 
Avatar kochasia21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 30
GG do kochasia21 Send a message via Skype™ to kochasia21
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Hm...ja tez mam problem z zakladem pracy...Tyle pytan mi sie nasowa ze nie wiem od czego zaczac
Pracuje w duzej firmie,na mojej zmianie pracuje okolo 20 osob,bede prosila delegacje 3 osobowa na wesele,komu mam przekazac to zaproszenie?mistrzowi mojej zmiany czy ktorejs z kolze4nake lub kolegow?Nie chciala bym nikogo wyrozniac ani sie wtracac w to kto przyjdzie...Drugie pytanie to po weselu do zakladu zanosi sie jakis poczestunek no i jakies procentyJak to zrobic?Przerwa u mnie trwa 15 min po drugie wodki raczej sie nie wniesie na teren zakladu...sprawdzaja torby u nas...A znowu kazdemu z osobna dac wodke do domu to tez troszke by mnie wynioslo...Czy na inne zmiany bo jest to praca w systemie 3 zmianowym dawac zawiadomienie o slubie czy nie?Doradzcie dziewczyny PROSZE!!!!
__________________
"Nie wystarczy pokochać.Trzeba umieć wziąć tę miłośc w ręce i przenieść ją przez całe życie"
A.Bekante
kochasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 10:38   #13
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez kochasia21 Pokaż wiadomość
Hm...ja tez mam problem z zakladem pracy...Tyle pytan mi sie nasowa ze nie wiem od czego zaczac
Pracuje w duzej firmie,na mojej zmianie pracuje okolo 20 osob,bede prosila delegacje 3 osobowa na wesele,komu mam przekazac to zaproszenie?mistrzowi mojej zmiany czy ktorejs z kolze4nake lub kolegow?Nie chciala bym nikogo wyrozniac ani sie wtracac w to kto przyjdzie...Drugie pytanie to po weselu do zakladu zanosi sie jakis poczestunek no i jakies procentyJak to zrobic?Przerwa u mnie trwa 15 min po drugie wodki raczej sie nie wniesie na teren zakladu...sprawdzaja torby u nas...A znowu kazdemu z osobna dac wodke do domu to tez troszke by mnie wynioslo...Czy na inne zmiany bo jest to praca w systemie 3 zmianowym dawac zawiadomienie o slubie czy nie?Doradzcie dziewczyny PROSZE!!!!
ja na twoim miejscu bym dala zaproszenie "szefowi" swojej zmiany (jesli pracujesz zawsze z tymi samymi osobami na zmianie), no i powinnas powiadomic kadry, bo przysluguja ci dwa dni urlopu okolicznosciowego. a jesli chodzi o poczestunek, ja do pracy zanioslam tylko ciasto, nie bralam wodki.
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 19:50   #14
ajsza
Raczkowanie
 
Avatar ajsza
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Ja daje zawiadomienie swojej szefowej bo wydaje mi sie że chyba wypada ale szefowi nie daje bo go na oczy nie widziałam a pracuje w jego firmie juz prawie 3 miesiące ,słysze go tylko przez telefon jak dzwoni i pyta o kasę
__________________
ajsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:39   #15
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

A kogo w Warszawie będzie interesobało że jakaś pracownica wychodzi za mąż. Najważniejsze to powiadomić bezpośredniego przełożonego i szefostwo i wszystko.
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 08:31   #16
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Zawiadomienie czy zaproszenie na wesele ?
Troche sie pogubilam.
Ja tez zastanawiam sie jak to wszystko zrobic. Mam lepszy komfort bo jest nas w biurze 5 razem ze mna + biura w sasiednich miejscowosciach. Pracuje tutaj juz kilka lat i ekipa sie zmienila wiec obecnie biore tylko tych ktorzy dziela ze mna biurko.
Moj pracodawca bral slub i mnie nie zaprosil tylko sami poszlismy jako delegacja, a kolega nowo zatrudniony kiedy mial slub (2 tygodnie od chwili podjecia w mojej firmie pracy) nie zaprosil nikogo no bo i po co ?
Nie ukrywam ze chce urzadzic male wesele, gdzie chce zaprosic bliskie mi osoby.
A jachcialabym sie dowiedziec czy powinnam zaprosic kolegow z firmy przynajmniej do kosciola???

