Jak często myjecie włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-20, 17:12   #1
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184

Jak często myjecie włosy?


Dzień dobry kochane
Jeśli takie pytanie było to przepraszam, ale chciałam zapytąc w imieniu kuzyna i swoim . Mój kuzyn (18 lat) mial jakies problemy ze skora glowy, i tak sie stalo ze byl u 2 dermatologow na konsultacji , bo ten 1 poszedł na urlop i nie zdazyl przepisac lekarstw. I 1 powiedział ze codzienne mycie włosów jest bardzo szkodliwe i działa bardzo negatywnie na wlosy , osłabia je itp. a 2 mowil cos zupelnie odwrotnego. I tu pytanie czy według was codzienne mycie jest szkodliwe ? I jak to sie ma w przypadku mezczyzn a jak kobiet?
I jakie srodki myjace(szampony) stosujecie Wy ,a jakie mezczyzni (np wasi mezowie TŻ-etowie) ?
prosze o konkretne marki
Pozdrawiam.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-20, 20:48   #2
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Ja myję włosy co drugi dzień, w lecie nawet codziennie. Używam delikatnych szamponów bez sls. Obecnie mam szampon z Natura Siberica, czasem myję odzywką do włosów lub balsamem myjącym.
Mój Tż myje włosy codziennie, podkrada mój szampon, czyli bardzo delikatny, nie wysuszający. Jak jeszcze nie miał mnie mył zwykłym szamponem i mówi, że wtedy miał bardziej "sianowate" włosy.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-20, 21:29   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Dzień dobry kochane
Jeśli takie pytanie było to przepraszam, ale chciałam zapytąc w imieniu kuzyna i swoim . Mój kuzyn (18 lat) mial jakies problemy ze skora glowy, i tak sie stalo ze byl u 2 dermatologow na konsultacji , bo ten 1 poszedł na urlop i nie zdazyl przepisac lekarstw. I 1 powiedział ze codzienne mycie włosów jest bardzo szkodliwe i działa bardzo negatywnie na wlosy , osłabia je itp. a 2 mowil cos zupelnie odwrotnego. I tu pytanie czy według was codzienne mycie jest szkodliwe ? I jak to sie ma w przypadku mezczyzn a jak kobiet?
I jakie srodki myjace(szampony) stosujecie Wy ,a jakie mezczyzni (np wasi mezowie TŻ-etowie) ?
prosze o konkretne marki
Pozdrawiam.
Włosy myje się tak często, jak tego potrzebują. Raz dziennie nie jest niczym dziwnym przy tłustej skórze głowy. Ja tak myję, na dodatek dwukrotnie nakładam szampon i lubię mocno myjące szampony - dobieram je do skóry głowy a nie włosów, te wymagają innej pielęgnacji.

Największa głupota to "przetrzymywanie". Jedynym efektem jest zwiększone zaleganie sebum na głowie i w efekcie wypadanie włosów. Jak skóra się sama z siebie przetłuszcza (a nie z powodu źle dobranych produktów), to trzeba ten tłuszcz po prostu usuwać.

Problem zaczyna się, jak włosy są tłuste już po kilku godzinach, mycie co kilka godzin zdecydowanie nie jest normalne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-20, 21:35   #4
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Co 2-3 dni. Stosuje dziecięce szampony bo po innych straszne się drapie
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 08:37   #5
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Dzień dobry kochane
Jeśli takie pytanie było to przepraszam, ale chciałam zapytąc w imieniu kuzyna i swoim . Mój kuzyn (18 lat) mial jakies problemy ze skora glowy, i tak sie stalo ze byl u 2 dermatologow na konsultacji , bo ten 1 poszedł na urlop i nie zdazyl przepisac lekarstw. I 1 powiedział ze codzienne mycie włosów jest bardzo szkodliwe i działa bardzo negatywnie na wlosy , osłabia je itp. a 2 mowil cos zupelnie odwrotnego. I tu pytanie czy według was codzienne mycie jest szkodliwe ? I jak to sie ma w przypadku mezczyzn a jak kobiet?
I jakie srodki myjace(szampony) stosujecie Wy ,a jakie mezczyzni (np wasi mezowie TŻ-etowie) ?
prosze o konkretne marki
Pozdrawiam.
Lekarz miał trochę racji, mianowicie detergenty potrafią wpływać na włosy negatywnie, ale włosy myje się z częstotliwością jakiej potrzebuje skóra głowy! To bardzo ważne. Chyba lepiej mieć podniszczone detergentem włosy i zdrową skórę, a nie na odwrót. Aby poprawić stan włosów stosuje się odżywki/maski, które nakładamy z pominięciem skóry głowy

Co do środków bywa różnie. Myślę, że jeśli kuzyn ma spore problemy to powinien trzymać się zaleceń dermatologa (kompetentnego dodam).
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-21, 09:16   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Lekarz miał trochę racji, mianowicie detergenty potrafią wpływać na włosy negatywnie, ale włosy myje się z częstotliwością jakiej potrzebuje skóra głowy! To bardzo ważne. Chyba lepiej mieć podniszczone detergentem włosy i zdrową skórę, a nie na odwrót. Aby poprawić stan włosów stosuje się odżywki/maski, które nakładamy z pominięciem skóry głowy.
Poza tym jeśli szampon jest za mocny dla włosów, to można nakładać na nie odżywkę przed myciem, to wystarczy do ich zabezpieczenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-22, 13:39   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak często myjecie włosy?

Jest o tym wątek, dość obszerny. Zanim założysz nowy temat, poszukaj, na pewno jest już taki, tam się dopisz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-22 14:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.