Emikom82 a moze sprobuj sie dowiedziec jak inni postapili w takich okolicznosciach?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 09:06   #17
kochasia21
Raczkowanie
 
Avatar kochasia21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 30
GG do kochasia21 Send a message via Skype™ to kochasia21
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Ja na Twoim miejsu dala bym zaproszenie do kosciola czyli tzw zawaidomienie i w Twojej sytuacji to wystarczy.
__________________
"Nie wystarczy pokochać.Trzeba umieć wziąć tę miłośc w ręce i przenieść ją przez całe życie"
A.Bekante
kochasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 09:27   #18
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Dzieki - jesli ta odpowiedz byla do mnie skierowana
Tez wzielam raczej taka opcje pod uwage
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:32   #19
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Podnoszę temat

Otóż mam dość specyficzną sytuację zawodową - w moim miejscu pracy jest tylko dwójka szefostwa (małżeństwo) + ja. Znamy się bardzo długo, najpierw korzystałam z ich usług, potem chodziłam na praktyki, robiłam staż, a teraz od października będę pracować. Jednak dzieli nas różnica wieku i oni zwracają się do mnie po imieniu, ja zwracam się tytułem zawodowym. Są bardzo fajni, mamy miłe stosunki.

Planuję dać im imienne zawiadomienie o ślubie, i zanieść tak zwany "kołocz" (tradycja na Śląsku ). A z drugiej strony zastanawiam się, czy w ogóle informować o ślubie? Nieoficjalnie wiedzą, że wychodzę za mąż, znają termin...Nie chciałabym przekraczać pewnych granic, bądź to bądź nie są to moi współpracownicy, a szefostwo...
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 10:25   #20
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Piszesz podanie o urlop okolicznościowy - zaznaczasz, że chodzi o ślub, akt małżeństwa przedstawiasz kiedy już Ci go wydadzą.
Dajesz zaproszenie/zawiadomienie o ślubie osobom, z którymi pracujesz - nie widzę potrzeby zapraszania ich na wesele.


Ja każdej osobie z biura (szefostwu też) dałam małe pudełeczko z czekoladkami i z przywieszką, że spraszam na ślub, w końcu dlaczego się z tym kryć, do kościoła może przyjść każdy.

Po weselu, jakoś chyba w poniedziałek, przyniosłam ciasto do pracy i tak pod koniec wykroiliśmy pół godziny na kawę i coś słodkiego (oczywiście bez %).
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 18:11   #21
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Ostatnio koleżanka z pracy wychodziła za mąż. Pracuje 5 osób + ona. +2właścicieli. W pracy, na drzwiach do kuchni powiesiła zaproszenie - 'zaprasza załogę XXX' na ślub i wesele. Na wesele poszła jedna koleżanka z mężem i dzieckiem. Na ślub przyjechali właściciele + nasza załoga. Jedna osoba została w pracy bo ktoś zostać musiał. Jak nas zobaczyła w dniu ślubu to szeroko się do nas uśmiechnęła, widać że było jej miło że przyszliśmy

Na drugi dzień zastaliśmy w kuchni weselną wałówkę i butelkę wina. Wałówę zjedliśmy, wino wypiliśmy pod koniec pracy.

Ale myślę, że wszystko zależy od specyfiki pracy, jakie są relacje. Czy bardziej oficjalne czy na luzie.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 17:33   #22
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Planuję dać im imienne zawiadomienie o ślubie, i zanieść tak zwany "kołocz" (tradycja na Śląsku ). A z drugiej strony zastanawiam się, czy w ogóle informować o ślubie? Nieoficjalnie wiedzą, że wychodzę za mąż, znają termin...Nie chciałabym przekraczać pewnych granic, bądź to bądź nie są to moi współpracownicy, a szefostwo...
Zawiadomić o ślubie jak najbardziej wypadałoby, zwłaszcza, że zawiadomienie to przeciez jeszcze nie zaproszenie, nic zobowiązującego

u mnie w pracy zawsze przypinało się zawiadomienie z grzeczności, ale również z powodu składki pracowniczej na ślub, każdy dostawał kopertę od współpracowników. Gdyby ktoś się nie pochwalił, ominęłaby go dodatkowa kasa

Co do szefa - zawiadomienie jest, więc sam zdecyduje, czy przyjść pod kościół, dac premię uznaniową czy co innego
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 15:42   #23
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Zawiadomić o ślubie jak najbardziej wypadałoby, zwłaszcza, że zawiadomienie to przeciez jeszcze nie zaproszenie, nic zobowiązującego

u mnie w pracy zawsze przypinało się zawiadomienie z grzeczności, ale również z powodu składki pracowniczej na ślub, każdy dostawał kopertę od współpracowników. Gdyby ktoś się nie pochwalił, ominęłaby go dodatkowa kasa

Co do szefa - zawiadomienie jest, więc sam zdecyduje, czy przyjść pod kościół, dac premię uznaniową czy co innego
Dziękuję, zawiadomienie gotowe, myślę, że w październiku wręczę
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 18:33   #24
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Też mam podobny problem Moja firma jest dość duża z poszczególnymi działami, gdzie nie każdego znam i kojarzę nawet.
Zastanawiam się czy dać zawiadomienie ( nie chce żeby pomyśleli, że oczekuje jakiegoś prezentu czy przyjścia pod kościół zwłaszcza, że dojeżdżam do pracy 50 km) ani też nie chce nikogo urazić jak nie dam, że się ukrywam czy coś w tym stylu, chociaż wiem, że koleżanki wiedzą i szefowa też wie.
Jeżeli dać to mojej bezpośredniej kierowniczce czy do szefa działu z którym podpisywałam umowę ( rzadko go widuje).
A później nurtuje mnie kolejna kwestia, jeżeli dam zawiadomienie to ponoć wypada po ślubie przyjść z poczęstunkiem. Jak podpytywałam koleżankę to ona nie dawała zawiadomienia, ale koleżanki przyszły pod UC i potem przynosiła ciasto dla całej firmy, bo ponoć cała firma się składała na prezent.
Przeraża mnie fakt przynoszenia ciasta dla całej firmy ! Połowy ludzi nie znam, poza tym dojeżdżam pociągiem i nie wiem jak bym się miała zabrać z taką ilością ciasta.
Myślałam aby dać zawiadomienie mojej kierowniczce, jak ktoś przyjedzie będzie fajnie, jak nie to się nie obrażę i ewentualnie przynieść ciasto na mój dział ( ok. 30 osób), ale nie chce urazić kogoś jakby się okazało, że dokładał się a jest z innego działu.
Bo może wcale nie częstować ? Wracam po jakimś tygodniu od ślubu do pracy...
Czemu to takie trudne

Z jakim wyprzedzeniem trzeba dać zawiadomienie ? Ślubuję w czerwcu... Przede mną ślubuje jakaś dziewczyna z innego działu, którego nie znam i też nie widać żadnego zawiadomienia

Edytowane przez Daria_Amelia
Czas edycji: 2015-03-19 o 18:34
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 20:22   #25
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez Daria_Amelia Pokaż wiadomość
Też mam podobny problem Moja firma jest dość duża z poszczególnymi działami, gdzie nie każdego znam i kojarzę nawet.
Zastanawiam się czy dać zawiadomienie ( nie chce żeby pomyśleli, że oczekuje jakiegoś prezentu czy przyjścia pod kościół zwłaszcza, że dojeżdżam do pracy 50 km) ani też nie chce nikogo urazić jak nie dam, że się ukrywam czy coś w tym stylu, chociaż wiem, że koleżanki wiedzą i szefowa też wie.
Jeżeli dać to mojej bezpośredniej kierowniczce czy do szefa działu z którym podpisywałam umowę ( rzadko go widuje).
A później nurtuje mnie kolejna kwestia, jeżeli dam zawiadomienie to ponoć wypada po ślubie przyjść z poczęstunkiem. Jak podpytywałam koleżankę to ona nie dawała zawiadomienia, ale koleżanki przyszły pod UC i potem przynosiła ciasto dla całej firmy, bo ponoć cała firma się składała na prezent.
Przeraża mnie fakt przynoszenia ciasta dla całej firmy ! Połowy ludzi nie znam, poza tym dojeżdżam pociągiem i nie wiem jak bym się miała zabrać z taką ilością ciasta.
Myślałam aby dać zawiadomienie mojej kierowniczce, jak ktoś przyjedzie będzie fajnie, jak nie to się nie obrażę i ewentualnie przynieść ciasto na mój dział ( ok. 30 osób), ale nie chce urazić kogoś jakby się okazało, że dokładał się a jest z innego działu.
Bo może wcale nie częstować ? Wracam po jakimś tygodniu od ślubu do pracy...
Czemu to takie trudne

Z jakim wyprzedzeniem trzeba dać zawiadomienie ? Ślubuję w czerwcu... Przede mną ślubuje jakaś dziewczyna z innego działu, którego nie znam i też nie widać żadnego zawiadomienia
Ja bym dała Twojej bezpośredniej przełożonej i szefowi. W końcu nie zapraszasz ich na przyjęcie, więc nie robi Ci różnicy, czy przyjdą, czy nie. Twoim koleżankom też pod warunkiem, że masz z nimi dobry kontakt (ale z tego co piszesz to niekoniecznie). Jeśli zaś chodzi o ciasto, to przyniosłabym dla swojego działu. I tyle. Nie sądzę,żeby ktoś kto Cię zupełnie nie zna (z obcego działu) składał się na prezent dla Ciebie.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 21:56   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

ja po prostu powiedziałam w pracy o ślubie. Zawiadomienie dostał bezpośredni przełożony.
Zawiadomienie było ogólnikowe - tacy a tacy biorą ślub tu i tu w taki a taki dzień. Nic więcej, żadnego dedykowania zawiadomienia konkretnej osobie.

Zapraszanie "delegacji" z pracy na wesele - masakryczny pomysł. Chyba jakiś lizus albo pracoholik mógł na to wpaść.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-03-19 o 21:57
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 07:56   #27
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Jeżeli pracujecie w Sobotę, i w Sobotę macie swój ślub to dostajecie zwolnienie, no i zapraszacie waszego pracodawcę bo tak pasuje, jak nie lubicie koleżanki z pracy bo jędza, to jej nie zapraszajcie, bo po co na waszym weselu fałszywa koleżanka, najwyżej wam popsuje ten dzień.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 12:23   #28
BlackCaaat
Raczkowanie
 
Avatar BlackCaaat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Zagłębianka :)
Wiadomości: 187
GG do BlackCaaat
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Hej. Ja z kolei mam problem, ponieważ mój narzeczony pracuje w firmie u moich rodziców, a ja dołączę do zespołu dopiero po ślubie. W firmie pracuje ok. 12 osób i nie z każdym narzeczony ma super kontakt. Dodatkowo bierzemy ślub za granicą, o czym wszyscy wiedzą, i oczywistym jest, że nikt nie przyjedzie. My chcieliśmy dać zawiadomienie osobiście tylko kilku osobom (oczywiście jadąc do nich osobiście, nie w firmie) ale rodzice oczekują, że pójdziemy do każdego podczas pracy i pokażemy im zawiadomienie ogólne (całej zalogi), albo najlepiej jak pójdziemy z ciastem i zawiadomieniem.
Dla nas to dziwny pomysł, i nawet głupio by mi było dawać do przeczytania i zabierać a potem iść dalej. Ja bym po prostu przyczepił na tablicę i tyle, tym bardziej że każdy kto się hajtał nie zawiadamiał w żaden sposób nigdy.

Co o tym myślicie, jak zrobić?
BlackCaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 20:01   #29
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez BlackCaaat Pokaż wiadomość
Hej. Ja z kolei mam problem, ponieważ mój narzeczony pracuje w firmie u moich rodziców, a ja dołączę do zespołu dopiero po ślubie. W firmie pracuje ok. 12 osób i nie z każdym narzeczony ma super kontakt. Dodatkowo bierzemy ślub za granicą, o czym wszyscy wiedzą, i oczywistym jest, że nikt nie przyjedzie. My chcieliśmy dać zawiadomienie osobiście tylko kilku osobom (oczywiście jadąc do nich osobiście, nie w firmie) ale rodzice oczekują, że pójdziemy do każdego podczas pracy i pokażemy im zawiadomienie ogólne (całej zalogi), albo najlepiej jak pójdziemy z ciastem i zawiadomieniem.
Dla nas to dziwny pomysł, i nawet głupio by mi było dawać do przeczytania i zabierać a potem iść dalej. Ja bym po prostu przyczepił na tablicę i tyle, tym bardziej że każdy kto się hajtał nie zawiadamiał w żaden sposób nigdy.

Co o tym myślicie, jak zrobić?
W takiej sytuacji ,nie dawalabym zadnego zawiadomienia,no bo po co?Zawiadomienie sie daje dla tych ktorych chcemy widziec na naszym slubie
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 08:27   #30
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Zawiadomienie do miejsca pracy

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Piszesz podanie o urlop okolicznościowy - zaznaczasz, że chodzi o ślub, akt małżeństwa przedstawiasz kiedy już Ci go wydadzą.
Dajesz zaproszenie/zawiadomienie o ślubie osobom, z którymi pracujesz - nie widzę potrzeby zapraszania ich na wesele.


Ja każdej osobie z biura (szefostwu też) dałam małe pudełeczko z czekoladkami i z przywieszką, że spraszam na ślub, w końcu dlaczego się z tym kryć, do kościoła może przyjść każdy.

Po weselu, jakoś chyba w poniedziałek, przyniosłam ciasto do pracy i tak pod koniec wykroiliśmy pół godziny na kawę i coś słodkiego (oczywiście bez %).
Dokładnie mam taki sam plan. W biurze pracuje 11 osób + szefowa.
Planuję dać każdemu zawiadomienie o ślubie + jakiś słodki drobiazg do tego.

Wcześniej myślałam, żeby dać tylko szefowej zawiadomienie dla wszystkich, ale stwierdziłam że jednak lepiej będzie dać indywidualne zawiadomienia (ale nie imienne!), po prostu każdy swoje zawiadomienie do ręki. Kto przyjdzie ten przyjdzie
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-08 13:37:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.